Nieuw voorstel over Duitsland te verwachten Diplomatieke hoogspanning in Londen en Moskou Amerika's nieuwe koers M' m Hoop voor „Hans Hedtoft thans opgegeven Toch wordt nog gezocht Negerkinderen nu ook in Virginia naar voorheen „blanke5' scholen ^4, Poolse communisten moeten ook „katholiek" begraven kunnen worden Huis in brand gestoken te Amsterdam Bij regressie niet op de eerste plaats lonen der arbeiders omlaag koningin juliana Volgens Amerikaans senator Smokkelauto met 800 kg boter aangehouden Na-inlevering van oude zilveren rijksdaalders Met man en muis vergaan Politiepersradio en T.V. met groot materiaal aanwezig Russen houden een Amerikaans konvooi in Duitsland vast Nieuwe controverse tussen kerk en staat in Polen Franse bisschoppen verklaren: In waarlijk menselijke volkshuis houding komt de beloning van het kapitaal na die der arbeiders Het weer Vier jongemannen plegen bankroof in Genève Gouden horloge van Mikojan Imam van Oman op de vlucht naar de wintersport Chauffeur in arrest metgezel ontsnapt Koningin en Prins betuigen medeleven WARSCHAU DECRETEERT: Zolder met inboedel verbrand U êuij! Lichte tot matige vorst Buit bedraagt liefst 1.25 miljoen gulden DINSDAG 3 FEBRUARI 1959 82ste JAARGANG No. 30129 De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Poster Dulles, gaat thans de mogelijkheid na om de Sovjet- pnie tegenvoorstellen te doen in de kwestie-Duitsland. Dit gisteravond meegedeeld door de Amerikaanse senator J. William Fulbright, die sinds enige dagen de opvolger is van senator Green als voorzitter van de Senaatscommissie voor de buitenlandse betrekkingen.. Senator Fulbright heeft een lang onderhoud met Dulles gehad. De minister had hem gezegd, zo verklaarde hij, dat het noodzakelijk is de stand punten van alle verbonden landen met elkaar in overeen stemming te brengen. Ramp „Hans Hedtoft" Ook minister Van A art sen zendt telegram CAMEL MONTY COATS 45.- EEN BRIL VAN KEI p DAT IS GOCD QEZfEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM telefoon; Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk; Breestraet 171, tel. ^#790 Bijkantoor en Red. ümuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- toogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii orgen begint de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, Dulles, een serie besprekingen ttiet Europese regeringsleiders over de Westerse politiek ten aanzien van de wvjet-Unie. Het State Department heeft verklaard, dat deze reis niet wijst °P een plotselinge crisis, maar al is er misschien geen reden om bijzonder Verontrust te zijn over het bliksem bezoek van Dulles aan Maemillan, De Gaulle en Adenauer, toch mag men wel concluderen, dat er moeilijkheden ge rezen zijn in het Westerse kamp. Inderdaad is er de laatste weken in Parijs en Bonn een toenemende be zorgdheid over de opvatting van Washington en Londen inzake de Duitse kwestie. Dulles zelf heeft aanleiding gegeven tot die bezorgdheid door een opmerking die hij op 13 januari in een persconferentie maakte. Dulles ver klaarde toen immers, dat het houden Van vrjje verkiezingen in heel Duits land niet beschouwd behoefde te wor den als de enige methode om tot een Duitse hereniging te komen. Jaar in jaar uit was van Westerse zijde ver klaard, dat de herenigingsprocedure zpu moeten beginnen met vrije verkie zingen. Had Washington dit principe hu los gelaten? - Dulles heeft vorige Week de bezorgdheid van zijn Europe se bondgenoten trachten weg te nemen door te verklaren, dat zijns inziens het houden van vrije verkiezingen nog al tijd als de normale weg beschouwd inpest worden naar een unificatie van Duitsland, maar de indruk is blijven bestaan, dat bet State Department een nieuwe koers wil varen in de Duitse kwestie. Het is merkwaardig, dat