Brand in houtbewerkersbedrijfje aan Lange Heerenstraat K.R.O.-revue in concertzaal te stampvolle Haarlem A. J. M. VAN EMMERIK gisteren hartelijk gehuldigd „De Wurf' met „De reddings boot vaart uit" Thans ook protest van de Distellaan-bewoners Bovenverdieping geheel uitgebrand NAAIMACHINES BREIMACHINES VICTOR HUGO Plannen om het in de zomer voor de badgasten te spelen Per auto aan het bankloket.... i*»i Voorzitter K.R.O. lafl v. Empelen Films J. van Raaphorst - 40 jaar bij PTT - gehuldigd INTERSCHOLAIR JEUGDTOERNOOI t ZIT" IN DE LUCHT" KNITTAX U hoeft niet meer te zoeken... Ruim twee miljoen uit voetbalpool Bus 11 in Aerdenhout Benoeming van pater Van Waesberge bevestigd DINSDAG 3 FEBRUARI 1959 PAGINA 3 Haarlem e.o. Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Biljarten, tweede klas district Haarlem Alle merken - dus ruime keuze ENGEL. Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Groot spaaroverschot bij Nutsspaarbank Volleybalprogramma voor woensdag in Haarlem ZANDVOORT Ergerlijk geval van dierenmishandeling Kleuterschool gesloten KUIPERS, Kleine Houtstr. 112 Telefoon 11142 Haarlem net de dag meer in trek Engelse vrienden winnen: HPG-heren uitgebekerd in KNZB-competitie Scheidsrechters in Beverwijk bijeen Muziekfestival in Prades Ook H.B.U. in Hilton Het busongeluk bij Dordrecht Beurs van Amsterdam Beurs van New York In de Lange Heerenstraat te Haar lem heeft vannacht een felle uitslasrzde brand gewoed. Het houtbewerkersbe- ®r'jfje van de heer J. Engels op de bo venverdieping van het perceel 19-21 is volkomen uitgebrand. Pas vanochtend om half tien is de brandweer terugge trokken. De heer Engel was weliswaar tegen brandschade verzekerd, maar de schade blijkt aanzienlijk hoger dan het Verzekerde bedrag. Met drie hogedruk- en drie lagedrukspuiten heeft de brand weer, die onmiddellijk met groot ma terieel ter plaatse was, de strijd met oe vuurzee aangebonden. Om half drie Was men zover, dat de hoofdmacht kon Worden teruggetrokken. Omstreeks kwart voor elf kreeg de brandweer een telefoontje van buurtbe woners, dat er zich in de Korte Heeren straat veel rook ontwikkelde. Vrijwel gelijktijdig belden anderen op, om een Uitslaande brand te melden. Onmiddel- jUk zette de brandweer koers naar de Korte Heerenstraat, maar nog tijdens ue rit kon per mobilofoon de opdracht Worden gecorrigeerd: men moest in de Lange Heerenstraat zijn. De brand bleek begonnen te zijn aan de achter zijde van het houtbewerkingsbedrijf, aan be zijde van de Kruisweg. Daar had de houtbewerker allerlei blikken lak en Verf staan, zodat het vuur onmiddellijk gretig om zich heen greep. Omwonen den verklaarden direct na het uitbre ken van de brand verschillende ontplof fingen gehoord te hebben. Vermoedelijk *Un toen blikken terpentijn geëxplo- beerd. Al dadelijk bleek, dat de bovenver dieping niet meer te redden was. Naar slle kanten sloeg de brand fel uit. Aan be achterzijde was intussen reeds een aangrenzende garage beginnen te bran den, maar het vuur kon daar snel be dwongen worden. In de Lange Heeren straat begon men direct de hogedruk spuiten in te zetten, maar de vuurzee Was te fel. Het water verdampte eer men de haard bereikt had. Daarop wer den de lagedrukspuiten ingezet, die 2500 liter water per minuut in de vlam menzee wierpen. De grote Magiruslad- der werd uitgeschoven, zodat men ook Van de bovenkant het vuur te lijf kon gaan. De man boven op de ladder moest regelmatig worden afgelost, omdat hij op zijn hoge post teveel last had van de felle kou. Door de kou begon ook het neerval lende bluswater te bevriezen, zodat het toneel van de brand in een ijsbaan dreig de te veranderen. Van