President Soekarno moet mee in de strijd tegen de P.K.I. Kabinet en leger geven nieuwe draai aan plan voor geleide democratie Leider van socialistische oppositie in Franse Congo in arrest gesteld Cyprische bisschop tegen de Londense overeenkomst Ijootlwill De grond van het vertrouwen Lottgering SOLA inruilactie „SUISSE" Omgeslagen vrachtauto blokkeert Rijksweg 12 TERUGKEER TOT GRONDWET YAN 1945 Hoop op akkoord in België Minister Dulles bestraald SOLA inruilcampagne 14 dagen verlengd Wordt naasting Ned bedrijven vertraagd MIMI Middel tegen mist op vliegvelden Onlusten nemen het karakter van een stamoorlog aan Turkse jongeren wensen „taksim"; Kyprianos nog altijd enosis Nog vijf Chinese bisschoppen onwettig gewijd? Verplaatsbare tuinen Macmillan heden naar Moskou vertrokken Franse technici hebben Britse hulp nodig Grote boerderij afgebrand Schade 80.000 .Het weer Geestdrift der stakers enigermate geluwd Joegoslavië tegen her leving Balkanpact Indonesië Vervaardiging kernbom A. GREVEN Christelijk sociaal beleid CITROEN-2 CV. TROPENKLEDING Saterdag 21 februari 1959 82ste JAARGANG No. 30145 In Djokjakarta, eens het centrum van de „Republiek Indonesia", heeft president Soekarno gisteren een toespraak gehouden, waarin hij meedeelde, dat tussen het kabinet Djuanda en hemzelf overeenstemming is bereikt over de toepassing van zijn plannen voor een „geleide democratie". Indonesië zal terugkeren tot de „revolutionaire grondwet" van 1945 en er zal een „presidentieel kabinet" worden inge heid. Vóór de president in april op reis gaat naar de Latijns- Amerikaanse landen, zal tot dit doel een speciale zitting ^an de volksvertegenwoordiging worden bijeengeroepen. KABINET-DJUANDA ZAL AFTREDEN Ga voor de BARTELJORISSTRAAT 1 Snciaal commentaar VAN LOON's AUTOMOBIELBEDRIJF 1,eforeyou êuy! Suède damesjasjes in kleuren Enige regen Regenjassen stomen. Tijd, f. 3,50 BUREAU SMEDESTRAA1 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bjjkant Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red IDmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 ölrectle: J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- loogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uuf 's avonds tel. 21544 SOEKARNO Soekarno zal het kabinet tevens verzoeken twee wetsontwerpen op te hellen die „vereenvoudiging van de politieke partijen en herziening van de K'eswet beogen. „Ik ben ziek van het grote aantal politieke partijen. Ik heb de nadelen van het meer-partijenstelsel vaak aangevallen en ik heb zelfs Voorgesteld alle partijen naar huis te sturen," aldus de president. „De om standigheden maken dit echter onmogelijk, maar we hopen nu in ieder geval te komen tot een vermindering van het aantal politieke partijen." "'Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiir ..■Jüi..*^.u*sel wordt volgens U.P.I. ver- aat vandaag, op een rondetafel conferentie van vakbonden, werkgevers en regering overeenstemming zal wor den bereikt over de middelen waarop de staking van 100.000 Belgische mijn- Werkers kan worden beëindigd. Tevens hoopt men de dreiging van een „mars baar Brussel" van de stakers en het uitroepen van een algemene werksta king te kunnen afwenden. Men hoopt, dat op de bijeenkomst van vandaag, waaraan door premier Eys- «ens en de ministers van economische ?kken, arbeid, financiën en openbare ™erken wordt deelgenomen, de basis seiegd kan worden voor een volledig ^organisatieplan voor de Belgische JoDnen, uit ie voeren in overleg met Sf Hoge Autoriteit van de Kolen en "taalgemeenschap. De oproep voor de mijnstaking is door ?e socialistische vakbonden nog niet 'hgetrokken. In vier van de vijf Bel gische kolenbekkens lag het werk