In raket weggeschoten aap ging ruim 480 kilometer hoog en 2500 kilometer ver een vrachtauto gedood Paus Joannes bevreesd voor schisma in China Nieuwe kardinalen in Geheim Consistorie gecreëerd Belg Vier Ketsen in Zuidpoolgebied vermist Vandaag beslissing van de Koningin te verwachten Kamerontbinding of een minderheidskabinet Treedt Mao vandaag als president af? Hij sou wel partijleider blij ven Moeder en kind onder In Zaal der Zegeningen Neuskegel nog niet teruggevonden Broertjes door truck met aanhang wagen overreden en gedood Autobotsing op rijksweg 2 Het weer DE OPLOSSING VAN DE CRISIS Kabinet zeer teleurgesteld over de crisis Sjah van Perzië volgend jaar mei naar Nederland MAANDAG 15 DECEMBER 1958 o 82ste JAARGANG No. 30089 Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aapje met behulp van een Jupiterraket tot op een hoogte van 480 km gebracht en een kwartier na de lancering op 2500 km van Cape Canaveral op de aarde laten terugkeren. Het leger is er echter niet in geslaagd de neuskegel van de raket met het aapje terug te vinden. De apparatuur die het opsporen ervan moest verge makkelijken, o.a. met radio-seinen, heeft geweigerd. Het aapje, dat „Gar- dao" was genoemd naar een figuur uit een Amerikaans stripverhaal, is met de neuskegel in de Atlantische Oceaan gezonken vóór schepen en vlieg tuigen, die in het doelgebied patrouilleerden, het hadden gevonden. Na en kele uren hebben de Amerikanen het zoeken moeten opgeven. In de Mauritsstraat te Tegelen heeft zich zaterdagmid dag een tragisch verkeersongeluk voorgedaan, waarbij de 29-jarige mevrouw P. B. uit Tegelen en haar twee-jarig dochtertje vrijwel op slag werden gedood. Mevrouw B. reed met haar fiets door de Mauritsstraat. Plotseling kwam zij te vallen, toen een pedaal van haar rijwiel langs de trottoirband schuurde. Een haar tegemoet rijdende Duitse vrachtauto overreed de vrouw met haar dochtertje. Mevr. B. was eerst drie jaar getrouwd. Het verongelukte kindje was het enig kind van het gezin B. Russen vinden brief in vliegtuigwrak Vrouw dood; echtgenoot zeer ernstig gewond éce MORRIS 'êefore yore dug/ STURKA SPORTKLEDIWG Zwaar bewolkt Het weer in Europa - (Van onze parlementaire redacteur) Vandaag zal, naar men in Haagse politieke kringen aan neemt, H.M. de Koningin een eerste beslissing nemen, die de onzekerheid omtrent de vorm waarin men tot een oplos sing van de kabinetscrisis denkt te komen, zal wegnemen. Er is een drietal mogelijkheden die als uitgangspunt kunnen dienen voor een overzicht van het terrein. De Koningin zou hei ontslag dat de socialistische ministers hebben gevraagd kunnen weigeren, omdat zij van mening is, dat er alsnog een herstel mogelijk is van de oude structuur. Zij zou hei andere uiterste kunnen doen, door tot Kamerontbinding ie besluiten en ineens over allerlei formaiiepogingen heen ie stappen die zij als nutteloos zal zien. Zij zou ten slotte een formateur een opdracht- kunnen geven om een kabinet ie vormen. Dat zou dan wellicht een minderheidskabinet kunnen zijn van rechtse makelij. In dit verband wordt de naam van de laatste adviseur, de vice-minister- president van het demissionaire kabinet, mr. A. A. M. Struycken, genoemd. Ook minister Cals en prof. Romme zijn „kandidaten" voor het formateur schap, voorzover dit aan de politieke bittertafels gestalte heeft gekregen. Dit alles moet echter op zijn minst als zeer voorbarig worden gekwalificeerd. De koningin heeft nog niets anders gedaan dan de adviseurs, die zij heeft ontboden, laten praten. Haar werk is dus nog alleen maar informatief ge weest, en, zoals in het eerste stadium dat met voortvarendheid is afgewerkt, gebruikelijk is, heeft zij harerzijds nog geen enkele suggestie gedaan. Vele verkeersongevallen tijdens weekeinde Prof. Galeazzi-Lisi in hoger beroep Paus Joannes XXIli op de Sedia Gestatona tijdens zijn eerste grote massa- audiëntie, waarop hij Spaanse, Franse, Britse en Belgische pelgrims ontving. Gedurende