gemeentewege begon men dan ook al gauw pekel en zand te strooien. Intussen hield de brandweer de belendende percelen nat, zodat het vuur niet kon overslaan. Bu ren waren inmiddels bezig de naast ge legen garages en pakhuizen te ontrui men in verband met het ontploffingsge vaar. Links van het houtbewerkersbe- drijf bevindt zich een opslagplaats van spiritus en alcohol en rechts een gara ge. Voortdurend werden tonnen en va ten naar buiten gerold en in omliggen de straatjes in veiligheid gebracht. Een paar jongens hadden het raaam van een garagedeur geforceerd, waren naaf bin- CINEMA-PALACE: De reis om de wereld in tachtig dagen, a. 1.; 2 en 7.30 uur. tRANS HALS: In die nacht, 18 j.; 2.30. 7 en 9.15 uur. Di. 8 uur. LIDO: A song is bom, a. 1.; 2, 4.15, 7, 9.15 u. LUXOROhne dich wird es Nacht, 18 3.; 2, 7. 9.15 uur. Do.: The high and the mighty, 14 2, 7, 9.15 uur. MINERVA: Do.: Geen plaats voor wilde dieren, a. 1.; 8.15 uur. REMBRANDT: Liebelei, 14 J.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: Het purperen masker, 14 j.; 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De groene man, 18 j.; 2.15, 7, 9.15 uur. Dinsdag 3 februari Concertgebouw, 8.15 uur: Zesde concert serie D van het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Solisten: Jacob Krachmalnick, viool, en Piet Kee, orgel. Geb. St.-Bavo, 8 uur: Culturele avond KAB-Haarlem-oost, m.m.v. Jongedameskoor Clematis en Volksdansgroep Marijke. Schouwburg, 8 uur: Toneelvereniging Tha lia speelt „Boemerang". Woensdag 4 februari Concertgebouw, 7.15 uur: Muziekuitvoe ring in het kader van het Interscholair Jeugdtoernooi. Minerva-theater, Heemstede, 2 uur: Ned. Marionettentheater Bert Brugman met „De dappere Dodo". Minerva-theater, Heemstede: Ned. Mario nettentheater Bert Brugman met „Rigo- letto", opera v. G. Verdi. Teisterbant, 8.30 uur: De galante lectuur uit de Middeleeuwen, lezing. Geb. St.-Bavo, 2 uur: Kindermiddag van r.-k. Middenstandsvereniging Haarlem. GEBOREN: P. Ashworth—van der Smis sen, z; A. M. Haver—ten Berge z; A. Hee remansvan Schie, z; T. A. de Graafden Dekker, z; M. van Eeken—van der Zwet, z; L. N. Verschurenvan Asselt, z; L. Bakker Zoutman, z; M. Bogaart—Verwoerdt, d; S. E. A. M. Angenentvan Eeden, d; C. H. WijnandsNottrot, d; P. GrannetiaMichel, d; G. T. van GiezenBos, d; Y. Kaptein— Buur, d; L. M. RisMagielse, d; M. H. J. DerksenAalberts, d; L. van Schuppen Vroege, d; C. Vernoutvan Beaumont, d; J. G. ten Barge—Huiberts, d. OVERLEDEN: G. F. Teeuwissen—Gerrit sen, 60 jaar; Lorentzkade; J. C. Hommels van het'Nederend, 72 jaar, Esschilderstraat; A. M. Zinkweg—van Diemen, 82 jaar, Jans- weg; F. BlankensteinHofman, 79 jaar, Spaame; J. P. Enthoven, 50 jaar, Kamper laan. ONDERTROUWD: M. A. Vroom en E. Snoeijerbosch. m Maandagochtend is de heer J. van Raaphorst, zaalwachter in het postkan toor aan de Gedempte Oude Gracht te Haarlem, gehuldigd bjj gelegenheid van zijn veertig-jarig dienst jubileum. In zijn woning waren, naast vele familieleden, aanwezig de directeur en de adjunct directeur van het Haarlemse postdis- trict, de heren P. Waale en L. van Beeck, en diverse collega's. Van verschillende zijden werd de heer van Raaphorst lof toegezwaaid. De di recteur zeide, dat de jubilaris in de loop der jaren langs de postale wegen was opgeklommen van jongeling tot een figuur, die voor het publiek het „gezicht" van de P.T.T. is. De heer Waale bracht de feesteling hulde voor de wjjze waarop hij zich in de afge lopen jaren van zijn taak had gekwe ten. De heer van Beeck onderstreepte de woorden van de directeur en over handigde de gebruikelijke oorkonde en de enveloppe-met-inhoud. De chef