Pervoechins bekentenis onvoldoende geacht fytouud) Gronchi verzoekt Fanfani aan te blijven Ondanks economisch herstel blijft waakzaamheid geboden Nieuwe strafmaatregelen tegen de anti-partijgroep Priesterhotel in Amsterdam-Zuid Botersmokkelaars moeten menige veer laten Zeeuwse douane toe Juweliers voor ƒ18.000 opgelicht Zwolse vierling 16 jaar België huldigt pater Pire H slaat Italiaanse president weigert het kabinet te ontslaan Verdacht van meer dan 40 inbraken afl v. Empelen KRUISWOORDRAADSEL i ERIC DE NOORMAN Bisschoppelijk akkoord vandaag ontvangen Zesde S.U.S.-actie Kandidatenlijsten Echtpaar gearresteerd Minister in memorie van antwoord Werkgelegenheid eist voldoende ruimte in nationale bestedingen voor investeringen Inbraak uit liefdes verdriet Mgr. Moors maakt kennis met het episcopaat Eén jaar geëist tegen terrazzo werk er Biljarten, tweede klas kampioenschap Haarlem Basketbalprogramma Afronding van De Kennemerduinen heemstede WOENSDAG 4 FEBRUARI 1959 PAGINA 2 PHILIPS AUTO-RADIO Inbouw en reparaties Officier van justitie Zwolle: „Zie het verband niet" BRUILOFT OP DE KAREL DOORMAN PRINS BERNHARD IN CHILI Koningin Juliana in Zwitserland Biljarten om „Joco-beker" Onderlinge competitie V.H.S. Faillissementen Aanwinsten r.-k. afdeling openbare leeszaal ■r~ Oplossing kruiswoordraadsel van dinsdag 19 Met een half oog op de Ieren kijkt Eric snel om. De schreeuw kwam van boven, waar zijn tweede krijger bij de paarden achtergebleven is. En dan stokt de adem hem in de keel, als hij de kleine donkere gedaan te ziet, die traag wentelend naar omlaag stort. Huiverend wendt de Noor man zich tot de Ieren. „Het is hier niet pluis. We moeten hier vandaan, schiet op en kom mee!" „We blijven hier," gromt een der Ieren met een dreigende blik. „We voelen er niets voor om ons door jou en je stelletje een kopje kleiner te laten maken." De kerels kijken elkaar snel aan. De Noor man is op zijn hoede en gaat wat achteruit, terwijl ook hij zijn zwaard voor pijl en boog verwisselt. Inmiddels spieden zijn ogen langs de klip naar een levensteken van zijn krijger, hoewel een gevoel hem zegt, dat dit niet ko men zal. „Ik geef je mijn erewoord, dat jullie geen haar gekrenkt zal wor den," zegt de Noorman haastig. „Maar schiet op! Er dreigt gevaar, ik voel het. Als we ons niet uit de voeten maken, gaan we er misschien allemaal aan." „Grote hemel," stoot Erics krijger opeens uit. „Daar gebeurt wat.' Vriend en vijand volgen zijn blikken langs het strand. Het drietal drenke lingen, dat hun richting uitkwam, wordt ineens bedolven onder een over macht van donkere kleine krijgers. Zwak dringt hun woeste krijgsgehuil tot hen door en als de Ieren zien wat zich daar afspeelt, springen ze ont zet overeind. „Doe verder met ons wat je wilt, maar kom mee," hijgt er een. „Snel, of ze ontdekken ons ook en dan is het te laat." „Ik vrees, dat het al te laat is," zegt Eric grimmig, terwijl hij met een blik over zijn schouders als laatste achter de rotsen verdwijnt. De bekentenis die de ontslagen Rus sische vice-premier Mikhail Pervoechin gisteren op het partijcongres in het Kremlin allegde over zijn verbindingen met de anti-partijgroep, is onmiddel lijk als onvoldoende gekwalificeerd, al dus meldt United Press International. Nadat Pervoechin zijn spijt betuigd had over het feit, dat hij het partijvjjandi- ge van het streven van Malenkov c.s. niet onderkend had, stond vice-premier Jozef Koezmin op en zei: „Pervoechin heeft niets gezegd over zijn eigen ac tiviteiten tegen