Westen bespreekt in maart antwoord aan Moskou Bereid tot concessies als ook Rusland wat toegeeft TOCH NOG IJSPRET IN VOLENDAM Mgr. Beltrami internuntius A Dichte mist brengt het verkeer op vele plaatsen in moeilijkheden Vooral grote stagnatie bij de veerdiensten Zeeland GEVAARLIJK IJS Twee kinderen er door gezakt en verdronken V.S. leveren Indonesië lichte wapens Uitrusting voor 20 bataljons Moeder wurgt liaar elfjarig- zoontje BONN: resultaat van gesprek Dulles een gelijk spel met Thans nuntius in de Libanon Liever oorlog dan jn opgeven Bejaarde weduwe omgekomen bij een korte brand Waarschuwingen veronachtzaamd Hulpvaardigheid met de dood betaald Eisenhower keurt besluit goed Entre-acte: paard valt in de orkestbak Het weer e imi TE HEEMSTEDE Schemerlampje de oorzaak f 35.000 op nr. 14321 Oude man onder trein gevallen Carnavalsincident te Heerlen Veerboot vastgelopen in Haringvliet Onbewaakte overweg TREIN RIJDT OP VRACHTAUTO IN Chauffeur werd licht gewond tëe.MUIvfllo before ijou vuij! MAANDAC 9 FEBRUARI 1959 82sfe JAARGANG No. 30134 Medio volgende maand zal er vermoedelijk in de franse hoofdstad een conferentie worden gehouden van ministers van buitenlandse zaken van Amerika, Enge land, Frankrijk en West-Duitsland. Deze conferentie zal het westelijk standpunt formuleren voor de onderhandelin gen, die met de Sovjet-Unie zullen moeten worden gevoerd °Ver het Duitse vraagstuk, d.w.z. de positie van West-Berlijn en de hereniging van Duitsland. Of deze conferentie zal ^orden gevolgd door een conferentie van de ministers van buitenlandse zaken der „grote vier" dus met de Sovjet unie staat nog niet vast. Pulles op 28 januari: Wmm De mist heeft ook het afgelopen weekeinde het verkeer in ens land bemoeilijkt, zij het in niet zo sterke mate als ruim een week geleden. Voorzover bekend heeft zij één slachtoffer geëist: de 71-jarige C. Willems uit Weurt bij Nijmegen, die de weg overstak en niet werd opgemerkt door een autobestuurder. Ondanks diverse waarschuwingsborden met duidelijke opschriften als Gevaarlijk ijs en Verboden toegang bevon den zich zaterdagmiddag tientallen personen op de dicht gevroren Meezenbroeker vijver te Heerlen. Onder hen bevond zich de elf-jarige José van Tuyl, die met haar buur jongetjes, de vijfjarige Sjefke Ernste en diens zesjarig broertje Gerard op het ijs was gaan spelen. PRINSES BEATRIX IN SANKT ANTON Vrouw valt van vijf meter hoog hobbelpaard SOWJET-UNIE Indonesië brengt N.-Guinea niet voor V.N. Redder verdronken NOORSE TRUIEN/SOKKEN Aanhoudende vorst BUREAU SMEDESTRAA1 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 Bijkanto-or en Red Dmuldem leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 ölrectle: J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- toogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, t 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. (Van onze corespondent in Bonn) Dit wordt in welingelichte kringen te Bonn echter wel verwacht en men neemt ook aan, dat een conferentie tussen Dulles, Gromyko, Lloyd en Couve de Murville gehouden zal worden vóór 27 mei, d.i. de datum waarop het Russische ultimatum met betrekking tot Berlijn afloopt. Deze conferentie z?u dan eventueel de proloog kunnen zijn tot een gesprek tussen de rege- fl'hgsleiders. Dit is het resultaat van de besprekin gen, die de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles zaterdag en zondag in Bonn heeft ge voerd met bondskanselier dr. Adenauer. Minister Dulles is gistermiddag alweer naar Washington teruggekeerd. Het mi nisteriële bezoek is zonder enig cere monieel verlopen. Er hadden zelfs geen diners plaats. Minister Dulles had ook geen tijd om de leiders der oppositio nele partijen Ollenhauer van de S.P.D. en dr. Reinhold Maier van de liberalen, die van bondskanselier Adenauer geen enkel initiatief verwachtten en minis ter Dulles daarom hun eigen denkbeel- den wilden voordragen, te ontvangen. ,,Ik