van de afdeling geldzaken B. Korsman be tuigde zijn erkentelijkheid voor de sa menwerking met de heer van Raap horst. Hij bood een windscherm aan, bestemd voor de nieuwe motorfiets, die de jubilaris van zijn familie had ge kregen. Mevrouw van Raaphorst kreeg een bloemstuk aangeboden. Een oud collega, de heer F. Flooren, wierp een terugblik op de „goeie ouwe tijd". Hij was tegelijk met de heer van Raap horst bij de P.T.T. in dienst gekomen en prees zich gelukkig het jubileum van zijn vriend te mogen meemaken. Gisteravond is in café Van Trigt aan de Rijksstraatweg 360 te Haarlem een begin gemaakt met het kampioenschap tweede klas district Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. De eerste uitslagen waren: R. Bloemendaal P. Kaandorp J. Hand graaf A. Brand C. Schermerhorn A. Samson A. van Heusden J. Dreijer Vanavond worden de partijen voort gezet om zeven uur in dezelfde omge ving. 150 31 21 4.83 114 31 31 3.67 150 32 23 4.68 134 32 22 4.18 150 22 21 6.81 101 22 20 4.59 150 36 16 4.16 141 36 23 3.91 nen gekropen en hadden de binnen ge stalde auto dwars door de deur heen naar buiten gereden. Dezelfde taferelen speelden zich in de Lange Molenstraat af, waar twee garagebedrijven volledig ontruimd werden, omdat het vuur hen aan d/» achterzijde bedreigde. De smalle straten stonden vol vrachtwa gens en luxe auto's. Zelfs een oplegger werd op zijn velgen de straat opge duwd. De brandweer plaatste voor de veiligheid ook in de Lange Molenstraat een motorspuit, maar die hoefde niet in actie te komen. Onder de vele belangstellenden, die ondanks het late uur naar de brand wa ren komen kijken, bevonden zich bur gemeester mr. O. P. F. M. Cremers en de substituut-officier van Justitie, mr. J. J. Bredius. Onder het houtbewerkersbedrijf be vond zich een opslagplaats van verf en hout van de eigenaar van het pand. Het benedengedeelte werd wel ontruimd, maar liep geen brandscha de op. Wel kreeg het veel waterscha de. De brandweer was van meet af aan begonnen de vloer van de bran dende bovenverdieping nat te houden. Over de oorzaak van de brand is nog niets met zekerheid te zeggen. Van ochtend heeft het brandpiket van de Haarlemse politie een nauwgezet on derzoek ingesteld. De houtbewerker J. Engel zegt om kwart voor zes gister avond zijn werkplaats te hebben ver laten. Het kacheltje achter in de werk plaats, dat met houtresten wordt ge stookt, zou toen vrijwel uit geweest zijn. De uitvoeringen van voordracht, to neel® en dans van het in^scholair jeugdtournooi voor de scholen voor voortgezet onderwijs m Haarlem, B mendaal, Heemstede, Zandvoort en Haarlemmermeer, worden dit &e" geven donderdagavond 26 februari, om half acht en woensdag 4 maart, s mid dags om twee uur en 's avonds om half acht, in de stadsschouwburg van Haarlem. In het museum Huis van Looy aan de Kleine Houtweg in Haarlem wordt van 7 februari tot en met 1 maart in het kader van het jeugdtournooi de jaarlijkse tentoonstelling gehouden van tekeningen, schilderstukken, produkten van handenarbeid, handwerken en fo to's. Zaterdagmiddag 7 februari, om drie uur, wordt de expositie geopend, die te bezichtigen zal zijn dagelijks van 10-13, 14-17 en 19-22 uur, op zondag alleen van 14-17 uur. Advertentie De K.R.O.