het hu juist Dulles is die de Westerse poli tiek van de laatste jaren schijnt te Willen .wijzigen. Tot nog toe waren het immers de Amerikanen die de meest starre houding aannamen tegenover de Sovjet-Unie, en die van geen conces sies aan Moskou wilden weten. Maar de Amerikaanse Republikeinse regering Wordt sinds de verkiezingen van vorig jaar geconfronteerd met een Congres dat nog sterker Democratisch gekleurd Is dan tevoren, en van de nieuwe Demo cratische voorzitter van de senaatscom missie voor buitenlandse betrekkingen heeft Dulles meer kritiek te vrezen dan van diens voorganger. Wellicht heeft Dulles onder druk van het nieuwe con gres zijn houding veranderd. De Britse regering voelt ook wel iets voor een meer buigzame poli tiek in de kwestie Duitsland. Ook in Engeland heeft het bewind rekening te houden met een krachtige oppositie, die heel wat aan te merken heeft op het buitenlandse beleid van de Conser vatieven. Als er inderdaad binnenkort verkiezingen worden gehouden in Groot- Brittannië, zou het Maemillan bijzon der goed te pas komen, als hij voor die tjjd nog een spectaculair gebaar zou kunnen maken, dat uitgelegd zou kun nen worden als een bijdrage tot een internationale ontspanning. De Britse premier speelt met de gedachte van een bezoek aan Khroesjtsjev. Engeland is overigens in alle moeilijk heden tussen Amerika en Europa ge neigd zich aan de zijde van de Ver enigde Staten te stellen. De Britten wil len hun positie als leidende Westerse mogendheid niet in gevaar brengen door een verschil van mening met de Amerikanen. Als Angelsaksische Euro peanen voelen zij meer verwantschap met het Angelsaksische Amerika, dan met het continentale Europa. In het algemeen hebben de Britten trouwens de laatste jaren meer nei ging getoond om in de kwesties van de Duitse eenheid en de Europese veilig heid tegemoet te komen aan de Rus sische eisen, dan de Fransen en de Duitsers. Het denkbeeld van de ..dis engagement", dat door Parijs en Bonn steeds met verontwaardiging van de hand is gewezen, heeft in Londen in dertijd nog al wat weerldank gevonden. De verstandhouding tussen Engeland enerzijds en Frankrijk en Duitsland anderzijds is overigens door de recente moeilijkheden over het vryhandelsge- bied toch al niet beter geworden. In Darijs en Bonn kan men groeiend wan trouwen constateren tegen het buiten landse beleid van Londen. Vervolg op pagina 7) Koningin Juliana is gisteravond te 19.20 uur uit Utrecht per trein naar Gstaad in Zwitserland vertrokken. Zij zal daar met enige bevriende echtparen wintersportvakantie doorbrenger» Van veertien dagen. Fulbright zei, dat Dulles en hij over verschillende mogelijkheden hebben ge sproken, zoals over terugtrekking van geallieerde en Russische troepen tot op een aanzienlijke afstand van de Elbe. Deze mogelijkheid is geopperd door de Russische vice-premier Mikojan tijdens diens bezoek aan de Verenigde Staten. Minister Dulles vertrekt vanavond voor een bliksembezoek aar Londen, Parijs en Bonn. In Londen heeft de Russische zaak gelastigde Rosjtsjin gisteren een onder houd gehad met de Britse minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd. Over het besprokene is niets bekend gemaakt, maar de veronderstelling is geuit, dat het onderhoud in verband staat met de Duitse kwestie en met een mogelijk bezoek van premier Maemillan aan Moskou. In Moskou heeft de Westduitse am bassadeur, Hans Kroll, zowel premier Khroesjtsjev als de onder-minister van buitenlandse zaken Valerian Zorin ont moet. Dat deze besprekingen van ge wichtige aard moeten zijn geweest, valt af te leiden uit de omstandigheid, dat Khroesjtsjev zich blijkbaar tot dat doel heeft vrijgemaakt van het buiten gewone 21e partijcongres der Russische communistische party. Te Bonn toonde