Zwakke radioseinen uit het gebied van de ramp opgevangen Golflengte komt overeen met die van noodzender in de sloepen Sloep zou zich bevinden op 120 mijl van plaats van de ramp Acht Berbers in Marokko ter dood veroordeeld Dulles naar Europa om Duitse kwestie te bespreken BONN en PARIJS achten vrije verkiezingen enige weg tot hereniging Nieuwe Sovjet satelliet de ruimte in TRANSPORT VAN RUIM 100 ARBEIDERS OP WEG NAAR OOST-DUITSLAND Bij de buren NA DE ONDERGANG VAN DE „HANS HEDTOFT" Pl inses Beatrix ontvangt enige deputaties 15.000 Duitsers in Vreemdelingen legioen Audrey Hepburn in het ziekenhuis Ook Franse generaal Cogny bij com plot tegen de koning betrokken? Ondanks waarschuwing van de drie vakbonden Westerschelde geruime tijd gestremd 'MORRISM*: Het weer. De helft ervan zou minderjarig zijn Blijft Irak bij het Pact van Bagdad AUTO GESLIPT EN OVER DE KOP GESLAGEN Drie dorpen in Oman op rebellen heroverd Nederlandse zeeman omgekomen Hilversummer wint S.U.S.-woonhuis Het weer in Europa MAANDAG 2 FEBRUARI 1959 82sfe JAARGANG No. 30128 Hongarije wil activiteit Amerikaanse legatie beëindigen f 30.000 OP NO. 7552 Amsterdams burgemeester biedt gouden penning aan Echtpaar Robeson ziek in Moskou UPf Een derde van de Russische raketpt oeven zou mislukt zijn Een der inzittenden aan verwondingen overleden Ondanks een waarschuwing, die de algemene, rooms- katholieke en christelijke metaalbewerkersbonden te elfder ure hebben laten horen, zijn gisteravond uit Rotterdam drie volle bussen met arbeiders vertrokken naar Warnemünde in Oost-Duitsland, waar hen op een scheepswerf werk in het uitzicht is gesteld. Zij hebben geschreven op een advertentie, waarin koperslagers, fitters, bankwerkers en andere metaal bewerkers werden gevraagd voor een langdurig karwei in het buitenland. Vliegongeluk in V.S., drie doden Gas in vooronder van schip Zijn maat nu aan beterende hand Tanker aan de grond Damespantalons in kleuren Plaatselijk mist BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red IJmuldem Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Ölrectle: J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer mllllmeter- toogte. Omroepers 16 cents per m m -hoogt#. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per weefc. f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Vanmorgen, toen deskundigen reeds lang alle hoop hadden opgegeven dat een van de 95 opvarenden van het Deense vrachtschip „Hans Hedtoft" de ramp zou hebben overleefd, zijn zwakke radioseinen opgevangen uit het gebied waar het schip vrijdagavond op een ijsberg is gestoten. Het is zeer tv el mogelijk dat de seinen werden uitgezonden met een noodzendertje, Waarmee de reddingssloepen van de „Hans Hedtoft" zijn uitgerust. Te oor delen naar de ontvangen seinen is degene, die de zender bediende, slecht of in het geheel niet op de hoogte met het morse-systeem. Twee radio-stations op Groenland en een schip van de maatschappij die de eigenares is van de ),Hans Hedtoft" hebben de seinen op precies dezelfde tijdstippen gehoord, namelijk tussen vier en twee minuten voor twee en tussen negen en zes minuten voor vier vanmorgen. Het schip dat de seinen heeft opgevangen, de „Umanak", neemt deel aan de nasporingen naar het vermiste Deense schip en bevindt zich in het rampgebied. Een woordvoerder van de Groenland Handelmaatschappij, de eigenaresse van de „Hans Hedtoft", heeft verklaard dat deskundigen menen, dat de seinen wer den uitgezonden op ongeveer 120 mijl ten zuidwesten van de positie van de ,.Hans Hedtoft" ten tijde van de ramp. Hij zeide dat een reddingssloep die afstand zeer wel kan hebben afgelegd in de tijd die sedert het ogenblik van de botsing met de ijsberg vrijdag 16.54 uur js verlopen. De stroom levert een snelheid op van ongeveer een halve mijl per uur en de wind kan er nog een paar mijl aan hebben toe gevoegd, aldus de woordvoerder. De