Nederlandse prijsvraag voor leerlingen van mode-academies W Stelende wijkverpleegster streng gestraft Opnieuw volle winst voor de reserves van HWP in NHSB RVC heeft tegenstanders eindelijk gevonden Kruiswoordraadse l BREIMACHINES en SOS Ontwerp van een zeventienjarige Belgische bekroond Duizend gulden verdween bij klompenmaker Onderzoek haring larven Mannequins geven diamanten S Diamanten als souvenir Rijswijkers nu achter AMVJDES RIC DE NOORMAN Directeur van de A .K.U. Dr. ir. J. G. Weelden- burg overleden Partij voor overheids personeel opgeheven Spoorbaan tussen Gouda en Woerden geblokkeerd KNITTAX Duits vaartuig in IJmuiden Première van de film „Operatie Amsterdam" Leo Horn spreekt voor H.B.C. Strijd in 4 B vrijwel beslist V OLLE YB ALCOMPETITIE Rangeerder ernstig gewond DINSDAG 13 JANUARI 1959 PAGINA 2 In Amsterdam Eerste katholieke sportleidersschool geopend Waarnemend medisch directeur O. L. Vrouwe gasthuis KUIPERS, Kleine Houfstr. 112 Telefoon 11142 - Haarlem Prins Bernhard naar Zuid-Amerika V aardigheidsexamens van N.K.G.B. in Haarlem Ridder Oranje-Nassaq Bij Hoogovens 9 10 11 - - T - - - - - 41 „Waarom strijd?" is het wederwoord van Fergus de Stormvogel. Zijn we dan vijanden, Norenkoning? Het is waar, gij hebt mij gegijzeld, maar uw mannen behandelden mij waardig en over mijn gevangenschap heb ik niet te klagen Nog steeds ben ik in uw macht, maar gij maakt er geen misbruik van. Ge doet de beloften, die uw mannen gaven, gestand. Ga in vrede, zeg ik u daarom, met uw schepen, Fergus de Stormvogel zal u geen duimbreed in de weg leggen." De Ierse piratenhoofdman glimlacht nauw merkbaar als hij vervolgt; „Integendeel Noorse koning ge zult merken, dat de macht van Fergus verder reikt dan de kusten van de Britse en Ierse Zee. De vrijbuiter tast onder zijn opperkleed en haalt een kleine glinsterende ring te voorschijn. „Dit schenkt Fergus u, Noorman. Een ring een gouden ring. Draag hem. Komt ge ooit in moeilijkheden, de ring zal u helpen. Stelt iemand u de vraag: „Waar zal het stormen," antwoord dan „in Ierland en men zal weten dat gij een vriend zijt." In stijgende verbazing heeft Eric toegeluisterd en de woorden van de vreemde zwerver komen hem weer voor de geest: „Ge zult vreemde vriendschappen sluiten." „Ja, luister eens even, bromt Svein, „dat is allemaal mooi en aardig, maar daarmee zijn onze man schappen nog niet geholpen en-eh-ik zogezegd ook niet. Stel je voor, dat één van onze schepen uit de koers raakt en door jouw-eh-vrienden enterd wordt, dan kan de ring, die de Noorman om zijn vinger draag ook niet helpen. Wees nou eerlijk." Fergus grijnst breed. „Het is ook de enige ring, die ik bezit," zegt hij. „En de Norenkoning is ook enige, die er een draagt, geloof mij. De Saksische reus en alle andere voerders zullen elk een ring krijgen, alleen geen gouden." Svein kijkt gUj bij deze laatste opmerking, maar schijnt verder tevreden gesteld. En1* de Stormvogel houdt woord Niet alleen krijgen alle scheepsaanvoerde' ring, ook de roergangers en de dappersten van Erics krijgers. „gel®.' ringen zijn het met aan de binnenzijde een paar kleine ingekraste v-sCjifii Voorzien van drinkwater en voldoende leeftocht nemen de Noren a ^St, van de grote Ierse vloot en peinzend staart Eric naar de verdwijnende„a als zijn scheepjes op een zonnige morgen zee kiezen. Aan zijn link* glanst zacht Fergus' gouden ring. Welke vérstrekkende gevolgen ne gen van dit kleinood