Verkeer in Westen van hel land ernstig gehinderd Prinses Beatrix 21 Verzekering Weduwen en wezen Mist neemt af W Veel schade door groot aantal kettingbotsingen Vertraging bij de Spoorwegen Ook mist in Engeland H Goede Heertje: vorstendomgeleefd Na verloving van 17 jaar pas getrouwd Drs. Van der Beugel in K.L.M.-directie Plaatsvervangend president directeur per 1 januari I960 Simplistisch Eis zes jaar met aftrek Auto duwt vrouw te water mm Joodse graven in Freiburg geschonden Laat gordijnen open LAATSTE NIEUWS MORRIS Het weer. SIGNAAL VRIJDAG 30 JANUARI 1959 82ste JAARGANG No. 30126 Wetsontwerp nog vóór de verkiezingen van 12 maart in behandeling? Zij en de bestuurder gered Stijgende temperatuur Hoogwater-schilder De welhaast ondoordringbare mist, die zich gisteren als een ongenaakbaar grijs monster vastlegde op het westen van ons land en, op de angstige geluiden van treinsirenes, scheepstoeters en autoclaxons na, zelfs de drukste steden verstilde, lichtte vanmorgen wel enigszins op, doch liet met name in het gebied tussen Rotterdam en Hoek van Holland nog nauwelijks enige meters zicht. Ook nog in andere stre ken echter, in het midden en zuidwesten van het land, tobde vooral het verkeer met de gevaarlijke mistbanken, waarin de vorst het doffe grijs tot glinsterend zilver kleurde. Ver traging in het treinverkeer varieerde van tien minuten tot een half uur. In het gebied van Rotterdam verlieten ver scheidene treinen de stations helemaal niet. Reizigers, die uren te laat met de nachtboot uit Harwich in Hoek van Hol land aankwamen, misten aansluitende treinverbindingen. Ongekend dicht Busdiensten stilgelegd BEPERKT ZICHT OVERDAG Verzoek van de KNAC Ergste en gevaarlijk ste sinds 1952 Gemeente-ontvanger van Heiloo verongelukt In IJmuiden TREILER AAN DE GROND Voorstel aan aandeelhoudersvergadering Italiaans schip vergaan in Middellandse Zee OPRUIMING STUURMAp COHEN Zaak Goede Heertje DODELIJK ONGEVAL Falcon wollen Tweedjassen Zwakke wind TECHNISCH SPEELGOED BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. I3muldem Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Ölrectie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- loogte. Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. ZEER DICHTE MIST EIST "'■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiii (Van onze parlementaire redacteur) De Kamercommissie die zich be- *'ghoudt met de voorbereiding van et wetsontwerp van een weduwen- wezenverzekering is eenstemmig l°t de conclusie gekomen, dat het a"e aanbeveling verdient dit ont- ^®rp nog vóór de verkiezingen van maart in het openbaar in de Veede Karper te behandelen. ..Men zal alles in het werk stellen om doel te bereiken. Helemaal zeker is er echter niet van ot de schrifte- ')ke voorbereiding voldoende snel zal juinen verlopen en of men bij de ge- "e'e behandeling, schriftelijk zowel als Penbaar, de nodige soberheid in acht a' kunnen nemen, die de regering als voorwaarde stelt voor alles wat zij nog k>°r de verkiezingen met de beide Ka- £rs opneemt. De mogelijkheid dat controversiële Punten worden vermeden acht de Ka mercommissie we] aanwezig. Het is echter de vraag of de regering er ook over denkt. h.T?St" donderdagmiddag omstreeks km art voor vier een grote personenau- w' ,J.u,lrd door de 34-jarige zanger j,nn Hagenaar, bij de brug van de rouwersgracht slipte en de Prinsen- *faeht inreed, werd daarbij de juist Passerende 5I-jarige schippersvrouw, {Pevrouw P. Kunst-van Beek, onver hoeds mede het water ingeduwd. De Vrouw schoot voor de bumper van de ?Uto weg en slaagde er al spartelend aan de oppervlakte te blijven. ►.Haar zwager, de 63-jarige schipper 5>os greep terstond een boothaak van e®n woonscheepje en slaagde erin de r°uw op de wal te trekken. De be- ?Uiurder, wiens auto op de zijkant in water was gevallen, wist na enige v)d een zijraam open te rukken, zodat fw,,zich uit zijn benarde positie kon be- -Hlden. H;j zwom naar de kant en werd «oor toegeschoten omstanders op het «r°ge geholpen. Tussen een grote boom v11 de auto raakte een kinderwagen ,eschadigd waarin de baby een klein dochtertje van mevrouw Kunst geen e'Sel op liep. .