men zich gister avond nog vol ongeloof over de be richten, dat minister Dulles met nieu we voorstellen over de Duitse kwestie zou aankomen. Leden van de vliegende brigade der Nederlandse douane hebben gistermid dag bij het gehucht Draaibrug een auto aangehouden, waarmee achthonderd ki lo boter naar België zou worden gesmok keld. Door zijn wagen dwars over de weg te plaatsen dwong de bestuurder van de douane-auto de smokkelaars tot stoppen. De chauffeur van de smokkel auto, een man uit Kruisdijk-Groede, werd gearresteerd; zijn mederijder ont snapte. Auto en boter werden in beslag genomen. De douanemannen waren per mobilo foon gewaarschuwd toen de smokkel auto uit een garage in de polder by Aardenburg naar de grens was vertrok ken. Over enkele weken eindigt de inleve- ringstermijn van de oude zilveren rijks daalders. Bij alle postkantoren en post stations en bij de kantoren en agent schappen van de Nederlandsche Bank N.V. bestaat nog tot en met woensdag 18 februari a.s. gelegenheid tot omwis seling van deze buiten omloop gestelde munten tegen gangbare Nederlandse be taalmiddelen. OTmwKlïiï Deskundigen achten het weinig waarschijnlijk dat de zwakke radiosigna len die men gisteren en ook vannacht weer heeft ontvangen op dezelfde frequentie als die waarop de zenders van de reddingsboten van het vrijdag nacht vermoedelijk vergane Deense vrachtschip Hans Hedtoft kunnen uit zenden, iets uitstaande hebben met het rampschip, aldus meldt United Press International. De Koninklijke Groenlandse Handelmaatschappij heeft trou wens een verklaring uitgegeven, waarin zij bekendmaakt dat zij de „Hans Hedtoft" als met man en muis vergaan beschouwt. In Berlijn wordt op het ogenblik weer de „Grüne Woelie" gehouden, de jaarlijkse grote landbouwtentoonstelling, In de Zwitserse stand in de Pommernhalle werd door een lieftallig bergbewoonstertje een geschenk aangeboden aan burgemeester Willy Brandt. Ook de Amerikaanse staat Virginia, waar sinds vorig jaar september scholen in verband met de rassenkwestie gesloten waren, heeft nu een be gin gemaakt met de rassenintegratie, aldus meldt United Press Internatio nal. Zonder enige incidenten zijn gisteren in het marinecentrum Norfolk zeventien negerleerlingen toegelaten in zes voorheen blanke scholen en in Arlington, een voorstad van Washington, vier. Gouverneur J. Lindsay Almond, wiens pogingen om aan de rassenintegratie te ontkomen de gerechteiyke macht stuk voor stuk heeft veredeld, heeft tenslotte schoorvoetend toegegeven en beloofd, dat hy geen ongeregeldheden zou dul den. In en buiten de schoolgebouwen was gisteren politie aanwezig, maar nergens behoefde te worden ingegrepen. Een paar toeschouwers zagen, hoe pers, ra dio en televisie met groot materiaal aanwezig waren om deze historische gebeurtenis te verslaan, en verder, hoe de kinderen de school binnengingen zonder zich er hoegenaamd iets van aan te trekken, dat er onder hen enkele donkere gezichten voorkwamen. De ne gerkinderen werden bij de deur opge vangen door een schoolfunctionaris die hen voorstelde aan de ieraren. Er was een blank meisje in Norfolk dat naar huis ging, omdat zy niet by negers op school wilde zitten. Maar haar vader belde later op dat hy haar teruggestuurd had. Ook vier blanke jongens meldden zich by het hoofd om hem permissie te vragen naar nuis te gaan. Zy veranderden echter van gedachten, toen hun verteld werd, dat de school dan hun ouders zou verzoeken hen thuis te houden. Van de zijde van het bestuur van de middelbare school te Arlington is mee gedeeld, dat men om twaalf uur 's mid dags door een onbekende is opgebeld met de mededeling dat er een bom in de school lag die over negentig minu ten zou ontploffen. Een onderzoek le verde echter niets op en de leerlingen zyn dan ook op school gebleven. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIHlIllHIIHIIUIIIliHlllliUIIII Koningin Juliana >n prins Bemhard hebben koning Frederik van Denemar ken telegrafisch hun medeleven betuigd met de scheepsramp, die het land zo zwaar heeft getroffen. De minister van verkeer en water staat, mr. J. van Aartsen, heeft een tele gram gezonden aan de Deense minister van handel en nijverheid, waarin hij zijn medeleven uitspreekt met hen die betrokken zijn by de ramp met de „Hans Hedtoft". By de controlepost Marienborn in de oostelijke zone van Duitsland, wordt se dert gistermiddag 1 uur een konvooi van het Amerikaanse leger vastgehou den door de Russen. Het konvooi be staat uit vier vrachtwagens van 214 ton die jeeps vervoeifen. Het konvooi was op weg van Berlijn naar het wes ten. Zonder incident werd de ingang van de controlepost aap de oostzijde gepas seerd, maar het konvooi werd door de Russen vastgehouden toen het de zone wilde verlaten. De reden van de Russi sche handeling is nog niet bekend. Onmiddellijk na het incident heeft de Amerikaanse commandant in Berlijn krachtig by de Russen geprotesteerd. Daarna werd geprotesteerd door het hoofdkwartier van de Amerikaanse strijdkrachten in Duitsland by het Rus sische hoofdkwartier in Duitsland. De onmiddellijke vrijlating van de man schappen en voertuigen werd geëist. Het zoeken naar enig teken van het oranjekleurig schip of zyn overleven den zal desondanks worden voortgezet. De weersomstandigheden in het gebied van de ramp zyn gelukkigerwijs aan het verbeteren. Gisteren is de hele dag intensief ge zocht. De kotter van de Amerikaanse kustwacht Campbell leidde by het eer ste daglicht de schepen die aan het zoeken deelnemen naar het gebied waar de Hedtoft mogelijkerwijs gezon ken is. Vannacht hebben de schepen zich teruggetrokken buiten het zware pakijs dat het gebied waar de laatste seinen van de Hedtoft vrijdag werden gehoord, omringt. De vliegtuigen die het gebied afzoeken, kunnen tien uur in de lucht blijven zonder nieuwe brandstof in te nemen. Het zijn: een Deense Cata- lina-vliegboot, twee C-54 toestellen, twee Neptunes van de Amerikaanse lucht macht en een Lancaster van de Konink lijke Canadese luchtmacht. De vlieg tuigen opereren vanuit Goose Bay, La brador en bases in Argentia en Torbay, in zuid-New Foundland. Een korte felle brand, die zich even ernstig liet aanzien, heeft maandag avond gewoed in de ruim zeven meter hoge zolderverdieping van een huis na bij de westelijke ingang tot de Galery op de hoek van het Frederiksplein en het Westeinde te Amsterdam, waar pre cies dertig jaar geleden het Paleis voor Volksvlijt in vlammen opging. Het torenhoge vuur werd aangewak kerd door een straffe noordoostenwind, doch de brandweer bestreed de vlam men energiek en na ongeveer een half uur was zij de brand meester, waardoor alleen de uitgestrekte zolderverdieping en het daarin opgeslagen huisraad ver loren gingen. Mede op aanwijzingen van de hoofd bewoonster van de eerste etage, de weduwe S., die op haar bed lag te sla pen en door de politie werd gered, stel de het hrandpiket van de politie een zeer nauwkeurig onderzoek in naar de mogelijkheid van brandstichting. Uit verhalen van de weduwe bleek namelijk, dat de onder de zolder ge legen derde etage des middags door een man, een vrouw en een zoon was ont ruimd op gerechtelijk bevel, hun per deurwaardersexploot aangezegd. Tussen deze mensen en de hoofdbewoonster zou reeds lange tijd een ernstige vete heb ben bestaan. Het drietal zou de weduwe bij hun gedwongen ontruiming van de woning hebben bedreigd. Daar de we duwe evenwel maandagavond in kenne lijke staat van dronkenschap verkeerde, kon men op haar verklaringen niet verder afgaan. Zij heeft voor de nacht onderdak