ten gevolge zal hebben, daarvan heeft Ent- flauw vermoeden. EINDE VAN DIT VERHAAL In het Carlton Hotel te Amsterdam is maandag een modeshow gehouden van tn door jonge Belgische en Nederlandse ontwerpers. We zien op deze foto de winnares van de als prijsvraag opgezette show: De 17-jarige Paulette Milis uit Luik met )HS£. Tropez" van bedrukte raffia. Een stralende ze ventien-jarige stond maandagmiddag in de kleedkamer van Carlton te Amsterdam temidden van belangstellende medestudenten, die zojuist als mannequin waren opge treden, met de eerste prijs in de hand, haar toegekend in het Benelux-con- cours voor mode-ontwerpen. De Bel gische Paulette Milis uit Luik, leer linge van de mode-academie de Ecole Hazinelle te Luik had haar ontwerp, een empire-toilet in gestreepte stof, bekroond gezien in de prijsvraag door de Nederlandse katoenindustrie Menko uitgeschreven voor het beste ontwerp te maken van de door haar gefabri ceerde materialen. Evenals vorig jaar dongen uitsluitend leerlingen van mode-academies mee, ditmaal ook uit België. Van zes Belgi sche en zes Nederlandse modescholen waren er 790 ontwerpen ingezonden waarvan er uiteindelijk 41 voor het voetlicht kwamen, uitgezocht door een jury, waarin kunst, confectie en mode pers zitting hadden. Het geheel onder patronage van de heer H. Basart, direc teur van de academie van beeldende kunsten te Rotterdam. Het was een fleurige parade van de eenenveertig jonge creaties, gedragen of door de ontwerpster zelf, of door een mede-leerlinge, met heel het ontwape nende frisse élan van de jeugd. Ze wisten de blikken op zich van een stampvolle zaal, niet alleen medeleer lingen, docenten, ouders, ook geïnte resseerden uit de confectie-industrie (wellicht toekomstige werkgevers), de modepers en belangstellenden uit het Zondagmorgen is te Rozendaal (Gld) onverwacht overleden dr. ir. J. G. Weel- denburg, directeur van de Algemene Kunstzijde Unie te Arnhem. Dr. ir. J. G. Weeldenburg werd in 1901 geboren. Drie jaar na zijn indienst treding bij de A.K.U. promoveerde hij op een proefschrift over: „de inwerking van natronloog op zwavelkoolstof". In 1947 werd hij benoemd als direc teur van de A.K.U. De heer Weeldenburg was lid en be stuurslid van vele wetenschappelijke instellingen, o.a. vervulde uij verschei dene jaren een functie in het bestuur van de nijverheidsorganisatie T.N.O. en van het Ve .elinstituut T.N.O Verder was hij lid van de commissie van voor bereiding van het tw .ede Instituut voor Technisch Hoger Onderwijs. Ook was hij lid van het hoofdbestuur van de Al gemene Werkgevers Vereniging en be stuurslid /an het Centraal Sociaal Werk gevers Verbond. Hij vervulde verscheidene commissa riaten van binnen- en buitenlandse doch terondernemingen van het concern. Hij was officier in de orde van Oranje Nas sau. openbare leven. Met vooraan Amster dams eerste burgeres, mevr. v. Hall- liij hof f. Tussen de drieëndertig jonge ont werpsters hadden slechts twee jonge mannen zich in de strijd der creaties geworpen. Over het algemeen bleken de prille ontwerpsters gegrepen te zijn door de baby-doll lijn, dus de los hangende rugruimte en het hoge cein tuurtje voor. Iets nieuws verzinnen voor sportkleding, voor de werkende vrouw of voor cocktail, zonder geforceerd te doen, is ook niet gemakkelijk. De be kroonde japon is een even modieuze als originele en speelse verwerking van de blauw-witte streepstof. De tweede en derde prijs worden