Burgemeester Cremers opent Voorjaarsbeurs voor de Vrouw Bevolking wordt in maart doorgelicht Mode mr Om de wereld in 70 uur „Cantemus" met voortreffelijke zang Historischeplechtigheid in het Haarlemse Krelagehuis DIRECTRICE VAN HAARLEMS RUSTHUIS EN VERPLEEGSTER STAAN TERECHT Geldboete en voorwaardelijke gevangenisstraf geëist Spoorwegmannen jubileren en zingen Kometa Ruim 14.000 mensen opgeroepen Festival de la Uit STAD ien STREEK PAGINA 3 DONDERDAG 26 FEBRUARI 1959 Kennemer Dierentehuis Politie neemt honderd fietsen in beslag Doorgang voor voetgangers belemmerd Jelle de Vries c.s. met ongelijk program in het Minerva-theater Tuinders mogen thans aardappelen telen Op grond van volkstuinders aan Kennemerweg Uitspraken Haarlemse rechtbank Glazenwasser vrij Kring Kennemerland van „De Tulp" Kritiek op keuringen in Krelagehuis Diefstal en heling van morfine Ringen gestolen Haariemmerliede nog zonder secretaris Katholieke fractie stelt schriftelijke vraag BALLETAVOND STUDIO LEONARD SALAZ GEMEENTE BLOEMENDAAL Beurs van Amsterdam Beurs van New York Ten bate van de bouw van een die rentehuis voor zwervende huisvrienden en een logeeradres voor honden, kat ten, vogels en andere kleine huisdie ren die het voor korte tijd zonder hun baas of bazin moeten stellen; ten be hoeve ook van een dieren-hospitaal en een dieren-begraafplaats organiseerde de Stichting Kennemer Dierentehuis gisteravond in het Minerva-theater te Heemstede een kunstavond waaraan het gezelschap Jelle de Vries zjjn medewerking verleende. Goede wijn behoeft geen krans, en een optreden van Jelle de Vries kan het gevoeglijk stellen zonder veel com mentaar. Van de moderne amuse mentsmiddelen voldoende bekend en gewaardeerd, vielen de liedjes achter de vleugel uiteraard in de smaak. Zo wel het eerste als tweede gedeelte van het programma begonnen met zulk een optreden, waarin een luchtige confé rence en een spits liedje elkaar in een sprankelende sfeer afwisselden. Jam mer is echter, dat daarmee ook het beste van deze ,,dieren-avond" vers teld is. Naast Jelle de Vries gaven namelijk ook Liesbeth van Buul, bege leid door Joop Nuyten aan de piano, en Vera Bondam hun beste krachten ten vermake van de met de huisvriend jes sympathiserende aanwezigen. Met de beste bedoelingen alleen, vult men echter geen avond en zeker geen groot toneel als dat van het Minerva-theater. Liesbeth van Buul danste een aantal Oosterse volksdansjes, maar ondanks het passende costuum, ondanks de on getwijfeld goede technische prestaties en ook ondanks een goede begeleiding vormde het geheel toch geen vertoning waarmee men een zaal kan bezig hou den. Daarvoor miste het elke entou rage, was het te kaal en te koud van enscenering en miste het vooral elke sfeer, welke ook zulke kunstuitingen nog verenigbaar maken met een op treden als bijvoorbeeld van Jelle de Vries. Vera Bondam kan acteren, met deze wetenschap was het merendeel van haar toeschouwers wel gewapend, doch ook hier deed deze vertoning iel aan, bestond er geen verband met het voorafgaande en was het ontdaan van juist dat beetje stemming, noodzake lijk om een voordracht te behoeden voor de val die nu onvermijdelijk was. Een ongelijke avond dus. Met vreugde hebben de leden van de Bloemendaalse vereniging voor volks tuinen woensdagavond in het Jeugd huis bijeen op de algemene ledenver gadering van de secretaris T. Popma vernomen, dat voor een derde van de grond van de volkstuinders aan de Ken nemerweg (totale oppervlakte 835 roe den) ontheffing is verleend van het aardappelenteeltverbod. De ontheffing moest voor 16 