-Revue ,,'t Zit in de lucht" heeft op zijn toernooi door Nederland maandagavond het Haarlemse Concert gebouw aangedaan. Ofschoon er van op vallende artistieke kwaliteiten weinig sprake was, werd het een avond vol af wisseling en geslaagd amusement: een bijzonder gezellige avond, die de be zoekers de zaal was stampvol nog lang gespreksstof zal leveren. De entree van de revue met een toe passelijke vertaling van „It's in the air", de song uit de gelijknamige film van George Formby, was wat povertjes, maar dat lag eerder aan de geluidsin stallatie dan aan de medewerkenden. Berry Kievits, Gerard Walden, Harry Boda, Nol Kievits en Mitzy Tieland brachten de eerste sketch. Berry Kie vits en Gerard Walden traden het meest haar voren. De lachers hadden zij op hun hand, ofschoon de grapjes nogal doorzichtig waren. Christine Spieren burg en Bert Visser zongen een eind san het eerste programma-punt. „Een hieuwe visie op televisie" was een heel aardige sketch en de jongleur Joe An dy haalde tal van handigheidjes uit. De dans, die rond zijn optreden werd uit- tevoerd, was charmant. Hoe een verze- eringsagent in zijn werk kan opgaan bleek uit een sketch, waarin Gerard Walden de hoofdrol bezette. Het slot was hu inderdaad de climax, meer dan bij de vorige. Ongeëvenaard was het optreden van Toby Rix. In een één-mans-show hield hij zijn gehoor onafgebroken in zijn macht, zingend, grollend en „muziek- makend". Na de pauze kreeg hij voor zijn „toeter-compositie" een verdiend, daverend applaus. Spelend op zijn in strumenten, speelde hij met het pu bliek. k De bezoekers waren enthousiast en de laatste nummers voor de pauze konden er alleen nog een schepje bo venop doen. Dat slot kwam met een oerwoud-avontuur van de apenvanger- met-het-vlindernetje Gerard Walden. Na het kopje koffie ging de revue op dezelfde voet voort. Liebestraum, uitgevoerd door Frances Capy, was een joyeuze opening van het tweede gedeelte, welke werd gevolgd door een luidruchtige sketch: verwikkelingen rond een vals tientje. Die Goede Oude Tijd bracht zang en dans, waaraan alle zang- en danssolisten medewerkten. Joe Andy zorgde, als de aangeschoten kelner, voor de verbindingen. In de geest van Snip en Snap was het nummer, waarvoor de bezoekers in hun programma vraagtekens lazen. Het was Wel leuk, ofschoon het mannelijk karak ter in het „dames"-kwartet iets te veel overheerste. Aan de apotheose, Neder- land-Bloemenland, deden alle medewer kenden mee. Het betekende het einde van een revue, die drie-en-half uur had geduurd. De algehele leiding lag bij Gerard Walden. De orkestrale begelei ding van het K.R.O.-revue orkest onder leiding van André van Wattingen was glad vakwerk. De sous-chef van de aifdeling perso neelszaken van de Haarlemse secreta rie, de heer A. J. M. van Emmerik is gistermiddag ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum tijdens een offi ciële receptie in de vorstelijke Graven- zaai van het Haarlemse stadhuis uit bundig lof toegezwaaid. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers noemde hem een veelzijdig man, die naast zijn da gelijkse taak talrijke belangrijke functies in het maatschappelijk leven vervult. Hoe groot de werkzaamheid van de heer Van Emmerik buiten de ambtelijke sfeer is bleek gistermiddag heel duide lijk, toen velen hem en zijn familie kwamen complimenteren. Van burgemeester Cremers kreeg de heer Van Emmerik te horen, dat het college van B. en W. zijn buiten de amb telijke wereld gelegen werkzaamheden zeer op prijs stelt. De heer Cremers vond dat voordelig voor de gemeente in het algemeen en voor de afdeling, waarvan de heer Van Emmerik deel uitmaakt, in het bijzonder. De afdeling personeelszaken is namelijk eed vitale afdeling, waar steeds nieuwe begrippen worden gehanteerd en waar aan het hoofd een sous-chef moet staan, die het leven veelzijdig kent. Sprekend namens alle ambtenaren van de secretarie en het ontvangers kantoor prees de gemeente-secretaris, mr. H. Phaff de jubilaris om zijn eenvoud, klaarheid en snelheid van wer ken. Hij meende, dat op hem het