vandaag bekend gemaakt in Brussel, waar de show wordt herhaald. De vierde prijs ging naar een leerlinge van de academie van beeldende kunsten te Rotterdam, Ma rianne Krouwer, voor een goede inter pretatie van een klassieke marine en wit combinatie. De ambitie van de eerste prijswin- nares, die ook gaarne boetseert, is om in de toekomst een eigen couture- atelier op te zetten in het buitenland. Ze gaat volgende week naar de Itali aanse voorjaarsshows in Florence. Dat is de gewonnen prijs. Het lijkt ons toe, dat die reis wel aan dit jonge talent besteed is. A. Bgl. Tijdens de algemene vergadering van de partij van overheidspersoneel en ge pensioneerden is besloten deze partij op te heffen, aldus is namens het hoofdbe stuur bekendgemaakt. „Gezien de huidige politieke ontwik kelingen kan worden aangenomen dat de verbetering in de positie van over heidspersoneel en gepensioneerden bij de aanstaande kabinetsvorming aan de orde zal worden gesteld'aldus de be kendmaking. Vertrouwend op de volle medewerking van de nieuwe leden der Tweede Kamer heeft men het besluit tot ontbinding van de partij genomen. Door gemachtigde hoofdbestuurders is een rapport uitgebracht over onderhan delingen die met andere groeperingen zijn gevoerd Het is gebleken dat samen werking of samengaan met de groepe ringen niet de gewenste resultaten heeft opgeleverd, of richti*i„ en doelstelling voor de partij onaanvaardbaar waren, of omdat de belangen van het overheids personeel en gepensioneerden teveel op de achtergrond kwamen, of omdat de groeperingen financieel te zwak waren om aan de Tweede-Kamerverkiezingen deel te nemen. Mede door de acties en protesten die L- het afgelopen jaar door comité's en groeperingen van overheidspersoneel en gepensioneerden zijn gevoerd, waardoor de ontevredenheid duidelijk is gebleken, is er, aldus de bekendmaking, gerede aanleiding te verwachten, dat bij de aan staande verkiezingscampagne verbete ring van de positie en behartiging van de belangen van deze groepen zal wor den ingezet. Direct na de verkiezing en samen stelling van de nieuwe regering zal een vergadering worden belegd om na te gaan of hernieuwde acties noodzakelijk zijn, aldus besluit de bekendmaking. De rechtbank te Amsterdam heeft vanochtend de wijkverpleegster D. uit Ouderkerk aan de Amstel schuldig ver klaard aan de diefstal van ruim 1000 gulden ten nadele van een oude zieke klompenmaker die zij verpleegde, en haar deswege een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar onder toezicht van de re classering opgelegd. Het voorarrest van vijf maanden werd niet in mindering ge- bracht. Tegen haar was veertien dagen gele den anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek geëist en daarna voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Aanvankelijk kon in de afgelopen zo mer niemand geloven dat het de wijk verpleegster zou zijn geweest, die geld zou hebben weggenomen uit de linnen kast van 'f bejaarde echtpaar in Ouder kerk en uit een koektrommeltje, waar in de oude heer des huizes zijn spaar geld bewaarde. Dit koektrommeltje hield hij steeds in zijn bedstee verborgen. Er was echter niemand anders in het huis geweest die er voor in aanmerking kwam en uiteindelijk was het de gehuw de dochter van het echtpaar, die haar vermoedens uitsprak tegen de politie. Daarop werd het strafblad van de wijk verpleegster opgeslagen, waarop men een vrij recente veroordelin aantrof we gens