januari worden aange vraagd bij de Gewestelijke raad voor het landbouwschap in Haarlem, die daarover advies uitbracht bij de Plan- tenziektekundige dienst in Wageningen. Laatstgenoemde instantie heeft of ficieus meegedeeld dat de ontheffing wordt verleend. Voor zover bekend is dit de enige uitzondering van het teelt verbod in de gemeente. Het verbod werd in 1958 uitgevaardigd in het belang van de bloembollencultuur. De ledenvergadering stond onder voorzitterschap van de heer J. H. van Dijkhuizen. De atredende bestuursle den de heren J. van Dijk en T. Popma werden bij acclamatie herkozen. Het le dental van ruim honderd bleef constant; daarvan zijn maar zestig mensen wer kende leden met een eigen volkstuin aan de Kennemerweg. Deze gronden zijn voor bouwgrond bestemd. Voorlo pig heeft het gemeentebestuur van Bloemendaal het contract met de ver eniging voor volkstuinen verlengd tot 1 februari 1960. Als de gemeente daar na het contract niet meer verlengd zal het moeilijk zijn elders in de gemeente grond voor de volkstuinders te vinden. Dan loopt de vereniging die in het najaar van 1958 veertig jaar bestond het gevaar door gebrek aan grond te moeten worden geliquideerd. Het Klein' Vrouwenkoor „Cantemus" j gaf gisteravond onder Frits Mondriaan i een concert in de Begijnhofkapel, dat j evenals de vorige uitvoeringen op een respectabel niveau stond. De dirigent beschikt over voortreffe lijk stemmenmateriaal dat excellent geschoold is. Doch van niet minder im portantie is de gave artistieke instel ling, die zich zowel demonstreert in de samenstelling van het repertoire als in de realisatie daarvan. Tot onze spijt konden we slechts tot de pauze blij ven, zodat we de moderne Franse wer ken van Koechlin, Fauré, Debussy, Rous- sel en Pierné niet hebben gehoord. j De polyphpne motetten „Adoramus te" en „O sacrum convivium", respec tievelijk van Orlando di Lasso en To- j masso Vittoria, waarmee de avond ge- opend werd, kregen, behoudens een lich te detonatie van de eerste sopranen, een spirituele en transparante verklan king. Het koor uit Kantate Nr. 78 „Wir eilen mit schwachen, doch emsigen Schritten" van J. S. Bach, bracht een geheel andere geestelijke sfeer, die misschien beter voorbereid had kun nen worden met een werk, dat als over brugging fungeerde, bijvoorbeeld een Psalm van Sweelinck. Nog groter was de afstand, toen na Bach een piano- werk van Brahms gespeeld werd; „Variationen über ein Thema von Ro bert Schumann", dat in Berthe Dave- laar een fijnzinnig vertolkster vond. Een mooi trio werd gevormd in de „Zwei Gesange" van dezelfde compo nist, door de alt Nel de Boer, de al tist Jan Aij en de pianiste Berthe Da- velaar. Het ondeugende „Standchen" van Schubert kwam kostelijk voor de dag- Samenvattend; een uitstekende uit voering, een voortreffelijk repertoire, doch een programma-samenstelling, waarbij de overgangen te abrupt zijn. T. de Vr. De Haarlemse rechtbank heeft van ochtend een 32-jarige oliestookmonteur uit Haarlem een gevangenisstraf opge legd van 5 maanden met aftrek, 2 maanden voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar en onder toezicht stel ling van het medisch maatschappelijk consultatiebureau voor alcoholisme we gens diefstal en poging tot diefstal door middel van braak. De officier van jus titie had veertien dagen geleden vier maanden gevangenisstraf geëist. De man had op 23 december 1958 ingebro ken in een kledingmagazijn in de Ko ningstraat en werd door een patrouil lerend agent opgemerkt toen hij juist door de ruit wilde stappen. Eerder had de man een plaid weggenomen