Commissie-Koersen uit kritiek op minister Staf Verzuimd de taak van de staatssecretaris duidelijk te omschrijven Rusland wenst per se Duits vredesverdrag iVlede- m Bakongostammen willen een onafhankelijke staat in Afrika stichten Miljoen geboden voor portret van mgr. Roncalli Ir. Staf prijst objectiviteit van de commissie zeggenschap a van Rijsbermen DIRECTORAAT MATERIEEL LANDMACHT Moeder redt haar kinderen voor een aanstormende express-trein Kerkenbouw- zondag Desnoods alleen met de Duitse Democratische Republiek Expeditie naar het Sterrengebergte Christelijk sociaal beleid Twee smokkelaars aangehouden Ongeregeldheden in Beiroet Naar herstel van het 18e-eeuivse koninkrijk Congo De schilder acht dit te weinig NATO-zegel der Benelux Onjuiste publicatie Smit*, v MORRIS 'êefot Het weer De Grote Drie medio april bijeen Afrika is thans rustiger Falcon wollen Tweedjassen CITROEN - 2 C. V. ZATERDAG 28 FEBRUARI 1959 82sfe JAARGANG No. 30151 (Van onze Haagse redactie) Tien maanden nadat de Tweede Kamer in een motie om een speciale commissie had gevraagd, die met behulp Van deskundige buitenstaanders een onderzoek zou instellen naar taak, organisatie en werkwijze van het Directoraat Materieel Landmacht, meer in het bijzonder naar aankoop, efficiency en verhouding tot de particuliere industrie, is het eerste deel van het rapport dezer commissie gereedgekomen. Het is, zoals de heer Koersen, voorzitter van de commissie op een persconferentie heeft medegedeeld, het resultaat van een 125-tal informatieve en vertrouwelijke besprekingen. In Tegenstelling tot de verhoren die bij een parlementaire enquête kunnen worden opgelegd, zelfs met straffe van gijzeling wanneer iemand niet verschijnt, is de werkwijze Van een commissie als deze geheel gebaseerd op vertrou welijke informaties. Niemand staat onder ede wanneer hij fcijn verklaringen voor de commissie aflegt. Op laatste nippertje Boter nog steeds troef Elders smokkelauto tegen boom te pletter gevlogen Vete tussen twee elkaar bestrijdende politieke groeperingen Sociaal commentaar CHAUFFEURS-UNIFORMEN Aanhoudend zacht Het weer in Europa VAN LOON's AUTOMOBIELBEDRIJF BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoons Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuldem Leeuwerikiaan 30 Telefoon 5790 Ölrectle: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- loogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, t 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Het eerste deel is gebaseerd op een aantal onderwerpen, waarvoor de Commissie een keuze heeft gedaan uit dat wat de laatste tijd het meest de aandacht heeft getrokkende gasmaskers, de helmen, de gevechtsschoenen, de jeepwielen en de trotylfabriek in Ossendrecht. Tenslotte gaat de com missie nog uitvoerig in op het beleid terzake aankopen in het buitenland. MINISTER STAF Een 23-jarige Britse, mevrouw Shirley Griffin, heeft een hartverwarmend staat- tje van moederliefde en moed getoond, aldus meldt UPI. De kinderwagen, waar in zich haar zoontjes Kevin, 2 jaar, en Stephen, 10 maanden, bevonden, rolde gisteren van het perron te Cosham, een plaats nabij Portsmouth, en kwam ge kanteld op de rails terecht. Op dat ogen blik kwam een express-trein binnen, die toen nog slechts 300 meter van de kin derwagen verwijderd was. De kinderen waren in de wagen vastgegespt. Mevrouw Griffin sprong op de spoor baan, maar de kinderwagen bleek klem te zitten. Toen rukte ze aan de riemen. „Ik hoorde de trein naderbij komen en ik hoorde de mensen tegen me schreeu wen dat ik op zij moest springen", ver telde zij later. „Ik greep Stephen en wierp hem op zij". Terwijl Stephen op het perron terecht kwam trok mevrouw Griffin aan de andere riem. Ook Kevin kon zij bevrijden en wegwerpen. Zij hees zichzelf op het perron en de trein den derde voorbij, haar jurk openscheurend en de kinderwagen geheel vernielend. De hele