Uitvaart van Else Mauhs HEEMSTEDE Teeuwen Kruiswoordraadsel Plechtig afscheid en défilé in de Stadsschouwburg N.V.V. tegenover regering Zeer belangrijke gebeurt Jan van Egmond wint vijfkamp ems Woonwagenkamp in Heemstede G YMN ASTIEK-DEMON STR ATIE VAN T.Z.B.-ZANDYOORT NAJUÜSÖHSNiS ERIC DE NOORMAN J_ O/ 2 /O w DINSDAG 27 JANUARI 1959 PAGINA 2 Arbeidstijdverkorting Dr. Visser 't Hooft 50 jaar Nachtveiligheids dienst in Haarlem A. van Emmerik viert 40-jarig dienstjubileum „St.-Bavo" en de jeugd Toneel in Jongensstad Om de damtitels van Kennemerland De spanning neemt toe „Het Witte Paard" Kleine Houtweg te Haarlem verlengd GEGADIGDE VOOR INDUSTRIEHAL GOED IDEE BELOOND B. en W. vragen 45000 voor verbetering DE NEDERLANDSE OVERZEE BANK N.V. NA VLAGGENPARADE Filmvoorstellingen van wege Oranjevereniging De was thuis en buitenshuis V oorlichtingsavond voor huisvrouwen „De Eendracht Pluimvee- en konijnen fokkers bijeen Geen avondwinkels in Heemstede Nieuwe financiële regeling voor Heemsteedse kleuterscholen Uitbreiding Elektrici teitsbedrijf in Heemstede Gemeenteraad van Heemstede Komende programma's in Minerva-theater Bijdrage voor Minerva- theater Nieuwe vuilnisauto nodig „De Straalpijp" ,PAM" Huis- en haardbrandolie thuis in elke hoeveelheid, klei*, of groot, tegen scherp concur rerende prijzen. Levering in ge heel Kennemerland. Bel 35283 en wij staan voor Uw deuri Vastenavond r.-k. Midden stand en K.A.B. in Heemstede Jaarvergadering H.P.G. Alle merken - dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181. Tel. 14444 - - - - - - - 9 10 11 12 „Svein ontvoerd door Ieren?" stoot Eric verbijsterd uit. „Maar hoe? Waarom?" „Kort nadat gij weggegaan was, kwamen twee krijgers het leken Pieten bij de tent en verzochten Svein mee te gaan. Ze be- weerden dat gij, Heer, hem spreken wilde op de burcht hierHelemaal vertrouwen deed ik het niet, maar het leek allemaal wel in orde, dus Svein ging inderdaad mee. Ik besloot echter om eens poolshoogte te nemen. On derweg naar de burcht overviel een aantal krijgers mij. Het waren Ieren. Klaarblijkelijk was hun taak om te voorkomen, dat een van ons naar de burcht zou gaan. De Pieten, die Svein haalden, waren dus ook verklede Ieren." „Kom mee." gromt Eric. Hij grist een schild van de muur, en met Bolan en enkele Pictenkrijgers dicht achter hem snelt hij naar buiten. „Als we snel handelen, kunnen we Svein misschien nog opsporen, zo lang geleden is het niet gebeurd," zegt hij tot Bolan. Het kost niet veel moeite, voet sporen te vinden van Sveins ontvoerders. De sporen leiden eerst land waarts, buigen dan terug in de richting van de nederzetting. En dan slaakt Eric een ontstelde kreet. Daar voor hem ligt Sveins helm. Maar al te goed weet de Noorman hoe zeer de Sakser aan zijn oude helm gehecht is. „Zolang ik dat ding maar op heb, kan me niks gebeuren," placht hij altijd te zeggen. En liever vecht hij zich dood, dan van zijn trouwe hoofddeksel afstand te doen. Zwijgend neemt Eric de zware helm op en met een gevoel van beklemming staart hij voor zich uit. Het kan haast niet anders of Svein moet iets vreselijks overkomen zijn. Maar waarom? Wie heeft er be lang bij, Svein Langtand te ontvoeren? Plotseling herinnert hij zich de Ier, die op het strand vlak achter hem stond, en de geheimzinnige voetstappen bij de tent, deze avond Ze spraken toen over Fergus en Fergus is ook een Ier. Een doordringende schreeuw roept hem terug tot de werkelijkheid. En zwak dringt de stem van de schildwacht boven op de klip tot hem door. „Daar gaat een schip het zeegat uit, een Ierenschip!" (Van een verslaggever) Gistermiddag is het stoffelijk overschot van de woensdag overleden actrice El- se Mauhs op Zorgvlied in Amsterdam ter aarde besteld. Daarvóór hebben ve len in de Stadsschouwburg in de daar voor ingerichte chapelle