uit een garage aan de Smedestraat. Hij ver keerde onder de invloed van sterke drank. De 50-jarige Haarlemse glazenwasser die om zijn onverantwoord omspringen met brandbare was, verantwoordelijk werd gesteld voor de brand, die op 1 november 1958 de Christiaan Huygens- school in vlammen zette, werd vrijge sproken, omdat de rechtbank het ten laste gelegde niet bewezen achtte. De officier van justitie had veertien da gen geleden 50 boete tegen de man geëist. JUBILEUM Op 2 maart hoopt de heer J. C. A. Mus, Molenstraat 32 te Haarlem, de dag te herdenken, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad als vertegenwoordiger bij de Victoria- I Bron N.V. te Amsterdam. Bjj de Haarlemse politie kwam woens dagmiddag omstreeks twaalf uur een klacht binnen, dat op het Kennemer- plein zoveel fietsen waren neergezet, dat voetgangers daarvan hinder onder vonden. Toen agenten er een kijkje gin gen nemen zagen zij voor perceel Ken- nemerplein 1 ongeveer honderd fietsen staan, die voor de helft het trottoir in beslag namen. Bovendien stonden tegen een lantaarnpaal een aantal fietsen. Er bleef slechts vijftig centimeter van het trottoir over voor de voetgangers. De politie heeft de fietsen meegenomen naar het bureau aan de Smedestraat. Tegen de eigenaars werd proces-ver baal opgemaakt terzake van het laten staan van rijwielen op zodanige wijze, dat het verkeer meer dan nodig werd belemmerd. Tijdens de vergadering van de kring Kennemerland van de vereniging de Tulp, die woensdagavond in café Tim mer aan de Meerstraat uit Beverwijk werd gehouden, werd naast de gebrui kelijke agendapunten een opmerking gemaakt over de wekelijkse keuringen die in het Krelagehuis in Haarlem wor den gehouden. Het is opgevallen dat op deze keuringen altijd de mooiste tulpen tentoongesteld worden. Dit is heel begrijpelijk, maar zo werd de vraag gesteld, is dat wel juist, wor den in deze kisten geen tulpen bjjge- plant en worden de minder goede er dan niet uitgehaald. De kwekers krij gen dan geen juiste voorlichting, hier op zal gelet moeten worden, dit punt zal aan de betrokken commissie der nomen cultuur worden door gegeven. De streek Kennemerland heeft mo menteel 150 leden een aantal dat te kort is voor deze streek. De voorzitter, de heer A. Priester, gaf een over zicht van wat de Tulp in 1958 gedaan heeft. Het belangrijkste resultaat was wel de afschaffing der inname van overgeschoten tulpenbollen. Op aan drang van de Tulp heeft men dit jaar alleen het overschot boven zift 7 in genomen. Er was nu een voorstel om de minimum maat te verschuiven naar 9 cm, maar daar kon men niet mee akkoord gaan. Tot afgevaardigden naar de op 9 maart in Haarlem te houden ver gadering werden benoemd de heren P. van de Outenaar, M. de Vries en J. Hopman. Er werd nog gesproken over het voorkomen van de „zure" tulpen. twisten ontstonden in vele steden jaar markten en van die jaarmarkten mag de Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw zich met recht en reden de op volgster voelen. De parallel tussen bei de instellingen trok de presidente nog verder door: destijds hieven de Gra ven van Holland hun tol, tegenwoordig brengt de vermakelijkheidsbelasting een vermakelijke hoeveelheid geld in het gemeentelijke laatje. Mr. L. de Blécourt, secretaris van de Kamer van Koophandel, sprojsg in zjjn toespraak hierop in en zette op scherpzinnige en humoristische wijze het verschil tussen een jaarbeurs en een jaarmarkt uiteen. De grote bete kenis van deze voorjaarsbeurs, aldus mr. de Blécourt, is wel dat zij de kenn- merken van beide in zich verenigt. Zij