RUSSISCHE VICE-PREMIER IN AMERIKA Berlijn sussen? Hervormingen in de Congo Rust in Leopoldstad thans nagenoeg Belgische Kamer komt in spoedzitting bijeen Brutale inbraak in de devotiekapel van O. L. Vrouw in 't Zand" Kostbare schatten geroofd; waarde f20.000 tot f30.000 ONLUSTEN MET SOCIALE INSLAG Wil Moskou de kwes Vernieling en brandstichting in Leopoldstad Vijf aangeschoten joy-riders razen door Tilburg Sneeuw in het noorden Coty maakt plaats voor De Gaulle Het weer. RUSSISCHE RAKET NU IN BAAN OM DE ZON DE MERAPI IS WEER ACTIEF GROTE ONTSTELTENIS TE ROERMOND HALVE PRIJZEN/ WOENSDAG 7 JANUARI 1959 82sfe JAARGANG No. 30106 De eerste Russische vice-premier, Anastas Mikojan, die op het ogenblik een bezoek aan de Verenigde Staten brengt, ls gisteren op zijn verzoek in het Kapitool ontvangen door de vice-premier der Verenigde Staten, Richard Mulhouse Kixon. Ofschoon de Sovjet-staatsman bepaald niet te klagen heeft over gebrek aan publiciteit, zijn de eigenlijke redenen v°or zijn bezoek aan Amerika nóg steeds niet onthuld, baandag heeft Mikojan anderhalf uur gesproken met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles. Ook heeft hij die dag gedineerd met een aantal leden Van het Amerikaanse Congres. Vandaag vertrekt hij voor een reis door de Verenigde Staten en de Amerikaanse anto- Uteiten hebben hem toestemming gegeven bepaalde gebie den te bezoeken, die anders voor Russische staatslieden verboden zijn. BRITS SCHIP IN MOEILIJKHEDEN Voorbereidingen voor eventuele evacuatie In de nacht van maandag op dinsdag, vermoedelijk tussen 12 en 13 uur, hebben tot nu toe onbekende daders ingebroken in de rectoraatskerk van de paters Redemptoristen „O. L. Vrouw in 't Zand" te Roermond. Door het indrukken van een ruit boven de hoofdingang hebben zij zich toegang ver schaft tot de kerk. De kerkdeur werd aan de binnenkant opengebroken. De daders hadden het vooral gemunt op het devotickapelletje, waarin overdag het uit 1435 dateren de genadebeeldje van „O.L.Vrouw in 't Zand" staat. Hoe wel dit kapelletje door een ijzeren hekwerk van de kerk is afgesloten, wordt het beeldje veiligheidshalve 's nachts in de kluis opgesloten. Een wijze maatregel, daar anders ook het beeldje wellicht zou zijn ontvreemd. Drie zwaar en twee licht gewonden G00l\!AKrEl,ORISSrR 30 Ta 15751HAARUM 'ARTISTIQUE m Dodelijk ongeluk te Utrecht ee MORRIS 'êeforeyot/tfvp/ Onbestendig SNEEUW, HAGEL EN REGEN Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon-. Redactie 21544. Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red IJmuldem Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor adverientiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uuf 's avonds tel. 21544 Mikojan door Nixon op verzoek ontvangen Zondag 18 januari keert Mikojan in "ilniiiiiiiiiiiiiiiiiHiiHiiMllllllllllilliilllliiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiil Washington terug. Hij zal dan, volgens I een mededeling van de omroepmaat- schappjj N.B.C., voor de televisie ver schijnen en een toespraak in het Rus sisch houden. De volgende dag, 19 ja nuari dus, hoopt Mikojan te worden ontvangen door president Eisenhower. Voordat Mikojan gisteren zijn bezoek aan Nixon bracht, heeft hij op zijn eigen houtje, zonder de Amerikaanse autoriteiten te waarschuwen, als toe rist een rit door Washington gemaakt. Hü bezocht een groot levensmiddelen- bedrijf, waar hij zelf een boodschap- penwagentje voortduwde en inkopen deed voor een bedrag van negen dol lar. Vervolgens had de Russische vice- premier een gesprek met de Ameri kaanse vakbondsleider Reuther. Dat gebeurde op een lunch, die werd gege ven door