ardente af scheid van haar genomen. Enkele kaar sen verlichtten er de katafalk met de rijke hoeveelheid bloemen daaromheen. Kransen en bloemstukken van Neder landse beroepstoneelgezelschappen, van de staatssecretaris van O.K. en W., van het Amsterdamse gemeentebe stuur, het Nederlands Theater Centrum en andere instellingen en van parti culieren lagen er op het zwart uitge spreid, weelderig en kleurig. Het wa ren de laatste bloemen die deze bege nadigde actrice mocht ontvangen, na een succesvolle loopbaan op het toneel. Van elf tot twaalf uur hebben acteurs en actrices, deputaties van gezelschap pen, schrijvers en bewonderaars langs de baar gedefileerd. Het waren meest ouderen die men in de chapelle arden- te opmerkte en van de zijde van de gemeente zag men slechts twee raads leden, namelijk de heren mr. Boekei en L. Seegers. Mien Duymaer van Twist, Marie Hamel, Enny Mols-de Leeuwe, Elisabeth Andersen, Rika Hop per, de oud-directeur van de Stads schouwburg, Joh. Bendien, Ben Groe- neveld, Paul Huf, Ko Arnoldil Paul Steenbergen, Louis van Gasteren, Mag- da Janssens, Albert Mol, Hetty Blok, Karl Guttmann, enzovoort kwamen afscheid nemen en volgden enkele minu ten later de stoet die van de schouw burg naar de begraafplaats reed. Bij de peristyle van de schouwburg en verder op "het zonnige Leidseplein stonden enkele honderden Amsterdam mers toen de baar werd uitgedragen. Het verkeer werd even stilgezet en de slippendragers namen hun zitplaatsen in. Aan weerszijden van de lijkauto stonden Eduard Verkade, Johan de Meester, Georgette Hagendoorn, Tilly Lus, Cruys Voorbergh, Albert van Dal- sum, Paul Steenbergen, Ida Wasser man, Mary Dresselhuys, en Luc Lutz. Een stoet van toneelspelers en -speel sters volgde de auto waarin het stof felijk overschot van de grote tragédien ne lag opgebaard. Van enkele gebou wen (niet de Stadsschouwburg) hing de vlag halfstok. In de geheel met belangstellenden ge vulde aula op de begraafplaats Zorg vlied sprak als eerste dr. J. Hulsker na mens de staatssecretaris van O., K. en W. en tevens uit naam van de Amster damse wethouder voor kunstzaken, mr. A. de Roos. Dr. Hulsker getuigde van de dankbaarheid der regering tegenover de actrice, die haar hele leven in dienst van toneelkunst heeft gesteld. Else Mauhs be hoort tot een periode waarin de rijks overheid in tegenstelling tot nu, niet veel aan het toneel gelegen liet liggen. Else Mauhs was een begenadigd actrice, die een voorbeeld zal blijven voor hele generaties van toneelspelers en actrices, die na haar zijn gekomen. De heer Hulsker deelde mede, dat prof. V. P. S. Esser kortgeleden een bronzen buste van de actrice heeft gemaakt. Deze buste staat thans in het gebouw van O., K. en W. Het was Albert van Dalsum, die het woord voerde namens de toneelwereld. In Else Mauhs is een van onze aller grootste actrices heengegaan. Het grootse van haar lag in een zeer verborgen te derheid. Zij was een vrouw die de poëzie van de liefde kon spelen. Else Mauhs is, aldus de heer Van Dalsum, de grote, on vervangbare Nederlandse actrice geweest. Bij het toneelspel is het zo, dat als de Het dagelijks verbondsbestuur van het N.V.V. heeft in zijn vergadering van maandag naar men ons van die zijde mededeelt, met grote verbazing kennis genomen van het feit, dat de regering, blijkens haar brief aan de Sociaal- Economische Baad, geen beslissing neeft willen nemen ten aanzien van het een stemmige vies, dat deze raad met be trekking tot de arbeidstijdverkorting heeft uitgebracht, "'eze verbazing is nog gegroeid door de motivering van de regering, dat een beslissing thans zou vooruit lopen op het advies om trent de consumentensubsidies en de huurprijzen, omdat verkorting van de arbeidsduur, op de wijze als door de S.E.R. voorgesteld, gevolgen zou heb ben voor de loon- en produktiekosten. Het dagelijks verbondsbestuur van het N.V.V. vraagt zich naar aanleiding van deze motivering met bezorgdheid af, of de regering wel met de nodige ernst kennis heeft genomen van het desbetreffende S.E.R.