Pastoor L. Zonderland te jmegen overleden Oud-pastoor van Kleverpark- parochie te Haarlem Nij: De Haarlemse volleybalsters winnen stedentoernooi „Oorlog" wil de Koudenhorn- kazerne aan Haarlem teruggeven Gouden ere-penning van Heem stede voor T. M. Schelling Vraatzuchtige bok kwam zijn baas feliciteren Dames-reserveteam van D.W.T voor derde keer verslagen DDD I \JUIS>T> ÜÜSMPRIL Jongens plegen roofoverval Gemeente voelt niets voor hoge schadevergoeding Scheidende gemeentesecretaris kreeg veel lof te incasseren Fraai basketbal op slotavond Receptie commissaris der koningin 2I geklopt JEUK MAANDAG 5 JANUARI 1959 PAGINA 3 „Sint-Eloy" viert 70- iarig bestaan in Haarlem Bescheiden feest bij r.-k. metaalbewerkers Centrale Volksbank Haarlem e.o Films "Sfka PaAY;Cf,: 4.?56 7 *RANS HALS: De vlucht van Captain Blood, 14 jaar; 2.30, 1, 9-15 uur. Diversen burgerlijke Stand Haarlem Pauze-concert Theemuts oorzaak van brand in Haarlem Schade geraamd op f500 Nieuwjaarsbijeenkomst Haarlemse Raad voor de Jeugd Zeeman na hand gemeen door glas gewond V olksdansf eest Heren weggevaagd door Zaanstreek Windvlaag rukt timmer man deur uit de hand Glas veroorzaakt flinke vleeswond G. J. Stoute veertig jaar bij de P.T.T. mmmmmmsm Schooltoernooi in Haarlem Verliezersprijs voor T riniteitslyceum Vragen raadslid Fortgens Zwembad aan de Planetenlaan Jubileum H. Walet te Heemstede DWR door Nereus met Hersenschudding door val Beurs van Amsterdam geneest uw huid KINDER- j- C? fa het Canisiusziekenhuis te Nijme gen is vanmorgen omstreeks vijf uur overleden pastoor Lazarus (J.A.) Zon derland, Franciscaan, die sedert 1955 Pastoor was van de parochie van de fa Franciscus van Assisië te Nijmegen, geboren 1 december 1894 te Lichten voorde (Achterhoek), werd hij aanvan- ?efak onderwijzer. Tot 1914 gaf hij. na net behalen van zijn „brevet", les aan een r.-k. opvoedingsgesticht. Vijf jaar J^as hij daarna in dienst, waarin hij op torn tot de rang van luitenant. Na de Piobilisatie in 1919 ging hij bij de Fran ciscanen te Venray studeren, waarna hij in 1921 te Wychen intrad bij de Franciscanen. Priester gewijd te Weert fa 1928, was hij vijf jaar leraar aan de r.-k. H.B.S. te Heerlen en daarna twaalf jaar leraar aan de r.-k. H.B.S. te Lei den. Gedurende een jaar was hij gar diaan te Nieuwe-Niedorp en m 1946 Twee jeugdige personen hebben in Amsterdam een 6?-iarige vrouw van haar handtas beroofd. Het gebeurde op het Singel bij de Vliegende Steeg. De jonge mannen kwamen de vrouw, die uit Haar lem afkomstig was, achterop. Na de tas uit haar handen te hebben gerukt, zetten zij het op een lopen. Ze verdwenen door de Rosmarijnsteeg. De tas werd later teruggevonden in de Pieter Jacobszstraat, doch een portemon- naie met ongeveer zeven gulden, een portefeuille met brieven en een bus abonnement van de N.Z.H. ontbraken. De vrouw had nog een tas en een pakje in haar handen gehad, waarmee ze op weg was naar het busstation in de Marnix- straat. Daaraan zijn de rovers echter niet gekomen. De r -k metaalarbeidersbond „Sint Eloy" heeft zaterdag en zondag in Haarlem op zeer bescheiden wijze haar 70-jarig bestaan gevierd. De opkomst en de belangstelling der leden waren niettemin zeer groot. Voorzitter Van Bakkum opende de herdenkingsbijeen komst. Het 75-jarig bestaan zal, zo kon digde hij aan, wel op grootse wijze ge vierd worden. Hij schetste in zijn toe spraak het ontstaan en de groei van „Sint Eloy" in Haarlem, waarbij hij dankbaar gewaagde van de arbeid der Pioniers en van de vele medewerking, die men altijd ondervinden mag. Het Charles Aerts-radio-ensemble verzorgde het vrolijke gedeelte van de avond, met medewerking van conferen cier Jan Prins en verschillende anderen, zoals Cor van Veen, Gerry en Perry. Het ging er in, zoals de spreekwoorde lijke „gesneden koek". Bjj het agentschap Haarlem der Cen- Wale Volksbank werd in de maand de cember ingelegd 13.462,87 en terugbe taald 3.286,03. De jeugdspaarwet heeft Veel tot de hoge inlegsom bijgedragen. LlDÓfStefla^sleutel, 18 jaar; 1.45, 4, 6.45, y.lo uur. falXOR; Das Madchen Rose Marie, str. VOlw.t 2 7 Q 15 uur Minerva': Over moord wordt niet ge doken, 14 Jaar; 8.15 uur. d°.Lente in Italië; 8.15 uur. yMBRANDT: Laila, 14 jaar; 2, 4.15, 7, 9.15 STTiT-fr* ^arak, 14 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: Mon 0^!!%- U 2.15, 7. 