Mist en gladheid eisen weer doden en gewonden Zicht op vele wegen tot enkele meters beperkt V oorbarige conclusies Spionnen in de Sovjet-Unie gearresteerd De kwestie Nieuw-Guinea AUSTRALIË BLIIFT NEDERLAND TEN VOLLE STEUNEN Algemene staking in het gehele industriegebied van Henegouwen Ziekteverlof van Dulles verlengd Minister blijkt wederom aan kanker te lijden Vliegtuigbom opgevist bij de sluis in IJmuiden verkeer opnieuw zwaar gehinderd Het gist en spant in de Borinage Geen scheepvaart op de Schelde Geen bezwaar tegen eventueel akkoord tussen iNederland en Indonesië Ontevreden arbeiders leggen weg versperringen aan Parijse conferentie zal wellicht niet doorgaan Scheepvaartverkeer tijdelijk gestremd MORRIS weer Paus vraagt vrijheid van godsdienst Tass meldt Worosjilov ziek ƒ50.000 op nr. 15874 Na wilde actie in de Borinage AFTREDEN WAARSCHIJNLIJK GEACHT DE GAULLE in ons tijdperk geen derde wereldoorlog Weinig wind MAANDAG 16 FEBRUARI 1959 o 82ste JAARGANG No. 30140 Voor de tweede maal in ruim veertien dagen heeft de mist zijn verlammende hand op Nederland gelegd. Vooral zater dag ondervond het verkeer er veel hinder van. Tal van autobusdiensten moesten worden stilgelegd, auto's kropen 'u files voort met een snelheid vaak nog geringer dan die van een fiets. Hier en daar waren de wegen uiterst glad. bondag was de situatie iets minder slecht, maar ook toen TUoest het geringe verkeer heel kalm aan doen. Oost-Duitsland - - Irr - -- Alhoewel van de zijde van het Witte Huis verklaard is, dat president Eisenhower „op het ogenblik geen plannen heeft Dulles te vervangen", wordt vrijwel algemeen reke ning gehouden met de mogelijkheid, dat de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken spoedig zal aftreden, nadat Eisenhower zaterdag heeft bekend gemaakt dat Dulles weer aan kanker lijdt. De Amerikaanse president verklaarde dit na een bezoek aan het Walter Reed-Hospitaal, waar Dulles vrijdag een hernia-operatie heeft ondergaan. De minister, die 25 februari 71 jaar hoopt te worden, zal niet opnieuw worden geopereerd: Men zal trachten de kwaal, waarvan de omvang nog niet bekend is, met röntgenstralen te be strijden. Het ziekteverlof van Dulles, dat aanvankelijk drie tot vier weken zou duren, zal met het oog op deze behan deling worden verlengd, zo heeft president Eisenhower meegedeeld. Het weer in Europa CAMEL MONTYCOATS 45.- BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red Dmulderv Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Ölrectle: J. J. W. Boerrlgter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. De mist, die al bijna drie weken niet van wijken wil weten, heeft vooral Saterdag het zicht op de wegen beperkt tot enkele meters hier, tot enkele tientallen meters ginds. Op sommige plaatsen was het nog mistiger dan donderdag 29 januari, de dag met volgens velen „de dikste mist sinds men senheugenis". Op die dag trokken de wolkenbanken van noordwest naar zuidoost over wegen en straten, zaterdag kwamen zij uit zuidoost naar Uoordwest. Het effect was eender. 'UlllllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIlllllllli De scheepvaart op de Schelde lag Vandaag stil. Er is geen beloodsing: in oe Wielingen liggen ongeveer 80 sche pen te wachten, in het Oostgat onge veer 20. Het zicht op de Schelde varieert Van 20 tot 100 meter. Van de veren over de Schelde vaart alleen dat van Hoedekenskerke naar Terneuzen. De diensten Kruiningen Perkpolder en VlissingenBreskens zijn gestaakt. imiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiini In een brief aan het Duitse episcopaat jvijst Paus Joannes er met droefheid in het «art op, dat de katholieken in de Sovjet- Zone aan onderdrukking van de