Engelsen PATERSON en HADDOWnaar ziekenhuis Aantal uitvallers bij begin slot- traject opgelopen tot 79 NEDERLANDS NIEUW- GUINEA NIET AFSTAAN" Uitstekende prestaties HBC en GTTC Smash wint met 3—7 van Wifra in Rotterdam van Chefarine ,4 E Haarlemse heren behalen prachtige overwinning TV I Radio SUS-actie in academische sfeer Griep? Chefarine„4" doet wonderen! 28ste Rallye van Monte Carlo Organisatie wil zwaardere rallye Oude man dood in sloot gevonden TAFELTENNISCOMPETITIE Amsterdamse zege bij de dames en Ruime meerderheid van ons volk Rusland en Bulgarije maken zich boos Nationale schaatsploeg tegen Noorwegen Nieuwe Russische schaatscraek Schaatssuccessen Roozendaal eerste in Davos Jeen van den Berg wint in Stangen Peruaan Olmedo nog niet hersteld VOLLEYBAL HAARLEM—AMSTERDAM Experimenteel Nationaal Vanavond WOENSDAG 21 JANUARI 1959 PAGINA 7 77 Basketballkampioenschap Loting Daviscuptoernooi in Engeland - - - Het geluk schijnt de commissaris-ge neraal van de rallye, Jacques Taffe, dit jaar in de steek te laten. In Bour goin, zo voorspelden de sterrit-experts, enkele dagen geleden, zou de strijd reeds gestreden zijn. Het Massif Cen tral, met de gevreesde Col de Buy, zou er stellig voor zorgen dat het klasse ment van de 28ste Rallye van Monte Carlo al honderden kilometers voor Mo naco zou zijn gevormd. Maar zoals zo vaak heeft het grillige Europese klimaat voor een verrassing gezorgd. Niet zoals vorig jaar, toen sneeuwstormen, strenge vorst en mist de „coureurs" voor een bijna on mogelijke opgave plaatsten. Neen, de vier dagen, waarop het kwik een vijftal graden boven het vriespunt bleef, had den de wegen in Frankrijk over het al gemeen zeer goed berijdbaar en vrjjwel sneeuwvrij gemaakt. Na de moeilijke rit van zondagnacht door de Ardennen was het voor de „Haagse" equipes eigenlijk afgelopen met de grote problemen. In de Elzas, in Noord-Frankrijk en langs de kust wa- fen de wegen in een voortreffelijke staat. Het Massif Central heeft, der tra ditie getrouw, natuurlijk wel de nodige moeilijkheden opgeleverd, maar die wa ren niet van dien aard dat de ervaren Rallye-rijders er door in tijdnood kwa men. Alien arriveerden dan ook vrijwel op .tijd in dit kleine plaatsje, gelegen op de westelijke uitlopers van het „Mas sif". Neen, voor de in Glasgow, Rome, Den Haag, München, Parijs en Lissa bon gestarte equipes, die thans allen een gemeenschappelijke route rijden, is de strijd nog beslist niet gestreden. Minder vrolijk keken Paul de Schut ter en Mathieu Hendrikx. In Kamerjjk zijn zij er in gelopen. Zij waren 12 mi nuten te vroeg. Natuurlijk wilden zij zich nog niet melden. De Schutter was echter van plan zijn bobine te laten vervangen en ging naar de controle post toe om te vragen waar dat kon ge beuren. De controleur vroeg het route boekje en ondanks alle protesten stem pelde hij dat af. „Eeuwig zonde. Maar ik zal er tegen protesteren", zei de Schutter. Huisman en Polder hadden in Noord- Frankrijk een soortgelijke ervaring. Zij arriveerden 45 minuten te vroeg en dat kostte hun ongeveer 450 strafpunten. Alle in Den Haag gestarte Nederland se teams die nog in de strjjd zijn de combinaties Huisman-Polder, Borger- hoff Mulder-Den Hollander, De Schut- ter-Hendrikx en Tak-de Boer kwa men tjjdig in Bourgoin aan. Megens en Bremmers, die met een Volkswagen re den, hadden al voor Bourgoin de strijd gestaakt, evenals de Duitse equipe Memke-Gelzer en de Brit Kat en dr. Bennet-Bloxam. De winnares van de Te Kimswerd in Friesland is gister morgen de 65-jarige tuinder S. de Vries dood in een sloot gevonden. Toen de man om 12 uur niet thuis kwam om te eten, ging men op zoek en vond men zijn ontzielde lichaam in een sloot. Moge lijk is het slachtoffer door een hartaan val getroffen. laatste Tulpenrallye, Ruth Lautmann, die opnieuw Günther Kolwes als co- equiper heeft, vond de rit bijzonder gemakkelijk. Een mening, die door vrij wel alle ervaren sterrit-rijders wordt gedeeld. Alleen Raymond Baxter, de bekende Britse radio-commentator die met