verduistering van 16.000 gulden ten nadele van een kruisvereniging in Noord-Brabant. Zij had hiervoor een ge vangenisstraf van elf maanden onder gaan. De wijkverpleegster werd prompt in arrest gesteld maar zij heeft met nim mer falende volharding in de vele uren lange verhoren steeds volgehouden on schuldig te zijn. De rechtbank, die zich in november j.l. naar de woning van het bestolen echtpaar in Ouderkerk begaf om de situatie van de bedstee in ogen schouw te nemen, heeft haar echter toch schuldig geacht. De voorzitter van de Nederlandse Ka tholieke Sportbond, de heer H. Thien, heeft maandagavond tijdens een bijeen komst in het Van Nispenhuis te Am sterdam de eerste katholieke sportlei dersschool in Nederland officieel over gedragen aan mr. Th. Elsenburg, vice-voorzitter van het curatorium. Namens de KNVB deelde de heer G. Kruyver mede, dat de voetbalbond toe stemming heeft verleend om op deze sportleidersschool de amateur spellei derscursus te gaan geven. De KNVB zal hieraan medewerking verlenen. Onder de aanwezigen bevonden zich de deken van Amsterdam, mgr. G. P. J. van der Burg en de heer E. Kupers jr, inspecteur voor de lichamelijke opvoe ding van de gemeente Amsterdam. Le den van het keurkorps van het district Amsterdam van de Nederlandse Katho lieke Gymnastiekbond en van de ritmi sche afdeling van de vereniging Rood- Wit gaven demonstraties. Tot waarnemend medisch directeur van het O.L. Vrouwegasthuis te Am sterdam is benoemd de heer H. C. Oli- slagers, thans internist van het zieken huis en leider van de bloedtransfusie dienst. Verwacht wordt dat de waarne ming ten hoogste een half jaar zal du ren tot inmiddels definitief een me disch directeur zal zijn benoemd. Tussen Gouda en Woerden is gister morgen om half acht een trein in de sneeuw blijven steken. Hij blokkeerde d- baan tot kwart voor negen, zodat vele reizigers een uur of meer te laat de plaats van bestemming bereikten. Advertentie Het Duitse visserij-onderzoekings vaartuig Anton Dohrn" bracht maan dag voor het eerst een bezoek aan IJmuiden. Het schip meerde af in de Haringhaven aan de iosvval bij de kalk zandsteenfabriek. Het bezoek hield mede verband met een gecombineerd haring-onderzoek, waaraan door Duit se, Engelse en Nederlandse biologen wordt deelgenomen. Nederland en Engeland hebben in de cember van het vorig jaar samen in het Engelse Kanaal naar haringlarven gevist om zo een indruk te krijgen van de sterkte van de stand van de paaiende Kmaalharing. Deze larven drijven met de stromen mee de Noordzee in, ko men voor de Hollandse kust en belan den voor een deel in de Duitse Bocht. De Duitsers zullen nu de haringlar ven onderzoeken voor de Nederlandse kust. Vandaag vissen zij naar larven in Nederlands territoriaal gebied. Neder landse biologen zijn mee naar zee ge gaan en zullen vanavond afgezet wor den op de loodsboot, die ze dan weer naar de wal brengt terwijl de Anton Dohrn in IJmuiden kwam, werd deze gelegenheid aangegrepen voor een be zoek van de Duitsers aan het centraal visserij-laboratorium, waarna de biolo gen van dit laboratorium op hun beurt de Anton Dohrn gingen bezichtigen. De zes Nederlandse mannequins, die maandagmorgen van Schiphol naar Londen vertrokken, hebben diezelfde avond nog ontwerpen van Ferry Offerman getoond in het Grosvenor hotel. De show was een voorproefje van de galapremière van de film „Operatie Amsterdam", welke dinsdagavond in het Leicester Square