woord van Nagpleon van toepassing is: „een administratie moet handelen en werken niet beraadslagen." Hij overhandigde hem een prachtige atlas. De heer F. van Egmond, hoofd van de afdeling perso neelszaken, hoopte, dat de gemeente nog lange jaren mocht profiteren van de bijzondere talenten van de heer Van Emmerik. De heer Van Egmond liet zijn felicitatie vergezeld gaan van een boek. Hartelijke woorden sprak de heer J. Loerakker, voorzitter van de Haarlem se afdeling van de A.R.K.A., die in de heer Van Emmerik een van haar beste voorzitters heeft gehad. Vooral zijn yoortvarend optreden tijdens de oorlogs jaren prees hij hogelijk. Daardoor was het mogelijk, dat de Haarlemse afde ling een der eersten was, welke na de bezettingstijd aan de arbeid toog. Een prachtige aansteker vertolkte de war me gevoelens, die het bestuur van de A.R.K.A. jegens de heer Van Emmerik koestert. Mevrouw Peltenburg-Botje roemde de kwaliteiten van de heer Van Emmerik, die al vele jaren achtereen het secre tariaat waarneemt van de stichting r.-k. Industrie- en Huishoudschool, na mens welke stichting mevrouw Pelten- burg het woord voerde. Zij zei, dat het voorbereidende werk voor de bouw van de nieuwe school aan de Garenkokers- kade, die hopelijk nog dit jaar zal wor den geopend, voor een niet gering deel op de schouders terecht is gekomen van de heer Van Emmerik. De heer Van Emmerik sprak een uitvoerig dank woord, waarin hij zich 'n het algemeen en jegens iedere spreker persoonlijk er kentelijk betoonde voor alle hulde, die men hem bereid had. In januari werd bij de Nutsspaarbank Haarlem in totaal ingelegd een bedrag van f 3.858.000 en opgevraagd f 2.981.000, zodat het spaaroverschot f 877.000 beliep. Het totaal spaartegoed steeg hiermede tot een bedrag van f 55.173.550 per ul timo januari. In dezelfde maand wer den 1.060 nieuwe spaarders ingeschre ven, waardoor het aantal spaarders per eind januari een totaal bereikte van 90.905. Op dezelfde datum waren 15.349 spaarbusjes in omloop. Woensdagavond speelt het hoofdklasse damesteam van Die Raeckse in 't Kre- iagehuis in Haarlem tegen het Amster damse AMVJ. De hoofdstedelingen boekten goede resultaten en bezetten de vijfde plaats op de ranglijst, maar wij achten een Haarlemse zege toch mogelijk. De herenploeg van de rood- witten ontmoet voor eigen publiek het pittige Castricumse Smash. Een tegen stander iets sterker dan Die Raeckse. Ook MHBS, de leidster in de over gangsklasse, komt tegen The Smash in 't veld. de ploeg van Janie Turkstra. Voor de eerste klasse ontmoet Sant poort zjjn eigen reserves en speelt Ves- mia bij de dames, met een redelijke kans op winst, tegen Velox. Het luidt: programma voor woensdag Heren, overgangsklasse: Die Raeck- se-The Smash (9 uur). Eerste klasse: Santpoort 2-Santpoort 1 (8 uur). Tweede en derde klasse: WIK 3-He- pol 2, Velox-Set up, DSS-PSVH, Gios- AW. Dames, hoofdklasse: Die Raeckse- AMVJ (9 uur). Overgangsklasse: MHBS-The Smash (8 uur). Eerste klasse: Vesmia-Velox (7 uur). Tweede en derde klasse: De Blin- kert 4-DSS 2, SSO-HBC 3, Vgsmia 3- Gios 3, Eclecta 2-Vesmia 2, AVC 3- OVRA 3, Velox 2-HBC 2, Santpoort- HVS 2, Die Raeckse 3-O.G. 2, O.G. 3- Eclecta 3, HBC 5-Topscore 2, Topsco- re-HBC 4, DSS 2-De Blinkert 5. Maandagmiddag heeft de Zandvoort- se politie een ergerlijk geval van die renmishandeling geconstateerd. In een schuur nabij het circuit hield de voer man K. negen varkens, die erg waren vervuild. Het ergst was er evenwel een geit aan toe. Dit dier kon niet meer op de poten staan en K. had daarom een jute zak tussen twee lat-, ten gespannen en daar hing de geit op. Het dier had verschillende etteren de wonden en leed honger. Een dieren arts heeft de geit afgemaakt. De poli tie heeft proces-verbaal opgemaakt. Verder worden maatregelen overwogen om aan de verontreiniging in deze schuur, (broedplaats voor tientallen zeer grote ratten) een einde te maken. In verband met ziekte van het onder wijzend personeel is de r.