President^ Eisenhower op persconferentie V.S. LATEN ZICH NIET RINGELOREN Redelijke voorstellen zullen redelijk beantwoord worden President hoopt dat Mikojan deze indrukken heeft opgedaan Lancering van Jupiterraket geslaagd PETROLEUM duurder Else Mauhs overleden Honderdtal bommen in en om Buenos Aires ontploft Levenslang tegen Sorge en Schubert geëist Bacil gekweekt die mensheid kan uitroeien DOOI bezorgt wateroverlast en doet vele landerijen in meren veranderen Griepaanval Mikojan blijft een dag in Kopenhagen Cecil B. Demille overleden Uitstel van executie Op vele plaatsen in Argentinië botsin gen tussen arbeiders en soldaten Voorlezing van het requisitoir vergde twee dagen Boeing 707-320 Intercontinental Hofmeester na ontsnapping snel gegrepen Vriendendienst op ski's In Gelderse Valleilangs het Schoone- bekerdiep en rond Meppel BONTMANTELS tot 50 °/o KORTING ««MORRIS (tefore ijou fnuj! Het weer Atlas boven Stille Oceaan uit elkaar gevallen Lancering Amerikaanse kunstmaan uitgesteld Batista vraagt asyl in Frankrijk Van zaterdag a.s. af ONDANKS OGENSCHIJNLIJKE RUST MISDADEN IN CONCENTRATIEKAMPEN wm Eén pond voldoende Erger dan de vuile H-bom" m Leerlingen van H elder - se zeevaartschool naar huis gezonden SIGNAAL DONDERDAG 22 JANUARI 1959 82sfe JAARGANG No. 30119 De Amerikaanse president, Eisenhower, heeft gisteren op zijn wekelijkse persconferentie de hoop uitgesproken, dat de Russische vice-premier Mikojan in de Verenigde Staten de overtuiging gekregen heeft, dat dit land vrede wenst, bereid is redelijke voorstellen redelijk te beantwoorden, Haar zich niet wenst te laten ringeloren, aldus meldt United Press International. De president voegde eraan toe, dat Amerikanen in Rusland de indruk krijgen, dat het volk evenzeer verlangt naar vrede. Hieruit, zo zei Eisenhower, kan de mensheid hoop putten. Er zijn gisteren in en om Buenos Aires ongeveer honderd bommen en bommetjes ontploft, voornamelijk op spoorba nen, aldus meldt Reuter. Het verkeer op de buurtspoorwe gen werd hierdoor ontwricht. De Argentijnse hoofdstad had gisteren overigens voor een groot deel weer haar gewone aanzicht. De fabrieksarbeiders echter staken nog steeds. „Was?" Clandestien 60.000 sigaretten geleverd iiillll I*- "WÉÊ Een groot deel van de Gelderse vallei, vele landerijen langs het Schoonebekerdiep alsook het gebied rond Meppel kunnen de dooi niet verwerken. Men kan hier en daar spreken van ernstige wateroverlast. Bonthuis „Hélène" NOORSE TRUIEN/SOKKEN Veel wind - - TECHNISCH SPEELGOED BUREAU SMEDESTRAAT S HAARLEM Telefoons Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. I3muldem Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 ttrectle: 3. 3. W. Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Dra. H. v. RUN en W. Severla NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- loogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. "'HiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiMiiimiiiw Hét Amerikaanse leger heeft gister avond te Cape Canaveral een Jupiterra ket gelanceerd, aldus meldt Reuter. De raket verdween in oostelijke richting. Volgens waarnemers scheen de ongeveer twintig meter lange Jupiter na de start langer in verticale richting te stij gen dan normaal is voor deze raket. Zo als bekend heeft het Amerikaanse leger vöor de laatste keer 'n Jupiterraket ge lanceerd op 13 december. Toen maakte «en aapje, dat de naam „Gordo" had gekregen, de reis mee. De capsule met «et diertje werd echter nooit terugge vonden. Het Amerikaanse leger heeft bekend gemaakt, dat de lancering gisteravond Volkomen geslaagd is. De raket heeft de gewenste afstand afgelegd en is op het doel terecht gekomen. Naar alle waarschijnlijkheid is de At las-raket van vier ton, die in december door de Amerikaanse luchtmacht werd gelanceerd en die sindsdien om de aar de draaide, boven de Stille Oceaan uit «lkaar gevallen, toen hij in de atmosfeer terugkeerde. Het Amerikaanse minis terie van defensie heeft dit gisteravond, haar A.F.P. meedeelt, bekendgemaakt. De Atlas werd 18 december gelan ceerd. 