9.15 uur. Dinsdar 6 januari seri»nï,ertgebovw, 8.15 uur: Vijfde concert m"? van het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest o 1 v. Marinus Adam. Solist: p"® fachter-Haaser, piano. ans Halsmuseum, 8 uur: De kunstschat- rPi vab het Frans Halsmuseum, cursus oof en Wetenschap. Costerlyceum, 8 uur: Hoe staat het {net ons jeugdwerk bij de aanvang van j,et nieuwe jaar onderwerp bijeenkomst Haarlemse Raad voor de Jeugd. BEVALLEN; W. F. v. Brugge-de Boer, V' M. H. Fabel-Tesselaar, z.; C. P. z .Shian-Noatsehk, z.; C. Boter-Kraaij, t>; ,2. Schardijn-Abukasim, z.; M. van vi^ Brouwer, z.; J. E. S. M. Buikx- «n der Haade, d.; A. J. Wolffenbuttel- K"4"Pers. d. OVERLEDEN: C. P. Blankwater, 74 T, Wouwermanstraat; J. S. L. de Wit- Mingjan, 55 j„ Gen. Joubertstraat; E. Hoppen-Brakel, 67 j., Ansiynstraat; w-i, gman"Uitendaal, 81 j., Graaf Wiliemstraat: E. Pletting 63 j„ Bosch en Vaartstraat; A. de Graaff, 79 j.. Oranjestraat. gjOEHUWD: H. J. Wevers en L. A. van ONDERTROUWD: J. R. M. Tielen en «n c^' Doorn: A- L' A- Eenkhoorn spruy't V)nman: A' J' Bunck en J' F' werd hij benoemd tot pastoor van de parochie van het Allerheiligst Hart van Jezus in het Kleverpark te Haarlem, als opvolger van dr. Cassianus Hentzen. Na negen jaar kwam aan dit pastoraat een einde en werd hij pastoor te Nij megen. Donderdag 8 januari om kwart over tien worden de Lauden gezongen in de Nijmeegse parochiekerk, waarna om half elf de plechtige Uitvaartmis wordt opgedragen. De begrafenis ge schiedt daarna op het kloosterkerkhof te Alverna. Pas drie jaar is pastoor Zonderland uit Haarlem weg en de parochianen van het Kleverpark zullen met droef heid het overlijdensbericht ontvangen hebben. In de rij van pastoors van het Kleverpark nam hij een heel eigen plaats in. Dichterlijk van aard, innig vroom en gul van hart verwierf hij zich in korte tijd de vriendschap van zeer velen. Zijn geloof en zijn vertrou wen in iedereen, die hij op zijn weg ontmoette, waren bijna onbeperkt en teleurstellingen verwerkte hij met een afdoende Franciscaanse blijmoedigheid. Tijdens zijn pastoraat werd het gouden feest van de parochie gevierd, kwamen er nieuwe klokken, werd de St. Anto- niuskapel met een altaar verrijkt, werd de H. Hartkapel verfraaid en opende de St. Bonaventuraschool in de Wouwer manstraat haar deuren. Hoe de Kleverparkers hun pastoor op handen droegen, bleek bij de viering van het zilveren priesterfeest in 1953, toen voor een afgestampte zaal in het gemeentelijk concertgebouw te zijner ere de kostelijke „Symfonie Pastorale voor het voetlicht kwam. Donderdagavond a.s. om 9 uur wordt in de H. Hartkerk aan het Kleverpark een avondmis opgedragen voor de zielerust van pastoor Zonderland. In het Haarlemse Concertgebouw geeft de organist Piet Kee donderdag 8 januari van 12.40 tot 13.20 uur een pauzeconcert. Programma: Preludium en fuga in e kl. t.. Joh. Seb. Bach, (Pet. ed. Ill, nr. 10), Jesus bleibet meine Freude, Joh. Seb. Bach, (Bew. M. Duruflé), Voluntary nr. 6 in f gr. t., John Stanley, Fantasie nr. 3 opus 157, Ch. C. Saint Saëns, Preludium, Hans Fr. Micheelsen. Derde bespeling in de serie avond concerten op dinsdag 10 februari 1959, 's avonds 8 uur; Vierde bespeling in de serie pauzeconcerten op donderdag 12 februari 1959 's middags van 12.40 13.20 uur. Achter perceel nummer 14 aan de Alexanderstraat te Haarlem heeft za terdagavond omstreeks elf uur een theemuts brand veroorzaakt in een schuur. Met emmers water heeft men het vuur weten te doven. De brand weer kon zich beperken tot enkele na blussingen. De schade wordt geraamd op vijfhonderd gulden. De echtgenote van de 69-jarige heer des huizes had de muts in de keuken laten schroeien. De zoon bemerkte dat en hield hem onder de kraan. In de veronderstelling, dat het euvel verhol pen was, zette hy de muts op een put tegen de schuur. Dat het vuur nog niet uit was, bleek om elf uur, toen de zoon vuur en rook zag bp de schuur. Een zijwand stond in brand. Enkele balken waren aangetast en een strykplank ging verloren. Op dinsdag 6 januari a.s. vindt in de aula van het Lourens Costerlyceum, in gang Raaks 14, de eerste bijeenkomst in 1959 van de Haarlemse Raad voor de Jeugd plaats. Deze bijeenkomst is uitsluitend toe gankelijk voor de leidinggevende perso nen uit de diverse speeltuinen, de jeugd zorginstellingen en