golflengte, waarop de seinen zijn ont vangen, komt vrijwel overeen met die waarop de noodzenders in de sloepen van de „Hans Hedtoft" zijn afgestemd. De invloed van zeewater of ondes kundige behandeling van het apparaat kunnen de geringe afwijking verklaren, aldus de Deense woordvoerder. Het is gebruikelijk, dat noodzen- dertjes dusdanig geoutilleerd zijn, dat ondeskundigen ze kunnen bedienen. Men hoeft namelijk maar aan een handle te draaien en dan worden er achtereenvolgens automatisch uitge zonden: een alarmsignaal (strepen van 4 sec.), S.O.S. en de roepletters van het schip, waarvan de reddings sloep afkomstig is. Ook heeft zo'n zender een sleutel, waarmee telegra fisten morse-boodschappen kunnen overbrengen. Het is in het geval van de „Hans Hedtoft" dus mogelijk dat een ondeskundige de sleutel tracht te bedienen, terwijl hij met het draaien van de handle kan volstaan. Van de „Hans Hedtoft" zelf is onder tussen nog geen spoor gevonden. Een Duitse treiler heeft tien uur lang ver geefs de omgeving afgezocht waar het schip vrijdagavond in botsing is geko men met een Ijsberg. Ook vliegtuigen van de Amerikaanse en Canadese luchtmachten, die de plaats van de ramp hebben afge speurd, moesten melden dat er abso luut niets te vinden was. Een piloot van een der Amerikaanse vliegtuigen zegt overigens zeker te weten dat hij m de wateren ten zuiden van Groen land een reddingsboot heeft waargeno men. Hij zag geen teken van leven. Maar de mededeling van de Ameri kaan is door de directeur van de Ko ninklijke Groenland-Handelsmaatschap- Pij, waarvoor de Hans Hedtoft voer, uitermate sceptisch opgenomen. De pi loot zou een zwarte streep langs de zijkant van de „reddingsboot" hebben gezien. Volgens de directeur hebben de reddingsboten van het vermiste schip geen donkere strepen. De Ame rikaanse piloot meent echter voor 85 procent zeker te zijn. „Er kunnen ech ter vreemde dingen gebeuren," zegt ook hjj, „soms ljjkt het Ijs op een boot." - Inmiddels worden de nasporingen haar het Deense schip met zijn 95 op varenden voortgezet. In het betrokken gebied staat een storm met windsto ten van honderd kilometer per uur, die de golven huizenhoog opstuwen. Vol gens de weerberichten zal de toestand hog slechter worden. Volgens deskun digen kunnen schipbreukelingen onder dergelijke omstandigheden niet lang in leven blijven. Onder de opsporingssche pen bevindt zich de 2.400 ton metende Umanak van dezelfde maatschappij als de Hans Hedtoft. De andere vaartui gen zjjn het Deense marineschip Teis- ten. de Deense vrachtboot H. J. Hink, de kotter Campbell van de Amerikaan- Se kustwacht en het Duitse motorschip De Hongaarse regering heeft zaterdag J'Pfklaard dat zij gedwongen is stappen ondernemen om aan de activiteit van „r Amerikaanse legatie in Boedapest R{° een bedreiging voor dc Hongaarse te?at en de maatschappelijke orde he- ri„u"t, een einde te maken, aldus he- he 11 Hcuter en A.F.P. Zoals bekend u kardinaal Mindszenty sedert de "hgaarse opstand van november 1956 J' in de Amerikaanse legatie. Tn de 542e staatsloterij tweede klasse s de prijs van f 30.000 gevallen op n°- 7552. P. L. Rasmussen, de kapitein van de Hans Hedtoft. Poseidon. De duitse treiler Johannes Krüss, die het eerst op de plaats des onheils was aangekomen, is uit het betrokken gebied weggevaren, omdat het vaartuig door ijs dreigde te wor den ingesloten. Ook de Umanak heeft de opdracht gekregen onmiddellpk de wateren ten zuiden van Groenland te verlaten, omdat het "oor het 2.300 ton metende schip, dat met 82 passagiers en veertig bemanningsleden op weg naar Kopenhagen is, te gevaarlpk is om in het rampgebied te blijven. In de Deense kranten zijn uitvoerige artikelen verschenen over de kwestie wie verantwoordelijk moet worden ge steld voor de scheepsramp. Daarmee hebben zij een controverse van twee jaar geleden, toen tot de bouw van de Hedtoft werd besloten nieuw leven