Talrijke schepen voor de Nieuwe Waterweg Foster Dulles legt zijn ambt „voor een korte periode' neer Pan American -straa/verkeers vliegtuigen naar Schiphol Vorstelijke skiërs in St.Anton m Voetballer „Bobo" Sal in Oostenrijk gearresteerd KAPITEINS NEMEN GEEN ENKEL RISICO Op sommige boten gebrek aan waterbrandstof en proviand Kustwacht IJmuiden praat de schepen door de mist Auto raakt onder tankwagen Verhuist De Gaulle naar Vihcennes? Trein glijdt door stootjuk BERGDORP door steen- en ijsmassa bedreigd Motorfiets met zijspan in een sloot n WEGENS HERNIA-OPERATIE Christian Herter vervangt hem tijdens zijn verblijf in het Walter Reed-hospitaal IN SEPTEMBER A.S. Ruim half jaar voor K.L.M. de DC-8 in gebruik zal nemen Haagse officier van justitie verzoekt om uitlevering Ajax: „Wij weten van niets" Het weer r DINSDAG 10 FEBRUARI 1959 82ste JAARGANG No. 30135 Terwijl bij Hoek van Holland vele schepen voor de pieren liggen te wachten op beter zicht, terwijl op de Nieuwe Waterweg schepen door op- en afgaande stroom niet in de koers te houden zijn, lopen de zaken in IJmuiden zonder v'eel moeilijkheden. Door de mist is het minder druk met do schepen, maar er zijn slechts weinig boten die erdoor borden opgehouden. De havenradar bij de kustwacht is volop in bedrijf. Bootdienst Enkhuizen- Stavoren gestaakt Nabij Utrecht Zes gewonden Poolse houtboot bij IJmuiden op strand Vaster op de zandbank Af 0t"gen Aswoensdag geboden vasten- en onthoudingsdag iiimiiiiiiiimiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiimiiiii Locomotief met één wiel ontspoord IN ZWITSERLAND Bevolking uit voorzorg geëvacueerd Wachtmeester gedood, twee anderen ernstig en licht gewond P;> Oneconomische vlucht terwille van de concurrentie J - Prinses Beatrix op de ski's Benelux-diner Molotov niet welkom? Den Haag onthoudt zich van commentaar Oude aanklacht wegens meineed MO RRIS"êeforeijou êuif! CAMEL MONTYCOATS 45.- Lichte vorst Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoons Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red Umuldens Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Olrectle: J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter» ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 De marconist houdt contact met de loodsen, die een walkie-talkie bii zich hebben. "Tikkie bakboord. Tikkie stuurboord. Houwen zo. Kom er maar in." Op het radarscherm zijn de bewegingen van de schepen als lichtende v'ekjes te volgen en de loodsen hebben met de kustwacht hun eigen taaltje °Pgebouwd, waardoor zij precies weten wat er moet gebeuren om veilig te l'aren. Vanmorgen lagen er slechts twee schepen buitengaats te wachten. Ook h'er doet de havenradar nog nuttig werk. De loodsboot kan zonder veel hkoeite naar de schepen gedirigeerd worden die een loods wensen. iiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiii Wegens ijsgang is de bootdienst Enk- huizen-Stavoren vanmiddag gestaakt, iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii de „Tczew" werkte zich alleen maar vaster in de zandbank. Het schip is ge draaid en ligt nu met de achtersteven naar de wal, zodat de schroef niet in diep water kan malen. De Bloemfontein, die komende van Amsterdam, een dag aan de Kanaaldijk in IJmuiden had gelegen omdat er te weinig zicht was, kreeg maandagmiddag een gaatje in de mist. De gezagvoerder profiteerde er direct van om uit te varen. De Talissa, die zondagavond in IJmui den binnenliep, zou een aanvaring heb ben gehad met de Noorderpier. Een be vestiging hiervan was niet te krijgen en bij de rijkswaterstaat was ook niets be kend over opgelopen schade. Het schip was ongehinderd de sluis gepasseerd. Zes personen