Wat kosten de schappen? Generaal Salan militair gouverneur van Parijs Kliniek voor astmapatiënten geopend Nieuwe pruikentijd in zicht? Krapp vraagt uitstel voor ver koop van zijn ondernemingen Personeelskost voor dit jaar ruim f18,6 miljoen MASSU tot legerkorpsbevelhebber in tiers benoemd Algi Kritiek op rapport Biedermeier is weer souffleur geweest Consistorie ter voorbereiding van concilie Geallieerden protesteren in Bonn Wij luisteren naar Cadeaustelsel In hoofdbedrijfschap detailhandel Paus Joannes bezoekt St.-Pieter privé PAUS benoemt vier bisschoppen in Polen Wij kijken naar DONDERDAG 29 JANUARI 1959 PAGINA 4 ZOLANG DE VOORRAAD STREKT BIJ EEN REUZENPAK OF TWEE STANDAARDPAKKET Deze aanbieding geldt alleen voor de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg,, Redactiesecretariaat De Gids Auto te water; man verdronken Examens GRATIS bij Castella Parels fraai© PLASTIC HANGER Staatssecretaris Schmelzer heeft de Tweede Kamer een globaal overzicht fegeven van de kosten der diverse pro- ukt- en bedrijfschappen in de jaren 1958 en 1959. Volgens dit overzicht zjjn de kosten voor voorzitters, vergaderin gen en commissies van het hoofdpro- duktschap akkerbouwproducten en de veertien produktschappen in elk der genoemde jaren ruim zeshonderddui zend gulden. Bij de hoofdbedrijfschap pen ambachten en detailhandel en de dertig bedryfschappen is deze post ruim 1,2 miljoen gulden. De hoogste bedragen staan voor dit jaar genoteerd by de produktschappen zuivel (ƒ123.400), vis en visprodukten 77.350) en vee en vlees 62.650) en by de bedryfschappen landbouw 743.400), detailhandel 87.144) en steenkolenmynindustrie 44.640). De personeelskosten lopen voor wat de produktschappen betreft op van in totaal rond 13,1 miljoen gulden in 1958 tot een kleine 13,6 miljoen gul den voor dit jaar. De hoogste per- soneelspost is die voor het produkt- schap pluimvee en eieren (ƒ1.567.000), de laagste die voor het produktschap bier (ƒ3750). Bij de ge- zameniyke bedryfschappen belopen de personeelskosten ruim vyf miljoen gulden per jaar. Het landbouwschap figureert wederom met de grootste post: 1.895.550 voor 1959, maar dit bedrag is aanmerkelijk lager dan dat van het vorige jaar (ƒ2.261.750). De huisvestings en bureaukosten der produktschappen bedragen zowel voor het vorig jaar als voor dit jaar ruim 2,1 miljoen gulden; by de bedrijfschap pen komt men voor 1959 op rond 1,4 miljoen gulden, hetgeen rond 200.000 minder is dan in 1958. Het laagste be drag staat voor 1959 genoteerd by het bedryf schap rayonindustrie 1000), het hoogste by het landbouwschap 636.075). Aan subsidies begroten de gezamen lijke produktschappen dit jaar (gewo ne dienst plus byzondere dienst) ruim 17,5 miljoen gulden en de gezamenlijke bedryfschappen ruim 3,7 miljoen. In deze subsidies domineren de posten voorlichting en propaganda (voor 1959: ruim 9,2 miljoen gulden en technisch onderzoek: ruim zes miljoen) Tenslotte is er de post representatie kosten: voor de produktschappen ge zamenlijk 59.900 en voor de bedrijf schappen gezamenlijk ƒ41.275. Het pro duktschap siergewassen 14.000) en het landbouwschap 21.000) hebben de hoogste representatieuitgaven. Het laagste representatiebedrag 100) staat by het bedryfschap handel in vee. Een verdeling naar de sectoren van de ondernemingen en werknemers, die onder de werkingssfeer der bedryfsli- chamen vallen, wyst uit, dat het land bouwschap hier op de eerste plaats