Strengere loterij wet, maar met ruimte voor de toto Maximum van f 50.000 voor prijzen voetbalpool Voetbaltoto en politiek Kruiswoordraadsel JEUGDWEDSTRIJD IN PIANOSPEL BULLE RAPPORT COMMISSIE-WIARDA: ERIC DE NOORMAN Speciale aanbieding!! HORLOGERIE HERMAN MULDER FLANELLEN DAMES-PYJAMA'S EN NACHTHEMDEN WINTERKOST Organisatie door de sport Actie van pater Van Straaten Voor de zoveelste maal gepakt Auto onder trein Afrastering rond circuit versleten 'T KASTEEL Ml) 1 MISTEL Uitdaging van Der Spiegelaanvaard Ontsnapte psychopaat uit Woensel *13 Dit moet zijn: 0.79 Buitengewoon mooie partij DE ALLERBESTE KWALITEIT ZWANENDONS AMSTERDAMSE VLEESHOUWERIJEN N V DONDERDAG 15 JANUARI 1959 tAGINA 1 Bestuurder gedood Meer vluchten Amster damMoskou v.v. Zaterd a gcompeti tie afgelast Haarlems waterpolo N.V.A. 1 versloeg H.Z.V. 1 met 3—1 X/ 4" 2 De roergangers wenden de schepen en op roeikracht keren ze terug tot de rookspiralen niet langer zichtbaar zijn. Erics scherpe ogen vinden zonder moeite een geschikte plek om te landen. Een diepe kalme baai met vele inhammen. Achter elkaar glijden de schepen op de kust aan. Vanuit zee zijn zij nu onmogelijk zichtbaar en met een tevreden hoofdknik beveelt Eric enkele krijgers met de sloep aan land te gaan om de naaste omgeving te verkennen. Als ook maar ergens sporen van menselijke bewo ning te vinden zijn, kunnen ze beter weer vertrekken, want in dit trooste loze verlaten gebied zal alleen gespuis zijn toevluchtsoord zoeken. Als na verloop van tijd de verkenners terugkeren, kunnen zij echter geen onraad melden en een voor een worden de schepen aan lage kustrotsen gemeerd. Met Svein en een handvol uitgezochte krijgers begeeft de Noorman zich op pad, om de aard en herkomst van de rookspiralen eens nader te onder zoeken. Het is een vermoeiende mars, over het kale, zongeblakerde hoog" land. Maar vlugger dan Eric gedacht had komt het doel in zicht. Voorzien" tiger nu, gebruik makende van de lage struiken, die hier groeien, trekt troep verder tot zij vanaf een hoogte een schouwspel in het oog krijgt, da allen even de adem beneemt. Voor hen strekt zich, in de schaduw van ee grote Pictische burcht, een nederzetting uit, waar het wemelt van mensen terwijl talloze schepen van allerlei vorm en grootte in de door hoge rotse omsloten baai liggen. Opgelucht springt de Noorman op. „Een vrijhaven- roept hij uit. „Wel, dat is beter dan een roversnest. Hier leggen de schep® aan, die over de Britse zee gekomen zijn, of .van Ierland om voorraden i te slaan en nieuws uit te wisselen. Veiliger plaats zouden we ons niet hef' ben kunnen wensen." Hoe zeer hij zich in dit laatste vergist, zal de Noot' man spoedig gewaar worden. Biljarten om de „JOCO-beker" Wielerbaan Van Eek in Zandvoort 40 jaar fijnstrijkster HEEMSTEDE Jaarvergadering Buurt en Speeltuinvereniging „De Glip" 9 10 U Oplossing van woensdag Zondag E.D.O.Ajax T af eltennistoernooi Herenpolsherioges Speciale prijs 44.50 KAMPERVEST 51 TELEFOON 21101 oor KLEURENDRUK ILLUSTRATIEDRUK «i GOLDSCHMEDING's KOOT's RECTIFICATIE Anegang 46 Grote Houtstraat 116 1e klas fabrikaat Verschillende kleuren en dessins maten van 38 tot 52 VAN VAN VAN VAN 10.50 12.60 14.75 16.90 NU NU NU NU 6.90 7.90 8.90 9.90 Gen. Cronjéstraat 51-53-55 Amsteistraat 41 180 per 500 gram 170 per 500 gram 175 per 500 gram 100 per 500 gram 110 per 500 gram 110 per 500 gram 70 ct. per 500 gram lVz kilogram 125 150 per 500 gram Uw adres is dus A. Meijer's Als de minister van justitie van