CentrA W. M. P. Wesselink afgetreden als voorzitter van de K.A.B. Andere route voor lijn 11 in Rijnegomkwartier Grote Houtstraat-winkeliers gaan gouden jubileum vieren Maatregelen tegen het hinder lijk neerzetten van fietsen M. Wertheim spreekt op boeiende wijze over zijn werk em'Baêtiwikit Van Weert J qnaréa Agenda voor Haarlem 0 I DRINKSERVIEZEN er is nieuws VOLGENDE WEEK Geen bussen meer in Distellaan HAARLEMSE BOEKENWEEK MORRIS STATIONCAR qr. fioufslraat VRIJDAG 6 MAART 1959 PAGINA 3 De nieuwste modellen Dames- en Herenconfectie, ERRES Radio en T.V., Stofzuigers, Was machines, Matrassen en Sport- rijwielen. Al deze artikelen van hoogstaande kwaliteit KENNEMERPLEIN 1 - HAARLEM Teief. 19573 BLOEMENDAAL Houtplein Meer verkeerslichten nodig dan verwacht was Stukadoor valt van vier meter hoogte Burgerlijke Stand Haarlem Wethouder Geluk neemt kleedhuis in gebruik R. Roozen benoemd tot notaris Toernooi „Wilhelmina- beker" EXTRA-KREDIET Drie schapen door honden doodgebeten B. en W. van Haarlem vragen de raad ANEGANG 46 HAARLEM Kristal Leerdam Kristalunie Maastricht Orrefors - Zweden 163 Fietser aangereden door bus en door andere wielrijder Het economisch klimaat heeft zijn grillen Perioden van zonneschijn wisselen af met perioden van regen. In elke fase van de conjunctuur staat de N.H.M. het bedrijfsleven met raad en daad bij. Vertrouwt niet alléén op uw intuïtie. Bespreekt de financieringsproblemen van uw bedrijf met de bank. Deskundige adviezen dragen bij tot een sterkere financiële positie. Nederlandsche Handel-MaatschappiJ, N.V. Films: Thans £6855.- GARAGE BRINKMAAN V4 Muziek Toneel Diversen Tentoonstellingen Advertentie op alle afdelingen bij CENTRA. reeds vanaf £2.50 per week 3QQBaQDÖBBBaBDElBBB Bekend om zijn service. Het „Gesloten Huis", waar de deur voor u altijd open staat. Achter het Station Voor de laatste keer onder voorzit terschap van de heer W. M. P. Wesse- ling heeft donderdagavond in het Klein Stationskoffiehuis aan de Bloemendaal- sestraatweg bij station Santpoort-noord de afdeling Bloemendaal van de Katho lieke Arbeiders Beweging de jaarver gadering gehouden. In het verslagjaar bestond het bestuur bovendien uit de heren G. van Reijen, viee-voorzitter; B. Stals, secretaris; B. Sintenie, tweede secretaris; A. Even, penningmeester; A. van der Bruggen als vertegenwoor diger van de K.A.B.O. en kapelaan G. ten Have als geestelijk adviseur. Don derdagavond waren aan de beurt van aftreden de heren Stals en Sintenie, die bfj acclamatie werden herkozen. De voorzitter de heer Wesselink wil de zich niet herkiesbaar stellen. Hij is De Groote Houtstraat Vereniging Haarlem, de organisatie yan zakenlie den en winkeliers gevestigd aan de Grote Houtstraat bestaat 25 juni vijf tig jaar. De leden van de vereniging vinden dat reden genoeg om feest te vieren. Maar zij willen de kopende Haarlemmers in hun feestvreugde be trekken door hen te laten profiteren van de acties die worden ondernomen onder het motto ,,U wordt verwend door de Groote Houtstraat-winkelier" en die worden geleid door de heer H. Niesink. Vandaag is de eerste actie begon nen. Wie bij een van de deelnemers zijn inkopen doet krijgt, ongeacht de grootte van het bedrag, een formulier, waarop hij of zij moet invullen welke artikelen in de Groote Houtstraat niet te koop zijn. Wanneer op 28 maart de actie gesloten is worden de ingevulde formulieren aan een jury voorgelegd. De honderd mensen die het grootste aantal artikelen hebben ingevuld, ont vangen op een feestavond een waarde volle prijs. Eén van hen wacht een bijzondere beloning. In de tweede helft van juni volgt de tweede actie, die gevoerd wordt onder het