staat met ruim 363.000 ondernemingen, waar in 468.000 personen werkzaam zijn. Generaal Raoul Salan, de inspecteur- generaal van de Franse nationale de fensie, is gisteren benoemd tot militair gouverneur van Parijs, aldus is vol gens A.F.P. officieel bekendgemaakt na een bijeenkomst van het Franse kabinet onder leiding van president De Gaulle. Generaal Salan volgt generaal Jean Garbey op, die is benoemd tot bevel hebber van centraal-Afrika. Het garni zoen van Parys telt dertigduizend man. Generaal Salan is vorig jaar de cember als qlgemeen gemachtigde van de regering in Algerye vervangen door de burger Paul Delouvrier. Generaal Paul Ely, de stafchef van de Franse strijdkrachten, is gisteren benoemd tot starchef voor de nationale defensie. Ge neraal Massu, die vorig jaar mei lei ding gaf aan de beweging tegen de Vierde Republiek in Algiers, is be noemd tot legerkorpsbeveThebber in Al giers. Het kabinet heeft gisteren voorts nog Henri Faure, ere-directeur van het ministerie van financiën en economi sche zaken, benoemd tot vice-algemeen afgevaardigde voor de organisatie van de gebieden van de Sahara. Hy ver vangt in die functie André Boulloche, die minister van onderwijs is gewor den. (Van onze Haagse redactie) In zyn woensdag gehouden vergade ring sprak het hoofdbedryfschap detail handel zich uit over het rapport van de commissie-De Roos. Deze commis sie is tot de conclusie gekomen, dat er geen aanleiding bestaat verdere maat regelen tot beperking van het cadeau stelsel te nemen. De vergadering was het er niet erg mee eens. Men bracht o.m. naar voren, dat het verkopen van branche vreemde goederen tegen lagere prijs meer aandacht verdient, dan de com missie er aan geschonken heeft. Prof. De Roos verweerde zich ech ter met de opmerking, dat de wet op het cadeaustelsel waarvan de commissie de, werking onderzocht een dergelyke activiteit niet verbiedt. De kwestie viel dus niet onder de op dracht van de commissie. Zy valt on der de werking van de vestigingswet. De vergadering was verder van oor deel, dat de commissie te lage cijfers heeft geproduceerd over de schade, wel ke het cadeaustelsel aan de omzetten van de textielbranche en de detailhan del in huishoudelijke artikelen heeft toe gebracht. Men stelde voor, de commis sie het rapport te doen terugnemen. Zo ver kwam het echter niet. Besloten werd de commissie op te dragen enige punten nog meer uitge breid te doen onderzoeken, om het re sultaat daarvan dan later in de vorm van een nota toe te voegen aan het rapport. Een voorstel om de commis sie voor dit doel uit te breiden met eni ge leden, die praktyker varing hebben, werd verworpen. Een lid merkte op, dat de commissie toch bedoeld was als een wetenschappelijke commissie en dat men dus dit karakter niet moet ver anderen door er deskundigen aan toe te voegen. Deze mededeling werd door de vergadering met gemengde gevoe lens ontvangen. Om gezondheidsredenen zal prof. dr. E. J. Dyksterhuis het redactie-se cretariaat van het maandblad ,,De Gids" neerleggen. Met ingang van 1 fe bruari treedt als secretaris van de re dactie op de tekstcriticus L. Lekkerker- ker, die o.a. de verzamelde werken van Slauerhoff en van Jacob Israël de Haan verzorgde. Prof. Dijksterhuis blyft wel deel uitmaken van de redactie van „De Gids". (Van onze correspondent) De dichte mist heeft in Noord-Hol land woensdagavond een slachtoffer ge- eist. De 55-jarige A. Floris uit Berkhout reed met