ben zeer bevredigd," verklaar de minister Dulles voor hij zijn vlieg tuig besteeg. Hij zei, dat de Westelij ke mogendheden „gezamenlijk krach tig zullen insisteren op hun rechten," hoewel dit volgens de minister niet betekent, dat zij op een of ander punt niet iets zullen willen toegeven, voor opgesteld echter dat de Sovjet-Unie dan ook enige concessies doet. Mi nister Dulles zeide voorts, dat de er varing heeft geleerd, dat toegeeflijk heid jegens de Russen Moskou alleen maar veeleisender maakt. Op grond van de beschikbare informa ties na minister Dulles' gesprek in Bonn. is in welingelichte kringen in de bonds- hoofdstad het resultaat gekarakteri seerd als een „gelijk spel". Duiles' ver klaring, dat het Westen geen unilaterale concessies aan de Sovjets zal doen _\ls het straks met hen over een oplossing van de Duitse kwestie gaat onderhande len, is een buiging voor de bondskan- ""WilliIlllIllllllllllltlllllllllllllllllllll Z.H. de Paus heeft benoemd tot apos tolisch internuntius bij het Koninklijk Hof der Nederlanden Z.H.E. Mgr. Gui- seppe Beltrami, titulair aartsbisschop van Damascus en op het ogenblik Pau- •elijk. nuntius in Beiroet in de Libanon. De nieuwe internuntius werd 17 ja- huari 1889 in Fossano in Italië geboren. Hp werd priester gewijd op 5 maart 1316. Op 20 februari 1940 volgde zijn benoeming tot titulair aartsbisschop van Damascus. Op 7 april 1940 werd hij tot bisschop geconsacreerd. Mgr. Beltrami ^jjas voorheen archivaris op het Pause- b)k staatssecretariaat. Hij was vervol gens in Pauselijke diplomatieke dienst ïn Guatemala en San Salvador, daarna enkele jaren in Columbia. Na zijn ver- b'ijf in Columbia keerde hij enkele taren terug naar Rome om gezondheids- •■edenen. Hij werd 4 oktober 1950 tot nuntius in de Libanon benoemd. (KNP). Een echte schaats-zondag is het gisteren niet gewordenDaarvoor was het ijs nog te onbetrouwbaar en bovendien maakte de mist het verbiijf op de banen en sloten minder prettig. Maar in Volendam hadden deze meisjes toch wel plezier. Bij een korte brand die zondagoch tend woedde in liet perceel Zeelandlaan 27 in Heemstede heeft de 75-jarige we duwe J. M. E. Dupuis-Palthe Wesenhage het leven verloren. Het vuur is waar schijnlijk ontstaan door een schemer lampje. Zekerheid daaromtrent heeft men nog niet. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is overgebracht naar de Mariastichting in Haarlem. De vrouw bewoonde het huis alleen. Een bewoner van een perceel aan de Utrechtlaan een achterbuurman van mevrouw Dupuis ontdekte de brand. Terwijl anderen de politie en de brand weer waarschuwden, rende hij naar bui ten om te trachten te redden wat er te redden viel Hij sloeg een ruit in en probeerde met emmers water de vlam men neer te slaan. Even later kreeg hij assistentie van de politie, die een schuimblusapparaat had meegebracht. Veel hielp dat alles echter niet. Wel zag men op een bed dat al voor een goed deel brandde, het lichaam van de we duwe Dupuis, naar de houding te oor delen al dood. Om zekerheid te krijgen trapte men een deur in om binnen te komen. Een verstikkende rook belette de agenten echter de toegang. De brandweer was inmiddels gearriveerd en wist met bluspoeder het vuur te do ven. Toen de rook enigszins was opge trokken kon men binnendringen. De vrouw lag levenloos dwars over haar bed. Elders in de kamer trof men een seiier, die nog altijd op het standpunt hond aan, die, hoewel bedwelmd, nog staat, dat er van onderhandelingen met Moskou niets te verwachten is en dat het Westen derhalve hard moet blijven. Het feit echter, dat anderzijds ,,op een of ander punt iets kan worden toe- T) 7 gegeven" bewijst, dat dr. Adenauer in- DGÏ lijn OTdgOVm ziet, dat het Westen zich aan starre l O richtlijnen niet kan binden en over een T andaag is in Washington een deel zejiere elasticiteit moet beschikken. van de verklaring gepubliceerd, die mi- I bister Duiles op 28 januari jl. voor de ?