het kabinet, dat na de komende verkiezin gen wordt gefortneerd, het wetsont werp tot wijziging van de ioterijwet zo als het nu ten departemente gereed "ït; pi dat door het uittreden van de socialistische ministers in december j.l. niet aan het parlement kon wor den voorgelegd, zal overnemen, zullen de bestaande verboden verscherpt wor den en zal de overheid tevens onder de nodige waarborgen een aantal ac tiviteiten als een nationale voetbalpool en bepaalde prijsvragen toestaan. Zulks geschiedt dan op basis van het rapport van de commissie-loterijwezen onder voorzitterschap van het lid van de Hoge Raad, prol. mr. G. J. Wiarda. Het onlangs door deze commissie uit gebrachte interim-rapport is thans ge publiceerd. De commissie is unaniem van me ning, dat de huidige Ioterijwet niet doeltreffend is om ongezonde speel zucht af te weren. Op grond daarvan moeten de verbodsbepalingen stringen ter worden gemaakt en in bepaalde opzichten zal meer verboden moeten worden dan thans het geval is. Met uitzondering van de heren Bruins Slot en Ridderbos (A.R.) vindt de commis sie echter ook, dat binnen de loterij- wet bepaalde activiteiten, welke bij voorbeeld in het buitenland zijn toege staan, mogelijk moeten zijn. Met name noemt de commissie de voetbalpool. De voorwaarden, waarop een voetbal tot georganiseerd moet worden, zullen ten dele in de wet zelf moeten worden neergelegd. Zij zullen moeten ga randeren, dat de inzetten beperkt blijven tot bedragen, welke een verantwoorde besteding van het in komen ook van volksgroepen met geringe draagkracht niet in gevaar brengen. De meerderheid van de com missie denkt hierbij aan een bedrag van één gulden per persoon. Het verbod van het uitloven van geldprijzen dient volgens de commis sie te worden opgeheven. Dit verbod is namelijk onder de huidige omstan digheden nauwelijks meer te handha ven. Momenteel is de situatie zo, dat prijzen worden uitgeloofd, welke de winnaar niet kan gebruiken of waar van hij het bezit als een volkomen overbodige luxe beschouwt. Wat moet, aldus het rapport, een arbei der doen met een auto of een zeil boot en wat heeft een grote-stads- bewoner aan een koe, een varken of een aantal kippen? De voetbalpool De voorwaarden, die voor een voet baltoto gesteld moeten worden zijn vol gens de commissie: 1. bevordering van een liefdadig doei, wetenschap, kunst of een ander al gemeen belang. 2. een zo laag mogelijke inzet, waar bij wordt uitgesloten dat men langs verschillende wegen twee of meer keren voor het maximale bedrag kan deelnemen. Iedere deelnemer De beslissing van minister Struy- cken, om de voetba'.Lcr.o voorlopig als loterij te laten doordraaien, moge voor de sport nog wel enige wensen onver vuld laten dac.rnaa^i moeten wij de minister dankbaar zijn voor deze noodoplossing Het kabinet heeft be wezendat het ook onder de huidige omstandigheden een beleid weet ie voeren, dat de problemen niet uit de weg gaat. Dat de toto-zaak een poli tiek karakter heeft gekregen kunnen de ministers niet helpen. Zij zijn, mei inbegrip van de protestants-christelij ke leden van het kabinet, tot een za kelijk verantwoorde beslissing geko men. Wanneer van socialistische zijde wordt getracht het voor te stellen als of de belangen van de sport alleen bp de P.v.d.A. veilig zouden zijn, dan geeft dit de zaak een heel ander poli tiek facet. Wij zijn dan op het zuive' partijpolitieke vlak terecht gekomen dat is precies het niveau waarvan het kabinet zich wenst vrij te houden De