de korte maar razend snelle vlucht heeft „Gardao" 500 secon den in een toestand van gewichtloos heid verkeerd. Uit ontvangen radio-seinen is ge bleken, dat dit geen „belangrijk na delige lichamelijke gevolgen" bij het dier teweeg heeft gebracht. De adem haling en de hartslag van het beestje werden „slechts in lichte mate" beïn vloed. Het aapje, een Zuidamerikaans eekhoornaapje, was 25 cm lang en woog twee en een half pond. Het was in een hermetisch afgesloten ruimte met opgetrokken knieën vastgebon den. De gegevens, die men met deze proef heeft verkregen, zullen aanzienlijk bij dragen tot de studie van de mogelijk heid van ruimtevluchten met mensen, zo is verklaard van de zijde van het Amerikaanse leger, dat zich in het af gelopen weekeinde heeft moeten ver dedigen tegen tal van protesten tegen het gebruik van het aapje bij de proef neming. De Britse vereniging var. dierenbe schermers was een van de eerste or ganisaties die haar stem verhieven tegen het gebruik van een aap bij het expe riment. Deze vereniging heeft ook een protest laten horen toen de Russen een kunstmaan met een hond erin lanceer den. Men verwacht dat verdere proe ven met grotere apen en andere dieren zullen worden genomen. Zaterdagmiddag zijn in Stadskanaal de twaalfjarige Anton de Jonge en zijn veertienjarige broer Jan uit Veendam toen zij, elk op een fiets, met andere leerlingen naar huis reden, gevallen en door een truck met aanhangwagen overreden en gedood. Het ongeluk is vermoedelijk gebeurd, nadat beide jon gens met de sturen van hun fietsen el kaar raakten. Op de Brusselseweg te Maastricht liep zondag de achtjarige A. van Dijk voor een stilstaande autobus door, op het moment, dat een auto naderde. De chauffeur van de auto kon een aanrij ding niet meer vermijden. Het jongetje moest zwaar gewond in het ziekenhuis te Maastricht worden opgenomen, waar het kort daarop overleed. De 62-jarige Tilburgenaar H. Verhoe ven is zaterdagmiddag op de Ringbaan zuid te Tilburg aangereden door een Belgische vrachtauto. De man, die een fiets bereed, had geen voorrang ver leend. Hij kwam met zijn rijwiel in de berm aan de overzijde van de weg terecht en bleek op slag te zijn gedood. In de nacht van zaterdag op zondag is bij San Rocco al Porto op de grote weg bij Milaan een Nederlandse per sonenauto uit Rotterdam in botsing ge komen met een tegenliggende vracht auto. De Nederlandse auto werd bestuurd door de 35-jarige heer B. Pierot, tech nicus bij Nellen's machinefabriek, con structiewerkplaats en technisch bureau n.v. te Rotterdam. De passagiers, een der procuratiehouders van het bedrijf, de 40-jarige heer A. H. Nellen, alsmede de Italiaanse vertegenwoordiger van de firma, de heer Phillipi, werden ern stig gewond. Kort nadat de gewonden naar het burgerziekenhuis te Milaan wa ren vervoerd, zijn de heren Pierot en Philippi aan hun verwondingen bezwe ken. Een reddingsvliegtuig van de Russi- sche Zuidpoolexpeditie heelt zondag- middag een vliegtuig van de Belgische expedities, dat was vermist, terugge vonden. Het Russische toestel is bij het Belgische vliegtuig, dat onderste boven lag, geland, aldus een bericht van het officiële Russische persbureau „Tass", afkomstig van de Sovjet-basis „Mirny" in het Zuidpoolgebied. De Russische piloot heeft in het Belgische vliegtuig een briefje gevonden, waarin de vier inzittenden meedeelden dat zij donderdag vertrokken zijn naar een Belgische voorraadbasis op 130 km van het punt waar hun toestel was neerge komen. Het zoeken naar de vier Bel gen wordt thans voortgezet. Men neemt aan, dat de Belgen slechts voor twee dagen levensmid delen bij zich hebben. Bovendien moeten zij door een gebied trekken, waarin zich zeer veel gletsjerspleten bevinden, aldus meldt Reuter. Het Belgische vliegtuig is donderdag met de vier inzittenden neergestort in de IJskristalbergen op 200 km van de Belgische basis „Koning Boudewijn". Onder de passagiers bevinden zich prins Antoine