-k. kleuter school St.-Agatha te Zandvoort voorlo pig tot 9 februari a.s. gesloten. Advertentie Advertentie naar de lucifer waarmee U ao'n voor» treffelijke, geurige VICTOR HUGO Bolknak-sigaar aansteekt. In de doosjes VICTOR HUGO „Surprise" (5 st.a 27 ct) en „Inclusief" (5 st. a 22 ct) zijn nL Uw lucifers bijgesloten. Profiteer van deze service en geniet van de met zorg uitgekozen melange uit de allerfijnste tabaksoorten. Oud Zandvoort herleefde maandag avond in „Zomerlust". Het toneel was herschapen in een Zandvoorts interi eur van een halve eeuw geleden en daarop speelde zich het leven af van een Zandvoorts gezin tijdens vliegend stormweer als vader Willem er op uit is met de reddingsboot om de schip breukelingen van de „Alba" te red den. De „Alba" strandde in da nacht van 30 op 31 januari 1905 voor Zand voort. Het schip verging, maar de be manning van de Zandvoortse roeired- dingsboot wist alle opvarenden veilig aan wal te brengen. Onder de gered den bevond zich ook een Vlissinger die al meer dan 20 jaar van huis was geweest! Terwijl de familie in angsti ge spanning naar het geloei van de storm luistert en de terugkomst van vader verbeidt, komt een oude zeeman vertellen van een redding die hij zelf heeft meegemaakt, namelijk in 1890, toen de „Von Lindern" voor Zandvoort strandde. De schrijfster van dit toneelspel, mej. E. Bakels uit Zandvoort is er in ge slaagd, de sfeer van het oude Zand voort treffend weer te geven. Vooreerst James Gault, een 53-jarige arbeider te Belfast die nog geen tien pond per week verdient, en een gedeeltelijk blin de vriend die van zijn ouderdomspen sioen moest rondkomen, hebben samen de hoofdprijs gewonnen in een nationa le voetbalpool. Het juiste bedrag is nog niet bekend, maar vermoedelijk zal het meer dan 200.000 pond (ruim twee mil joen gulden) zijn. De twee winnaars plachten wekelijks tien shilling voor de pool te spenderen. „Ik leef als in een droom", zei James Gault toen hij naar Londen vertrok om zijn prijs te innen. Hjj had 's avonds in zijn vrije tijd dienst gedaan als taxichauffeur om het bedrag van 236 pond bijeen te krijgen voor een reis van zijn vrouw naar Nieuw-Zeeland waar zij haar broer ging bezoeken. Nu gaat Gault ook naar Nieuw-Zeeland en zonder dat hij ervoor behoeft te sparen. Hij blijft ook auto rijden, maar niet meer in een taxi. Met twee invallers toog HPC gisteren naar Dordrecht om ZPB uit Barendrecht te ontmoeten in de eerste afvalronde van de bekercompetitie heren K.N.Z.B. In snelheid en baltechniek was HPC de meerdere van ZPB, maar het gebrek aan tactisch inzicht speelde de Haarlemmers parten, waardoor zij de eer aan hun gastheren moesten laten en uitgescha keld werden voor verder spelen in de bekercompetitie. Al spoedig scoorde Wiers met een om haal het eerste doelpunt. Het door de HPC-keeper verkeerd beoordelen van een boogbal betekende de gelijkmaker en ZPB slaagde er vervolgens in om met een verkregen spelersmeerderheid de leiding tenemen. Na een snele actie van Prins werd het in de tweede helft 2-2. Het te ver naar voren trekken van de HPC-verdediging schonk ZPB de gele genheid wederom de leiding te nemen, maar na een stootbal van Termeer werd het 3-3. HPC zette alles in om het hier bij te houden, maar Dreijer werd het water uitgestuurd en daarvan maakte ZPB gebruik om met 4-3 als