Wensen Algerijnse rebellen beperkt bestand met Frankrijk? Contact met president Bourguiba van Tunis Veertigduizend gulden in tijdschrift teruggestuurd T ienduizenden liters melk verduisterd KOUDE IN HELSINKI EEN SPOOK IN FERRARA Binnenkort Russisch-Finse handelsbesprekingen Ex-premier van Toerkmenië uit centrale comité gezet Rechtvaardige verdeling Opel's Rekord en Kapitan MILITAIRE SITUATIE ZONDER PERSPECTIEF Ook in Duitsland baby ontvoerd Stal Dombrovski 70.000 Mark? Geen behoefte aan de beloning WÈêMÊÊM Ook zeer spoedig ambassadeur naar Helsinki Plan voor leggen van telefoonkabel van 9900 km Babajev heeft gezondigd tegen „de leninistische normen Wij verhuren GEB». H. k F. KIMMAN n.v. .Het weer. ZATERDAG 24 JANUARI 1959 o 82sfe JAARGANG No. 30121 Twee leden van de Algerijnse rebellenregering, Krim Belkacem en Mohammed Yazid, zijn gisteren uit Caïro aangekomen in Tunis, waar zij vandaag ontvangen zullen Worden door president Bourguiba. United Press Interna tional meldt in verband hiermee uit Algiers, dat aldaar het gerucht de ronde doet, dat de Algerijnse regering in balling schap een beperkt bestand wenst te sluiten om zodoende politieke onderhandelingen tussen Frankrijk en de rebellen- regering mogelijk te maken. Men voelt zich in ieder geval gesterkt met de hoop, dat het einde van de nu al vier jaar geduurd hebbende strijd op komst is. Franse autoriteiten zouden echter van mening zijn, dat een dergelijk voorstel Van de Algerijnse rebellen slechts propagandistische waarde heeft. Brits blad voorspelt: Macmillan naar Moskou Kidnapster in Vier sen gearresteerd Italiaanse kabinets crisis bezworen Minister Togni trekt ontslagaanvrage in Aangetekende zending toch gestolen TE VEEL MANS Verscheidene arrestaties mËÊËêm: Demille in Hollywood ter aarde besteld Mysferie niet opgehelderd Voor het luchtverkeer Tussen Newjoundland en Engeland via IJsland EEN BRIL VAN KEI P DAT IS GOED GEZIEN Zuiveringen in Rusland gaan door Drie verstekelingen mogen blijven Christelijk sociaal beleid slW MORRIS 'êefore ifou fmi/f Complete Ski-uitrustingen Opklaringen Het weer in Europa Japonnen stomen. Tijd. f.2,50 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraal 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuldeni Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Olrectle: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAABLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer millimeter- loogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich hei recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week. f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Onze Parjjse correspondent meldt over de militaire situatie in Algerije het volgende: Guillaumat, de Franse minister der strijdkrachten, is gisteren in Algerije ge arriveerd voor een algemene militaire inspectie en voor het voeren van belang rijke militaire besprekingen, waaraan ook generaal Ely, de algemene Franse stafchef, zal deelnemen. Gisteren is te Parijs ook bekend gemaakt, dat in de afgelopen vierentwintig uur in Algerije tweeëndertig soldaten, en burgers door de opstandelingen zijn gedood, slachtof fers van overvallen en hinderlagen. Le Monde resumeert zijnerzijds de situatie met de vaststelling, dat de winter tot dusverre generlei noemenswaardige vermindering te zien heeft gegeven van de militaire activiteit in Algerije en dat de verliezen zowel aan nationalistische als aan Franse zijde zich blijven handhaven op de gebruikelijke niveaus. Niettemin hebben de opstandelingen na vier jaar oorlogsvoering onge twijfeld te kampen met twee aanzien lijke handicaps: vermindering van hun recruteringsmogelijkheden, met name voor wat de kaders" betreft en de toe nemende moeilijkheid om zich te bevoor raden met wapens en munitie, gevolg van de Franse afgrendelingsmaatrege len aan Algerije's grenzen met respec tievelijk Tunesië en Marokko. De na