de jeugdorganisa ties. In de komende maanden zullen, even als in de vorige winter, opnieuw een aanta' jeugdleidstersbijeenkomsten wor den gehouden, waarbij o.m. aandacht ge vraagd zal worden voor de positie van de jeugd in deze tijd, voor de plaats van de balletscholing in het jeugdwerk en voor het vraagstuk van de inschakeling van televisie in het jeugdwerk. Inlichtingen over deze jeugdleidersbij eenkomsten worden gaarne verstrekt door het secretariaat van de Haarlemse Raad voor de Jeugd, Kleine Houtweg 47. Het departement van Oorlog heeft aan de burgemeester van Haarlem Ia- ten weten, dat men bereid is de Kou- denhornkazerne aan Haarlem terug te geven. In verband met de huidige on- derbrengingsmoeiiykheden voor leger onderdelen, ziet men echter de eerste vier a vijf jaar geen mogelijkheid om de kazerne te ontruimen. Het depar tement is echter bereid om met Haar lem over een eerdere ontruiming te onderhandelen, indien Haarlem zich bereid verklaart de kosten op zich te nemen van het in orde brengen van een andere legerplaats. Burgemeester Cremers heeft eind no vember in Den Haag een bezoek ge bracht aan de toenmalige staatssecre taris van oorlog, de heer M. van Veen. Deze verklaarde zich bereid de zaak uitvoerig te bestuderen en zegde toe de burgemeester op korte termpn schriftelpk van antwoord te dienen. Kort geleden is het antwoord van het departement ten stadhuize ontvangen. Men is er in Haarlem niet helemaal gelukkig mee, omdat het departement De heer T. M. Schelling heeft zaterdag onder grote belangstelling officieel af scheid genomen als gemeente-secretaris van Heemstede, welke functie gedurende vijf jaar door hem uitgeoefend, hij heeft moeten beëindigen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De laatste ambts-handeling welke hy ver richtte, was de mede-ondertekening van het besluit dat de gemeenteraad unaniem opzettelijk buiten medeweten van se cretaris Schelling - genomen heeft waar bij hem als blijk van waardering voor zijn vele diensten aan het gemeentebe stuur bewezen, de Gouden Erepenning der gemeente werd toegekend. De heer Schelling, die n 1957 bij gelegenheid van zijn veertig-jarige jubileum in dienst van de gemeente Heemstede reeds gehuldigd en onderscheiden werd met zijn benoe ming tot ridder .n de orde van Oranje- Nassau, werd zaterdagmorgen opnieuw een grootse en laatste huldiging bereid ten gemeentehuize, die door talrijke ge nodigden bezocht werd. 's Middags maak ten zeer velen gebruik van de gelegen heid afscheid te nemen van secretaris Schelling tijdens een openbare receptie ten gemeentehuize. De afscheidsbijeenkomst van zaterdag morgen werd onder meer bijgewoond door vrijwel alle thans zittende raadsle den en door de wethouders van Heem stede, door de hoofden van dienst, door secretarissen van naburige gemeenten, onder wie mr- H. E. Phaff, gemeente secretaris van Haarlem, de Bloemendaal- se gemeente-secretaris G. van Eek en hun Zandvoortse ambtgenoot W. B. M. Bosman. Voorts waren talrijke oud raadsleden aanwezig en de oud-wethou ders van Heemstede, jhr. G. W. J. M. van de Poll en W. van Nunen. De burgemees ter, mr. A. G. A. ridder van Rappard, schetste de vele verdiensten en de sym pathieke persoonlijkheid van de schei dende secretaris, die te kennen gegeven had het liefst maar „met stille trom" te vertrekken. „Het gemeentebestuur hoeft gemeend, daaraan geen gevolg te kunnen geven", aldus de burgemeester, „omdat het de dringende behoefte gevoelde zijn dank te manifesteren voor het vele, dat gij, ook buiten Uw eigenlijke ambt, ge durende tientallen jaren voor de gemeen te hebt verricht". In het bijzonder hul digde de burgemeester de organisato rische kwaliteiten, de eenvoud, beschei denheid en de werklust van secretaris Schelling. „Gij waart geboren om secre taris te worden. Gij zijt hoog in de lucht gevlogen, als een arend, wakend en spie dend in het belang van de gemeenschap". Aan het slot van zijn toespraak stond burgemeester van Rappard nog stil bij een voorval tijdens de laatste raadsver gadering, dat typerend is voor de stipt heid en de zin voor hoffelijkheid van de scheidende secretaris. De opvolger van de heer Schelling als secretaris, de heer A. van Wingerde, zou namelijk door hem naar boven, in de raadza .1. geleid wor den om in zijn ambt beëdigd te worden. De heer Schelling