de voorzitter van de bond van elektriciens, Carey. Mikojan heeft te- fen de vakbondsleiders gezegd, dat de ovjet-Unie de instelling wenst van een internationale commissie, die de vrije toegang ook uit West-Duitsland tot de vrije stad West-Berljjn zal ver zekeren. Onder de zwarte bevolking van de Beneden Congo schjjnt al gerui me tijd grote ontevredenheid te heersen. Die ontevredenheid wordt aan gewakkerd vanuit het aangrenzende Frans Equatoriaal Afrika, terwijl uiter aard ook Radio Cairo :i h inspant om het smeulende verzet tegen de Belgi sche overheid te doen opvlammen. Een van de voornaamste oorzaken van het misnoegen der Afrikanen wordt ge vormd door de grote werkloosheid in Leopoldstad. In. de hoofdstad van de Belgische Congo hebben op het ogen- enige tienduizenden Afrikaanse ar- Deiders geen werk. Naar aanleiding van de sociaal-eco- 1°mische moeilijkheden die de Afrika- nen in de Beneden-Congo ondervinden was er voor zondag jongstleden in Leo poldstad een protestvergadering uitge schreven door de leiders van de Abakp, ®en zogenaamd culturele, maar in fei- 'e zuiver politieke beweging van Congo lese Afrikanen. De Abako, die veel aanhangers heeft in Leopoldstad, streeft haar de vorming van een eigen Afri kaanse staat, die, behalve de Congo, °°k delen van Frans Equatoriaal Afri ka en de Portugese kolonie Angola zou hioeten omvatten. De beweging wordt gesteund vanuit Cairo, en enkele voor mannen van de Abako hebben onlangs h°g besprekingen gevoerd in de Egyp tische hoofdstad. toen de vergadering van de Abako Zondag moest worden afgelast, werden ®.r door de leiders van de beweging relie ves op touw gezet, die intussen reeds aan Dentallen personen het leven hebben ge- *°st, terwijl het aantal gewonden nog yeel groter was. De burgemeester van Ceopoldstad haastte zich maandag de hiarmtoestand af te kondigen en bijeen komsten van meer dan vijf personen eerden verboden. De politie begon on middellijk met een drastische zuive ringsactie in de inheemse wijk van de ?tad en elders in de stad werd gepa rodieerd door parachutisten, die in al- 0lJul van een nabijgelegen basis waren ui, rgebracht. Tenslotte werd er nog een Saansverbod afgekondigd. Verwacht wordt, dat de onlusten in Leopoldstad spoedig geheel onder- 5 drukt zullen zijn, maar daarmee i Ue kwestie nog niet opgelost. De rel- pUes vormden slechts een symptoom van een dieper liggende kwaal, waar voor niet eenvoudig een remedie te vin- ,®h is. Het is moeilijk vast te stellen m oeverre de beweging van de Abako re presentatief is voor het Afrikaans ver- tegen de huidige structuur van de Belgische Congo. Mogelijk gaat het po- tieke en sociaal-economische extremis- e van deze groepering vele Alri- nationalisten in de Congo veel te ver. Maar het is een feit, dat de emanci patie van de Afrikaan in de Belgische Kolome nog zeer yeel te wensen over mat, zoals in België zelf de laatste tijd is k herhaaldelijk scherp in het licht iourn r Onlangs schreef een Vlaams EemaaifU Ae een reis naar de Congo -blad h in zÜn katholieke dag- ZiiTmfu v°igende: „De Congo wil zelf vaarriw r?st bepalen. De eis is recht licht j Belgische voogd had wel- breno-U s vroeger begrip moeten op- van n voor de Sturm- und Drangkoorts te iao,n,?.?er- Gelukkig, is het nog met eri "f'; Wij mogen ons echter niet paai- h" met droombeelden die niet passen in «n scherpe licht van de Afrikaanse toer, en de schrijver vervolgde zyn be- snrf de volgende belangrijke uit- Wh^ak: "De ontvoogding van de negers Vo m één enkele richting: die van de on„lr?,kte onafhankelijkheid. Wu zouden zeftluk bebben ons daartegen te ver- delüv Wij zijn in de