31 december waren de batterijen Uitgeput en konden geen berichten of boodschappen zoals de Kerstbood schap van president Eisenhower van de Verenigde Staten meer worden Uitgezonden of gerelayeerd. Op basis van de laatste waarnemingen, 18 janu ari te Baguio, in de Philippijnen, zou de satelliet om een uur dinsdagmiddag de 500ste omwenteling moeten hebben voltooid. De lancering van de eerste kunst kaan in de Amerikaanse „ontdekkings- reizigers"-reeks is om „technische re denen" uitgesteld, aldus heeft Reuter van de zijde van het Amerikaanse minis terie van defensie vernomen. De satel liet zou oorspronkelijk gisteren op de basis VandenBerg zijn afgeschoten. Ex-president Batista van Cuba heeft, haar Reuter uit welingelichte kringen te Parijs heeft vernomen, asyl ge vraagd in Frankrijk. Men verwacht niet dat de regering het verzoek zal inwilli gen. Batista was een van de eerste staatshoofden die in 1940 de vrije Fran se regering erkenden. De president beschreef Mikojan als uiterst intelligent, bekwaam, knap en een radde en consequente verde diger van Ruslands buitenlandse po litiek en de communistische filosofie in al haar aspecten. Volgens Eisenho wer hebben Mikojan noch de Ameri kaanse regering tijdens het bezoek specifieke voorstellen gedaan betref fende Berlijn of de Duitse eenheid dan wel gepoogd daarover te onder handelen. Eisenhower gaf te kennen, dat Mikojan geen teken heeft gege ven van Russische bereidheid tot concessies inzake Berlijn. Mikojans argument was telkens, aldus de pre sident, dat elk Russisch voorstel ge richt is op vrede en dat iedere af wijzing door het Westen dus een daad is tegen de vrede en een bewijs van negatieve en onbuigzame politiek. Volgens de president zou een van de belangrijkste doelen van Mikojans be zoek kunnen zijn na te gaan, of er in Amerika onenigheid bestaat ten aan zien van de basis van 's lands buiten landse politiek. Een vooraanstaande democraat heeft mij verzekerd, aldus Eisenhower, dat Mikojan beslist ont dekt moet hebben, dat zulk een onenig heid niet bestaat. Gevraagd, of een be zoek van vice-president Nixon aan Rus land zou kunnen bijdragen tot het kwe ken van meer onderling begrip, zei Eisenhower, dat bezoeken goed zijn. En hij wees op de belangrijke inlichtingen die Amerikaanse bezoekers hebben meegebracht uit de Sovjet-Unie. Een groot deel van de persconferen tie was verder gewijd aan de nieuwe begroting. De president verweerde zich tegen de kritiek, dat hij een „propa ganda-budget" ingediend zou hebben. HÜ zei, er nog steeds van overtuigd te zijn, dat het amendement op de Ame rikaanse grondwet dat bepaalt dat een president slechts twee zittingsperioden mag hebben, onverstandig is, maar hij neemt niet deel aan pogingen daarin verandering te brengen. Naar zijn mening past het een pre sident niet partij te kiezen ten aanzien van de vraag, of rassenintegratie op openbare scholen goed of slecht is. Maar hij is bereid eraan mee te wer ken, dat federaal geld beschikbaar wordt gesteld voor het onderwijs van de kinderen van federale ambtenaren in de staat Virginia, als enkele scholen daar in verband met de rassenkwestie gesloten blijven. miiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiitiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiHimiiimiiiiiiiiiiiiiii De Russische vice-premier, Mikojan, is vanmorgen vroeg per vliegtuig in Ko penhagen aangekomen. Mikojan zal on danks het oponthoud in New Foundland een dag in Kopenhagen blijven. Hij heeft toegezegd een rede te zullen hou den voor de leden van de vereniging voor samenwerking tussen Denemarken en