gebeurtenis heeft zich in nog geen 20 seconden afgespeeld. „Ik weet echt niet hoe ik het deed. Ik was doods bang, maar ik moest springen en de kinderen pakken voor ik tijd had om na te denken", aldus vertelde mevrouw Griffin in het ziekenhuis van Ports mouth, waar de kinderen na hun red ding heen gebracht waren voor een onderzoek. Stephen had een schram over het gelaat. Kevin bleef volkomen onge deerd. Het rapport is een gedegen stuk Werk, dat o.m. de bewondering heeft gewekt van niemand minder dan de minister van oorlog, ir. Staf, die er reeds onmiddellijk bü het verschijnen ^iri antwoord op heeft ingezonden. Dit tus8 ni0KeIijk omdat de samenwerking f el Tn. minister en commissie voortref- e-p is geweest. De commissie heeft geprofiteerd van de opdracht die de minister gaf aan zijn ambtenaren en aa.n alle militairen, om aan de com missie zoveel mogelijk de informaties m verschaffen die zij nodig had voor haar werk. De commissie van haar bant heeft de minister tijdig een eerste Proef van het rapport doen toekomen, Zodat hij snel kon reageren op de op merkingen die zijn beleid en dat van a® vroegere staatssecretaris van oor- *°g, mr. Kranenburg, raken. Het is zeer de vraag of dit rapport h°g wel in de Kamer zal worden be handeld. Zeker zal het niet meer de oude Kamer zijn want voor de verkie zingen kan het niet meer aan de hgenda worden toegevoegd. Minister ktaf komt na 12 maart niet meer terug hls minister van oorlog. En zijn op volger zal de verantwoordelijkheid voor 5*e beleidsfouten die het rapport aan toont, gemakkelijk van zich kunnen af schuiven. Hoogstens zou men nog kun- hen denken aan de mogelijkheid dat minister Staf tijdens de kabinetsforma tie, dus als demissionair minister, Zich voor de Kamer zal verantwoorden. Maar dit is niet gebruikelijk. Minister Staf prijst de objectiviteit Van de commissie en spreekt zijn waar dering uit voor de zorgvuldigheid waar- Jh.ee zij het onderzoek heeft verricht. is van mening dat dit document ee» over het algemeen goed inzicht £.eeft in de organisatorische en histo- h'sche kant van vele zaken. Wanneer ®en algemene conclusie van het rap- P°rt moet heten dat er met te grote spoed in 1950 vooral is gewerkt, dan *®St minister Staf er de nadruk op dat I't zijn bijzondere reden heeft gehad, ■"•e gehaastheid heeft in de gehele na oorlogse wederopbouw een overheer sende rol gespeeld en in vele gevallen j>eleid tot een forceren daarvan. Maar J]e oorzaak was de ernst van de inter nationale spanningen. Een van de fundamentele punten v.an kritiek in het rapport der commis sie betreft de politieke leiding en met hame de gebrekkige omschrijving -Morgen is het in de bisdommen ^tarlem en Rotterdam kerkenbouw- z°hdag. Men late zich voor deze ene 5a9 niet leiden door de leus: een ktoartje voor de bisschop. Die leus 9eldt voor gewone zondagen als een Q^Ptiddelde van elke gelovige met een ®l9en inkomen. Men kan met recht twijfelen of iedereen voldoende be- dat het kwartje slechts als ge- j}lddelde is bedoeld. Het zou kunnen dat sommigen wat in te halen jhoben. Kerkenbouwzondag is daar- e.e een goede gelegenheid. Maar het ^9eniijke doel van kerkenbouwzon- hcn 's ioch meer dan alleen maar in- da<8Tl van verzuim. De bedoeling is. konen het gemiddelde kwartje op k>o f00 van k-et iaar een extra gave drn bijeengebracht. Door een bij- diop6 aan kerkenbouw kunnen de binnen de solidariteit met hun Vaar°p tot uitdrukking brengen, dond0Tn n°di9 is, hebben wij u lang er^a9 i-b uiteengezet: zonder be- staaV^e verhoging van de bijdragen des de kerkenbouw in het Westen m iunds stop en zullen de vele Zo ^bouwwijken van de randstad hien* ^er^9ebouwen tot stand ko- TH. D. JM. KOERSEN van de taken en verantwoordelijkhe den van de staatssecretarissen van oorlog en marine. Minister Staf heeft er altijd de voorkeur aan gegeven geen eigen staatssecretariaat V0°V landmacht, luchtmacht en zeemacht in te