geloofsvrij heid blootgesteld zijn, aldus meldt het K.N.P. Hij roept alle gelovigen in dit gebied °P alle aanvechtingen te weerstaan en het Seloof trouw te blijven. Verder spreekt hij he hoop uit, dat de tegenstanders van de ■Kerk eindelijk het ongeoorloofde van hun optreden zullen inzien en dat ze de katholie ken hun rechtmatige vrijheid van geloof Jollen teruggeven. In dit verband herinnert paus aan het concordaat, dat tussen de K. Stoel en Duitsland is afgesloten. Sommige Australische bladen heb- Uen de Indonesische minister van bui- inlandse zaken, dr. Subandrio, bij hens vertrek uit Canberra in het ge- n°t gesteld van een „diplomatieke herwinning". Zij menen die zege- haal te ontwaren in de mededeling Australische zijde, dat de regering har zich niet zal verzetten tegen eni- 9e overeenkomst, die Nederland ten hnzien van westelijk Nieuw-Guinea het Indonesië zou willen sluiten. De "Sydney Morning Herald" gaat zo Ver te beweren, dat deze mededeling lV- feite neerkomt op de erkenning. Australië in het omstreden ge heel geen nationale belangen heeft. ueze conclusie evenwel schijnt ons hat voorbarig toe. In de eerste plaats heeft minister hbandrio nogmaals en duidelij- dan ooit tevoren de verzeke- Tlng moeten geven, dat Indonesië 9een geweld zal gebruiken om de gestie-Nieuw Guinea tot een oplos- s.}n3 te brengen. En voorts is de po- Uieke situatie thans van zodanige hrd, dat een Australische belofte zich het te verzetten tegen een rechtsgel- tot stand gekomen akkoord tussen hee soevereine landen op zichzelf 9een substantiële bijdrage vormt tot let bereiken van zo'n akkoord. De shndpunten van Indonesië en Neder- p"4 inzake de toekomst van Nieuw- ^■uinea liggen mijlen ver uiteen en de Sydney Morning Herald" doet er ®°e<2 aan te bedenken, dat de Aus- ralische minister van buitenlandse hken, Casey, zich in een en hetzelfde Cornmuniqué wederom achter het Ne- hrlandse standpunt heeft geplaatst. De igj^g, van de Australische op- P°sitie; dr. Evatt, heeft twee haanden geleden weliswaar ver- fa ard, dat de enige oplossing, j^e Australië kan gedogen, als t herland zijn soevereiniteit over wes- e lJk Nievw-Guinea zou prijsgeven, hat beheerschap is. Maa- nii een oppositieleider zegt, kan een de hier hoogstens denken. Het is zeet rald"ttag of de Sydney Morning He nen door het lichtvaardig toeken- nin0 Vcin een diplomatieke overwin- <jr dan Subandrio een duurzam.e bij- Vern6 tot diens reputatie heeft gele- Nprf TVanr zodra de Australische en C®r'undse bestuursdeskundigen in nberra of elders weer bijeen ko- hot1, en vandaag of morgen kómt n. 20 ver dan moet Subandrio op. spreken van een „provocatie" een j.roePl dan blijkbaar automatisch aj aiPlomatieke nederlaag over zich De weersomstandigheden hebben ook nu slachtoffers geëist: zaterdag rechtstreeks door de mist vier, zondag als gevolg van de gladheid één, en drie zwaargewonden. In Sas van Gent is zaterdagavond als gevolg van het slechte zicht een kleine Belgische personenauto in het kanaal van Gent naar Terneuzen ge stort. Twee van de drie inzittenden zijn verdronken. De enige vrouw die in de auto zat, waarschuwde kort voor het ongeluk de dertigjarige heer Snoek die de wagen bestuurde, dat hij teveel rechts hield en gevaar liep van de weg te raken. De auto raakte echter toch nog van de weg af en stortte in het kanaal. De vrouw wist via het portier uit de wagen te springen. De bestuur der lukte het aanvankelijk om op het dak van het zinkende voertuig te ko men, doch hij gleed uit en verdronk. De derde inzittende, de oudere heer De Paepe, de vader van de dame, heeft waarschijnlijk geen pogingen kunnen doen om uit de auto te komen. De 74-jarige bromfietser G. Jansen uit Opheusden