Complete veldslag in het hart van de Jordaan Vuurwerk en baldadigheid leiden in Rotterdam tot ernstige ongelukken DODEN op de weg 19-jarige Heerlen Duitser schiet in Nederlander neer President BATISTA van CUBA gevlucht De brugwachter voorkomt een ernstig ongeluk Vechtpartij tussen Duitse en Nederlandse jongelui Man doodgestoken in een woonscheepje in Groningen Fidel Castro naar Havanna uitgenodigd om nieuwe regering te vormen KLM-kantoor in de hoofdstad verwoest Vrouw gewurgd tiee MORRIS"êeforej/w&yf Het weer. IN DE NIEUWJAARSNACHT Tijdens en na de staking Bom bij Möhne- dam ontdekt Bloedige strijd in Tibet gemeld Stagnatie op rijksweg bij Muiden Nieuw Amsterdam mijdt Havana ZEER RUMOERICE JAARWISSELING Te Den Haag Roof het motief VELE SLACHTOFFERS BIJ FELLE GEVECHTEN Anti-partij groep" m China opgespoord Vrachtauto rijdt tegen brughek bij de Vecht Buitenlands schip in haven op Celebes gebombardeerd Geladen met voorraden voor opstandelingen VRIJDAG 2 JANUARI 1959 o 82ste JAARGANG No. 30102 CUBA ln de Amsterdamse Jordaan is het de eerste nacht van het nieuwe jaar tot ernstige ongeregeldheden gekomen. De brandweer werd omstreeks een uur bij het blussen van een grote straatbrand op de hoek van de Anjelierstraat en de Madelievenstraat door een menigte van enkele honderden personen, waaronder veel opgeschoten jeugd, dermate ge hinderd, dat de hulp van de politie werd ingeroepen. Chemische stoffen ontploft Kleine Houtstraat 76 - Tel. 12695 o Souvenir van 1944 Het mes getrokken Duitse olieleiding in gebruik genomen De leider van de Cubaanse opstandelingen, Fidel Castro, die ruim twee jaar geleden met een klein groepje aanhangers de strijd is begonnen tegen het bewind van generaal Ful- gencio Batista, gaat het nieuwe jaar in als overwinnaar en bevrijder van zijn land. Na felle gevechten, waarbij volgens onbevestigde berichten duizenden doden en gewonden zijn gevallen, is Batista op Nieuwjaarsdag met zijn vrouw, vijf kinderen en verscheidene aanhangers hals over kop het land ontvlucht. Per vliegtuig heeft hij de wijk genomen naar de Dominicaanse republiek, waar ook oud-president Perön van Argentinië en oud-president Jimenez van Venezuela in ballingschap leven. In de Cubaanse hoofdstad heeft Batista een verwarde toestand achtergelaten. Indonesische luchtmacht in actw I584Q31 V.PELT IATANZAS' Havana •cuines Colon' Pinardel RiO: ;300km PLACETAS Camagui BAYAMO :Manzanillo Santiago de Cuba MEXICO-- Niet minder dan 29 politiemannen trokken naar het bedreigde punt en probeerden de menigte met behulp van sabels en gummistokken uiteen te drijven. De Jordaners lieten zich echter niet onbetuigd en gingen met ste nen en naar gezegd wordt zelfs met flessen benzine de handhavers van de wet telyf. Nadat politieversterkingen waren aangerukt en een agent êen waarschu wingsschot in de lucht had gelost kon pas na twee uur de rust worden her steld. De hoofdagent Willemsen had tij dens de vechtpartijen een klap met een houten stok op het hoofd gehad en moest zich onder behandeling van de G.G. en G.D. stellen. Twee oproer kraaiers werden in arrest gesteld. De auto var de hoofdcommissaris van politie, de heer H. J. van der Mo len die persoonlijk de actie leidde, en een wagen van de radio autodienst werden door stenen beschadigd. Tegelijkertijd met het uitbreken van de rel in de Jordaan werd de brand weer ook op de Stadhouderskade door enkele tientallen jongelieden belaagd. Hier was een vreugdevuur ontsto ken in een in de Singelgracht liggen de vuilnisschuit. Toen de brandweer ten tonele kwam om het vuur te blus sen begonnen de jongelieden met ste nen te gooien. Vijf agenten van poli tie, van wie er een een grote buil op het hoofd