Accent meer bij de omroep veren igingen J Eisenhower niet van zins Rusland naar te reizen De P.v.dAgaat op ouderwetse manier vakbeweginkje spelen Lottgering Felle brand in een groot handel in lompen °P Opnieuw mist Segni in Italië formateur Oud-ministers toonden bij hun beslissingen een „ongehoorde onverantwoordelijkheid" Vakorganisaties en politiek INGRIJPENDE WIJZIGINGEN IN ONTWERP-OMROEPWET Staatssecretaris Höppener wil de historische lijn doortrekken Luisterbijdrage twaalf gulden T reinontsporing Ce ntraal Station Stroom viel in Amsterdam uit De besfe Spaanse sportfoto I Formele uitnodiging niet ontvangen Malan overleden Prof. Romme met felheid op het verkiezingspad: De Liberalen begrijpen niets van staatkunde noch van christendom Sneeuwsprookje in Madrid Schade 4 tot 500.000 gulden Kabinetscrisis in Irak Het weer Brandmelder in stad huis in werking Uitdaging van Willems psychologische blunder Twee bejaarden omgekomen door verstikking Christelijk sociaal beleid ZATERDAC 7 FEBRUARI 1959 o 82ste JAARGANG No. 30133 De staatssecretaris van O., K. en W., mr. R. Höppener, heeft er ondanks de inmiddels gewijzigde politieke situatie Prijs op gesteld zijn bij de begrotingsbehandeling gedane toezegging gestand te doen, dat in het begin van dit jaar de Memorie van Antwoord inzake de Omroepwet zou ver schijnen. Dit stuk, dat thans bij de Tweede Kamer is inge diend, gaat vergezeld van een Nota van Wijzigingen, waar mee verscheidene, deels ingrijpende veranderingen worden aangebracht in het oorspronkelijke wetsontwerp, daterend van december 1953. Zendtijd Diensttijd Loonsverhoging Regenjassen stomen. Tijd. f. 3,50 CITROËN 2 CV ID-19 VAN LOON's Automobielbedrijf EEN BRIL VAN KEIP DAT IS GOED GEZIEN ee Iviurcrciö w/oretfouout/! CAMEL MONTY COATS f 45.- Rustig weer Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IDmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Olrectle: J. 3. W. Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severla SCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- toogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, I 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uuf avonds tel. 21544. (Van onze Haagse redacteur) De Tweede Kamer heeft in november 1954 een Voorlopig Verslag uitgebracht, daarin een grote diversiteit van menin gen aan de dag trad aangaande de Waag hoe het omroepbestel geregeld dient te worden. Deze verscheidenheid van opvattingen is er oorzaak van ge feest, dat het ruim vier jaar geduurd heeft voor mr. Höppener zijn Memorie van Antwoord en zjjn gewijzigd wetsont werp ter tafel kon brengen. Zeer globaal kan men het verschil tussen de eerste en de tweede redac tie van het ontwerp-Omroepwet al dus omschrijven, dat het accent thans sterker bij de bestaande omroepor ganisaties is komen te liggen dan in de oorspronkelijke opzet van minis ter Cals het geval was. Staatssecreta ris Höppener wil vooral de histori sche lijn doortrekken, evenwel daar op een zekere ruimte latend voor nieuwe ontwikkelingen. Belangrijke punten uit het wetsontwerp in zijn nieuwe vorm zijn: Samenwerking 1. De figuur van de gedelegeerde, die in de opzet-Cals namens de mi nister toezicht en controle op de om roep uitoefent, vervalt. In plaats daarvan blijft de bestaande figuur van de regeringscommissaris voor het radiowezen gehandhaafd. Er wordt nadruk gelegd op de samen- Werking tussen de omroeporganisa ties. Als het orgaan van die samen- Werking wordt de Nederlandse Radio Unie aangewezen. 