de Sovjet-Unie. Mikojan zag er zeer vermoeid uit toen hij uit het toestel stapte dat hem van de Amerikaanse marinebasis Argentia, waar zijn vlieg tuig met panne aan twee motoren een noodlanding had gemaakt, naar Kopen hagen bracht. De prijzen van petroleum en een aan tal andere olieprodukten zullen met in gang van zaterdag a.s. verhoogd wor den. Lichtpetroleum zal 75 cent per 190 liter duurder worden, dunne stookolie 60 cent, auto-gasolie 70 cent en trac- torpetroleum 30 cent. De prijzen van benzine en super-benzine zullen voor lopig niet verhoogd worden. In de ouderdom van bijna 74 jaar is vannacht in Amsterdam in de zieken verpleging aan de Prinsengracht de ac trice Else Mauhs overleden. Zij werd op 25 januari 1885 in Keulen geboren en kwam op 14-jarige leeftijd naar Nederland. Op de muziek school van Cato Esser in Amsterdam zij volgde aanvankelijk een opleiding voor concertzangeres kreeg zjj de raad naar de toneelschool over te gaan. In 1903 maakte zij haar debuut bij het Rotterdams Toneel als Martha in „La Sourie". Zij speelde, tot zij artistiek leidster bij „Het Masker" werd, talrijke gastrollen en trad op bij het Hofstad Toneel onder Cor van der Lugt Melsert. Een van de grootste triomfen die zjj vierde was haar koningin Elizabeth-in- terpretatie in „Elizabeth, de vrouw zon der man" van André Josset. Van de rollen die deze draagster van de Theo Mann-Bouwmeesterring (se dert 1934) vertolkte, kunnen genoemd worden de titelrol in Rostands „Ade laarsjong", Nora van Ibsen, Eline Vere, en haar rollen in „Vorstelijke Emigran ten", „De blauwe Vogel", „Zoals je me ziet", „Mensen in het hotel" en „Marcropoulos". (Zie ook pagina 3) De Amerikaanse filmregisseur Cecil B. Demille is gisteren aan een hartaanval overleden. Demille was een der bekendste regis seurs die gedurende een halve eeuw in de Amerikaanse filmindustrie hebben gewerkt. Hij bereikte de leeftijd van 77 jaar. (Zie ook pagina De stakende arbeiders zijn het ove rigens onderling allerminst eens. Een deel van hen wil de peronistische lei ders volgen, die de staking voor onbe paalde tijd willen voortzetten. Een an der deel heeft wel oren naar de opvat ting van de communisten, die vinden dat voorzichtigheid is geboden omdat het voortbestaan van de vakbonden op het spel zou staan. De regering heeft troepen uit de provincies Corrientes en Entrerios Deze twee Duitse politiemannen kregen de verrassing van hun leven toen zij op de grote verkeersweg bij Keulen twee loslopende varkens aantroffen, die ken nelijk waren ontsnapt uit een vracht wagen waarmee zij naar het slachthuis werden vervoerd. De zwijntjes, die door het uitstel van executie werkelijk „ge zwijnd" hebben, zijn nu op een boerderij in de buurt ondergebracht, waar zij zul len moeten wachten tot de eigenaar is gevonden. Tegen de voormalige concentratiekampwachten Gustav Sorge en Wilhelm Schubert is gisteren respectievelijk 102 maal en 67 maal levenslang geëist wegens evenzovele moorden bedreven in de kampen van Sachsenhansen en Esterwege, aldus bericht United Press International. De ambtenaar van het openbaar ministerie, Hans Zug, stelde deze eis aan het eind van het requi sitoir, waarvan de lezing twee dagen vergde. Boeing 707-320 Intercontinental, het grootste en snelste verkeersstraalvliegtuig Wereld, maakt op het ogenblik proefvluchten. Het toestel is gebouwd naar het °ntrcerp van de Boeing 707-120 Stratoliner. D.e Intercontinental is echter in alle tPzichten groter. Zij kan met ruim 180 passagiers aan boord zonder tussenlanding en afstand van 8.000 km afleggen met een snelheid van 965 km per uur. In de komende zomer zal de nieuwe machine in dienst komen. Hij verzocht het hof Sorge schuldig te verklaren aan 67 moorden door hem persoonlijk bedreven, aan tien be dreven in samenwerking met Schubert en 25 samen met andere S.S.