zijn bestelwagen over de Wa- lingsdijk by Ursem en raakte daar door de dichte mist het spoor bijster. De wa gen kwam in de berm, sloeg over de kop en viel in het water. Zyn vrouw en drie zoons konden de wagen verlaten, de bestuurder werd enige minuten later evenwel levenloos uit zijn bestelwagen gehaald. Eén pet. van de bevolking van west- Europa en Amerika lydt aan ast ma. Nederland heeft minstens 100.000 astmaiyders en in Amsterdam lydt 1.651 pet. van de bevolking aan die ziek te. In andere grote steden van het land ligt dat percentage lager. Het meren deel van de patiënten met astma bron- chiale en alergische aandoeningen kan poliklinisch worden behandeld maar ruim 8.000 behoeven een voortdurende klinische behandeling. Aangezien de ziekenhuizen te kampen hebben met een tekort aan bedden is men genood zaakt, daar te streven naar een zo kort mogeiyke behandeling. Bovendien ont breekt in de ziekenhuizen de mogelyk- heid van arbeidstherapie, welke noch tans een niet te verwaarlozen onder deel van het revalidatieproces is. Om deze en andere redenen heeft men in Renkum de Koningin Emma- kliniek gesticht. Zy is woensdagmiddag officieel geopend door de directeur ge neraal van de volksgezondheid, prof. dr. P. Muntendam. De nieuwe kliniek is ingericht in een deel van het gebou wencomplex van het Oranje Nassau Oord, dat in 1901 is geopend voor tbc- patiënten. Alle dertig bedden zijn reeds bezet. In de nieuwe kliniek wordt de arbeidstherapie in de behandeling be trokken. Tijdens de observatiefase wer ken de patiënten in bed. Zij verrichten knutselarbeid. In een verdere fase wor den zy buiten de kliniek aan het werk gezet in fabrieken en werkplaatsen. Het merendeel van de patiënten wordt op kosten van de ziekenfondsen verpleegd. By langdurige verpleging springen de diensten van sociale zaken by. Voor de sociale problemen, die met het astma samenhangen, beschikt de kliniek over een socioloog, die ook na het ontslag uit de verpleging contact met de voormalige patiënten onder houdt. Sommige astmaverschynseien vertonen nl. samenhang met spannin gen thuis en op het werk. Het ligt in de bedoeling, de thans ge opende kliniek op korte termyn uit te breiden met een therapievleugel met gymnastieklokaal, zwembad, inhalato- rium en klimaatkamer. In het kader van de openingsplechtig heid wees de directeur-geneesheer, dr. Ch. A. van Dyk, op de noodzake- lykheid van de stichting van regionale klinische centra met een uitgebreide staf van specialisten, die zich concen treert op bestudering en behandeling van longziekten en astma. Tot slot sprak prof. dr. Sj. Groenman over de facetten, waar medische en so ciale wetenschappen samen moeten gaan, hetgeen vooral het geval is in de gezinssociologie. (Van onze moderedactrice) PARIJS, hedenochtend. De duiven trippelen nog steeds als een gevederde kudde over de Champs Elysées tot vermaak van de kleine Parijse kindertjes, die kraaiend van plezier er tussen lopen om ze te pakken. Vorig jaar was men al van plan ze op te ruimen, maar duiven ruimt men niet zo maar op. Duiven ke ren steeds weer op hun basis terug. Zo ook de taille. Bij de voorjaarsmode zo als die zich nu in Parys ontpopt, is de terugkeer van de taille evident. Maar niet alle couturiers verlooche nen de hoge taille even gemakkelyk. Er is een zeer nadrukkelyk spel gaan de om een voorlopig compromis te vin den. Heim doet dat byvoorbeeld door een soort keurslyf, beter gezegd een