ïn het hogedrukgebied boven het vaste- 'and van Europa en Engeland is de wind «'sferen vrijwel geheel weggevallen. In S? landen rond de Noordzee nam boven- ,en de vochtigheidsgraad van de lucht lOe. j,. Hierdoor breidde de mist zich belang- verder uit. In ons 'and, waar giste- en het westen in een zeer dichte mist .schuld bleef, breidde de mist zich ge- J^'delijk verder landinwaarts uit. Van morgen was alleen het zuidoosten van et land nog buiten de mist. ..De temperatuur daalde op de meeste Pjaatsen tot omstreeks 5 graden onder h.^an de oceaan bereikte intussen een j'euw hogedrukgebied Schotland. Onder r^'loed hiervan zal er in onze omgeving en zwakke noordwestelijke wind gaan .aaien, waardoor iets minder koude ('nt van zee zal binnenstromen. De "'Peraturen zullen zich daarom in stij- sende lijn bewegen en in het westen en oorden van het land boven het vries- Pont komen. De mist zal daarbij af- n0rmye in parijs staat veel hoger dan der dit feit noodzaakte de schil- een sVV-and Daliandie bezig is aan ee>i ?cbitdery van de „Pont Neuf' tot °Plos,e; at ingewikkelde opstelling. De die 0i,n9 die hij uiteindelijk vond, en korhl de2e foto duidelijk tot uiting l> beviel hem echter uitstekend. DODEN Chauffeurs van trucks en trailers kwamen vannacht aan een flinke slaap toe. Vooral op de wegen, waarlangs water liep, was het levensgevaarlijk door te rijden. Vanmorgen stonden nog tientallen vrachtwagens langs de wegen geparkeerd. En waar de ervaren chauffeurs van „de grote vaart" het niet waagden hun auto's op de weg te brengen, bleven particuliere chauf feurs, de kraag van de jas hoog opgestoken, achter het stuur van hun wagen op een paar meter meer zicht wachten. In de loop van de morgen echter kwam het verkeer langzaam maar zeker weer op gang. Er waren weer de geluiden van snelrijdende trams, voorbijsnorrende auto's en voortpruttelende schepen, maar in de lucht werd voorlopig nog geen geronk gehoord. Schiphol en de andere luchthavens namen nog geen risico. De mist is o.m. het gevolg van de windstilte, die veroorzaakt wordt door het afnemen van het hogedrukgebied boven Europa. Gisteren was de mist dikker dan sinds lang gedurende een zo lange tijd in Nederland is mee gemaakt. Op sommige plaatsen, bijvoorbeeld in Den Haag, kwam het verkeer geheel stil te liggen. Drie personen zijn het slachtoffer geworden van de mist. De 72-jarige B. Snoodijk uit Rotterdam viel na een misstap in de Delfhavense Schie, en overleed later in het ziekenhuis Coolsingel. De 62-jarige H. Baars en de 38-jarige J. Verheul, beiden uit 's-Gravenhage en werkzaam bij de fa. Visbeen aan de lupiterkade te 's-Gravenhage, vertrokken 's avonds zéven uur van hun werk en reden, door de mist misleid, in het water. Zij verdronken heiden en werden 's nachts omstreeks half een opge haald. Nog drie andere anto's raakten van de weg af en reden het water in, doch in deze gevallen, te 's-Gravenhage in de Loosduinsevaart en in de Houtzagers singel en te Botterdam een taxi in de Merwesingel, konden de inzittenden zich tijdig redden en beperkte de scha de zich tot natte kleding en een natte auto. De taxi-chauffeur uit Botterdam werd echter voor alle veiligheid in een ziekenhuis opgenomen. Dit gebeurde ook met de 70-jarige heer W. Cord te Botterdam, de tweede die op deze avond in de Delfhavense