werden gewond bij een auto-ongeval op Rjjksweg 12, Den Haag Utrecht, dat vanmorgen omstreeks tien uur ter hoogte van de Ballast-Mij. te Utrecht veroorzaakt werd, door het plotseling stoppen van een tankwagen. De chauffeur van deze tankwagen, de 49-jarige J. G. H. uit Rotterdam, wilde zijn ruiten schoonmaken, omdat ijs afzetting hem het uitzicht belemmerde. Hij stopte vrij plotseling aan de rechter kant van de weg, waardoor een achter opkomende personenauto in volle vaart tegen hem opvloog. De personenauto schoot bfjna geheel onder de tankwagen. In de auto bevonden zich zeven personen, waarvan er zes gewond werden. De bestuurder, de 30-jarige A. J. G. H. uit Den Haag, werd in zorgwekkende toestcnd naar het Stads- en Academisch ziekenhuis in Utrecht overgebracht. Hij liep een schedelbasisfractuur op alsmede ernstig letsel aan benen en armen. Voorts werden gewond de 24-jarige W. J. B. uit Den Haag, die naast een her senschudding kwetsuren aan het boven lichaam opliep, de 66-jarige C. K. V. uit Den Haag, die zijn linkerpols brak, een zekere L. uit Den Haag, die in een shocktoestand en met kwetsuren aan zijn benen uit het autowrak werd ge haald, de 43-jarige F. A. H. uit Den Haag, die schaafwonden en letsel aan zijn benen heeft en de 53-jarige J. G uit Voorburg, die met een kniefractuur werd opgenomen. Een andere mede-pas sagier, een zekere W. uit Den Haag, kwam met de schrik vrij. President de Gaulle overweegt zijn of ficiële residentie van het Elysée over te brengen naar het 14e-eeuwse kas teel van Vincennes, ten oosten van Pa rijs, waar vroeger de Franse koningen zetelden. Naar verluidt vindt de Gaulle het Elysée ongeschikt als officiële ver blijfplaats. Functionarissen verklaar den, dat nog geen definitief besluit is genomen. Het kasteel van Vincennes zou eerst opgeknapt moeten worden en dat zou wel een jaar of twee vergen. Het Elysée zou dan kunnen dienen als zetel voor het secretariaat van de pas gevormde Franse gemeenschap van naties en voor het onderbrengen van officiële bezoekers. In het Noordzeekanaal bij IJmuiden ls "et tijdens stormweer heel wat drukker van wachtende schepen darr nu. De "Bennekom", die aanvankelijk op beter jlc"t had gewacht, liet zich vanmorgen «oor de radardienst naar zee praten. Zo 2lJn er meer. Dank zij de radar gaat de scheepvaart by IJmuiden nagenoeg normaal door. Er behoeft dus ook geen vrees te bestaan dat hier, zoals bij Hoek van Holland het geval is, schepen door hun proviand heenraken. Het zicht aan de mond van de Nieuwe Waterweg (maandagmiddag nog honderd meter) is in de loop van Maandagavond nog slechter geworden, blechts nu en dan kon een schip met radarhulp worden binnengeloodst. Se dert zes uur 's avonds hebben niet mer dan twee scheepskapiteins het ri sico genomen. Buitengaats groeit het aantal vaar tuigen dat in afwachting van de loods- dienst of liever blijft wachten tot de hiist iets optrekt. Deze schepen hebben Intensief radioverkeer doen ontstaan tus sen de kuststations. Er zijn schepen die bu reeds drie tot vier dagen voor de Nieuwe Waterweg liggen en gebrek krij- Spn aan water, brandstof en proviand. De meeste zijn voor anker gegaan en Vormen op de radarschermen van de Joodsdiensten te Hoek van Holland een baast ontelbaar aantal signalen. ..Hoe voorzichtig de gezagvoerders wel zUn blijkt uit het schaarse gebruik dat van de loodshulp wordt gemaakt. Of schoon vele schepen reeds per portofoon zUn aangesproken nemen zij het zekere Voor het onzekere en blijven voorshands bit het potdichte gevaarlijke gebied. Twee Amerikaanse vrachtschepen, de American Angler en de Neva West zijn Jhaandagavond op de Nieuwe Waterweg lussen Maassluis en Poortershaven