een Austin rijdt, vond dat het toch echt niet meeviel. En toch, in weerwil van alle gunstige, of zo men wil: ongunstige weersom standigheden is het zeer de vraag of er, evenals in 1953, een opmerkelijk aan tal rijders zonder strafpunten in Monte Carlo zal arriveren. Immers in de nach telijke uren volgt, na een „ommetje" van een paar honderd kilometer langs de sterk gezwollen en buiten de oe vers getreden Saóne, voor alle rijders de tocht van Chambery naar Monte Carlo. Dan wordt gereden over wegen, waarvan Piet Nortier, de bekwame wedstrijdleider van de Tulpenrallye, ons onlangs zei: „Daar zou ik niet graag onze Tulpenrallye-rijders over heen wil len sturen". En Nortier is toch echt wel iets gewend Die weg moet in staat worden geacht onder alle omstandigheden alleen al voor een klassement te kunnen zorgen. Zeker op dit moment, nu de lucht bij zonder grijs is en de kranten met vet te letters voorspellen dat voor Zuid oost-Frankrijk sneeuw op komst is „Parijs" bevoordeeld Naar. men vertelde hebben ook de equipe^ uit Athene, Warschau en Stock holm nog niet al hun stuurmanskunst be hoeven aan te spreken Bijna unaniem waren de deelnemers die in de loop van dinsdagavond Bour goin passeerden, van mening dat het afsnijden van de Ballon d'Alsace voor de groep-Parijs enkele rijders bijzonder bevoordeeld heeft. PaF Moss bijvoor beeld, de zuster van de bekende Britse coureur Stirling Moss, die een kansheb ster is voor de Coupe des Dames, heeft het alleen daaraan te danken dat haar strafpuntenljjst nog blanco is. Want als de Austin van Patricia Moss en Ann Wisdom de 1O0 km van de Ballon d'Al sace inderdaad had moeten rijden, dan had de equipe nooit en te nimmer de tijd gevonden om een noodzakelijke re paratie te laten verrichten. Nu hadden de Britse dames anderhalf uur over. Uiteraard is een dergelijk protest vol komen kansloos, aangezien het regle ment bepaalt dat indien de wegen on berijdbaar worden geacht veranderingen in de route toegestaan zijn. Het pro test mag dan volkomen nutteloos zijn, zeker is dat deze beslissing van de plaatselijke automobielclub bijzonder onbillijk is, temeer daar er andere, wel voor iedereen aanvaardbare oplossingen waren. De eerste Haagse equipe, die dins dagavond Bourgoin binnen reed, was de Nederlandse combinatie Tak-de Boer. Precies 45 minuten voor de ideale pas seertijd zette Hans Tak de zwarte Mer cedes enkele honderden meters voor de controlepost neer. „Het was ver moeiend. De wegen op het Massif Cen tral waren glad en dat maakte dat je voortdurend op je tellen moest passen. Vooral bij de Col de Rousset was het lastig rijden. Even heb ik nog moeilijkheden gevreesd met de carbura teur, doch die blijken toch wel mee te vallen". De tijd die equipe 131 over had werd gebruikt om de sproeier van de carburateur na te laten zien in een ga rage en spoedig was het ongemak ver holpen. In greppel Niet allen hebben de problemen af doende opgelost. Alleen al van de groep Lissabon liepen 39 equipes strafpunten op. Vier combinaties meldden zich zelfs In de loop van het vorig jaar en opnieuw vlak voor de jaarwisseling heeft het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie bij steekproeven onder de gehele bevolking de volgende vraag gesteld: „Wat vindt u, dat Nederland met Nieuw-Guinea moet doen? Bent u voor één van de oplossingen op dit kaartje of voor iets anders?" De volgende percentages kozen de op het lijstje aangegeven mogelijkheden: Eerder Eind dec. in 1958 1958 3% 2% Spoedig afstaan aan Indonesië 7% 2% Afstaan aan Indonesië, in ruil voor volledige schadevergoeding aan de verdreven Nederlanders en aan de in beslag genomen bedrijven 8% 11% Overdragen aan de Verenigde Naties 3% 4% Overdragen aan Australië 13% 6% Onder toezicht van de Verenigde Naties verder ontwikkelen 55% 56% Vasthouden, totdat de Papoea-bevolking volkomen In staat is zichzelf te regeren 3% 5% Zelf houden, nooit afstaan 1% 6% Andere oplossing, niet op lijstje vermeld 7% 8% Geen oordeel Alleen aanhangers van de C.P.N. zijn in groten getale voor „Spoedig afstaan aan Indonesië" (63%). Onder alle andere politieke richtingen is het grootste aantal voor de aangegeven mogelijkheid: „Vasthouden, totdat de Papoea-bevolking volkomen in staat is zich zelf te regeren" Onder hen waren iets onder de 50% die op de P.v.d.A. hebben gestemd, bijna 70% van de A.R.