Schie terecht kwam. Bij een ongeluk, dat 's morgens in Den Oever bij de splitsing naar de Afsluitdijk gebeurde, werden twee per sonen uit Heiloo ernstig gewond. Zjj moetsten naar het ziekenhuis te Alk maar worden gebracht. Beiden zaten in een personenauto, die bg de splitsing door het slechte zicht met een vracht auto met oplegger uit Marum in bot sing kwam. Flinke schade ontstond donderdagmor gen bij een botsing tussen een tram trein op de ljjn Den Haag-Delft en een melktankauto ter hoogte van het vlieg veld Ypenburg. De bestuurderscabine van de tram werd nagenoeg ingedrukt en de achterkant van de tankauto werd vernield. Niemand liep hierbij echter letsel op. Ongekend dicht was de mist in het centrum van Den Haag en Botterdam. Auto's reden stapvoets en vorderden niet meer dan vijf Km in een uur. Hier en daar was het zicht met licht aan 15 meter, maar op andere plaatsen konden taxi-chauffeurs met moeite de punt van hun motorkap zien. In het mistgebied hadden de Neder- landsche Spoorwegen met grote ver tragingen te kampen, en verscheidene treinen, met name tussen Rotterdam en Maassluis moesten uitvallen omdat ze anders wegens de verminderde snelheid te dicht op elkaar zouden rij den. Reeds 's middags te 17.45 uur staakten de N.S. de busdiensten tus sen Amsterdam en Den Haag. Men liet de passagiers echter niet in de steek en haalde de wachtenden bij de haltes op om ze naar een station te brengen. Overal in het Westen hadden de bus diensten met grote moeilijkheden te kampen. In de Krimpenerwaard hing zo'n zware mist, dat de busdiensten naar Rotterdam, Gouda en Utrecht moesten worden stilgelegd. De scheepvaart op de Lek werd geheel stilgelegd. Alleen de motorveerpont naar Alblasserdam voer nog. De R.T.M. moest de \*eerverbin- ding tussen Hellevoetsluis en Middelhar- nis staken. De tramdiensten van de R.T.M. tussen Rotterdam, Hellevoet- sluis en Oostvoorne hadden met vertra gingen van drie kwartier tot een uur te kampen. Het busvervoer op de Zuid hollandse eilanden was vrijwel geheel stilgelegd. (Vervolg op pagina 2). Snelverkeer ook overdo VOL LICHT BIJ f Lanqzoam verkeer zorg voor goede achterlichten «n re flectoren (tl. uit: "ALS DC NACHT V^ELT|ANWB^^^j^ilLiAi^^^59lOS Nog al te veel gebeuren er ongeval len, die te wijten zijn aan het feit, dat, hij dichte mist overdag, de weggebrui kers nietvoldoende inzien, dat, als zij voor mede-weggebruikers goed zicht baar zijn, dit omgekeerd het geval niet hoeft te zijn. Nogmaals wijst de ANWB er op, dat het verplicht is, bij dichte mist overdag (zicht minder dan 200 meter), te rijden met gedimd of vol licht, ook binnen de bebouwde kom: stadslichten zijn nutte loos. Kans op verblinding is er bij dichte mist niet. Ontsteek de koplichten ook bij zware regenval en zeer donkere lucht en sneeuw Goede zichtbaarheid is, vooral voor het langzame verkeer, een dringende eis: immers, hoe langzamer men rijdt, hoe meer men wordt ingehaald. Op de achterzijde van het voertuig dienen rode reflektoren aangebracht te zijn. Een goede rode reflektor moet, bij helder weer, op 100 meter duidelijk zichtbaar zijn. De zichtbaarheid bij mist is echter be duidend minder, daarom is het aan brengen van brede stroken rood reflek- terend materiaal, op de achterzijde van het voertuig, zeker géén luxe. Zes graven zijn op het Joodse kerk hof te Freiburg geschonden, aldus meldt «J.P.I. Op vijf van de grafstenen warei met rode verf swastika's en S.S.