brede band van hetzelfde materiaal die soms losjes om het middel zit, soms ook wel eens aan het wespenlyf doet denken. Van dit soort trucs zyn er tal lozen. Heim Jr. heeft ditmaal de voor jaarscollectie ontworpen. De rokken heeft hy een ietsje langer gemaakt, maar veel is het niet. Ook hy heeft de schouders verbreed. Soms ziet men ty- dens een show ineens een hand uitschie ten van een inkoper of een verslagge ver, die gauw even wil voelen of er een vulling in de bredere ronde schouders zit. De blonde madame Heim, die zich nu en dan liet zien, want zo'n Paryse show is veel minder star dan wy dat gewend zyn, droeg een lila japon met laag ingezette geplooide mouwen, uit de hoogtij der vorige-eeuwse romantiek! Men krijgt de indruk, dat Biedermeier wel meer souffleur is geweest bij de nieuwe voorjaarsmode, waarin de fichu ook weer is verschenen. Hoewel de pruiken uit een eerder tijdperk in de geschiedenis zyn gestolen. By de korte cocktailtoiletten dragen de mannequins van Heim in plaats van een bloem in het eigen haar, een vry grove wilde pruik. Het geeft een tamelyk kitscherig hoofd. Met veel verwachting is men giste ren naar Guy Laroche getogen, de jon ge ontwerper die kortgeleden doodeen voudig is begonnen en zyn eigen salon opschilderde omdat hy geen geld had. Maar door zijn pittige originaliteit, die precies appelleerde aan wat vooral de jeugd nu zoekt, furore heeft gemaakt speciaal by de Amerikanen. Hy zoekt het niet zozeer in luxe en verfijning als wel in een perfect uitgewogen gedurf de eenvoud. Hèt geheim van de vorm geving van deze tyd. Ook hy zet de tail le niet zonder meer op haar natuur- lyke plaats terug. Zijn wandelpakjes geeft hy een kort hesje, beweeglyk bo ven de net zichtbare aangesnoerde rok- band. Men ziet het als een byna geniale vondst wanneer men zich een weeklang concentreert op wat dat enfant terrible van de mode, de taille, nu toch eigen lijk wil. Dit is het compromis waarmee hy alle partyen tevreden stelt. De tail le is èn hoog, èn op haar plaats, en aangesloten èn flou. Wat wil men nog meer! Trouwens een dubbele omgewon den ceintuur is op dit gebied even zo listig als een slang. De lage verbrede schouderlijn bereikt Laroche door een soort korte overmouw. Vanzelfsprekend vraagt de uitgerekte schouderparty om een décolleté in de breedte, een „boot hals", wat voor de zomer niet misstaat. Overigens is luchtigheid het parool niet alleen voor de doorzichtige hoeden van veie ontwerpers, ook voor de ragfyne wollen materialen die aan heel fyn brei werk doen denken. En hun effect ont lenen aan de oplichtende voering. De hoedjes van Laroche kan ieder een in een handomdraai namaken. Men binde een band om het hoofd en plooie daarin een grove voile tot een soort aureool. Of men neme zyn ceintuur en winde die tweemaal als een kroon om het hoge kapsel. Als men er maar in gelóóft. De „fontein-lijn" van Manguin. In gezaghebbende kerkelyke kringen te Vaticaanstad heeft U.P.I. de ver onderstelling horen uiten dat paus Joannes XXXII binnen afzienbare tijd een consistorie byeen zal roepen, ter voorbereiding van het concilie dat hy zondag j.l. heeft voorgesteld. De da tum van het concilie, dat handelen zal over de oecumenische beweging, is nog niet bekend, en evenmin weet men wanneer het voorbereidend consistorie byeengeroepen wordt. Wel is in Vati caanstad gewaarschuwd dat de voor bereiding van een concilie wel twee jaar in beslag kan nemen. Woensdagmiddag