voeren. De minister werkte lie ver met mondelinge richtlijnen. Hu hechtte, zoals de vroegere staatsse cretaris van oorlog, mr. Kranenburg, in het parlement al eens heeft mee gedeeld, meer aan teamgeest dan aan deze verticale indeling. De mi nister heeft wel een ministeriële be schikking uitgevaardigd, die wettelijk wordt vereist, om de taakomschrij ving van de staatssecretarissen af te bakenen, maar daarin gebruikte hij slechts vage formuleringen. De commissie toont de bezwaren aan die aan dit systeem zün verbonden, wanneer zjj spreekt over de algemene organisatie van de aankoopdiensten bij de militaire departementen. Het is haar niet mogelijk de verantwoordelijk heden voor de fouten die aan het fa lend beleid daarbij ten grondslag liggen scherp te omlijnen. Staatssecretaris Kranenburg droeg naast minister Staf, die uiteraard in algemene zin verant woordelijk is, een eigen specifieke ver antwoordelijkheid, maar de juiste om lijning ten aanzien van concrete punten is door deze opvatting van de minister niet mogelijk, zo constateert het ver slag. In het algemeen wordt vastgesteld, dat de minister in strijd met de wet heeft gehandeld door geen duidelijke taakomschrijving voor de staatssecre taris vast te leggen. Minister Staf reageert op deze op merkingen der commissie met het volgende betoog: De met de huidige werkverdeling bereikte onderlinge samenwerking is onder de gegeven omstandigheden bevredigend geweest. Dit neemt niet weg, dat de minister de voorkeur geeft aan een duidelijker scheiding van de verantwoordelijkheden van minister en staatssecretaris. De staatssecretaris moet inderdaad zelf standig in het kader van zijn taak omschrijving kunnen werken. Een zogenaamde „horizontale" organisa tie van de politieke leiding is daar voor aangewezen. De volledige ver antwoordelijkheid, ook voor de coör dinatie van de op zün terrein liggen de werkzaamheden, moet bü de staatssecretaris zijn en hij moet niet in alles wat een ander krijgsmacht deel betreft van de minister afhan kelijk zijn. Op grond van deze overwegingen zou moeten worden getracht zo spoedig mogelijk te komen tot één ministerie van defensie, waarvan de politieke lei ding horizontaal georganiseerd is, met duidelijke scheiding van de verant woordelijkheden van minister en staatssecretaris. V'" -:V T V Woensdag 4 maart a.s. vertrekt uit Nederland de grote expeditie, welke onder zoekingen gaat verrichten in het Sterrengebergte op Nieuw Guinea. Op de lucht foto boven ziet men het basiskamp te Ok Sybil. Vanuit dit kamp zal de expeditie het gebergte intrekken. Op de onderste foto: het inladen van voorraden voor de expeditie in een Dakota op het vliegveld Sentani. Het blijkt dat Rusland per se een vredesverdrag met Duitsland wil, is het niet met geheel Duitsland dan toch met de Duitse Democratische Repu bliek. Mikojan, de Russische eerste hebben de Grote Drie behoefte aan een plaatsvervangende minister-president, heeft gisteren op een verkiezingsbijeen komst te Rostov namelijk verklaard dat „indien de Westelijken niet bereid zijn tot het ondertekenen van een vre desverdrag met Duitsland, waarin ook het Duitse probleem wordt geregeld, de Sovjet-Unie en andere landen een vredesverdrag zullen sluiten met de Duitse Democratische Republiek." Vol gens Reuter zei hij ook: „De Westelijke mogendheden die eens zogenaamde vrije verkiezingen de enige manier noemden om tot hereniging van Duits land te komen, schijnen nu van dit standpunt terug te komen." Over het bezoek van de Britse minister-presi dent, Macmillan, aan de Sovjet-Unie zei Mikojan, dat de eerste indruk was dat Macmillan streefde naar een op lossing van verscheidene problemen die voor beide partijen aanvaardbaar was. De Brit kwam met een aantal voorstellen op het gebied van de han- *1 en de culturele betrekkingen. Bij de besprekingen tussen Macmillan en diens Russische collega, Khroesjtsjev, kwam het tot