te- Ben elkaar gevaren. De materiële schade is niet bijzonder groot, aangezien °e schepen elkaar slechts hebben ge schampt. Het uitgaande schip, de Neva West is aan de grond gelopen. Twee sleepboten hebben het vlotgetrokken, waarna het ter reparatie near Rotter dam is teruggevaren. Het zicht is nul, zeiden ze maandag avond bij de sluizen in IJmuiden. Dat "e'ekent, dat van de brug van een schip &f net de voorsteven te zien was, meer biet. De dichte mist heeft de nieuwe ï*?olse houtboot Tczew parten gespeeld. P't 2.556 ton metende vrachtschip, dat Jb 1958 werd gebouwd voor de rederij polska Zegluna Morska in Stettin, liep maandagavond om half acht 400 meter *®b noorden van de pieren van IJmuiden het strand. De Tczew kwam van yagos en was bestemd voor het houtveem n de Minerva-haven te Amsterdam. De stranding vond plaats twee en een half uur na hoog tij. De Tczew liep vast de eerste bank. Ondanks de dichte mist voeren de sleepboten Simson en Jcstor van Wijsmuller, die voorzien zijn an radar, ter assistentie uit. Toen later P de avond 'de radar van de Nestor "iet helemaal naar wens bleek te Unctioneren, werd deze sleper ver- angen d00r de Stentor. Deze maakte rn de loop van de avond vast, nadat de ederij met Bureau Wijsmuller een con- ,act op Lloyds open form voor twee leePboten had afgesloten. De „Tczew" is vannacht niet vlot ge- Pnien, maar heeft zich eerder in een j.°g moeilijker positie gemanoeuvreerd. e kapitein, die aanvankelijk een aan ct op Lloyds Open Form had vanaar^' steI(H "in later afhankelijk va2 ^6 goedkeuring van de directeur Jiaa zjjn rederij. Talloze telefoontjes bejA Polen, waarbij Scheveningen Radio Ïesuït eling verleende, hadden geen tin, a&t. De directeur was niet in Stet- «oii zich in Gdynia bevinden, maar Dg Uar werd hij nergens gevonden. afon rSers van Wijsmuller hebben bf\\acr de „Tczew" weer verlaten in heeft Jjting van nader orders. Vannacht beefde kapitein bij hoog water gepro- Bep. pZe'f zijn schip weer vlot te bren- -t-r kwam wel beweging in, maar Noorwegen De Noorse ambassa deur in Moskou, Gundersen, heeft een onderhoud gehad met premier Khroesj- tsjev. Enige tijd geleden is bericht, dat de Scandinavische landen overwegen de Russische regeringsleider voor een be zoek uit te nodigen. De trein, die maandagavond om half zes uit Amsterdam in Enkhuizen arri veerde, is op het perron aldaar door het stootjuk gegleden. Het gevolg hiervan was, dat de locomotief met één wiel ontspoorde. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Wel ontstond ver traging omdat de trein, die direkt hierna uit Enkhuizen naar Amsterdam moest vertrekken werd opgeheven. Zwitserse deskundigen hebben gis teravond besloten alle 210 inwoners van het dorpje Herbriggen te evacueren in verband met het gevaar, dat een mas sa van 150.000 kubieke meter .aarde, rots en ijs die uit een scheur in de berg wand boven het dorp te voorschijn is gekomen, zich ontwikkelt tot een alles verpletterende lawine. Dit meldt U.P.I. Men hoopt evenwel nog de lawine onschadelijk te kunnen maken door middel van explosies en drainering van het water vóór zij in beweging komt. De beste kansen hiervoor bestaan, als het weer droog en koud blijft Bij regen of sneeuw zou de massa binnen enkele uren in beweging kunnen komen. Gisteren is tweederde van de bevol king al geëvacueerd. Het station is ook ontruimd. De treinen stoppen nu op een afstand van 400 meter van het stations gebouw. buiten de gevarenzone. Op de weg Terneuzen-Hoek, even voorbij het buurtschap De Knol, is maandagavond een motorfiest met duo zitting en zijspan, die bereden werd door drie politiefunctionarissen, in een sloot terecht gekomen. Da wachtmees