ingeblazen. Het schijnt dat de Hedtoft ook tijdens de bouw en bij de proefvaarten sterk is bekritiseerd. Vele deskundigen uit de scheepsbouw hebben toentertijd ver klaard dat het schip verkeerd was ge construeerd, te veel rolde en in de Groenlandse wateren gevaarlijk zou zijn. Het bevaren van die wateren in de wintertijd wordt toch al zeer ris kant geacht. llllllllllllllllllltlllllllllllllllHIlllllllllllllllllllllllllllllllllilllll Kroonprinses Beatrix, die zaterdag haar 21ste verjaardag vierde, heeft op paleis Soestdijk de burgemeester van Amsterdam en deputaties van de organi saties waarvan zij beschermvrouwe is ontvangen. Enkele polio-patiënten uit het Goois kinderziekenhuis boden de prinses een verjaardagstaart met 21 kaarsen aan. Het geschenk was afkomstig van het bestuur van het Prinses Beatrix Polio Fonds. Om half vjjf arriveerde de bur gemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, die namens de gemeente de prinses een gouden penning aan bood, die geslagen is ter gelegenheid van het eerste officiële bezoek van de prinses aan de hoofdstad op 30 ju ni 1956. De penning werd ontworpen door prof. P. Gregoire, hoogleraar aan de rijksacademie voor beelden de kunsten te Amsterdam. Voorts kreeg de prinses, ter bevestiging aan een armband, zeven gouden tientjes, respectievelijk daterend van 1832, 1842, 1876, 1897, 1898, 1913 en 1925. Een kwartier later ontving de prin ses een deputatie van de samenwerken de instituten voor kunstonderwijs te Am sterdam en' nadien een deputatie van de koninklijke marechaussee, die de prinses met een bloemenmand verras- te. De laatste deputatie kwam van de koninklijke Nederlandse federatie van landelijke rijverenigingen. De deputa tie bood een schelpvormige bloemen mand aan met een bodem van goudge le appelen en een symbolische voorstel ling van een hindernismuurtje van im mortellen. De mand was opgemaakt met lila orchideeën. (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse Bondsdag heeft de re gering opdracht gegeven met Parijs in onderhandeling te treden over de vrijlating van ongeveer achtduizend minderjarige Duitse jongens, die in het Franse vreemdelingenlegioen dienen en over een officiële toezegging der Fran se regering, dat in de toekomst geen minderjarige Duitsers meer voor het legioen zullen worden aangeworven. In totaal dienen naar schatting van het parlement 15.000 Duitsers in het le gioen. Ongeveer de helft daarvan is minde; jarig. Het semi-officiële Egyptische blad Al Ahram meldt, dat Irak heeft be- slote lid van het Pact van Bagdad te blijven, doch dat het zich niet gebon den acht door de geheime clausules van het verdrag, aldus bericht Reu ter. De Iraakse premier, Al Kassem, zou dit hebben meegedeeld aan de Britse ambassadeur in Bagdad, T" j- velyan. Russische functionarissen hebben ver klaard dat de 60-jarige bas Paul Robe son, die drie weken met bronchitis te Moskou heeft gelegen, nu aan de be terende hand is. Ook Robesons vrouw Eslanda, schijnt ziek te zijn. Beiden liggen in een hospitaal dat bestemd is voor regeringsfunctionarissen en bij zondere gasten van de regering. Prinses Beatrix is zaterdag op haar eenentwintigste verjaardag o.a. gelukgewenst door vier poliopatiëntjes uit het Gooise Kinderziekenhuis te Bussum. De negen jarige Joke Okkerman mocht met de prinses de kaarsjes van de verjaardagstaart aansteken. Addi-ou-Bihi, een Berber-leider is gistermorgen ter dood veroordeeld voor het smeden van een mislukt complot, dat ten doel gehad zou hebben de Fransen weer meester te doen worden in Marokko, aldus meldt U.P.I. Het vonnis werd zondag even na middernacht door het Marokkaanse" Hoge Hof geveld en vormde de climax van een proces, dat twee maanden geleden be gon en politiek gesproken nogal „explosief" was. Zeven van Bihi's mede- beklaagden werden eveneens ter dood veroordeeld. Het doodvonnis kan al leen door koning Mohammed V opgeschort of in een andere straf worden veranderd. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, vertrekt morgen per vliegtuig uit Washington voor een reis naar Londen, Parijs en Bonn, aldus meldt United Press International. In deze steden zal hij met de regeringsleiders en de ministers van buitenlandse zaken bespre kingen voeren over de Duitse kwestie. In een communiqué van het State Department wordt gezegd, dat „minister Dulles tot de conclusie is geko men dat het in het huidige stadium van de gebeurtenissen in Europa nut tig is, dat hij persoonlijk van gedachten wisselt met de regeringen van Groot-Brittannië, Frankrijk en Duitsland" Dulles zou eerst naar Londen gaan en vervolgens naar Parijs en Bonn. Tijdens zijn bezoek aan Parijs zou hij ook een onderhoud hebben met Paul-Henri Spaak, de secretaris-generaal van de NATO. iiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimHimmuiiiMiiiiiiii Hef observatorium van Boelmm, tn West-Duitsland, heeft tussen zaterdag avond en zaterdagnacht viermaal sig nalen van een nieuwe kunstmaan op gevangen op een golflengte van '20 004 Megaherz, aldus bericht A.F.P. Vol- Bihi, oud-gouvernour van de verafge legen provincie Tafilalet in het zuiden van Marokko, heeft nimmer de nogal sensationele beschuldigingen van het openbaar ministerie betwist. Die be stonden daaruit, dat Bihi met een drie tal generaals uit het Franse leger twee jaren geleden zou hebben gecomplot teerd om een opstand te verwekken onder de Berber-stamleden die van na ture oorlogszuchtig zijn. De opstand, zo werd beweerd, zou aan Frankrijk het voorwendsel hebben verschaft om in te grijpen en Marokko weer te be zetten. een jaar nadat het aan dit vroe gere protectoraat volledige onafhanke lijkheid had verleend. Een en ander lijkt nogal fantastisch. Het beweerde complot zou hebben moe ten uitbreken in januari 1957, toen koning Mohammed het land uit was. De advocaten van de verdediging heb ben tijdens het proces gevraagd, de Franse generaal René Cogny, vroe ger bevelhebber in Indo-China en op perbevelhebber van de Franse strijd- krachten in Marokko ten tijde van de i opstandige beweging, als getuige op te roepen. In Marokkaanse kringen wordt echter beweerd, dat de Franse am bassade nooit op de oproepen van het Hof, door het ministerie van buiten landse zaken doorgegeven, heeft geant woord. 7 - WÊk m\ Op de weg Amsterdam - Edam is zondag een personenauto geslipt en over de kop geslagen. Van de vijf in zittenden werden er vier uit de auto geslingerd. Een van hen, de 52-jarige mevrouw Bouwe uit Amersfoort liep zulke ernstige verwondingen op dat zij spoedig na het ongeluk overleed. Twee kinderen van tien en twaalf jaar kwamen in een sloot langs de weg te recht en kwamen met de schrik vrij evenals de achttienjarige zoon van het slachtoffer. Een in Duitsland wonende dame liep enkele kneuzingen op. Volgens pen officiële Britse verkla ring hebben strijdkrachten van de sul tan van Muskate aan de Perzische Golf drie dorpen op opstandelingen in Midden-Oman veroverd. Dit bericht Reuter. ff Audrey Hepburn lieejl bij een val van haar paard vier ruygewc. vc s g en enkele ribben gebroken. Zij ligt thans in het ziekenhuis te Durango in Mexico Men ziet haar echtgenoot Mel Ferrer hier aan haar ziekbed. Hij kwam per vliegtuig met speciale doktoren uit zijn woonplaats over om zijn vrouw te bezoeken, die wel zes weken het bed zal moeten houden. Met ingang van vandaag zult V gedurende enige tijd iedere dag een luchtige tekening méér in ons blad aantref jen. U bent al vertrouwd met Alfredo, Kuifje en Eric; de nieuwe reeks is iets anders: zij is geen strip verhaal en bevat geen meervoudige tekeningen maar gerft telkens één enkele momentopname uit het leven van een min of meer gewoon gezin. Een komische momentopname echter, die u op zijn minst een glimlach en vaak een schaterlach zal ontlokken. „Bij de buren" zal de reeks heten. Wij