ook s'steren nog volkomen stil. De stakers 'eten evenwel toe, dat de Rijkswacht jjersperringen op wegen en spoorlijnen "pruimde. Meldingen van sabotage zijn 'r gisteren niet geweest. De Amerikaanse minister van buiten- andse zaken, Foster Dulles, is giste- u?.n ongeveer een minuut bestraald en U heeft de behandeling goed door- aldus heeft volgens Reuter en 8®de ldhet State Department meege- Een woordvoerder van het State De- Lartment verklaarde dat de behande- misschien drie a vier weken zal orden voortgezet en dat Dulles in die periode dagelijks maximaal vijf minuten hp?Traaid zal worden. Zoals bekend Soi n z'c)l hij de minister verschijn en van kanker voorgedaan. g.De Joegoslavische regering heeft zich Eaii ren tegen een herleving van het va'kanpact. het militaire verdedigings- Vrdrag van Turkije, Griekenland en p' ogoslavië, verklaard, aldus meldt jjOhter. Een regeringswoordvoerder te - eIgrado zei dat een herleving niet bij jOf dragen aan een verlichting van de (j'lernationale spanning, maar deze eer- e? zou doen toenemen. Bovendien zou herleving strijdig zijn met de Joe- tyj^avische buitenlandse politiek. Wel Gr ,^oeg°slavië economische en cul- <3,;.6'e samenwerking met Turkije en Vf/ekeniand, maar de woordvoerder (j'Me niet zeggen of dit op tweezijdige SP. tvel op driezijdige basis zal kunnen cl"eden. Uit allerlei aanwijzingen wordt het duidelijk, dat de constitutionele wijzi gingen in Indonesië minder zullen voortvloeien uit Soekarno's conceptie van de geleide democratie dan wel uit het verlangen van het kabinet-Djuan- da en het leger om aan de groeiende invloed van de communistische partij, de P.K.I., paal en perk te stellën. Zijn conceptie van de „geleide democratie" heeft Soekarno juist opgedaan in com munistisch China. De wijzigingen, die thans beoogd worden, richten zich bij na openlijk tegen de P.K.I. In dit verband moet groot belang worden gehecht aan de houding van het leger, dat door enkele successen in de strijd tegen de Indonesische op standelingen de laatste maanden be langrijke prestigewinst neeft geboekt. Enkele dagen geleden heeft de staf chef van het leger, generaal Abduiha- ns Nasution, in Tjipajoeng een aantal hoge officieren bijeengeroepen en hun een uiteenzetting gegeven over de posi tie van het leger in de nationale poli tiek. Hij maakte duidelijk, dat het le ger primair van plan is het evenwicht te bewaren tussen de communisten en de nationale krachten in de politiek. Zou het leger echter moeten kiezen en door het communistische verzet te gen de opneming van leden van de strijdkrachten in het parlement en de Nationale Adviesraad van Soekarno wordt het leger tot een keuze gedwon gen, dan keert het zich resoluut te gen de P.K.I., aldus Nasution in Tji pajoeng. De terugkeer tot de grondwet van 1945 en de instelling van een presiden tieel kabinet hebben nu in de eerste plaats ten doel de invloed van de com munistische partij uit te schakelen. Op merkelijk is ook, dat de wijziging in de kieswet, die het kabinet-Djuanda op verzoek van Soekarno zal voorstellen, de mogelijkheid opent tot opneming van 35 militairen in het Indonesische parlement. Het is bekend, dat de par tij, waarin Soekarno's naaste politieke vrienden zitten, de P.N.I., de laatste tijd zoveel nederlagen heeft geleden hij plaatselijke verkiezingen, dat haar de d Tot verdere samenwerking met de P.K.I. is vergaan. Verder trekt het de aandacht, dat premier Djuanda, die gisteren uitvoe rig met Soekarno van gedachten heeft gewisseld, een felle aanval heeft ge daan op een van de naaste medewer kers van de president, de zeer links- gezmde Ruslan Abdulgani, die hij ervan beschuldigde een wig te willen drijven tussen de