de partij." Hij hoopt er blijkbaar op, aldus Koezmin, dat zijn werk in de anti-partijgroep en het feit dat hij niets heeft gedaan om die groep te ontmaskeren, onopgemerkt zouden blijven. Koezmin noemde volgens het Russische persbureau Tass feiten, waaruit bleek dat Pervoechin het werk van de anti-partijgroep steunde, in het bijzonder door een negatieve houding in te nemen tegenover het voorstel van het centrale comité om het beheer van industrie en bouwbedryf te reorganise ren. Pervoechin werd voorheen niet met name genoemd als lid van de anti-par tijgroep. Toen de leden van de groep in 1957 ontslagen werden uit hun hoge partijfuncties, werd hij slechts gedegra deerd van volledig lid van het partijpre sidium tot alternatief lid. De anderen, De voorzitter van de Amsterdamse Derde Orde Federatie, pater A. Korse O.F.M., heeft dinsdag schriftelijk goed keuring ontvangen van de bisschop van Haarlem op een project tot stichting van een priesterhotel in Amsterdam. De plannen voor de verbouwing van een tot dit doel aangekocht ruim pand in Amsterdam-Zuid van de architecten Evers en Sariemijn, liggen al gereed. Het wachten is op de goedkeuring van de zijde der gemeente. Het hotel zal dertig kamers omvat ten met een lift en douches bij elke kamer. Het is voornamelijk bedoeld voor buitenlandse priesters en religieuzen, die ons land komen bezoeken. In het zomer seizoen van het vorig jaar telde men er 1700 in Amsterdam. De begroting heeft reeds de vereiste goedkeuringen gekregen. Aan het hotel zal geen restaurant worden verbonden. Na ministeriële goedkeuring zal de stichting Katholieke Noden in juli een extra „SUS"-actie voeren. De actie zal door de heer A. M. Bergers te Rotter dam worden geleid en door de K.R.O. worden gesteund. De volgende organisa ties zullen participeren: jongensdorp De Widdonck, Heythuysen; kinderkolonie huis St.-Egbert, Groningen; Katholiek lectuurcentrum, Utrecht r.-k. vereni ging van woonwagenwerken in Neder land, 's-Hertogenbosch; sanatorium voor alcoholisme, Roermond; vereniging „le Sage ten Broek", 's-Gravenhage; stich ting De Varende Parochie, Amsterdam; bedrijfsapostolaat, 's-Hertogenbosch; in stelling sociale en culturele aangelegen heden uitheemse studenten, 's-Graven hage; stichting kinderhuis St.-Jozef, Veldhoven; katholieke raad voor maat schappelijk werk in Zeeland, Breda; stichting katholiek Twente Het Witte Huis, Borne; bouworde secretariaat Ne derland, Nijmegen; parochie Woudri- chem; bureau voor advies inzake huwe- lijksaangelegenheden in het bisdom Gro ningen en tenslotte het jongerencentrum De Poort, 's-Gravenhage. Boelganin, Malenkov, Molotov, Kaga- novitsj en Sjepilov behielden alleen maar hun lidmaatschap van het centra le partijcomité. Het hoofd van de com munistische partij in Tadjikistan, Toer- soenbai Oeljabayev, heeft gisteren op het partijcongres gezegd, dat het nau welijks dienstig genoemd kan worden hen als lid van het centrale partijco mité te handhaven. In de kieskringen Den Helder en Leeuwarden heeft de boerenpartij géén kandidatenlijst ingediend. Behalve in Amsterdam heeft de posl- tief-christelijke nationale unie ook een lijst ingediend in de kieskring Utrecht. Hierop komen dezelfde kandidaten voor als in de kieskring Amsterdam. In de kieskring Zwolle heeft de posi- tief-christelijke nationale unie op de dag der kandidaatstelling getracht na vijf uur 's middags nog een lijst in te dienen. Deze is echter niet geaccep- had het echtpaar aldus geprobeerd het teerd. De Partij heeft