trof de heer van Win gerde echter in zijn kamer aan, in een druk telefoongesprek gewikkeld. Hij maakte ook geen aanstalten dat te be ëindigen, ondanks het feit, dat secretaris Schelling zichtbaar al bozer werd. De heer van Wingerde moest die boosheid gelaten over zich heen laten gaan, omdat hij de gemeenteraad opzettelijk op zich had laten wachten, -ien en ander was een complot, naar de burgemeester ont hulde, om de heer Schelling enige tijd uit de raadzaal te houden en om de raad gelegenheid te geven dan het be sluit tot toekenning van de erepenning te nemen. „Gij hebt onschatbaar veel aan Heemstede gegeven", aldus de burge meester. „Het hoogste wat Heemstede U terug kan geven, is zijn erepenning in goud". Daarop overhandigde burge meester van Rappard de onderschei ding, waarna hij evenwel opmerkte, dat het besluit nog niet volledig gele galiseerd was, omdat de handtekening van de secretaris ontbrak, die echter tegen dat besluit van het gemeentebe stuur geen formele bezwaren kan in brengen en aldus zijn laatste ambts handeling moest verrichten. De heer N. J. van der Linden sprak vervolgens als nestor van de raadsleden. Hij memoreerde, dat de leden van de ge meenteraad steeds geprofiteerd hebben van het voortreffelijke werk van de heer Schelling, die te allen tijde bereid was tot hulp of het geven van informaties. Notaris A. W. Voors sprak als voor zitter van het huldigingscomité uit de Heemsteedse burgerij, waarvan de leden de bijeenkomst mede bijwoonden. Een van de grootste verdiensten van de schei dende secretaris is wel, aldus spreker, dat er in Heemstede geen sprake is van een voor de burgerij onaangename bu reaucratie, dat het contact tussen be stuurders en bestuurden er gemakkelijk en levendig is. Als afscheidsgeschenk bood notaris Voors namens de Heem- steedse burgerij een groot televisie-toe stel aan, terwijl hij mevrouw Schelling, die mede in de hulde betrokken werd, een zeldzame exotische plant offreerde. "Namens de gemeentelijke Heemsteedse hoofden van dienst sprak de heer A. Be- rentsen, korpschef van de gemeente-po- litie, die de scheidende secretaris dankte voor de prettige samenw erking met allen en tevens voor het voortreffelijke "werk, dat de heer Schelling steeds verricht heeft voor Veilig Verkeer-acties. De di recteur van Openbare Werken, ïr. Me- bius, dankte nog speciaal namens zijn tak van dienst en bood als afscheidsge schenk een wandklok aan. Tenslotte was het woord aan de schei dende secretaris zelf, die de verschil lende sprekers beantwoordde en op merkte, dat hem naar zijn mening wel wat te veel lof was toegezwaaid. Hij dankte allen voor de steeds aangename samenwerking en /oor de vele blijken van belangstelling. voor een spoedige ontruiming een aan- zieniyke schadevergoeding eist. De kwestie moet nog uitvoerig in het Col lege van B. en W. besproken worden, maar vooralsnog schy'nt men in Haar lem op het standpunt te staan, dat Oorlog geen recht op schadevergoeding kan doen gelden. Voor een café op de hoek van de Kleine Houtstraat en de Gedempte Oude Gracht te Haarlem is het in de afge lopen nacht omstreeks half een tot een handgemeen gekomen tussen een 23- jarige zeeman en een onbekend gebleven voorbijganger. De laatste wist zich de aanvaller van het lijf te houden en liep verder. De zeeman moest naar het Grote Gast huis worden gebracht om wonden aan hand en kin te laten hechten. Hij had namelijk een bierglas in zijn zak ge stoken en wilde daarmee de voorbij ganger te lijf. Toen hij viel brak het glas. De zeeman probeerde de scherven uit zijn zak te halen maar sneed zich daarbij in zijn vingers. Op het politie bureau bleek later nog dat hij zich bij de marine moest melden. Hij werd daar om overgeleverd aan de marechaussee. Op zondag 11 januari zal de Haar lemse Voksdans Federatie een volks- dansbal organiseren in de Tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw van 16 uur tot 21 uur. De leiding van dit bal zal in handen zijn van Henk van de Wateren. Op het programma staan dan sen uit allerlei landen. Zaterdagavond werd in de nieuwe veilinghal in Alkmaar een interessant volleybaltoernooi gehouden, waaraan werd deelgenomen door de sterkste ver tegenwoordigende dames- en herenploe- gen van de zeven afdelingen uit het district west-I, beajvens de B-ploegen van de afdeling Haarlem. Het