president en de Na tionale Adviesraad enerzijds en het ka binet en het leger anderzijds. Soekarno heeft besprekingen gevoerd met de leiders der twee belangrijkste politieke partijen voordat het kabinet besloot de plannen voor de instelling van „geleide democratie" uit te voeren. De president voerde geen besprekingen met communistische voormannen, die sterk tegen de „geleide democratie" zijn gekant Volgens Soekarno voorziet de grond wet van 1945 in de oprichting van een Volkscongres, dat bestaat uit het par lement, vertegenwoordigers der provin cies en verscheidene groepen. Verenigde Staten President Eisen hower zal voortaan in de wintermaan den niet zelf meer buitenlandse staats hoofden op het vliegveld van Washing ton welkom heten, dit met het oog op zijn gezondheidstoestand. (Reuter) Advertentie 20% reductie bij Inlevering van oude artikelen met uitzondering van keukengarnituren sluitingsdatum wordt nu 7 maart 1959 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Volgens Nederlandse zakenkringen in Djakarta zou Indonesië overwegen de actie tot nationalisatie van de Neder landse ondernemingen, die de afgelopeVi vijftien maanden zijn „overgenomen", te vertragen, aldus meldt het Franse pers bureau AFP. Dit zou ten doel hebben de verdere werkzaamheden vdn deze winst gevende ondernemingen te verzekeren, in het bijzonder van de vier grote Neder landse firma's Lindeteves, Borsumij, Ja- coberg en Internatio. De Indonesische autoriteiten zouden van plan zijn „geleidelijk" te beginnen met de nationalisatie van deze vier grote handelsfirma's, die vele internationale relaties hebben en daarvan voor een groot deel afhankelijk zijn. Zij zouden willen trachten na zich deze internatio nale relaties eigen te hebben gemaakt de werkzaamheden van deze Nederland se firma's voort te zetten. Totdat echter de „grote vier" zoals de bijnaam on der Indonesische zakenlieden luidt formeel zijn genationaliseerd zullen alle in het buitenland gemaakte winsten door de hoofdkantoren in Nederland worden geïncasseerd. De vier firma's werken in Indonesië thans onder vier Indonesische maatschappijen, die staats eigendom zijn. In Nederlandse kringen zeide men, dat het echter de vraag blijft in hoeverre de Indonesische autoriteiten zullen slagen om bij hun plannen tot nationalisatie alles te winnen en niets te verliezen. Inmiddels verneemt AFP voorts, dat ook alle werkzaamheden van de Nederlandse firma's Mirandole en Voute, Geowehry en Hagemeyer op de zelfde wijze als van de „grote vier" zul len worden overgenomen. Dit zou de volgende week gaan gebeuren. Officieel is vandaag in Djakarta medegedeeld, daf het kabinet-Djuanda in de loop van dit jaar zal worden ont bonden. Dit zal gebeuren nadat de re volutionaire grondwet van 1945 weer van kracht zal zjjn geworden. Het nieuwe kabinet zal worden be noemd volgens de bepalingen van deze grondwet. In de mededeling wordt niet gezegd of Soekarno aan het hoofd van de nieuwe regering zal staan of dat hjj het bewind zal voeren via een vice- president of minister-president. iiiiiiiimiiiiiiiiiiiii Advertentie naar de Solaspecialist hoek Smedeslraaf Op Rijksweg 12 tussen De Meern en de rotonde Oude Rijn geraakte vrijdag een vrachtauto, beladen met veilingkisten, in de berm en sloeg om. De chauffeur moest in een ziekenhuis worden opgenomen. De omgeslagen wagen versperde bijna de gehele weg. De president-directeur van de Brit se luchtvaartmaatschappij, B.E.A., Lord Douglas of Kirtleside, schrijft in het blad van de B.E.A. dat het mis schien mogelijk zal zijn het vliegveld van Londen vrij te maken van mist door middel van een uit de tweede wereld oorlog daterende methode, aldus meldt Reuter. Bij deze