kreeg door de stenen, joe gen met hun gummiwapenstokken de opgeschoten bende uit elkaar. Even voor twaalf uur had een agent van politie, die een veertienjarige jon geman wilde opbrengen omdat de knaap in het trapportaal van een perceel aan het Jan van Schaffelaarplein vuurwerk had afgestoken, zijn gummiwapenstok moeten gebruiken. Vier vrienden van de arrestant vonden het namelijk nodig te trachten hun kameraad te ontzetten en sprongen daartoe de agent op de rug. De vuurwerk-maniak belandde tenslotte toch op een politiebureau. De jaarwisseling heeft in Rotterdam tot enkele ernstige ongelukken geleid, waarbij vier jongens werdei gewond en een lompenpakhuis geheel uitbrand de. Woensdagmorgen stelde de 17-jari- ge u.t.s.-leerling Robert L. op de bin nenplaats van zijn woning aan de Dordt- selaan pogingen in het werk om met behulp van enige chemische stoffen zelf vuurwerk te fabriceren. Dit lukte geheel onverwachts. Er weerklonk een daverende klap die tot ver in de omtrek de ruiten deed rinkelen en tal van om wonenden naar de plaats der ontplof fing deed snellen. Daar troffen zij de jongeman ernstig gewond aan linker hand en ogen aan, terwijl ook diens 1®- jarige broertje Peter, die had staan toekijken, verwondingen aan het hoofd had opgelopen. Beiden werden naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Voorts is op de hoek van de Hudson- straat en de Bootsmanstraat, toen het nieuwe jaar nog maar enkele minuten zijn intrede had gedaan, de 7-jarige Teunis v. V. door brandend papier ernstig over het gehele lichaam gewond geraakt toen een automobilist dwars door een stapel op het wegdek bran dend vuurwerk reed. De knaap werd daarbij door vonken en brandend pa pier geraakt, evenals de 16-jarige Jan v. S. De laatste kon ter plaatse worden verbonden, de ander moest naar het Sophia-kinderziekenhuis worden ver voerd. Tenslotte is door baldadigheid van een stel opgeschoten jongelui donder dagmorgen omstreeks half zeven een lompenpakhuis in de Anna Paulowna- straat totaal uitgebrand. Van de inhoud kon niets worden gered. De brand is ontstaan nadat de kwajongens een stel brandende rotjes door de geforceerde ramen naar binnen had geworpen, die het vuur overbrachten op de balen vod den. (Vervolg op pagina 5) Gisteravond werd de Haagse politie er door de buren van verwittigd, dat men sinds enige dagen een 47-jarige vrouw die aan de Nieuwe Haven woont, niet meer gezien had. De politie ver schafte zich toegang tot de bewuste woning en trof de vrouw, bekend staan de als „blonde Marietje", dood op de divan aan. Er werden sporen van wur ging geconstateerd. De vrouw moet reeds enige dagen dood zijn geweest, want het lichaam vertoonde tekenen van ont binding. Naar wordt aangenomen is hier geen sprake van een zedenmisdrijf, maar van roof. Een geldkistje bleek te zijn open gebroken, maar verder was de woning niet overhoop gehaald. Op het stoffelijk overschot zal sectie worden verricht. De politie zet intussen het onderzoek voort. Berlijn In het afgelopen jaar heb ben 119.300 Oostduitsers in West-Berlpn politiek asiel gezocht. 90.500 van hen zijn naar West-Duitsland overgevlogen, de overigen zjjn in West-Berlijn onder gebracht. Advert entte Vloerenhuis „LINORUB" Speciaalhuis LINOLEUM - RUBBER - PLASTIC COLOVINYL enz. - Vakkundig gelegd Nog voor het eerste uur van het nieu we jaar was verstreken is er in Amster dam een slachtoffer van het verkeer gevallen. De zeventigjarige B. van L., die onder invloed van sterkedrank ver keerde, viel op de Hoofdweg van een vluchtheuvel voor de wielen van een juist passerende scooter. De man bleef met een bloedende hoofdwonde op straat liggen. Niet lang daarna is hjj over leden. Oudejaarsavond