Theater plaats vindt. Tijdens die première zullen de mannequins diamanten uitdelen. Betty Stamer presenteerde een cocktailjurk, welke met een roos was afgezet Admiraal sir George Creasy, de man die bij de Duitse inval in Nederland van 1940 de Nederlandse koninklijke familie naar Engeland overbracht, is vanavond als eregast aanwezig bij de première van de film „Operatie Amster dam", waarin verteld wordt, hoe des tijds voor miljoenen aan diamanten nog juist op tijd over de Noordzee werden gebracht. In verband met de première is er maandagmiddag in Grosvenor House een Nederlandse modeshow geweest, waar zes Nederlandse mannequins on der meer pronkten met in Amsterdam geslepen diamanten voor een waarde van twee en een half miljoen gulden. Na de show werden drie echte diaman ten, elk met een waarde van 2000 gulden, in een cognacglas gedaan, dat voor de rest gevuld was met kunstdiamanten, die vanavond aan de gasten als sou venir zullen worden uitgereikt. De gas ten krijgen dan de raad bij een juwe lier te gaan informeren, of de diamant die zij gekregen hebben misschien echt is. De Bentveldse scheidsrechter Leo Horn houdt maandag 19 januari op de wekelijkse clubavond van de Heemste- de-Berkenrood-Combinatie in het res taurant van het sportcomplex aan de Cruquiusweg in Heemstede een le zing voor de leden van HBC. Aanvan kelijk zou de heer Horn gisteravond zijn causerie hebben gehouden. Prins Bernhard zal 2 februari naar Chili vertrekken om in zijn kwaliteit van voorzitter van de F.E.I., de inter nationale paardensport federatie, het internationale kampioenschap in Vina del Mar bij te wonen. Nadien zal de prins officiële bezoeken brengen aan Paraguay en Brazilië. In Brazilië zul len in het bijzonder ook verscheidene nederzettingen van Nederlandse emi granten worden bezocht. De prins zal ook nog enkele dagen privé in Mexi co doorbrengen. Opnieuw is het tweede tiental van H.W.P. er in geslaagd een overwinning te boeken in de competitie van de Noordhollandse Schaakbond. Het reser ve-team van Aalsmeer was bij de H.W.P.-ers te gast maar had schaaktech- misch bezien weinig plezier van dit be zoek. Een duidelijke 7Vï -2uitslag be- In de westelijke hoofd- en overgangs klasse volleybal vielen enkele sensatio nele verrassingen. Het Rijswijkse RVC, tien jaar achtereen landskampioen en door geen ploeg te benaderen, werd na de nederlaag van vorige week tegen het Utrechtse SOS, zaterdag in de Houtrust- huilen in Den Haag door het Voorburgse DES in een opwindende strijd verslagen. RVC leek recht op een zege af te stevenen, won de eerste sets met 15-12 en 15-5, nam in de derde set een vrijwel beslissende voorsprong (12-4), maar zag de kansen keren toen DES met een voortreffelijke serve, onweerstaanbaar en vol overtuiging naar zijn laatste kans greep: 15-12 voor de Voorburgers. In de vierde set wisten Piet Kapteyn en zijn teamgenoten zich aanvankelijk goed te herstellen maar DES was niet meer te stuiten en met 15-10 en 15-6 werd RVC er op geattendeerd dat de alleenheer schappij tot het verleden behoort en dat de volleybalhoofdklasse in DES, SOS en sinds kort ook Reva een aantal ploegen bezit die voor de Rijswijkers niet meer behoeven onder te doen. Het duel tussen het Haagse OVC en de damesploeg van Die Raeckse had in scoreverloop veel overeenkomst met het treffen tussen RVC en DES. De Haagse gastvrouwen namen met 16-14 en 15-4 met 2-0 de leiding en wisten in de derde set een