ter 1ste klasse var, de rijkspolitie te Philippine A. B. Speusens werd vrijwel op slag gedood. Waarschijnlijk is de motor door de gladheid van de weg geslipt De bestuur der, de wachtmeester van de verkeers politie in Terneuzen J. Staal, is ernstig gewond in het Julianazie'*enhuis in Ter- neuzen opge. tomen. De duo-passagier, de wachtmeester W. P. de Visser, werd licht gewond. De eerste atoom-ijsbreker ter wereld, de „Lenin" wordt op het ogenblik op een werf te Leningrad afgebouwd. Op de foto boven ziet men het vooraanzicht van de Russische ijsbrekerOp de foto beneden de schroefas van de midden-machine John Foster Dulles heeft gisteravond zijn functie van Amerikaans minister van buitenlandse zaken om gezond heidsredenen ,,voor een kortere perio de" overgedragen aan Christian Archi bald Herter, oud-gouverneur van de staat Massachusetts en thans onder-mi nister van buitenlandse zaken. Dulles die op 25 februari a.s. 71 jaar wordt, gaat vandaag naar het Walter Reed- hospitaal in Washington voor een her nia-operatie. In de brief, waarin Dul les aan president Eisenhower toestem ming vroeg zijn functie tijdelijk te mo gen neerleggen, schreef hij, dat hij steeds te raadplegen zal zijn en dat hij verwacht na enkele weken zijn taak weer volledig te kunnen hervatten. De perschef van het Witte Huis, James Hagerty, zei het vanzelfsprekend te achten, dat Dulles de Verenigde Sta ten zal vertegenwoordigen op een mo gelijke conferentie van de ministers van buitenlandse zaken der Grote Vier over (Van onze luchtvaartredacteur) Het ziet er naar uit dat de Ameri kaanse luchtvaartmaatschappij ,,Pan American" op een luchtlijn van New York naar Europa v.v. dagelijks Schip hol zal aandoen met een straalver- keersvliegtuig van het type Boeing 707- 321 ruim een half jaar vóór de K.L.M. straalverkeersvliegtuigen in gebruik zal nemen. Alleen een vertraging in het produktieschema van Boeing zou In Sankt Anton geniet prinses Beatrix op het ogenblik van de skisport. In deze Oostenrijkse wintersportplaats ver toeven op het ogenblik ook koning Bou- dewijn van België en zijn zuster prin ses Josephine Charlotte en prins Char les van Luxemburg. Op bovenstaande foto's ziet men de prinses en de koning op de ski's. de komst van het grote, viermotorige vliegtuig op de Nederlandse nationale luchthaven nog enige tijd kunnen uit stellen, zo vernemen wij van de zijde van „Pan American". De eerste Boeing van „Pan Ame rican" wordt in september a.s. op Schiphol verwacht. Omstreeks die tijd ontvangt de K.L.M. de eerste ..Electra", een turbo-prop vliegtuig dat is uitgerust met straalmotoren die propellors aandrijven. Zodra er voldoende van zijn afgeleverd zal de K.L.M. waarschijnlijk in oktober of november van dit jaar toesteilen van dit type in gebruik nemen. Volgend jaar, volgens de laatste berichten vermoedelijk in januari, wordt het eerste straalverkeersvliegtuig van de K.L.M., een DC-8 in ons land ver wacht. De Nederlandse luchtvaart maatschappij hoopt toestellen van dit type zo mogelijk nog bij het begin van de zomerdienstregeling in 1960, dat is in de maand april, in gebruik te nemen, zodat er in dat geval een achterstand van zeven maanden op „Pan American" zal zjjn ontstaan. De Boeing 707-321 is de grotere, in tercontinentale versie van het straal verkeersvliegtuig waarmee ,.Pan Ame rican" op het ogenblik op Londen en Parijs vliegt. Volgens het leveringscon tract dat Booing met „Pan Ameri can" heeft gesloten zal het eerste toe stel van dit type in augustus van dit jaar worden afgeleverd. Men is ech ter reeds zover voor op het produktie schema. dat de Amerikaanse maat schappij waarschijnlijk al in juni over de grotere Boeing zal