motto Mister X maakt u vandaag gelukkig". De geheimzinnige mister X rijdt kris kras door Haarlem en iedere Haarlemmer loopt de kans door hem te worden aangesproken. Kan men aantonen door middel van een kas sabon bij een van de Grote Hout straat-winkeliers inkopen te hebben gedaan, dan wordt de kassabon onmid dellijk omgewisseld voor een gelijk waardige cheque, te besteden voor een aankoop bij de Grote Houtstraat-win keliers. Ongeveer terzelfdertijd gaat de winkeliersvereniging op een bepaalde datum de vijftigjarigen verrassen. De climax van de activiteiten komt B. en W. van Haarlem zijn niet toege komen met de 27.000 die de raad 23 april 1958 voteerde voor de aanschaf van een verkeerslichtinstallatie op het Houtplein en een nieuwe schakelappa- ratuur op de Grote Houtbrug. Achteraf is gebleken, dat er enkele verkeerslan- taarns meer geplaatst moesten worden, terwijl een meer uitgebreide schakelap- paratuur nodig was. Daarvoor is nu een extra-crediet van 3.978,48 nodig en B. en W. vragen de raad dit beschik baar te willen sK-ilen. Bij de in aanbouw zijnde nieuwe Gere formeerde Kerk aan de Vijverweg in Bloemendaal is donderdagmorgen om streeks kwart voor negen een arbeids ongeval gebeurd. De zevenenveertig jarige stukadoor A. M. Prins uit Den Haag viel bij zijn werk van een plank op 3.75 meter hoogte rechtstandig naar heneden, toen deze plank brak. Met een kneuzing aan de linker enkel en het linker kuitbeen werd het slachtoffer inet de auto van zijn werkgever naar zÜn woning in Den Haag overgebracht. L>e Arbeidsinspectie heeft bij nader onderzoek een nieuwe breuk in de plank geconstateerd, waardoor niet van nalatigheid gesproken kan worden. BEVALLEN van een zoon: M. J. H. Sival-van Keulen; J. Meijerink-Vaart- jes; W. Struik-van Broekhuizen; M. Prins-Hulsebosch; A. J. Hartnack-van Hofwegen; C. A. Smal-de Bruin. BEVALLEN van een dochter: S. Brink-van Daalen; M. A. Onderwater- Kruijver; H. H. Poort-Jaeger Nickel; S. W. F. Verdam-Kaagman; A. Duin dam-de Vreugd; M. G. Beekveld-Ter- stal; W. Kramer-van Wijk; C. H. M. Lagerweij-BogaardE. G. Kriebel- Vroom. OVERLEDEN: C. J. v. Lunteren-Gant- voort, 68 j.; HazepaterslaanE. Zand- stra-Meijer, 67 j., Lotterstraat; J. J. W. Janssen-van Ieperen, 68 j., de Genestet- straat; J. H. Hellemink, 77 j., Wester- boogaardstraat. ONDERTROUWD: S. A. Welsing en A. Battels. GEHUWD: W. J. A. Bakker en H. M. Koelemij; S. J. Steenkist en H. H. Bouwman; J. A. Hoeben en G. F. Bro kerhof; M. S. Smit en P. E. van der Geest: J. A. Schoorl en V. E. Rethans. na de zomervakanties. Het is een op stel- en tekenwedstrijd voor de jeugd van zes tot tien jaar. De opdracht is eenvoudig; de kinderen maken een op stel over of een tekening van hetgeen zij graag zouden willen. In het „Droom Wens Paleis", te bouwen in een zaak aan de Grote Houtstraat, kunnen de kinderen hun geestesprodukten inleve ren. Een fee neemt de inzendingen in ontvangst en reikt tevens versnaperin gen uit. De meest fantastische droom wens zal worden vervuld. Eind oktober worden op een feestavond de prijzen uitgereikt. Wethouder D. J. A. Geluk zal zater dagmiddag 7 maart om twee uur het nieuwe kleedhuis van het sportterrein aan de Mr. Jan Gerritszlaan in ge bruik nemen. De heer R. Roozen uit Haarlem is ingang van 2 maart benoemd tot op volger van notaris M. E. A. van Oppen te Heemstede. De heer Roozen was laatstelijk als candidaat-notaris werk zaam op het notariskantoor Van de Berg te Amsterdam. Vanaf 1 januari van dit jaar, toen notaris Van Oppen wegens het bereiken van de persioen- gerechtigde leeftijd zijn in 1939 in Heem stede begonnen praktijk neerlegde, is de heer Roozen als waarnemer van