de Ligne, schoonzoon van groothertogin Charlotte van Luxem burg, en kapitein Gaston de Gerlach, de 39-jarige leider van de Belgische Zuidpoolexpeditie. Paus Joannes XXIII heeft vandaag in een Geheim Consistorie 23 nieuwe kar dinalen gecreëerd, aldus meldt U.P.I. In de redevoering waarin de paus de crea tie van de nieuwe prinsen der Kerk be kend maakte, werd tevens opgewekt tot gebed in de gehele wereld voor de ver volgde kerk in China. De nieuwe kar dinalen, onder wie tien niet-Italianen, brengen het Heilig College op een zon der precedent zijnde sterkte van 74. De oude limiet, gesteld door Paus Sixtus V, was 70. Tegen de verwachtingen, maakte de Paus in zijn redevoering geen nieuw maximum bekend voor het Heilig Col lege. Hij zei slechts dat hij, voor zover nodig, was afgeweken van de door Six tus V opgestelde bepalingen. De Paus zei dat er nog vele andere prelaten zijn die de verheffing tot kardinaal misschien waardig zijn. „Onze geest en ons hart gaan uit naar vele anderen die wij dezelfde eer waardig achten en die wij in de toe komst met die zelfde zeer hoge waardig heid hopen te investeren. Maar als we daartoe niet in staat zouden zijn, anders dan we vurig hopen, zal God zelf hun de beloning geven welke, ook in dit aardse leven, spruit uit goede daden en verdiensten", aldus de paus. In zijn rede waarin hij uitweidde over de vervolging waaraan katholieken in China bloot staan, verklaarde hij dat sommige Chinese geestelijken zijn ge zwicht onder de druk van de vervolging en „helaas de weg voor een tragische po ging tot een schisma hebben geopend" „Dit woord dat wij gedwongen zijn uit te spreken brandt onze lippen en doet pijn in ons hart", aldus de paus. Hij smeekte de Almachtige God de katho lieke gemeenschap van China voor de ramp van een schisma te bewaren. Hij riep de Chinese katholieken die trouw aan de Kerk zijn gebleven op „moed te houden, opdat zij 'rouwe leden (van de Kerk) mogen blijven, standvastig ver enigd in het mystieke lichaam" van Christus. De Chinese regering heeft eigen bis schoppen benoemd in Peking, Sjanghai, Woetsjang, Hankow en mogelijk in nog andere steden, ter vervanging van vroe gere, door het Vaticaan gekozen prela ten die nu in het buitenland of in ge vangenschap vertoeven. Volgens Chine se kranten nemen veel geestelijken nu deel aan het produktieproces en beper ken zij drastisch de tijd die zij aan ge- loofsarbeid wijden. Van de in totaal 23 nieuwe kardinalen zijn er dertien Italianen. De overige tien zijn van Frankrijk, Duitsland, Oosten rijk, Spanje, Mexico, Uruguay, de Ver enigde Staten en Groot-Brittannië'. Door hun opneming in het college telt dit 29 Italianen en 45 niet-Italianen, vertegen woordigers van 26 landen over de ge hele wereld. Slechts een en twintig nieuwe kardinalen vertoeven thans te Rome voor het Geheime Consistorie van vandaag en het openbare consistorie van donderdag in de Sint-Pietersbasiliek tijdens hetwelk de Paus de rode hoeden zal overhandigen. De twee niet in Rome aanwezige nieuwe kardinalen zijn mgr. Fernando Cento (Italiaan), die aposto lisch nuntius in Portugal is, en mgr. José Bueno y Monreal, aartsbisschop van Sevilla. Deze twee zullen de rode baret ontvangen uit handen van respec tievelijk de Portugese president, admi raal Americo Rodrigues Tomas, en het Spaanse staatshoofd, generaal Francisco Franco, op grond van een door de Pausen aan zekere katholieke staats hoofden verleend voorrecht. iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiii Om even over achten zondagavond is mevrouw Goldberg uit de Haarlem mermeer dodelijk verongelukt bij een autobotsing, welke plaats had op de rijksweg Amsterdam-Utrecht ter hoog te van de verkeersrotonde Oudenrijn. Hoe het ongeluk zich precies heeft voor gedaan is tot dusver nog niet bekend. De Utrechtse politie heeft getuigen op geroepen. In ieder geval is een grote personenauto, bestuurd door een ex pediteur uit Eindhoven met een snel heid van ca. 100 km per uur tegen de kleinere wagen gebotst, waarin me vrouw Goldberg naast haar man zat die de auto bestuurde. Mevrouw Goldberg bezweek aan haar verwondingen op weg naar het ziekenhuis. De heer Gold berg werd zeer ernstig gewond. Hij is in zorgwekkende toestand in een der Utrechtse ziekenhuizen opgenomen. De bestuurder van de andere auto klaagde over inwendige pijnen. Volgens zijn verklaring week de auto van de heer Goldberg naar links op het moment dat hij, de expediteur, wilde passeren. Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM TEL 13439 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Zwaar bewolkt met af en toe enige regen. Overwegend matige wind tussen oost en zuid. Weinig verande ring in temperatuur. Zon: 8.42-16.29. Maan: 12.01-23.3L max oeersl. Station Weer temp afgeL gisteren 24 UU' Helsinki ij zei -6 0.2 D>tuc-K noim sneeuw -2 3 Oslo sneeuw -4 1 Kopenhager sneeuw 3 0 Lo. aen geheel bew. 5 6 Amsterdam zwaar bew. 6 4 Brussel regen 4 9 Luxemburg regen 7 3 Parus zwaar bew. 5 0 Nice zwaar bew. 2 0 Be- 'ijn geheel bew. 5 4 Frank, furl onbewolkt -1 6 München zwaar bew. 1 2 Züricb half bew. 3 0 Genève onbewolkt -2 8 Locarno zwaar bew. 1 5 Wenen mist -5 22 '.insbruck licht bew. 6 32 Rome zwara bew. 7 0 Madrid zwaar bew. 7 De bemanning, die het eerste Westduitse LancLingsbootesicader van de Verenigde Staten naar huis bracht moest in Wilhelmshaven in quarantaine aan boord blijven tengevolge van besmettelijke ziekte aan boord. De marinestaf w-as echter zo vriendelijk een motorbarkas beschikbaar te stellen opdat de vrouwen en ver loofden toch alvast met hun mannen konden praten. Mede hierdoor was de stemming aan boord toch opperbest. De opvarenden zonden nog een telegram naar het hoofdkwartier: „dorst groter dan heimwee" de staf voelde de „hint" en zond een flinke voorraad bier! BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon Redactie 21544 Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red Umulden Leeuweriklaan 30 telefoon 5790 Directie: J. J W Boerrlgter en Mr. WAM. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT advertentietarief 28 cents per millimeter- loogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week. f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. miniumminimum Mao Tse Toeng heeft besloten af te treden als president van communis- tisch-China, zo vernemen U.P.I. en A.F.P. van nationalistische zijde op Formosa. Het bericht zou afkomstig zijn van de inlichtingendienst van öationalistisch-China. Het aftreden van Mao zou bekend worden ge maakt op de achtste plenaire zitting van het centrale comité der Chinese communistische partij, die vandaag later op de dag in Peking zal be ginnen. Mao zou worden opgevolgd door generaal Tsjoeh Teh, de huidige Vice-president. Mao zou wei leider Van de partij blijven: Geruchten over een aftreden van Mao doen reeds enige dagen op Formosa de ronde. Dit aftreden zou het gevolg zijn van moeilijkheden waarop men in com munistisch China zou zijn gestuit bij het uitvoeren van Mao's plan voor de ÏÏÏÏSE» van comnjunes en wegens het Formosa de covering van Het centrale comité van de Chinese communistische partij zou de 72-jariJe maarschalk Tsjoe Teh hebben verkozen tussen twee andere kandidaten: premier Tsjoe En-lai en de voornaamste theo reticus van de partij Lioe Sjao-tsji. Deze zomer, toen voor het eerst het denkbeeld van de Chinese „volkscommunes" op dook, werd in de Poolse pers reeds ver ondersteld, dat andere figuren, met name Lioe Sjao-tsji, in communistisch China machtiger waren geworden dan Mao Tse Toeng. Het Franse persbureau AFP meldt uit Peking, dat het besluit van Mao Tse Toeng om af te treden als staatshoofd van China door partijfunctionarissen is aangekondigd op bijeenkomsten op de voornaamste regeringsbureaus en op de universiteiten van Peking. De kranten en de radio-omroep hebben echter nog geen officiële berichten hierover verspreid. kennelHu-flciële