zelfoverschatting van de socia listen kan alleen nog indruk maken op degenen die zich niet realiseren, dat de P.v.d.A. zelf de gehele wetgeving een noodkarakter heeft gegeven. Had den de socialistische ministers het ad vies van hun collega's in het kabinet opgevolgd, dan zouaen zij de Kamer in haar redelijk verlangen om de be lastingwetten aan een termijn van niet langer dan een iaar te binden te gemoet zijn gekomen en er was geen crisis ontstaan. De totalisator zou langs de normale parlementaire weg zijn behandela en aangenomen, zij het wellicht met enige protestants-chris telijke stemmen tegen. Die tegenstem mers zouden vermoedelijk ook m de protestantse werkgroep van de P.v.a A. naar voren zijn gekomen want ook daar zijn principiële bezwaren- De K.V.P. heeft al jaren geleden de toto aan de orde gesteld. Niet alleen heeft zij in haar werkprogram voo' 1956 de „wettelijke regeling van het instituut van de totalisator ten gunste van de ontwikkeling van de sport" ah doelpunt voorop gesteld, zij had il eerder een goal gecoord met een voorontwerp van mr. Blaisse, dat al* proeve van een oplossing aan de mi nisters van Justitie en van O.. K. en W. was overhandigd. Wanneer een katholiek bewinds man nu de totalisator. die in de partij politiek dreigde vast te lopen, met een noodoplossing weer in het goede spoor zet, dan kan er 'ok voor de socialis ten alleen maar aanleiding zijn tot er kentelijkheid. zal daarom geregistreerd moeten worden. 3. instelling van een leeftijdsgrens. Ge dacht wordt aan 18 jaar. 4. een maximum voor de prijzen, waarbij voorgesteld \yordt een be drag van 50.000 gulden. De commissie heeft de minister voor gesteld, dat de toestemming voor het organiseren van een voetbalpool slechts aan één instelling mag worden ver leend. Aangezien de toto nauw verbon den is met de sport meent de commis sie, dat voorrang moet worden ver leend aan de belangen van de instel lingen, die werkzaam zijn op het ge bied van sport en lichamelijke opvoe ding. Prijsvragen, slagzinnen In het kader van de verscherping van de verbodsbepalingen met instel ling van een vergunningstelsel doelt de commissie o.a. op acties, waarbij een prijs wordt toegekend aan hen die goed raden of een goede slagzin inzen den. Prijsvragen, die tevens een loterij zijn, blijven zonder toes'emming verboden, terwijl vrijheid gelaten wordt voor andere prijsvragen als de prijs, die iemand kan winnen maar niet ho ger is dan 200 gulden. Daardoor wor den buiten de verbodsbepalingen ge houden populaire en onschuldige kruis- woordpuzzles, schaak-, dam- en brid- geproblemen e.d. Een uitzondering van Als gevolg van een uitdaging van het Westduitse blad „Der Spiegel" heeft pa ter Warenfried van Straaten een hulp actie gestart voor „vervolgde commu nisten, vakbondsleiders en liberalen in de Westelijke landen" Hij heeft deze oproep gedaan in een artikel in "'er Spiegel. Het is zijl antwoord op de beschuldi ging van het blad aan zijn adres dat hij met twee maten zou meten. Der Snie„el had in een aanval op pater Van Straa ten geschreven: „De Kerk mag zich er niet over beklagen dat Haar priesterr in de gevangenis zitten, zolang zii met een rustig geweten zich geen lor aantrekt van het feit., dat Haar politieke tegen standers gevangen worden gehouden" Pater Van Straaten heeft nu in Der Spiegel aan de redactie van het bla.i verzocht hem een lijst te overhandigen met de namen van alle communisten en liberalen, die in de Westelijke landen terecht of ten onrechte