- kentekenen geschilderd. Op de achter kant van de zesde grafsteen was het op schrift „Bloed en eer" gesmeerd, ook met rode verf. Politie-autoriteiten heb ben meegedeeld, dat de schending van de graven uitgevoerd is door onbeken de personen in de nacht van woens dag op donderdag. Het misdrijf werd echter niet eerder dan gistermiddag ontdekt. De autoritei ten hebben verder nog meegedeeld, dat „verscheidene" jongelingen ervoor ver antwoordelijk zijn. Zjj moeten over de kerkhofmuur zijn geklommen. Toch heeft men tot nu toe slechts de voet sporen van een persoon bij de graven gevonden. Het bureau van de federale procureur in Karlsruhe heeft 1000 mark uitgeloofd voor inlichtingen omtrent de daders. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii Op verzoek van de Koninklijke Nederlandse Automobielclub werd gisteravond via de radio een beroep gedaan op de bevolking, de huis kamergordijnen open te laten, ten behoeve van het verkeer. In een dichte mist betekent elk lichtpunt voor de weggebruikers een houvast en meer oriënteringsmogelijkheid. Ook deed de K.N.A.C. een beroep op de gemeentebesturen de straat verlichting na twaalf uur niet te beperken (Van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen. Sedert 36 uren ligt ook een groot deel van Engeland gevangen in de erg ste en gevaarlijkste mist, die men hier gekend heeft sinds het katastrofale jaar van 1952, toen vierduizend Londe- naren stierven in de loop van vier da gen tengevolge van de rookbezwanger- de mist. Ook deze keer is het de hoofd stad die het meest te lijden heeft. Langs 60.000 kilometer van Engelands achterlijk wegennet zijn duizenden par ticuliere auto's en vrachtauto's in de steek gelaten door nun chauffeurs van wege het slechte zicht, en de directeurs van de verzekeringsmaatschappijen lijden aan ernstige hoofdpijn, omdat honderden auto's in de mist op elkaar ingereden zijn. Het verkeer langs de wegen, op de spoorwegen, in de havens en op de vliegvelden is grotendeels stil gelegd. In Londen vonden auto-ongeluk- ken plaats met een frequentie van der tig per uur. De gemotoriseerde politie zag zich genoopt te gaan fietsen in de mist. Op zes van Londens renbanen voor wind honden moesten gisteren alle honden- rennen worden afgezegd. Dit betekent dat tienduizenden Londenaren gisteren verhinderd waren op de honden te gaan wedden. Het laatste betekent dat de mist de omvang heeft aangenomen van een ramp. De gemeenteontvanger van Heiloo, de heer J. C. Bartolomey, is gisteren het slachtoffer geworden van een ver keersongeval. Tezamen met de gemeen tebode de heer A. Vennik was de ge meenteontvanger per auto vanuit Hei loo naar Joure in Friesland vertrokken. B|j de kruising van de rijkswegen 7 en 9 even voor Den Oever, nam de heer Bartolomey de lange bocht naar de Af sluitdijk iets te ruim, waardoor hij in botsing kwam met een tegemoet komen de trailer. Beide ambtenaren werden zwaar gewond naar het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar vervoerd. De heer Bartolomey overleed enkele uren later. De heer Vennik liep een zware her senschudding op. Prinses Beatrix wordt morgen 21 jaar. Oïigetwijfeld zal het die dag de kroon prinses niet aan hartelijke belangstelling van heel Nederland ontbreken. (Foto M. C. Meyboom) mmiiiiiimiiimiimmmmmimiimiimiiiiiimiimimiiimi Bjj het binnenkomen van de haven van IJmuiden is vannacht de treiler Joh. Polderman IJm. 20 aan de grond gelopen. De treiler werd door de haven- radardienst binnengepraat, maar toen het schip zich ter hoogte van de sema- foor bevond, viel de radar uit. Het schip, dat nagenoeg geen zicht had, verloor de juiste koers en liep tegen de wal op. De havensleepboot van Vis ser heeft de treiler later vlotgetrokken en naar de Vissershaven gebracht. De raad van commissarissen van de Koninklijke Luchtvaart Maat schappij N.V. zal aan de eerstvol gende in mei a.s. te houden alge mene vergadering van aandeel houders voorstellen drs. E. H. van der Beugel met ingang van 1 jan. van het volgend jaar op te nemen in de directie der