is de 28-jarige los- arbeider A. de Keyzer. vader van vjjf jonge kinderen, toen hij zich in Gelder- malsen op zpn bromfiets naar zijn schoonvader begaf, die zpn verjaardag vierde, verongelukt. Om twee voetgangers te ontwijken, remde de K. zo krachtig dat hp over de kop sloeg. Bij aankomst in het zie kenhuis bleek hij aan een hersenbloe ding te zpn overleden. Dezelfde avond is op de Vierlings- beekseweg onder Overloon mevrouw A. Willems-Van Dijk-Drabbels aangereden door 'n vrachtwagen. -De chauffeur was waarschijnlijk verblind door een tegen ligger. Op de rijksweg bij Nunhem is don derdagochtend een auto, bestuurd door de 24-jarige ongehuwde Britse luitenant P. C. in volle vaart tegen een boom gebotst, waarbij de bestuurder op slag moet zijn gedood. De oorzaak van het ongeluk is onbekend, daar niemand het heeft zien gebeuren. De wagen vloog in brand en brandde geheel uit, waarbij het lichaam van de bestuurder geheel "erkoolde. Luitenant C. maakte deel uit van het Britse leger in Duitsland Op de weg van Hoengen naar Tuddem is donderdag een auto, bestuurd door mej. Billens uit Hoengen door tot nu toe onbekende oorzaaK tegen een boom ge reden. De 35-jarige ongenuwde zuster, die naast de bestuurster zat, mej. C. Billens, werd hierbij op slag gedood. De bestuurster zelf liep een schedelbasis- fractuur op, terwijl de 77-jarige vader, die achter in de auto zat, eveneens ern stig werd gewond. Wellicht verblind door uitlaatgassen is de 52-jarige G. H. Beuman te Delft bij het passeren van een truck met op legger, komen te vallen. Hij kwam daarbij tussen de trekker en de aan hangwagen terecht, met als gevolg dat de vijftien ton zware oplegger met het linkervoorwiel hem over de borst reed. De man was op slag dood. Advertentie BARTEUORISSTr"HAARLEM TEL. 13439 Verwachting: tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Nu en dan buien, krachtige, nu en dan stormachtige wind tussen west en noordwest. Iets kouder. Zon: 8.48-16.40. Maan: 1.45-12.38. Station Helsinki Stockholm Oslo Londen Amst .-rdaxn Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genève Locarno "ome Madrid Mallorca min. neersl. Weei temp afgeL gisteer 24 uur sneeuw 0 9 geheel bew. 2 3 sneeuw 2 0 zwaar bew. 3 6 regen 4 9 regen 4 4 regen 4 0.1 regen 8 0.1 zwaar bew. 7 0 geheel bew. 4 0 geheel bew. 4 0 onbewolkt I 2 onbewolkt 0 1 onbewolkt 2 0 onbewolkt 2 onbewolkt 3 0 0 0.1 onbewolkt 3 zwaar bew. 10 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoons Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel, 4790 Bijkantoor en Red. IJmuldem leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. W. Boerrlgter ©n Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredacties Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- loogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Twee beelden uit New York, tijdens de staking van de krantenbezorgers aldaar. Op de bovenste foto: mensen in de ondergrondse zonder hun_geliefde krantjes. Onder: op de dag dat de staking werd opgeheven, was alles weer goed en zat men tevreden in de trein. Ook in de nieuwe wereld geldt, dat je de krant niet kan missen De militaire junta, aan wie hij het bewind had overgedragen „om verder bloedvergieten te voorkomen", is nagenoeg terstond van het toneel ver dreven door kolonel Ramon Barquin, voormalig militair attaché op de Cu baanse ambassade te Washington, die gisteren met talrijke andere politieke gevangenen is vrijgelaten. Met de militaire junta wilde Fidel Castro niet onderhandelen, maar ten opzichte van Barquin staat hij sympathiek. In hun hoofdkwartier te Santiago hebben de opstandelingen nu vanmorgen hun eigen kandidaat, de rechter dr. Manuel