in de gevan genis zitten Hij zal dan alles doen om de gaven te bezorgen in de gevangenissen van Spanje. Portugal of waar ook ter wereld. Overigens merkt pater Van Straal n op, dat hij Der Spiegel maar een slecht blad vindt, dat halve waarheden pu bliceert en bovendien intellectueel ge borneerd is. IK.N.P.) Drie agenten van het bureau War moesstraat te Amsterdam hebben de 26-jarige, uit de Rijkspsychiatrische inrichting te Woensel bij Eindhoven ontsnapte gedentineerde D. de vorige nacht in een hotelletje aan de O.Z. Achterburgwal in de Amsterdam se binnenstad aangehouden. De politie wist waar de man verbleef. Zijn aanhouding leverde, in tegen stelling met de zaterdagavond j.l. mis lukte poging waarbij hjj zich hevig verzette en door een der rechercheurs in zijn been werd geschoten, geen moeilijkheden op. P. is naar het hoofd bureau overgebracht vanwaar hij naar de inrichting te Woensel zal worden vervoerd. De man is reeds ettelijke malen ontvlucht en in politiekringen heeft men dan ook niet de illusie, dat dit de laatste keer zal zijn ge weest. Zaterdagavond is hij doodkalm het Amsterdamse ziekenhuis kunnen uit lopen. waar de schotwonden in zijn been waren verbonden. De politie was toen te Iaat gewaarschuwd dat hij uit het ziekenhuis zou worden ontslagen. Gisteren is op de overweg met hal ve afsluitbomen in de Urkhovenseweg in het stadsdeel Tongelre te Eindhoven, de auto van de 52-jarige heer J. Jeuken, leraar aan de ULO-school aan de Le Sage ten Broeklaan, gegrepen door de personentrein, -"e enige minuten tevo ren van het statior Eindhoven naar Ven- 1 was vertrokken. De heei Jeuken was op slag dood De auto werd zwaar be schadigd De tiein had een vertraging van ongevee twintig minuien. De Russische autoriteiten hebben gis teren aan de K.L.M. doen mededelen, dat zij in principe toestemming verle nen op reciprociteitsbasis voor een uit breiding van het aantal K.L.M.-diensten van Amsterdam naar Moskou vice-versa van 1 tot 2 per week. De K.L.M. zal hiervan met ingang van de komende zomerdienst gebruik maken. De KNVB heeft alle wedstrijden die voor zaterdag 17 januari in de zaterdag competitie waren vastgesteld, afgelast. algemene aard is ook gemaakt voor alle prijsvragen, welke van de winnaar of winnares een wetenschappelijke of kunstzinnige prestatie vereisen. In een minderheidsnota verklaren dr. Bruins Slot en prof. dr. Ridderbos, dat de wet de sportprijsvragen niet be hoort toe te laten. Zij nemen aan, dat de spprtprjjsvragen ondanks de beper kingen een miljoenenzaak gaan wor den. Dat betekent, dat week-in-week- uit aan de gezinsbudgetten gelden worden onttrokken, die beter anders kunnen worden besteed. De afrastering rond het Zandvoortse circuitterrein is langzamerhand in een zeer slechte staat komen te verkeren. Dientengevolge is het thans vrij eenvou dig tijdens wedstrijden het circuitter rein zonder betaling binnen te dringen. Hiervan wordt geregeld misbruik ge maakt. Deze toestand heeft herhaalde lijk aanleiding gegeven tot gerechtvaar digde klachten van organisatoren, die daardoor immers ernstige schade lij den. De gemeente deelt in deze schade, direct door de derving van vermake lijkheidsbelasting en indirect doordat daardoor de onderhandelingspositie bij verhuur van het circuit wordt ver zwakt. Het allernoodzakelijkst is de vernieu wing van het buitenhek langs de west zijde en langs een gedeelte van de noordzijde van het terrein, namelijk van de Vijverhut tot iets voorbij de tarzanbocht ter lengte van ongeveer 2000 m De kosten van het aanbrengen van een afscheiding van harmonicagaas ter hoogte van 2.25 m, worden geraamd op 35.000.