de heer Van Oppen opgetreden. Gisteravond zijn de wedstrijden om de Wilhelm ina-Beker voortgezet. De hoogste serie welke op naam stond van Meyer werd door Dickmann verbeterd en gebracht op 148. Het hoogste mon. is ook gesneuveld en nu gekomen op 58—33 Willemse maakte in zijn partij tegen Doves een serie van 122 en won hiermede. Voor de ware liefhebbers was er dus volop biljart genot. Het resultaat van de gespeelde partij is als volgt: Een zonnig beeld van de Grote Houtstraat, waarvan de winkeliers de komende maanden het gouden jubileum van hun vereniging gaan vieren. Een inderdaad vierens- waardig jubileum, dat noopt tot de overdenking, hoe in een halve eeuw deze, ook historisch belang rijke, winkelstraat van aanschijn is veranderd. Die overdenking houde men van ons te goed. Gebleken is, dat op de begroting 1958 het aandeel van de gemeente Haar lem in het exploitatietekort van het Noordhollands Philharmonisch Orkest 3.078 te laag is geschat. De exploi tatierekening over 1957-1958 van het orkest blijkt hoger uitgevallen dan ge raamd was. In verband daarmee vra gen B. en W. van Haarlem de raad het Haarlemse aandeel in het tekort met het'betreffende bedrag te verhogen. In de afgelopen nacht hebben honden drie schapen doodgebeten op een wei land aan de Waarderweg in Haarlem. Nog een schaap wordt vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een aan de Waarderweg wonende veehouder hoorde vannacht omstreeks twee uur hondengeblaf op het weiland van zijn buurman. Toen hij ging kijken zag hij, dat twee schapen waren dood gebeten. Een uur later deelde de vee houder een en ander mee aan de dienst doende agent in het politieposthuis-oost aan de Amsterdamsevaart. Bij een on derzoek bleek, dat nog een schaap dood was. Er liepen in totaal 34 schapen op het weiland. Naar aanleiding van de bezwaar schriften van de bewoners van een aan tal lanen in het Rijnegomkwartier en na de daarover in de Gemeenteraad ge houden besprekingen hebben B. en W. van Bloemendaal in overleg met de NZHVM getracht aan de geuite bezwa ren zoveel mogelijk tegemoet te komen. Daarbij spraken uiteraard ook de situatie j oost en de toestand van de wegen een woord- laan), je mee. De besprekingen hebben geleid Verder had de vereniging Buurtbelang tot het volgen van een andere routeAerdenhout-Bentveld het gemeentebe- Clematislaan evenmin ideaal is, maar in deze laan toch minder bezwaar op levert. De bewoners van deze laan hou den dus de bus, weliswaar in een an dere richting dan nu het geval is. Daar mede in verband staat de afsluiting van de Clematislaan voor al het gemotori seerd rijverkeer in de richting west- Oosterduinweg-Spiegelenburgh- Meyer Lunenburg 250 300 250 60 6 6 146 21 Blind Reich 300 300 174 300 21 21 40 71 Nobels Dickmann 250 300 93 300 15 15 22 148 Doves Willemse 350 300 264 300 18 18 65 122 58.33 10.00 8.28 14.28 6.20 20.00 14.66 16.66 De overlast, die allerwegen ondervon den wordt van achteloos neergezette of neergegooide fietsen in de Haarlem se binnenstad, heeft aanleiding gege ven tot verschillende klachten. B. en W. van Haarlem hebben daarop dat was reeds op 12 november 1956 een commissie ingesteld, die dit vraagstuk zou moeten bestuderen. Van deze com missie maakten deel uit de heer A. de Keulenaar van de afdeling Financiën ter secretarie, ir. Ch. C. van der Vlis, directeur van Openbare Werken en de hoofdinspecteur van politie I. B. Brauckmann. De commissie heeft reeds op 29 juli 1957 aan B. en W. rapport uitgebracht, waarbij concrete aanbevelingen wer den gedaan. Op 4 juni 1958 heeft de commissie ook advies uitgebracht in zake een klacht van de Nederlandsche Spoorwegen inzake de