licht het publiek voor en toont de con sument het nieuwste van het nieuw ste, terwijl zjj voor de exposanten de mogelijkheid opent hun reclame doel bewust te richten op de huisvrouw. Uitvoerig lichtte hij vervolgens het gro te economische belang van deze factor toe. Burgemeester Cremers richtte enige vriendelijke woorden tot de aanwezigen en zette uiteen, dat de gemeente voor de beurs meer doet dan vermakelijk heidspenningen innen. De gemeentelijke diensten zijn immers nauw betrokken bij de voorbereiding en hij was dan ook blij dat de presidente bij haar opmer-i kingen over de vermakelijkheidsbelas ting niet vergeten had de gemeentelijke diensten te danken. Hij was het ten slotte, die de zeventiende Voorjaars beurs voor de Vrouw officieel voor ge opend verklaarde. Na de plechtige ope ning maakten de aanwezige gasten en genodigden een rondgang over de ten toonstelling en brachten vervolgens een bezoek aan de modeshow. De aanwezigheid van een groot aan tal genodigden, onder wie de echtge note van de commissaris der konin gin in Noord-Holland mevr. mr. Prin sen-de Jong, heeft de burgemeester van Haarlem mr. O. P. F. M. Cremers Vanochtend in het Haarlemse Krelage huis de zeventiende Voorjaarsbeurs voor de Vrouw geopend. De feestelijke stemming waarin deze plechtigheden plegen te verlopen werd nog verhoogd door een stralend lentezonnetje, dat het Krelagehuis in een frisse gloed zette. Binnen werd die stemming voortgezet door de aanwezigheid van vele vrolijk pratende dames, blij elkaar weer te ontmoeten en verheugd het zonnige voorjaarskleed te kunnen dragen. Bond tien uur verzamelden allen, de organi serende instanties, de afdeling Haar lem van de Ned. Vereniging van Huis vrouwen en de Haarlemse Midden standscentrale, maar ook de standhou ders en genodigden zich in de nieuw gedecoreerde modeshowzaal, waar der traditie getrouw de voorjaarsbeurs ge opend werd. Mevr. A. Hamaker-Willink, presiden te van de Haarlemse afd. van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen, heette haar gasten van deze ochtend op bij zonder charmante wijze welkom, in het bijzonder uiteraard het Haarlemse ge meentebestuur, dat behalve in de per soon van de burgemeester ook nog door een tweetal wethouders en enige raads leden vertegenwoordigd was. Zij herin nerde aan pe historie die deze och tend wel vaker in het geding werd ge bracht. Na de Hoekse en Kabeljauwse Als eerste van een vloot van zeven straalverkeersvliegtuigen, welke wordt gebouwd voor de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas in Sydney, heeft een Boeing 707 „Stratoliner", de „City of Canberra"de fabriek te Renton ver laten. Het is het eerste toestel van dit type, dat de Boeing-fabrieken leveren aan een buitenlandse maatschappij. Qantas zal met deze toestellen over enkele maanden een regelmatige luchtdienst om de wereld openen, welke, alle tussen landingen meegerekend, 70 uur zal duren. De werkelijke vliegtijd bedraagt 51 uur en 45 minuten. Advertentie toestanden in het rusthuis geweten zou den kunnen worden aan het feit, dat aan het hoofd ervan een morfiniste stond. Vervolgens ging mr. Van Löben Seis uitvoerig in op het gerechtvaardigd ge bruik van verdovende middelen door de verdachte, toen die nog door haar artsen waren voorgeschreven. Het ge volg er van is geweest, dat zij verslaafd geraakt is. Maar dat is normaal. In bij na alle soortgelijke gevallen schrijven de artsen een ontwenningskuur voor, maar helaas heeft de directrice zo'n kuur niet ondergaan. Men mag iemand, die als gevolg van een medische behande ling verslaafd aan