-gezinden, omstreeks 60% bij de aanhangers van K.V.P., C.H.U. en V.V.D. De organisatoren van het wereldkam pioenschap basketball, dat in Santiago 'Chili) wordt gehouden, zitten met de handen in het haar. Reeds voor de ti- telwedstrijden deden de leiders van de verschillenden landen al niet vriende lijk tegen elkaar. Nu, na twee ronden, is het meningsverschil tot het kookpunt gerezen. De Russen en de Bulgaren willen namelijk niet tegen nationalistisch China spelen juist op een moment dat de wedstrijden in de finalepoule een aanvang zullen nemen. De organisatie dreigt nu Rusland en Bulgarije voor dit toernooi te diskwali ficeren, terwijl de Internationale Bas ketball Federatie het dreigement kracht bij zet door beide landen een schorsing Van een jaar op te leggen en een boe te van 2000 dollar. Het wachten is nu maar op een con ferentie tussen alle betrokken partijen eu de beslissing die men daar gaat ne men. De Nederlandse schaatsploeg voor de tweedaagse wedstrijd tegen Noorwegen op 24 en 25 januari is samengesteld. Zij zal bestaan uit de rijders Kees Broekman, Jeen van der Berg, Wim de Graaff, Cees Jan Kroon, en Jan Pesman. Voor Noorwegen zullen uit komen Alv Gjestvang, Sverre Haugli, Knut Johannesen, Torstein Seiersten en Nils Aaness. De Noorse ploeg voor de wedstrijd tegen Finland, die op dezelf de data wordt gehouden bestaat uit de rijders Hroar Alvenes, Finn Hodt, Gun nar Nilsen, Knut Tangen en Roald Aas. Tevens zijn de Noorse schaatsen rijders aangewezen, die zullen deelne men aan de wedstrijden om het Euro pese kampioenschap te Goetheborg. Zij zijn Knut Johannesen, Roald Aas, Tor stein Seiersten, Edmond Lundsten, Hroar Elvenes en Sverre Haugli. Het noordelijk amateurelftal zal op 28 januari in Finsterwolde een oefen wedstrijd spelen tegen de Noordelijke eersteklasser WVV. in het geheel niet. Over de Portuge zen Garcia Reis en Lapointe (Fiat), de Spanjaarden Sagi en Cortes (Fiat) en de Amerikanen Tinsley en Landsman (Ford) verkeren de organisatoren nog in het ongewisse. Van de Frans-Britse combinatie Vanson-Jacob (Saab) weten zij dat de lyagen even buiten Mauriac in een greppel belandde. De gevolgen waren gelukkig niet ernstig en de Saab heeft de tocht voortgezet. De groep München kreeg ook al rij kelijk strafpunten toebedeeld. Alleen de Spanjaard Jesus Saiz (Saab) heeft na Le Puy nog een blanco register. Een equipe meldde zich niet. Van de Glasgow-groep zijn nog 51 combinaties in de strijd. Er waren 58 wagens in de Schotse hoofdstad ge start. De Britten Haddow en Paterson zijn beslist de onfortuinlijkste deelne mers van deze groep. Twee kilometers voor de Fourmerette slipte hun Sun beam van een flink beijzelde weg en werd ernstig beschadigd. Haddow en Pa terson moesten naar een ziekenhuis wor den overgebracht, resp. met hoofdwon den en wonden aan de borst. De derde inzittende, Mowatt, bleef ongedeerd. Behalve Haddow en Paterson bereik ten ook hun landgenoten Meivin en Fo- den (Sumbeam), Reeves en Seigle (Aus tin), John en Ian McLaughlin (Triumph), Crosby en Homes (Triumph) en Stod- dart en Burg (Standard) de controle in Le Puy niet. De Frangaises Louisette Texier en mej. Archambault, met een Simca in Parjjs gestart, waren de enigen van de groep-Parijs, die zich niet in Le Puy meldden. De combinatie Delaude-Aze- ma (Renault) had een achterstand van 47 minuten op het schema. Van deze groep zijn nog 42 equipes in de strijd. Rallye zwaarder De organisatoren van de Rallye maakten plannen bekend dat zij het laatste gedeelte van de sterrit zwaar der willen maken. Men heeft tot die tak- tiek besloten, omdat het waarschijnlijk leek dat meer dan de helft van het aan tal deelnemers zonder strafpunten