-. B. en W. vragen daarvoor een cre- diet aan de raad, onder mededeling dat zij van het horen van de commis sies van bijstand in dit geval moesten afzien met het oog op de spoed, die vereist wordt. Het is namelijk zeer ge wenst, dat de vernieuwing gereed is vóór de autowedstrijden om de „Grand Prix" en de kampioenschappen wiel rennen. Voor de vierde klasse van de com petitie kring Haarlem KNZB bonden dinsdagavond HZV 1 en NVA 1 de strijd aan in het Sportfondsenbad Haarlem. Sterk aanvallend begon NVA de strijd, waaruit Niggebrugge en Ter ra NVA een 2-0 voorsprong bezorgden. Op een voor de NV A-keeper verrassen de wijze werd door van den Akker de HZ V-achterstand verkleind. Toen kwam NVA wederom goed in de aan val en bracht Evert Dellenbach de ruststand op drie - een. De tweede helft werd met 6 tegen 6 gespeeld daar om gezondheidsredenen een HZV-er niet terugkeerde. Wel bleef NVA overwe gend de meerdere in het veld maar doelpunten bleven uit zodat NVA de strijd met 3-1 won. Voor dezelfde afdeling ging ook de strijd Haarlem 2 - DWT 3. Haarlem bracht een sterke ploeg in het veld, waartegen DWT weinig had in te bren gen. De DWT-keeper wist enkele ge vaarlijke schoten van Haarlem goed te stoppen, maar kon niet voorkomen dat Wempe en Worries voor de rust zijn domein doorboorden. Na de rust voegde Hollander nog twee doelpunten aan de Haarlem-voorsprong toe. Het was tenslotte Van Wamel die met het nemen van een strafschop de eindstand op 5-0 bracht. Haarlem heeft' nog onge slagen de leiding van deze afdeling op de voet gevolgd door NVA. PASSAGIERSLIJSTEN Op ons bu reau aan de Smedestraat te Haarlem liggen vanaf heden de passagierslijsten ter inzage van het s.s. Limburg (22 januari in Rotterdam verwacht), het s.s. Drenthe (8 februari verwacht in Rotterdam) en het m.s. Langkoeas (19 februari in Rotterdam verwacht). Gisteravond zijn de nederlaagwed strijden om de „JOCO-Beker" door de B.C. „Hof van Holland" voortgezet met de ontmoeting tegen de B.V. „Schei- wijk", Beverwijk, welke in remise ein digde. Het resultaat was als volgt: Baars 70 70 24 14 2.91 2 Brethouwer 70 68 24 14 2.83 0 de Groot 80 74 39 11 1.89 0 Schram 70 70 39 10 1.79 2 Horeman 40 28 35 6 0.80 0 Geerling 250 205 40 26 5.12 0 van Osch 85 85 30 10 2.83 2 Spindelaar 90 88 30 20 2.93 0 Nobels 250 250 40 39 6.25 2 Geerling 250 250 40 26 5.12 0 Dinsdagavond komt de B.V. „T.O.P." op bezoek. De heer John van Eek, de commis saris-generaal van de wereldkampioen schappen wielrennen 1959, heeft een bezoek aan Zandvoort gebracht. 's Morgens had ten raadhuize een be spreking plaats met de burgemeester, mr. H. M. van Fenema. en verschillen de hoofdambtenaren, 's Middags maak te de heer Van Eek in gezelschap van de korpschef van politie, de heer Huijs- man, de chef van de verkeerspolitie, inspecteur Douma en de heer C. Schou ten. gemeente-ontvanèer, een rondgang langs het parcours ter vaststelling van de te nemen maatregelen. Zaterdag 17 januari zal het 40 jaar geleden zijn, dat mejuffrouw Gerda van Gasteren in dienst trad bij de fijnwas serij Rookmaaker te Haarlem. In de loop der jaren heeft zij zich gespeciali seerd in het verantwoordelijke werk van fijnstrijkster. Talrijke families uit het gehele land vertrouwen haar hun kostbare tafelgoed toe ter behandeling waarbij dikwijls erfstukken van het fijnste damast of kostbare doopjurken