Haar lemse volleybal heeft in district Noord- Holland steeds een toonaangevende rol kunnen spelen maar de overgangsklas secompetitie heeft de krachtsverschil len belangrijk genivelleerd. Alleen de dames A-ploeg bleef van de vier deelnemende Haarlemse teams on geslagen en werd na een gave party volleybal in de eindstrüd winnaar van het damestoernooi. De Haarlemse he ren grepen met het spelen van het pe netratie-systeem veel te hoog en moes ten hun hoogmoedige houding duur be- Een rukwind heeft zaterdagmiddag om half drie een 59-jarige timmerman in een woning aan de Lingestraat te Haarlem de keukendeur uit de hand geslagen. De timmerman wilde door de keuken naar zijn schuur gaan, maar op het ogenblik dat hij de deur opendeed kwam er een windvlaag. De deur sloeg open. Het glas viel in stukken en ver wondde de timmerman aan zijn hand. In het Grote Gasthuis is de wonde ge hecht. Zaterdagmorgen heeft de heer C. J. Stoute het feit herdacht, dat h'< veertig jaar werkzaam was bjj de P.T.T. Nadat hij met familie was binnengeleid in het cursuslokaal Postkantoor Zijlstraat, opende de heer Plant met een wel komstwoord de feestelijke bijeenkomst. Daarna nam de heer L. W. M. van Beeck, adjudant-directeur van het post- district Haarlem, het woord en memo reerde de ambtelijke loopbaan van de jubilaris. Hij wilde er gaarne aan her- inneren dat de heer Stoute deze plaats, die hij nu innam in het bedrijf, niet vanzelf had gekregen, maar door zijn studie en grote werklust en zijn om gang als ambtenaar. Het was daarom voor hem een groot genoegen de oor konde voor veertig jaar trouwe dienst en de gebruikelijke gratificatie in cou vert te overhandigen. De heer B. J. Korsman, chef geld zaken, nam hierna het woord en bracht naar voren de grote verdienste van de heer Stoute. Hij deed zijn woorden ver gezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering en enige boekenbonnen. zo dat de jubilaris dan zelf zijn keus kon bepalen. Hierna nam de voorzitter van het Jubileumfonds, de heer H. Plant, het woord. Hij sloot zich gaarne aan bij de woorden van de vorige sprekers en wenste de jubilaris dan ook niets dan goeds toe. Hij liet dit vergezeld gaan namens het fonds van een prach tige pendule en voor mevrouw Stoute een ruiker bloemen. Met een dank woord dankte de heer Stoute de vele aanwezigen voor de grote belangstel ling hem die dag betoond. talen. De B-teams bleken in het geheel niet opgewassen tegen hun tegenstan ders en moesten in hun poules met de laatste plaatsen genoegen nemen. De finale by de dames tussen Haar lem en Alkmaar werd een waar vuur werk van smashes, mogeiyk door de degeiyke opbouw. Hannie Witkamp toonde haar fabelachtige spring- en slagtechniek en wy menen dat deze ta lentvolle jeugdige Die Raeckse-speel- ster spoedig voor de nationale training in aanmerking dient te komen. Alk maar werd kansloos verslagen met 15-9 en 15-2. De Haarlemse nloeg bestond uit de dames Janssen (HBC), V. Calmt- hout en Claassen (MHBS), V. d. Her berg (OVRA) en Andrea, V. d. Haar, Spierings en Witkamp van Die Raeck- se. De dames B-ploeg van Haarlem speelde te terughoudend, zonder over tuiging, en nam met minder genoegen dan nodig was. Tegen de Zaanstreek werd het best gespeeld met een pun tenverdeling als resultaat (12-15, 15-6), van Alkmaar werd kansloos verloren (15-0 en 15-6) evenals van IJmond. Het was volkomen onbegrijpeiyk dat de heren van Haarlem zich geheel on voorbereid aan het penetratie-systeem waagden. De resultaten die de Haar lemse heren dan ook boekten en de verkeerde houding die aanvoerder Clay aannam in het duel met de Zaanstreek mag men min of meer een aantasting van het prestige van de afdeling Haar lem noemen. Slechts met 17-15 en 16-14 versloeg men Den Helder nadat men twee maal aan de rand van een neder laag stond; tegen Hoorn kwam men niet. verder dan een gelijk spel (15-5 en 5-15), en tegen de Zaanstreek werden de Haarlemmers met 15-8 en 15-7 van het veld gevaagd. De Haarlemse B-ploeg moest met een aantal invallers aantreden, heeft zich ten volle gegeven, maar moest tenslot te met drie nederlagen genoegen ne men. Tegen IJmond met 15-13 en 15-2, tegen Enkhuizen met 15-6 en 15-13 en tegen Alkmaar met 15-9 en 15-11. Alk maar en de Zaanstreek bereikten de eindstryd die door de gastheren met 15-9 en 15-13 werd gewonnen. De resultaten