beschikken. „Pan American" zal op Schiphol dan nog alleen gehandicapt worden door het feit dat de nieuwe startbaan speciaal voor straalverkeersvliegtuigen pas in 1960 gereed zal zijn. De toe stellen van de Amerikaanse luchtvaart maatschappij zullen daardoor voorlopig aangewezen blijven op de baan, die het Russische straalverkeersvliegtuig TU- 104 nu ook gebruikt. Dat brengt met zich mee dat de zware Boeings in die periode niet met maximaal gewicht zullen kunnen star ten, zodat „Pan American" na Am sterdam nog een tussenlanding in Eu ropa zal moeten maken, waarschijnlijk in Londen, vóór de grote oversteek naar New York kan worden gemaakt. Een vlucht met een groot straalver keersvliegtuig over een zo korte af stand is bijzonder oneconomisch. „Pan American" schijnt dit nadeel terwille van de concurrentie met de K.L.M. te willen nemen. Prinses Beatrix heeft van het prachti ge weer in Sankt Anton en omgeving tijdens het afgelopen weekeinde gebruik gemaakt om verscheidene skitochten te maken op de hellingen van de Arlberg. Ook koning Boudewijn heeft enkele skitochten gemaakt. Maandag heeft prinses Beatrix in het station van de kabelbaan die voert naar de helling van de Valuga koning Bou dewijn en prinses Charlotte van Luxem burg ontmoet. Met beiden had zij een kort gesprek. Koning Boudewijn, prinses Beatrix, prinses Charlotte van Luxemburg en prins Charles van Luxemburg hebben maandagavond in het restaurant Tan- nenberg te Sankt Anton gedineerd. Na het diner bleven de koninklijke gasten, onder het nuttigen van een fles witte wijn nog geruime tijd bijeen. itlllllllllliiiililiiiillllllllllliiililillilllllllliiliiiiliiiiiiiiiuiiiiii (Van onze Haagse redacteur) Het ministerie .an buitenlandse za ken in Den Haag onthoudt zich van elk commentaar bij een bericht als zou de Nederlandse regering aan Moskou te verstaan hebben gegeven, dat de heer Molotov niet welkom is in Den Haag. Het standpunt van het Plein is ten allen tijde, dat over agrémentkwesties geen mededelingen worden gedaan. In het sjeikdom Koeweit, een Brits protectoraat aan de Perzische Golf. is gisteren volgens A.F.P. de noodtoestarid afgekondigd. Sjeik Abdoelah Salem es Sabbah heeft zjjn broer Abdallah Moe barak, die als de sterke man van Koe weit geldt, de macht in handen gege ven. de Duitse kwestie en de Europese vei ligheid. Het verzoek van Dulles is zeer onverwacht gekomen. Hij diende het schriftelijk in, toen hjj president Eisen- howe op het Witte Huis verslag uit bracht over zijn reis naar Europa. Christian Herter is op het ogenblik met vakantie. Hij beert pas maandag a.s. in Washington terug. Tot dat tijdstip wordt hij vervangen door de onderminister van buitenlandse zaken, die speciaal belast is met economische kwesties, C. Douglas Dillon. Verslaggevers, die Dulles gistermor gen bij diens terugkeer uit Europa op het vliegveld zagen, meldden toen, dat hij er opvallend opgewekt en gezond uit zag. Aan Eisenhower schreef hjj evenwel, dat hij op advies van zijn art sen zijn functie tijdelijk geheel zal neer leggen. Wel zal hij de gelegenheid be nutten om zich volledig te concentre ren ,,op de gecompliceerde en ernstige problemen, die zijn ontstaan door de Sovjet-dreigementen ten aanzien van Berlijn en het antwoord van de weste lijke geallieerden." De gezondheid van minister Dulles heeft de laatste tijd vaker zorgen ge baard. In 1956 is hij geopereerd aan een gezwel, dat door de artsen „goedaardig" werd genoemd. James Hagerty verzekerde de journalisten gisteren, dat er ditmaal geen sprake is van een „kwaadaardige aandoe ning." In december jl. constateerden de art sen bij Dulles een ingewandsinfectie, waarvan hij nog steeds niet volledig