grote voorsprong te veroveren. Maar Die Raeckse hield het vuur nog brandend, slaagde er in het tij te doen keren (15-12) en won na deze kentering tenslotte met3-2 (15-2 en 15-7). De uitslagen in de hoofdklasse luiden: Dames: OVC-Prof.wijk 1-3, Blokkeer- AMVJ 0-3, Gelebes-RVC 3-2, AMVJ-St. Paul 2-3, Prof.wijk-Boemerang 0-3, SW- ZVC/K V 2-3, SOS-Celebes 0-3, OVC- Die Raeckse 2-3, RVC-Blokkeer 3-0. Heren: OVC-HVL 3-0, RVC-SOS 1-3, US-DES 1-3, HVL-Reva 2-3, Sport- centrum-OVC 3-2, SVV-AMVJ 2-3, SOS- Het District West II van de Neder landse, Katholieke Gymnastiek Bond hield zondag de jaarlijkse examens in vaardigheid turnen voor de diverse ca tegorieën in de Gemeentelijke zaien van' het Sender Instituut aan de Kleine Houtweg te Haarlem. Hieraan namen 145 personen deel, af komstig van negen verenigingen uit Haarlem en omgeving, waarvan 132 het vaardigheids diploma verkregen. De exameneisen bestonden voor dames en meisjes in het turnen op de evenwichts- balk, brug, paardspringen, vrije-knots- en ritmische oefeningen en aan de rin gen. Voor de heren en jongens aan hoogbrug, hoogrek, resp. brug en rek, ringen, paardvoltige, paardspringen en grondgymnastiek. De resultaten waren zeer bevredigend en het peil waarop gewerkt werd is sinds vorige jaren goed vooruit gegaan, een hoopvol teken voor de toekomst. Op het programma voor dit seizoen staan onder andere Jeugdkampioen schappen meisjes, kampioenschappen dames, toestelwedstrijden heren en jon gens, ritmische wedstrijden dames en meisjes en verenigingswedstrijden voor alle categorieën. Ook het Nationaal Op treden van de N.K.G.B., een vier-jaar- lijks sportevenement wordt dit jaar ge houden te Haarlem. Bij K.B. is de heer J. H. Rubinga, te s-Gravenhage, Secretaris van de Alge mene Nederlandse bedrijfsbond voor de metaalnijverheid en de elektrotechnische industrie, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Libanon 3-2, RVC 3-2. Concordia-US 3-1, DES- De stand in de westelijke hoofdklasse luidt nu: Dames Heren DES 9—18 Celebes 9—18 SOS 9—16 Boemerang 9—16 AMVJ 9—14 RVC 10—16 RVC 8—10 AMVJ 9—12 OVC 9—10 SOS 10—12 Reva 9—8 Blokkeer 9—10 Sportcentr. 8—6 St. Paul 8—6 Libanon 9—6 Prof. wijk 9—6 Concordia 9—6 Die Raeckse 94 SVV 7—4 SVV 9—4 US 94 ZVC/K V 8—2 HVL 9—2 OVC 9—0 In de overgangsklasse leed TOG uit Hoorn, de rivale van leidster MHBS, een onverwachte nederlaag in het West- friese duel met Madjoe uit Enkhuizen: 15-12, 15-8, 8-15 en 15-2. De kloof tussen de Haarlemse dames en hun Hoornse concurrenten is nu tot vier punten ver breed. Al even onverwacht was de ne derlaag die AVC leed tegen het zwak te achten Beverwij kse De Kennemers. De Haarlemse groenwitten waren vol komen uit vorm en verloren met 2-15, 15-7, 15-11 en 15-9. Door dit resultaat wordt de „staartgroep" gevormd door vier ploegen Flevo, De Kennemers, Catapult en Octopus die alle zes punten uit twaalf wedstrijden bezitten. Bij de heren werd HBC uit Heem stede in de koude veilinghal in Alkmaar verslagen door Reactie: 15-4, 15-0 en 15-10. De uitslagen in de overgangsklasse luiden: Dames: Madjoe-TOG 3-1, Molen- wiek-Flevo 3-0, MHBS-VCK 3-0, Cata- pult-SES 1-3, Octopus-The Smash 3-1, De Kennemers-AVC 3-1. Heren: Madjoe-TOG 2-3, SES-LOS 3-2, Die Raeckse-HVS 0-3, Octopus-The Smash 3-1, Reactie-HBC 3-0 en Czaar Peter-SES 3-0. vestigde nogmaals de goede vorm d*f H.W.P.