°rnmissie van buitenlandse zaken van ■Jet Amerikaanse Huis van Afgevaardig den heeft afgelegd. Volgens A.F.P. heeft de minister toen gezegd, dat de Ver enigde Staten en hun bondgenoten lie ver het risico van een oorlog nemen San zich door de Sovjet-TJnie uit West- Berlijn te laten verdrijven. De Ame- Daaanse minister sprak als zijn mening d'l» dat er in de komende tijd van het "'esten sterke zenuwen worden gevergd. De Russen oefenen altijd tot het laat ste ogenblik druk uit en nu met het groeien van hun economische kracht o°k de starheid van hun politiek toe- bsernt, zal dat zeker het geval zijn. pulles verklaarde in het algemeen, dat ?e economische vooruitgang van de ^ovjet-Unie op korte termijn niet in het yoordeel van de Verenigde Staten werkt, Waar dat het beeld over tien of twintig Jaar geheel anders zou zijn. Dan zal zich door het toenemen van P° welvaart in de Sovjet-Unie een ge joel andere gemeenschap hebben ont- "ahkeld dan aanvankelijk met de term '■dictatuur van het proletariaat" is be paald. Dulles vertrouwde, dat die ge meenschap zich meer met haar eigen zaken zal bezig houden en niet langer fen bedreiging voor de vrijheid in de wereld zal zijn. De Amerikaanse minister zei op 28 Januari ook, dat er tussen de weste lijke bondgenoten en ook in de boezem van de Amerikaanse regering zelf nog geen eenstemmigheid bestond over de maatregelen, die genomen moeten borden als de communisten in juni overgaan tot een blokade van West- eerlijn. Amerikaanse ministerie van bui- Jui'pbdse zaken heeft zaterdag jl. de W9Jfleid ontkend van persberichten, Artjph gezegd werd dat met name ZoypDka en Engeland het niet eens gej^n zijn over de te nemen maatre- 3e klasse, is gevallen op Er is niets gewijzigd aan het Weste lijke standpunt, dat het Russische voor stel van 10 januari j.l, voor een vredes verdrag zelfs als discussiebasis onaan vaardbaar is. Evenzeer is men het er over eens, dat een „neen" in de huidi ge situatie onvoldoende is. De voor naamste vragen, die op de komende conferentie in maart een antwoord be hoeven, zijn wat men tegenover de voorstellen van Khroesjtsjev moet zet ten, onder welke voorwaarden het Wes ten met Moskou wil onderhandelen en hoe het Westen zich zal gedragen als Khroesjtsjev zijn ultimatum waar maakt en hij eind mei de Russische bevoegdheden in Oost-Berlijn en langs de zonegrens aan de Oostduitse com munisten overdraagt. Op geen van de ze drie vragen ligt het antwoord thans reeds vast. Het Westen is nog steeds op zoek naar deze antwoorden. Op zpn rondreis langs Londen, Parijs en Bonn heeft minister Dulles hieromtrent en kele ideeën opgedaan. Belangrijk is echter nog, wat premier Macmillan van zijn verre reis naar Moskou mee naar huis terugbrengt. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIi De 65-jarige M. K. uit Rijen is zater dagmiddag op het station in Gilze-Rijen om het leven gekomen. De man kwam onder de trein terecht, welke om tien over vijf in de richting Breda vertrok, nadat hij een tienjarig meisje, dat nog uit de reeds rijdende trein wilde, had geholpen. Op het moment, dat de trein zou vertrekken, nadat enkele minuten was gestopt voor het laten in- en uit stappen, wilden twee dames en het meisje nog de trein verlaten. De al ge sloten deur werd voor haar geopend. Tijdens het uitstappen van de dames vertrok de trein. K. die op het perron stond, pakte toen het meisje aan, dat hem werd aangereikt door een passa gier van de trein. Op een drafje met de trein meelopend deed hij dit. Nadat hij het meisje op het perron had gezet, kwam hij met de trein in aanraking en viel voorover tussen het perron en de rijdende trein. Hij werd zwaar verminkt onder de wielen vandaan gehaald, na dat een reiziger, die hem zag vallen, met de noodrem de trein tot stilstand had gebracht. De rijkspolitie stelde direct een onderzoek in. Toen bleek dat twee dames en het meisje spoor loos waren verdwenen. Prinses Beatrix