Fraaie modeshow van Libelle Dr. G. v. d. Most sprak over moderne opvattingen over het zwakzinnige kind MEVR. KLAYER-BUDDING UIT SANTPOORT IN VIERDAAGSE VAN ISRAËL Concert N. Ph. Orkest in Heemstede 'ROUUi In Haarlem en Beverwijk K.V.P.-ledenwerfactie had groot succes MORRIS STATIONCAR Thans f 6855.- VOOR HET ZORGENKIND Haarlem e.o WOENSDAG 4 MAART 1959 PAGINA 3 GARAGE BRINKMAAN Het Witte Paard Gezellin HAARLEM Burgerlijke Stand Haarlem Beurs van Amsterdam Beurs van !\ew York T.Y.B.B. organiseeert klaverjastoernooi PHILIPS AUTO-RADIO Advertentie De ledenwerfactie van de Katholieke Volkspartij is in Haarlem ett omstreken een groot succes geworden. De defini tieve resultaten zijn nog niet bekend, vooral omdat verschillende propagan disten nog niet met hun actie gereed zijn gekomen. De actie zal daarom in de komende dagen worden voortgezet. Toch zijn in Haarlem reeds ruim vier honderd nieuwe leden genoteerd, terwijl een aantal propagandisten hun aan winst nog niet hebben doorgegeven. Verwacht mag worden, dat in de ko mende dagen het streefgetal van 500 nieuwe leden ruimschoots zal worden overschreden. In Heemstede werden 191 nieuwe le den ingeschreven, terwijl men honderd als streefgetal had opgegeven gekre gen. In deze gemeente hoopt men met de ledenwinst het verlies aan de V.V.D. bij de laatste raadsverkiezingen weer te hebben ingelopen. Na afloop van de werfactie kwamen de propagandisten in „Nieuw Berkenrode" en in „Anno Santo" bijeen om het succes van de ac tie te vieren. Zandvoort boekte dertig nieuwe leden, terwijl het streefgetal daar op 25 was gesteld. Bloemendaal schreef 44 nieuwe leden in, terwijl ook daar het getal 25 werd nagestreefd. Al met al kan de K.V.P. dus reeds op een voortreffelijk geslaagde werfactie terug zien. INCL. VERWARMING SMEDESTRAAT 22 - TELEF. 11025 Als op 14 april in Israël de Vier daagse begint, die voor de heren loopt van Haifa naar Jeruzalem en voor de dames van een punt nabij Hadera naar Jeruzalem, dan zal zich onder de tienduizend deelnemers en deelneem sters ook mevrouw Klaver-Budding uit de Brockbergenlaan 13 te Santpoort be vinden. Tel. K 2560-8085. Het is de eerste keer, dat de Vierdaagse van Israël een internationaal karakter krijgt en me vrouw Klaver-Budding is de eerste en enige Nederlandse vrouw, die daar dit jaar aan de start zal verschijnen. Zij zal er dus ook ons land vertegenwoor digen, samen met ir. v. d. Laake uit Den Haag, de enige mannelijke deel nemer uit ons land. Op 3 april vertrekt mevrouw Kla ver. Zij gaat met de trein naar Mar seille en neemt daar de boot, die haar in vier dagen rechtstreeks naar Haifa brengt. Anders dan in ons land, waar de Nijmeegse Vierdaagse elke dag Nijmegen als vertrek- en eindpunt heeft, wordt in Israël de Vierdaagse gelopen van de ene plaats naar de an dere. De heren lopen van Haifa naar Jeruzalem, elke dag 40 km. De dames lopen vier maal 30 km en starten daarom even voorbij Hadera. De eer ste twee dagen zullen zij in vlak land wandelen, maar de laatste loodjes we gen hier wel zeer zwaar in een terrein met hoogteverschillen van 800 meter. En dan bovendien een temperatuur, die aanmerkelijk hoger ligt dan in ons land. Mevrouw Klaver-Budding is geen on bekende in de wandelsport. Zij heeft 23 keer „Nijmegen" op haar naam staan en haalde reeds 5 keer het N.O.C.-diploma. Toen zij hoorde, dat een Nederlands militair detachement was uitgenodigd om in Israël aan de Vierdaagse deel te nemen, waarvoor echter geen toestemming werd ver leend, stelde zij pogingen in het werk om er zelf heen te kunnen gaan. Dat was half december en onmiddellijk be gon zij aan haar training. Medio janu ari kwam de toestemming af. De trai ning was toen al een maand aan de gang. Elke dag een fikse wandeling. Na de laatste wedstrijden van de on derlinge competitie van de R.