tionalisten zouden echter deze handi caps hebben weten te ondervangen door wijziging van hun militaire tactiek: zij zijn teruggevallen op de guerilla in de meest elementaire gedaante, kleine schermutselingen, zeer verspreide aan vallen en hinderlagen, terwijl zij tot voor kort opereerden met eenheden van hon derd man en meer. Van Franse zijde zou op deze wijziging van de rebellen- taktiek het geëigende antwoord slechts kunnen worden gegeven bii „alomte genwoordigheid van de strijdkrachten der orde", maar een der voornaamste moeilijkheden waarvoor zich de Franse bevelvoering juist nu geplaatst ziet is, dat normaliter de beschikbare effectie ven moeten gaan afnemen als gevolg van de omstandigheid, dat de lichtin gen, die thans in aanmerking gaan ko men voor uitzending naar Algerije, de zwakke lichtingen zijn van de oorlogsja ren met hun teruggang in het geboorte cijfer. De Londense „Daily Mail" voorspelt vandaag, dat premier Macmillan van Groot-Brittannië binnenkort een be zoek aan Moskou zal brengen om daar besprekingen te voeren met premier Khroesjtsjev van de Sovjet-Unie. Het blad meent te weten, dat Amerika's en Engeiand's overige bondgenoten in de NATO tegen de reis van Macmillan geen bezwaar hebben en dat zij van mening zijn-, dat de Britse premier aldus de weg kan effenen voor een topconferentie. De „Daily Mail" voorspelt verder, dat er volgende maand in Parijs een ont moeting zal plaats hebben tussen de mi- bisters van buitenlandse zaken van Amerika, Engeland, Frankrijk en West- Duitsland. in ui in ti hui ui ii in ii in ui ii ii in minimin M milium ui Hm ui Een twintigjarige Duitse vrouw heeft bekend dat zij donderdagmiddag een baby van vijf dagen heeft ontvoerd uit het gemeentelijk ziekenhuis te München- Gladbach. Toen zij zich met de baby meldde in een ziekenhuis te Viersen, ontdekten de doktoren dat het haar kind niet was en waarschuwden de politie. (U.P.I.) Van officiële zijde in Rome heeft U.P.I. vernomen dat de minister van openbare werken, Giuseppe Togni, zijn aanvankelijk ingediende ontslag heeft ingetrokken. Vigorelli, de minister van arbeid, blijft bij zijn ontslagaanvrage. Premier Fa.nfani heeft na een kabinetsvergade ring aan de pers meegedeeld dat er, wat de regering betreft, geen affaire- Vigorelli bestaat. De kwestie, aldus de premier, bestaat alleen voor de sociaal democratische partij. Van gewoonlijk welingelichte zjjde verluidt, dat de ontslagaanvrage van Vigorelli het gevolg is van een partij geschil. Siegfried Dombrovski, de voormalige Oostduitse officier die donderdag in Bonn bijzonderheden heeft onthuld over de Oostduitse spionage in West-Europa, is een ambtenaar van de economische afdeling van het ministerie van defen sie, die naar West-Duitsland vluchtte, omdat hij 70.000 Mark heeft verduisterd, aldus heeft het Oostduitse persagent schap A.D.N. bericht. Volgens A.D.N. werd Dombrovski door de nazi's in een concentratiekamp opgesloten omdat hij een dief was en niet wegens zijn poli tieke activiteit. Overigens schjjnt het hoofd van de Oostduitse militaire inlichtingendienst, gen.-majoor Karl Linke te zijn ont slagen in verband met de desertie van zijn plaatsvervanger, Dombrovski, aldus bericht het Westberlijnse blad „B.Z.". Volgens het blad is Linke, die bij de machtsgreep van Hitler in 1933 naar de Sovjet-Unie zou zijn uitgeweken, nog steeds Sovjet-staatsburger. Nader wordt nog bericht, dat de veertigduizend gulden die enkele dagen geleden aangetekend van Amsterdam naar Delft werden verstuurd en toen spoorloos verdwenen, op nogal opzienbarende wijze weer zijn terecht geko men. Tussen de poststukken, die donderdagmiddag uit de brievenbus van het Delftse station te voorschijn kwamen, bevond zich een met een eindje touw dichtgebonden tijdschrift, dat aan directeur G. L. J. Laros was ge adresseerd. Tot verbazing van de heer Laros kwam uit het tijdschrift een verkreu kelde en beduimelde