-ers en ver der aan tien pogingen tot moord en een geval van mede-schuldigheid aan moord. Schubert zou schuldig zijn aan 28 per soonlijk bedreven moorden, aan tien in samenwerking met Sorge en negentien in samenwerking met andere S.S.-ers en aan vier pogingen tot moord. Ver der eiste de ambtenaar ontzetting uit de burgerrechten tegen de twee beklaag den. Vandaag voert de verdediging het woord. Het vonnis wordt begin volgen de maand verwacht. Tijdens het proces dat drie maanden duurde heeft Sorge veel van de aan hem toegeschreven misdaden bekend. Schubert ontkende eerst alles, voer uit tegen verscheidene getuigen en bleef opscheppen over wat hij in de concentratiekampen had gepresteerd. Maar begin deze maand zei hij plot seling, dat de beschuldigingen tegen hem wel eens gedeeltelijk waar zou den kunnen zijn en dat hij spijt had over zjjn uitvallen tegen getuigen. De twee beklaagden zijn vlak na de oorlog door een Russisch gerecht ver oordeeld wegens moord op 10.800 Russi sche krijgsgevangenen, maar werden in 1956, zonder amnestie te hebben ver kregen naar West-Duitsland gestuurd, waar zij onmiddellijk weer gearresteerd werden wegens andere moorden. miiiiiiimiiHiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiii De „News Chronicle" weet te mel den dat Britse geleerden die voor de defensie werken, er in geslaagd zijn bacillen te kweken, die het menselij ke geslacht kunnen uitroeien. Een zeer kleine hoeveelheid van deze bacillen is voldoende om meer dan een miljoen mensen te doden en een pond van dit vergif kan het men selijke en dierlijke leven op de aarde vernietigen, aldus het blad. De „News Chronicle" voegt hieraan toe dat het niet met het blote oog waar te nemen vergif, dat de geleer den in vijf jaar tijd voor „gebruik" geschikt hebben gemaakt, door de kleinste volkeren op goedkope wijze in massaproduktie kan worden gebracht De bacil staat bekepd onder de naam „botulinus toxin". Deze dodelijke stof kan worden verspreid in water en voed sel en is bestand tegen vuur en tempera turen onder nul. Ze ontstaat als vlees of groenten niet op voldoende hygiënische wijze worden ingeblikt. Volgens het blad werken de Britse geleerden op het ogenblik nog aan circa 40 andere dodelijke middelen. Dergelijke onderzoekingen worden ook gedaan in de V.S., Canada. Rusland en verschei dene andere Europese landen, aldus de „News Chronicle". Aan dit artikel is een mededeling voorafgegaan van de bekende radarpio nier Sir Robert Watson-Watt, die in een rede te Montreal gewezen heeft op het bestaan van het „Botulinus toxin". Sir Robert zou in een telefoongesprek met het Britse blad verklaard hebben dat dit vergif „erger is dan de vuile H-bom" Hij zou hieraan hebben toegevoegd dat er, voorzover tot nu toe bekend, geen afweermiddel tegen bestaat. Toen gistermorgen een 44-jarige Duitse hofmeester door de surveil lancedienst van de invoerrechten en accijnzen het gebouw van de belas tingdienst aan de Puntegaalstraat te Rotterdam zou worden binnenge bracht, zag hij kans er vandoor te gaan. De man was aangehouden, om dat hjj aan twee Rotterdammers 60.000 sigaretten had geleverd. Het tweetal, dat zoals gemeld met een taxi de clandestien ingevoerde rokertjes wilde vervoeren, werd in de kraag ge pakt, evenals de .taxichauffeur. Na de ontsnapping werd de Rotter damse politie direct in het geweer ge roepen. Met auto's begon men de stad af te stropen. Hieraan deed ook mee de inspecteur, die het drietal Rotterdam mers had ingerekend. Omdat hij wist, dat het om een Duitser ging, reed hij het havengebied af, vermoedend, dat de gezochte zich in een Rijnschip zóu trach ten te verstoppen om zodoende zijn va derland weer te bereiken. Helaas zonder succes. Hij zette toen zijn tocht voort tot buiten de stad. Op de rijksweg naar Den Haag zag hij tegen een uur des middags een