hierop beroep geld te incasseren. De vrouw is opge- aangetekend bij gedeputeerde staten, sloten in het hoofdbureau van politie. De Amsterdamse recherche heeft de 29-jarige vrouw aangehouden van de al eerder gearresteerde en reeds voor de officier van justitie geleide 32-jarige Amsterdammer, die er van wordt ver dacht diverse juweliers, voornamelijk in de hoofdstad, te hebben opgelicht voor totaal circa f 18.000. Bij handelaren in juwelen en in ju welierszaken vertelden zy dat zij kwa men namerts de vader van de man, die een juwelierszaak heeft in een plaatsje in de provincie Utrecht. Er zou voor deze zaak een filiaal te Am sterdam worden opgericht. Op zicht voor of op rekening van de vader van de man met wie zij echter gebrouil leerd zijn nam het echtpaar juwe len mee. De sieraden zijn alle bij de Bank van lening te gelde gemaakt. De recherche heeft een aantal belenings briefjes in beslag genomen. Voorts wordt het echtpaar er van ver dacht door oplichting een party kousen ter waarden van 9.000 te hebben ver kregen, die voor 3.000 van de hand werd gedaan. De vrouw spreekt de feiten niet tegen doch heeft tegenover de recherche ver klaard, dat zij geheel te goeder trouw is geweest. Volgens haar man had ze een grote vordering op zijn vader. Om dat de vader niet zou willen betalen -X Advertentie Koninginneweg 6, Tuinlaantje 18. Telef. 14024 f)e Zwolse vierling Kiffers hoopt vrijdag 6 februari zijn 16e verjaardag te vieren. V.l.n.r.: ziet men hier Dorothee, Elly en Riny. Broer Han verzamelt suikerzakjes. Tijdens een bijeenkomst in de grote hal van het Paleis der Akademiën te Brussel heeft België op plechtige wijze hulde betoond aan pater Pire, die in 1958 de Nobelprijs voor de Vrede heeft ontvangen. Men ziet hier Prins Albert van België in gesprek met de pater. Ondanks het economisch herstel dat in de loop van 1957 is ingetreden, zal de ontwikkeling van de conjunctuur de nodige waakzaamheid blijven vorde ren. Het vraagstuk van de werkgele genheid vormt daarbij een van de hoofdpunten van het beleid. De gesta dige toeneming van de bevolking en de wens tot verbetering van de levens standaard vergen een steeds verdere uitbreiding van het produktie-apparaat. Het beleid op langere termijn dient er derhalve op gericht te zyn dat in de besteding van de nationale middelen voldoende ruimte wordt toegekend aan de investeringen. Dit rechtstreekse verband tussen werkgelegenheid en investeringen wordt door minister Zylslra gelegd in zijn inleidende beschouwingen in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over do begroting van economi sche zaken. Volgens de bewindsman was in december 1958 de werkloosheid te ruggelopen tot 2,7 pet van de onzelf standige beroepsbevolking. In sommige delen van het land geeft de toestand echter nog aanleiding tot ernstige be zorgdheid. Prof. Zyistra meent dat in de hui dige conjunctuur getypeerd als een toestand van evenwicht op redeiyk hoog niveau ervoor dient te wor den gewaakt dat niet door een te snel en te ver oplopen van de nationale bestedingen de grondslag voor een nieuwe overspanning wordt gelegd. Het is ook niet mogelijk de werkloos heid, landelijk gezien, beduidend te verminderen zonder daarbij een ern stige overspanning te risekren. De export heeft zich in 1958 gunstig ontwikkeld. Daar het prijspeil van Ne derlandse uitvoerprodukten enigszins daalde kon een reële staging van niet minder dan 9 pet worden bereikt. Als De Nederlandse douane in Zeeuwsch- Vlaanderen heeft de afgelopen dagen successen