envelope te voor schijn die de veertig briefjes van dui- 2cnd bleek te bevatten. De postale re cherche die het geval in onderzoek i}?cft, is er praktisch zeker van, dat Hldschrift en inhoud vanuit Delft ver- Zonden zijn. Op het briefje dat zich mssen de duizendjes bevond, deelde de «nonieme afzender mee, geen prijs te ■tellen op de uitgeloofde beloning van 4000. Hjj verklaarde .de aangetekende envelop met de 40.000 te hebben aan getroffen tussen zjjn gewone post. De postale recherche heeft de stukken op vingerafdrukken onderzocht en het ver draaide handschrift van het adres nauwlettend bestudeerd en toen toch wel enige positieve aanwijzingen in handen gekregen. Het vermoeden is gewettigd, dat de afzender het geld heeft gestolen, maar later, bij het voortschrijden van het onderzoek, de bankbiljetten heeft teruggestuurd om erger te voorkomen. iiimiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiniiiiiii (Van onze correspondent) Nadat onlangs drie personen, te we ten een melkboer en twee tappers van een Groningse melkinrichting, waren ge arresteerd, verdacht van melkfraude, waarbij tienduizenden liters melk zijn verduisterd, heeft een nader politieon derzoek aan het licht gebracht, dat nog veel meer knoeierijen hebben plaats ge had. Vele tienduizenden liters melk zijn clandestien door de tappers aan de melkboeren meegegeven, die de melk normaal aan hun klanten afleverden. Dezer dagen zijn nogmaals zes perso nen gearresteerd, te weten vier melk boeren en twee tappers. De vier melk boeren zijn na verhoor weer op vrije voeten gesteïd, de tappers bevinden zich nog in arrest. De tappers maakten gebruik van de speling die hun bij het intappen gelaten werd. Dat geschiedde namelijk met be hulp van meters. Voor het geval er eni ge lucht in de slang zou zitten, werd eni ge speling gegeven. Elke dag kregen de betrokken melkboeren een busje melk extra mee, die aan de klanten tegen de gewone prijs werd verkocht. De op brengst werd dan gedeeld. De fraude van het eerste drietal omvatte ongeveer tienduizend gulden, maar de werkelijke knoeierijen betreffen bedragen die vele malen groter zijn. De zaak kwam aan het rollen toen een melkboer ziek werd en de tappers met de clandestiene melk geen raad wisten. Dit melkoverschot wekte argwaan en werd hun allen nood lottig. Het onderzoek naar de omvang van de knoeierijen en de juiste toedracht duurt nog voort. Engeland Vijfhonderd schoolkinde ren uit Coine, een stadje in het Engelse graafschap Lancashire, zijn aangetast door een ziekte, die veel overeenkomst vertoont met de Aziatische griep, die Engeland in 1957 heeft geteisterd. V - x MÉ Zonder voorafgaand bericht en zonder de Italiaanse autoriteiten daarvan in kennis te hebben gesteld heeft Paus Joannes een bezoek gebracht aan een tehuis voor bejaarde priesters, gelegen op een helling van de Monte Mario bij Rome. Een bejaard oud-priester, die in een invalidenwagentje zat, werd zeer hartelijk door de Paus omhelsd. (Van onze Romeinse correspondent) Nabij Ferrara heeft een spook in een alleenstaand vrij vervallen huis de drie daar wonende gezin nen aan de rand van de waanzin gebracht. Het is een griezelige geschiede nis, die bij lange na nog niet is opgehelderd. Wan neer in en om Ferrara publiekelijk sprake is van geestverschijningen, is ér iets werkelijk seri eus aan de hand Want de wijdluftige hertog stad draait haar hand niet om voor schimmen van kille, met dolken doorpriemde dames en van onthoofde mansper sonen en een inheemse psychiater verzekerde, dat zelfs de autochthone angstneurotici er zich heel happy voelen bij ketengerammel, voetstap pen op zolder en langge rekte zuchten uit onder aardse gewelven. Deze dingen zijn een zaak van locale cultuur en van door de geschiedenis be paalde traditie. Deze maal was het raak. Het begon schrifte lijk. Iedere ochtend, wan neer de bewoners van het alleenstaande huis zich naar