-K) Schaakclub „Het Witte Paard", is er in groep 1 weinig verandering in de stand gekomen. Alleen Huneker en Pan- cras, stegen door hun overwinning wat hoger op de standenlijst. In groep II kwam als grote verras sing de overwinning van v. d. Meer op leider Hartendorp. Chr. Ouddeken bleef overwinnaar in de broederstrijd en was hierdoor het meeste met de ne derlaag gebaat. Ook Banken moest on dervinden, dat Brohet zich langzamer hand uitstekend in deze groep gaat thuisvoelen. De uitslagen waren: Reeu- wijk-Huneker 01, Hoogland-v. Em merik 01, v. d. Velde-Pancras 01, v. d. Spek-Huyboom 01, v. d. Meer- Hartendorp 10, E. Ouddeken-Chr. Oud deken 01, Brohet-Banken 10, Lunen- burg-Goedemans 01, Bleekemolen-v. d. Heide 10. Voor de bondscompetitie speelde H.W.P. 3 tegen een slechts met 7 man uitkomend Zandvoort 3. H.W.P. 3 won deze ongelijke strijd met SyVA. Met ingang van a.s. donderdag zal in ,,'t Stoofke" op elke clubavond vanalf half acht, partijen en standen op het demon stratiebord worden behandeld. Ook niet-leden zijn welkom. Zij vindt het bijzonder plezierig bij haar trainingstochten gezelschap te hebben gekregen van mevrouw v. d. Jagt. Die is iedere woensdag van de partij want zij is van plan, al is zij in de vijftig, dit jaar voor het eerst aan de Nijmeegse Vierdaagse mee te doen. Dat wordt dus straks ook voor haar vier maal dertig kilome ter. Maar ze loopt heel goed, aldus mevrouw Klaver, die ervan over tuigd is, dat mevrouw v. d. Jagt, als zij de training doorzet, de eind streep zeker zal halen. Hoe komt iemand ertoe helemaal in Israël een Vierdaagse te gaan lopen en dan nog zelf de reiskosten te moe ten betalen? Wanneer je eenmaal over tuigd bent van de dosis gezondheid, die je al wandelende opdoet, dan kun je het niet meer laten. Israël mag overigens voor haar een onbekend land zijn, de bevolking is dat niet meer. Zij heeft al heel wat Israëliërs leren kennen in de Nijmeegse Vierdaagsen en ze hoopt dus onderweg naar Jeru zalem vele bekende gezichten terug te zien. Waarom zou men uit Israël wel naar Nederland kunnen komen om een Vierdaagse te lopen en niet omge keerd? Een der bruidsjaponnen, die getoond zijn or de modeshow van Libelle. BEVALLEN van een zoon: M. A Bonkenburg-van Veen; A. Keur-Lanser; A. Kok-Jacobs; E. Maas-Carst; van een dochter: M. L. C. H. Sloet-van Cranenburgh; J. C. Moeke-Bogaard; D. H. Burgstede-Schalk; M. M. Lee- nes-Schavemaker; A. Wobben-van San ten. ONDERTROUWD: H. M. Hasert en H. Bandsma, J. F. Bogaard en S. Go- vers; W. H. G. Monker en W. M. Lode; W. Kalkman en A. Dangerman. GETROUWD: C. F. van Zutphen en G. Groeneveld; P. C. Hoogeveen en M. M. Baars; W. Visser en A. A. Polfliet; J. Knobbe en J. de Jong; P. W. Klooster en P. W. J. Neuge- bauer. OVERLEDEN; H. W. Kruijt-Cle- ments, 75 jr., Nagtzaamstraat; T. Rtj- kers-Spruyt, 62 jr., Valkestraat; W. S. Overdiep, 65 jr., Fred. Hendriklaan; D. Schutte, 64 jr.. Kenaustraat; A. En gels, 90 jr., Jelgersmastraat; J. Zwaan, 57 jr., Maerten van Heemskerkstraat; J. Beelen, 82 jr., Brouwersvaart; J. van Alphen, 76 jr., Midden Tuindorp laan; M. J. M. Snoeks, 64 jr., Ged. Oudegracht. (Niet officiële Koersen Vorig opening Slot 4% Ned. 1958 3% Ned 1953 9414 Staffel 1947 314 Ned 1956 92% 314 Ned. 1948 87% ZVx Ned 1950 88 314 Ned 1954 89 314 Ned. 1955 H 90 BJ4.G Won.bouwl b JUb Ned Handel Mij Cer 1993,* Amsterdam Rubber 87 H.V.A. 133 Senembab-MlJ 1™?? AX.V. 272% Berkel Patent Calvé-Delft Cert 446 Deli Mt) 154.5 Fokker 240 v. Gelder 218 Hoogovens 355 Müller Co. ,g, Philips Gem.bez tïi Unilever Bllllton 2e Kon Petroleum 50 1(!R Holl. Amerika Ltln ,,„i KX.M. i2o Kon. Ned Stoomb Mi i„, K.P.M. Ned. Stoomv Mfl 155 v. Ommeren 226 Ned. Scheepvaart Um 132 Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven '58 uui 214 Amsterdam '56 «5 214 Amsterdam '56 1 071;. 2% Rotterdam '57 Alb Hetjn kl. obl. 4 124^ De afdeling klaverjas van de r.-k. sportvereniging TYBB organiseert woensdagavond een klaverjastoernooi. Het toernooi wordt gehouden in het restaurant op het veldencomplex aan de Schalkwijkerweg in Haarlem en be gint om acht uur. Advertentie Inbouw en renaraties Koninginneweg 6, ruinlaantje 18. Telef. 14024 154.30 T.m. vrijdag 6 maart Krelagehuis, Leldse vaart: Haarlemse voorjaarsbeurs voor de vrouw; 1017 en 19—23 uur. Advertentie K.A.B.-ZANDVOORT Woensdag avond acht uur houdt de K.A.B.-afde ling Zandvoort een ledenvergadering in het parochiehuis. De agenda ver meldt de jaarverslagen van secretaris en penningmeester en bestuursverkie zing. Aftredend is de heer M. van den Bos, die zich herkiesbaar stelt. Na het zakelijk gedeelte volgt een gezellig on derling contact met kaarten, sjoelen en kienen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3