geboekt in de strijd tegen de botersmokkelaars. Maandagmiddag werd in samenwerking tussen in een auto patrouillerende douaniers in de om geving van Aardenburg en ambtenaren van de centrale velddienst in Oostburg 800 kilo boter in beslag genomen. Op het zien van zijn achtervolgers nam de chauffeur van de auto, waarmee deze party werd vervoerd, de wijk in de richting Oostburg. De ambtenaren van de centrale velddienst aldaar waren in middels echter per mobilifoon door de douanepatröuille gealarmeerd en gin gen uit tegenovergestelde richting met een snelle auto op de smokkelwagen af. Tussen twee belagers klem gezet bleef de chauffeur niets anders over dan te stoppen en met zijn byrijder trachten te vluchten. Met nog een derde groep amb tenaren en enige mannen van de rijks politie, die in de buurt een controle dienst uitvoerde, werd de omgeving af gezet en uitgekamd. Een der smokke laars wist te ontkomen. De andere vluchtte van de ene boerdery naar de andere, doch vond nergens een goed heenkomen. Buiten adem van zyn wilde vlucht probeerde hy zich achter een heg te verbergen. Een juist passerende ambtenaar hield hem echter aan. Een dag eerder had de douane in de omgeving van Sluis een smokkelauto aangehouden met 850 kilo boter. Toen enige grensambtenaren zondagmid dag de wacht hadden betrokken op een naar de grens leidende weg kwam er spoedig een zware perso nenauto aanrijden, kenneiyk afgela den met smokkelboter. De chauffeur negeerde het stopsein van de ambte naren en reed, nog juist ontkomen aan een yiings opgeworpen versperring, door naar Belgisch gebied. De doua ne ging hem achterna. Om de een of andere reden moet de man zich onzeker hebben gevoeld. Hij keerde de auto en reed terug, waarby hp op zpn achtervolgers stuitte. Hp ge raakte in paniek, sprong uit de rijdende auto en nam de vlucht. Onbemand reed de wagen verder en kwam in een sloot langs de weg tot stilstand. Zo viel de auto met 850 kg boter de douane in han den. De officier van justitie by de recht bank te Zwolle, heeft tegen een 24- jarige Zwolse opperman, wegens po ging tot diefstal door braak en inklim ming een jaar gevangenisstraf geëist, waarvan 5 maanden voorwaardelijk en ondertoezichtstelling. Op de avond van 6 november j.l. brak verdachte in bij de boekbinderij en cartonnagefabriek H. M. de Ruiter te Zwolle. Hp stond juist op het punt de deur naar het kantoor te forceren, toen hp werd gestoord door een surveil lerend personeelslid. Verdachte ver borg zich achter een machine en toen de ander passeerde, ging hij deze met een breekijzer te lijf. Er ontstond in het donker een hevige vechtpartij, waar bij verdachte, toen hij zag dat hij het on derspit zou moeten delven, een denk beeldige vriend te hulp riep. Dit perso neelslid wendde zich af om zich tegen de niet aanwezige andere aanvallers te weer te stellen en daarvan profiteerde verdachte door via een raam te ont snappen. Verdachte, die liefdesverdriet zei te hebben, had besloten zich aan te melden bij het Vreemdelingenlegioen. In het fabriekskantoor hoopte hij vol doende geld voor de reis te vinden. Na zyn mislukte inbraak reisde hy toch naar Parijs, waar hy bij een raz zia op Algerijnen toevallig in de kraag werd gegrepen. Hy werd op transport gesteld naar Nederland, wist echter bij de Nederlandse grens te ontsnap pen, maar werd spoedig opnieuw in gerekend. De president herinnerde eraan, dat verdachte reeds twee zware straffen wegens diefstal met braak had onder gaan en dat hy nog de dag tevoren door