heeft de directeur-generaal van de Volksgezondheid, prof. dr. P. Muntendam, de nieuwe Koningin Emma-kliniek van het sanatorium „Oranje Nassau-oord" te Renkum officieel geopend. Prof. Muntendam verrichtte de symbolische opening door het doorzagen van een balkje voor de ingang. Een woordvoerder van het Westduit. se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft te Bonn bekendgemaakt, dat de bondsregering Engeland, Frankrijk en Amerika heeft medegedeeld, dat Alfred Krupp verzocht heeft de termyn, bin nen welke hy zyn kolen- en staalbe- langen moet verkopen, met een jaar te verlengen. De bondsregering heeft deze zaak besproken zonder een beslissing te nemen over de te volgen gedragslijn. De gevraagde verlenging kan alleen worden toegestaan door de geallieer den. Zoals men zich zal herinneren heeft Krupp, de eigenaar van het Krupp- concern, zich in 1953 tegenover de wes telijke geallieerden verplicht zyn ko len- en staatbelangen voor 31 januari 1959 te verkopen. De geallieerden ston den hem toen toe het grootste gedeel te van zijn machinefabrieken en con structiewerkplaatsen te behouden. In middels heeft Krupp ongeveer een kwart, naar de waarde gemeten, van zijn kolen- en staatbelangen verkocht. Naar van welingelichte zyde te Bonn wordt vernomen, zouden de V.S., Engeland en Frankrijk bij de bonds regering stappen hebben gedaan in zake de deconcentratie van het Krupp- concern. Volgens deze kringen consta teren de westelijke geallieerden, dat Krupp zich geenszins heeft gehouden aan zyn verplichting bepaalde onder nemingen te verkopen, maar integen deel zyn produktiecapaciteit heeft ver groot met name door de verwerving van de Bochumer Verein. Zoals bekend, heeft de Hoge Autoriteit der E.G.K.S. op 7 jan. j.l. toestemming gegeven voor de aankoop door het Krupp-concern van een meerderheids belang in de Bochumer Verein, een an der groot staalconcern in het Roerge bied. De toestemming werd gegeven op voorwaarde, dat deze concentratie ver enigbaar zou zyn met de Duitse wet. De bondsregering is n.l. gehouden de wet van de voormalige hoge commissie der geallieerden, waarbij iedere concentratie in de Duitse staalindustrie wordt verbo den, toe te passen. Frankryk zal de kwestie van de con centraties in de Westduitse staalindustrie op de agenda van de eerstvolgende bij eenkomst van de raad van ministers der E.G.K.S. laten plaatsen, zo is vandaag van de zijde der Franse regering te Pa rys bekendgemaakt. De Franse regering is volgens gewoon lijk goed ingelichte Franse kringen van oordeel, dat de uitbreiding van het Krupp-concern niet In overeenstemming is met de geest van de gemeenschap en de concurrentieregels in gevaar brengt. MADRID De handels- en betalingsover- eenkomst tussen Spanje en Nederland zal op 30 juni van kracht worden, mits voor die datum het globale akkoord, dat Spanje met de landen van de O.E.E.S. wil sluiten, in werking treedt. Tot uitstel van de over eenkomst werd in Madrid besloten tussen de vertegenwoordigers van beide landen. Op het feest van St.-Joannes Chry- sostomus heeft de paus zich privatim, alleen vergezeld van zyn kamerheer, naar de basiliek van St.