ernstige hinder van geplaatste rijwielen voor en ter zijde van het inlichtingenbureau der N.S. aan het Stationsplein. Op 27 sep tember van het vorige jaar deed de commissie een concreet voorstel met betrekking tot het plaatsen van fietsen rondom het station. B. en W. van Haarlem zijn het er over eens, dat de klachten gegrond zun en stellen nu voor de concrete voorstellen van de commissie over te nemen in de Algemene Politie Veror dening^ Volgens dit voorstel moet in de A.P.V. een bepaling worden opge nomen, waarin het verboden wordt om fietsen in delen van de daartoe aange wezen openbare weg, waarin rijwielte gels of waarop rijwielrekken of rijwiel- Advertentie De romancier M. Wert heim heeft gisteravond ter gelegenheid van de Boe kenweek in de Kroonzaal van café-restaurant Brink- mann gesproken over zfjn werk en daaruit treffende gedeelten voorgelezen. Hij heeft er zijn helaas weinig talrijke toehoorders een vaak fascinerend beeld geboden van het typisch Joodse leven in de loop der tijden en vooral in verband met de hoofdstad van ons land. Zoals de heer H. H. Meinema op merkte, die weer de spreker namens de Haarlemse Boekverkopersvereni ging inleidde, is het schrijven voor de heer Wertheim een „bijzaak". De schrijver zelf verklaarde later ook fier te zijn op zijn materiële onafhankelijk heid. Hij is een amateur der letteren in de beste zin des woords. Wanneer hij een reeds gedrukt werk toch nog niet rijp acht, kan hij het bij de uit gever terug laten nemen, zoals bijvoor beeld geschied is met „Stenen uit de Stofhopen", dat thans weer in des schrijvers portefeuille berust. Het kan rustig bezinken en wanneer het werk voldoende gegist is wellicht in een gelouterde vorm opnieuw gepubliceerd worden. De heer Meinema deelde mede, dat de schrijver Wertheim door familie omstandigheden zijn roeping niet aan stonds kon volgen. Tot zijn vijftigste jaar was hij actief werkzaam in het zakenleven. In het werk van Wertheim uit zich een typisch Judeïsche achter grond en hij geeft daarmede een eigen anders dan bijvoorbeeld Heiier- mans, Da Costa of Marianne Philips bijdrage tot een waardevol bestand deel van onze literatuur. In het leven is de prestatie hoofd zaak, ongeacht de dimensies ervan, al- dus merkte de heer Wertheim op. Een gave mag men nimmer als een ver dienste beschouwen. Schrijven jnoet men omdat men geïnspireerd, innerlijk er toe gedrongen wordt. Observatie van soms ogenschijnlijk onbelangrijke zaken of voorvallen kan Jj9v0?ï spiratie veroorzaken. „Muurblom kom op", zei bijvoorbeeld de zeeman-zoon van de heer Wertheim eens op een par tijtje tegen een meisje, bi) wflze van invitatie tot de dans, hetgeen de vader voldoende stof tot een verhaal bood. Ook had hij ervaren, dat vooral provin ciale dagbladen de besprekingen van zijn romans veelal ontlenen aan de stof omslagen, die de uitgever verzorgt. Behalve uit kleine voorvallen en herin neringen put de heer Wertheim de stof tot zijn werk ook uit de puissant rqke bron der Joodse historie. Beeldend, krachtig en in de Tale Kanaans is bijvoorbeeld zijn proloog tot de roman Isaac de Fuentes, ge schreven na de inval der Duitsers in ons land. In die proloog rijgt hij een keten van Joodse geslachten de eeuwen door aaneen. Het boek, waaruit de heer Wertheim voorlas, en dat in de Biede- meier-tijd spelend de geschiedenis biedt van een aristocratische Portugese Israëliet en een Hollandse vrouw, is door de schrijver niet bedoeld als as similatie-roman. Die tendenz komt meer naar voren in Vorst in Balling schap, waarin verschillende jeugdherin neringen verweven zijn. Ook las de heer Wertheim uit zijn In de Soete Bazinne. een historie-roman