hun werk wil den begeven, vonden zij op de drempel een vel papier met de aankondi ging, dat onheil hun wachtte. Eerst lag dat in de orde van grootte van kinkhoest of A-griep, maar spoedig gingen de voorzeggingen via de pok ken en de builenpest over op de gruwelijkste vormen van een snel na derbijkomend levenseinde. Nu is het geen pretje om iedere morgen op uw eigen stoep de somberste prognoses te vinden over uw gezondheid, maar, zo als gezegd, in Ferrara is men wel wat gewend. Spoedig begonnen zich echter andere manifesta ties voor te doen. In het holle van de nacht be roerde een onzichtbare hand de bel. Het was het De Russische premier, Khroesjtsjev, heeft gistermorgen te Leningrad een tweede onderhoud gehad met president Kekkonen van Finland, aldus meldt United Press International. De Sovjet-leider bood de Fin na de be sprekingen een lunch in het stadhuis aan, waar de echtgenoten van de bei de staatslieden mee aanzaten. Het was het laatste onderhoud dat Kekko nen en Khroesjtsjev hebben gevoerd tijdens het huidige privébezoek van het Finse staatshoofd aan Leningrad. Over het onderwerp van de besprekingen werd, zoals gewoonlijk, niets meegedeeld. Khroesjtsjev en zijn minister van buitenlandse zaken, Gromyko, zijn gisteravond weer uit Leningrad naar Moskou vertrokken. Khroesjtsjev heeft aan de lunch ver klaard dat mensen, die Rusland be schuldigen van agressieve bedoelingen jegens Finland, „lasteraars en vijan den van de twee landen" zijn. Het bin nenlandse bewind in Finland noemde hij een aangelegenheid van het Finse volk. Volgens het Russische persbureau Tass hebben de Finse en Russische ministers van handel, die eveneens te Leningrad besprekingen voerden, overeengekomen dat er binnenkort te Moskou onderhandelingen zullen be ginnen over ruilhandel tussen beide landen. In het voorjaar zullen onder handelingen worden gevoerd over een overeenkomst op lange termijn. Het tegenwoordige Russisch-Finse handelsverdrag, dat een looptijd van vijf jaar heeft, loopt in 1960 af. Wel licht zal het volgende handelsver drag een nog langere periode dan vijf jaar beslaan. De correspondent te Leningrad van het Finse conservatieve blad Uusi Suomi heeft gisteren gemeld dat de Sovjet-Unie zeer spoedig een nieuwe ambassadeur in Helsinki zal benoemen. De vorige ambassadeur werd plotse ling teruggeroepen en is niet vervan gen. De Finse gasten in Leningrad heb ben gisteren weer enkele bezoeken af gelegd in fabrieken en andere instel lingen. Vandaag zal Kekkonen een ge denksteen onthullen die gewijd is aan de Russische erkeiming van Finlands onafhankelijkheid en is aangebracht in de kamers waar Lenin verbleef tijdens de revolutie. De bezoekers zullen waar schijnlijk morgenochtend naar Finland terugkeren. De filmproducent Cecil B. Demille is vrijdag in Hollywood ter aarde besteld. De uitvaartdienst in de episcopale kerk, die een kwartier duurde, werd door 500 mensen bijgewoond. Het marmeren mausoleum waarin het stoffelijk over schot werd bijgezet, heeft Demille enige jaren geleden zelf laten bouwen. teken, dat de voorspel ling over hartwater, ze vendaagse koorts en darmkoliek gearriveerd was. Toen de naderende rampspoeden verergerden, noopten astrale krachten het spooksel om de aan kondigingen zelf te komen voorlezen. Dan klonk een lugubere stem door de kale gangen en het bouwvallig trappenhuis, een stem, die nergens vandaan kwam en overal was. Nog uren, nadat het verschijnsel opgehouden had, lagen de bewoners verstijfd van schrik in hun bedden. Op zekere dag verbrak een hunner de magische ring der verstarring; de angst dreef hem naar de kazerne der Ferrarische Carabinieri. De nacht daarop werd het huis om singeld. Er gebeurde niets. Dat wil zeggen: geen aards of bovenaards wezen werd waargenomen door het loerend oog van de politie. Maar binnens huis verkondigde de stem, dat het uur des verderfs nu zéér nabij was. Het geviel, dat