Schuld en boete lop -conterentie in Oost-Berlijn te verwachten Ter bespreking van positie en toekomstige handelwijze van het Sovjet-blok Grootscheepse aanval van rebellen nabij Menado Felle uitlating van majoor K. Gezond verstand Waterorgel bij station van Hannover HOUTPARKET Vloerenhuis Linorub Vóór terugkeer van Khroesjtsjev naar Moskou nr 59 r Poolse spion bezit diplomatieke status Ook rondom Makassar en Palopo wordt gevochten Half-vasten in Parijs Geen vertrouwen in de Kamercommissie Maag verdringt linker long Het weer CITROEN-2 CV. In België Lente in het Prater Contact met Pionier verloren Onregelmatigheden bij verkiezingen in Russische republiek Macmillan 19 maart naar Washington Aardolieprodukten duurder Wapenleveranties aan Indonesië ee MUftKia before youümj! Het weer in Europa ZATERDAC 7 MAART 1959 o 82ste JAARGANG No. 30156 59 De leiders van de communistische partijen in Polen, Tsje- choslowakije en Oost-Duitsland zullen vermoedelijk vol gende week in Oost-Berlijn besprekingen met Khroesjtsjev voeren, aldus bericht United Press International. Gomulka, Novotny en Ulbricht zullen dan met de Rus de positie van het Sovjet-blok op een eventuele conferentie van ministers van buitenlandse zaken en het mogelijk sluiten van een afzonderlijk vredesverdrag bespreken. Het nieuws is nog onofficieel. Toen de Oostduitse premier, Grotewohl, ge vraagd werd commentaar te leveren op dit bericht zei hij, dat een dergelijke bijeenkomst „zeer waarschijnlijk" is. Premier Khroesjtsjev reist vandaag naar Oost-Berlijn. Dins dag of woensdag keert de Rus naar Moskou terug. a ir Ifisllp II m r - Amerika licht Djakarta over voorbereidingen in CHAUFFEURS-UNIFORMEN f 8.80 per meter Sociaal commentaar Engelse damesvesten f 29.50 Lagere temperaturen VAN LOON's AUTOMOBIELBEDRIJF BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuldem Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 6'rectle: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uuf 's avonds tel. 21544 Over enkele dagen zal het Neder landse volk voor het ongewone feit staan, dat het voor de der- ~e maal in één jaar tijds naar de stembus wordt geroepen. Op 26 maart 1958 werden de verkiezingen voor de Provinciale Staten gehouden ®h twee maanden later, op 28 mei, °fgden de gemeenteraadsverkiezin gen. Nog in datzelfde jaar, op 11 de cember, brak de door de socialisten geforceerde kabinetscrisis uit, waar- minister-president dr. Drees aan o'6°pfngin het ontslag van de so cialistische ministers aanbood. Op 7 december werd dit ontslag ver leend. De minister van staat prof. f1- Beel werd tot minister-president van een intermezzo-kabinet be noemd, waarin de niet-socialistische ministers uit het kabinet-Drees, die ™el hun portefeuille ter beschikking Padden gesteld maar geen ontslag Padden aangeboden, zitting kregen. De taak van dit noodkabinet was geen andere dan het overbruggen van een periode, waarin Kamerver kiezingen moesten worden voorbe- reid en de gewone regeringszaken voortgang moesten vinden. Interes- sant was in de regeringsverklaring, dat aan de totstandkoming van het intermezzo-kabinet niet was vooraf gegaan het maken van enige af spraak met welke Kamerfractie ook. Het was duidelijk dat Beels opzet Was zich te distantiëren van de in hevig conflict liggende partijen en fracties van rechts en links, waar door de crisis was veroorzaakt, die Kamerontbinding noodzakelijk maak- te. Wanneer wij de drie maanden die tussen het uitbreken van de kabi- Petscrisis en de thans over enkele dagen plaats hebbende verkiezingen 2i.in verlopen, overzien, dan menen tvij drie fases te mogen onderschei en. De eerste wordt gekenmerkt floor het onvermoeide pogen der so cialisten de schuld der crisis op de techtse partijen te schuiven; de tweede door het op propagandisti sche wijze naar voren brengen van de eisen en wensen der onderschei dene politieke partijen, hetgeen djteraard inhaerent is aan elke ver kiezingsstrijd; en de derde door het kich bezinnen op wat er nu na de verkiezingen moet gebeuren. |Y7" i.i voelen er weinig voor nog lV eens uitgebreid te gaan dis cussiëren over de schuld van de crisis. Dat de socialisten reeds maandenlang en wel inzonderheid ha de teleurstellende uitslagen van de Staten- en raadsverkiezingen, naar een aanleiding zochten om een breuk te forceren, was een kind in de politiek duidelijk. In grote krin gen van de P.v.d.A. wenste men niet tenger regeringsverantwoordelijkheid Je dragen. Angst en zelfoverschat- "hg zijn altijd typische kenmerken Van de socialistische politici ge feest. Toen zij na de verkiezingen m het voorjaar de neergang van de Partij moesten erkennen, geraakten «j, zoals de K.V.P.