aan de finish zou arriveren, waardoor de or ganisatie van de Rallye in wanorde zou geraken. Hoewel de weersomstan digheden en de toestand van de wegen verre van ideaal zijn, is het aantal uit vallers tot dusverre lager dan verwacht was. Misschien in deze situatie te wij ten aan betere uitrusting van de wagens en aan groter ervaring van de doorsne- de-deelnemer. De officials hebben besloten de etap pe van Chambery naar Monaco (491 km) zwaarder te maken. Deze rou te werd verdeeld in sectoren. Bij aan komst in Chambery kregen de deelne mers verzegelde enveloppes, waarin voor elke sector een bepaalde snelheid gegeven wordt. Er zijn geheime contro les langs de route en er wordt niet ver wacht dat meer dan 120 equipes zonder strafpunten zullen arriveren in Monte Carlo. Van de 322 equipes die zondag ge start zijn, waren er vanmorgen nog 243 in de race. De meeste uitvallers werden gisterochtend en vannacht ge boekt. Tijdens wedstrijden in het Dynamo stadion, waaraan niet minder dan 100 van de beste Russische hardrijders deelnamen, heeft de onbekende Rus Vik tor Kosichkin de 5000 m gewonnen in de uitstekende tijd van 8 minuten 19,2 sec. Hij verbeterde daarmee het baan record, dat sinds 1953 op naam stond van Hjalmar Andersen met 3,2 sec. De Nederlandse schaatsenrijders Ti- nus Roozendaal en Jan Vermeulen heb ben met succes deelgenomen aan inter nationale wedstrijden in Davos. In het eindklassement over drie afstanden (500, 1000 en 3000 m) werden zij respec tievelijk eerste en tweede. De 500 m werd gewonnen door de Duitser Soellner in 43.8 sec. voor de Zwitser Berini (44.6). Roozendaal be zette met 45.6 sec. de zesde plaats. Ook op de 10000 meter was Soellner de snelste. Met een tijd van 1.30.9 (een nieuw Duits record op deze afstand) bleef hij precies een seconde onder de tijd van Tinus Roozendaal, die tweede werd. Vermeulen bezette tezamen met Berini de derde plaats in 1.32.6. De 3000 meter leverde een zege op voor Vermeulen, die 5 min. 1 sec. no teerde. De Oostenrijker Ostolic werd met 5.04.2 tweede voor Roozendaal, die er 1,2 sec. langer over deed. Het eind klassement werd: 1. Roozendaal (N.) 142.50 pnt.2. Vermeulen (Ned.) 142.467 pnt.; 3 Erich Ostolic (Oostenrijk) 142.700 pnt.; 4. Berini (Zwits.) 143.750 pnt.; 5. Rohrbach (Zwits.) 144.633 pnt. Voorts deed de Zwitser Werner Benz een geslaagde aanval op het nationale 10.000 meter-record. Met een tijd van 17.38.0 bleef hij niet minder dan 37.6 sec. onder het oude record, dat reeds 20 jaar op naam stond van Arthur Ritzi. In het Noorse plaatsje Stangen zijn internationale schaatswedstrijden ge houden, waaraan ook Nederlandse rijders deelnamen. Uitslagen 500 m.: 1. Gjestvang (Noorw) 42.6 (nieuw baanrecord)2. Schoeyen (Noorw.) 43.6; 3. Gutti (Noorw.) 45.-; 5. t/m 7. Kroon (Ned.), Oeverby (Noorw.) en Sandholt (Noorw.) 45.2; 8. Var. den Berg (Ned.) 45.5; 10. t/m 12. Langerhuizen, Vogels en Zee (allen Ned.) 45.7. 3000 m.: 1. Van den Berg 4.57.2 (nieuw baanrecord); 2. Gios 5.02.-; 3. Oeverby 5.02.6; 4. Lourens (Ned.) 5.03.1; 7. Zee 5.08.-; 10. Houter (Ned.) 5.12.-; 11. Meeuwisse (Ned.) 5.13.3; 12. Vogels (Ned.) 5.17.2. Eindklassement: 1. Van den Berg 95.033; 2. Gjestvang 95.483; 3. Oeverby 95.633; 7. Lourens 96.517; 9. Zee 97.033; 10. Meeuwisse 98.117. De Peruaan Alex Olmedo is blijk baar nog niet geheel hersteld van zijn buikspier-blessure. Nadat hij in de der de ronde om het Australische tennis kampioenschap tegen de Australiër Pearce 5 sets nodig had gehad om te winnen, verklaarde hij later op de dag, dat hij zich zou terugtrekken voor de halve finales van 't heren dubbelspel die woensdag worden gehouden. Voor de vierde ronde van het heren enkelspel plaatste zich nog de Spanjaard Andres Gimeno, die in de derde ronde de Australiër Warren Woodcock met 6-3, 6-4, 6-3 versloeg. De loting voor de Europese zone van het Tennis-toernooi om de Davis Cup 1959, zal donderdagmiddag op het hoofd kwartier van de Britse Lawn Tennis- bond geschieden. Op verzoek van de Lawn Tennis Bond van