Congo met een tjj- heBp*e opdracht. De belangen van de Uitrs, genieten volstrekte prioriteit", dus t hierboven geciteerde blijkt zoroau1. duidelijk dat er in België be de p eid heerst over de politiek die in WanVOhg° wordt gevoerd. Afrika ont- e a.kt. Ha de tweede wereldoorlog zijn jijp, het Zwarte Werelddeel al vele uwe onafhankelijke staten verrezen, Var. streven naar zelfstandigheid sti Afrikanen kan en mag niet ge uit worden, ai moet men proberen het goede banen te leiden, zolang men tiennog enige invloed op kan uitoefe- (Vervolg op pagina S) Carey zei de indruk te hebben, dat Mikojan de Berljinse kwestie wil sus sen en een oplossing poogt te berei ken. Ook in kringen van de Ameri kaanse Congresleden, die maandag avond met Mikojan in aanraking zijn geweest, heerst volgens U.P.I. de mening, dat de vice-premier bepaald niet naar Amerika is gekomen om olie op het vuur te werpen. Hij schijnt herhaaldelijk te hebben ver-, zekerd, dat de Sovjet-Unie niet van plan is Frankrijk, Amerika en Enge land uit Berlijn te verjagen of een nieu we blokkade in te stellen, zoals in 1948. Bii velen heeft hij de indruk gewekt, dat een belangrijk deel van wat men de Berlijnse kwestie is gaan noemen slechts dient om te komer. tot een con ferentie op het hoogste niveau met de Westerse Grote Drie. Ook heeft Miko jan voortdurend getracht de indruk weg te nemen, dat de Sovjet-Unie een ultimatum in de zin had, toen zij op 27 november j.l. haar voorstellen met betrekking tot West-Berlijn aan de Grote Drie voorlegde. Het belang van de Berlijnse kwestie in het kader van de reis van Mikojan wordt nog eens onderstreept door een telegram, dat de president van de Sov jet-Unie, Vorosjilov, gisteren aan pre sident Eisenhower heeft gezonden, yo- rosjilov zegt te hopen, dat de Verenig de Staten ruime aandacht zullen beste den aan de Russische voorstellen voor de status van Berlijn. Een beeld van de zo plotseling uit gebroken ongeregeldheden te Leo poldstad in Belgisch Congo. Een luchtfoto van de vernielde missie school van Sint Pierre in de Euro pese wijk van de stad, welke door de inheemsen werd aangevallen en in brand gestoken. (Telefoto) Vanmorgen 10 uur is uit IJmuiden de sleepboot Simson vertrokken om assis tentie te verlenen aan het Engelse schip Borthwick, groot 900 ton, dat in de buurt van het lichtschip Corton op ruim 100 mijl ten westen van IJmuiden in moei lijkheden verkeerde. Het schip heeft niet geseind wat er aan de hand was, maar vroeg onmiddellijk sleepbootassis- tentie. Uit Hoek van Holland is de sleep boot Schelde uitgevaren terwijl ook een Engelse sleepboot en een Engels vracht schip naar de Borthwick onderweg zijn. Er is slecht weer op komst. Er geldt een waarschuwing voor storm uit het noordwesten windkracht 8 tot 9. "7 öllpn f,T.en Amerikaanse natuurkundigen, dageliiks vbfril til" -d? NobeI-Prijs, zullen 270 00(1 televisie aan naar schatting De Russische ruimteraket is op het ogenblik 800.000 km van de aarde en 500.000 km van de maan, zo heeft de vice-voorzitter van de Russische aca demie voor natuurwetenschappen, prof. Topsjiev, gisteren volgens Tass op een persconferentie in Moskou meegedeeld. Dit betekent, dat de raket vrijwel in zijn eivormige baan rond de zon is gekomen en zijn bestaan als kunstma tige planeet is begonnen. Prof. Blagonravov zei op deze pers conferentie, dat de Russische geleerden met dit „schot" niet de maan hebben willen treffen. Hij merkte voorts op, dat deze raket in feite een geleid pro jectiel is en dat er geen mislukte po gingen aan de lancering van dit pro jectiel vooraf zijn gegaan. (Van onze Belgische correspondent) BRUSSEL, hedenmorgen. Een