methode wordt uit een rij straalpijpen langs de rolbaan branden de benzine gespoten. Het gevolg is dat de mist verdwijnt. De Britse lucht macht neemt nu proeven met een nieuw type van dit apparaat aldus Dou glas' artikel. De B.E.A. heeft deze win ter tengevolge van mist een schade ge leden van naar schatting twee miljoen gulden, aldus meent Douglas. Er moes ten in drie maanden tijds 1.370 vluchten worden afgelast. Indonesië De Noordvietnamese president, Ho Tsji Minh, zal 27 februa ri in Djakarta aankomen voor een of- ficeel bezoek van tien dagen aan In donesië. (A.F.P.) Jacques Opangault, de leider van de socialistische oppositie in de repu bliek Congo in Frans Afrika is donderdagavond door de politie aangehou den, aldus meldt Keuter. Na zes dagen van bloedige straatgevechten tussen politieke groepen zijn volgens de jongste berichten 98 mensen in Brazza ville om het leven gekomen. De onlusten nemen steeds meer het karakter van een stamoorlog aan. Opangault is de leider van de Nbosji-stam, die sterk vertegenwoordigd is in de Poto-Potowijk van Brazzaville, waar een deel van de onlusten zich heeft afgespeeld. Bisschop Kyprianos van Kyrenia, de vice-president van de Etnarchische raad van Cyprus, heeft gisteravond verklaard dat de overeenkomst van Cyprus „in afwezigheid van Grieks-Cyprus is ondertekend," aldus meldt Reuter. Hij zei dat de overeenkomst geen morele en nationale basis heeft en dat zij het elementaire en internationaal erkende zelfbeschikkingsrecht om hals brengt en aldus een snel fiasco in zich bergt. „Het stationeren van buitenlandse troepen op Cyprus maakt, evenals het onderwerpen van de Griekse bevolking aan de Turkse minderheid, onafhankelijkheid tot een farce". Met de blik op het Griekse moederland gericht zal de Cyprische be volking met godsvertrouwen de strijd voor „enosis" (vereniging met Grie kenland) voortzetten, in de overtuiging dat de eindoverwinning zal worden behaald," aldus Kyprianos. In de meeste grote plaatsen van Cy prus hebben Turkse jongelui gisteren eveneens tegen het onafhankelijkheids- verdrag gedemonstreerd. Ernstige on geregeldheden hebben zich daarbij ech ter, voor zover bekend, niet voorge daan. De demonstranten werden over al snel verspreid. Hier en daar wer den enkele stenen geworpen, maar de meeste demonstraties bleven beperkt tot het schreeuwen van leuzen zoals „weg met Makarios". In Nicosia kwa men de demonstranten bijeen op het Ataturk-piein in het Turkse centrum. Telkens weer hoorde men het Turkse woord „taksim", dat zoveel betekent als verdeling van het eiland tussen Tur kije en Griekenland. Er ontstond enig handgemeen met de politie, toen de demonstranten trachtten op te trekken naar het huis van Burhan Isjin, de Turkse afgevaardigde op Cyprus die vorige herfst door premier Macmillan van Groot-Brittannië werd aangesteld. A dvertentip BIN N ENVERI NGBED HAZ ET-FABRIEK EN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBED Van Vaticaanse zijde hebben A.F.P. en Reuter gisteren vernomen dat uit Hongkong onbevestigde berichten zijn ontvangen volgens welke nog vijf Chinese bisschoppen op onwettige wij ze zijn gewijd. De wijdingen zouden zijn verricht In de kathedraal van de Zuid- Chincse stad Tsjangsja. Op het Jaarbeursterrein aan de Croeselaan en de Graadt van Roggenweg te Utrecht heeft men de beschikking gekregen over een 32-tal verplaatsbare „tuintjes" van elk 4 m2. Hierdoor is het mogelijk op de grote terreinen wat meer fleur te brengen, zonder dat de economische opstelling van de stands tijdens de beurzen hierdoor in het gedrang komt. Donderdag zijn de nieuwe aanwinsten per vorkheftruck op de terreinen geplaatst. De Britse premier, Harold Macmil lan, en