-advies. Het uit gangspunt van dit eenstemmige advies was immers, dat een geleidelijke ver korting van de arbeidstijd op de door de S.E.R. vermelde voorwaarden niet tot een verhoging van de produktie kosten, die in een prijsstijging tot uit drukking komt. zou leiden. Het N.V.V. wijst daarom de motivering van de regering als ondeugdelijk van de hand. Het brengt in herinnering, dat in ver schillende bedrijfstakken de onderhan delingen over vernieuwing van de col lectieve arbeidsovereenkomst reeds lan ge tijd stagneren door het ontbreken van een regeringsbeslissing met betrek king tot de arbeidstijd. Het N.V.V. dringt er dan ook met klem bij de regering op aan van de gevolgde procedure af te zien en op grond van het eenstemmig advies van de S.E.R. tot een beslissing te komen. Het spreekt als zijn mening uit, dat de S.E.R., indien hij de waarde van zijn uitgebracht advies met betrekking tot de arbeidstijdverkorting niet wil aan tasten, goed zal doen de regering dien overeenkomstig te adviseren. grote techniek komt, de droom verloren gaat. Else Mauhs hield de droom vast ook in haar grote technische kunnen. Als persoonlijk vriend sprak tot slot jhr. P. G. van de Poll. Een kleine 200 belangstellenden volg den de baar, die onder het spelen van Bachs koraal „Jesu joy of men's desi ring" werd uitgedragen naar de met vele bloemen en kransen omzoomde groeve. Namens de dochter van Else Mauhs dankte de kunstschilder Ad van der Kop voor de belangstelling. Ter gelegenheid van het 50-jarig ju bileum van de Nachtveiligheidsdienst en controle te Haarlem op 1 februari en van de 70-ste verjaardag van de oudste firmant, de heer L. Lam, zal dinsdag 3 februari een receptie gehou den worden, 's middags van drie tot vijf uur in het Protestant-Christelijk Tehuis voor Militairen aan de Jans- weg. De heer A. J. M. van Emmerik, ad ministrateur ter gemeentesecretarie van Haarlem en sous-chef van de afdeling personeelszaken aldaar, zal maandag 2 februari zijn 40-jarig ambtsjubileum vie ren. Ter gelegenheid daarvan zal hij die dag recipiëren in de Ridderzaal van het Stadhuis. De receptie zal 's mid dag om 4 uur aanvangen. De r.-k. Harmonie „St. Bavo", in heel Haarlem na de fusie wel bekend, gaat haar voortbestaan consolideren. Het be stuur heeft zich gericht tot de jeugd, leerlingen van de drie laatste klassen van de lagere school, met als resultaat dat de tweede voorzitter, de heer Stoop, maandagavond in het Kajottersge- bouw in de Lingestraat een 25-tal kon verwelkomen. Ze vingen die avond een cursus aan, welke wordt gegeven door de dirigent van „St.-Bavo", de heer Jac. Wildschut. Nog dit jaar bestaat deze harmonie veertig jaar, en als het kan zullen de leden zich bij dit heuglijk gebeuren in uniform laten steken, tenminste als al len hen steunen bij de op handen zijn de loterij. Jeugdleden zijn steeds welkom en zij kunnen zich nog vervoegen op de cur susavonden, welke des maandags avonds van half zeven tot half acht wor den gehouden. Zowel woensdag als donderdag wordt er 's avonds om acht uur een toneel voorstelling gegeven door de jongens en meisjes van „Jongensstad" en „Ro- mana in Haarlem-Noord. In de zaal van Jongensstad aan de Eemstraat wordt dan opgevoerd „Het spook verhaal". Jan van Egmond is winnaar gewor den van de vijfkamp om de H. J. Kes- Ier-beker. Aan deze vijfkamp, die voor de derde maal door de Haarlemse wie lerclub „De Kampioen" werd gehouden, werd door 26 man deelgenomen. Van hen toonden Jan van Egmond, Henk v.d. Geest en Frans Vaars zich veruit de sterksten. Van Egmond besliste de onderdelen sprint en veldloop in zijn