is zaterdag in Sankt Anton am Ariberg aangekomen voor een kort vakantieverblijf. Zij was in gezel schap van enkele vriendinnen en zal tot 17 februari in St. Anton blijven. Ook prinses Irene zal hier haar vakantie doorbrengen. Zij wordt dinsdag in Sankt Anton verwacht. leefde. Naast het lichaam van de vrouw vond men een geheel uitgebrand sche merlampje, waarvan de stekker nog in het stopcontact zat. Misschien door oververhitting van het kapje, of door kortsluiting is de brand ontstaan. In ieder geval is hij op het bed begonnen. De dekens, de vitrage en de gordijnen waren in vlammen opgegaan, de ma tras en enig meubilair waren door het vuur aangetast. Enkele maanden geleden verloor in Heemstede ook een vrouw bij een brand het leven. Tijdens het uittrekken van de carna valsoptocht te Heerlen is zondagmid dag een 34-jarige Duitse vrouw van een praalwagen afgevallen en daarbij zo danig verwond dat zij met een hersen schudding in het St. Jozefziekenhuis ter plaatse moest worden opgenomen. De vrouw zat op een hobbelpaard dat ge monteerd was op een vijf meter hoge stellage. Het ongeluk gebeurde toen de bestuurder van de wagen plotseling op het Emmaplein moest remmen om een botsing met een voor hem rijdende auto te voorkomen. de «Ir. In de 542e Staatsloterij, Prijs van 35.000 14321. Oud-gouverneur Harriman O „New York is per vliegtuig naar Ind denkt .'e vertrokken, waar hij een maand te blijven. IK>"56 Landen van hel Atlantischpakt Landen van hel Warschaupakl Uzerengordijn FINLAND POLEN ZWIIS HONG RÓÈMÈNIË BULG MAROKKO Zaterdag konden wij nog In een groot deel van onze edities berichten dat vooral in oostelijk en zuidelijk Neder land de mist erg dicht was. De heli kopterdiensten van de Sabena op Rot terdam, Eindhoven en Maastricht kon den die dag niet worden uitgevoerd. Op Schiphol heeft men vandaag de passagiers in de hangars in laten stap pen in de toestellen. In verband met het feit, dat de temperatuur om het vries punt ligt, vreesde men ijsafzetting op de vleugels. Door de toestellen zolang mogelijk in de hangars te laten staan en ze niet zoals gebruikelijk op het plat form te plaatsen was men er zeker van dat, zodra het toestel voor de vlucht ge reed was en alle passagiers waren inge stapt, de gezagvoerder ook onmiddellijk kon vertrekken. De KLM heeft vandaag de diensten redelijk goed kunnen uitvoe ren omdat gisteren, in teeenstellina tot zaterdag, vrijwel alle toestellen op de thuishaven konden terugkeren. De meeste veerdiensten naar de Zuidhollandse eilanden en in Zeeland zijn zaterdag en zondag uitgevallen. De R.T.M.-veerdienst tussen Hellevoet- sluis en Middelharnis kon slechts twee maal worden uitgevoerd. Zaterdag avond werd de veerdienst Vlissingen- Breskens, die slechts enkele vaarten had gemaakt, volledig gestaakt. Zon dag was de dienst eveneens gestag neerd, terwijl de veerdienst Kruinin- gen-Perkpolder evenmin uitvoer. Slechts het veer Hoedekenskerke-Ter- neuzen heeft enkele vaarten gemaakt. Zondagavond is op de Westerschel- de de veerboot „Prins Willem I" van de dienst Terneuzen-Hoedekenskerke in de mist in aanvaring gekomen met de sleepboot Avant 16 uit Terneuzen. De sleepboot is na de aanvaring gezonken. De opvarenden zijn overgestapt op de veerboot. De veerboot werd vrij ern stig aan de voorsteven beschadigd, maar niemand van de passagiers heeft letsel opgelopen. Vanmorgen omstreeks zeven uur is de veerboot Stad Zierikzee, die tegelijker tijd met de veerboot Schelde van Mid delharnis was vertrokken, in het haring vliet vastgelopen. De boot, die volge laden is met auto's, zou waarschijnlijk pas vanavond om vijf uur bij opkomend water weer vlot komen. De Amerikaanse regering heeft besloten lichte wapens aan Indonesië te verkopen voor de uitrusting van twintig bataljons van het leger, zo hebben functionarissen van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken vandaag meegedeeld. Zij zeiden dat „geweren, vrachtauto's, jeeps en ver- bindings- en ander materiaal dat geschikt is voor het handhaven van de binnenlandse veiligheid," tot de zendingen zullen behoren die naar Indo nesië gaan op grond van een akkoord, waarover oorspronkelijk in augustus j.l. overeenstemming werd bereikt, aldus meldt Beuter. Vermoedelijk in een vlaag van ver standsverbijstering heeft de 48-jarige vrouw J.K.