MALINOVSKI treedt op de voorgrond Russische maarschalk ziet zijn ster gestadig rijzen De „Daily Mail" voorziet aanval op Nieuw-Guinea Falende controle Eisenhower wil de gangster praktijken in de vakbonden doen verdwijnen COASTER OP HET STRAND Paard op hol Volgt mevrouw Soen Yat-sen Mao-Tse-toeng als president van rood China op? Bende overvalt trein on Java MILITAIR MET „WERKELIJKE MACHT" Directeur: Geen wantrouwen Jaarlijks rapport aan de regering over financiële operaties? Tengevolge van mist Vliegtuigongeluk on Karei Doorman Zaandammer wint ruim 111.000,- In havens van Oost-Indonesië zou een invasie-vloot worden gereedgemaakt Het weer TROPENKLEDING Rumoer om Britse snelweg Zaak Goede Heertje Bij Bakkum Een korporaal ver dronken Landbouwer gedood K.N.V.B.-toto Granaat gevonden slW MORRIS leforeifoa êuif! Het weer in Europa Geen bevestiging in Den Haag of Londen DONDERDAG 29 JANUARI 1959 82ste JAARGANG No. 30125 Maarschalk Rodion Jakovlevitsj Malinovski, de Russi sche minister van defensie, is voorbestemd voor promotie. Dat maken volgens Reuter buitenlandse waarnemers op uit het feit, dat hij is opgenomen in de voornaamste commissie van het 21ste partijcongres, het congrespresidium. De 60- jarige maarschalk van de Sovjet-Unie is nog geen lid van het machtigste college in de Sovjet-Unie, het presidium van de partij ofwel het vroegere Politburo, maar men acht het niet onwaarschijnlijk, dat Malinovski nog tijdens dit congres tot de hoogste regionen van de communistische partij der Sovjet-Unie doordringt. President Eisenhower van de Verenigde Staten heeft het Congres verzocht een program goed te keuren, dat ten doel heeft de gangsterpraktijken in de vakbeweging te doen verdwijnen, het openbaar belang te beschermen en de rech ten en economische vrijheden van de arbeiders te verzeke ren, aldus meldt Reuter. De president wil, dat alle vakver enigingen bij het departement van arbeid jaarlijks een gede tailleerd rapport over haar financiële operaties uitbrengen Britse vakbonden drin gen aan op economische wereldconferentie Complete Ski-uitrustingen Plaatselijk mist Rustig weer Wagenweg 29 - Haarlem Tel. 20518 Onze directrice - hairstyliste Mej. Corry v. d. Vlist is van haar Noord- en Midden-Amerikaanse studiereis teruggekeerd en toont u gaarne zonder enige verplichting de nieuwste houdbare modieuze coiffures. Institut de Beauté Haute Coiffure Maarschalk MALINOVSKI 'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiimiiiiii (Van een verslaggever) Vandaag, de tweede dag van het proces tegen het Goede Heertje, kwam de grote kwestie aan de orde: hoe was het mogelijk dat Van H. zonder gesnapt te worden 2,1 mil joen uit de kas kon nemen en de fraudes door knoeien in de boeken kon doen verdwijnen? De voor deze zitting gedagvaarde getuigen waren alle superieuren van het Goede Heertje, de heren J. Salm en mr. F. H. J. K. Berger, directeuren van de bank in Amsterdam en mr. G. E. F. M. van der Schrieck, directeur van het Bredase moederbedrijf. Verder Verschenen de Bredase accountant J. D. en zijn assistent C. M. C. M. J., die beiden tien jaren lang de knoei- boekhouding van het „Goede Heer tje" hadden gecontroleerd en in orde bevonden. De drukti op de publieke tribune en op de tribune der geno digden was de tweede dag beduidend groter. De bank van het Goede Heertje Werd in 1946 van Den Haag uit gesticht 'h combinatie met het bedrijf van de wisselmakelaar Salm. Men begon met een boekhouder, die niet voldeed, en sdverteerde voor een opvolger. Dat Werd van H. De heer Berger vertelde van de eigendomsverhoudingen van het bedrijf. Berger Co. was eigendom van de Bredase Bank van Mierlo, welke op haar beurt weer onderhorig is