-Pieter bege ven, om er de kapel te bezoeken, waar het hart van deze kerkleraar wordt bewaard. De paus heeft by de sarco faag gebeden, daarna ook by het con- fessioaltaar en by het altaar, waar onder het lichaam van Pius X wordt bewaard. Paus Joannes XXIII heeft het Poolse episcopaat versterkt door de benoe ming van vier bisschoppen, aldus meldt het K.N.P. Tot hulpbisschop, speciaal bestemd voor het zielzorgdistrict Op- peln in het aartsbisdom Gnesen is be noemd mgr. W. Wycisk, tot dusver of- ficiaal in dit district. Mgr. Wycisk is toegevoegd aan de vicaris-generaal van Oppeln. Tot hulpbisschop van het bis dom Gnesen is verder benoemd mgr. G. Gzerniak, en eveneens tot hulpbis schop van kardinaal Wyszynski voor Warschau, mgr. G. Modzlevsky, tot dusver kanselier van hetzelfde aarts bisdom. Mgr. Raczmarek, professor van het Seminarie te Poznan, is be noemd tot hulpbisschop van Danzig. AMSTERDAM, 28 jan. (G.U.) Doe. toraal economie: G. C. C. Pels Rycken, Amsterdam. LEIDEN, 28 jan, Doctoraal ge schiedenis: A. van Boven, Den Haag. GRONINGEN, 28 jan. Doctoraal wiskunde: J. Boersma, Aduard (cum laude). Kand. wis- en natuurkunde: J. Hoeksema, Leek; W. L. Jongebloed, Assen; A. J. Vroemen, Maastricht; H. P. Til, Ulrum. Kand. econ. wetensch.: O. D. J. Roemeling, Beetsterzwaag; K. J. Dechesne, Leeuwarden; J. D. v. d. Meulen, Harlingen. UTRECHT, 28 jan. Kand. genees kunde: G. G. J. America, Meerssen; A. H. Bastiaans, Den Bosch; A. G. F. M. Brok, Arnhem; J. Byleveld, Henge lo; S. C. Freni, Zaltbommel; R. Goet- makers, Rotterdam; G. H. Hage, Rot terdam; J. Luursema, Utrecht; R. de Man, Rotterdam; H. W. v. d. Meeren- donk, Rotterdam; mej. K. Meyer, Schoonhoven; A. F. Mooij, Utrecht; J. H. Oudhof, Utrecht; R. A. M. Panhuy- sen, Maastricht; mej. M. Reintjes, Utrecht; mej. J. Rierink, Aalten; F. C. G. L. Senden, Amersfoort; A. C. M. Vingerhoeds, Amby; mej. A. M. Voor hoeve, Voorst (Gld.); L. Westerhof, D° Bilt; mej. J. van Zutphen, Utrecht; O. Zwaan, Zaltbommel. Kand. rechtsge leerdheid: mej. J. C. C. Prins, Utrecht; mej. M. L. C. M. Hueber, Oisterwijk; C. B. L. Oomen, Vught. Kand. pedago gie: Tj. Meyer, Drachten. Kand. psy chologie: mej. W. J. de Smalen, Rotter dam: mej. L. B. Roos, Utrecht. Doet. psychologie: J. J. v. d. Horst (cum lau de), Utrecht; C. M. Boon, Utrecht; H. J. Kneppers, Utrecht; H. D. Scholten, De Bilt. AMSTERDAM, 28 jan. Doet. psy chologie: J. Meilof, Ede. Kand. psycholo gie: me. H. M. Buesink, Rotterdam; J. G. Scheurer, Voorburg. AMSTERDAM. 28 jan. Artsexamen le ged.: mej. M. P. J. Hagenaars, B, J. Willems, D. G. Jochems (A'dam) en J. H. Bongers (Haarlem). AMSTERDAM, 28 jan. Aan de gemeente-universiteit van Amsterdam is gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde de heer P. J. Jungerius uit Oegstgeest, assistent op het labo ratorium voor fysische geografie. Zijn dissertatie was getiteld „Zur Verwit- terung, Bodenbildung und Morphologie der Keuper-Liaslandschaft bei Mont- fort in Luxembourg", een studie die een bijdrage vormt tot de kennis van de ontwikkeling van de liascuesta (steile wanden van lias uit de meso- zoïsche periode) in het groothertog dom Luxemburg. Promotor was prof. dr. J. P. Bakker. Vrijdag 30 januari: 22.15 uur Wat denkt de H. Stoel over. (N.B.; Onder voorbehoud van program-wijziging wegens actua liteiten) VRIJDAG HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. Vrouw. 11.00 Fluit, altviool en harp. 11.35 Refrein-Festyn. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landb. rubriek. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Zang en piano. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Amus. muz. 13.55 Beursber. 14.00 Bas en piano. 14.50 Gevar. progr. VARA: 16.00 Mu- ziekrevue. 