-N. uit Tegelen zaterdagmor gen omstreeks negen uur de jongste van haar zes kinderen, de elfjarige Ge rard, door wurging om het leven ge bracht. Toen de jongen even voor ne gen uur naar school wilde gaan, be geleidde zijn moeder het kind naar buiten en nam hem mee naar een ach ter het huis gelegen schuurtje. Daar greep zij hem plotseling vast en wurgde hem. De gemeentepolitie van Tegelen arres teerde de vrouw en bracht haar over naar het politiebureau te Tegelen. Zij is naar het huis van bewaring te Maas tricht overgebracht. De vader, die in Tegelen zeer gunstig bekend staat, is door het gebeurde zo overstuur dat hp in het ziekenhuis te Venlo moest worden opgenomen. De hel brak los in de opera van Comp, toen gisteren daar bij een opvoe ring van de opera Elisir d'amore een paard in de orkestbak belandde en de musici naar alle kanten uiteen deed vluchten, terwijl het publiek als een man oprees, om te zien, waar het paard terecht was gekomen. Een opera-zangeres raakte haar adem kwijt. Het paard was op de planken ver schenen, omdat het tijdens de opvoering van de opera een karretje voort moest trekken, waarin „de" twee verliefden zaten. Ook een goed paard kan wel eens struikelen en dit deed het dan ook, vlak bij de orkestbak, zodat het voorover naar beneden viel. Het karretje met het paartje bleef voor het voetlicht steken. De gelieven sprongen er ijlings ieder aan een kant uit, meer bedacht op lijfsbehoud dan op het voortzetten van de idylle. Dirigent en orkestleden borgen het vege lijf, maar in de verwarring werd toch niemand gewond. Personeel van de opera hielp het paard weer op het toneel. Na een lang intermezzo werd de op voering voortgezet. De zangeres had intussen hac.r adem teruggevonden. Het paard, keerde mistroostig naar zyn stal terug. De regisseur van de opera had zijn scène gecoupeerd. De Amerikaanse functionarissen her innerden aan de verklaring, die in het afgelopen najaar is afgelegd, en waarin werd gezegd dat er kleine hoe veelheden lichte wapens naar Indonesië waren gezonden. De Indonesische re gering heeft om de nieuwe zendingen verzocht tp'dens besprekingen die zijn gevoerd om de overeenkomst van au gustus j.l. volledig ten uitvoer te leg gen, zo is meegedeeld. In die over eenkomst verklaarden de V.S. zich be reid aan Indonesië lichte uitrusting te verkopen voor de handhaving van de binnenlandse orde en stabiliteit. Er zijn geen bijzonderheden over hoe veelheid en waarde der uitrusting ge geven maar Amerikaanse functionaris sen hebben volgens Reuter gezegd, dat er zich geen zware wapens voor ge bruik te velde onder bevinden. Het besluit om twintig bataljons uit te rusten is door de ministeries van buitenlandse zaken en defensie geno men en de vorige week heeft president Eisenhower er zijn goedkeuring aan gehecht. Nederland gaat op dit moment niet tegen deze wapenleverantie protesteren, zo verneemt onze Haagse redacteur. „Wh waren over deze leverantie reeds ingelicht, wij hebben de leveranciers van wapens aan Indonesië gewezen op hun verantwoordelijkheid. Het heelt wei nig zin thans opnieuw protest aan te tekenen: ons standpunt is in de Ver enigde Staten zeer wei bekend", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken. Ali Sastroamidjojo, de permanente af gevaardigde van Indonesië in de V.N., die momenteel een lezingentoernee door Indonesië maakt, heeft te Solo, op Midden-Java, volgens U.P.I. ver klaard dat zijn regering niet voorne mens is de kwestie van Nederlands Nieuw-Guinea dit jaar voor de -Verenig de Naties te brengen. De Indonesische