voordeel, ter wijl Van der Geest het hoogspringen won, Frans Vaars zich de beste ver springer toonde en zijn broer Loek Vaars de beste prestatie leverde in het -nummer kogelstoten. De eindstand luidt: 1. J. van Eg mond met 2703 pnt.; 2. H. v.d. Geest met 2658 pnt.; 3. F. Vaars met 2639 pnt.; 4. A. van Dijk met 1782 pnt.; 5. W. Blommaert met 1549 pnt.; 6. L. Vaars met 1335 pnt.; 7. L. Nijssen met 1227 pnt.; 8. R. Croeze met 1134 pnt.; 9. J. v.d. Horst met 803 pnt.; 10. G. Fen- nis met 768 pnt. De secretaris van de Wereldraad van Kerken, dr. W. Visser 't Hooft heeft het besluit vara de paus om een oecumenisch concilie te houden „een van de belang rijkste gebeurtenissen in de bijna twee duizendjarige geschiedenis van het chris tendom" genoemd, zo meldt AFP. Dr. Visser 't Hooft zei, dat het een bewijs is van het grote belang, dat men thans hecht aan de kwestie van de eenheid van de kerk en de christenen. Alvorens verder commentaar te leve ren wilde dr. Visser 't Hooft eerst de juiste bewoordingen van de boodschap van de paus weten. De weg naar de her eniging, zei hij, is nog vol moeilijkhe den. Een woordvoerder van de Anglicaanse kerk heeft vandaag verklaard, dat de Kerk van Engeland een uitnodiging om een waarnemer te zenden naar het oecu menisch concilie zal verwelkomen. Leek het er na de tweede ronde op, of de jeugd zich over alle linies de lei ding zou toeëigenen, in de derde ronde heeft de oudere garde zich hersteld en laten zien dat ook zij een woordje wil meespreken. Daardoor liggen de kansen nog geheel open, zodat de spanning en de strijd om de punten hetzelfde blij ven. De uitslagen van de derde ronde luiden Hoofdkl. Groep A. H. Willemse-H. G. Teunisse 0-2; A. Douma-P. v.d. Berg 1-1; J. Warmer dam-P. Belien afgebr.; A. de Jong-N. Blom 2-0. Hoofdkl. Groep B. W. v. Leuffen-H, Swier 2-0; H. v. Berk-C. Belien 2-0; C. Schelfaut-O. v. Dijk 0-2: J. Bus-W. Roest afgebr. Hoofdkl. Groep C. J. H. Meure-J. Poppen 1-1; J. Drayer-H. Schuringa af gebr.; J. v. Straten-L. Visser afgebr.; Th. Tielrooy-J. Belien 2-0. Eerste kl. groep A. L. J. v.d. Werf-C. Drayer 0-2; A. Masteling-Th. Bot 0-2; L. Jansen-A. Kos ter afgebr. F. Langeveld-H. Le Noble 2-0. Eerste kl. groep B. J. ter Haak-F. Ipenburg 2-0; W. Roest- J. Oorthuis 1-1; H. Diemel-A. v. Leuf- fen 0-2; Th. v. Wort-A. Hoekema 1-1; N. v.d. Meer-V. Morselt 1-1. Tweede kl. groep A. S. Lemmers-L. Binkhorst 0-2; H. Holt- J. v. Apeldoorn afgebr.; G. ter Wol beek-C. Lenaarts 0-2. Tweede kl. groep B. J. de Groot-J. Bravenboer 2-0; J. Thijms-C. Dijckx 0-2; C. v.d. Does-J. v.d. Wereld 1-1; A. Zandbergen-W. Go- mes 0-2. Wegens de verschillende afgebroken partijen zijn de standen niet erg over zichtelijk; in elk geval is het zo, dat in de eerste klas groep A Th. Bot en in de tweede kl. groep B. W. Gomes de leiding hebben met elk 6 punten uit 3 partijen. Vrijdag wordt het toernooi voortgezet. Voor de bondscompetitie speelde HWP 2 in IJmuiden tegen Kijk Uit 4. Het resultaat was: v. d. Berg-v. Rijnsoever 0-1, Vis-Hartendorp A-'A, Gravemaker- Bleekemolen 0-1, Kramer-hr. Ouddeken 1-0, Cleeren-E. Ouddeken 0-1, Blok-v. d. Meer 1-0, Kroese-Banken 0-1, Ver- kooyen-Brohet 'Ar 14,. Bontebal-v. d. Berg 'A-A, Schelvis-Holtkamp 0-1, to taal 3'/}-SA. Door deze overwinning is HWP 2 vrijwel zeker van promotie naar de 2e klas. B. en W. van Haarlem hebben besloten het weggedeelte, waarmee de Kleine Houtweg met inbegrip van een daar onder vallend gedeelte van de Oranje laan tot aan de Linnaeuslaan de naam Kleine Houtweg te geven. De naam Hertenkampweg van de voormalige, thans voetpad zijnde, laan in De Hout vervalt. Nu kort geleden de gemeentelijke in dustriehal aan de Nijverheidsweg door de dienst Bescherming Bevolking, die de hal in gebruik had voor het opbergen van braridweermaterieel, is verlaten, stellen B. en W. van Haarlem voor de hal te verhuren aan de n.v. Nautamix te Haarlem voor 475.