Urrutia, uitgeroepen tot tijdelijk president van Cuba. De regering-Barquin heeft Urrutia als zodanig erkend en tevens hem en Fidel Castro verzocht naar de hoofdstad te komen om een nieuwe regering te vormen. De „New York Times" heeft de val van Batista vanmorgen in een hoofdartikel van harte toegejuicht en tevens een warm pleidooi gevoerd voor het verlenen van Amerikaanse steun aan Fidel Castro. Fidel ^Castro bevindt ^op het tE f tie. Volgens A.F.P. hebben communis- HHy| gf f ten 'n Havanna zich meester gemaakt ''v Ju f U8 van een radiozender en van vakvereni- gingsgebouwen. Bp de onlusten in de hoofdstad zouden volgens A.F.P. twaalf tot twintig mensen om het leven zpn gekomen. Bp de strijd tussen regerings troepen en opstandelingen zouden de meeste slachtoffers gevallen zijn in de provincie Las Villas, in het bijzonder door bombardementen van regerings vliegtuigen op de stad Santa Clara, die woensdag door de rebellen was inge nomen. De broer van president Batista, Fran cisco, is gisteren met een vliegtuig uit Havanna in Palm Beach in Florida aan gekomen. Zp'n toestel vervoerde 46 Cu banen, o.w. de vrouw, zoon en dochter van de nieuwgekozen president Aguero, (Vervolg op pagina 2). iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii By de Möhnedam in West-Duitsland is een onontplofte Britse bom van vijf- eneenhalve ton ontdekt, afkomstig van de bekende aanval van 1944. Maandag zullen een duizendtal mensen, die in de omgeving van de dam wonen, worden geëvacueerd, waarna Britse technici zullen proberen de bom te demonteren. "mimi DR. MANUEL TiRRUTIA De „Daily Mail" weel te melden, dat communistisch China 750.000 man heeft ingezet in de stri.d tegen de Ti- betanen. In 2 jaar tijd ztuden meer dan 50.000 Chinese en 22.000 Tibetaanse sol daten zijn gesneuveld, aldus berich ten twee journalisten, dte tot de grens Van Tibet Zpn doorgedongen. In een Nieuwjaarsboodschap aan pre sident Mao Tse Toeng hebben de Dalai Lama en de Pantsjen Lama van Ti bet ondertussen verklaard met de Chi nese communistische pat tij te zullen sa menwerken om ,,de complotten en sa botagedaden van de imperialistische elementen een halt toe t; roepen". Ook zullen zij zich verzetten tegen de reac tionairen in Tibet, aldus deze boodschap die gisteren in een uitzending van radio Peking werd voorgelezen. Ook uit andere delen ran communis tisch China blijven berichten over ver zet tegen het rode bewint binnenkomen. In Liaoning, een provincie met veel industrie in noord-oost China, is een anti-party groep opgespoord, die bur gerlijke opvattingen in deze provincie trachtte te verspreiden", zo wordt uit Peking gemeld. Volgens het communis tische partyblad van deze streek heeft men het bestaan van de groep ontdekt op een bpeenkomst van het partycomi té van deze provincie. Het blad schrijft dat er disciplinaire maatregelen geno men zijn tegen de leden van de groep. Een van hen, de voormalige vakbonds voorzitter Tsjeng Li, is uit de party gestoten. De leider van de groep was Wang Tsjeng, die secretaris van de par ty in Liaoning geweest is. Wang Tsjeng en zijn volgelingen hebben getracht ver deeldheid te zaaien in de partygelede ren, aldus het communistische party blad. BATISTA Een ernstig verkeersongeluk op de brug over de Vecht bij Muiden heeft vanochtend vanaf kwart over zeven het drukke verkeer op rijksweg nr. 1 enige uren gestagneerd. Aan de oplettendheid van de brugwachter J. de Gooyer is het te danken, dat de 45-jarige Derk Hui zing uit Veendam niet met zijn vracht auto in de Vecht is gereden. Deze na derde de rivier vanuit de richting Bus- sum, juist toen de brug werd openge draaid, maar maakte geen aanstalten zijn wagen tot stilstand