aan de Twentsche Bank. ,,Ik was steeds op reis voor het aankweken van rela ties", vertelde de heer Berger. Het kantoor in Amsterdam groeide in enke le jaren tot 18 man personeel. De heer Berger betaalde de salarissen uit. ,,Ik heb persoonlijk de boekhouding van v. H. nooit gecontroleerd", zei de heer Berger, ,,ik zou het ook niet ge kund hebben. Daar waren de accoun tants van v. Mierlo voor. Ik wan trouwde hem niet, al leefde hij op grote voet. Bij informaties zei men, dat zijn vrouw veel verdiende als mo de-ontwerpster. Zij hadden ook geen kinderen. Ik ben voor het eerst bij hem thuis geweest op de dag dat de fraude werd geconstateerd. Van die feesten heb ik voor het eerst in de krant gelezen. „Bent u wel eens gewaarschuwd over het leven van v. H.?" vroeg de presi dent. ,,Ze zijn nooit bij mjj geweest", *ei de directeur. Het bleek dat er over het Goede Heertje bij de politie waar- •chuwingen waren binnengekomen. De Politie' had met het kantoor gebeld maar men had geruststellende mede delingen gedaan. De president, speurend naar degene, die Van H. had moeten controleren, hierkte dat er weinig concrete taakom schrijvingen op het kantoor waren. Su perieuren waren dikwijls op reis. Een bejaarde procuratiehouder, die nu over leden, hield het cheque-boekje onder Zich en bewaarde de souches. Na zijn Vertrek trok Van H., die geen procura- J?e had, het heque-boek naar zich en het de souches, die zijn knoeierijen hadden kunnen aantonen vernietigen. had evengoed een cheque-boek met hw handtekening aan Van H. kunnen Seven," zei de officier van justitie, mr. Dakhoven, „nergens was enige contro le." „In Uw gedeelte van de administra te is niet geknoeid," zei de president, „hoewel er grote leningbedragen over hepen." Van H. werd op 1 januari 1958 °P voorstel van de heer Berger tot pro curatiehouder benoemd. De gevaarlijke Combinatie van kassier-boekhouder {V®et de heer Berger aan de voor een ank kleine personeelsbezetting. „Er ging weinig in de kas om," zei e heer Berger. j-.Nou, nou, dat neeft u nu wel ge- hkt," merkte de president op. 3 "Tekende u de concept-balans voor a Accountantscontrole?" vroeg de rijks- g-Cpuntant-deskundige, de heer Brauti- w aan de heer Berger. Deze balans d^s een belangrijke steun voor de Bre in accountant, die er een aanwijzing in dal de Amsterdamse directie blgSfihcipe reeds akkoord was. Het Ie ^at de heer Berger slechts enke- malen getekend had. Van fg0n Vdn H. bij u tp een salaris ierti/ 240,- per maand," vroeg de ver- 8er, mr. J. de Jong. (Vervolg op pagina 11) De splinternieuwe (enige) Engelse autosnelweg, die korte tijd geleden met veel vertoon in gebruik is gesteld is nu weer voor alle verkeer gesloten: tengevolge van de vorst is het wegdek over de gehele route gaan bobbelen, zodat groot scheepse herstellingswerkzaamheden dringend nodig zijn. Men heeft het karwei met man en macht aangepakt nadat over het geval in Engeland een enorm rumoer was opgegaan. De bijgaande foto toont de bedrijvigheid van de wegenbouwers. De huidige Sovjet-ambassadeur in Oost- Duitsland, Mikhail Pervoechin, die na de „ontmaskering van de anti-partij- gjroep" zijn leidende positie in de Sov jet-economie verloor, is het enige kan didaat-lid van het partijpresidium dat niet in het congrespresidium is opgeno men. In dat laatste college ontbreekt eveneens de nieuwe voorzitter van de Staatsveiligheidscommissie, Sjelepin, de opvolger van Ivan Serov. Daarentegen Is de oude vakbondsleider Grisjin wel tot het congrespresidium toegelaten. Maarschalk Malinovski heeft in twee oorlogen bij Odessa gevochten. In 1914 diende hij daar bij de befaamde vierde brigade jagers onder generaal Deni- kin. In 1941 commandeerde hij