is op de onbewaakte overweg gegrepen door de trein uit de richting Nijmegen. Het slachtoffer heeft door de zeer dikke mist de trein niet opgemerkt, terwijl hij evenmin de sig nalen, die de trein gaf, heeft gehoord. De man was op slag dood. Toen zaterdagavond de arts Filippi uit Someren, zich nog naar zijn patiën ten begaf, zag hjj ten gevolge van de dikke mist pas op het laatste ogenblik dat een man op de nieuwe dijk naast zijn bromfiets lag. Hoewel de arts on middellijk remde, kon hij niet voorko men, dat de man werd overreden. Het slachtoffer, de 37-jarige metselaar J. E. van R. uit Someren-Heide, was onmid dellijk dood. Hij laat een vrouw en vijf kinderen achter. Ten gevolge van de gladheid van het wegdek veroorzaakt door vallend rijp is zondagmiddag even buiten Amerongen een personenauto van de weg geraakt en tegen een boom gevlogen. De 25-ja- rige chauffeur W. E. van Z. uit Rhenen werd hierbij gedood. De drie mede-in zittenden, de vrouw en het dochtertje van de chauffeur, alsmede mevrouw Van I. uit Eist werden zwaar gewond naar het ziekenhuis in Veenendaal overgebracht. (Vervola op pagina 2). Twee beelden uit de Borinage: Links opgeworpen versperringen van grote kabelspoelen bij Frameries. Rechts een spoorwagon met de noodkreet: „Wij willen brood". iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiii De Russische staatsveiligheidsdienst heeft agenten van de Amerikaanse en Turkse geheime dienst onschadelijk ge maakt, die met parachutes boven Sov jet-gebied uit vliegtuigen waren ge sprongen, zo heeft het officiële Sovjet- persbureau „Tass" bekendgemaakt. Volgens de verklaring zijn in Georgië twee spionnen aangehouden en in Arme nië eveneens twee. Voorts is een bui tenlands agent bij een vuurgevecht aan de Turkse grens gedood. Het onderzoek naar de activiteit van verscheidene van deze spionnen is reeds voltooid. Zij zullen zich voor de rechter moeten ver antwoorden. Tass verklaart dat de gearresteer den, die het perbureau met name noemt, wapens, fototoestellen, verrekij kers, kompassen, speciale tangen voor het doorknippen van prikkeldraadver sperringen aan de grens en andere spionageuitrusting bjj zich hadden en grote sommen Russisch geld. Uit het onderzoek is gebleken, aldus Tass, dat de spionnen door de Turkse geheime dienst waren uitgezocht en in een voorstad van Ankara een speciale opleiding hadden gekregen. Deze school stond onder leiding van Amerikanen. De spionnen zoudenopdracht hebben gekregen in geval van arrestatie in de Sovjet-Unie in geen geval te verklaren dat Amerikanen een rol bij de opleiding hadden gespeeld. President Worosjilov van de Sovjet- Unie heeft het bezoek dat hjj binnen kort aan Indië zou brengen, wegens ziekte afgezegd. Men weet niet waar aan de president lijdt. In zijn plaats zal een delegatie van leden van het presi dium der Opperste Sovjet en enkele ministers Indië bezoeken. In de 542e staatsloterij, 4e klasse, le lijst, is de prijs van f 50.000 gevallen op nr. 15874. Indien er enige overeenkomst wordt bereikt tussen Nederland en Indo nesië over de kwestie Nieuw-Guinea zal Australië zich daar niet tegen ver zetten, zo wordt verklaard in een gemeenschappelijk Australisch-Indone- sisch communiqué, dat na het bezoek van de Indonesische minister van bui tenlandse zaken, dr. Subandrio, in Canberra is uitgegeven. Maar, zo blijkt uit dit communiqué, de meningsverschillen tussen beide landen over dev.e kwestie zijn blijven bestaan ondanks de besprekingen met dr. Subandrio, die vijf dagen hebben geduurd. Australië erkent nog steeds de Nederlandse soevereiniteit over het betrokken gebied en het beginsel van zelfbeschik kingsrecht van de bevolking. Dr. Subandrio, die gisteravond voor