regering is van oordeel, verklaarde hp, dat Nederland thans het initiatief dient te nemen. Plotseling zakte dit drietal uoor het ijs. Ofschoon José van Tuyl niet kon zwemmen, wist zij zich toch nog gerui me tijd boven water te houden. Held haftig probeerde zij daarbij ook de bei de jongetjes voor de verdrinkingsdood te behoeden. Het zag er aanvankelijk naar uit dat dit zou lukken. Helaas konden de te hulp gesnelde volwasse nen de dappere José niet aanstonds een ladder of een ander hulpmiddel toeste ken. Toen een ladder werd aange bracht, ontbrak José de kracht zich daaraan vast te grijpen. Drie volwas senen, o.w. de vader van de twee jongetjes, begaven ,zich daarop te water en brachten José en de zesjarige Gerard Ernste spoedig daarop op het droge. Sjefke Ernste was intussen in het water verdwenen. Le venloos werd hij later door de Heerlen- se brandweer uit de vijver opgehaald. Gerard Ernste moest in het zieken huis te Heerlen worden opgenomen. Zijn toestand is redelijk wel. José van Tuyl liep geen nare gevolgen van het koude bad op. Zaterdagochtend is de zes-jarige Hen van den Berg in Geuzenveld te Amsterdam door het ijs gezakt van de Pieter Postsingel. Zijn zeventien jarige zuster, die het ongeval zag ge beuren, rende naar buiten en tracht te haar broertje te redden, doch ook zij zakte door het ijs. Een toevallig voorbijkomende twaalf jarige jongen, Wim Tanis, bedacht zich niet lang en sprong te water om hulp te bieden. Het gelukte hem dp beide drenkelingen op het droge te brengen, waarna de kleine jongen naar het Wil- helminagasthuis werd gebracht en het meisje in het Binnengasthuis werd op genomen. De kranige redder mankeerde niets. Zondagmiddag is in de buurtschap Marktvelde bij Diepenhorst het zes-jarige meisje Marianne Semmekrot door het ijs gezakt en verdronken. Het ongeval gebeurde op de vrp die pe drinkkolk voor vee. waar drie kin deren zich op het ijs hadden gewaagd. De twee andere kinderen zakten even eens door het ps, doch slaagden er in uit de kolk te komen. De toegeschoten ouders en buren, die door de kinderen tehulp waren geroepen, kwamen te laat om het meisje nog te redden. Zaterdagmiddag is ter hoogte van Ke- kerdom bij Npmegen in een grote bag- gerput bij een poging tot redding van twee Nijmeegse schaatsers de 25-jarige H. Menting uit Leuth verdronken. De Npmegenaren, die konden worden gered, hadden zich op onbetrouwbaar ijs begeven, waar zij doorheen zakten. Het slachtoffer ging hen achterna om te redden, doch ook hij zakte door het nog slechts dunne laagje ijs en ver dween onmiddellijk in de diepte. Toen men er in slaagde zijn lichaam op te dreggen, waren de levensgeesten reeds geweken. Vanmorgen om ongeveer kwart over negen is op een onbewaakte overweg tussen Winterswijk en Aalten een vrachtauto aangereden door de trein, die om 8.04 uur uit Arnhem was ver trokken in de richting Winterswijk. De vrachtauto kwam onder de trein terecht en drukte het voorste treinstel in. De bestuurder van de vrachtauto, de 28-jarige Ter B. uit Doetinchem, kwam met lichte verwondingen uit de ravage te voorschijn. De treinbestuurder had geen noemenswaardig letsel opgelopen. De vrachtauto was van een graanhan del in Doetinchem. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Op de meeste plaatsen mist of laaghangende bewolking en over wegend droog. Zwakke oostelijke wind. Lichte tot matige vorst. Zon: 8.07-17.43. Maan: 8.54-21.07. min neersi Station Weei temp afgel gisteren 24 uui Stockholm geheel bew. -4 0 Oslo geheel bew. -9 0 Kopenhagen geheel bew. -3 0 Londen geheel bew. 2 0 Amsterdam mist -4 0 Brussel mist -5 0 Luxemburg onbewolkt -1 0 Parijs geheel bew. -1 0 Nice onbewolkt 6 0 Berlijn onbewolkt -8 0 Frankfort onbewolkt -4 0 München onbewolkt -11 0 Zürich mist -4 0 ^eneve onbewolkt -3 0 Locarno onbewolkt -3 0 Wenen geheel bew. -4 0 Innsbruck licht bew. -5 0 Rome half bew. 4 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1