de Sov jet-legers. die Odessa tegen de aanval van de Hitler-strfldkrachten moesten dekken. Tussen deze beide wapenfeiten in zwierf hij door Frankrijk en China. Volgens de officiële Sovjetgegevens ging hij in 1917 met de Tweede Speciale Bri gade naar Frankrijk, waar hij voorzit ter van een soldatenraad werd. Maar vermoedelijk sloot hij zich aan bij het Légion Russe, dat samen met de ge allieerden bleef doorvechten. Volgens de officiële Russische lezing sloot hjj zich in 1919 als specialist aan bij het Rode Leger in Siberië, maar men heeft er sindsdien op gewezen, dat Siberië toen nog werd beheerst door de „witte" generaal Koltsjak. Vermoedelijk is Malinovski in dienst getreden bij een Chinese generaal en heeft hij pas later, toen Borodin het ka der van de Kwomintanglegers vormde, de kant van het Rode Leger gekozen. In de Tweede Wereldoorlog was Ma- linovski's legerkorps het enige dat zich aan de Duitse omsingeling bij Odessa wist te onttrekken en de maarschalk bewees zijn militaire bekwaamheid op nieuw in december 1942, toen hij in een schitterende manoeuvre bij Rostov maarschalk Manstein verhinderde de ingesloten Duitse legers in Stalingrad te hulp te komen. In februari 1943 ant woordde Malinovski op vragen van de Engelse journalist Snow, dat de val van Stalingrad te danken is aan het herstel van het moreel der Sovjet-troe pen als gevolg van het onderwerpen van de politieke commissarissen aan de tucht van de militaire commandan ten. Tijdens het 20e partijcongres in fe bruari 1956 werd Malinovski gekozen tot lid van het Centraal Comité van de partij. 26 oktober 1957 volgde hij maarschalk Zjoekov op als minister van defensie. Hij vergezelde Nikita Khroesjtsjev op diens verrassende reis naar Peking begin augustus 1958 en dat werd toen algemeen gezien als een bewijs, dat Malinovski over werkelijke macht in de Sovjet-Unie beschikt en dat hij geen stroman is. Ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag is Malinovski in november 1958 voor de tweede maal begiftigd zo wel met de Gouden Ster-medaille als met de titel „Held van de Sovjet-Unie" Sinds maarschalk Zjoekov in het na- De Tsjechische president en partijleider A. Novotny (links) en de Poolse partij leider Gomulka gefotografeerd op het congres te Moskou. jaar van 1957 uit het partijpresidium is gezet, hebben in dat college geen be roeps-militairen meer zitting gehad. De maarschalken Vorosjilov en Boelganin worden tot de „papieren maarschal ken" gerekend. Opneming van Mali novski in het partijpresidium zou niet geheel onverwacht komen, gezien de op- me. kelijke activiteit die hoge militai ren aan de vooravond van het 21e par tijcongres hebben ontplooid. De maar schalken Tsjoeikov, Timosjenko en Moskalenko hebben o.a. op regionale partijvergaderingen het zevenjarenplan van Khroesjtsjev geprezen en aanval len gedaan op de „anti-partij groep". Tsjoeikov zei o.m., dat de partij er goed aan heeft gedaan een „revisionist" ais Zjoekov uit de hoogste leiding te ver wijderen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiii Bii Bakkum (N.H.), ongeveer een halve kilometer ten noorden van*" de Zeeweg, is woensdagavond tegen half tien in de mist de Nederlandse kust vaarder Wexford dwars op het strand aan de grond gelopen. De Wexford meet 200 ton en is eigendom van de n.v. scheepvaartmaatschappij Gruno in Hilversum, eigenaar P. J. de Boer. Het schip was met lege vaten onderweg van Boston naar IJmuiden. Kapitein J. Kwint alarmeerde niet Scheveningen-Radio, maar liet twee opvarenden van boord gaan, die zich bij de politiepost meldden en die van daar hun rederij opbelden. Later zijn ze weer aan boord gegaan. Hedenmorgen 7 uur is de coaster eigen kracht vlot :ekomen. op De vakverenigingen zouden haar sta tuten en reglementen openbaar moe ten maken. Het mag volgens de pre sident niet langer mogelijk ziin dat een vakvereniging, door het uitzetten van posten, een werkgever dwingt haar als vertegenwoordigster van zijn per soneel te erkennen. Veel van Eisenho wers aanbevelingen komen overeen met een wetsontwerp dat de Demo cratische senator John Kennedy al bii het Congres heeft ingediend. De aanbevelingen van de president vloeien voort uit een onderzoek, dat een commissie heeft ingesteld naar gangstermethoden in de vakbeweging. Deze commissie rapporteerde in sep tember van het vorig jaar onder meer. dat de internationale unie van vracht autochauffeurs bijna zeven miljoen dol lar aan gangsters had geleend. De Britse vakverenigingsleiders heb ben er bij de Engelse regering op aangedrongen hun voorstel voor het doen houden van een economische wereld conferentie te steunen. Tijdens een vrije dekstart aan boord van het vliegkampschip Karei Door man, is een eenmotorig aanvalsvlieg- tu; van het type Avenger, behorende tot viiegtuigsquadror. twee, verongelukt. Van de vierkoppige bemanning, bestaan de uit luit. ter zee vlieger der eersfe klasse A. Seret, luit. ter zee waarne mer der tweede klasse oudste catego rie P. Smit, majoor-vliegtuigmaker con- stabel J. Bode en de korporaal vlieg tuigtelegrafist J. Muller, wordt korpo raal Muller vermist. Aangezien na 25 minuten minitieus zoeken de vermiste niet werd gevonden, dient te worden aangenomen, dat hfl verdronken is. De overige leden van de bemanning konden worden gered en verkeren in goede gezondheid. De korporaal-vlieg tuigtelegrafist J. Muller was gehuwd en afkomstig uit Katwijk aan de Rijk. Woensdagmorgen is de 33-jarige land bouwer A. Willems uit Eerbeek veron gelukt. Toen de man op zjjn land aan het werk was, sloeg plotseling zijn paard op hol en vermoedelijk is W. toen overreden door de achter het dier gespannen wagen. De man liep een schedelbasisfractuur op en is onderweg naar het ziekenhuis te Zutphen overleden. Aan de onzekerheid van de Zaan dammer Anton Rot is woensdagmiddag half een een einde gekomen. Hij blijkt de enige te zijn die alle wedstrijden in de KNVB-pool goed geraden heeft. Hij heeft de pool op geluk ingevuld, zonder enig systeem. Hij wint de hoofdprijs van 111.550 in waardebonnen, die hij echter met zijn schoonvader zal delen. De heer F. Heller namelijk betaalt iedere week de helft van de inschrijvingssom, al vulde hij gemakshalve geen enkel rijtje meer in, dat liet hij aan zijn schoonzoon over of aan zijn dochter. De KNVB heeft inmiddels geseind dat de heer Rot. die in een houtbedrijf werkt, de enige kan didaat is voor de hoofdprijs. In de bossen bij Klein Groenendaal tussen Beekbergen en Arnhem heeft de heer B. Knijpert uit Arnhem tijdens een wandeling een granaat gevonden. De heer Knijpert, waarschuwde onmiddel lijk de politie, 'die op haar beurt de hulp verleningsdienst waarschuwde.' Deze heeft zich over het gevaarlijke projec tiel ontfermd. Het Londense blad „Daily Mail" publiceert vandaag onder de kop „Oor logsdreiging voor Nieuw-Guinea" een artikel van de hand van zijn diplo matieke correspondent Geoffrey Wakeford. Daarin wordt gezegd, dat „blij kens rapporten van de inlichtingendiensten" in de havens van Oost-Indo nesië honderden kleine vaartuigen worden klaargemaakt voor een invasie in Nederlands Nieuw-Guinea. Volgens de „Daily Mail" heeft de Nederland se minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, tijdens zijn jongste bezoek aan Londen de Britse regering meegedeeld, dat Indonesië in de lente een aanval op het westelijke deel van Nieuw-Guinea wil onder nemen. Het Engelse