vennóotschap. Bij zijn benoeming zal de heer Van dei- Beugel met ingang van gelijke datum worden aangewezen als plaatsver vangend president-directeur der KL. M. De heer Van der Beugel zal, teneinde zich op deze functie voor te bereiden, in de loop van mei a.s. bij de K.L.M. in dienst treden. De heer Van der Beu gel is thans tijdelijk verbonden aan het ministerie van buitenlandse zaken als speciaal adviseur van de minister van buitenlandse zaken met de persoonlij ke titel van buitengewoon en gevol machtigd ambassadeur. Hij zal die functie blijven vervullen tot het mo ment waarop hij in dienst zal treden van de K.L.M. De heer Van der Beugel was leider van de Nederlandse regeringsdelegatie, die in mei 1957 bij de moeizame onder handelingen met de V.S. over een nieuw luchtvaartverdrag de Ameri kaanse instemming voor een K.L.M.- lün naar Houston heeft verkregen als mede de toestemming voor een recht streekse K.L.M.-verbinding van Cura sao naar New York. Het Italiaanse schip Adele Andaio is dinsdagavond tijdens een hevige storm in de Middellandse Zee vergaan, aldus meldt U.P.I. Het proces tegen de 50-jarige Van H., alias het Goede Heertje, is van ochtend zijn derde en laatste dag in gegaan. De zitting werd om half tien hervat met het voorlezen van de over verdachte uitgebrachte rapporten en van enkele processen-verbaal. „Over de figuur van verdachte is na zijn arrestatie veel te doen ge weest", aldus de president. „Een deel van zijn omgeving was onderwereld- publiek. Velen hebben van zijn geld geprofiteerd. Maar er zijn ook fat soenlijke mensen, die van zijn wel daden niet gediend waren. Verdachte heeft veel geld uitgeleend en weg gegeven. In zijn kring heeft men ook wel aan hem getwijfeld. Wie was de man, die zoveel geld kon uitgeven. Typerend is 't volgende: Terwijl hij in een restaurant was, liet hij zijn auto met chauffeur buiten staan. Het personeel dat dikwijls 100 pet. fooi ontving, kreeg van deze chauffeur te horen, dat zijn baas een hoofdaccoun tant van de Ned. Bank was. En dan denkt het publiek blijkbaar dat zo'n functionaris dikke vrienden is met de directeur van wie hij net zoveel geld kan krijgen als hij wil. Hoogstens stelt men zich dan voor, dat de direc teur tegen hem zegt: zeker, alsjeblieft, maar wees niet al te scheutig met je briefjes van honderd, want daar zitten we een beetje krap in." „.erdachte hield van feesten met he le gezelschappen, die natuurlijk geheel voor zijn rekening waren. Het echtpaar van H. was zeer bevriend met een Ita liaanse musicus, die met zijn vrouw maandenlang bij hen logeerde. Mevr. van H. ging dikwijls met deze musicus mee naar Italië en dan hield diens vrouw een oogje op verdachte, die met feesten nimmer scheen op te houden. Verdachte leefde op zo grote voet, dat volgens een expert alleen iemand met een inkomen van 1 a 1% miljoen gul den per jaar zich zulke hoge uitgaven zou kunnen permitteren, waarbij reke ning is gehouden met een belastingper centage van 70 pet." „Er is veel legendevorming om ver dachte geweven, maar er was ook veel van waar. Hij leefde niet als een vorst, heeft iemand gezegd, maar als een vorstendom." Merkwaardig is de moederbinding, aldus een voorlichtingsrapport. Hij was in zijn jeugd al vrijgevig. In juli 1945 trouwde hij na een verloving van zeventien jaar. Het huwelijk trok hem als gevolg van die sterke moederbin ding weinig aan. Het huwelijk werd dan ook pas na de dood van zijn moeder gesloten. Ook verdachtes vrouw kon slecht buiten haar moe der. Zij heeft over haar man ver klaard, dat hij een „goud-eerlijk" ka rakter heeft. Als hij per abuis twee in plaats van een krant bij een kiosk meeneemt, brengt hij deze zelfs als hij ver weg is, toch terug. „Maar ten opzichte van Berger