- per maand. Voorts heeft het bedrijf de mogelijkheid van koop verzocht. Naar de mening van het college kan aan dit verzoek wor den voldaan door het verlenen van een eerste voorkeursrecht voor de duur van de huurperiode (1 december 1958 tot en met 31 december 1959). Indien zich tus sentijds bij de gemeente een gegadigde voor het object meldt zal de Nautamix binnen veertien dagen moeten berichten of zfl al dan niet van haar voorkeurs recht gebruik wenst te maken. De heer T. van de Ridder te Bever wijk, bootsman bij de binnenhaven van Hoogovens, stond in de belangstelling als winnaar van het mandje Columbus- eieren, dat maandelijks onder inzen ders van beloonde ideeën wordt ver loot. Bij het wisselen der ploegen ver richtte hoofdingenieur B. Th. W. van Hasselt in het schaftlokaal de uitrei king. B. en W. van Heemstede hebben een verbeteringsplan voor het gemeentelijk woonwagenkamp langs de Ringvaart op gesteld. In de memorie van antwoord op de ontwerp-begroting 1959 hadden B. en W. al gezinspeeld op het doen aan brengen van verbeteringen. Het plan vergt een uitgave van ƒ45.000. Een gedeelte van de paardenstal zal als waslokaal worden ingericht. Er wor den enkele toiletten aangebracht en er komt gasverlichting. Een en ander kost 5.000. Langs de Ringvaart wordt over de volle lengte van het kamp een nieuwe beschoeiing aangebracht, waarvan de kosten zijn geraamd op 15.000. Ook de afrastering van het kamp moet ver nieuwd worden, omdat het hekwerk van betonnen palen en harmonicagaas grotendeels is gesloopt. Kosten 5.000. Verder is in het plan het dempen van een doodlopende sloot opgenomen, ter wijl het de bedoeling is het terrein te ■voorzien van een met bitumen gepene treerde laag hoogovenslakken. De kos ten hiervoor zijn geraamd op 20.000. B. en W. beraden zich over het aan brengen van een straatverlichting op het gedeelte van de Ringvaartlaan. De even tuele kosten daarvan zullen ten laste van de openbare straatverlichting wor den gebracht. Advertentie vergoedt momenteel op SPAARDEPOSITOREKENINGEN voor bedragen van f 500.- tot f 50.000.- Mondelinge of schriftelijke inlichtingen over de gunstige voorwaarden en de gemakkelijke behandelingswijze van deze rekeningen worden gaarne verstrekt door onie kantoren te: Amsterdam Herengracht 546-550 postg. 24459 tel. 32300 Rotterdam Westhlaak 2 Den Haag Prins Hendrikstraat 39 postg. 485489 tel. 333880 Keizersgracht 203 gtm.g.AASOl tel. 63261 postg. 7701 tel. 114140 De afdeling Gymnastiek van de r.-k. sportvereniging „T.Z.B. te Zandvoort gaf zondag een goed geslaagde demon stratie-avond. Met een kleurige vlaggenparade stelden de verschillen de groepen zich aan het in groten ge tale opgekomen publiek voor. Wij merkten o.a. pastoor van Diepen en kapelaan Groot op. Hierna volgde een Ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Beatrix organiseert de Oranjevereniging te Zandvoort een filmdag op vrijdag 30 januari in thea ter „Monopole". Vertoond zal worden de film „Prinses Beatrix naar de West". y Overdag zal de film voor de school kinderen worden vertoond en 's avonds voor de volwassenen. De toegang is kos teloos. Er zijn twee avondvoorstellin gen, namelijk om 7 en om 9 uur. Voor deze voorstellingen kunnen plaatsen worden besproken vrijdag van 12 uur tot half een aan de zaal. De Haarlemse commissie voor huis houdelijke en gezinsvoorlichting heeft in een der zalen van café-restaurant Brinkmann in samenwerking met de af deling Haarlem van de stichting Was serijvoorlichting een voorlichtingsbijeen komst voor huisvrouwen georganiseerd over „De was thuis en buitenshuis". De huisvrouwen kregen er volop gelegen heid tot het stellen van vragen, die be antwoord werden zowel door wasserij deskundigen als door „neutrale" ex perts op huishoudkundig gebied. Mevrouw W. G. J. Gunters-Hoffman, directrice van het bureau voor huishou delijke en gezinsvoorlichting in Amster dam gaf een uiteenzetting over de beste methodes om moderne textiel- stoffen, zoals terlenka, nylon en „no- iron" te wassen. De mérites van de was buitenshuis werden uitvoerig uit de doeken gedaan door mejuffrouw mr. H. G. Polé, administratief secretaresse van de stichting Wasserijvoorlichting in Den Haag, die ook explicaties gaf bij een propagandafilm der samenwerken de blekers. De film hing een somber tafereel op van thuis wassende huis vrouwen, die afhankelijk zijn van goed weer voor het drogen van hun wasgoed, hard moeten ploeteren, wier was al dan niet meer slijt dan in een wasserij enz. Voorts gaf de film een indruk van de gang van zaken in een moderne was serij, die een verlengstuk beoogt te zijn van huishoudelijke hulpen. Aantrekke lijk was, dat prijzen verloot werden, die tot bepaalde bedragen recht gaven op gratis was-behandeling in een wasserij. De voorlichtingsavond zal nog her haald worden op 13 en op 27 februari. welkomstwoord van de voorzitster, mevr. Boschma, die mededeelde dat men na twee jaren weer behoefte ge voelde om in het openbaar te tonen tot welke prestaties de leden in staat zijn. De instructeur, de heer A. N. Heer- kens, heeft met zijn assistent de heer Smit geen gemakkelijke taak om de ze ruim 130 leden tellende vereniging te leiden. Ook deze avond bleek weer, dat de heer Heerkens uit het goe de hout gesneden is. Zowel de kleuters ais de meisjes, de jongedames en de volwassenen gaven blijk van grote vaardigheid in de aan hun capacitei ten aangepaste oefeningen. De blokjes wedstrijd van de kleuters gaf veel spanning op het toneel en in de zaal. De oefeningen van de dames vielen op door keurige afwerking. Na afloop bleef men nog gezellig bijeen; „The Sea Side Rythm Club" verleende hier muzikale -medewerking. Men verzoekt ons nog mede te de len dat a.s. donderdag, 's avonds om half negen, de pas opgerichte heren afdeling haar eerste oefening zal hou den in het gymnastieklokaal van de Hannie Schaftschool. Nieuwe leden kunnen zich daar aanmelden. Het bovenzaaltje van „Nieuw Ber kenrode" te Heemstede was nauwe lijks groot genoeg om alle leden van de pluimvee- en konijnenfokkersvere niging „De Eendracht" die op de jaar- vergf dering acte de présence wilden ge ven, te bevatten. Het „zoveel hoofden, zoveel zinnen" bleek geen motief om de reglementaire punten van de agen da minder vlot af te handelen. De af tredende bestuursleden, de heren G. Meeskens, G. IJff, S. A. Tukker en G. v. Bakel werden bij acclamatie herko zen. De kienavond, het jaarlijkse evene ment voor de grote ,,Eendracht"-fami- lie werd in april vastgesteld. Men wil de dan evenals vorig jaar weer de me dewerking inroepen van een goed ca baret-gezelschap om een deel van de avond te vullen. Uit mededelingen van het bestuur bleek dat de vijfde Holland-Show, wel ke in het begin van deze maand door de „Eendracht" in Heemstede werd georganiseerd in alle opzichten een succes is geweest waarover zowel het bestuur als de inzenders niet anders dan tevreden kunnen zijn. De volgende Holland Show welke in januari 1960 wordt gehouden, komt in Aalsmeer. Aan deze show zal dan naar alle waarschijnlijkheid ook medege werkt worden door de jubilerende N.B. K.V., de Nederlandse Bond van Konij nenfokkersverenigingen. Tijdens de rondvraag ontstond een drukke discussie over verschillende in terne aangelegenheden welke tenslotte toch in goede harmonie opgelost kon den worden. B. en W. van Heemstede hebben geen termen aanwezig gevonden om het verzoek van de heer J. Schenk te Amsterdam om in Heemstede een avondwinkel te mogen exploiteren in te willigen. Ook de Kamer van Koop handel komt in een door het gemeente