beperkte kabinetsraad heeft gistermiddag onder voorzitterschap van premier Eyskens, die hiervoor zijn Nieuwjaarsvakantie had afgebroken, beslist de Kamer tegen morgen in spoedzitting bijeen te roepen in verband met de onlusten te Leopoldstad, die volgens de jongste berichten vijfender tig doden hebben geëist. Een afvaardiging van de socialistische oppositie had om bijeenroeping van de Kamer verzocht. De minister van Overzeese Gebiedsdelen, Van Hemelrijck, en zijn collega van Defensie, Gilson, zullen de Kamerleden uitsluitsel geven over deze onlusten, waarvan de omvang en het bloedig karakter in België verrassing en aanzienlijke opschudding heb ben verwekt. Minister Van Hemelrijck zal echter niet voor dinsdag e.k. de reeds eerder aangekondigde verklaring omtrent de politieke toekomst van Belgisch Congo en Ruanda Urundi afleggen. De gebeurtenissen te Leopold stad worden door sommigen geïnterpreteerd als een door Congolese natio nalisten uitgelokte rel, die ten doel heeft de Belgische regering onder druk te zetten en haar te bewegen ruimere politieke concessies te doen dan zij aanvankelijk van plan was. Zoals bekend beschikt de Congolese neger bevolking slechts over uiterst geringe politieke vrijheden en het is nog maar pas geleden, dat in enkele grote agglomeraties voor de eerste maal negerburgemeesters zijn gekozen. Mikojan keek in New York ook even terloops in een etalage waar het veel besproken boek van Pasternak „Dr. Zhivago" stond uitgestald. Volgens het persbureau A.F.P. ver toont de vulkaan de Merapi in Midden- Java na verscheidene maanden van rust, weer nieuwe activiteit. Tijdens een eruptie dezer dagen werden grote stoomwolken uitgestoten, alsmede ste nen, die over een afstand van vijfhon derd meter in de omtrek neerkwamen. De autoriteiten hebben een aanvang gemaakt met de voorbereidingen voor een eventuele evacuatie der bevolking van de omliggende dorpen. Aanleiding tot de onlusten te Leopold stad vormde het verbieden van een ver gadering van de nationalistische bewe ging voor de Beneden-Congo Abako, de enige politieke beweging die tijdens bo vengenoemde gemeenteraadsverkie zingen aan bod kwam. De politieke rei ontaardde, toen een gedeelte van het werkloze sub-proletariaat van de 330.000 negers en 20.000 blanken tellende bevol king aan het plunderen sloeg. De politiestrjjdkrachten en sommi ge winkeliers schijnen nogal vlug het hoofd te hebben verloren en van hun vuurwapens te hebben gebruik ge maakt. Talrijke Portugese handelaars kregen het nogal erg te verduren, maar ook een aantal door negers ge houden zaken zijn door de plunderen de menigte bestormd. In verband met de sociale inslag van de onlusten vestigt men in vele Belgi sche bladen de aandacht op het feit, dat Leopoldstad niet minder dan 35.000 van elke overheidssteun verstoken werklozen telt, die in de krotwoningen van het ne gerkwartier huizen en overdag met lede ogen de weelderige woonverblijven van de blanke kolonisten aanschouwen. In de afgelopen maanden is van di verse zijden gewezen op de politieke malaise die in Congo heerste tengevol ge van de nationalistische actie in de omliggende gebieden. Het in de Franse koloniën gehouden referendum van de Gaulle en de jongste conferentie te Accra hebben deze malaise gevoelig ver scherpt. Toen de regeringsverklaring over de politieke toekomst van Congo verscheidene malen werd verdaagd, steeg het wantrouwen onder de zwarte bevolking, terwijl zich van vele blanke kolonisten een ongerustheid meester maakte, die weinig bevorderlijk was voor rustig overleg en koele beslissingen. Hoe dan ook, verscheidene Brusselse