blad bericht, dat mr. Luns in verband hiermee de ver ontwaardiging van de Nederlandse regering zou hebben geuit over de voor genomen levering door Groot-Brittannië van achttien Gannet-vliegtuigen voor de Indonesische marine. Het bericht van de „Daily Mail" beslaat vier kolom en de kop overspant de hele breedte van de voorpagina. Onze Lon dense correspondent merkt evenwel op, dat andere Britse nationale dag bladen vandaag geen enkel woord aan deze kwestie wijden en dat mei! daarom redelijkerwijs kan aannemen, dat men hier te maken heeft met een journalistieke gok. In Den Haag noch in Londen kon tot dusver een beves tiging van de berichten van de „Daily Mail" worden verkregen. Na zjjn terugkeer uit Londen hec't mr. Luns wél verklaard, dat hij de aandacht van de Britse regering heeft gevestigd op de dreigende uitlatingen, die op gezette tijden door hoogge plaatste Indonesische persoonlijkheden worden gedaan en hij voegde daaraan toe, dat men er zich in Groot-Brittan nië thans bewust van is, dat uit de si tuatie rond Nieuw-Guinea voor Enge land een speciale, verhoogde verant woordelijkheid voortvloeit. De bewindsman zei de indruk te heb ben, dat na de aflevering van de eer ste zes Gannets de twaalf overige „niet in de nabije toekomst zullen wor den afgeleverd". Tijdens een persconferentie in Den Haag heeft de minister voor Zaken Overzee, mr. G. Ph. Helders, vorige week maandag op een desbetreffen de vraag geantwoord, dat de Neder landse regering niet beschikt over aanwijzingen, dat de Indonesische plannen met betrekking tot Nieuw- Guinea op korte termijn het stadium van de dreigementen zullen verlaten en de vorm van daden zullen aanne men. Mr. Helders zei, dat de Neder landse regering „natuurlijk wei waakza. blijft". Uit Washington meldt U.P.I., dat men in officiële Amerikaanse kringen sceptisch staat tegenover persberich ten zowel uit Nederland als uit Enge land, dat Indonesië voorbereidingen zou treffen voor een aanval op Nieuw- Guinea. Amerika voert op het ogenblik onderhandelingen met Indonesië over de verkoop van een tweede hoeveel heid wapens. Het zou dat niet doen, aldus de zegslieden van U.P.I., als het inlichtingen bezat die zouden kunnen wijzen op een dreigende aanval. Minis ter Dulles heeft Nederland herhaalde lijk verzekerd, dat de Verenigde Sta ten geen gewapend ingrijpen van In donesië tegen Nieuw-Guinea zouden dul den. Het Indonesische ministerie van buiten landse zaken heeft zaterdag een tegen spraak uitgegeven op de berichten, dat Indonesië voorbereidingen zou treffen voor een invasie in westelijk Nieuw- Guinea. Een woordvoerder van het ministerie zeide: „Het is te belachelijk om op deze berichten commentaar te leveren". Het is waar, zo zeide hij, dat Indonesië westelijk Nieuw-Guinea opeist, doch kortgeleden heeft het aan Engeland, de Verenigde Staten en Australië verze keringen gegeven geen plannen te koes teren voor een invasie om zich van het betwiste gebied meester te maken. Ook diplomatieke kringen in de Indo- nerische hoofdstad drijven de spot met de berichten uit Londen. Men zeide, dat Indonesië niet over voldoende troepen en schepen beschikt om een dergelijke invasie te ondernemen. Sinds Mao Tse-toeng heeft aangekon digd, dat hjj geen nieuwe ambtstermijn als president van communistisch Chi na begeert, wordt er in en buiten China druk gespeculeerd over de persoon van zijn opvolger. Niet, dat dat er zo heel veel toe doet, aangezien de beslissende macht in de staat toch blijft berusten bij de communistische partij. Maar goed, gespeculeerd wordt er toch. En een van de namen, die de laatste tijd herhaaldelijk naar voren komen, is die van mevrouw Soen Soeng Tsjing-ling, weduwe van de befaamde