bestuur gevraagd advies tot de slot som, dat er in Heemstede geen behoef te bestaat aan avondwinkels. Een avondwinkel is een winkel, waar men 's avonds, dus op tijdstippen, waarop andere winkels zijn gesloten, levensmiddelen in de ruimste zin van het woord, kan kopen. Dergelijke win kels zijn er bijvoorbeeld in Amster dam en Beverwijk. Zij zijn van groot gemak voor die mensen, die overdag niet in de gelegenheid zijn levensmid delen te kopen. Om tegemoet te komen aan de finan ciële moeilijkheden van de bijzondere kleuterscholen in Heemstede hebben Burgemeester en Wethouders een nieu we regeling gemaakt. De rijksvergoe dingen zijn ontoereikend gebleken voor de Vereniging Bijzondere Protestantse Kleuterschool en het r.-k. kerkbestuur van O.L. Vrouw Hemelvaart om gedu rende eerstkomende jaren aan hun fi nanciële verplichtingen te voldoen. De rijksvergoeding is namelijk gebaseerd op een 60-jarige annuïteit en een. ren tepercentage van 3,5 terwijl de gemeen telijke bijdrage volgens de vervallen verordening uitging van afschrijving (aflossing) in 40 jaren van de werkelijk verschuldigde rente, die hoger is dan 3,5 procent. B. en W. stellen voor die scho len ook een gemeentelijke bijdrage te geven. Burgemeester en Wethouders van Heemstede stellen de raad voor ten behoeve van uitbreidingen van, het elek triciteitsbedrijf beschikbaar te stellen 9.300 voor het leggen van een hoog spanningskabel van het transformator station aan de Kanaalweg naar het op het industrieterrein staande transforma. torstation, 3.000 voor het plaatsen van een laagspanningskabel aan de bui tenzijde van de watertoren en 14.250 voor het leggen van een laagspannings kabel van het transformatorstation aan de Koediefslaan naar het laagspan- ningsverdeelrek staande op de hoek van de Cloosterlaan en de Binnenweg. Gebleken is, dat in het noordelijke deel van het station van de hoogspan ningsinstallatie vier isolatoren defect zijn. De gemeenteraad van Heemstede komt donderdag 29 januari des middags om drie uur in openbare vergadering bijeen. Naast de gebruikelijke bioscoopvoor stellingen, heeft de directie van het Mi nerva theater te Heemstede voor de komende weken de volgende program ma's samengesteld: woensdag 4 febru ari zullen er twee voorstellingen wor den gegeven door „Het Nederlands Ma rionettentheater" van Bert Brugman. De eerste is een kindermatinee, met een opvoering van het door de televi sie hekend geworden poppenspel „Dap pere Dodo", 's Avonds volgt een op voering van de opera „Rigoletto" van Giuseppe Verdi, waarbij de ten gehore gebrachte grammofoonmuziek wordt uitgevoerd door koor en orkest van de Scala te Milaan. De rol van Gilda wordt gezongen door de beroemde sopraan Maria Meneghini Callas. Donderdag 5 februari volgt de vertoning van de be kende film van Michael en dr. Bern- hard Grzimek over het Afrikaanse oer woud „Geen plaats voor wilde dieren". Dinsdag 17 februari wordt de vierde lezing gehouden in de zogenaam de „Wereldreizigerscyclus". Ditmaal spreekt pater Suasso de Lima de Pra- do over „Worstelend Afrika"; een cau serie die zoals gewoonlijk met een kleu renfilm en kleurendia's wordt geïllus treerd. Donderdag 19 februari komt het wereldberoemde Salzburger Marionet tentheater onder leiding van professor Aicher weer in Heemstede, dit keer met een opvoering van Mozart's opera in drie bedrijven „Die Zauberflöte". Voor dinsdag 24 februari staat op het pro gramma een voordracht van Charlotte Kohier met „Pension Rustig". Voor heeft de directie voor het volgend sei zoen Wim Kan en Wim Sonneveld ge- engageerd. Zij zullen In Heemstede hun nieuwe programma's opvoeren. Opnieuw vinden B. en W. van Heem stede het verantwoord, dat aan de eige naar-exploitant van het Minerva-thea ter in de exploitatiekosten een bijdrage uit de gemeentekas wordt