waren: Dames, poule A: Haarlem-Hoorn 1-1; Den Heider- Enkhuizen 1-1; Haarlem-Den Helder 2-0; Hoorn-Enkhuizen 1-1; Haarlem- Enkhuizen 2-0 en Hoorn-Den Helder 2-0. Eindstand: 1. Haarlem 5 pnt.; 2. Hoorn 4 pnt.; 3. Enkhuizen 2 pnt.; 4. Den Helder 1 pnt. Dames, poule B: Alkmaar-IJmond 2-0; Haarlem B-Zaanstreek 1-1; Alk maar-Haarlem B 2-0; IJmond-Zaan- streek 1-1; Alkmaar-Zaanstreek 1-1; IJmond-Haarlem B 2-0. Eindstand: 1. Alkmaar 5 pnt.; 2 en 3 IJmond en Zaanstreek 3 pnt.; 4. Haarlem 1 pnt. Heren, poule A: Zaanstreek-Hoorn 2-0; Haarlem-Den Helder 2-0; Zaan streek-Haarlem 2-0; Hoorn-Den Helder 2-0; Haarlem-Hoorn 1-1 en Den Helder -Zaanstreek 0-2. Eindstand: 1. Zaan streek 6 pnt. 2 en 3 Haarlem en Hoorn 3 pnt.; 4. Den Helder 0 pnt. Poule B: Haarlem B-IJmond 0-2; Enkhuizen-Alkmaar 0-2; Haarlem B- Enkhuizen 0-2; IJmond-Alkmaar 1-1; Haarlem B-Alkmaar 0-2 en IJmond- Enkhuizen 0-2. Eindstand: 1. Alkmaar 5 pnt.; 2. Enkhuizen 4 pnt.; 3. IJmond 3 pnt.; 4. Haarlem B 0 pnt. Enkele honderden scholieren, verge zeld van ouders en leraren hebben za terdagavond de apotheose meegemaakt van het weer goed geslaagde school- basketbaltoernooi, dat rond Nieuwjaar in Haarlem is verspeeld. Speltechnisch was er op de slotavond veel te genie ten. Vooral de winnaarsfinale bij de oudste jongens liet basketbal van goed gehalte zien. Deze finale tussen de Rijkskweek school en het Lourens Costerlyceum was waariyk het hoogtepunt van het toernooi. De verrassend goed startende lyceïsten namen direct een voorsprong, vooral dank zij Hans Lohman (HOC). Nog voor de rust kwamen de toekom stige onderwijzers echter bp. Koert La- gerwey onderscheidde zich daarbij: 32-30. In de tweede helft werd de kweekschool geleideiyk sterker en cap tain Ton Kaart kon dan ook verdiend de fraaie beker voor een jaar meene men 74-61. By' de oudste meisjes bezorgde Jenny van der Hoeden het team van het Mar- nix van Sint-Aldegonde lyceum een ruime 22-9 overwinning op de meisjes van het Lourens Costerlyceum. Ook de jongste Marnix-meisjes behaalden de eerste prys door een 7-3 zege op het Kennemerlyceum. Hier won het Chris- teiyk Lyceum de verliezersprys, die by de oudste meisjes naar de Klaas de Vriesschool ging. De winnaarsfinale jongste jongens werd een zege voor het Lourens Costerlyceum; die der ver liezers voor het pittige ploegje van het Triniteits Lyceum. Lourens Costerly ceum 2 was de beste verliezer by de oudste jongens. Uitslagen finales: Jongste meisjes (winnaars) Marnixlyceum-Kennemer- lyceum 7-3; (verliezers) Christelük Ly ceum-Klaas de Vriesschool 7-4. Oudste meisjes: (winnaars) Lourens Costerly- ceum-Marnixlyceum 9-22; (verliezers) Klaas de Vriesschool-Jac. P. Thijsse- lyceum 10-8. Jongste jongens: (win naars) Lourens Costerlyceum-Marnixly- ceum 22-14; (verliezers) Triniteitsly- ceum-Marnixlyceum 4 29-14. Oudste jon gens (winnaars) Rykskweekschool-Lou- rens Costerlyceum 74-16; (verliezers) Lourens Costerlyceum 2-Lorentzly- ceum 21-17. Het gemeenteraadslid A. J. Fortgens (P.v.d.A.) heeft aan het college van B. en W. van Haarlem de volgende schriftelijke vragen gesteld: Bij de behandeling van Hoofdstuk IV van de begroting voor 1959 werd door uw college de toezegging gedaan, dat een plan voor het bouwen van een zweminrichting aan de Planetenlaan nog dit jaar gereed zal komen. Nu wel zeker is, dat dit plan de raad dit jaar niet meer zal kunnen worden voorgelegd, verzoekt ondergete kende uw college op onderstaande vragen schriftelijk antwoord te mogen ontvangen: 1. Wat is de oorzaak, dat de plannen als boven bedoeld niet zijn ingediend? 2. Kunnen B. en W. toezeggen, dat deze plannen thans binnen enkele weken tege moet kunnen worden gezien? 3. Welke maatregelen zullen worden ge nomen teneinde vertraging in urgente plan nen als het onderhavige te voorkomen? De voorbijgangers op het Wilhelmina-1 lijke gelukwensen namens de collega's plein te Heemstede hebben zaterdag- een oorkonde en een fraai schilderij middag met een brede glimlach de1 mocht aanbieden. De derde spreker was De commissaris aer KOn.ny.n ncciiu-rxouai.a en an.