een bezoek van vijf dagen in Nieuw- Zeeland is gearriveerd, heeft bij zijn vertrek uit Australië in een interview voor de televisie verklaard, dat Indo nesië „thans meer hoop dan ooit" heeft westelijk Nieuw-Guinea langs vreedza me weg te verkrijgen. Als oorzaak van die toegenomen hoop noemde de Indo nesische minister evenwel niet het re- ruitaat van zijn besprekingen in Austra lië, maar „onenigheid, die in het Ne derlandse parlement over de kwestie is ontstaan" en de constatering dat „het Nederlandse volk de wijsheid van zijn regering bij het Nieuw-Guineabe- leid in twijfel trekt". Na een inleiding, waarin wordt ge zegd dat het doel van het overleg was de bestaande overeenstemming uit te breiden en te trachten meningsverschil len weg te nemen, wordt in het Austra lisch -Indones'sch communiqué met be trekking tot Nieuw-Guinea het volgende verklaard: ,,De ministers bespraken in details de Indonesisch-Australische be trekkingen. Er werd een volledige uit eenzetting gegeven van de overwegin gen, die elk der beide landen hebben geleid tot afwijkende inzichten over west-Nieuw-Guinea, waarbij Australië de Nederlandse souvereiniteit en het principe van het zelfbeschikkingsrecht erkent. Dit geschilpunt blijft, maar de stand van zaken werd duidelijk gemaakt door een uiteenzetting van de Austra lische ministers, dat uit hun zienswijze jegens het eerbiedigen van overeen komsten over souvereiniteitsrechten voortvloeit, dat indien enige overeen komst zou worden bereikt tussen Ne derland en Indonesië, langs vreedzame (Vervolg op pagina 3) (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, hedenmorgen. De Belgische socialisten schijnen de kluif te hebben ontdekt, waarnaar zij sedert de verkiezingsnederlaag van 1 juli 1958 vergeefs hadden gezocht. Een aantal populaire wetten en een stevig aangepakte sanering van 's lands labiele financiële situatie hadden de regering van de katholieke premier Eyskens tot dusver immuun gemaakt voor aanvallen van de oppositie, maar de Westeuropese steenkolencrisis, waarvan België de terugslag bijzonder scherp aanvoelt, heeft daarin verandering gebracht. Op 9 februari keurde de Belgische Nationale Steenkoolraad de sluiting goed van een aantal niet renderende mijnen. Als protest tegen deze beslissing hebben achtduizend mijnarbeiders uit de Borinage, het belangrijkste Henegouwse steenkolen bekken, vrijdag een wilde staking op touw gezet. Het socialistisch vakverbond, het A.B.V.B., heeft zich met de beweging direct solidair verklaard en voor van daag is een algemene staking voor de gehele Henegouwse industrie afgekon digd. Ook kantoorpersoneel en hande laars hebben van de A.B.V.B. de aan maning gekregen het werk neer te leg gen. Hoewel een deel der arbeiders de op roep van hun vakbond niet bepaald met geestdrift heeft ontvangen en het chris telijk vakverbond afzijdig blijft, is een vrij algemene verlamming in de tradi tioneel rode provincie wel te verwach ten. Wanordelijkheden zijn hierbij niet uitgesloten. Vrijdag waren de wegen van Bergen met spoorstaven volledig versperd. Hier en daar was smeerolie op de wegen gegoten, waardoor het autoverkeer uiterst gevaarlijk was. Te Frameries hadden stakers spijkers en glasscherven op de straten geworpen. Op vele plaatsen was ieder verkeer door omgehakte bomen onmogelijk ge maakt. Het conflict vindt zijn oorsprong in het saneringsplan van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, de E.G.K.S., waarbij aan België een ver mindering met twintig procent van zijn totale steenkolenproduktie werd opgelegd. De socialistische regering van Acker keurde dit plan in 1958 goed. De praktische uitwerking er van vertrouwde Van Acker aan een nationale steenkolenraad