over ver schillende Hollandse generaties, weer met raakpunten aan het Joodse leven in Amsterdam. Na de pauze las hij korte verhalen, onder meer uit Pren ten aan de Galg. klemmen zijn aangebracht, anders te plaatsen dan in zulk een tegel, rek of klem. Bovendien zal het verboden wor den een fiets langer in zulk een tegel, klem of rek te laten staan dan een door B. en W. te bepalen tijd, terwijl het tevens verboden wordt een fiets neer te leggen of te laten liggen. Wan neer een ander de fiets uit de tegel, het rek of de klem haalt en elders deponeert, is die ander strafbaar. Ook hebben B. en W. van Haar lem in navolging van hun colle ga's in Amsterdam voorgesteld een aantal wijzigingen in de A.P.V. aan te brengen, waardoor het verboden wordt op de openbare weg te ven ten met het laten maken van foto's behoudens goedkeuring door B. en W., en waardoor het ook verboden wordt wrakken van voertuigen op de openbare weg te plaatsen of te laten liggen. Advertentie van buslijn II op het gedeelte tussen de Viersprong en de Bilderdijklaan. In de verdere route in Aerdenhout komt geen verandering. De verandering zal volgende week ingaan. Op een enkel gedeelte zal de dienst van Publieke Werken een verandering aan het weg dek moeten aanbrengen. Door de Dis tellaan zullen in het vervolg geen bus sen meer rijden en het ryverbod voor motorrijtuigen- in de richting west-oost wordt ongedaan gemaakt. Komende uit de richting station Heemstede-Aerdenhout rijdt de bus de Rijnegomlaan in en behoudt de daar bestaande halte. Vervolgens wordt gere den over de Spiegelenburghlaan waar halverwege de laan een hal te komt en over de De Waal Male- fijtlaan en de Oosterduinweg naar de Bilderdijklaan, waar aan het begin van deze laan eveneens een halte komt. De bus maakt hier een lus en een aan zienlijke omweg die zonder halteplaat sen blijft. Op de terugweg rijdt de bus weer over de Oosterduinweg, De Waal Malefijtlaan en Spiegelenburghlaan met halteplaatsen aan het begin van de Oos terduinweg bij de vijfsprong en halver wege de Spiegelenburghlaan. Vandaar gaat de bus door de Clematislaan naar de Oosterduinweg en vervolgens om het pleintje bij de Tramweg naar de vier sprong. Er komt op dit pleintje een halte. De directie van de N.Z.H.V.M. deelde de bezwaren van de bewoners van de Distellaan. De bussen beschadig den de beplanting en omgekeerd be schadigden de bomen de bussen en de spiegels van de bussen. Het gemeente bestuur en de N.Z.H.V.M. zijn er van overtuigd, dat het busverkeer door de Op de Juliana van Stolberglaan in Aerdenhout is donderdagavond o.m kort na half elf een wielrijder door een autobus van lijn 11 van de NZH aan gereden. De wielrijder, G. A. van der B. uit Aerdenhout, werd met een hoofdwonde en een hersenschudding overgebracht naar het Marine Hospi taal in Overveen waar hij is opgeno men. Hij kon nog niet worden ge hoord, zodat men over de oorzaak van de aanrijding nog in het duister tast. De chauffeur van de autobus, de achtenveertigjarige G. van A. uit Haar lem, kwam van de Bellamylaan af en reed langzaam door de bocht naar de Juliana van Stolberglaan. Hij heeft de wielrijder pas op het laatste ogenblik gezien toen deze tegen de linkerzijde van de bus aanreed. Hij remde krach tig maar kon een aanrijding niet meer voorkomen. Toen de wielrijder Van der B. voor de bus op het wegdek lag is hij nog maals aangereden. Een andere wiel rijder, een drie-en-twintigjarige verf- spuiter J. M. S. uit Zandvoort, overzag niet tijdig genoeg de situatie, reed te gen het slachtoffer op en kwam even eens te vallen. Hij liep geen letsel op. De fiets van het eerste slachtoffer werd beschadigd. De bus had