„s eciMvetw-i, u,. M. J. Prinsen en mevrouw Prinsen, hebben zaterdag de gebruikelijke nieuwjaars receptie gehouden in de weidse zalen van het Provinciehuis te Haarlem. Opmer kelijk veel burgemeesters uit het gewest, politieautoriteiten, leden van de rechterlijke macht en vertegenwoordigers van allerlei maatschappelijke en cul turele kringen en organisaties, in totaal een 600-tal, hebben deelgenomen aan de receptie, die drukker was dan andere jaren. Op de foto: mr G. v. Hall, burge meester van Amsterdam, biedt dr. en mevrouw Prinsen zijn nieuwjaarswensen aan. De reserves van JWT hebben in de eerste klasse van de waterpolocompetitie van het district Noord-Holland ook de derde wedstrijd tegen Waterlelie verloren. In de eerste helft was het aan beide kanten een komen erf gaan zonder enig succes. Een strafworp van Hennie Molenaar werd gestopt, zodat met nul nul werd gepauzeerd. Na de hervatting ging Waterlelie uit een ander vaatje tappen. Vanaf de rech tervleugel schoot Ans Sint de bal keurig in de linkerhoek van het doel, waarna ook Paula Hey een aanval op de juiste wijze afwerkte. DWT kwam meer in de aanval, maar kon geen opening vinden. Ans Sint bracht tenslotte de eindstand op drie-nul. De stand is nu: DWT 3 6 Waterlelie 4 2 Haarlem 3 6 DWT 2 3 0 HPC 3 2 DWR 1 kreeg voor de tweede klasse dames Nereus 2 op bezoek. Het werd een vrijwel gelijkopgaande strijd, waarin DWR door enkele overtredingen aan het kortste eind trok. In de eerste helft nam DWR door Miep Sint de leiding. Na rust maakte Greetje de Boer met een straf worp gelijk en vervolgens buitte Carla Bakker een numerieke meerderheid uit om Nereus aan een i1 overwinning te helpen. De stand: DAW 4 8 VZV 4 4 DWR 4 4 DWT 3 4 2 Nereus 2 4 4 HVGB 4 2 De ontmoeting DWT—Neptunus voor de tweede klasse heren eindigde gelijk: 44. Het was een stevige partij, waar in DWT een 3—1 voorsprong moest prys- geven. De Haarlemmers begonnen sterk aanvallend, hetgeen resulteerde in een 20 voorsprong door Luttikhuizen en Roozekrans (strafworp). DWT verkreeg een numerieke meerderheid, maar des ondanks scoorde Bouwma voor de be zoekers. Roozekrans zorgde met een strafworp voor 31 bij de rust. Verschil lende kansen liet DWT na de pauze on benut en het was Bouma die de balans in evenwicht bracht. Doets speelde Nep tunus zelfs de leiding in handen, maar Roozekrans kon tocl. nog de gelijkma ker scoren. De stand: DWT Neptunus VZV 5 9 5 6 4 4 Nereus 2 HVGB 2 DAW 2 4 4 4 2 4 1 In de ontmoeting DWT 3NVA 1. vierde klasse heren, wist NVA regel matig een opening in de verdediging te forceren, maar boekte in de eerste helft slechts eenmaal succes. Na de hervatting kwamen er nog twee treffers bij. DWT stelde er één doelpunt tegenover: 13. VZV 3 kwam er in de strijd tegen HPC 3 niet aan te pas. In de eerste helft kwam HPC met 60 voor en de eind stand werd 90. De ontmoeting gold voor de vijfde klasse heren. AANRIJDING In de Smedestraat te Haarlem is zaterdagmiddag een 28- jarige constructiebankwerker zodanig komen te vallen, dat hy met een lichte hersenschudding in het Grote Gasthuis moest worden opgenomen. Het ongeval gebeurde, doordat een personenauto te gen de fiets die de man aan zyn hand had, opreed. (Niet officiële koersen) Vorig opening Slot 5/1 41/2 Ned. 1958 3% Ned. 1953 Staffel 1947 31:. Ned. 1956 314 Ned. 1948 314 Ned. 1950 314 Ned. 1954 314 Ned. 1955 II B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij Cert. Amsterdam Rubber H.V.A. Senembah-Mij. A.K.U. B/rkel Patent Caivé-Delft Cert. Deli Mij. Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez. Unilever Billiton 2e Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij. K.P.M. Ned. Stoomv. Mij. v. Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 214 Amsterdam '56 214 Amsterdam '56 II 2'a Rotterdam '57 99H 93 3,4 90,4 85% 87% 89% 110 18314 8814 131% 130% 261% 216 425 135 20 269 193 340 334 493 451 175 183.10 158% 104.50 159 126 162 243% 100% 86% 96 107% 99% 90A 87 133 129 278 135.50 492 455% 181.60 161 162 128 141 komst van de grote bok uit de kinder boerderij gadegeslagen, die fraai opge- tuigd met een groot lint in de Heem steedse kleuren zjjn spectaculaire op wachting kwam maken bjj de heer H. Walet, de zilveren jubilaris als tech nisch ambtenaar bij Openbare Werken. In deze functie is de heer Walet onder I meer belast met leiding en toezicht op 1 de Heemsteedse bossen en plantsoenen en de bekende kinderboerderij. De bok was in gezelschap van de pluimgraaf van de kinderboerderij, de heer Jan Poeke, die deze originele i stunt had bedacht om zyn chef op pas sende wijze te komen