de lui tenant der Carabinieri niet in spoken geloofde. Hij was geen Ferrariër en de enkele jaren, die deze jonge officier bij het wa pen diende, hadden hem reeds ten aanzien van geestverschijningen mate rialistisch gemaakt. Met een fijn kammetje, zoals dat heet, is hij 's ande rendaags door het huis gegaan en van de levende have ontsnapte zelfs het pluimvee niet aan zijn speuren. Hij heeft de drie gezinshoofden mee genomen naar zijn bu reau in de stad. Hij heeft hen streng verhoord en alle listen en knepen van het vak op hen toegepast. Toen viel de 43-jarige Valentino Grandi door de mand als de schrijver der nare profetieën en de dra ger van de sinistere stem. Een of ander artikel van het Wetboek van Straf recht ontfermde zich over hem en daarmee lijkt de kous af. Maar niet voor de ware astralisten en spokologen! De experts hebben geen enkele oorzaak en geen enkel steekhoudend mo tief kunnen vinden voor Grandi's schimmig be drijf: geen mentale af wijking, geen Triebver- brechen, wraak, afper sing, niets. Grandi zelf wist er ook geen verkla ring voor. En daarmee wordt het geval spookachtig, typisch Ferrara. De markt aan de waterkant te Helsinki in de zomer, een tafereel van leven en fleurig bewegen, ziet er in deze dagen triest en kil uit, Slechts een paar koop vrouwen hebben de koude durven trot seren en hun stalletjes opgesteld, maar de kopers hebben kennelijk minder moed en verschijnen slechts spaarzaam. Op de achtergrond rijzen de gebouwen van een roeiclub uit de winterse nevelen op. illllllllllllllllllllllllllllllliillliiiilliiiiilllllilliiilllllllllllllllllli Op een bijeenkomst, uitgeschreven door de internationale organisatie voor de burgerluchtvaart (I.C.A.O.), welke dezer dagen te Parijs is gehouden en waarop ook Nederland met een dele gatie vertegenwoordigd was, is een belangrijk besluit gevallen: in beginsel werden de delegaties der veertien bij de luchtvaartroutes over de Noord-At lantische Oceaan betrokken landeii het eens over een plan om een telefoon kabel te leggtn tussen Newfoundland en Groot-Brittannië, waardoor een be tere verkeersregeling voor de vliegtui gen op de lijnen tussen Europa ener zijds en de Verenigde Staten en Cana da anderzijds, in de toekomst gewaar borgd is. De kabel zal lopen tussen Gander op Newfoundland naar Groenland (2550 km), van Groenland naar IJsland (3000 km), van IJsland naar Shannon (Ierland), (2100 km) en tevens van IJs land naar Prestwick (Schotland) 2250 km), een lengte van totaal 9900 km. Men hoopt, dat de werkzaamheden in 1961 gereed zijn. De delegaties van de veertien lan den zullen het project aan hun respec tieve regeringen voorleggen met de be doeling, dat vóór 4 februari reeds een definitieve beslissing kan worden ge nomen. De veertien landen zullen voor de eerstvolgende twintig jaar tezamen een bedrag van 3.2 miljoen dollar per jaar moeten betalen, waarbij de rege ring der V.S. de helft van de kosten op zich neemt. Elk land draagt narne- lijk naar rato van deelneming aan het Noordaatlantische luch verkeer in de kosten bij. Advertentie Advertentie GROTE HOUTSTRAAT NAAST LUXOR Soechan Babajev, de 48-jarige oud-premier van de Sovjet-republiek Toerkmenië, die onlangs werd ontslagen als eerste secretaris van de Toerk- meense communistische partij, is nu ook uit het Centrale comité der Rus sische communistische partij gestoten, omdat hij inbreuk zou hebben ge maakt op „de Leninistische normen voor het partijleven". Dit werd volgens Reuter in het Toerkmeense blad Iskra dat gisteren te Moskou werd ont vangen, gemeld. Volgens het blad worden andere aan klachten tegen Babajev, die ernstiger worden genoemd, nog door het cen trale partijcomité onderzocht. Hij heeft ook zijn zetel in de Opperste Sovjet ver loren. Op een bijeenkomst van het Cen trale parUjcomité van Toerkmenië was Babajev door de huidige eerste partij secretaris, Karajev, aangevallen. Het is nog