2. Eens in de vijf jaar wordt de Zendtijd verdeeld. Hierbij worden de omroepen onderscheiden in organisa ties A, B en C, die respectievelijk minstens 10, 7J4 en 5 procent van het aantal luisteraars achter zich hebben staan. De organisaties A, B en C delen in de zendtijd volgens de verhouding 5:2:1. Het ontwerp-Cals bevatte reeds de bepaling, dat er gedurende dertig da gen voor de verkiezingen aan de po litieke partijen zendtijd zou kunnen Worden gegeven, maximaal een half Uur per dag. Het ontwerp-Höppener voegt daaraan toe, dat jaarlijks de Politieke partijen gezamenlijk maxi maal 40 uur zendtijd kunnen krijgen Hiermee wordt een inmiddels reeds getroffen voorlopige regeling be krachtigd. Nieuwe omroepen 3. Pogend een „open situatie" in "et omroepbestel te scheppen, kent het wetsontwerp aan nieuwe omroeporga nisaties, die voldoen aan zekere nor- een recht op zendtijd toe. Wat j1' Punt aangaat is met slechts enke- 1® Wijzigingen van ondergeschikt be- jmg het oorspronkelijke ontwerp ge- s?'gd. Gehandhaafd blijft de voorge- liri verplichte, scheiding tussen het "maatschap van een omroep en het oonnement op het programmablad an die omroep. Wereldomroep j. J. De Wereldomroep behoudt zijn ^U'dige vorm. De financiering- van de t ^ldomroep is primair een staats- ze dient dus niet uit het luister- mér tS geschieden. Er ligt bij de Ka- nog een wetsontwerp, dat - met ra,me vanwege de kosten van de We- v®'domroep de luisterbijdrage wil 2®{"hogen van 12 tot 15, maar dit de Jlaclei' bezien moeten worden. In tii„ °mr°epwet is juist vanwege die W®uwe visie op de financiering van de hJGf, omroeP de luisterbijdrage ge- "andhaafd op 12. (Zie ook pagina 5 Om v,n neten eornotief vanUJr gisteravond is de lo- voor het Cent»o trein uit Bazel even dam ontspoord r» ®tatl°n van Amster- eeh achter heG locomotief sleurde Door deze rijdend rijtuig mee. ï°ns 1, 2 JsP°ring werden de per- bruikbaar H Van bet station on- ®a «aar Am', 'eizigersvervoer van F'ng. On,l ,..i m ondervindt vertra- hele nacht nS het feit da4 me" d« se- niotipf gewerkt heeft om de loco- dit tot nu to m :de rails te kr«Sen is ingevallen!?®! 4 gelnkt. Persoonlijke gevallen deden zich niet voor. Omstreeks kwart voor vier is vrijdag middag in grote delen van de Amster damse binnenstad de elektrische stroom uitgevallen. De oorzaak was een defect aan een 50 kilovolt kabel tussen de centrale Noord er het onderstation Uilenburg, welk defect niet onmiddellijk gerepareerd kon worden. Ijlings nam het G.E.B. maatregelen zo snel moge lijk de stroom via overschakeling op an dere stations weer naar het centrum te leiden. Dit geschiedde geleidelijk. Allereerst werd er voor gezorgd, dat het eveneens zonder strjom geraakte Binnengasthuis weer werd voorzien. De gevolgen van het wegvallen van de stroom waren uiteraard talrijk: de lichten vielen weg, zodat in vele kan toorgebouwen plotseling schemerduister heerste en het werk niet meer kon wor den voortgezet. In die kantoren, waar men van elektrische verwarming ge bruik maakt, werd het als spoedig koud. De brandweer rukte met veel mate riaal uit naar het stadhuis, want de par ticuliere brandmelder was door het weg vallen van de stroom juist gaan werken. In de centrale seinzaal gine daardcor op de aan de muur hangende platte grond van Amsterdam ter plaatse van het raadhuis een lichtje branden en gelijktijdig begonnen automatisch in de dichtstbijzijnde kazernes (Prinsen gracht en Kattenburg) de alarmsirenes te loeien. Eerst nadat de brandweer wagens bij het raadhuis waren aange komen, bleek, dat de brandmelder loos alarm h?d gemaakt. Op talloze wegkruisingen geraakte het verkeer in de knoop, omdat de ver keerslichten waren weggevallen. Er kwam pas enige orde nadat ijlings naar de bedreigde punten gezonden agenten van de verkeerspolitie, het verkeer gin gen regelen. Om kwart over vijf was de storing, die ongeveer anderhalf uur duurde, weer opgeheven. Over het grootste deel van ons land is vanmorgen weer vrij zware mist ko men opzetten. Vooral in oostelijk en zuidelijk Nederland, in het bijzonder Zuid-Limburg, was de mist vrij dicht, op sommige plaatsen was het zicht niet meer dan een meter of dertig. Volgens de wegeninformatiedienst van de K.N.A.C. was vooral in de omgeving van Breda het zicht zeer slecht. Dit gold ook voor de Haarlemmermeerpolder en de Wieringermeer. Op de wegen Zwolle