bekendmaking wordt dat de onp„£g wat aangehouden, op- worden gem ,e niening eerst rijp kan Het officieu,^, voor de verandering, deren in Pekinmeuws heeft de gemoe- bracht. Over h,?, ze.er in beweging ge- Chinezen een die alSameen hebben de Mao. Men verwacht» ewondering voor voor een nieuwe algemeen dat hij vier jaar zou worde„bt?periode van Nationale Volksvergarieg®kozen' .als de gend jaar bijeen zou korïu^ degin vo1" Uit goedingelichte bron men, dat Mao zich geheel Za^ verno- den aan de studie van commgaarï. w«" leerstellingen. In®umsüsche Het besluit tot zijn aftreden ZQ„ „;i„ genomen te Woe Han het belan„rf,j" industriecentrum van de provinCi| pei, waar alle partijleiders, ministers gouverneurs van provincies een maand geleden onder voorzitterschap van Mao hebben vergaderd. Er doen talloze geruchten de ronde ?ver meningsverschillen die op de coo- terentie te Woe Han zan de dag zouden getreden over de kwestie der volks, communes, de op militaire leest ge boeide volksgemeenschappen. lam? Aiders zouden menen dat het 'and nog niet riin is voor deze mgrij- £®nde wÜzigingen. Zij willen de teugels °P dit gebied weer wat laten vieren. Th diplomatieke kringen in Peking verwacht men belangrijke verschuivin gen in de leiding en de binnenlandse po litiek van de Chinese communistische partij als gevolg van een aftreden van Mao. van spreken toch morgen zijn geweest," zo hoort men daar bij politiek zeer ver schillend denkende leden. Maar over de gewenste oplossing lopen de meningen ver uiteen. Degenen, die traditioneel staatsrechtelijk redeneren zeggen, dat Kamerontbinding een veel te grote sprong zou zijn en misschien wei door de onzekerheden in dit stadium een sprong min of meer in het duister. An deren redeneren dat staatsrecht eigen lijk iedere dag wordt gemaakt en dat wü ook in de politiek leven in een tijd, die de voorkeur geeft aan originaliteit. De meeste aanhang vindt echter net tussenstandpunt: de koningin zal ver moedelijk eerst wel een formateur aan wijzen. De opdracht zou dan altijd nog revolutionair genoeg kunnen zijn. Dat er een parlementair kabinet op brede basis te formeren zou zijn gelooft niemand meer. Er zou echter een minderheidskabinet kunnen worden gevormd, waarvan mr. Struycke-, president zou kunnen wor den. De overweging, dat de partijen de verkiezingsstrijd liever nog wat dege lijker zullen willen voorbereiden en vooral ook zich financieel nog wat ster ker willen maken, kan een secundair mo tief zijn. Het is een publiek geheim, dat de kas van meninge vooral kleinere par ty niet zo heel veel propagandistische sprongen mogelijk maakt. Wel kan men aannemen, dat de ko ningin, wanneer, inderdaad een eventue le formateur moet rapporteren, dat hij voor onoverkomelijke moeilijkheden zou komen te staan, de overweging van Ka merontbinding zal laten gelden. Men neemt algemeen aan, dat wanneer wordt getracht een combinatie „rechts met de V.V.D." in het leven te roe pen, de formateur voor een weinig be nijdenswaardige taak komt te staan. Het opportunisme van de liberalen, dat men echter voor een groot deel tot zijn ware proporties moet terugbrengen en dus moet zien als gevolg van het hard nekkig in de oppositie blijven, heeft de rechtse groepn kopschuw gemaakt voor deze mogelijkheid. Overleg en bezinning en vooral ook de persoonlijke tact van een formateur kan in zo'n geval moge lijk toch nog een oplossing bieden. Dit te meer omdat de geneigdheid tot Ka merontbinding vooralsnog bn vele par tijen gering is. De V.V.D. zou niets liever willen dan trachten langs deze weg de verkiezingen op overrompelen de wijze te winnen, Ge kleine partijen zien echter in die snelle verkiezingen juist helemaal geen heil. De socialisten zijn er ondanks de grootspraak van de heer De Kadt in de Kamer mor dicus tegen. De K.V.P. ziet Kameront binding wel als een mogelijkheid, die de Nederlandse politiek uit een dwangpo sitie zou kunnen bevrijden. Men zou '.an, zoals men aanneemt, met