verdovende midde len is geraakt, daarover niet hard val len. Hier geldt, aldus de verdediger, het gezegde: „Hij die staat, zie toe, dat hij niet valle". Scherp wraakte mr. Van Löben Seis de beschuldiging van de officier van justitie, dat hij niet geloofde, dat de verdachte opgehouden zou zijn met het gebruik van verdovende middelen. „U weet wel beter", mijnheer de officier, U kunt althans beter weten", zei hij. In dit verband herinnerde hij de of ficier aan het feit, dat de verdachte tijdens een twaalf dagen durend ver blijf in het politiebureau geen absti nentie-verschijnselen had vertoond. De ze zouden ongetwijfeld zijn opgetreden, wanneer zij no gverslaafd zou zijn ge weest. Hij vroeg de rechtbank ten slotte milü te zijn in zijn oordeel. Een boete van duizend gulden achtte hij om zakelijke motieven te hoog. Tegen een 50-jarige verpleeghulp in een rusthuis eiste de officier van justi tie eengeldboete van 75 en een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van twee jaar. De verdachte zou van een oer ver pleegde dames m het rusthuis een zil veren en een gouden ring hebben ge stolen. De gouden ring nad zij ver- kocnt. De verdachte bekende het ten laste gelegde, maar tijdens de behande ling vertelde zij de gouden ring tussen een aantal papieren gevonden te heb ben. Omdat zij in geldnood zat, ver kocht zij de ring. De andere ring zou zij ten geschenke hebben gekregen, maar een als getuige gehoord 29-jarig iinnenmeisje verklaarde, dat verdachte gezegd had de beide ringen te hebben gestoten. De verdediger, mr. J. O. Baren, vroeg ais strai een geldboete op te leg gen en de voorwaardelijke gevangenis straf, die de officier had geëist, te la ten schieten. Hij herinnerde daarbij aan de straf, opgelegd terzake van een veel grotere dieistal. Bovendien had de ver dachte een blanco straiblad en daarbij kwam het feit, dat de diefstal reeds lang geleden is gepleegd. De gemeente Haariemmerliede en Spaarnwoude moet het nog steeds stel len zonder gemeentesecretaris. In de vacature ontstaan door het vertrek van de heer Janssen, die enige tijd gele den werd benoemd tot burgemeester van Ursem in Noord-Holland, is nog steeds niet voorzien. De katholieke fractie in de gemeenteraad heeft een schriftelijke vraag ingediend bij het college van B. en W. De fractie zou gaarne vernemen of B. en W. voorne mens zijn binnen afzienbare tijd een voorstel in te dienen tot het aanstellen van een gemeentesecretaris. Namens B. en W. zal burgemeester drs. J. J. M. Visser vanavond tijdens de raads vergadering die om half acht begint de vraag beantwoorden. De officier van justitie bij de Haar lemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, heeft vanmorgen tegen een 45-jarige directrice van een Haar lems rusthuis, die voor deze rechtbank terecht stond wegens heling van een groot aantal ampullen morfine, terzake van overtreding van de opiumwet, zes maanden voorwaardelijke gevangenis straf en duizend gulden boete geëist. Tegen een 43-jarige verpleegster van een Haarlems ziekenhuis, die de am pullen zou hebben gestolen, eiste hij een geldboete van tweehonderd gulden en drie maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. In beide gevallen wilde de officier van justitie genade voor recht laten gelden, onder meer omdat de gepleegde misdrijven zich al enke le jaren terug hebben afgespeeld. Aan het begin van de zaak tegen de directrice van het rusthuis had een kleine juridische schermutseling plaats tussen de verdediging en de officier van justitie, die in de tenlastelegging een wijziging wilde aanbrengen. De