een nuttige uitwisseling van standpunten. Later echter hield Macmillan „misschien onder de in- vloed van de last van zijn banden met Groot - Brittannië's bondgenoten" vast aan een starre politiek, aldus Mi kojan. Waarschijnlijk zal medio april in Washington een conferentie van de Grote Drie beginnen, die als taak ge steld krijgt een nieuwe Westerse poli tiek uit te stippelen voor de verhouding tussen Oost en West, aldus meldt Uni ted Press International. Aanvankelijk had men de conferentie medio maart in Parijs willen houden. Macmillan zal 9 maart naar Parijs gaan en 12 maart doorreizen naar Bonn, om in deze hoofdsteden verslag uit te brengen van zijn bevindingen in de Sovjet-Unie. Het 'falen van zijn bezoek is de reden van de spoed die het Westen thans wil ma ken met het opstellen van zijn nieuwe gedragslijnen. In Kiev heeft Macmillan verklaard dat zün reis naar de Sovjet-Unie nuttig De douane van Zedelgem (België) heeft twee Nederlandse botersmokke- laars, beiden uit Aardenburg, aangehou den. De wagen en de 107 kg boter, die er mee werd vervoerd zijn in beslag genomen. Een van de mannen is, na een borgtocht te hebben gestort, vrüge- laten, de ander blijft voorlopig in ar rest. De vliegende brigade van de Bel gische douane te Lokeren heeft voorts bij Zelzate een smokkelauto met 850 kg boter in beslag genomen. De auto, door de douaneambtenaren achtervolgd, reed in volle vaart door de controle zone, maar vloog te pletter tegen een boom, toen de bestuurder in een bocht de macht over het stuur verloor. De bestuurder kon nog bijtijds uit het voertuig springen en ontkomen. Verenigde Staten Een voormalige leider van de omstreden Amerikaanse bond van vrachtautochauffeurs, Dave Beck, is gisteren te Tacoma veroor deeld tot vijf jaar gevangenisstraf en een boete van 60.000 dollar wegens ont duiking van belasting. is geweest als verkenning, en als voor bereiding van het overleg dat volgen moet. In zijn feitelijkheid is deze ver klaring juist maar te Londen en Parijs hebben diplomaten en politieke waar nemers gisteren los hiervan verklaard dat het bezoek niet de verbetering in de betrekkingen tussen Oost en West heeft opgeleverd die ervan werd verwacht. Bovendien is na KhiSesjtsjevs barse antwoord van dinsdag de kans op een spoedige conferentie over de kwestie- Berljjn heel klein geworden en dreigen Russische en Oostduitse maatregelen waardoor aan het viermogendhedensta- tuut een eind wordt gemaakt. In Beiroet is het gisteren tot vecht partijen gekomen tussen twee eikaar bestrijdende politieke .roeperingen, wier vete dateert van de opstand in Libanon, aldus bericht A.F.P. Verschei dene mensen zouden gewond zijn. Het verkeer raakte op verscheidene pun ten van de stad ontwricht. Later kwa men troepen tussenbeide om uitbrei ding van de relletjes te voorkomen. Des avonds was de rust in de stad volledig weergekeerd. In de Belgische Congo is een nieuwe organisatie opgericht van Bakongo stammen. Deze organisatie heeft gisteren een manifest uitgegeven, waarin aangedrongen wordt op het stichten van een onafhankelijke Bakongostaat, die delen van de Belgische en de Franse Congo en de Portugese enclave Cabinda aan de kust van de Atlantische Oceaan zou moeten omvatten. Aldus bericht Reuter. Het zou neerkomen op herstel van de het 18e-eeuwse koninkrijk Congo. De organisatie „De beweging voor hergroepering van de Congolese bevolking" zegt in het manifest dat zij vastbesloten is het volk van de Congo tot een krachtige natie te maken. „In dit land zal de blanke veiliger zijn dan in zijn vaderland", aldus het manifest dat erop wijst, dat het in de nieuwe staat geïnvesteerde kapitaal „buitengewoon produktief" zal worden aangewend en dat deelneming van de blanke aan het bestuur „iets vanzelfsprekends is". De jongste ontwikkelingen in Brazza ville hebben aangetoond dat het nuteloos is volkeren, die in het verleden altijd met elkaar overhoop hebben gelegen te dwingen samen te leven, al dus het manifest, waarin dan tot slot gezegd wordt, dat rivaliteit tussen de verscheidene stammen alleen maar voorkomen kan worden als de grote etnische eenheden tot afzonderlijke staten worden omgesmeed. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De P.T.T. in de Beneluxlanden heeft besloten door het uitgeven van postze gels naar een gezamenlijk ontwerp (in Nederland ter waarde van 12 en 30 cent) het feit te herdenken, dat op 4 april 1949, tien jaar geleden dus, de NATO tot stand kwam. Hier ziet men de voor Nederland bestemde zegel van 12 cent, het NATO-emble m en de band met randtekst zijn bij beide zegels blauw. De zegel van 12 heeft een geel, die van 30 en een rood fond. De zegels zijn ont worpen door S. L. Hartz uit Haarlem en worden gedrukt bij Joh. Enschedé en zonen te Haarlem. De portretschilder Kyril Vasilew heeft een bod van 250.000 dollar (bijna een n.iljoen gulden) voor een door hem geschilderd portret van paus Joannes XXIII van de handgewezen, omdat er hogere prijzen zijn betaald voor schil derwerken uit deze tüd, zo bericht U.P.I. uit Milwaukee. De Amerikaanse schilder heeft het portret in 1929 geschilderd toen hü hof schilder was in Sofia. Aartsbisschop Angelo Roncalli was toen pauselijk nuntius in Bulgarije. Vasilew was pas 21 jaar toen hij het portret schilderde. „De aartsbisschop poseerde zes maan den lang. Nu zou niemand de Paus er toe kunnen krijgen zovele malen te po seren", dacht hij. Het doek, dat 100 bü 112 cm. groot is, vertoont een goede gelijkenis met de Paus, zoals hü er thans uitziet. Het toont hem zittend op een troon, gekleed in witte cape, kanten superpli en een paar se toog. „Een artist moet niet zeggen hoeveel zijn schilderij waard is", zeide Vasilew, „maar te oordelen naar de prijzen die voor moderne en eigentijdse schilderij en worden betaald, is 250.000 dollar te weinig". Het bod is gedaan door een kunst handelaar uit Chicago, Ephraim M. Peara, namens een cliënt „die heel veel voor de katholieke kerk gedaan heeft". De kunsthandelaar achtte het „een van de mooiste schilderü'en die in dit land zijn gekomen. Kunstkenners die het gezien hebben, zün het met me eens. Het behoort in een van de grote museums te hangen". Het portret is door een kruidenier uit Palm Beach uit Bulgarüe gesmokkeld. Indonesië President Ho Tsji Hinh van Noord-Vietnam is gisteren voor een officieel bezoek te Djakarta aangeko men, waar hü op het vliegveld werd verwelkomd door president Soekarno. De directie van de vervoersmaat- schappü van Leopoldstad, de hoofdstad van de Belgische Congo, heeft gisteren haar Afrikaanse autobuschauffeurs en conducteurs een loonsverhoging toege zegd. Hierdoor is een einde gekomen aan een staking van het autobusperso- neel, die 36 uur heeft geduurd. In Thijs- stad was de situatie gisteren kalm. Don derdagavond waren wegversperringen aangebracht en waren politiejeeps met stenen bekogeld uit protest tegen het heffen van belasting. Het is gisteren in Zuid-Rhodesia eveneens „volkomen rustig" geble- vén. Donderdag was er de noodtoe stand afgekondigd met het oog op de onrust in het naburige Nyassaland. In Nyassaland verspreidde de politie in Blantyre een menigte die haar met stenen bekogelde toen men vernam, dat twee inheemse vrouwen waren gearres teerd die hadden deelgenomen aan een optocht in Zomba waarvoor geen toe stemming was verleend. In Chigaru, 48 kilometer ten noorden van Blantyre, bestormden ongeveer tweehonderd in heemsen het huis van bewaring, waar inheemsen worden vastgehouden. De politie gebruikte traangas om hen te verspreiden. In Brazzaville in de Franse Congo heeft premier Fulbert Youlou in be ginsel toegestemd, dat verkiezingen voor een nieuwe wetgevende vergade ring zullen worden gehouden. Een wei gering om verkiezingen te houden ver oorzaakte vorige week ongeregeldhe den die aan 120 mensen het leven