de V.S., de be kerhouder, zal de loting verricht wor den door de voorzitter van de Britse bond, de hertog van Devonshire. Het aantal geaccepteerde inschrijvingen voor de Europese zone is 27, waarbij 4 van buiten Europa. Het zijn: Engeland Oostenrijk, België Denemarken, Egyp te, Finland, Frankrijk, Duitsland, Hon- (Van onze tafeltennismedewerker) Smash heeft zich in de ere-divisie opnieuw goed geweerd en Wifra ver diend met 73 verslagen. Batswingers is er niet in geslaagd Sparta voor de tweede maal de voet dwars te zetten en kreeg met 82 de grootste nederlaag van dit seizoen te slikken. Sparta II deed het stevig en klopte Wibo II met 91, daarmede uiterst nuttige punten vergarend. LuckRaek had met Wibo III geen enkele moeite (100) en Wibo kwam, met een in valler, met de hakken over de sloot tegen U.B.T.V. en won met 64. Scylla is doende alle gelijke spelen van de eerste helft in overwinningen om te zet ten. Quick was ditmaal het slachtoffer. In de hoofdklasse A won Smash II ook de return-match tegen Wilskracht, De cijfers waren ditmaal 6i en de beloning voor deze goede prestatie was enkele plaatsjes winst op de ranglijst. De grote verrassing was hier de nederlaag van D.T.T.C. tegen Povac. De Deventenaren zagen zich hierdoor zelfs, daar zij een wedstrijd op het programma ten achter zijn, door hun tegenstanders van de leiding gedrongen. Bij de overgangsklassers was het nieuws niet in alle opzichten goed te noemen. Smash III verloor met 8—2 van A.M.V.J. en Vitus kon het tegen Buna niet bolwerken. Rapidity maakte een vergeefse reis naar Bovenkarspel en verloor met 64. H.B.C. en G.T.T.C. deden het echter uitstekend. De Heemsteedse combinatie dwong Maccabi een gelijk spel af en G.T.T.C. klop te stadgenoot D.H.C. met sprekende cijfers: 82. Van belang is het voor de overgangsklassers, dat nu door de hoofdcompetitieleider is medegedeeld dat uit de overgangsklasse alléén de nummers laatst zullen degraderen. Dit be tekent een hele opluchting voor H.B.C. en G.T.T.C. Vitus zal hierin wellicht inspiratie vinden om Sparta IV onder zich te houden. Voorts zullen niet, zo als aanvankelijk was medegedeeld, de kampioenen overgangsklasse spelen om drie, maar om vijf plaatsen in de hoofdklasse. Smash speelde in Rotterdam een span nende wedstrijd tegen Wifra. Tot de stand 3—4 konden Wim Stoop c.s. hun gasten aardig bijhouden, maar toen maakte Smash de wedstrijd vlot in zijn voordeel uit. Henny Habes verrichtte een voortreffelijke prestatie en won drie maal. Hij versloeg dus ook Wim Stoop (2113, 2115), die onlangs nog deelnam aan de wedstrijden om de NTTB-cup. Harry Kenter zegevierde over de Korver, verloor ruim van Duim en op het nippertje van Stoop. Wim Schonemeijer won van de Korver en Duim en ook het dubbel was voor Smash. Sparta had geen enkel pardon met Batswingers en versloeg de „grote Haagse" met 82. Opvallend was het dat Bert Onnes, de beide tegenpunten moest toestaan aan Bouwens en Hoef nagel! Sparta 2 deed het nog beter dan zijn eerste team en won met 91 van Wibo 2. D'Haens verloor alleen van Hendriks. Nedlloyd speelde met Oudt als invaller tegen PSV en won met 73. Oudt verloor van Schreurs en van 't Hout en Scheffer moest Schep de eer laten. UBTV verzette zich heftig tegen een verzwakt Wibo, maar verloor des ondanks met 64. Invaller Rensen moest alle Hilversummers de punten laten, en verder kon alleen Mell nog van Stuhlemeijer winnen. Scylla deed het prima tegen Quick. Wil van Zoelen bleef ongeslagen en v. d. Voort versloeg van Ham en Blom. Ook het dubbel i Sprenger Sparta 2 PSV UBTV Wibo 3 Smash 2 in - 2 10 62—68 3 9 9 69—81 2 11 6 45—105 - 14 - 24—116 de wedstrijd 13 15 15 14 behaalde tegen Wilskracht een fortuinlijke over winning. Alle Smash-punten werden pas in de beslissende game gescoord en dat dan nog vaak met minimaal verschil. Jos Neep kwam tot voortreffelijke pres taties en nam met drie overwinningen het grootste deel van de zege voor zijn rekening. Lex Rijnen boekte twee over winningen en Carel Kramer kwam, iet wat van