niet bekend of op het 21ste congres van de Russische partij, dat dinsdag begint, nieuwe leden van het centrale partijbestuur zullen worden aangewezen voor de plaatsen die open zijn gevallen door het afzetten van Baba jev en anderen, zoals de leden van de „anti-Partijgroep", Malenkov, Molotov, Kaganovitsj en Sjepilov. de nieuwste Vraagt onze tarieven. U ontvangt 100 service Automobielbedrijf Off. Dealer Opel - Oldsmobile Afd. VerhuurHoutplein 23 Tel. 13850 - 11578 (Van onze Haagse redacteur) De minister van justitie heeft beslist, dat de drie verstekelingen, bemannings leden van de K.P.M., die medio novem ber met de Sibajak in ons land kwa men, worden toegelaten, dit met het oog op de belangrijke asiel-aspecten, die zich bij deze gevallen voordoen. De drie verstekelingen houden thans ver blijf in het vreemdelingenoord De Ro zenhof bij Almen. (Van een medewerker) Is volledige en harmonisch gesprei de werkgelegenheid een eis van so ciale rechtvaardigheid, wat voor de werkgelegenheid zelf geldt, geldt in niet mindere mate voor een juiste verde ling van de opbrengsten uit die arbeid. Wie het verdelingsvraagstuk weer eens opnieuw in studie neemt en daartoe o.a. Quadragesimo Anno openslaat, staat erover verbaasd hoe volop actueel nog altijd de woorden zijn die paus Piux XI in 1931 neerschreef, zowel wat de uitgangspunten als wat de concreet aangegeven programmapunten betreft. Zelfs zó, dat in een beschouwing over het verdelingsvraagstuk we zouden kun nen volstaan met een achttal pagina's uit deze katholiek-sociale grondwet af te drukken. Aan de hand van de huidi ge Nederlandse situatie willen we pro beren te bezien welke wensen uit QA. reeds werden verwerkelijkt en in wel ke richting verder moet worden ge werkt. Daartoe eerst enkele citaten. „Aan ieder moet het hem toekomen de deel van de aardse goederen wor den toegekend: Er moet naar gestreefd worden de verdeling der aardse goe deren weer in overeenstemming te bren gen met de normen van het algemeen belang met name van de sociale recht vaardigheid. (QA 58)." „Daarom moet met alle kracht er naar gestreefd wor den, dat de huisvaders een loon ont vangen, dat ruim genoeg is om behoor lijk te voorzien in de gemeenschappe lijke-behoeften van een gezin QA 71)." Onder ditzelfde nummer prijst de Paus de systemen van gezinsledentoeslagen en voorzieningen in buitengewone be hoeften. „Wij achten het raadzaam, dat, voor zover mogelijk het looncontract aanmerkelijk verzacht worde door ele menten uit het maatschapscontract Daardoor krijgen de werklieden en het overige personeel aandeel in de eigen dom of het beheer" (Q.A. 65). „Daar om moiet met alle kracht en inspanning er naar gestreefd worden, dat de voort gebrachte goederenovervloed in voldoen de ruime mate toestrome aan hen die arbeid presteren. Niet opdat de arbei ders hun werklust zouden verslappen, maar opdat zij door spaarzaamheid hun bezit geleidelijk vermeerderen en, door het verstandig te beheren, lichter en met Vervolg op pagina 5) Advertentie BARTELJORISSTR HAARLEM TEL. 13439 Verwachting tot zondagavond, (op gemaakt te 11.15 uur). Opklaringen en slechts een enkele verspreide bui, voornamelijk in het noorden van het land. Vannacht tem peraturen o mhet vroespunt, morgen ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Matige, aan de kust aan vankelijk nog overwegend krachtige, wind tussen noordwest en west. Weer mm. neersl. Station temp. afgel. gisteren 24 uur Stockholm sneeuwbui 0 1 Oslo geheel bew. -9 2 Kopenhagen sneeuwbui 1 2 Londen onbewolkt -1 1 Amsterdam regenbui 2 1 Brussel onbewolkt 1 8 Luxemburg half bew. 0 7 Parijs half bew. 2 5 Nice onbewolkt 6 2 Berlijn onbewolkt 1 3 Frankfort licht bew. 2 4 München regen 4 6 Zürich regen 6 12 Genève regen 8 4 Locarno geheel bew. 1 0 Wenen zwaar bew. 2 1 Rome onbewolkt 11 0 Advertentie STOMEN STOPPEN VERVEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1