te brengen. Toen de brugwachter dit merkte, liet hij onmid dellijk de brug weer zakken, doch hij slaagde daarin niet op tyd. Met een dreunende slag vloog de vrachtwagen vara het expediteursbedrijf gebrs. Visser uit Veendam tegen de afsluitbomen en de brugklep. De cabine werd volkomen in elkaar gedrukt. Vlak achter de vrachtwagen reed een autobus, met arbeiders onderweg van Harderwijk naar Amsterdam. Een van dezen stapte uit de bus, sneed het zeil in de cabine en het hout rondom chauffeur Huizing weg en trok hem uit de wagen. Intussen was in de cabine brand ont staan. Een chauffeur van een N.B.M.- bus en een bediende vaneen benzine station met schuimblussers hadden dit vuur echter snel gedoofd. I Huizing klaagde over inwendige pijnen en is naar het Diaconessenziekenhuis te Naarden overgebracht. Tot ongeveer tien uur had de rijkspo litie de handen vol om het drukke fo rensenverkeer van het Gooi naar Am sterdam over Muiden en Weesp om te leiden. In Muiden ontstonden opstop pingen en ook in Diemen werd de ver keersstroom ernstig vertraagd, mede doordat de brug, die het verkeer over de oude weg via Weesp moet verwerken, door werkzaamheden tijdelijk slechts in één richting wordt gebruikt. (Van onze correspondent) Op vele plaatsen in ons land is het met de jaarwisseling uiterst rumoerig geweest. Jongelui hebben, speciaal in de Amsterdamse Jordaan, de politie handen vol werk gegeven. Een relaas daarover treft men elders aan. Waren deze ongeregeldheden soms van ernstige aard, hoogst ernstig waren de ge volgen van een vechtpartij in Heerlen tussen jeugdige Duitse en Nederland se oudejaarvierders. Een van de vechtersbazen, de 19-jarige Duitse mon tage-arbeider Günther B. uit Ubach-Palemberg maakte by het gevecht na melijk gebruik van een revolver, waarmee hij zijn tegenstander, de 32-jarige ongehuwde Nederlandse mijnwerker Adrianus A. uit Heerlen neerschoot. A. die door een kogel in zijn borst werd getroffen stortte onmiddellijk neer en overleed ter plaatse. P~ vechtende jongelui, onder wie een twintigtal Duitsers in leeftpd variërend van VC? ■'aar' stoven onmiddellpk uit een. Ook de dader, die zichzelf in een hand had geschoten, maakte zich uit de voeten. Hp begaf zich te voet in de rich ting van de Duitse grens. Tegen half twaalf donderdagmiddag werd hij bij de Nederlands-Duitse grenspost Rimburg- Palemberg aangehouden en uitgeleverd aan de Heerlense politie. Hp droeg de revolver, een 5 mm. vuurwapen van Duitse makelpk, nog bp zich. Een vriend van het slachtoffer waar schuwde na het gebeuren terstond de politie. Deze arriveerde spoedig daarop ter plaatse en trof op het trottoir voor de trappen van de voetgangerstunnel aan de spoorsingel de neergeschoten jongeman badend in zpn bloed aan. Urenlange verhoren op het politiebu reau aan de Akerstraat, waarheen een twintigtal jongemannen, meest Duitsers, waren overgebracht, leverden de poli tie enkele aanwijzingen op met betrek king tot de dader. Bovendien beschikte men over bloedsporen. Uit verklaringen van de dader alsook van enkele tientallen getuigen heeft de politie het gebeurde kunnen reconstrue ren. Omtrent de aanleiding van het ge vecht evenwel tast men nog in het duis ter. Ook heeft men nog niet kunnen achterhalen of de Duitse jongeman de bedoeling heeft gehad zpn tegenstander te doden. Volgens mededelingen van de Duitser zelf wilde hp de Nederlander alleen maar door revolverschoten af schrikken. Een groep Duitse jongelui, aldus de reconstructie van het drama, had in Heerlense café's en dansgelegen heden waarvan er enkele tot vier uur 's nachts geopend ware n, oudejaar ge vierd. Na afloop begaven de Duitsers zich in de richting van de spoortunnel waar