kozen die titel rm u een ge noegen te doen. Want de meeste in tekening gebrachte situaties zijn van dien aard, dat U niet graag zoudt hebben dat ze zich bij u thuis zou den voordoen. Waar - wel? Bij de buren natuurlijk. Ruim 1000 kandidaten hadden zich aan het adres Rosestraat 66 vervoegd waar de firma L. van Zanten is ge vestigd, reparateur van schepen, aan legger van pijpleidingen enzovoort. Van hen kwamen er voorlopig 100 in aan merking om naar Oost-Duitsland te vertrekken, waar deze Rotterdamse on derneming werk had aangenomen voor één jaar, met de mogelijkheid een tien jarig contract te verkrijgen, wanneer de opdrachten naar wens werden ver vuld. In de metaalbranche heerst in Rotterdam en omgeving enige werke loosheid, omdat o.a. in Vlaardingen onlangs 125 man op straat zijn gezet. Daaruit valt wel te verklaren, dat de toeloop zo groot was. In een communiqué, dat door de drie vakbonden is uitgegeven, staat onder meer: „Er bestaat geen enkele con tractuele zekerheid over de naleving van een aantal belangrijke arbeidsvoor waarden, zoals vacantie, vacantietoe- slagen, doorbetaling, aanvullend ziekte- geld, overwerkbetaling, pensioenpre mies enz." Kortom, de arbeidsvoor waarden en sociale omstandigheden worden voor deze liefhebbers om in Oost-Duitsland te werken uiterst du bieus geacht. Van de zjjde van de firma Van Zan ten vernamen wij daarentegen, dat met het Gemeenschappelijk Administratie kantoor voor dit personeel reeds een bevredigende regeling is getroffen. De garantiegelden zouden al gestort zjjn. Men wees er bovendien op, dat de werknemers in dienst zouden blijven van het Rotterdamse bedrijf, dat een voudig elders werk had aangenomen. Alle verantwoordelijkheid blijft dus bij Van Zanten berusten, en niet bij de Dui*se werf in Warnemüde Het is derhalve ook onjuist om deze firma bij de categorie der koppelbazen te rang schikken, die voornamelijk arbeiders lokken naar Hamburg, Bremen en Lü- beck. Men is voornemens binnenkort wederom een konvooi werknemers naar achter het ijzeren gordiin te zenden. De visa worden grif verstrekt, zodat ook in dit opzicht de Rotterdamse me taalbewerkers niets in de weg wordt gelegd om de economie in Oost-Duits land te helpen versterken. Een Amerikaanse militaire clakota is zondagnacht nabij Kerrville in Texas bij een poging tot een noodlanding veron gelukt. Van de 28 inzittende soldaten kwamen er drie om het leven. Verschei dene andere raakten zwaar gewond. In het communiqué van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken wordt nog verklaard, dat de reis niet een weerspiegeling is van onvoor ziene moeilijkheden. „Zij weerspiegeit het belang dat de Westerse bondgenoten hechten aan de blijvende eenheid in hun politiek inzake Berlijn en het Duitse vraagstuk". Volgens functionarissen in Washington zou Dulles ongeveer een week wegblijven. Reuter meldt echter uit Washington, dat het besluit van Dulles, naar Europa te reizen, op een tijdstip komt, dat tus sen de Westerse mogendheden verschil len zijn ontstaan over de benadering van het voeren van onderhandelingen met de Sovjet-Luie over Duitsland. Engeland en de V.S. zouden volgens berichten bereid zijn nieuwe methoden te zoeken m de hereniging van Duits land tot stand te brengen, terwijl Frankrijli en West-Duitsland voorstan der zouden zijn van een straffere ge dragslijn en een strikt vasthouden aan de formule van vrije verkiezingen als i gens Het observatorium draait de nieu enige manier om beide delen van we kunstmaan of raket in 105 tot 106 Duitsland te herenigen. minuten om de aarde De uitgezonden I seinen vormen de letters „Aal". Zij klinken veel duidelijker en hebben een andere toonhoogte dan de signalen van de derde Spoetnik Men vermoedt dat het hier een nieuw Russisrh» kunst- maan betreft, mogelijk een apparaat j dat naar de aarde zal kunnen terug keren. Het Italiaanse persbureau Agenzia I