met fraai kantwerk. Dit mooie handwerk verricht mejuf frouw van Gasteren nog steeds met volle toewijding en tot allër tevreden heid. Het zal haar zaterdag ten kantore der firma in de Frankestraat, waar ze door directie en personeel zal wor den gehuldigd, niet aan belangstelling ontbreken. Door de vertegenwoordigers der ge meentebesturen van Haarlemmermeer en Aalsmeer is tot hoofdingeland plaatsvervanger van het Hoogheem raadschap van Rijnland, benoemd mr. G. C. van der Willigen, burgemeester, te Haarlemmermeer. De jaarvergadering van de Buurt en Speeltuinvereniging „De Glip", welke dinsdagavond in „De Princehof" werd gehouden onder voorzitterschap van de heer Lammerse, is een voor beeld geworden op het stuk van een drachtige samenwerking tussen de reeds gevestigde bewoners van deze buurtschap en de nieuwelingen. De laatste categorie toch heeft zozeer de behoefte aan samenwerking gevoeld, dat op initiatief van enige heren niet minder dan 50 nieuwe leden zich heb ben opgegeven, waarmede het leden aantal dus een verrassende sprong om hoog heeft gedaan. Er is wel eens de opmerking gemaakt dat dit gedeelte van Heemstede niet de aandacht had van het gemeentebestuur, welke het verdiende. Echter is de situa tie thans zo, dat „De Glip" thans van zelf de aandacht zal vragen, mede in verband met de vele plannen die op stapel staan en.... ook uitgevoerd zul len worden. De voorzitter gaf een opsomming van de verbeteringen welke de speeltuin zal ondergaan. Alle acht schommels en de grote familieschommel zullen worden vernieuwd; er komt een grote slinger- paal en een nieuwe zandbak van 50 m2. Verder worden pogingen in het werk gesteld om de woning van de beheerders, de heer en mevrouw Balk, een flinke verbetering te doen ondergaan en bo vendien zal het pad dat naar hun woning voert worden verbeterd. De bestuursverkiezing had tot resul taat dat de heren C. Vermeulen en F. van Rooyen bij acclamatie werden her kozen. Voorts werden de heren C. Zel- denthuis, J. Weyman en C. Vester aan gewezen als bestuurslid in verband met de grote uitbreiding van het ledental. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar het bestaan van de destijds inge stelde contactcommissie,zulks op wens van de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard. Men zal trachten deze weer nieuw leven in te laten blazen. Voorts werd de wens uitgesproken, dat des winters bijvoorbeeld de consul tatiemiddagen voor zuigelingen- en kleuterzorg in „De Princehof" gehouden zullen worden en verder werd aan het bestuur verzocht te overwegen of het niet mogelijk was de viering van Konin ginnedag afzonderlijk op De Glip te doen plaats vinden. Aangedrongen werd op de vorming van handwerk- en hobby clubs voor jongens en meisjes en te overwegen of het niet mogelijk was ook voor de volwassenen op cultureel ter rein iets te doen. po Horizontaal: 1. stelsel - politieke partij 2. geestelijke - en anderen - kippeprodukt 3. omwerking van cm muziekstuk 4. deel van strottenhoofd 5. wolvlokje 6. vlootvoogd 7. ter attentie van - hij die een gebeurtenis heeft gezien 8. heldendicht - plaats bij Rotterdam 9. nazaat - graansoort 10. jodenvervolging - noot 11. antiek - opgezegd Vertikaal: 1. deel van wiel - vaart 2. Engelse maat - zoogdier - samengestelde klinker 3. ambtenaar die belast is met berging aange spoeld goed 4. elftal - Engelse titel 5. hachelijk - zeehond 6. verdwijn - inen roer - pers. vwn. 7. jabroer 8. eenheid van stroomsterkte (afk.) - godin van de dageraad 9. individuen 10. stad in Limburg - wagentje op twee wielen 11. kern - aanwezig Horizontaal: 1. l.s.; 3. of; 5. a.o.; 7. eg; 8. me; 9. po; 11. rose; 13. eter; 15. art; 16. olm; 18. alk; 19. zand; 20. een; 21. van; 22. ent; 23. ten; 26. rage; 28. vest; 29. ijk; 31. na; 33. re; 34. to; 35. kg; 36. il. Vertikaal: 1. lee; 2. s.g i om; 4. es; 5. aTy 6. oorzaak; 9. PeJ 10. ork; 12. staW 14. tante; 16. o&' 17. met; 21. vrj 24. est; 25. nt»;- 27. ena; 28. V^ 32. a.g.33. 