slag af, slechts tot één puntje. Het dubbel ging juist verloren en gaf een goed beeld van de spanning van deze ontmoeting: 2025, 2220 en 19 21! DTTC zag zich van de leiding ge drongen en gepasseerd door Povac, dat de Deventerse ploeg met 64 klop gaf. De spanning is hierdoor dus volledig teruggekeerd. Treffers klopte M. v. R. met 91 en blijft dus op redelijke af stand volgen. Sparta 3 is van slag af en moets zelfs zijn 4e plaats aan Sprenger afstaan. Onderaan veranderden de po sities weinig. Alleen UBTV zakte twee plaatsen door de nederlaag tegen Spren ger en Smash 2 klom van de negende naar de achtste plaats. Povac DTTC Treffers 13 10 12 10 12 8 garjje, Ierland, Israël, Italië, Libanon, Luxemburg, Nederland, Noorwegen, Polen, Roemenië, Spanje, Zweden, Zwit. seriand, Joegoslavië, Brazilië,, Chili, Co. lumbia, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika. bleef in Leiden. Nedlloyd Sparta 1 Batswingers Smash Wibo Scylla LuckRaek Wifra Wibo 2 Quick 14 13 14 12 15 11 14 10 15 9 15 5 13 6 14 4 14 4 15 5 - 27 108—32 - 26 110—30 2 24 101—49 4 20 84—56 86—64 68—82 58—72 65—75 53—87 60—90 5 19 6 14 7 12 7 11 7 11 9 11 .Sparta 3 AVGA Nedlloyd 2 Smash 2 Entac UBTV 2 Wilskracht M.v.R. 12 12 13 14 13 13 13 13 12 1 22 1 21 1 19 4 16 4 14 5 13 6 12 8 8 8 8 8 8 9 6 - 10 4 88—42 81—39 70—40 72—58 69—51 64—66 64—66 58—72 50—80 48—82 46—84 38—82 nen positie, .maar de winst realiseren wilde hem maar niet gelukken. Tegen Harrenstein verloor hij de 3e game met 2321, ,en tegen Van Weeren was het van hetzelfde laken een pak: 2119. Joop Sertons verloor tweemaal,, maar won van v. d. Tooren. Bob de Graaf verloor driemaal en het dubbel maakte er 82 van. Wilskracht 2 AMVJ Povac 2 Smash 3 Vriendenkring Buna WGA Shell Zeist Barna Vitus Sparta 4 13 13 13 11 13 8 13 8 12 12 13 13 13 13 13 13 2 10 - 11 - 26 104—26 1 23 91—39 73—57 64—56 69—51 74—46 59—51 64-66 58—72 46—84 36—94 25-105 2 19 5 16 5 13 3 15 6 11 7 9 7 8 9 6 4 4 Smash 3 leed een grote nederlaag tegen AMJV met 82. Wellicht had deze ne derlaag wat kleiner kunnen zijn. Zo verspeelde Nico Scholten in de tweede game tegen v. Schimmelman door onge ïnteresseerd spelen een voorsprong van 1916 en verloor aldus met 2119. De enige tegenpunten kwamen nu van Eg- bert Welsink, die van v. Schimmelman won en van Rudi de Haan, die Zurcher versloeg. Laatstgenoemde speler verloor nog ongelukkig van Schimmelman: 21 15, 2022 en 2119. Het dubbel ging tot slot ook nog naar AMVJ. Met Vitus wilde het niet zo best tegen Buna. Ton Sertons stond diverse malen in gewon- De Russische atleet Victor Lipsnis heeft tijdens atletiekwedstrijden te Le ningrad het Europees record kogelsto ten verbeterd en gebracht op 18.08 me ter. Het oude record stond sedert augus tus 1957 met 18.05 meter op naam van de Tsjech Juri Skobla. De 26 jaar oude Engelsman Derek Ibbotson, die eens 's werelds snelste loper op de mijl is geweest, heeft een boete van 5 pond (ruim 50 gulden) ge had, omdat hij te snel reed met zijn vrachtauto. Jan V: d. Dries was de grote man in de wedstrijd HBCMaccabi en zijn in vallen betekende drie fraaie winstpun ten voor de thuisploeg. Jacob Mense en Cees Hageman konden hier beiden één punt aan toevoegen. Hageman won met flinke cijfers van Muller en Mense had geen moeite met Springer. Het dubbel ging helaas met groot verschil voor de HBC-ers verloren. GTTC werkte met grof geschut tegen DHC en verpletter de zijn gasten met 82. Theo Blom bleef, men zou bijna zeggen natuurlijk, ongeslagen. In de laaste drie wedstrij den won hij driemaal en wat nog meer zegt: hij won 18 games en verloor er niet één!! Dit bewijst wel duidelijk, ,dat Blom er de laatste weken voortreffe lijk in is. Bert Moors en Bert v. d. Veldt hadden tegen DHC ook al een goede dag. Zij klopten Oostveen en Bruna beiden in twee games en verlo ren in drie games van Langenberg. Het dubbel maakte er 82 van en dit be tekende de eerste zege voor GTTC. Rapidity trok naar Bovenkarspel en verloor met 64. Het was een teleur stellende wedstrijd. Henk