complimenteren. Hij had echter geen rekening gehouden met de omvang van deze ongebruike lijke receptiebezoeker, zodat zijn met gezel het woonhuis niet door het por taal heeft kunnen betreden. Hij werd daarom de serre maar binnengeloodst, waar hij onmiddellijk een gevaarlijke voorliefde aan de dag legde voor de diverse bloemen en planten en hij zijn jubilerende baas nauwelijks een blik waardig keurde. Teneinde te voorko men dat de vraatzuchtige bezoeker een ware slachting onder de bloemen zou aanrichten, werd hij daarom met ver eende krachten weer naar buiten ge werkt, zonder dat hem aldus gelegen heid werd geboden een apperitiefje te gebruiken. Zowel zijn aankomst als het overhaaste vertrek vormden uiteraard aanleiding tot veel vrolijkheid. Maar ook verder heeft het de heer Walet niet aan belangstelling ontbro ken en werd hij door talrijke bezoe kers met zijn jubileum gecomplimen teerd. Onder hen bevonden zich me vrouw Quarles van Ufford; de direc teur van Hout en Plantsoenen te Haar lem, de heer J. A. Dorresteijn en de oud-gemeentesecretaris van Heemstede, de heer N. Vos. Een groot aantal bloem stukken en geschenken vormde het stoffelijk bewijs van de sympathie en populariteit, welke de heer Walet zich uit hoofde van zijn functie in Heem stede wist te verwerven. De heer T. M. Schelling was zaterdag verhinderd in verband met zijn afscheid als ge meentesecretaris van Heemstede, maar hij kwam de heer Walet zondag nog even complimenteren. Des morgens was de heer Walet reeds officieel op het raadhuis ontvangen door de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, die de jubilerende functionaris als eerste van harte gelukwenste. De burgemees ter feliciteerde hem daarbij ook lach end met de nieuwe aanwinst voor de kinderboerderij: de pasgeboren lama. Verder betuigde mr. Van Rappard de jubilaris, mede namens de burgerij zijn dank voor de toewijding, waarmee de heer Walet steeds het natuurschoon in Heemstede verzorgt. Tenslotte over handigde de burgemeester hem als ju bileumgeschenk namens het gemeente bestuur een enveloppe met inhoud en een fraaie oorkonde. Hierna begaf de heer Walet zich naar het kantoor van Openbare Werken aan het Wipperplein, waar hij eerst werd toegesproken door de heer E. J. van Lent, de wethouder van deze dienst. De heer Van Lent toonde zich hierbij uitermate ingenomen met de wijze, waarop de heer Walet zijn verantwoor delijke taak als hoofd van bos en plantsoenen vervult. Ook de directeur van Openbare Werken, ir. Th. J. Me- bius was vol lof over het enthousiasme en de toewijding van de jubilaris, die hij na het uitspreken van zijn harte- de heer G. van Dijk, die "optrad als woordvoerder van de jubileumcommis sie. Op zijn beurt overhandigde hij de heer Walet eveneens een geschenk on der couvert. De laatste spreker was de jubilaris zelf, die met een kort dankwoord blijk gaf van zijn grote ingenomenheid met huldiging en geschenken. Kamer van Koophandel. De voor zitter van de Haarlemse Kamer van Koophandel zal donderdag 8 januari s_ avonds om half negen zijn jaarrede uitspreken tijdens een vergadering in de Ridderzaal van het Stadhuis. RENOVA Voor leden, donateurs en belangstellenden van de r.-k. s v Reno- va wordt vrydag 9 november in de au la van het Mendel College te Haarlem de film gedraaid van de wereldkam- pioenschappen voetbal, die vorig jaar in Zweden werden gehouden. Het is de eerste vertoning in Haarlem. De film duurt ongeveer twee uur. De avond be gint om acht uur. •V Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal- meert de jeuk in enkele - V« seconden, doodt de ziek- ,V tekiemen en geneest tot •V diep in de huidporiën. Xv. f 1.35 per flacon •VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP Bij zieke kinderen hoort de dokter èn - als ze niet helemaal in orde zijn, hangerig, koortsig of verkou den. als ze pijntjes hebben of onrustig zijn - óók prettige en veilige SINASPRIL zuig- tabletjes. Hetzelfde als de beroemde, van ouds beproef de grote-mensen-tabletten, maar in speciale kinderdose ring met frisse limonade- smaak. Een oranj» Sinaspril- tabletje gaat er zó in en helpt uw kind er zo prettig en vlug weer overheen. Gauw even naar apotheker of drogist, u kunt het morgen al nodig hebben. TABLETTEN V e 11 9 en 85 cent 1 aangenaam

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3