nagenoeg geen schade. stuur verzocht een halte te maken aan de Zandvoortselaan bij de Teding van Berkhoutlaan. Dit verzoek is niet in gewilligd: een halte aan de Zandvoort selaan wordt door de drukte op deze laan te gevaarlijk geacht. De halte was onder meer gevraagd omdat in de Ted. van Berkhoutlaan twee scholen zjjn ge vestigd. zeer druk bezet met werkzaamheden in zijn functie van betaald bestuurder bij de K.A.B.O. en bovendien gaat hij begin mei de wijk Bloemendaal-dorp verlaten. Het bleek op de gehouden jaarvergadering niet mogelijk in de vacature te voorzien, mede doordat de leden van de K.A.B. maar in gering aantal ter vergadering waren versche nen. Het verslag van de secretaris ver meldde een geringe groei van het aan tal leden. Het ledental steeg van 194 tot 198. De K.A.B.vermeldt het ver slag, was er het eerst bij pastoor Haa- nen van de nieuwe parochie een wierookvat aan te bieden. Uit het jaar verslag van de penningmeester bleek de vereniging een gezonde financiële basis te hebben. Het comité Herwon nen Levenskracht kweet zich uitstekend van de opgelegde taak, de bestrijding van volksziekten. In Bloemendaal zijn echter weinig ziektegevallen. Van het geld kon een groot deel aan het hoofd bestuur worden afgedragen; tevens werden Individuele bijdrage aan zieken gegeven en werd gezinszorg geholpen. Het Kanunnik van Schaikfonds ter opleiding van priesterstudenten is de laatste jaren achteruit gegaan. Om voor dit fonds wat meer propa ganda te maken wordt op dinsdag 21 april in het Jeugdhuis aan de Donke- relaan een filmavond gehouden. Ver toond zal worden „Welkom Eerwaar de". Aan het einde van de vergadering bracht kapelaan Ten Have de scheiden de voorzitter dank voor het door hem verrichte werk in het belang van de Katholieke Arbeidersbeweging. Na afloop van de vergadering werd een filmstrip getoond over de nood in de wereld, die ieders bijzondere aandacht had. De strip laat de situatie elders in de wereld zien, waar twee derden van de mensheid nog onvolledig is gevoed. De 1 mei-viering zal weer volgens het ge bruikelijke programma worden gehou den. Om acht uur bezoekt men de avondmis in de kerk van de nieuwe pa rochie van het Allerheiligst Sacrament aan de Dennenweg. Daarna volgt een avondboterham. AANRIJDING. Donderdagmiddag zjjn op het kruispunt Kloosterstraat-Preto- riaplein in Haarlem een bestelauto en een scooter tegen elkaar gebotst. De be stuurder van de scooter viel en liep een hersenschudding en snijwonden aan zijn rechterknie op. Advertentie Alle bankzaken: over het hele land - over de hele wereld SNAMcAu^cAnEMeisjes tn gevaar, ontr. üKAivjb HALS>: De danseres van de duivel, ontraden. LIPS:ic's r7NnC?its lan6s de trottoirs, volw.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: Liane, de witte slavin, volw.: 2 7. 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. t.m. do.: 2 en 8 uur. Do.: Lili, a. 1.; 2 en 8 uur. MINERVA: T.m. zo.: Die goldene Brticke, volw. Vr. 8.15 uur. Za. en zo. 7, 9.15 uur. Za. en zo.: A C in stofzuigers, a. 1. Za. 2.30 uur. Zo. 2 en 4.15 uur. Wo.: Het Bolshoi Ballet, a. 1.; 8.15 uur. Do.: Hij die sterven moet, 14 j.; 8.15 u. REMBRANDT: De danseres van de duivel, ontraden. Advertentie INCL. VERWARMING SMEDESTRAAT 22 - TELEF. II025 ROXY: Schrikbewind der Comanches, 14 1 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. V.a. ma.: De wraak van een terechtge stelde, 18 j.; 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De wanhoop van inspecteur Gi deon, 14 jaar; 2.15, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Vrijdag 6 maart Concertgebouw, 8.15 uur: Concert serie V van het Noordhollands Philharmonisch Or kest o.l.v. Henri Arends. Solist: Rudolf Dohm, piano. Grote Kerk, 11 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Maandag 9 maart Beiaardbespeiing Grote Kerk, 3.30 uur door Arie Peters. Dinsdag 10 maart Concertgebouw, 7.30 uur: Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereniging met een uitvoering van J. S. Bachs „Johannes-Pas sion" o.l.v. Jaap Hillen. Gebouw St.