de politierechter te Alkmaar tot drie weken gevangenisstraf was veroordeeld, wegens een vechtpartij. Van jongsaf is verdachte door iedereen geholpen, maar by het minste of geringste gooit hy de boel er bij neer, aldus de president. De officier vond het moeilijk verband te leggen tussen liefdesverdriet en in breken en kwam tot zyn bovengenoem de eis. De raadsman meende dat hier alleen gestraft kan worden wegens „zaakbe schadiging". De poging tot diefstal met braak steunt slechts op de verklaring van de verdachte. Uitspraak 17 februari. De nieuwe bisschop van Roermond mgr. Petrus Moors heeft dinsdag ken nis gemaakt met de andere bisschop pen van Nederland. Mgr. Moors deed dit tijdens een bijeenkomst van het Ne derlands episcopaat, welke die dag te 's Hertogenbosch werd gehouden. Vandaag zal de nieuwe bisschop te Roermond een vergadering van het kathedrale kapittel van zijn diocees bij wonenVermoedelijk zal het kapittel daarbij nog niet de bestuursmacht aan de nieuwe bisschop kunnen overdra gen, aangezien mgr. Mdors nog niet in het bezit is van zyn officiële be noemingsbrief. President Gronchi van Italië heeft gisteravond geweigerd het verzoek om ontslag van de regering-Fanfani in te willigen, aldus melden Keuter en A.F.P. Hij heeft Fanfani verzocht in het parlement een vertrouwensstem- ming te vragen. Gronchi heeft een verklaring uitgegeven waarin hij zegt dat hem uit zijn besprekingen met politieke leiders is gebleken dat „het spel der politieke krachten in het parlement zeer onoverzichtelijk is" en dat de vorming van een regering niet alleen een kwestie is van het kiezen van men sen maar ook van een program. Hij wijst er dan op dat er uit deze bespre kingen geen duidelijk alternatief aan de dag is getreden. Het besluit van Gronchi kwam aan het einde van een dag van intensief overleg met de christen-democratische party, die e bij Gronchi op heeft aangedron gen dat hy Antonio Segni of Guido Go- nella tot kabinetsformateur zou benoe men. Segni, die al eens premier is ge weest, behoort tot de linkervleugel van de centrumgroep van de christen-de mocraten. Guido Gonella is secretaris geweest van de christen-democratische party. Gronchi zou daarentegen Fer nando Tambroni, die jarenlang minis ter van binnenlandse zaken is geweest en tot geen der belangrijkste stromin gen van de christen-democratische par ty behoort, hebben willen belasten met de vorming van een nieuwe regering. De eerste reacties uit de gelederen van de christen-democratische party Zondag is op de Karei Doorman, het vliegdekschip van de Nederlandse zee macht, dat voor de haven van Jackson ville, Florida, ligt, het huwelijk voltrok ken tussen Joan Hudson en Sidney Anvoots. Anvoots, van Nederlandse ori gine, had er zijn zinnen op gezet onder de Nederlandse vlag te trouwen. De re geling ervan werd getroffen door Hen drik J. Antonisse, vroeger scheepska pitein van beroep en thans bedrijfslei der van de Jacksonville River Club, waar Anvoots eveneens werkt. Prins Bernhard is dinsdag in Santia go. de hoofdstad van Chili, aangekomen. Hij werd met militaire eer ontvangen en begroet door hooggeplaatste Chileen se functionarissen. De kapel van de Chileense luchtmacht speelde de Chileense en Nederlandse volksliederen toen prins Bernhard in de deur van het K.L~M.