is hersteld. Begin januari moest Dulles een bezoek aan Canada afzeggen in ver band met een koude. Op 13 januari verklaarde Dulles tij dens een persconferentie, dat hij niet zal aarzelen zich uit te spreken, wan neer hij van oordeel is, dat zijn slechte gezondheid hem in de uitoefening van zijn functies hindert. Na zijn laatste twee ziektes gingen er in Washington stemmen op. die pleit ten voor een betere werkverdeling op het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken. Men had de stellige in druk, dat Dulles te veel in eigen hand hield en dat president Eisenhower hem moest gelasten meer op zijn medewer kers te. vertrouwen. Men achtte het on juist, dat het State Department bleef ingericht als een soort eenmansbedrijf, hoe onbetwistbaar de kwaliteiten van die ene man overigens ook mogen zijn. Het heette echter, dat president Eisenhower op die suggesties niet wilde ingaan, omdat ingrijpen zijnerzijds de psychische gesteldheid van Dulles niet ten goede zou komen. Eisenhower heeft bij herhaling, ook onlangs nog, gezegd, dat Dulles de beste minister van bui tenlandse zaken is, die de Verenigde Staten bij zijn weten ooit hebben ge had. (Van onze sportredactie) Een oud bevel tot onmiddellijke arres tatie met het doel om tot uitlevering te komen, is de veelbesproken Joegosla vische voetballer „Bobo" Sal kort voor zijn huwelijk met een 19-jarig meisje noodlottig geworden. Sal werd op ver zoek van de Haagse officier van justitie mr. Folmer in een Oostenrijks dorpje ge arresteerd. De Haagse recntbank beslis te geruime tdd geleden Sal onmiddellijk te arresteren, naar aanleiding van een door Ajax tegen Sal ingediende aan klacht wegens meineed. Sal vertoefde echter in hst buitenland. De verblijfplaats van de Joegoslaaf was onbekend, totdat de officier van justi tie mr. Folmer er achter kwam dat Sal in Oostenrijk vertoefde. Langs diploma tieke weg zal nu getracht worden „Bo bo" Sal uit te leveren. „Ajax heeft met de arrestatie van „Bobo" Sal niets te maken" vertelde ons vanmorgen een official van de Amster damse hoofdklasser. „Als wij gewild hadden was Sal al veel eerder opge sloten. Wij wisten namelijk al geruime tijd dat hij in Oostenrijk vertoefde. Ge zien het uitléveringsverdag tussen Oostenrijk en Nederland had het niet veel moeite gekost om de man te Jaten oppakken. Maar waarom de Haagse officier van justitie tot verzoek om arrestatie overging en Interpol om be middeling verzocht voor uitlevering van de Joegoslaaf, is ons een raadsel," aldus de official. Uit zijn verdere verklaringen bleek dat een vertegenwoordiger van de Oostenrijkse voetbalclub Lask on langs een bezoek aan Ajax heeft ge bracht om over een transfer te spreken. De oorspronkelijke transfersom van f 100.000,- zakte toen tot f 25.000,-. Maar alvorens naar Oostenrijk terug te keren, kon de vertegenwoordiger een nog lager bedrag in zijn zakboekje noteren. Ver wacht wordt dat Lask spoedig nieuw# onderhandelingen met Ajax zal aan knopen. Advertentie BAR1EUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Overwegend droog weer met op de meeste plaatsen mist of laaghan gende bewolking. Zwakke noord oostelijke wind. Overwegend lichte vorst. Maan: 9.18-22.13. Zon: 8.05-17.45. Station mm neersl. Weer temp afgel. gisteren 24 uur Stockholm mist -6 0 Oslo geheel bew. -12 0 Kopenhagen gehele bew. -2 0 Londen regen 3 0.1 Amsterdam mist -4 0 Brussel mist -1 0.2 Luxemburg geheel bew. 3 0.1 Partis mist 3 0 Berlijn onbewolkt -7 0 Frankfort geheel bew. 0 0 iMünchen ij zei -4 0 Ztirich regen 0 X ^enéve onbewolkt -3 0 Wenen geheel bew. -5 0 Innsbruck licht bew. -6 0 Rome onbewolkt 4 9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1