Apeldoorn, UtrechtArnhem en Arn hemVenlo ondervond het verkeer enige last. Het scheepvaartverkeer in de om geving van Hoek van Holland ging lang zaam door bij een zicht van 25 tot 30 meter. De ingang tot de Nieuwe Water weg zat half tien potdicht. Veel vertraging ondervond het scheep vaartverkeer van en naar de hoofdstad. In Amsterdam bleven vier schepen lig gen, die moesten uitvaren, terwijl in IJmuiden een drietal schepen beter zicht afwachtte alvorens de tocht door het Noordzeekanaal te aanvaarden. Op het IJ bedroeg het zicht ongeveer 100 meter. Het liep bij vlagen zelfs terug tot minder dan 50 meter. Met deze foto, gemaakt tijdens de voetbalwedstrijd Sevüla F- C. legen Atletico de Madrid, die op 12 oktober van het vorig jaar is gespeeld, heeft het Spaanse fotopersbureau „Agenda Torremocha" de door de Spaanse voetbalbond uitge loofde prijs voor de beste sportfoto van het jaar gewonnen. De prijs bestond uit een diploma en een bedrag van 15.000 pesetas. President Eisenhower van de Verenigde Staten zou een bezoek aan de Sovjet-Unie in overweging nemen indien uit de gebeurtenissen blijkt dat dit de zaak van de vrede zou dienen. Dit heeft de woordvoerder van het Witte Huis, James Hagerty, gisteren volgens Keuter meegedeeld. Hij zei dit tot journalisten naar aanleiding van de mondelinge uitnodiging van de Russische premier Khroesjtsjev donderdag in zijn rede op het partijcongres. Eisenhower heeft op het ogenblik geen plannen om naar de Sovjet-Unie te gaan, zo voegde hij eraan toe. Hagerty zei dat geen formele uitnodiging was ontvangen. iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiimiiiiiiiiiiiii President Gronchi van Italië heeft de christen-democraat Antonio Segni, die zitting heeft gehad in de meeste na oorlogse kabinetten en twee jaar pre mier geweest is, gisteravond opdracht gegeven voor het vormen van een nieu we regering op basis van een program dat aanvaardbaar is voor een meerder heid in het parlement, aldus meldt U.P.I. Segni heeft de opdracht aan vaard en daarbij verklaard, dat hij on middellijk aan het overleg zal begin nen voor het vormen van een kabinet, „dat de uitvoering van het program, dat na de verkiezingen van het afge lopen jaar werd aanvaard, kan voort zetten." Hagerty legde in het vakantieverblijf van president Eisenhower de volgende verklaring af: „De uitnodiging van premier Khroesj tsjev aan president Eisenhower om de Sovjet-Unie te bezoeken, is gedaan in een lange rede die alle mogelijke vij andige zinspelingen ten aanzien van de Amerikaanse leiders bevatte. Het lijkt vreemd dat premier Khroesjtsjev, in dien hij werkelijk gaarne heeft, dat president Eisenhower een bezoek aan de Sovjet-Unie brengt, in dergelijke om standigheden de uitnodiging zou doen. De president heeft op het ogenblik geen plannen voor zulk een bezoek. Hij heeft in feite geen uitnodiging ontvangen, maar alleen via berichten gehoord dat voor de vuist weg in een rede een uit nodiging werd gedaan. Reeds sedert het begin van zijn ambtsaanvaarding heeft president Eisenhower voortdurend duidelijk gemaakt dat hij bereid was waar ook ter wereld te gaan indien zulk een bezoek de zaak van de vrede zou dienen. Indien uit toekomstige gebeur tenissen zou blijken dat een reis naai de Sovjet-Unie of elders deze zaak tot voordeel zou strekken, dan zou zulks ze ker in overweging worden genomen." (Van onze parlementaire redacteur) Op een van de kleinste podia in Nederland, dat van het concertgebouw te Druten in het Land van Maas en Waal, is prof. Romme gisteren zijn ver kiezingstournee door achttien kieskringen begonnen. Hij sprak aan het eind van een „werkbezoek" van de K.V.P. aan dit gebied, waar hij tevoren had geluisterd naar velen die in het openbaar met leden van de beide Kamer fracties van de K.V.P. de problemen van hun streek hadden besproken. In zijn verkiezingsrede schakelde de katholieke lijsttrekker daarna op ver rassende wijze over naar het