verleend. Zij stellen de raad voor een bedrag van 2200 hiervoor beschikbaar te stellen. In de afgelopen jaren werd telkens een bij drage verleend, omdat het Minerva- theater naar de mening van B. en W. en raad in een belangrijke mate bij draagt in de ontwikkeling van het cul turele leven van Heemstede. B. en W .van Heemstede stellen de raad voor een bedrag van 37.000 be schikbaar te stellen voor de aankoop van een roltrommelvuilnisauto. Op het ogenblik heeft de reinigingsdienst twee van dit soort wagens in bedrijf, terwijl de in 1948 aangeschafte reserve-wagen enkele middagen per week assistentie verleent. Omdat deze wagen helemaal is afgeschreven en duur in onderhoud en rijden is moet zij alleen voor nood gevallen in reserve worden gehouden. Om 't werk goed te kunnen doen heeft de Reinigingsdienst drie wagens nodig. Verder is met het gemeentebestuur van Bennebroek overeengekomen, dat het huisvuil in die gemeente door de Heemsteedse Reinigingsdienst zal wor den opgehaald. Deze overeenkomst ga randeert, dat de drie roltrommelwa- gens elke dag volledig in bedrijf kun nen zijn. Dit jaar heeft „De Straalpijp" de vereniging van Heemsteedse brand weerlieden wel bijzonder veel reden haar traditionele feestavond te houden. Aanstaande woensdagavond om acht uur zullen in „Groenendaal" namelijk temidden van de feestvierende colle ga's vier jubilarissen worden gehuldigd in het bijzijn van de burgemeester der gemeente. Het amateur-cabaret-gezel schap uit Andijk zal voor het overige en bepaald prettige gedeelte van de avond zorgen. Advertentie I [Uit de grole moderne tanks, gebouwd zijn onder de vloere" van onze opslagplaats. Nu u# voorraad leverbaar I Onze model* tankwagen bezorgt U nu KOLEN - OLIE Raadhuisstraat 23 HEE MS' TE D E De afdeling Heemstede van de M.R. K.M. gaat ook dit jaar het vasten avondfeest op de traditionele grootse wijze vieren. Op zaterdag 7 februari zullen de zalen van het Verversings huis „Groenendaal" daveren van feest vreugde, gestimuleerd door „De Sensa tions" en de voorlopig nog raadselach tige heer Amarco. Om acht uur gaat het feest beginnen. Op donderdag 5 februari komen de leden van de toneelvereniging „St.- Ge- nesius" met het bekende blijspel „De tante van Charlie" naar „Nieuw Ber kenrode" in Heemstede om het vasten avondfeest van de K.A.B. luister bij te zetten. Het wordt echter niet de hele avond zitten, na het toneel komt de dans aan de beurt en „The Ed Willians" zul len wel zorgen dat er in dat opzicht voldoende te doen is. De Heemsteedse zwem- en poloclub „H.P.C." houdt woensdag 28 januari haar algemene jaarvergadering in de tuinzaal van het „Cafétaria-restaurant aan de Binnenweg. De agenda vermeld' onder meer de gebruikelijke jaarver slagen van secretaris en penningmees" ter. de benoeming van diverse c0Tjjl missies, éen seizoenbespreking eïl bestuursverkiezing. Mejuffrouw M. van der Hoeven is kandidaat gesteld voor de functie van de wegens vertrek af tredende mejuffrouw A. Balk. Tevens zullen deze avond het scoreschild (ga- wonnen door de heer C. van Staalen) en de diverse bekers voor de beste prestaties worden uitgereikt. Advertentie Horizontaal: 1. vrek 2. roofvis soepvlees 3. gemeente in Drente waterkoude 4. deel van oor lofdicht roem 5. graantrechter 6. voorm. Duits plaatsje nachtkleding 7. noot toiletartikel habijt 8. eiland bij Sumatra Jan 9. vertegenwoor digster Eisenhower 10. avonturen 11. afzonderlijk C* sO 00 Vertikaal: 1. tent - zangstem 2. kamerheer van de paus 3. treurspel van 0s Shakespeare - hoeveelheid 4. Maria 2 mengsel 5. middag - autoped 6. waterhoogte - deciliter - schortje 7. Germ, vuurgod - markt (Maleis) 8. landschap - bewusteloos heid - noot 9. eenzaam - v lichtpaars 10. stekelige plant - veldwacht 11. hemellichaam - tezamen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2