Nederlanders voor ö.jd.u. Parijs toegeeflijker dan de laatste jaren Rokken iets langer - Schouders iets breder - Veel ceintuurs - Brede kragen - Matrozenbef Eigen signatuur door bericht geving over de Kerk Sonneveld c.s. tussen Ellen Vogel en Marianne Hilarides Kenmerken voor 1959 Belangrijke taak to.v. de opinievorming Kluchtig, intiem en vlot Unieke sociale voorzieningen DE TAILLE TERUG OP HAAR PLAATS MGR. ALFRINK OVER DE KATH. PERS herleefd ABDIJSIROOP,™ PAGINA 9 DONDERDAG 26 FEBRUARI 1959 f Als ik 's nachts hoest Als apostolisch delegaat was ngr. Roncalli bezield door de gedachte dat de Katholieke Kerk niet Latijns of Grieks of jSlavisch is, maar katholiek, d.w.z. universeel Advertentie EEN PFAFF KOPEN OP AFBETALING ZONDER RISICO Nog steeds staan er veel mensen wat huiverig tegenover „kopen op afbe taling". Men kan niet in de toekomst zien - zo redeneert men. Bij tegen spoed kan een maandelijkse betaling al vlug een (te) zware last worden. Door een prachtig initiatief heeft Pfaff thans ook de laatste beden kingen tegen „kopen op afbetaling' volledig uit de weg geruimd. Pfaff maakte de volgende vérstrekkende sociale voorzieningen bekend: Algehele kwijtschelding van de restantschuld in geval van over lijden Algehele kwijtschelding van de restantschuld in geval van blij vende invaliditeit Opschorting van driekwart ge deelte van elke betalingstermijn in geval van tijdelijke invaliditeit (langer dan 4 weken) Opschorting van driekwart ge deelte van elke betalingstermijn in geval van ziekte (langer dan 4 weken) Opschorting van driekwart ge deelte van elke betalingstermijn in geval van werkloosheid (lan ger dan 8 weken) Het is niet voor de eerste keer. dat Pfaff zulk pionierswerk verricht. Reeds in 1954 kwam Pfaff met een geheel nieuw belalings-systeem: het Pfaff Rentestop-Systeem (wettig ge deponeerd). Pfaff bracht hierdoor de afbetalings- kosten met één slag terug tot minder dan de helft van het wettelijk toe gestane tarief. Een besparing van tientallen guldens! De vooruitstrevende geest, die uit deze beslissingen spreekt, moet >wel vertrouwen geven in de kwaliteit der naaimachines, die Pfaff fabriceert en die bekend staan als de beste ter wereld. Guy Laroclie, de ontwerper die in Amerika van zich doet spreken, speelt in zijn collectie nog met de even oplopende taille. Men ziet het aan dit middagjurkje links boven van fijne wollen ajour, een kunstig materiaal van de Schotse stof- fenfabrikant Ascher. Hierboven een zeer knappe manteljapon van Cardin, de enige ontwerper die, na een reis in Japan, de normale taille nog niet terugbracht in zijn collectie. De witte „lingerie" hoed is typisch voor voorjaar 1959. De „fichu" is her leefd in velerlei soorten cape-achti- ge kragen en slappe kragen die de schouders en bo- I venarmen verhullen Deze korte avond japon van Nina Ricci is van teer- rose kant met rose roos. Advertentie neem ik een lepel ABDIJSIROOP en dan slaap ik rustig zonder een kuchje. •j lICIl UtltltKbl'UtNV KISATVf - (7CAJ UIV IV i.vvvw f - V J V» i»VVJ V. v JWeer „gewoon" wordt. Het jasje Om ook de hoeden aan hun trekken de middag- en avondtoiletten is dat een s gerust weer wat langer zijn en de te laten komen en toch de verzorgde enkele maal nog wel eens een pruik Ag°udes 'n ietsje breder, al blijven ze kapsels niet te schaden, is het compro- maar daar is het nieuwtje nu af. jij °i rond. Stelt u zich echter alstublief mis gevonden van de doorzichtige hoed. Heim is de enige die zelfs zijn bruid Verder het zogenaamde Aziatische gedeelte mei talrijke kennelijk om schreven gebieden voor de Arme niërs en enige bisdommen voor de katholieken van de Chaldeeuwse, Syrische en Latijnse ritus. Het apostolisch vicariaat was op gericht in 1742 en telde op het mo ment van zijn benoeming 49 ker ken, met 65 priesters en ongeveer 10.000 gelovigen. De apostolische delegatie in Grie kenland was opgericht in 1834. De ze jurisdictie betrof de katholieken van de Latijnse ritus van het vas teland (Athene en Saloniki) en de Griekse eilanden; het apostolisch exarchaat van Athene voor de By- allieerden. Men zal zich herinneren, dat in Turkije toen de beruchte Von Papen Duits gezant was. Verder zal pas de geschiedenis volledig licht kunnen laten schij nen op wat Roncalli gedaan heeft om de diplomatieke betrekkingen tussen de H. Stoel en Griekenland op voor beide partijen eervolle wijze te verbeteren en te consoli deren. Deze betrekkingen waren door de vooringenomenheid tegen de Katholieke Kerk en vooral door de tegenwoordigheid van de Oos terse ritus in Griekenland verslech terd. Tenslotte zal het ook voor de his toricus zijn weggelegd, aan de hand van de officiële stukken te beschrij ven hoeveel moeite de apostolische delegaat Roncalli zich getroost heeft om wederzijds beter begrip en toenadering tot stand te bren gen tussen de Katholieke Kerk en de schismatieke oosterse kerk in Griekenland, waarvan de patriarch van Constantinopel het hoofd is. De studie van de oosterse chris tenheid en van de oorzaken van de afscheiding had zijn voortdurende belangstelling. Gedurende de twin tig jaar van zijn activiteit in het oosten was de apostolische dele gaat voortdurend bezield door de gedachte van Paulus; dat de Ka tholieke Kerk noch Latijns, noch Grieks, noch Slavisch, maar katho liek, dus universeel is. We zullen hier alleen de meer algemene en bekende aspekten van zijn aktivi- teit te Istanboel en Athene belich ten. 'l voor', dat die lelijke vierkante De variatie in hoeden is overigens nog een pruik als een vachtje op zet. °uders van 1938 weer terug zijn! La- geen voorjaar zó groot geweest. Er wor- A zantijnse ritus en het ordinariaat voor de Armeniërs. Bij voorbaat moeten we weer zeggen, dat natuurlijk alleen de toe komstige geschiedvorser ln bijzon derheden bekend zal kunnen ma ken, wat voor rol aartsbisschop Roncalli gespeeld heeft bij delikate gebeurtenissen, die plaatsvonden ge durende zijn tienjarig verblijf in Griekenland en Turkije. Dit slaat in het bijzonder op gebeurtenissen, die zich voordeden gedurende de twee de wereldoorlog in het neutrale Tur kije, waar de diplomatieke vertegen woordigers van de beide oorlogvoe rende partijen geaccrediteerd waren, n.l. van de asmogendheden en de ge- }s het materiaal, dal Yves Saint Laurent gebruikte marine ensemble, japon met jasje, stevig bijeen- n tn de ceifituur. Breedmakende kraag en mouwin- ae witte camelia, kenmerkend voor voorjaar 1959. Dit makkelijke wandeljurkje met twee grote zakken van lichte tweed heeft een ajknoopbare cape-kraag. Het breton hoedje accentueert de jeugdigheid van dit model, ontwerp van Griffe (Wordt vervolgd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 9