eenzame wandelaar. Hij vroeg hem naar zjjn doel en kreeg als antwoord: „Was?" Men nam de man mee naar het bu reau waar bleek, dat hij de gezochte Duitser was. In tegenstelling tot wat men bij het zien van deze foto zou denken, is hier geen sprake van een nieuw soort ski-sport, maar van een vriendendienst op ski's. Een jonge Canadese deelneemster aan skiwedstrijden in Kitzbühel bracht n.l. haar vriendin, die een been had gebroken, vóór de aanvang van de wedstrijden naar een goede plaats langs de baan, opdat zij, nu zij niet aan de wedstrijd kon deelnemen, tenminste kon zien wat haar rivalen presteerden. In de Gelderse vallei is het water uit de hoger gelegen gebieden van de Velu- we en de oostelijke zijde van de vallei naar lager gelegen gedeelten ge stroomd. Het gevolg is, dat beekjes en sloten buiten de oevers zijn getreden en enige honderden hectaren grasland on der water staan. De weilanden die nog niet blank staan zijn drassig. Dinsdag avond was de omgeving van Kootwij- kerbroek er het ergst aan toe. Hier moest een weg voor het verkeer wor den gesloten, omdat er over een afstand van enige honderden meters, wel een halve meter water op stond. De nacht daarop is het water in deze omgeving echter snel gezakt. In de omgeving van Terschuur, Zwar- tebroek. Voorthuizen en Hoevelaken en langs de spoorlijn Amersfoort-Barne- veld-Ede, lagen vele weilanden onder water. Aan de rand van het dorp Bar- neveld was de ingang van het landgoed „De Schaffelaar" door grote watermas sa's versperd. Bedenkelijk is de toestand op het ogenblik nog tussen Lunteren en Barneveld, waar een beek vele hectaren heeft blank gezet, zodat enkele boerde rijen zijn geïsoleerd. Het water staat ook nu nog zeer hoog. Van de zijde van het waterschap werd vernomen, dat dit jaarlijks terug kerend euvel in de nabije toekomst zal verdwijnen. Men heeft een verbeterings plan voor de waterhuishouding in deze streek gereed, dat nog dit jaar zal wor den uitgevoerd. Bepaald erg is de toestand op het ogenblik nog in de polder Arkemheen bij Nijkerk. Hier is een haast onafzien bare watervlakte. Verbeteringsplannen zullen hier voorlopig nog wel niet ver wezenlijkt kunnen worden. Vorig jaar immers is het grote ruilverkavelings project Arkemheen op aanraden van een actiecomité door de boerenbevolking afgestemd. De toestand van het valleikanaal en de Eem bij Amersfoort wekt de ver wachting dat het overtollige water uit de vallei spoedig in het IJsselmeer zal zijn geloosd. Het Schoonebekerdiep, dat de grens vormt tussen Nederland en Duitsland, is ver buiten zijn oevers getreden. Vrijwel alle landerijen en landwegen in de omgeving zijn onder water ge lopen. Zowel Nederlandse als Duitse landbouwers kunnen op sommige plaatsen hun landerijen met bereiken. De. bewoners van het dorp Weiteveen in de gemeente Schoonebeek moeten een omweg maken om naar het dorp Nieuw- Schoonebeek te komen, daar de ver bindingsweg tussen deze dorpen onge veer 20 a 30 cm onder water staat, zo dat er slechts auto's door kunnen. Ook de daar gelegen landwegen staan blank. Sommige landbouwbedrijven zijn slechts met laarzen te bereiken. Ook verschillende jaknikkers van de Ne derlandse Aardolie Maatschappij staan temidden van watermassa's. Verwacht wordt echter dat het water spoedig zal dalen. Het dooiwater, dat door de Duitse riviertjes in de richting van Meppel wordt gestuwd, en de zuidwester storm hebben de wateroverlast rondom Mep pel veroorzaakt. In het Meppelerdiep, dat de watermassa's van Wol, Aa, Oude Vaart en Reest moet afvoeren, werd het water door de stormachtige wind weer in de richting van Meppel gedreven. De landerijen buiten de stad zijn blank komen te staan en in de stad is het water een aantal straten binnenge stroomd. Hierdoor kwamen de kelders van verscheidene woningen onder wa ter. De opstuwing in het