overwin naar uit de strijd te komen. Maandagavond waren de scheidsrech ters van de Haarlemse Voetbalbond in Café Sport bijeengekomen voor het bij wonen van een contactavond. De orga nisatie hiervan berustte bij de collega's uit Beverwijk, die er voor zorgden, dat men zich geen moment verveelde, verveelde. De heer D. Wijnberg heeft vooraf een woord van welkom gesproken en er op gewezen, dat het een traditie begint te worden, dat de Beverwijkse scheids rechters eens per jaar hun collega's uit het gehele rayon ontvangen om ge zamenlijk deze avond door te brengen. De scheidsrechters zjjn in Beverwijk heel erg gezien bij de plaatselijke winkeliers want nimmer doet men te vergeefs een beroep op hun medewer king aan deze avond. Men had weer een kostbare collectie prijzen geschonken. Deze waren door een aantal dames bij eengebracht. Er werd deze avond naar hartelust geklaverjast, gesjoelt en ge kiend terwijl men ook nog aan het vlot bruggen was. Kortom het werd een ge slaagde bijeenkomst. De uitslagen van de verschillende wedstrijden luiden: Thans hebben ook bewoners van de Distellaan in Aerdenhout een schrijven gezonden aan de gemeenteraad van Bloemendaal, waarin met klem ver zocht wordt de route van bus II van de N.Z.H. te verleggen naar de hoofdver keersweg van het „Spiegelenburgh- kwartier", de Oosterduinweg. Eni ge dagen geleden hebben bewoners van de Clematislaan een dergelijke brief verzonden. Zoals wij reeds meldden staat de N.Z.H. op het standpunt, dat de gewraakte busroute juist in het be lang is van die buurtbewoners, <''e ge noodzaakt zijn van een openbaar ver voermiddel gebruik te maken. De route is in volledige overeenstemming met het gemeentebestuur vastgesteld. Wanneer debus niet meer door het „Spiegelenburghkwartier" zou mogen rijden, overweegt de N.Z.H. lijn 11 op te heffen. De Distelllaan-bewoners spreken in hun brief van „de zeer bezwaarlijke toestand, welke de buslijn 11, lopend over de Oosterduinweg, veroorzaakt met (door) de onlogische slinger door de nauwe woonlanden". In de smalle Rijnegomlaan, Distellaan en Clematis- laan is thans een eenrichtingverkeer in gevoerd, waarbij de Distellaan al het uitgaande verkeer van de hele buurt heeft te verwerken. De Distellaan, tot nu toe de rustigste in de buurt, is daar door plotseling geheel van karakter veranderd. De dubbele buslijn, die vóór dag en dauw begint en tot laat in de avond de Distellaan in omhooggaande richting berijdt, veroorzaakt daardoor met de zware motoren extra veel lawaai en stank. De trillingen doen muren en pi fonds van de huizen scheuren. Al het verkeer, dat nu eensplaps in de D tellaan rijdt, is gevaarlijk voor de vele jonge kinderen in de laan. De bewoners vragen zich af, nu de Distellaan plotseling in een drukke verkeersweg veranderd, welke belan gen daarmee gemoeid zijn. Zij wijzen op de veie in de laan geparkeerde auto's, waardoor de bus niet of slechts uiterst moeilijk kan passeren en dan de fraaie bomenaanplant beschadigt. Aan de Princess Avemie in de Engelse stad Liverpool is de eerste bank in En geland in gebruik genomen, waar de cliënten hun zaken kunnen afdoen zon der hun auto te verlaten. Het loket, dat uit de buitenmuur van dit nieuwe fili aal van de Westminster Bank steekt, is voorzien van kogelvrije ruiten. Papieren en geld worden tussen cliënt en loket beambte gewisseld door middel van een soort slede in* het loket. Het jaarlijkse muziekfestival van Prades in de Franse Pyreneeën, dat als centrale figuur de Spaanse cellist en dirigent Pablo Casals heeft, zal dit jaar gehouden worden van 4 tot 20 juli. In deze spahne tijds zullen de bezoe ker een reeks concerten geboden