-vliegtuig ver scheen. Een peloton van de luchtmacht presenteerde het geweer toen hy de trap afliep. By K.B. is benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau P. H. Otter vanger, president-directeur van de n.v. Bouwstoffen v.h. A. E. Braat, te 's Gra- venhage. waren dat Fanfani by Gronchi zal bly- ven aandringen op ontslag van zyn re gering. De leider van de Italiaanse so ciaal-democratische party, Saragat, ver klaarde dat het besluit van Gronchi „grondwettelijk onaanvechtbaar is". Dit besluit maakt het waarschijnlijk mogelijk een oplossing te vinden voor de regeringscrisis, aldus Saragat, die hieraan toevoegde dat de regermg-Fan- fani, gezien haar program en de per soon van haar leider, het meest ge schikt is om de belangen van het Ita liaanse volk te dienen. deze gunstige prijsontwikkeling zich voortzet zal ook in het lopende jaar een verdere stijging van de uitvoer mo gelijk zyn. De invoer zal echter even eens toenemen naarmate het herstel van de binnenlandse bedrijvigheid en de voorraadvorming doorzetten. Prof. Zijl stra verwacht dan ook dat het saldo op de lopende rekening van de betalings balans geleidelijk zal afnemen tot. een peil dat overeenkomt met de lopende behoeften. Een zeker overschot is ech ter gewenst wanneer Nederland zyn po sitie als kredietverstrekkende natie op de internationale kapitaalmarkt wenst te handhaven. Naar aanleiding van vragen over het loon- en prijsbeleid deelt de minister nog mee dat het centraal bureau voor de statistiek binnenkort zal beginnen mét een nieuw budgetonderzoek voor de vaststelling van de kostenindices. Be gin 1961 zal kunnen worden begonnen met publikatie van de nieuwe cijfers, gebaseerd op het gewijzigd verbruiks- patroon. Meer dan veertig inbraken soms wel drie per nacht heeft een 24- jarige terrazzowerker uit 's Graven- hage het vorig jaar in de periode van mei tot november gepleegd. Hij gaf het gistermorgen voor de rechtbank te 's Gravenhage allemaal toe. „Ik was een half jaar werkloos en wilde mijn moeder kostgeld geven", zei hy. „Maar de buit was toch veel groter dan het kostgeld voor uw moeder," zei de pre sident. „U nam soms een buit van 500, van 300 en vele andere gro tere en kleinere geldsbedragen mee. In totaal ruim 2800.-. In november van het vorig jaar brak de jongeman driemaal op een nacht in. Uit een sigarenwinkel nam hy enige sloffen sigaretten mee, die hy achter een standbeeld verborg. Daarna ging hy naar een tweede adres. Een politie agent hield hem echter aan toen hy daar sigaretten probeerde te stelen. De ter razzowerker ging er op zyn fiets van door. De agent trok zyn pistool en schoot. De jongeman gaf zich pas over toen een kogel tegen zyn spatbord schampte. De officier van justitie vorderde een gevangenisstraf van één jaar, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De verdediger zei dat de terrazzo werker zijns inziens geen zware jongen en een hopeloos geval is. Hy vroeg een gevangenisstraf door te brengen in een inrichting voor jeugdige gevange nen of een gecombineerde straf, waar van een zo groot mogelijk deel voor waardelijk. De rechtbank zal over veertien da gen vonnis wijzen. Koningin Juliana is vanmorgen in Gstaad in Zwitserland aangekomen, waar zy met enige bevriende echtpa ren een wintersportvakantie van veer tien dagen zal doorbrengen. In café Van Trigt aan de Rijksstraatweg te Haarlem zijn gisteravond de partijen voortgezet om het tweede klas kampioen schap biljarten in het district Haarlem. De stand is nu: Schermerhorn Bloemendaal Kaandorp Handgraaf V. Heusden Brand Drayer Samson 7.50 5.— 3.72 4.57 3.65 4.18 3.91 4.