kost ten. De Volkskrant van hedenmorgen meldt, dat De Maasbode zou gaan ver dwijnen en door de uitgeverij „De Spaarnestad" zou zijn opgekocht. Dit bericht is onjuist. Gemeld kan worden, dat, zoals reeds eerder in het verleden, onderhandelin gen gevoerd worden over een samen voeging van de beide landelijke katho lieke dagbladen De Maasbode en De Tijd. Deze onderhandelingen zijn nog gaande. (Van een medewerker) Het voornaamste doel, het voor naamste streven van de staat en alle invloedrijke burgers, dient erop gericht te zijn de strijd der tegen over elkaar staande „klassen" te doen eindigen en eendrachtige samenwer king tussen „bedrijfschappen tot stand te brengen en te bevorderen." Dit staat in de encycliek Quadragesimo Anno. We hebben in deze serie artikelen over het christelijk sociaal beleid er al eer der de aandacht op gevestigd, dat van een zeer besliste rechtlünigheid in de politiek, zoals die door de KVP wordt voorgestaan, mag worden gesproken. Wel heel duidelijk komt dit tot uiting, wanneer we de aanhaling uit Quadra gesimo Anno vergelijken met de actu ele politiek van de katholieke partij. Het werkprogram van de KVP eist: „Straffere binding in het regeringsbe leid tussen publiekrechtelüke bedrijfs organisatie, kartelwezen, loon- en prijs vorming, doorvoering van de onderne mingsraden in de zin der desbetreffen de wettelijke regeling." Omdat we het van de grootste bete kenis achten, dat de kiezers en onder hen vooral ook de arbeiders op 12 maart als overtuigde aanhan gers van een christelük sociaal beleid hun stem zullen uitbrengen, kan het zin hebben er aan te herinneren, dat het vraagstuk van de medezeggen schap, alhoewel beslist geen katholieke liefhebberij of roomse opdringerigheid, wel voornamelijk is geboren vanuit de katholieke visie op de maatschappelij ke verhoudingen. Wie de geschiedenis van de ontwik keling van deze gedachten nagaat, vindt dat aanvankelijk vrüwel uitslui tend katholieke sociologen zich interes seren voor deze zo belangrüke kwes tie. Waarom is het zo belangrijk? Wel, eenvoudig, omdat tot het wezen van het proletariër zijn behoort de afhanke- lükheid van de ene mens aan een an dere, welke andere macht kan uitoefe nen, omdat hij nu eenmaal het geld bezit. Het heeft natuurlijk geen zin meer om er aan te herinneren tot welke gruwelijke wanverhoudingen aanvankelijk heeft deze toestanden geleid. De reactie op de situatie, waarin on menselijk lange arbeidstijden waren gegroeid, schaamteloos lage lonen wer den uitgekeerd, de mens een volkomen machteloos nummer was, de arbeiders groepering uitgegroeid tot een ontel bare menigte arbeidsslaven, riep van de züde van de socialisten de klassen strijdgedachte op. Alleen als de arbei- (Vervolg op pagina 5) Advertentie UNIEORM SPECIALISTEN Zijlstraat 71 Haarlem - Tel. 16963 Advertentie Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog en overwegend zonnig weer. Meest matige zuidelijke wind. De zelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. Zondag: Zon: 7.28-18.18. Maan: 1.08-10.33. Maandag: Zon: 7.26-18.20. Maan: 2.17-11.21. temp. neersl. Station Vveer heden max. afgel. 7 uur gist. 24 uur Stockholm geheel bew. 4 8 0 Oslo geheel bew. 1 7 0 Londen onbew. 7 17 0 Amsterdam onbew. 3 15 0 Brussel onbew.. 7 18 0 Luxemburg onbew. 3 16 0 Partis onbew. 3 18 0 Nice onbew. 8 16 0 Berlijn mist 4 12 0 Frankfort mist -2 9 0 Rliinchen onbew. -2 11 0 Zurich mist -3 14 0 Genéve onbew. -3 13 0 Locarno onbew. -1 16 0 Wenen mist -2 15 0 Innsbruck onbew. -3 14 0 Rome onbew. 6 20 0 Madrid zw. bew. 7 15 0 Advertentie v.a. f 3987, (de goedkoopste kilometers ter wereld) heeft thans een levertijd van 3 maanden. Overweegt U de aanschaffing in het a.s. voorjaar van 's werelds zuinigste auto? BESTEL dan NU! HOOFD-AGENT voor Haarlem en omgeving: BLOEMEND AAL KORTE KLEVERLAAN 30—40 TELEF. 51301

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1