16.30 V. d. zieken. 17.30 Roemeens ork. 17.55 Act. 18.00 Nws. J8-15 P.v.d.A caus, 18.25 Amus. muz. o.3<TNws7ën lichte mu'z 18.50 Cdiis. 19.00 Liedjes v. d. jeugd. ■nt'DT?/Wtyr ^oq 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 caus. NDR/WDR 309 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Caus. 20.20 Harp en fluit. 20.25 Boekbespr. 20.30 Caus. 20.40 Klass. muz. VARA: 21.00 Hoorsp. 21.20 Ritm. muz. 21,45 Klankb. 22.10 Mu- sette-ork. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Caus. VARA: 23.00 Nws. 23.15-24.00 Vergelykenderwijs, muz. discussie. HILVERSUM II. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gewijde muz. 14.45 V. d. xind. 16.00 Fabrieks Fanfare. 16.45 Lichte me 17.45 Lich te muz. 18.15 Pianomuz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. progr. 22.15 Gevar. conc. 23.40 Dansmuz. m. 12.00 Gevar. conc. 13.15 Ork. conc. 16.00 Lichte muz. 17.40 Gram. 19.20 Symf. ork. en solist. 21.30 Pianorecital. 22.10 Oude muz. 23.15 Muz. nachtpr. 1.15- 4.30 Gevar. muz. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m. 12.05 Ork. conc. 16.55 Gram. 20.00 Manon. opera. BRUSSEL, 324 en 484 m.: 324 m. 12.00 Gram. 12.34 Gram. 13.15 Orgel spel. 15.45 Gram. 16.02 Gram. 16.30 muz. 7.50 Een woord voor de dag. Balletmuz. 17.10 Gram. 18.00 Koor- 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. Zie- ken. 9.30 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 zang. 18.20 Vlaamse liederen. 19.40 Gram. 20.00 Ork. conc. 20.45 Kunst- kaleidoseoop. 21.00 Ork. conc. 21.45 V. oudere luisteraars. 12.00 Viool en Strijkkwart. 22.15 Jazzmuz. 22.45 Ne- piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 8ro spirituals. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Promenade-ork. en solist. 14.25 Omr. ork., vocaal ens., groot koor en sol. 15.40 Musette-ens 16.00 Caus. over kamerplanten. 16.15 Pianorecital. 16.50 Gram. 17.20 Instr. kwint. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Harmonie-ork. 18.20 De hang mat. 18.50 Regeringsuitz.: De weten schappelijke exploratie van Neder- 484 m: 12.15 Gram. 13.10 Dansmuz. 14.00, 15.30 en 16.05 Gram. 17.10 20.30 Kamerork. en solist. 22.10 Dis- cographie. DUITSE TV-PROGR. 17.00 V. d. kind. 17. 0 Idem. 17.40- lands-Niëuw-Guinea iq M NwV»n 18-°° V- d- ie"gd- 19.00-19.30 Hier xanas Nieuw-Gumea. 19.0CI Nws. en und Heute. 2a00 Journ> 2(U5 Weer_ weerber, 19.10 Huismuz. 19.30 Radio krant. 19.55 Caus. 20.00 Nieuwe gram. 20.30 Opera-progr. 22.00 Kunst rubriek. 22.20 Vocaal ens. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Muzikale caus. 23.45-24 90 Gram. ENGELAND, BBC Home Service. ber. 20.20 TV-film. 20.55 Filmrep. 21.30 Mensen, gebeurtenissen en ideeën. FRANS' BELG. TV-PROGR. 19.00 Na regen komt zonneschijn. 19.30 Devant l'objectif. 20.00 Nws. 330 m. 13.10 Gevar. muz. 14.10 Ork. 20-30 Onbekend. 21.10 Eurovisie: act. conc. 16.30 Pianomuz. 17.30 Opera- 22 05 Ork. conc. 22.45 Le temps et muz. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Philh ork. 22.45 Pianorecital. 0.06-0.36 Pia nokwart. les oeuvres. 23.15 Wereldnws. VLAAMS BELG. TV-PROGR. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 Nws. 20.00 ENGELAND, BBC Light Progrgm- Om Godelieve, TV-spel. 21.30 Nieuwe me. 150 en 247 m. 12.45 Gevar. muz. films. 22.05 Eurovisie: Overname v. 13.30 Nws. en gevar. i jz. 14.00 Dans- d. Franse TV: Ork. conc. 22.45 Nws.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 4