Eijking was er volkomen uit en verloor zelfs vrij kansloos van invaller Doodeman. Theo Keet deed het stukken beter en liet voor zijn team drie overwinningen noteren. Bernard Winder klopte invaller Doode man. Het beslissende dubbel moest door Rapidity na twee games verloren wor den gegeven. Men kon n.l. nog slechts op het nippertje de laatste bus halen. De verrassing in deze afdeling was het gelijke spel, dat Togido aan KLM moest toestaan. Togido Nedlloyd 3 Disnie KLM TYBB KKK Rapidity Treffers Maccabi GTTC HBC DHC In de ere-klasse biedt het programma de sterkere teams geen ernstige moei lijkheden. Sparta wint van PSV, Ned lloyd van UBTV en Batswingers van Wifra. Smash ontvangt Scylla, een oude en lastige tegenstander, van wie men echter in de eerste helft met 82 won, Wibo zien we wel van LuckRaek win nen en Wibo 2 van zijn derde team. Quick—Sparta 2, in de eerste helft door de Hilversummers gewonnen,, is van veel belang voor de gevaarlijke plaatsen. Smash 2 gaat in Hoofdklasse A bij Ned lloyd 2 op bezoek. We vertrouwen op een prolongatie van de overwinning. Bij de overgangsklassers zal HBC zeker van DHC winnen, maar krijgt Rapidity het wel te zwaar tegen Disnie. GTTC zien we niet van Nedlloyd 3 winnen, maar TYBB kan weer minstens gelijk spelen tegen KLM. Smash 3 vertrouwt op een beter resultaat in de return-match tegen Shell. Vitus ontvangt Barna en waarom zouden de Blaricummers nu niet win nen? In de eerste helft werd slechts met 73 verloren. 13 12 1 25 106—24 13 11 1 1 24 91—39 13 10 1 2 21 81—49 13 8 1 4 17 78—52 13 3 5 7 11 60—70 13 4 3 6 11 56—74 13 4 2 7 10 59—71 13 5 8 10 59—71 12 3 4 5 10 52—68 12 1 5 6 7 52—68 12 2 2 8 6 37—83 12 1 11 1 26—94 Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderenf Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 genees middelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. De vier middelen tezamen werken nóg beter en helpen ook vaak dan, wanneer andere middelen talen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Cbeleroi. De volleybalstedenontmoeting tussen de dames- en herenploegen van Haar lem en Amsterdam, die dinsdagavond in de sportzaal van HBC in Heemstede werd gespeeld, is bij de dames in een gedecideerde hoofdstedelijke overwin ning en b(j de heren in een zeer ver diende Haarlemse zege geëindigd. In de sterk gewijzigde Haarlemse herenploeg werden Clay, Kooistra en Wetterhahn niet gemist. Integendeel: Haarlem bracht met Verheem, Broek man, Boerop, Prins, Van Beekum en De Nobel een mentaal zeer sterke ploeg op de been, die zonder franje maar met degelijk volleybal de verdediging van de Amsterdammers aan stukken sloeg. In de eerste set nam Amsterdam met 72 de leiding maar keurig reduceer den Boerop en zijn mannen de achter stand en kwamen zelfs op 12—12 waar na Amsterdam van slag raakte en drie keer een misverstand de eerste Haar lemse winst een feit maakte (15—12). Eerst met 5—0, later met 14—10 leid den de hoofdstedelingen in de tweede set, maar magnifiek, beheerst spel van de gastheren deden de kansen keren. Ge Verheem, de excellant in het Haar lemse gezelschap serveerde naar 14 14, waarop een time-out van de Am sterdammers volgde. Desondanks won Haarlem met 1614 en nam een veel zeggende 20 voorsprong. Het werd Lusink, Götz en „kanon" Jansen van AMVJ toch werkelijk te erg en na een opwekkend woord van hun coach zetten zij zich nog eens ex tra aan om een drie sets overwinning van de Haarlemmers te voorkomen. Met succes want nadat men via 5—7 en 910 de laatste fase van de strijd bereikt had konden de gasten profite ren van een met het oog op lage zoldering wat te riskante opbouw van de Haarlemse aanvallen die boven dien te nonchalant werden afgewerkt. Setstand 15—8 voor Amsterdam. In de Een spelmoment uit de volleybalsteden- wedstrijd tussen Haarlem en Amsterdam die dinsdagavond in de zaal van het sportpark van HBC in Heemstede is gespeeld. Bij de heren won Haarlem na een boeiend en prachtig duel met 3-1. De damesontmoeting eindigde in een zege