Meppelerdiep zette zich voort in het Mallegat en de gevolgen daarvan begonnen zich in de loop van gisteren af te tekenen in het waterschap de Oude Vaart. In de om geving van Beilen kwamen gistermid dag grote stukken land blank te staan. Voor Uffelte, Havelte en Wittelte geldt hetzelfde. Ook het Reestgebied heeft weer het aanzien van een meer. Tenslot te hebben zich in de gemeente Zuid-Wol- de overstromingen voorgedaan. naar de omgeving doen oprukken. He la Tarde meldt, d van Buenos Aires let blad Correo de Tarde meldt, dat er honderddui zend militairen zjjn ingeschakeld bij het handhaven van de orde. Uit het gehele land worden botsingen tus sen postende arbeiders en militai ren gemeld. Er zouden slechts 2 men sen gewond zijn geraakt. Een nachte lijke mars van twee duizend arbei ders naar de hoofdstad werd door de politie verhinderd, die bij bruggen de betogers tegenhield met gebruikma king van traangasbommen. Er zijn vijftien peronistische en communis tische leiders naar legergevangenis- sen in Patagonië overgebracht. De Argentijnse president, Frondizi, heeft gisteren te Washington een beroep gedaan op buitenlandse investeerders mede te werken aan de ontwikkeling van zijn land, waarvan de regering thans een strijd zonder pardon voert tegen de inflatie. Sprekend in een gemeenschap pelijke bijeenkomst van de Amerikaan se Senaat en het Huis van afgevaar digden zei Frondizi, dat er in Argen tinië voor buitenlandse kredieten en in vesteringen dezelfde juridische zekerheid gegeven zal worden als in elk ander de mocratisch land. De president wees er op, dat de Argentijnse grondstoffen te gen steeds lagere prijzen verkocht wor den en dat de prijzen van brandstof, uitrusting en industriële produkten, waaraan Argentinië zo dringend behoef te heeft, voortdurend omhoog gaan. Dit heeft ernstige moeilijkheden voor de Ar gentijnse betalingsbalans veroorzaakt en het onmogelijk gemaakt, dat Argentinië met eigen middelen voor de fundamen tele investeringen zorgde. Advertentie OPRUIMING Bosch en Vaartstraat 15a Haarlem-Zuid Telef. 19056 - Bus I Ruim de helft van het aantal leer lingen van de gemeentelijke zeevaart school In Den Helder heeft vrij plotse ling griep gekregen, terwijl de ziek meldingen met het uur nog in aantal toenamen. In overleg met de directeur van de G.G.D. en andere instanties zijn de dagschool en het internaat ge sloten en de leerlingen naar huis ge zonden. Deze vrij ingrijpende maatre gel werd getroffen in verband met het feit, dat de kansen op complicaties bjj dit type griep vrij groot zijn zeker bij deze vrij jeugdige patiënten. De zieke jongelui werden, gepakt in wollen de kens, met verwarmde auto's naar huis gebracht. Hoelang de sluiting van de dagschool nog zal duren is nog niet te zeggen. De avondcursussen zullen voorlopig normaal voortgang vinden! Advertentie BARTEUORBStT" HAARLEM TEL 134"» Ceylon President Tito van Joego slavië, die op zijn reis door het oosten op Ceylon is aangekomen, heeft een eerste bespreking met premier Solomon Bandaranaike over internationale kwes ties gehad. Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking met en kele buien. Aanvankelijk krachtige tot stormachtige, later geleidelijk af nemende zuidwestelijke tot weste lijk, wind. Minder zacht. Zon: 8.34-17.10. Maan: 16.17-7.06. mm. neersl. Station Weer temp. afgel. gisteren 24 uur Stockholm sneeuw -1 6 Kopenhagen regen 4 3 Londen regenbui 9 Amsterdam regen 8 3 Brussel half bew. 9 1 Luxemburg regen 8 0.1 Parijs geheel bew. 10 0 Nice zwaar bew. 10 0 Berlijn regen 7 0.1 Frankfort licht bew. 5 0.6 Mtinchen zwaar bew. -0 0 Zürich zwaar bew. 0 0.4 Genève zwaar bew. 6 Locarno regen 2 10 Wenen mist -1 0 Innsbruck onbewolkt -2 0 Advertent'e met vakkundige voorlichting BARTELJORISSTR. 6 Tel. 12145 I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1