gekregen op een politiebureau en is vandaag opnieuw verhoord. „Indien bij een economische regressie offers gebracht moeten worden, dan zijn het niet de lonen der arbeiders, die eerst omlaag moeten, maar de winsten. In een waarlijk menselijke volkshuishouding komt de beloning van het kapitaal na die van de arbeiders. En in het bijzonder moeten de laagst bezoldigden zoveel arbeidsuren kunnen maken, dat zij een passend levens niveau kunnen halen." Deze principiële verklaring hebben kardinaal Liénart van Rijssel en de bisschop van Cambrai, mgr. Guerry, volgens het K.N.P. afgelegd in een Herderlijk schrijven, dat gewijd is aan de gevolgen van de economische teruggang in het laatste kwartaal van 1958. Advertentie De vijf Joegoslavische werkers uit een atoomcentrale, die door een ongeluk aan radio-actieve straling werden blootgesteld en die in Parijs op waarlijk wonder baarlijke wijze op de dood zijn heroverd, worden thans als genezen beschouwd. Dezer dagen werden zij ontvangen in de Joegoslavische ambassade te Parijs. Op de foto v.l.n.r. op de voorste rij: de heer Bugojevitch, mevrouw Uvalitch, echtgenote van de ambassadeur, mej. Dangubitch en ambassadeur Uvalitch. Staande vd.n.r. de heren: Maksitch, Hajdukovitch en Crujitch. BARTEÜORISSTR. HAARLEM TEL 13439 Het Poolse parlement heeft zondag een wetsvoorstel aangenomen waar door katholieke begraafplaatsen ook gebruikt gaan worden voor de teraar debestelling van communisten, of „niet-gelovigen", zoals de een miljoen communisten zich temidden van de 28 miljoen katholieken in Polen noemen. Van katholieke zijde is voorgesteld op katholieke begraafplaatsen stukjes 1 ongewijde grond te reserveren voor communistische begrafenissen, maar dat vonden volgens United Press International de communisten in het par lement een onaanvaardbare discriminatie. Nu heeft de/wet alleen geldingskracht in gevallen waar geen openbare be graafplaatsen beschikbaar zijn en een katholiek kerkhof dus de enige moge lijkheid is die nog overblijft. Dit neemt niet weg, dat de kwestie van de teraar debestelling in de verhouding tussen Kerk en staat in Polen van het aller grootste jelang is geworden. Vele priesters hebben zich verzet te gen het ter aarde bestellen van com munisten in gewijde grond, en daar mee een gerechtelijke vervolging geris keerd. Daarom is een strafbepaling in de wet opgenomen: wie zich verzet te gen het begraven van een overleden communist in gewyde grond, kan drie maanden gevangenisstraf en een boete opgelegd krijgen. De wet is een rechtstreeks uitvloeisel van een incident dat een jaar geleden in Zuromin, in de Poolse provincie War schau, is voorgevallen. Daar was Sta- nislaw Nikiel overleden, de voorzitter van het presidium van de gemeentelij ke volksraad en een communist sinds vele jaren. De parochiegeestelijke wei gerde toestemming te geven tot de ter aardebestelling op zijn kerkhof. De ge meente liet door gemeente-arbeiders een graf graven, op een deel van het kerkhof, waar nog geen graven waren. Met muziek, vlaggen en kransen trok de stoet naar het kerkhof. Katholieken waren er eerder aangekomen en had den het graf dichtgegooid. Drie uur lang is op het kerkhof gevochten voor de communisten het wonnen en het graf weer konden opengraven. Op talrijke plaatsen zijn vergelijkbare incidenten voorgevallen. De 28 miljoen katholieken van Polen hebben thans echter moeten zwichten voor de wil van een miljoen communisten. Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.13 uur) Overwegend droog, enkele over drijvende wolkenvelden en hier en daar mist. Vannacht op de meeste plaatsen matige vorst, morgen over dag lichte vorst. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Zon: 8.17—17.32 'laan: 5.24—14.20 mm neersi Station Weei temp gisteren afgel 24 uur Stockholir geheel bew. -2 0 Oslo onbewolkt -7 0 Londen onbewolkt 1 0.1 Amsterdam zwaar bew. -3 0 Brussel onbewolkt -4 0 Luxemburg onbewolkt -5 0 Parijs onbewolkt -3 0 Nice geheel bew. 8 6 Berlijn zwaar bew. -3 0 Frankfort onbewolkt -5 0 München geheel bew. -5 0 Zürich geheel bew. -3 0 Genève zwaar bew. -1 0 De werkloosheid, welke sedert de oor log in Frankrijk verdwenen was, is teruggekeerd. Al is zy nog niet ernstig, toch veroorzaakt zy in enige sectoren enkele tienduizenden werklozen. Deze werkloosheid heeft reeds verscheidene malen tot incidenten aanleiding gege ven. Zo hebben in Fives-Ryssel 527 ar beiders in de metaalindustrie gewei gerd het hun aangezegde ontslag te ac cepteren. De politie heeft hen met ge weld uit de fabrieken moeten verwy- deren. Het ontslag is tot 28 februari ingetrokken dank zij de bemiddeling van de vakbonden. Deze gebeurtenissen en andere zyn voor kardinaal Liéuart en mgr. Guer ry aanleiding geweest tot een belang rijke verklaring over de werkloosheid. De beide bisschoppen noemen de werk loosheid een moreel kwaad, omdat zij de waardigheid van de arbeider treft en de bedoeling van God schendt. Deze immers wil dat de mens werkt en door zyn arbeid een menswaardig bestaan verdient voor zichzelf en voor zyn ge zin. In perioden van economische re gressie, aldus de bisschoppen, mag het ontslag nooit het eerste middel zyn, dat automatisch wordt aangegrepen. Dat is een al te gemakkelijke oplos sing. Integendeel, het ntslag mag pas worden gegeven als alle andere midde len zijn beproefd. ïn dit moet gewetens- vil gesch' n, volgens de eisen van de rechtvaardgheid en de liefde. De bisschoppen verklaren dan dat lo nen voorrang blijven houder boven de winst. Tenslotte wijzen zij erop dat d. uiaerneming iniet maar blinde lings de tekenen van de regressie moe ten afwachten, maar in de toekomst moeten zien en op tyl naar moderni sering streven, nieuwe afzetgebieden zoeken en de export bevorderen. De beide bisschoppen spreken als hun wens uit dat de Franse industrie door een betere organisatie de gevaren van een economische achteruitgang zullen in perken. Vier gewapende jongemannen hebben gisteren te Genève uit een auto van de Zwitserse Nationale Bank een bedrag van 1,4 miljoen trank (ongeveer 1,25 miljoen gulden) gestolen. De daders maakten zich meester van het geld, toen de auto voor een filiaal van de bank stond. Zy ontsnapten in een uit Lausanne gestolen auto. Volgens U.P.I. is dit de grootste bankroof die ooit in Genève is uitgevoerd. Vorige week vrydag werd te Zurich een bank be roofd door een Brit, die de kassier ern stig verwondde en bij zijn poging om te vluchten een taxichauffeur doodschoot. Zyn buit bedroeg slechts 215 frank. iiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiinii Gezagvoerder Arne Schultzberg, de pi loot van het S.A.S.-vliegtuig, dat met de Russische vice-premier Anastas Miko jan aan boord op weg van New York naar Europaeen noodlanding op New foundland moest makenheeft van Mikojan als blijk van dankbaarheid voor zijn geslaagde landing een gouden pols horloge met inscriptie ontvangen. Advertentie GROTE HOUTSTRAAT NAAST IUXOR De troepen van de sultan van Muska- te hebben voor de tweede maal in ne gen maanden tijds de Imam van Oman, Ghaleb ben Ali, diens broer Taleb en hun bondgenoot Sjeik Soleiman ben Him- jar, ,,de koning van de groene berg op de vlucht gejaagd, aldus meldt vol gens A.F.P. het Britse hoofdkwartier aan de Perzische Golf. De troepen van de sultan zijn door de Britten uit gerust. Zij worden geleid door de Brit se kolonel David Smiley De Imam, zijn broer en de sjeik vluchten in de richting van de grens van Saoedi-Arabië, achtervolgd door ge motoriseerde patrouilles.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1