zijn minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, zijn vanmorgen niet een straalvliegtuig van het type „Cornet IV" van London Airport naar Moskou vertrokken. Hun bezoek aan «ie Sovjet-Unie zal duren tot 3 maart. Mac millan en Lloyd zullen besprekingen voeren met premier Khroesjtsjev en andere leden van de Russische re gering. Officieel wordt hun reis om schreven ais het ingaan op een reeds lang van kracht geweest zijnde invita tie. Maar in feite is het bezoek van de Britse ministers een verkennings reis, bedoeld om opheldering te ver schaffen over de bedoelingen, die de Sovjet-regering heeft bij haar politiek ten aanzien van West-Berlijn en Duits land. Gisteren zijn Macmillan en Lloyd de gasten geweest van koningin Elizabeth om over hun reis naar Moskou te spre ken. Ondanks een verkoudheid heeft pre mier Macmillan zjjn acitiviteit de laat ste dagen niet verminderd. Hij heeft meegewerkt aan de totstandkoming van het akkoord over Cyprus en giste ren heeft hjj zich langdurig onderhou den met de minister van binnenlandse zaken, R. A. Butler, die hem de komen de weken zal vervangen. De „New York Times" schrijft van daag, dat de uiterlijke tekenen bepaald niet gunstig zijn voor het welslagen van de reis van de Britse ministers. Khroesjtsjev heeft juist in Toela een zeer strijdlustige rede gehouden. Aan de andere kant kunnen de Britten hun Russische gastheer duidelijk maken, dat het westen eensgezind is fn zijn po litiek jegens het Duitse vraagstuk. Opangault is een vroegere premier van het vroegere Franse gebied Mid- den-Congo. Midden-Congo werd vorig jaar november een republiek binnen de Franse gemeenschap. Er kwam een nieuwe regering onder premierschap van de geestelijke Joeloe, die in 1956 door de katholieke kerk was geschorst omdat hij zich kandidaat had gesteld bij verkiezingen voor de plaatselijke assemblée zonder toestemming van zijn bisschop. Het totaal aantal gearresteerden se dert het uitbreken van de onlusten in Brazzaville was gisteravond tot 350 ge stegen. Nog steeds is de toestand in de stad gespannen. Soldaten en politie ver richten systematische huiszoekin gen naar wapens. De overheid concen treerde gisteren haar inspanning op her stel van de voedselaanvoer, die sedert de ongeregeldheden uitbraken, onder broken was. Het Westduitse onafhankelijke blad „Frankfurter Allgemeine" meldt uit diplomatieke bron in Ponn, dat Enge land en Frankrijk onderhandelingen voeren over een geheim akkoord voor Britse steun bij de vervaardiging van de eerste Franse plutoniumbom. Frank rijk zou bij de vervaardiging van deze bom op moeilijkheden zijn gestuit. De eerste proefontploffing, die voor deze week was vastgelegd, moest worden afgelast omdat „de Fransen kennelijk nog niet alle technische problemen meester zijn geworden", aldus de „Frankfürte Allgemeine" Het blad voegt hieraan toe. dat de proefontploffing niet in de Sahara zou worden teweeggebracht, zoals men steeds heeft aangenomen, doch op de Kergueleneilanden, in het zuiden van de Indische Oceaan aan de rand van het Zuidpoolgebied. Frankrijk zou voorts streven naar tweezijdige overeenkomsten inzake het gebruik van kernreactors voor militaire en vreedzame doeleinden. Zo zou met Amerika worden onderhandeld over de aankoop van een kernreactor voor een duikboot, hetgeen er volgens de „Frank furter Allgemeine" op zou wijzen, dat de Franse pogingen om zelf een scheepsreactor te bouwen niet zijn ge slaagd. Advertentie Voor de SOLA INRUILCAMPAGNE naar de Sola-specialist Grote Houtstraat 112 Gen. Cronjéstraat 118 Gisteravond is de kapitale „Uienpas"- boerderjj, bewoond door de familie Ba- rends te Drempt in de gemeente Hum- meio en Keppel afgebrand. Buren