-Bavo, 7.45 uur: Jeugdpiano- wedstrijden. Treslong, Hillegom, 8 uur: Uitvoering van de „Johannes-Passion" van J. S. Bach o.l.v. Cor Kool. Donderdag 12 maart Concertgebouw, 12.40 uur: Pauze-concert door Albert de Klerk, orgel. Zaterdag 7 maart Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Puck met „De Vrek", een blijspel van Molière. Regie: Cas Baas. Zondag 8 maart Schouwburg, 8 uur: „Een glas water", komedie van Eugène Scribe, op te voeren door de Toneelgroep Puck onder regie van Walter Kous. Maandag 9 maart Schouwburg, 8 uur: De Nederlandse Ko medie met „Nina", blijspel van André Roussin. Regie: Johan de Meester. Dinsdag 10 maart Schouwburg, 8 uur: Haarlemse Toneel club met ,,'t Spinneweb", een thriller van Agatha Christie. Woensdag 11 maart Schouwburg, 8 uur: Haarlemse Toneel club met ,,'t Spinneweb", een thriller van Agatha Christie. Donderdag 12 maart Treslong, Hillegom, 8 uur: Voorstelling, te geven door de Hoofdstad Operette. Vrijdag 6 maart Schouwburg, 8 uur: De Christen en de Bijbel, lezing G. en W. door mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard. Minerva, Heemstede, 8 uur: Lapland, de laatste wildernis van Europa, lezmg VU. Krelagehuis, Leidsevaart: Haarlemse Voor- jaarsbeurs voor de'Vrouw. Geop. van 10 li en van 19—23 uur. Brinkmaan. 8 uur: Lezmg door de heil- gymnast Leffelaar voor de BOSK. L. Costerlyceum, Raaks, 8 uur: Ruimte, een nieuwe werkvorm, lezing Haarlemse Jeugdraad. Zondag 8 maart Die Raeckse, 6 uur: Kapperswedstrijden - tweede ronde landskampioenschap. Maandag 9 maart Brinkmann, 8 uur: De betekenis van Marx in de hedendaagse wereld, lezing G en W. Brinkmann, 9 uur: De actuele wereld politiek, lezing G. en W. Frans Halsmuseum, 8 uur: Indeling en be planting van de siertuin, lezing 'TO. Gebouw St.-Bavo, 8 uur: KVP-verkie- zingsavond. Sprekers: Staatssecretaris Moorman en de heer C. J. van der Ploeg. Dinsdag 10 maart Frans Halsmuseum, 8 uur: Aalsmeer, bloe menstad van Europa, lezing VU. Brinkmann, 8 uur: De reis van smaldeel 5 naar Leningrad, lezing Kon. Ver. Oost en West Ged Oude Gracht 29, 8 uur: Katholiek Oecumenisch Werk in Internationaal Ver band, lezing St.-Adelbertvereniging. Woensdag 11 maart Stadhuis, 2 uur: Raadsvergadering ge meente Haarlem. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur; zon en feestdagen van 1316 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken). Geopend op werkdagen van 1016 uur; op zon en feestdagen van 13—16 uur. Grote Kerk Te bezichtigen van 917 uur op werkdagen Stadhuis, Grote Markt, te bezichtigen op werkdagen van 917 uur; za. 912 uur. l'eylers Museum: Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse school 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische natuurkundi ge instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkdag, behalve maandag, van 1115 uur. De eer ste zondag van elke manad van 1315 uur. In 't Goede Uur, KI. Houtstraat: Werken van Poppe Damave. Geop. v. 1022 uur. (Tot 1 april). Galerie Espace, KI. Heiligland: Sculptures van Couzyn, Guntenaar, Kneulman e.a. Geop. werkd. v. 1117 u. (t.m. 14 Waaggebouw, Spaarne: Werken van leden „Kunstkring De Acht". Geop. op werkd. v. 1116 uur; zo. van 1316 u. (t.m. 15 mrt.).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 3