ver dediging, bestaande uit de mrs. A. D. P. V. van Löben Seis en B. W. Stomps, ging daarmee niet akkoord, zodat de president van de rechtbank, mr. H. W. Ferwerda, besloot in raadkamer te gaan. Na een kwartier deelde de president mede, dat de door de officier van jus titie voorgestelde wijziging geweigerd was. De verdachte bekende, dat zij in de jaren 1952-1955 morfine als geschenk van een verpleegster had aangenomen. Zij bekende ook, dat zij wist, dat de verpleegster deze morfine door misdrijf had verkregen. Zij gebruikte het verdo vende middel voor zichzelf als gevolg van een behoefte, die was ontstaan, na dat zij tevoren een tijdlang op medisch voorschrift morfine had mogen gebrui ken. Zij verklaarde nu helemaal geen morfine meer te gebruiken, een mede deling, die de officier van justitie later in zijn requisitoir in twijfel trok, tot grote teleurstelling van de verdediging. De verpleegster, die de ampullen had gestolen, verklaarde, dat zij vol ledig onder de invloed van de direc trice had gehandeld. „Ik kon niet wei geren en ze vroeg er steeds om", zo zei zij vanmorgen tegen de president, die haar motieven niet kon begrijpen. „U als verpleegster had toch behoren te weten, welke ernstige gevolgen het overmatig gebruik van morfine met zich meebrengt". Ook een 44-jarig hoofdinspecteur van de Haarlemse politie, die als getuige werd gehoord, verklaarde, dat de betrokken direc trice een sterk persoonlijk overwicht moet hebben gehad op de verpleeg ster. Mr. Van Löben Seis zei in zijn pleidooi geen bewondering te hebben voor het feit, dat de officier in zijn requisitoir zaken in het midden had gebracht, wel ke met de strafzaak niets van doen heb ben. Hij doelde waarschijnlijk op diens opmerking, dat de ten hemel schreiende Ter gelegenheid van het vijfentwin tig-jarig bestaan van het Spoorwegman nenkoor „Electrisch Miaterieel" gaf deze vereniging gisteravond een uitvoe ring onder Joh. van 't Vlie in de ge meentelijke concertzaal met medewer king van het Symphonie-orkest „Haer- lem", dirigent Marinus Adam, en de bariton Jan Voogt. Er werd een diverterend programma gebracht, dat meermalen spectaculaire elementen bevatte en de liedertafelmin- naar zeker niet zal hebben teleurge steld. Op veelvuldig verzoek werd zelfs het afgrijselijke „Die Zwölf Rauber" ge zongen, dat we gelukkig niet gehoord hebben, daar we pas na de pauze aan wezig konden zijn. De stukken van Weber, Gotovac en Grieg leenden zich niet zo goed om een oordeel over de kwaliteiten van het koor te geven, daar ze weinig mo gelijkheden voor nuancering, agogiek en fijnere afwerking boden. Het klonk nogal open wat de vocalen betrof, min of meer schel bij de eerste tenoren. Jan Voogt zong zijn solo verdienstelijk. Het Symphonie-orkest „Haerlem", waar wij enige tijd geleden zeer waarderend over konden schrijven, had geen geluk kige avond; de ouverture in Italiaanse stijl van Schubert (een zeer geschikt werk voor een dilettantenorkest), klonk vlak en weinig zeggend. Beslist onder de maat was de weergave van de prach tige „Peer Gynt Suite" van Grieg, waar naast ernstige rythmische tekortkomin gen, een hinderlijke onzuiverheid bij de houtblazers geconstateerd moest wor den. We spreken de wens uit, dat bij een volgend lustrum het koor met een pro gramma van culturele waarde voor de dag komt, niet alleen met een serie namen van beroemde componisten, zo als thans het geval was. T. de Vr. Nieuwste damesbril in verschillende moderne tinten Woensdag 4 maart geeft de dans- en balletschool van Leonard Salaz een leerlingenuitvoering in het Minerva- theater