dr. Soen Yat- sen. Haar reputatie is niet louter afge leid. Haar bekendheid dankt zjj niet uit sluitend aan haar overleden echtgenoot, die algemeen als de stichter van het moderne China te boek staat. Zjj be hoort tot de vermaarde familie Soeng. De echtgenote van de president van na tionalistisch China, maarschalk Tsjang Kai-sjek, is een zuster van haar. Zij zelf heeft haar opleiding genoten aan een Wesleyaans internaat voor meisjes te Macon in de Amerikaanse staat Geor gia. Met haar echtgenoot, dr. Soen Yat- sen. heeft zij een rol gespeeld in het Chinese politieke leven. Zij is de op richtster van de Chinese vrouwenbewe ging. In 1926 trad zjj als lid toe tot de centrale uitvoerende raad van de Kwo- mintang, een jaar na de dood van haar man. Sindsdien is zij een persoonlijk heid van politiek gewicht gebleven. In de strijd tussen communisten en natio nalisten koos zij niet de zijde van haar zwager, Tsjang Kai-sjek, maar van Mao Tse-toeng. In tijden van politiek; ongunst heeft zij in Berlijn en Moskot gewoond, maar in 1949, toen de legers van Tsjang Kai-sjek van het Chinese vasteland werden verdreven, trad zij als vice-voorzitster toe tot de centrale volks regering te Peking, het nieuwe commu nistische bewind dus. In 1954 verwissel de zij dit ambt voor dat van vice-voorzit ster van het dagelijks bestuur van het Nationale Volkscongres. Het communis tische bewind houdt haar in hoge ere al was het alleen maar wegens het pres. tige dat zij, als weduwe van de schep per van het moderne China, geniet bü de Aziatische volkeren, die nog maar onlangs hun zelfstandigheid hebben ver worven. Mevr. Soen Yat-sende weduwe van de „vader van het rode China", die zich kandidaat gesteld zou hebben als opvolgster van Mao-Tse-toeng. Advertentie Bendeleden hebben dinsdagnacht tus sen Djakarta en Cheribon een trein tot ontsporing gebracht en twintig passa giers beschoten, aldus meldt Reuter. Vijf passagiers werden gedood. Het spoorwegverkeer tussen beide plaat sen is nog niet hervat. President Eisenhower zal op 19 en 20 februari in de Mexicaanse stad Acapulco een onofficiële bespreking voeren met de Mexicaanse president, senor Adolfo Lopez Mateos. Advertentie BARTEUOR1SSTR HAARLEM TEL. 13439 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Plaatselijk mist, maar ook hier en daar opklaringen. Weinig wind. Van nacht overwegend lichte vorst, mor gen overdag in mistgebieden tempe ratuur om het vriespunt, elders en kele graden boven nul. Zon: 8.25-17.22. Maan: 10-44. Terwijl het Europese hogedrukgebied iets afneemt, trekt van de oceaan een nieuw hogedrukgebied naar Schotland. Het ziet er in verband hiermee naar uit, dat het rustige weer zal aanhouden. min. neersl. Station Weer temp. afgel. gisteren 24 uur Helsinki geheel bew. -3 2 Stockholm onbewolkt -8 0 Oslo half bew. -6 0 Londen mist -2 0 Amsterdam onbewolkt -2 0 Brussel onbewolkt -0 0 Luxemburg onbewolkt -3 0 Parijs onbewolkt -2 0 Nice onbewolkt 5 0 Berlijn onbewolkt -3 0 Frankfort onbewolkt -5 0 Miinchen mist -11 0 Zürich geheel bew. -4 0 Genève onbewolkt -5 0 Locarno onbewolkt -5 Wenen geheel bew. -1 0 Innsbruck onbewolkt -9 0 Rome onbewolkt 4 0 Madrid geheel bew. 6 0 Mallorca mist 4 0 Algiers onbewolkt 2 0 Advertentie Zijlstraat 71 Haarlem BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon Redactie 21544 Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red IJmulden; Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Olrectle: J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie! Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- locgte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per weei^ f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1