'r.i. Haarlem behoeft zondag niet versto ken te zjjn van voetbal. EDO speelt ee.n vriendschappelijke wedstrijd tegen het Amsterdamse Ajax, 0111 twee uur op het EDO-terrein. Het K.N.V.B.-programma voor zon dag is, in verband met de totokwestie, sterk gewijzigd en voor Haarlem en omgeving betekende dit dat er niet ge voetbald zou worden. De liefhebbers kunnen hun hart dus ophalen aan een uit de „oertijd" klassieke ontmoeting EDO-Ajax. EDO verschijnt met het vol gende elftal: d: v. d. Berg: a: Petter- son en Berends; m: Nijman, Van Dijk en Belfroid; v: de Vries„ Koek, Klein, Leonhard en van Vark. Ajax komt met z'n sterkste elftal. Zondag wordt in het tafeltennisins'® tuut Guus Woïters, te Haarlem ee' zeer interessant toernooi gehoude"' Dan immers treden de tien sterhs'J heren en de acht sterkste dames u de afdeling Kennemerland tegen elk9" aan. Uitgenodigd werden de dames rie Schuyt (Rapidity), Mar ja van (Oranje Zwart). Ria Smit (Rapid'';.), Jo Barendregt (Johez), Lettie v.d. ten en Nan Wolters en Anneke Lal' (allen Togido) en Wil Philippo ("v, dy). Voorts de heren: Cees Scho Guus Pliester en Bert van Eijk (a'',. - - J";, 01 Togido), Jan Witteman (TYBB), ques Putman (CTTC), Theo (CTTC), Henk Eijking en Theo Op). (Rapidity) en Jan v.d. Dries (H"OfS Gezien de sterkte van de deelnevjLi mag op een serie goede wedstrij<y worden gerekend. Het toernooi be® om 2 uur. stofdicht m, 17 steens blokanker schokvrij centrale secondewijzer lichtgevende cijfers moderne wijzerplaat chroom kast roestvrij stalen achter deksel In plaats van een lederen band is aan het horloge een VERENDE STALEN BAND gemonteerd. Twee jaar verzekerd tegen verlies en diefstal. .W.-.-.W.VAV.V.W. N.Z. VOORBURGWAL M-T» AMSTERDAM TEL éSMI Voor deze wedstrijd, georganiseerd door de Nederl. Bond van Piano- en Orgelhandelaren en fabrikanten zijn nog enige deelnemings formulieren beschikbaar. Deelnemen kunnen jongens en meisjes die nog geen 15 jaar zijn en minstens 1 jaar les hebben gehad. Deelneming is kosteloos. De eerste ronde wordt gespeeld bij onder staande firma's te Haarlem, waar ook de formulieren verkrijgbaar zijn. zo lang de voorraad strekt. Spoedige aanmelding is zeer aan te bevelen. Piano- en Orgelhandel - GROTE MARKT 8 Ptanohandel - ZT.TT_.WEG 57 In onze advertentie van 14 januari j.l. werd vermeld: LUIERS speciale prijs 1.79 voor baby, kleuter, en aanstaande moeder Prima rauwe ROOKWORST Mager PEKELSPEK Mager gerookt SPEK Dik vet gerookt SPEK Gezouten KINNEBAK Gerookte KINNEBAKSHAM Halve VARKENSKOP met veel vlees VARKENSPOTEN 45 ct. per 500 gram, HAMSCHIJF met veel vlees Volop OSSEPOTEN en MERGPIJPEN IETS FIJNS VOOR UW HOND OF POES 40 cent per 500 gram Rund-, Varkens- en Kalfsvlees tegen zo laag mogelijke prijs Ruime sortering BETERE VLEESWAREN Fijne gekookte WORST 125 per 500 gram Prima LEVERWORST 75 ct. per 500 gram HAARLEM: Ged. Oude Gracht, hoek Botermarkt, Spaarnwouderstraat 69. Binnenweg 117 (naast Dijkstra) HEEMSTEDE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2