Co. heeft hij dergelijke consideraties beslist niet getoond," zegt de presi dent. In het psychiatrisch rapport zegt dr. Tammenoms Bakker, dat de verdach te in de gevangenis constant in een naar verhouding opgewekte, wat zoe tige stemming is en dat hij instinctief die houding aanneemt welke hij denkt, dat van hem wordt verwacht. De 1 atste jaren had hy maagklach ten zonder dat de dokters de oorzaak daarvan konden vinden. In wezen werd verdachte steeds nerveuzer, toen hy (Vervolg op pagina 2) Advertentie Wilt U lekkere gebakjes bestellen, dan moet U Huize Broers bellen. TELEFOON 16535 ANEGANG 42 Van P.v.d.A.-zijde meent men lich telijk te moeten smalen op de opvat ting van de K.V.P. dat verlaging van de belastingdruk op de ondernemin gen uiteindelijk ook ten goede komt aan de werkgelegenheid en dus de ar beiders. Nu de conjunctuur, hoewel nog uitermate riskant, zich iets min der somber laat aanzien, menen som mige vakbonden en mèt hen de P.v.d. A., dat het verlanglijstje der arbeiders op de eerste plaats afgewerkt dient te worden. De redenering is simplistisch. Elke fiscale faciliteit verleend aan het bedrijfsleven is een winstdouceurtje voor de ondernemer en winst wordt daarbij min of meer beschouwd als een sociaal vies woord. Dat de wel vaart van de arbeiders ten zeerste af hankelijk is van de welvaart van het bedrijfsleven, wordt bij deze opvatting verwaarloosd. De crisis der dertiger jaien schijnt vergeten, heeft de he ren althans niet voldoende geleerd. Een gezond bedrijfsleven heeft winst te maken, heus niet alleen om de zak ken der aandeelhouders te spekken, maar om te blijven bestaan, om de nodige investeringen te kunnen doen en de steeds toenemende arbeidersbe volking werkgelegenheid te bieden, om de concurrentie te kunnen volhou den vooral met het oog op de Euro- markt. De gezondheid van het bedrijfs leven is van eminent belang voor heel oi.ze nationale welvaart. Wie dat niet wil geloven, zal er eens aan moeten geloven, maar dan zal het te laat en Holland in last zijn. Dat geldt ook voor de arbeiders en waarachtig niet op de laatste plaats. Advertentie .\W«I 3UWELIERS - Houtplein 15 HORLOGERS lllllllllIllllllltIIIMIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllll (Van een verslaggever) Na een requisitoir van anderhalf uur heeft de officier van justitie van de rechtbank te Amsterdam, mr. W. P. Bakhoven, een gevangenisstraf van zes jaar met aftrek geëist tegen het „Goede Heertje illlllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllli Te Kilder (gemeente Berg) is de heer P. Noppen, vertegenwoordiger uit 's Heerenberg, met zqn auto uit de bocht gevlogen. De wagen belandde in een sloot en werd geheel vernield. De heer Noppen was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier kinderen. Advertentie Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vooral aanvankelijk nog: op vele plaatsen mist. Overigens veel bewol king met hier en daar wat motre gen. Vannacht in het binnenland lichte vorst, elders temperatuur om het vriespunt. Morgen overdag tem peraturen op de meeste plaatsen en kele graden boven nul. Zwakke wind in hoofdzaak tussen west en noord. Zon: 8.23-17.24. Maan: 0.51-11.15. Station Helsinki Stockholm Oslo Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Madrid Mallorca min. neersl. Weer temp. afgel. gisteren 24 uur mist -2 0 geheel bew. 0 0 mist -7 0 mist -3 0 mist -5 0 mist -5 0 onbewolkt -2 0 onbewolkt -2 0 onbewolkt 5 0 onbewolkt -4 0 onbewolkt -7 0 onbewolkt -10 0 sneeuw -4 0.1 geheel bew. -2 0 onbewolkt -5 0 licht bew. -2 0 onbewolkt -8 onbewolkt 3 0 geheel bew. 5 0 onbewolkt 2 0 Advertentie met vakkundige voorlichting BABTELJORISSTB. 6 Tel. 12145

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1