perspectief van een geïntegreerd Europa, ech ter niet zoals thans met een parlement dat geen staatkundige betekenis heeft, maar met een echte Europese volksvertegenwoordiging, direct door Europeanen gekozen. „Welke veranderingen er door de verkiezingen ook in ons politieke leven gaan komen, de kostbare vrucht van eensgezindheid ten aanzien van het buitenlands beleid op dit punt zal in de komende vier jaar wel niet verdorren," aldus prof. Romme. Romme met betrekking tot onze bij drage tot de militaire paraatheid van het Westen tegenover de onvermin derde dreiging van het overbewapen- de communisme. Voor het eerst is dit nu een strijdpunt in de verkiezingen geworden, aldus de katholieke woord voerder. Hij vond de plotselinge eis van de P.v.d.A. om de diensttijd te verkorten verontrustend, vooral in het licht van het opkomen van de Paci fistisch Socialistische Partij, waarvan de reden van bestaan de ontkrachting is van het Nederlandse volk, terwijl de P.v.d.A. van deze P.S.P. op haar beurt ontkrachting in eigen rijen vreest. Hij achtte voor alle partijen de tijd gekomen, om nu met kracht te po gen aan de huidige uit democratisch oogpunt onbevredigende toestand een eind te maken en Europese verkiezin gen na te streven. Het huidige Europe se parlement mist ieder rechtstreeks contact met de Europese volkeren. Hij vroeg de aandacht van alle kiezers voor dit ene gemeenschappelijke doel, „dat de verkiezingsstrijd wel niet zal beder ven." Minder gerust over die eenheid in het streven der partijen was prof. De K.V.P. wil wel, zoals uit haar verkiezingsmanifest blijkt, de nood zaak van verkorting van diensttijd voor al voor hen, die nog altijd het langst moeten dienen (veertig procent van onze dienstplichtigen dienen nog eenentwintig maanden), maar zij wil het onderzoek van de commissie-van Voorst tot Voorst afwachten en eerst kritisch bekijken, alvorens met soortge lijke eisen te komen als de socialisten nu reeds stellen. „De paraatheid moet onaangetast blijven, anders zou de ge hele diensttijd voor onze jongens weg gegooide tijd worden." Een ander punt, waarop het ver kiezingsmanifest van de K.V.P. we zenlijk verschilt van dat van de P.v.d.A. is, dat de K.V.P. voorop stelt, dat het particuliere bedrijfsleven nu eenmaal de voornaamste bron van welvaart is voor ons gehele volk, of men dit plezierig vindt of niet, aldus prof. Romme. Daarentegen legt de P.v.d.A. de nadruk op het invorderen van belastingen, alsof daarmede uit breiding van het particuliere bedrijfs leven en dus meer werkgelegenheid zou zijn te bereiken. De winter dringt dit jaar diep naar het zuiden door. Zelfs in Madrid is sneeuw gevallen en de Madrilenen vonden die witte bootjes wel mooi, al moesten ze van de kou niets hebben. Voorts wordt door de socialisten loonsverhoging als eerste eis opge voerd, terwijl het S.E.R.-advies, dat ons nog moet leren hoe groot een eventue le ruimte in onze economie zal zijn, er nog niet is. En dat alles, terwijl oud-minister Suurhoff nog in zijn toe lichting op de laatste begroting van So ciale Zaken heeft gewaarschuwd, dat men geen overdreven betekenis moet Vervolg op pagina 5) iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiimiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiii Te Kats op Noord-Beveland zijn gis teren twee mensen dooi verstikking om het leven gekomen. Een derde is in zorgwekkende toestand naar het zie kenhuis in Goes vervoerd. Omwonenden hadden gemerkt, dat het in het huisje van de twee ongetrouwde broers Markusse en hun eveneens on getrouwde zuster, allen reeds zeer be jaarde mensen, sinds 's morgens zo stil was. Een wijkverpleegster uit Koljjnsplaat die omstreeks elf uur naar de woning kwam om mej. Markusse, die daags tevoren was getroffen door een beroer te, te heipen, waarschuwde de dokter en de politie. Dezer hebben zich toen toegang tot de woning verschaft, waar bij een duidelijk waarneembare gas- lucht hun tegemoet