toe. Deze raad heeft thans beslist, de dagpro- duktie van de Borinage van 12.000 op 8.000 ton terug te brengen. De slui ting van een aantal mijnen is daar een logisch uitvloeisel van. JOHN FOSTER DULLES Het vinden van een vliegtuigbom in het buitentoeleidingskanaal van de Noordersluis te IJmuiden heeft zondag avond alle scheepvaartverkeer naar en van Amsterdam drie uur opgehouden. De bergingsfirma v. d. Akker uit Rot terdam, die een meerstoel moest ver wijderen, haalde zondagavond om haif zeven het gevaarlijke projectiel, dat uit de oorlogsjaren dateert, boven water. Met grote omzichtigheid werd de bom op een dekschuit gelegd en naar de noordelijke oever gevaren. Daar werd de dekschuit zo dicht mogelijk onder de wal vastgemaakt. De scheepvaart buitengaats werd ge waarschuwd niet naar binnen te varen. In de Noordersluis werden de schepen eveneens vastgehouden. Om hall ne gen lagen hier de Java, de Rijnkerk, de Bileta], de Ariadne en de Mira. Sleepboten bleven ver uit de buurt en ook de havenmeester kon voorlopig niets anders doen dan bij zijn telefoon toestel wachten. De Mijnopruimings- dienst in Den Helder werd gealar meerd. Om half negen vertrok een groep deskundigen per auto uit Den Helder, maar door de mist konden zij slechts langzaam vorderen. Toen wij omstreeks kwart voor negen een telefoongesprek hadden met het kantoor van Scheveningen-Radio, dat op de zuidelijke oever van het toeleidings- kanaal naar de Noordersluis ligt, bleek men daar nog geheel onkundig te zijn van de gevaarlijke vondst, die daar bijna voor de deur was gedaan. Ondertussen bleef de bom op de dek schuit liggen, zonder dat er iets ge beurde. Kort na negen uur werd toen het besluit genomen om de scheepvaart weer doorgang te verlenen. De sche pen uit de Noordersluis kregen toe stemming om te vertrekken. Een voor een yoeren zij langzaam langs de ge vaarlijke plaats. In de weer zware mist was het zicht toen slechts 75 meter. Nadat alle schepen uit de sluis waren vertrokken, werd ook het binnenko mend scheepvaartverkeer hervat. Nadat acht mannen van de MOD een onderzoek hadden ingesteld en gecon stateerd hadden dat het hier een dieptebom betrof, werd de dekschuit met het projectiel door de sleepboot Hector langszij genomen en maar de Ha ringhaven gevaren. De bom, die een me ter lang was en 40 cm doorsnee had, is vervolgens door een kraan op de wal gehesen en daarna in de auto van de MOD geladen. Om half één vertrok de wagen met het gevaarlijke projectiel naar Den Helder. Omdat het niet mo gelijk bleek de ontsteking te verwijde ren, zal de bom in Den Helder tot ont ploffing worden gebracht. President De Gaulle van Frankrijk heeft zondagavond voor een juichende menigte in Perpignan verklaard dat hij ervan overtuigd is dat er geen derde wereldoorlog in ons tijdperk zal uitbre ken. Zoals bekend maakt De Gaulle op het ogenblik een reis door zuid-Frank rijk. Een van de mensen uit zijn gevolg zei dat De Gaulle van plan is om gere geld verschillende delen van Frankrijk te bezoeken teneinde rechtstreeks de publieke opinie te kunnen peilen. De Gaulle zou voorts van plan zijn om nog dit jaar een bezoek aan de V.S. te bren gen. De „Kista Dan" is het eerste Deense poolschip, dat na de ramp met de „Hans Hedtoft" de haven van Kopenhagen verlaten heeft voor een reis naar Groen land. De diensten op Groenland waren na de ramp voorlopig gestaakt. De regering heeft nu beslist, dat de reizen thans op eigen risico kunnen worden hervat. min. neersl, Station Weer temp. gisteren aigel. 