-spelers. De ontmoeting telde mee in de competitie der derde klasse C. In dezelfde afdeling toonde Bloemen- daal 2 zich duidelijk de meerdere over Oppositie 2: 7-3. Het treffen tussen Het Oosten 3 en Kijk Uit 4 werd bij een 4 Ij -3 V'i stand ten gunste van de Haar lemmers afgebroken. Het program®8 voor de overgangsklasse werd deze week uitgesteld in verband met het Hoogovenschaaktoernooi te Beverwijk, Wel werden twee partijen vooruitge- speeld van de ontmoeting Het Oosten- Heemstede. S. Bonkenburg bleef Herfst de baas terwijl J. Bonkenburg en Hö- vingh remise overeen kwamen. Het Oos ten kijkt dus tegen een %-V/, achter stand aan. In dezelfde groep heeft Kijk Uit besloten beroep aan te tekenen te gen de 514 -4 nederlaag tegen Zaan dam 2. De IJmuidenaren menen op een 5-5 uitslag aanspraak te kunnen ma ken. In 2C maakte Het Oosten 2 korte metten met de reserves van Rolland. 2-8. De eerste nederlaag van De Uil (Hille* gom) werd een feit in de ontmoeting met Zand voort, 4J4-5,/->. Aalsmeer kwam der halve alleen aan de kop. In 3A maakte Aarstwoud deze week eén goede beurt. Het wist de ontmoeting met V.V.V. 3 te winnen met 4 y, -5 IA en hield het treffen met Schaaklust 2 op 5-5. In de B-afdeling kreeg rode lan taarndrager Zaandam 5 geen schijn van kans bij De Pion. De 9'A-Vo uitslag wa« er de weerspiegeling van. Lasker bleet aan de leiding nu het ook Saende 2 me- 7-3 versloeg. Witte Paard zag kans met 4-6 van Purmerend 2 te winnen. V.H.b- 5 werd in 3D voorlopig leider van het klassement. Het bevocht een stevige 3-7 overwinning op Heemstede 3. Zand- voort 2 heeft tegen de P.T.T.-schaak- club De Torens, vermoedelijk weinig it" lussies meer op een gelijk spel. De To rens leiden namelijk met 3-5. De vraag wie kampioen in 4B wordt zal vermoedelijk niemand meer bezig houden. Door ook Bergen met groot ver schil, 8-2, te verslaan werd de leiders positie van Santpoort 2 nog fraaier. Pat Mat 4 boekte hier een verdienstelijke 514.41/, overwinning op V.V.V. 4. In 4G zag het Witte Paard 2 zich in Purmer end door het derde tiental van deze ver eniging met 6-4 verslagen. Ten westen van de Martin Staalfa briek was men maandagavond onge veer half zes aan het rangeren met een lange trein, die door een loco werd opgeduwd. Bij een wissel liepen de voor ste wagons uit de rails. De rangeer der A. C. van Pelt uit Heemskerk, dj* op de eerste wagon zat, sprong van o» wagon af en trachtte op moedige wtjz* de trein tot stilstand te brengen door een luehtkraan tussen twee wagons te ontsluiten. Hij slaagde hier inderdaad in, maar kreeg helaas een klap va» een bumper tegen het hoofd. Met een gebroken kaak en verwondingen aa» hoofd en schouder is hq in het Rood» Kruis Ziekenhuis te Beverwijk ter ver pleging opgenomen. Horizontaal: 1. verbluft, hoeveelheid; 2. verwisselen, deel van arm: 3. aanbieding, rsj luitenant (afkorting); 4. sóórt onder rO wijs, voorvoegsel, biersoort; 5. zoek; 6- eiland bij u"> Sumatra, een of andere sO persoon; 7. geëerd, openbaar ver voermiddel; 8. afvoerbuis, D-trein (afk.); 00 9. scheeps eigenaar, eens; 10. uitgave. Russische stad; 0 11. bovendien, hol. noot. Verticaal: 1. verlengen; 2. wel luidendheid, Haarlemse voetbalclub; 3- klip, behendig; 4. volks stemming; 5. onderwijzen, - afhankelijk; 6. loot, - hetzelfde, - daar; 10. Duitse rivier, Frans lidw.; uierziekte, bedorven; ontvanger van tolgeld; gedwongen 11. keuze tussen twee moeilijk» gevallen; de lezer heil» decimeter (afkorting). groente. af

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2