— Vanavond worden de f partijen om ze ven uur voortgezet in café Van Trigt. Gisteravond was de B.V. „D.E.S." op bezoek bij de B.C. ,Ho£ van Holland" in de strijd om de Joco-beker. Het werd '6—6. Vanavond omt de B.C. „Selecta". De uitslagen waren: Van Osch 85 62 30 12 2.06 0 Sengers 115 115 30 14 3.83 2 Horeman 40 40 41 8 0.95 2 Wesseling 50 37 41 3 0.90 0 Koer 60 25 23 4 1.08 0 Van Heerde 55 55 23 14 2.39 2 Meter 45 45 28 7 1.60 2 Kuipers 45 17 28 4 0.60 0 Baars 70 70 29 12 2.41 2 Van Loon 70 49 29 7 1.68 0 Miedema 35 21 34 3 0.61 0 E. Goedemans 50 50 34 7 1.47 2 Het Amsterdamse Herly dat afgelo pen week Typhoons klopte, komt don derdag in het Krelagebuis op bezoek. De strijd gaat nu tegen ZBVS, dat door twee recente nederlagen zijn aanvanke lijk goede positie aan het verspelen is. Willen de Santpoortenaren hun mid- denmootplaats behouden dan zal er eens een overwinning moeten komen. Of dat tegen Herly zal lukken is ech ter zeer de vraag. De lyceïsten zyn altijd heel moeilijk te kloppen en door hun felheid voor iedereen gevaarlijk. Al met al een aantrekkelijke wedstrijd. By de dames zal HOC onverdroten voort gaan op de weg naar het lands kampioenschap door Te Werve ver geefs uit Den Haag te laten komen. De sensationele recordscore van de HOC-meisjes van 117 tegen ESSO, toont dat de roodbaadjes in goede vorm zijn en maakt het niet uitgesloten dat zij ook voor eigen publiek eens tot zo'n prestatie zullen komen. De Hoofdklasse-wedstrijd Flamin- go's-Fortuna op vrijdagavond is voor de bezetting van de laatste plaats in de B-afdeling van het grootste be lang. Beide ploegen delen de laatste plaats met slechts twee punten. In Am sterdam wonnen de Haarlemmers met groot verschil en ook nu zyn wij ge neigd hun de beste kansen te geven. By de districtsklassers kan HOC zich tegen Punch 2 revancheren voor de onverwachte nederlaag tegen VODO in Den Haag. Coach Huigen heeft nood gedwongen zyn plaats af moeten staan en is opgevolgd door Henny van der Laan, waarmee er in Haarlem dus weer een vrouwelijke coach is. Verder programma: Donderdag: Da mes: Typhoons 2-Aurora; HOC 2-Ty- phoons; Heren: Cibaba-ZBVS 2; White- Stars 2-Flamingo's 2; Antilopen 4-Ty- phoons 3; Vrijdag: Dames: HCK-Ra- piditas; SC Haarlem-IHJ; Heren: HCK- HOC 3; Antilopen 2-IHJ 2; ZVBS 3- SC Haarlem 3. In de wintercompetitie van het Ver enigd Haarlems Schaakgenootschap zyn flinke vorderingen gemaakt. In de eer ste groep heeft Van-der Velde zijn po sitie aan de top van de ranglijst weten te versterken. Serieuze kanshebbers voor het interne kampioenschap zijn ook nog de plaatselijke kampioen Spin hoven, Schneiders en Van der Tak. In de tweede groep zijn Bauer, Kruup en Marinus uitstekend op dreef, evenals in groep drie de heren Schaap en De Vries. Het ziet er naar uit dat groep vier voor Leenheer te zwak is. Ongeslagen gaat hij nog steed aan de kop. De uitslagen luiden: Groep 1: Meulen- beldMol remise, MolNijman 01, v. d. TakSpinhoven remise, Van Dijk Schneiders 01, v. d. VeldeMeulen- beld afgebroken, Nijman—Bosscher 01, BrommerBloem 01. Groep 2: I. d. Berkenmej. Bijster 10, MarinusJorissen afgebr., Jonck- bloedtv. d. Peijl 10, Saeijsmevr. Maljaars-Kok 10, FrisBauer 10, Bottelierv. d. Steeg 10. Groep 3: Schaap—Van Doorn afgebro ken, Van KuipersWagener afgebroken, Van SteenisVan Tongeren 10, Twisk ■Van Steenis 01, WagenerNeder- koorn 01, Van DoornJanzen 10, Van EsHijmans afgebroken, P. J. Geer- lingsHille 1—0. Groep 4: ReymersmaHoek 10, Hens Bakker 01, OlieSlenters sr. 0—1, Ro- lieLeenheer 01, LeenheerOlie 10, HensBruinsma 10, RolieSlenters remise, Geuzebroek jr.-Reymerink 01. 