kwam. De 73-jarige heer A. Markusse en zijn 76-jarige zus ter bleken overleden. De andere oude man, was er slecht aan toe. Op advies van de dokter zouden de beide broers des nachts bij hun zieke zuster waken. Zij hebben toen een butagaskacheltje aangestoken. De kamer was geheel afgesloten en de luiken waren voor de buitenramen ge daan. Toen de kamer geopend werd stond op de tafel nog een olielampje op een klein pitje te branden. De zuurstof in de kamer is kennelijk door het gebrek aan toevoer van verse lucht en door het zuurstofverbruik van de kachel opgebruikt. De vroegere Zuidafrikaanse minister president dr. Daniel Malan is vanmorgen vroeg overleden. Hij is gisteren door een hersenbloeding getroffen. Malan was reeds sedert oktober ziek. In 1919 maakte dr. Malan deel uit van de delegatie, die onder leiding van gene raal Hertzog naar de vredesconferentie van Versailles reisde om er te pleiten voor het herstel van de onafhankelijk heid van Transvaal en Oranje Vrijstaat, zoals die vóór de oorlog van 1899-1902, de Boerenoorlog, had bestaan. Vijf jaar later trad hij als minister van binnen landse zaken, gezondheidszorg en on derwijs toe tot de eerste regering-Hert zog. Toen in 1933 de generaals Hertzog en Smuts een coalitie sloten, kwam dr. Malan in verzet. Hij weigerde een zetel in de regering en trad een jaar later op als leider van een hervormde Nationa listische Partij, die bestond uit een aan zienlijk deel van Hertzogs vroegere aan hangers. Toen generaal Hertzog bij het begin van de Tweede Wereldoorlog zijn neutraliteits-motie indiende, kreeg hij de steun van Malan. De motie werd even wel verworpen, Smuts aanvaardde het premierschap en Hertzog stond de lei ding van de oppositie af aan Malan. Tot 1948 heeft de thans overledene de op positie geleid. Daarna werd hij premier en tevens minister van buitenlandse zaken. Tijdens zijn bewind is de apart heidspolitiek aanzienlijk verscherpt en ook werden de banden met het Britse Gemenebest geleidelijk losser gemaakt. Malan trad af op 30 november 1954. (Van een medewerker) In onze beschouwing van vorige week hebben we getracht aan te tonen, dat het vertrouwen, gevraagd door onze katholiek-sociale en politieke be wegingen, gerechtvaardigd is. Gerecht vaardigd, niet om woorden, in het ver leden gesproken, maar om de daden, die zjjn gebleken en waarvan de basis niet is gelegd in een soort concurren tiestrijd met socialisten. Neen. deze ba sis is gelegen in de christelijke opvat tingen omtrent de mens, omtrent de waarde van de arbeid en omtrent de menselijke verhoudingen. Bij de verwerkelijking van het kathcn lieke sociale ideaal hebben we de groei gezien van. twee soorten maat- Sociaal schappelijke or ganen, ieder met commentaar een eigen taak. Er zijn vakorga nisaties van werk gevers, boeren, middenstanders en ar beiders; er is een politiek apparaat, waarin deze onderscheidene belangen groepen elkaar hebben gevonden. Al meer dan 70 jaar duurt thans de ze toestand. En het is oprecht te hopen, dat er vooralsnog geen wijziging zal ko men. In de sociale sector, waar men dus in dagelijks contact leeft met de af zonderlijke groepsbelangen, groeien de speciale wensen van die bepaalde groe pen. In steeds sterkere mate houdt men daarbij rekening met de eisen, die het algemeen belang stelt en ook met de bij zondere eisen van de maatschappelijke groeperingen, wier belangen toch indi rect zijn gemoeid met vrijwel elke ge formuleerde eis. Dat is nu eenmaal een gevolg van de feitelijke bestaande on derlinge afhankelijkheid van de men sen. Als de arbeiders kortere werktijd vra gen met gelijkblijvend loon, dan moet worden bezien, of dat mogelijk is, zon der dat het levensbelang van het bedrijf of de onderneming wordt geschaad. Als de boeren een hogere melkprijs vragen, dan moet bekeken worden, of de consu- Vervolg op pagina S) Advertentie STOMEN STOPPEN GROTE HOUTSTRAAT 5 - TEL. «077: AMSTERDAMSEVAART 30 - TEL. 11561 Advertentie 3987.