haltes zijn van de bussen naar Duitsland. Op weg hierheen kreeg een vijftal Duitsers, onder wie Günther B., ruzie met een drietal Nederlanders, die thuis nieuwjaar hadden gevierd en na afloop daarvan een straatje om liepen. Reeds hier hanteerde B. de revolver, waarvan iedereen meende dat het maar een alarmpistool was. In de spoortunnel verbleven nog tien tallen andere Duitse jongelui, die daar een heenkomen voor de nacht hadden gezocht daar er geen bussen meer naar Duitsland vertrokken. In de tunnel ont brandde de ruzie. Günther B. raakte er slaags met de Nederlander A., die hij niet kende. Bp het gevecht gebruik te de Duitser de revolver waarmee hp 's nachts het nieuwjaar had ingescho ten. Ook In Groningen is het nieuwe jaar op tragische wijze begonnen. Hier ont stond ln een woonscheepje in de woon schepenhaven een vechtpartij, waarbp één dode te betreuren viel. Twee mannen, losarbeiders van 46 en 33 jaar, kregen in een klein woonscheep je, toebehorend aan een vrouw, in wier gezelschap zy verkeerden, hevige ruzie. De oudste trok een mes en ging de 33- jarige losarbeider te lpf. Het slachtof fer werd aan de hals getroffen en viel bloedend op de vloer in het kamertje van het woonschip. De vrouw snelde weg om de G.G.D. te waarschuwen. Toen deze het slachtoffer had overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis waren de levensgeesten reeds gewe ken. De politie arresteerde de 46-jarige losarbeider onder verdenking van dood slag. De toedracht van dit drama is niet geheel duidelijk. Wel is komen vast te staan, dat beide mannen en de vrouw oudejaarsavond hadden gevierd in een ander woonschip. Daarbp zpn de nodigt alcoholische dranken genuttigd. Het drietal ging toen naar het woonscheepje van de vrouw. Ook het slachtoffer woon de hier. Omstreeks kwart voor drie kre gen de beide mannen, die het toch al niet te best met elkaar konden vinden, ruzie waarschpnlpk over een borrel. Scheldpartpen over en weer werden ge volgd door handtastelpkheden. Toen werd het mes getrokken met bovenom schreven gevolg. Het slachtoffer is de 33-jarige onge-, huwde losarbeider Willie van der Steeg. De dader is een 46-jarige invalide los arbeider, gehuwd en vader van een groot gezin. De man woonde in nogal behoeftige omstandigheden in een woon schip aan een andere steiger. Enkele jaren geleden is een van zpn kinderen in de woonschepenhaven verdronken. De 318 km lange oliebuisleiding van Wilhelmshaven naar het Ruhrgebied is deze week in gebruik genomen, zo is te Hamburg bekendgemaakt. Aanvan kelijk zal er jaarlijks 5,6 miljoen ton ruwe olie door deze leiding naar het Ruhrgebied worden gepompt. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiAiiiiiii De „Nieuw Amsterdam" van de Hol- land-Amerika lpn, momenteel met 760 passagiers op een reis door de West- Indische wateren, heeft gisteren Ha vana, de Cubaanse hoofdstad, niet aangedaan. Het schip is doorgevaren naar de Bahama eilanden, vanwaar het vandaag vertrekt naar New York, waar het volgens schema zondag zal arriveren, aldus meldt U.P.I.. Een vliegtuig van de Indonesische luchtmacht heeft bommen laten vallen op een buitenlands schip dat voorraden voor de rebellen op Celebes aanvoer de. Het onbekende schip werd aange vallen toen het v. r anker lag in de haven Inowonto op Noord-Celebes. Vol gens een communiqué van de lucht macht liep het schip waarvan de na tionaliteit nfct bekend is gemaakt zware schade op. De Indonesische luchtmacht heeft voorts een aanval met raketten uitge voerd op concentraties van opstandelin gen in Noord-Celebes. Aan de opstande lingen zpn zware verliezen toegebracht, aldus het communiqué.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1