0—1. Ter afronding van Het National® Park de Kennemerduinen kan een iu veertig hectare groot duinterr „Jachtduin" gekocht vorden van Erven van der Vliet voor Zi»-® Het stichtingsbestuur van het Natioi le Park heeft de participanten, »e Rijk, de Provincie, Amsterdam Haarlem, verzocht in dezelfde vern ding als waarin ze destijds in het a« loopkapitaal hebben bijgedragen, zocht de aankoop te financieren, oeu puteerde Staten van Noord-Holland s len voor een bijdrage te verlenen v vijfentwintig procent der kosten tot e maximum van ƒ55.000. Het Rijk jf m vijfentwintig, de gemeenten Amsteroa en Haarlem ieder tien procent voor nu rekening nemen. De Arrondissements-rechtbank Haarlem heeft dinsdag 3 februari 19® in staat van faillissement verklaara- J. J. Hey, laatst gewoond hebbende i Aalsmeer, Azaleastraat 17. Thans 2®" der bekende woon- of verblijf Rechter-commissaris: mr. J. P. P®''®F sen. Curator: mr. J. Jansonius, advo caat en procureur te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd dinS* dag 3 februari 1959 opgeheven het fa1' lissement van: P. J. Zomer, installa teur, wonende te Zaandam, Tolstraat 22. Rechter-commissaris: mr. H. Ferwerda. Curator: mr. D. Aten, advo caat en procureur te Zaandam. Wegens het verbindend worden va» de enige uitdelingslijst is 1 februari 1959 geëindigd het faillissement van- B. Bijkerk, schilder, wonende te Be verwijk, Boeweg la. Rechter-commis saris: mr. J. D. Vink. Curator: mr- A. A. M. Leesberg, advocaat en pr°" cureur te Beverwijk. Ontwikkelingslectuur. Pen uit! Vuur! Hoehling; Door goede voeding goed gezond. Jansen; Het kaartenhuis in Dixie. Leffelaar; Sierwatervogels. van der Mark; Tessino. van Nijnanten; Commandant Crabb duikt onder. Pugh; Darwin's werk en persoonlijkheid. Schierbeek; Schireiland Europa. Staugaard. Romans. Doden worden niet meer levend. Berkhof. De misdaad van de bultenaar. Tey» Wachters van de nacht. Trevor; De bruine vriend. Vestdijk; De soete bazinne. Wertheim; Das verschüttete Antlitz. Fusseneg- ger; Beiow te salt. Costain; Maigrets' amuse. Simenon. Advertentie Laat Uw tuin aanleggen en onderhouden door vakmensen. TUINBOUWBEDRIJF HEEMSTEDE TELEF. 3-80-80 4 j V <- 7 a 9 /o /j /z /J ir 46 /a Zo M n t* 4* jr Zé V xd *9 do J/ st •V Jf ji - Horizontaal: 1. N.V. (Franse afk.); 3. deel v. e. Franse ontkenning; 5. uur werk; 7. bezittelijk voornaamw.; 9. meis jesnaam; 10. laag; 12. aanzien; 14. iedere; 16. effen; 17. titel (afk.); 18. voorzetsel; 19. plaast in Zeeland; 23. tik; 27. groet; 28. schrijfgerei; 30. vierhandig zoogdier; 31. reus; 33. Rusland; 35. de dato (afk.)! 36. bekende motorraces (afk.). Verticaal: 1. weekdier; 2. als onder (afk.); 3. de onbekende (afk.); 4. hoef dier;; 5. koud, vochtig; 6. Koninklijke Marine (afk.)7. Frans onb. voornaamw.; 8. tijdperk; 9. zangnoot; 11. pers. voor naamw.; 13. en dergelijke (afk.); 15. ver langen; 16. dwaas; 19. bevel; 20. lofdicht; 21. watervogel; 22. zangnoot; 24. druk; 25. bloeiwijze; 26. muziekterm (afk.); 28. eenh. v. kracht (afk.)29. op dit moment; 32. de somma van; 24. heilige (afk.). Horizontaal: 1. sprint - slip; 2. peen - aspect; 3. eindeloos; 4. eldorado; 5. vaar dig; 6. omber - beer; 7. opeen - porto; 8. mens - koeten; 9. meteen - kind; 10. en - franje; 11. N.S.F. - grienen. Verticaal: 1. speer - Ommen; 2. peil - opeens; 3. rendement; 4. indo - besef; 5- erven - erg; 6. talaar - knar; 7. soda - Po - Ni.; 8. spoorboekje; 9. les - dertien; 10. i.e. - nieten; 11. P.T.T. - gronden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2