bladen zijn van oordeel, dat de rege ring zo spoedig mogelijk klare wijn moet schenken, indien zij een voor de Belgi sche belangen hoogst ongelukkige ont wikkeling wil voorkomen. De katholieke „Standaard" schrijft vandaag: „Het komt erop aan de ge gronde redenen van ontevredenheid van de negers uit de weg te ruimenDe Congolese afgevaardigden te Accra eis ten onafhankelijkheid tegen 1960. Een ieder weet, dat Congo nog niet rijp is voor zelfbestuur en dat de blanke voogd nog onmisbaar is, maar eens breekt de dag aan, waarop de Belgische vlag door di van een onafhankelijke Congolese staat zal worden vervangen. De Congo- lezen verwachten van België, dat liet thans duidelijk zal zeggen, wanneer die dag zal aanbreken. Het is een gerecht vaardigde verwachting." Het Brusselse blad betreurt, dat er te Leopoldstad bloed heeft gevloeid en vraagt om een streng onderzoek naar de vraag of de politiestrijdkrachten niet te snel van hun vuurwapens gebruik hebben gemaakt. De eerste burgemeester van Leo poldstad, Tordeur, heeft gisteren volgens Reuter op een persconterentie meege deeld, dat de rust in de stad thans te rugkeert en dat de militairen nog slechts hier en daar behoeven op te treden. Er zijn 250 a 300 mensen aangehouden. Tot de gearx-esteerden behoort de Congo lese ondervoorzitter van de Abako, Kan- za. Het uitgaansverbod zal nog enige tijd van kracht blijven. Het dragen van wapens zal aan burgers worden verbo den. Reuter meldt, dat Belgische koloniale aandelen, die maandag op de Brusselse beurs verliezen tot vijf procent leden, gisteren een verdere daling - ertoonden. Het K.N.P. verneemt nog, dat tijdens het hoogtepunt van de onlusten in Leo poldstad ook aanzienlijke schade is toe gebracht aan gebouwen van de missie. De kerk van de H. Petrus, die toebe hoort aan de missionarissen van Scheut, en het woonhuis van de paters zijn afge brand. Ook een jongensschool, de bi bliotheek en de bioscoopzaal, die tot het missie-complex behoren, werden een prooi der vlammen. Bij al deze vernie lingen werd volgens het K.N.P. een lei dende rol gespeeld door de Tibargisten, een wonderlijke, half-heidense secte. De totale schade voor de missie bedraagt verscheidene honderdduizenden gul dens. Amerika De gewezen Amerikaan se onderminister van defensie, Donald A. Quarles, gaat in de komende dagen een reis naar enkele Europese NATO- landen maken. Hfj zal op 14 en 15 ja nuari Den Haag aandoen. (U.P.I.). Alle naast het beeldie in kasten be waarde ex-voto's werden immers ge roofd. Vier kasten werden geheel leeggehaald Van twee kasten waren de ruiten stuk geslagen en twee andere kasten den van de muur gerukt. Door op het altaar te klimmen konden de dieven de kostbare schatten roven. Het hekwerk voor de kapel werd ge heel geforceerd. Tot de gestolen ex- voto's behoren minstens tweehonderd gouden ringen, waaronder de bis schopsring van wijlen mgr. L. Schrp- nen, een van de vroegere^ bisschoppen van Roermond. Ook het bisschopskruis met halsketting van mgr. Schrijnen werd gestolen. Voorts ontvreemdden de daders zilveren rozenkransen en tal van broches en sieraden, vervaardigd uit zilver en goud en voorzien van edelstenen. De geroofde ex-voto's vertegen woordigen een waarde van duizenden guldens. Voorzichtige schattingen sprpken van twintig- a dertigduizend guld.en. De diefstal en de ravage in de ka- pej een bekend bedevaartsoord werd ontdekt door broeder-koster toen deze dinsdagmorgen tegen zes uur in de kerk kwam en het genadebeeldje in de kapel wilde plaatsen. Orlmiddel- lijk waarschuwde hij de gemeentepoli tie van Roermond, die direct met een uitgebreid onderzoek begon. Door