ont dekten de brand, waarvan de oorzaak nog onbekend is, in het achterhuis. Zij waarschuwden de familie en de brand weer en hielpen het vee uit de stallen te halen. Daardoor ging geen vee ver loren. Hoewel de brandweer snel aan wezig was, kon verder niet veel meer worden uitgericht. Het gebouw brandde geheel af. Slechts een gedeelte van de bijgebouwen bleef behouden. De schade wordt geraamd op 80.000. De kernvraag, waarover we ons bij de verkiezingen van 12 maart moeten uitspreken, is natuurlijk niet, of mijnheer Pietersen een geschik te man is, om onze groeps- of streekbe- langen te behartigen. Deze vraag komt pas op de zoveelste plaats. Natuurlijk telt het zwaar mee, dat bijvoorbeeld middenstandersbelangen (mede) beoor deeld worden door een kenner van middenstandsproblemen; dat een boer mede zijn oordeel geeft over agrari sche aangelegenheden: dat afgevaardig den, uit arbeiderskringen afkomstig, nauwlettend toezien, dat de sociale po- litiek-in-engere-zin niet al te globaal wordt genomen, enzovoorts. Maar van veel diepergaande beteke nis is het te weten, vanuit welke sfeer hun aller algeme- ne en bijzondere belangstelling is en wordt geïnspi reerd en vooral in welke richting zij zich beweegt. Een socialistische lezer (niet-katho- liek) zond ons dezer dagen een brief met o.m. de volgende opmerking: „Ik stem geheel in met Uw verlangen naar een christelijk-sociaal beleid. Al ben ik buitenkerkelijk, ik denk wel christelijk. Naar mijn vaste overtuiging is even wel de politiek van de P.v.d.A. méér christelijk want progressief dan van alle z.g. christelijke partijen bij elkaar." In deze opmerking wordt een tegenstelling gesuggereerd tussen het beweerde christelijke karakter met na me ook van de K.V.P. en het sociaal be leid, dat door deze partij zou worden gevoerd: christelijke sociale politiek is op zich genomen wel goed en jullie K.V.P.-ers zeggen, dat daar jullie grote zorg naar uit gaat, maar op slot van rekening is het toch maar de P.v. d.A., die er praktische vorm aan geeft, die het doet. Nu kunnen we over betrekkelijke on dergeschiktheden gaan discussiëren en b.v. „historisch" gaan uitzoeken, wie eerder voor een weduwen- en we zenwet pleitte, de K.V.P. of de P.v.d.A. We achten dit soort twistgesprekken nogal onvruchtbaar. Feit is immers, dat in Nederland met uitsluitend poli tieke minderheidsgroeperingen geen wet tot stand kan komen zonder sa menwerking tussen verschillende groe- (Vervolg op pagina 11) Advertentie v.a. 3987.— (de goedkoopste kilometers ter wereld) heeft thans een levertijd van 3 maanden. Overweegt U de aanschaffing in het as. voorjaar van 's werelds zuinigste auto? BESTEL dan NU! HOOFDAGENT voor Haarlem en omgeving: BLOEMEND AAL KORTE KLEVERLAAN 30—40 TELEF. 51301 Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veel bewolking met enige regen of natte sneeuw. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. Overwegend matige wind tussen zuidwest en noordwest. Zondag: Zon: 7.43-18.05. Maan: 17.25-6.51. Maandag: Zon: 7.41-18.07. Maan: 18.41-7.21. Advertentie Zijlstraat 71 Haarlem min neersi Station Weei temp atgei gisteren 24 uur Stockholm half bew. -3 7 Oslo onbewolkt -5 0 Kopenhagen sneeuwbui -0 2 Londen halfbew. 1 0 Amsterdam licht bew. 4 0 Brussel halfbew. 3 0 Luxemburg zwaar bew. 3 0 Parijs licht bew. 4 0 Nice licht bew. 5 0 Berlijn zwaar bew. 2 1 Frankfort regenbui 4 0.4 Munchen regen 0 0.1 Ziincb weerlicht 2 0 Genéve onbewolkt -2 0 Locarno onbewolkt -2 0 Wenen regen 2 0 Inn hruck licht bew. -1 0 Rome zwaar bew. 9 0 Advertentie STOMEN STOPPEN VERVEN GROTE HOUTSTRAAT 5 - TEL. 10771 AMSTERDAMSEVAART 30 - TEL. 11561

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1