wor den met werken van Bach, Beethoven, Mozart, Brahms en Schubert. Naast de meester zelf zullen optre den de pianisten Wilhelm Kempf en Mieczislaw Horsowski, de violisten Yehudi Menuhin en Christian Ferras, het Londens Bachgezelschap en het Londens symfonie-orkest. door het gebruik van het Zandvoortse dialect maar ook door gestalte te geven aan een karakteristiek aspect van de „echte" Zandvoorter: zijn bereidheid om in geval van nood zijn leven in te zetten voor de redding van de even mens. Dit alles met een vertoon van oude costuums, kappen, oorijzers en sierspelden, zoals die vroeger in Zand voort gedragen werden. Uit het gesprek tussen Marijke de vissersvrouw en haar moeder Bet komt duidelijk naar voren hoe de oude Zandvoortse vissersbevol king gebrek geleden heeft. Terwijl man en zoons op zee waren, moest moeder met haar dochters voor het aardappel veldje zorgen. Gememoreerd werd ook het goede werk dat de Swalue en pas toor l'Ami van Zandvoort hebben ge daan. De buurt-'en'folklorevereniging „de Wurf" heeft met dit toneelspel ..De reddingboot vaart uit" een welverdiend succes geboekt. Er gaan stemmen op, om de opvoering in het a.s. zomersei zoen voor de badgasten te herhalen. De firma Bakels vertoonde nog enkele films van het oude Zandvoort waarin de prachtige belichting van het strand, de zee en de wolken opvielen. Het Hoogwaardig Episcopaat heeft de benoeming van pater prof. E. H. J. van Waesberge O.P. als voorzitter van de K.R.O. bekrachtigd. Naar aanleiding hiervan werd hedenmiddag op de K.R.O.-studio in Hilversum de nationa le driekleur gehesen. Naar de Hollandsche Bank-Unie ons meedeelt participeert zjj met 150 aan delen van 1.000 nominaal elk in de Amsterdam-Hilton Hotel Maatschap pij n.v. waarvan dezer dagen de offi ciële oprichtingsacte in de Nederlandse staatscourant werd opgenomen. De Hoge Raad heeft het beroep ver worpen van de Dordtse chauffeur, die in hoger beroep door het gerechtshof in Den Haag wegens dood door schuld is veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf. In mei 1947 reed hij met 50 km. vaart onder de gemeente Dor drecht tegen de betonnen leuning van een brug. Door deze botsing verloren zes inzittenden van de door hem be stuurde autobus het leven. Advertentie Voor SNOEIEN en BESPUITEN van vruchtbomen en hees ters is het nu tijd. TUINBOUWBEDRIJF HEEMSTEDE - TELEF. 3-80-80 (Niet officiële koersen) Vorig opening 4% Ned. 1958 3% Ned. 1953 Staffel 1947 3% Ned. 1956 314 Ned. 1948 314 Ned. 1950 314 Ned. 1954 31i Ned. 1955 D B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mlj Cert Amsterdam Rubber H.VA. Senembah-Mt) A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert Deli Mij Fokker v. Gelder Hoogovens Mill]er Co. Philips Gem .bes Unilever Billiton 2e Kon Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn K.L.M. Kon. Ned Stoomb Mlj K.P.M. Ned. Stoomv Mij. v. Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven '58 2(4 Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 U 2% Rotterdam '57 Alb. Heijn kl. obl. Slot 94% 92A 92 88 88 Ts 89% 90 112% 200 91% 149 129 291% 230% 460 153 264% 224 350 313 511 474 221% 180.60 167% 120 161 133% 169% 143% 115% 10344 89% 97 122 99H 91H 92% 149 129 289% 153.40 522 475 177.70 166 159 133 143% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper KLM. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union OU Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel 30/1 67% 54 51% 77% 48% 106% 31% 41% 46% 73% 48 85% 65% 56% 55% 24% 95% Stemming: gedrukt 2/2 67% 54% 51% 78% 48% 106% 31% 41 46% 73% 47% 64% 56% 55% 24% 94%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3