mid del van een speurhond werden in de buurt van de kerk de twee van de muren gerukte kasten gevonden. He laas bevatten deze kasten geen siera den meer. Geluk is. zo zei ons de totale onthuts te broeder-koster, dat de dieven het kostbare bisschopskruis met de ket ting van de eerste bisschop van Roermond sinds het herstel van de kerkelijke hiërarchief in Nederland, mgr. J. A. Paredis, niet hebben ont dekt. Deze kostbare schat hing nog onaangeroerd in de nis, waar het ge nadebeeldje van O.L.Vrouw in 't Zand overdag staat. O In de nacht van maandag op dinsdag omstreeks twee uur hebben te Tilburg vijf aangeschoten lieden een auto ge stolen waarmee zij met een grote vaart door de stad z;jn gaan rijden. Zij re den eerst links het trottoir op en ram den een grote etalageruit van een stof fenzaak. Vervolgens schoten z(j rechts het trottoir op, waar de wagen tegen de pui van C. en A. tot stilstand kwam. Het voorfront van de auto werd ge heel vernield. Drie inzittenden werden zwaar gewond, de twee anderen, die licht gewond waren, trachtten te vluch ten, maar werden door juist passerende politie gearresteerd. De zwaar gewon den zijn in het St.-Elizabethziekenhuis te Tilburg opgenomen. Advertentie SERVIEZEN Sinds vanmorgen vroeg is het in noord-Nederland flink gaan sneeuwen. Volgens opgave van het K.N.M.I. te Eelde was er om streeks het middaguur reeds vier cm sneeuw gevallen. Gestadig wordt het sneeuwkleed dikker. Voor het verkeer betekent dit direct de nodige stagnatie en over last. De autobusdiensten van Gro ningen naar de verschillende plaatsen in de provincies Gronin gen en Drente konden evenwel, zij het met vertraging van onge veer een kwartier, de diensten blijven onderhouden. De Nederlandse spoorwegen on dervinden tot dusver weinig over last. Wel is overal de wisselver warming ontstoken. De treinen rijden nagenoeg op tijd. De ver traging beperkt zich tot enkele minuten. Op de afscheidsreceptie van president Coty. Zijn opvolger Charles de Gaulle (links) maakt zijn opwachting. De 62-jarige mevrouw H. Visser-Vis ser uit Utrecht is vanmorgen aldaar door een motorcarrier aangereden en op slag gedood, Mevr. V. stak de Kaatsstraat over naar men aanneemt zonder acht té slaan op een naderende motorcarrier, bestuurd door een schilder die op dat moment het groene verkeerslicht pas- sggtcig. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 Verwachtirng tot donderdagavond, (opgemaakt te 11.15 uur) Enkele regen-, hagel- of sneeuw buien, afgewisseld door opklaringen. Matige tot krachtige, langs de kust van Holland en Zeeland aanvanke lijk stormachtige noordelijke wind. In het midden en zuiden van het land lagere temperaturen overdag. Zon: 8.47-16.47. Maan: 7.34-16.33. Daar een kern in het Ierse lagedruk gebied al büna volledig is opgevuld, wordt de wind spoedig noordwest tot noord. Polaire lucht dringt dan geheel Nederland binnen. Hierin zullen morgen buien met sneeuw, hagel en regen voor komen, die worden afgewisseld door op klaringen. In het binnenland is in de nacht plaatselijk lichte vorst mogelijk. Overdag komt de temperatuur overal enkele graden boven het vriespunt. min. neersl. Station Weer temp. afgel. gisteren 24 uur Stockholm onbewolkt -8 0.6 Oslo mist -10 0 Kopenhagen onbewolkt 0 1 Londen zwaar bew. 2 5 Amsterdam regen 1 9 Brussel regen 8 10 Luxemburg regen 7 14 Parijs geheel bew. 9 4 Nice onbewolkt 5 0.1 Berlijn zwaar bew. -1 0.3 Frankfort zwaar bew. 7 12 München regen 6 11 Zürich motregen 5 36 Genève regen 5 16 Locarno sneeuw 0 1 Wenen regen 1 1 Innsbruck geheel bew. -0 4 Rome regen 10 0.6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1