— v.a. 9375.— Hoofdagent voor Haarlem en Omstreken: KORTE KLEVERLAAN 30—40 BLOEMENDAAL - TELEF. 51301 Advertentie GROTE HOUTSTRAAT NAAST LUXO Aan de Jutphaseweg te Utrecht Is gisteravond het magazijn van de firma F. Prozee, een groothandel in lompen, papier en metaal, grotendeels door brand verwoest. Het dak, de derde en de vierde verdieping van een pakhuis, waar tonnen lompen lagen opgeslagen, gingen geheel in vlammen op. De scha de wordt voorlopig geschat op vier- a vijfhonderdduizend gulden. Een tweede pakhuis, dat slechts door een vrij smal le gang van het lompenmagazijn is ge scheiden, en dat tot aan de nok is ge vuld met oud papier, bleef gespaard, evenals het kantoor en het woonhuis van een der firmanten, welke aan weerszijden van het pakhuis staan. De brand, die op de derde verdieping begon, werd des avonds omstreeks kwart over acht ontdekt door een agent van de verkeerspolitie die op de Jut phaseweg patrouilleerde. Hij waar schuwde ogenblikkelijk de politie en de Utrechtse brandweer, die met groot materieel uittrok. Vervolgens stelde hjj de heer C. Prozee, die naast het pak huis woont, op de hoogte. Toen de twee mannen de derde verdieping bereikten, hadden de vlammen al zover om zich heengegrepen, dat er aan blussen niet meer te denken viel. Bovendien was er op de betreffende etage geen water. In minder dan een half uur tijd sloegen de vlammen uit het dak. De komst van de Utrechtse brand weer werd enigszins vertraagd door dat een van de wagens met een vol automatische ladder op de Westerka de een verkeerde te lage tunnel inreed en bleef steken. De brandweer bestreed het vuur aanvankelijk met dertien stralen. La ter kreeg zij nog assistentie van de vrijwillige brandweer van Zuilen en van enkele B.B.-ers. Om ongeveer half tien was men er in geslaagd, uitbreiding van de brand te voorko men. Het gebouw, dat uit het jaar 1880 stamt, werd in 1938 door de firma Pro zee in gebruik genomen. Het bestaat aan de binnenzijde voor een groot deel uit hout en de verdiepingen zijn niet door muren in kleinere ruimten ver deeld, zodat het vuur, gevoed door de zeer brandbare balen lompen, snel om zich heen kon grjjnen. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Men vermoedt echter, dat het personeel de kachel op de sorteerafdeling van de derde verdie ping niet goed heeft afgesloten. De fir ma Prozee is tegen brand verzekerd. Op de tweede verdieping, waar de persmachines staan, werd alleen scha de aangericht door het water en door het vuur, dat door de gaten in de vloer van de derde etage naar beneden viel. De Utrechtse loco-burgemeester, wet houder H. Ploeg, hefet zich op het ter rein van de brand op de hoogte gesteld van de situatie. De burgemeester, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, bevindt zich momenteel voor een korte wintersport vakantie in het buitenland. Zes Iraakse ministers, onder wie de minister van buitenlandse zaken, briga de-generaal Abdoel Jabbar Jomard, heb ben een verzoek om ontslag ingediend b(j premier Karim Kassem, aldus meldt het persbureau voor het Midden-Oosten. Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 Verwachting tot zondag avond (op gemaakt te 11.15 uur). Droog weer met vooral aanvanke lijk mist of laaghangende bewolking. Zwakke oostelijke wind. Overwegend lichte, vannacht hier en daar matige vorst. Zondag: zon: 8.10-17.39. Maan 8.03- 18.52. Maandag: zon: 8.08-17.41. Maan: 8.30- 20.01. Station Stockholm Oslo Londen Amsterdan Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Zürich ^enéve Locarno Wenen Innsbruck Rome min neersl. Weei temp afgei. gisteren 24 uur mist -8 0 geheel bew. -10 0 geheel bew. 1 0 mist -4 0 mist -5 0 onbewolkt -4 0 onbewolkt -1 0 onbewolkt 7 0 ijsnaalden -6 0.1 onbewolkt -6 0 onbewolkt -12 0 mist -5 0 onbewolkt -3 0 onbewolkt -3 0 geheel bew. -5 0 onbewolkt -6 0 onbewolkt 5 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1