te Heemstede. Hierbij treden als solisten op Leonard Salaz, Toosje Waldman en Marianne Sarstadt van het Scapino-ballet. Behalve enige dansen, bevat het programma de balletten „De gelaarsde kat", „Blue Bird" en „Sou venir de Paris"; het laatste op de be kende muziek van Jacques Offenbach. De choreografie is van Leonard Salaz; de muzikale begeleiding wordt verzorgd door Willy Haak. GROIE HOUISTRAAT 166 bij de Houtbrug VOOR ALLE FONDSEN UIT HUIS GEZET Vannacht heeft de Haarlemse politie opnieuw onderdak verleend aan een jong echtpaar, dat uit zijn woning aan de Tulpenstraat was gezet. Ook in de nacht van dinsdag op woensdag verbleef het echtpaar in het passantenlokaal van de Haarlemse po litie. UIT AUTO GEVALLEN In de bocht van de Stuyvesantstraat en de Duinoordstraat is woensdagmiddag een 17-jarige magazijn-bediende uit een be stelauto gevallen. Met een hoofdwonde en een hersenschudding is hij overge bracht naar het ziekenhuis St.-Joannes de Deo. De jongen moest in de laad bak van de auto een haard tegenhou den, toen de auto door de bocht reed. Plotseling schoot de klep open. (Niet officiële Koersen) Vorig opening Slot 26/1 4% Ned. 1958 108 3% Ned 1953 94A Staffel 1947 92 3* Ned 1956 92% 314 Ned. 1948 £®<s 3i/4 Ned 1950 89 31/4 Ned 1954 99 314 Ned. 1955 n 99 -? B.N.G Won.bouwl 6 Ned Handel Mij Cert -A> Amsterdam Rubber 136,^ jff fe^bah-Mi] 135 135* A .K-U. Z78'2 270 BerKel Patent 225 Calvé-Delft Cert 450 Dell Mü 157.70 155.80 Fokker v. Gelder 220 Hoogovens 363 Mtlller Co. 290 Philips Gem.bei 524„ g Unilever 459'i 454 Billlton 2e 220 Kon Petroleum 50 162 70 ififl Holl. Amerika Lijn 14e 14514 KJUM. Hg Kon. Ned Stoomb Mi] 14534 144 K.P.M. 132* Ned. Stoumv Mij 158 v. Ommeren Ned. Scheepvaart Unit 132% 13214 Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven '58 10414 2* Amsterdam '56 85% 214 Amsterdam '56 IJ 98 214 Rotterdam '57 10414 Alb. Heijn kl. obl. 4 125% 24/2 25/2 Anaconda Copper 73 72% Bethlehem Stee] 53% 53"4 Chrysler Corp 56% 5514 Genera] Electric 79% 79* General Motors 47* 46% Kennecott Copper 117 115 K.L.M. 31% 33 Montgomery Ward 41% 41% Radio Corp. 47 47% Republic Steel 73% 72% Royal Dutch 43% 55 Shell Union Oil 79* 66%e Southern Pacific 67% 89 Southern Railwa 55 A2 Stand Oil Ny 51% 51 Tidewater 22 22 U.S Steel 94% 93% Stemming: gedrukt Akf „AHk. ,."SÉ ■»R'I UIT BOOM GEVALLEN Op de MÉÉ i vS ^BMpgp! Botermarkt in Haarlem is gisteroch- JpH 1 BBv tend de ll-.jarige Albert Prins uit een •$<jmKËÊÊÈ boom gevallen. Het ongeval gebeurde, A xmeSB. x I doordat een tak brak. Het slachtoffer 's met ecn hersenschudding in het iff 11 Grote Gasthuis opgenomen. P - A Al® BOTSING Gisteravond is op de Ge- I A! V V&3 dempte Voldersgracht te Haarlem een y 4 91 icooterrijder tegen een invalidewagen- .vcAAa is A. 1I3ÈÉÉ1KÉ tje gereden, dat langs de kant stond :,f geparkeerd. De eigenaresse meende, Él lat haar wagentje geen schade had. I Later bleek echter voor veertig gulden I I j chade te zijn veroorzaakt. De scooter- ti jerijder wordt alsnog verzocht zich AA\A*A' 0 N - net het meisje in verbinding te stei- X X\V A N |J§ A en, omdat de kosten voor haar te be- warend zijn. pl A 111 n jlil BOSK Voor de Bond ter Bevor- v x \-*A<\A xN x <31 x ering van de Belangen van Spastici SI A S BOSK) houdt vrijdag 6 maart's avonds v xAaAvA AAA V s n t om acht uur de heilgymnast Leffelaar I mm.ujt Amsterdam een lezing in restaurant interieur van de schermbeeldauto, waarin de bevolking Brinkmann aan de Grote Markt van Bloemendaal zal worden doorgelicht. 1 te Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3