een schone lei kunnen beginnen als het volk zich heeft uitgesproken en op de uitslag der verkiezingen misschien spoedig een nieuw kabinet tot stand kunnen bren gen. Of het bekende perfectionisme, dat ons in Nederland vooral belaagt als wij kabinetten gaan formeren, dan aan on ze deuren voorbij zou gaan, lijkt een open vraag. De voorzitters van de beide Ka mers, de vice-president van de Raad van State, de zeven fractievoorzitters en ten slotte zaterdagmiddag mr. Struycken, hebben deze eerst- infor maties verstrekt, zowel mondeling als, in aansluiting daarop, schriftelijk, met het zgn. „huiswerk". Men kon vrijdagavond prof. Romme uit het Kamergebouw zien verdwijnen, om haastig dit „huiswerk", dat hij in al le afzondering had geschreven, zelf naar het kabinet der koningin aan het Korte Voorhout te brengen. De katho lieke fractievoorzitter heeft door het adviseren en het schriftelijk vastleg gen van zijn advies nog maar nau welijks de tijd gevonden vlak voor zijn rede op de Partijraad in Utrecht op te duiken. Hij sprak aan de hand van enkele punten die hij op een pa piertje voor zich had en wekte des te meer bewondering door de bondige wijze waarop hij de geschiedenis van wat zich heeft afgespeeld, weergaf en door de manier waarop hij zich bui ten de gevaarlijke zone van de gehei men der toekomst hield. Over die toekomst zou ook weinig met zbn te zeggen. De koningin heeft door het bijzonder recht dat zij op zulke momenten heeft, alles in han den. Over de adviezen mag natuurlijk geen woord uitlekken Wel is iets meer bekend geworden over de stemming, die de crisis heeft gewekt. Allereerst in het kabinet, waar men zeer teleurgesteld is. Het college van ministers moge dan over het ant woord op de vraag, of minister Hof- stra de motie-Romme maar niet beter had kunnen aanvaarden, van mening verschillen dat blijkt wel uit de ver deling in twee groepen, waarvan de ene ontslag vraagt en de andere beslissin gen over al of niet ontslag in handen van de koningin legt het vormt een groep die zakelijk allerprettigst op ■- kaar was ingespeeld en door het fasci nerende werk voor een land met grote problemen maar met eveneens grote bronnen van energie en kennis, tot hechte collegialiteit was gekomen. Dat deze vrij ruw en naar achteraf blijkt toch nog onverwacht wordt door. broken, is een voor allen t :leursteilenv> zaak. Niemand ziet zijn werk graag midden in de spanning daarvan ineens beëindigd. Politiek-solidair kan men het kabinet dus na dat uiteenvallen in groe- Pen niet meer noemen, collegiaal tot "et uiterste was het zeker wel. Het af scheidsdiner aan de oevers van de Nieu we Waterweg met het zicht op het Del- nist 'ed voor de scheidende Delta-mi- klein1" rnr" A"sera was daar maar een symptoom van. voor rf6 ^arner is uiteraard het inzicht inist i„ -dlePere oorzaken, die immers izplesmri striid tussen de partijen zijn was nipt sterker aanwezig. „Dit nn nipt c4ariger te voorkomen. Was het nu met gekomen, dan zou het bij wijze De Sjah van Perzië zal naar wij ver nemen het volgend jaar mei op uit nodiging van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard een staatsbezoek aan ons land brengen. Het zal zyn eerste officiële bezoek aan ons land zijn. Pr°f- Galeazzi-Lisi, de lijfarts van wfl- "\aua H'us XII, heeft meegedeeld hpli„;^ „°jP £al aantekenen tegen het r.™ t, "-an de Romeinse medische raad ue r?y®rer|. Hij verklaarde „meer verbaasd dan verbitterd" over de uitspraak te zijn. Hem was zoals be kend ten laste gelegd dat hij bijzonder heden omtrent de laatste dagen van de paus tegen betaling aan de pers had meegedeeld. Mao Tse Toeng (midden), die besloten heeft af te treden als president van com munistisch China m gesprek met maarschalk Tsjoeh Teh (rechts), die hem als president vermoedelijk zal opvolgen. De foto werd gemaakt toen Mao in 1949 te Peking Tsjoeh Teh, toen commandant van het veldleger, ontmoette.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1