met dezelfde cijfers voor de hoofd- stedehngen. minium min min mini mui milium Minimum minimum vierde set was Haarlem niet meer te stuiten. Keiharde opslagen stelden de techniek van de Amsterdammers op de proef en door het kritisch oog van de goed leidende scheidsrechter de Groot liep Haarlem uit tot 60. Am sterdam bracht de achterstand terug tot 64 maar strandde toen op de hechte verdediging van de gastheren, waarin Bob Prins goed werk deed en Van Beekum zich als spelverdeler verdien stelijk maakte. Even later wees het scoringsbord 83 voor Haarlem, dat niet meer te remmen bleek en zijn tegenstander volkomen onder de voet liep; 156. Een prachtig duel dat de toeschou wers van het begin tot het einde boeide in tegenstelling met het tref fen tussen de dames teams. Want de Haarlemse dames lieten weinig posi- fen tussen de damesteams. Want de HBC haalde een voldoende. Hannie Witkamp was verhinderd maar werd node gemist. De punten die Haar lem verzamelde ontstonden voor een goed deel uit strakke serves. In alle opzichten waren de Haarlemse dames de minderen van hun tegenstanders, maar toch vooral in souplesse. De setstanden werden: 156, 15—7, 15— 17, 15—7. In de Rivièra-hal te Rotterdam wordt dinsdag de eerste van de vijf „acade mische" slotzittingen gehouden, waar mede de 5e S.U.S.-actie zal worden be sloten. Voor de zitting zorgen studen ten van de Economische Hogeschool te Rotterdam; de hoofdprijzen van de S.U.S.-actie worden bekend gemaakt door notaris mr. Meijer. Onder leiding van Leo Nelissen zullen de leden van de Katholieke Studentenverenigingen van Rotterdam, Nijmegen, Groningen, Tilburg en Eindhoven hun krachten meten als „Quiz-kundigen". Voor de muzikale afwisseling tenslotte zorgen Guus Jansen aan het hammondorgel, Annie Palmen, Marcel Thielemans, De Chico's en het Metropole orkest o.l.v. Dolf van der Linden. Het programma, dat direct wordt uitgezonden door de K.R.O., zal tenslotte ook telefoonge sprekken met gelukkige prijswinnaars omvatten. De vier volgende S.U.S.-zit- tingen worden gehouden op zondag 1, dinsdag 3, zaterdag 7 en zondag 8 fe bruari. Het „academische" karakter van het programma houdt verband met het feit, dat de opbrengst van deze S.U.S.-actie bestemd is voor het Katho liek Hoger Onderwijs. Onder de titel „Wie gaat er mee naar Engeland varenzal de K.R.O. een hoorspelreeks van 7 a 8 delen gaan uitzenden, te beginnen zondag 5 april a.s. De inhoud van de spelen is geba seerd op de roman „Pied Piper" van Nevil Shute. Het zal geen normaal hoorspel worden, maar een bijzonder experiment, waaraan Léon Povel reeds maanden lang bezig is. Het experimentele van dit spel ligt niet in het vlak van elektronische mu ziek en geluiden, ook worden er geen vreemdsoortige eenheden tot een rhap- sodie verwerkt. Men poogt een spel te maken, dat van het begin tot het eind geïmproviseerd wordt. Er bestaat dan ook geen tekst van. Wel een gegeven' de roman „Pied Piper" van Nevil Shu te dus, en een handleiding voor de op namen, wat volgorde en inhoud betreft Zaterdag 31 januari eindigt het K.R.O.-programma om 20.00 uur in verband met het Nationaal program ma dat ter gelegenheid van de verjaar dag van H.K.H. prinses Beatrix wordt uitgezonden. d® ,?et weekjournaal brengt iN.c.K.v. vanavond ,,De onschuldige" een T V.-spel van Fritz Hochwald op het scherm. Belangrijke rollen vervullen t'1?' Sobels, Elise Hoomans en John Soer. Regie: Max Douwes MY.a5 !ïet begin van de avond over de JN.C.K.V.-radio een concert van het Ra dio Philharmonisch Orkest o.l.v. Carl Garaguly. Peter Katin speelt de Paga- nimvariaties voor piano en orkest van Serge Rachmaninoff. De 19-jarige pianiste Maria Mer cedes Luna uit Uruguay, die door de Federation Internationale des Jeunes- ses Musicales is aangewezen om de jaarlijkse transcontinentale tournee te maken, zal op 2, 5, 6, 7 en 9 februari a.s. in de afdelingen Almelo, Zwolle Groningen, Amsterdam en Beverwijk van „Jeugd en Muziek" concerteren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 7