continentale, dat nogz. eens betrouw- j bare belichten uit communistische lan den heeft, meldde gisteren dat bij Rus sische raketproeven tussen maart 1956 en maart 1958: 2.400 ongelukken met dodelijke afloop zijn gebeurd. Bijna een derde van de raketproeven is in die jaren mislukt, veelal door materiaal- fouten. Het persbureau, dat zegt te beschikken over een „gedetailleerd ver slag van do Joegoslavische geheime dienst", verklaart dat bij een van de ongelukken, te Sodolosj in Zuid-Sibe- rië, een raket „p een kazerne was te rechtgekomen, waardoor een niet ge noemd aantal militairen was omgeko men. Maarschalk Malinovski, de Sov jet-minister van defensie, heeft volgens dit geheime rapport verklaard, dat de nieuwe wapens nog niet helemaal vei lig zijn ei dat zij niet voor 1 '65 de over winning kunnen verzekeren. Een 21-jarige Nederlandse zeeman, Petrus Marinus Tahey, is zaterdagmor gen overleden nadat men hem bewus teloos had aangetroffen in het dnet gas gevulde vooronder van het Nederland se motorschip Dina. dat gemeerd lag in de haven van New Port (Isle of Wight). In zijn gezelschap, eveneens bewus teloos, werd zijn maat, zekere Brian E. Flux, gevonden. Beide jonge man nen werden naar het St. Mary's zieken huis te New Port vervoerd. Tahey bleek bij aankomst te zijn overleden. Flux is aan de beterende hand. lllllltllllllllMlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiii De scheepvaart op de Westerschelde naar Antwerpen is zondagochtend ge stremd, doordat een Belgische super tanker van 21.000 ton, de „Fina Ame rica", om elf uur bij Lievekenshoek aan de grond liep en dwars over de vaargeul kwam te liggen. Kort daarna strandde ook nog de 4.000 ton metende Duitse „Weserstein". Uit Vlissingen, Terneuzen en Antwer pen voeren onmiddellijk sleepboten uit om te proberen de schepen weg te slepen. In afwachting daarvan moesten alle schepen met bestemming Antwer pen op de rede van Vlissingen voor anker gaan. De Belgische tanker kon gisteravond kort na half neren worden vlot ge sleept. De stremming in de Wester schelde was daarmee opgeheven. De tanker is 3J5 sleep genomen naar de Boudewijnsluis in Antwerpen. De „Weserstein" is niet zo fortuin lijk. Het schip heeft scheuren bij ruim twee en bij ruim drie. Het maakt vrij veel water en helt naar bakboord. Ep is een graanzuiger opgeroepen om de lading over te nemen. Men verwacht te niet dat het schip vannacht nog vlot gebracht zou kunnen worden. De stagnatie die de stremming heeft veroorzaakt valt achteraf nogal mee. Slechts een tiental schepen had het anker moeten laten vallen. De 21-jarige ongehuwde W. Brom uit Hilversum heeft met lot C 162667 het tweede woonhuis uit de 5e SUS-actie ge wonnen. Brom, die twee loten had gekocht, meldde zich tijdens de KRO-uitzending in de studio. Hij is enige jaren verloofd en hoopt nu binnen afzienbare tijd te kunnen trouwen. Het tweede woonhuis betrof het vijftigste huis dat de organi sator tijdens acties heeft uitgereikt. Dinsdagavond wordt door middel van de radio het nummer waarop het derde woonhuis gevallen is bekend gemaakt. Advertentie Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Enkele overdrijvende wolkenvel den en plaatselijk mist. Vannacht lichte en hier en daar matige vorst, morgen overdag lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. Zwakke tot matige wind in hoofd zaak tussen noord en oost. Zon: 8.19-17.30. Maan: 4.25-13.22. min neersl. Station Weer temp afgel. gisteren 24 uur Stockholm zwaar bew. -5 0 Oslo licht bew. -9 0 Londen onbewolkt 1 0 Amsterdam onbewolkt -2 0 Brussel onbewolkt -3 0 Luxemburg onbewolkt -3 0 Parijs onbewolkt -2 0 Nice regen 4 4 Berlijn zwaar bew. 0 0 Frankfort geheel bew. 0 0 München sneeuw -4 0.2 Zürich zwaar bew. -2 0.5 ^enéve geheel bew. -1 0 Locarno sneeuw 0 3 Wenen zwaar bew. -0 0 Innsbruck half bew. -5 0 Rome regen 10 3 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1