24 uur Stockholm mist -9 1 Oslo mist -7 0 Kopenhagen geheel bew. -0 0.2 Londen geheel bew. 3 0 Amsterdam mist 0 0.1 Brussel onbewolkt -1 0 Luxemburg onbewolkt -1 0 Parijs Nice mist -2 0 onbewolkt 8 0 0 Berlijn motregen 0.4 Frankfort mist -4 0 München licht bew. -6 0 Zürich mist -4 0 Genève mist 2 0 Locarno licht bew. -2 0 Wenen ijsnaalden 1 0 Rome onbewolkt -0 0 Over Dulles' toekomst als minister van buitenlandse zaken zal waarschijn lijk over drie weken beslist worden. De artsen die hem behandelen, zijn n.l. van mening dat zij drie weken no dig zullen hebben om te kunnen vast stellen of er een kans bestaat op een zodanig herstel van Dulles, dat hij kan deelnemen aan de onderhandelingen met de Russen over de Duitse kwestie, aldus meldt Reuter. Het staat intussen wel vast dat Dul les niet zal kunnen deelnemen aan de voorbereidende conferentie van de westelijke ministers van buitenland se zaken, die voorlopig is vastge steld op 15 maart en die in Parijs zou gehouden worden. Functionaris sen van het State Department ver klaarden dat deze conferentie wel licht in feite al van de baan is. Christian Herter, die op het ogenblik Dulles ais minister van buitenlandse za ken vervangt, en Douglas Dillon, onder minister van buitenlandse zaken, spe ciaal belast mot de behandeling van economische kwesties, maken de mees te kans Dulles op te volgen. Dillon, die pas 49 jaar is, is van huis uit bankier. Hij wordt beschouwd als een van de belangrijkste economische deskundi gen van de V.S. en een coming man van de republikeinse partij. Hij is een krachtig voorstander van Dulles' harde politiek tegenover de Sovjet-Unie. Herter heeft bij zijn terugkeer ln Washington van een vakantie in Zuid- Carolina reeds verklaard, dat Eisenho wer hem nog niet gepolst heeft over een mogelijke opvolging van Dulles, maar dat hij zeker zou instemmen in dien de president hem voor de functie van minister van buitenlandse zaken zou vragen. De kwaal werd bij Dulles ontdekt hij het onderzoeken van weefsel en vocht, die vrijdag tijdens de operatie uit de buikholte van dé patiënt waren geno men. Het is de tweede maal in ruim twee jaar dat Dulles aan kanker lijdt. Zijn algemene toestand is goed. Pre sident Eisenhower vertelde dat hij hem opgewekt had aangetroffen Regeringsleiders en andere autoritei ten in verschillende hoofdsteden ter wereld hebben uiting gegeven aan hun hoop voor het herstel van Dulles. De „New York Times" verklaarde zondagochtend, dat ,,de gehele vrije wereld hoopt en bidt dat Dulles zal her stellen. Wij hebben John Foster Dulles nodig, juist op dit ogenblik van de inter nationale toestand", aldus het blad. De „New York Times" pleit voor herziening van de hoge functies van het „State Department." De taak van minister van buitenlandse zaken worit te zwaar voor één man. Wellicht is het „denk werk" van de minister belangrijker dan zijn reizen. Dulles is in zekere zin het slachtoffer geworden van he< gemak waarmee men heden ten dage om de wereld reist, aldus het blad. De chef van de Washingtonse redac tie van het blad, James Reston, heeft het voorstel geopperd, de leiding over de Amerikaanse buitenlandse politiek in afwachting van een uitspraak van de artsen van Dulles op te dragen aan een raad, die formeel als adviescollege van de president zal optreden Vice-president Nixon heeft gisteren op een persconferentie in San Francis co verklaard, dat de ziekte van Dulles geen verandering zal brengen in de Amerikaanse buitenlandse politiek. Advertentie Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Overwegend droog weer met mist of laaghangende bewolking en slechts enkele verspreide opklaringen. Wei nig wind. Vannacht op de meeste plaatsen lichte vorst, in de middag over het algemeen temperaturen en kele graden boven het vriespunt. Zon: 7.54-17.56. Maan: 12.18-3.16

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1