-voorzitter mr. "an Doorn een maand voor het uit breken van de crisis op een bijeen komst van de jongerenraad der KVP constateerde, ,,in een toestand van Paniek en leidingloosheid". Het NVV ageerde tegen de socialistische mi nisters in het kabinet en de Kamer fractie onder leiding van mr. Bur ner wilde er niet voor onderdoen. •Angst beheerste nu de gemoederen, zoals in de tijden van opgang, van fvinst bij de verkiezingen, zelfover- schatting de socialisten parten had gespeeld, toen zij meenden, dat de doorbraak een feit was en de con fessionele partijen in de nabije toe komst van het politieke toneel zou den verdwijnen. En toen uit de .ideeënbus der democratie" nog eens overduidelijk bleek, dat de so cialistische partij met haar wensen en eisen, en haar praktische politiek hij haar kiezers nauwelijks meer aansloeg, besloot de „braintrust" der socialisten koste wat kost het roer te wenden, en desnoods op kor te termijn een breuk te forceren. De geknakte hoogmoed der partij leiding sloeg om in angst. Angst voor de Pacifistisch Socialistische Partij, angst voor degenen die terug wilden naar de vóór-oorlogse SDAP, angst voor de stroom van commu nisten, die de socialistische linkse vleugel versterkten, angst voor de YvD, die beslag scheen te leggen op de kiezersmarge waarin zich de zo- pnaamde rose salon-socialisten be wogen. De .braintrust" besliste en ff de Kamer werd mr. Burger de weinig subtiele uitvoerder van wat n hoogste kringen was besloten. De socialistische ministers in het kabi net moesten onder het juk door. En ze gingen, zij het aarzelend. Hofstra was de eerste, de rest volgde. Ook {pees, moe van alle geintrigeer, ge hoorzamend aan wat de p a r t ij wilde, ging heen. Een breuk van de ?.°cialistische ministers met hun par- h) Was voorkomen. De breuk in de pgering was een feit. Hofstra's be- pstingvoorstellen waren de naaste «anleiding geweest. De brede basis was verbroken, misschien voor lan- ge tijd. Tegen deze achtergrond moet men de crisis van 11 december 1958 zien. Zó zijn ook de woor- 2311 van de regeringsverklaring van g december begrijpelijk, waarin dr. e' o.a. zeide: k'.He verhouding tussen de staat- (j hdige groeperingen, Waarvan le- Zitr 'n het thans afgetreden kabinet lng hadden, alsmede tussen de j_armede corresponderende Tweede Ion erfract'es' verslechterde in de den Van de faafsfe jaren. De afstan- Pin werden groter, ernstige me- Ij^Ssverschillen traden aan het d^p bleef geen andere keus over vp?u- a.merontbindin£ en dus nieuwe s pi fczingen. Misschien hadden de sip ten noS een ogenblik de illu- gëhad, dat de andere politieke dip en voor de zeven eisen, zoals o.a. 0p de Fakkeldragersdag Won eTn geformuleerd, zouden buk- dat tv- d.e Kamer bleek duidelijk miec n Z'ch niet langer tot compro- ssen wilde laten verleiden. Voor De Pool Eugenus Matusiak die de Belgische veiligheidsdienst op verden king van spionage heeft gearresteerd, is gisteren vrijgelaten, nadat hij had aangetoond diplomatieke status te be zitten, waardoor hij niet gerechtelijk kan worden vervolgd. Hij zal België moeten verlaten. De tweede man die gearresteerd is de man voor wie het geld en de boodschap die Matusiak verborg, bestemd waren schijnt een in België wonende Pool te zijn. Zijn identiteit wordt geheim gehouden. Functionarissen van de Belgische vei ligheidsdienst hebben meegedeeld, dat Matusiak een functionaris van de Poolse geheime dienst is en met enke le andere Polen de leiding heeft van een in België werkzaam Pools spiona- gecomplot. Men had hem reeds weken lang geschaduwd en arresteerde hem op heterdaad, bij het verbergen van een soms gelds cn een boodschap voor een van de leden van het com plot. Het is niet bekend waar de arres tatie verricht is. De Belgische regering zal Matusiak persona non grata ver klaren en zijn vertrek uit Belgie eisen. Zondag zal het Prater, het grote Weense amusementspark, zijn poorten weer ope nen, een teken van de naderende lente. Ook de kleine locomotief van het treintje is weer opgeknapt en de machinist geeft alvorens een proefritje te maken het trouwe beestje een extra spuitje olie. de overige regeringspartijen was de grens der verdraagzaamheid bereikt. Liever geen brede basis dan een met onhandelbare en in paniek geraakte socialistische politici. En, inderdaad, willen deze laatsten na de verkiezingen in de oppositie, dan zullen ook wij er niet om treu ren. De samenwerking met de socia listen in de regering heeft ongetwij feld in de loop der jaren op velerlei terrein haar nut gehad, hoewel men de nadelen zeker niet mag onder schatten, schreven wij reeds eerder. Overigens, de tijden veranderen; een nieuwe oriëntering kan een verfris sing betekenen van ons politieke le ven. Men zou zonder uitzicht op een nieuwe oriëntering na dertien jaar anders wel eens van een conserva tisme van de brede basis-politiek kunnen gaan spreken Khroesjtsjev heeft gisteren te Leip zig opnieuw de jaarbeurs bezocht. Tij dens een receptie die de Russische am bassadeur, Pervoechin, in het Sovjet paviljoen gaf, zei de Sovjet-leider dat de Sovjet-Unie in Groot-Brittannië twee gereedschapsmachines, tot nog toe on der handelsembargo, ten bedrage van ongeveer zevenhonderdduizend gulden zal kopen. In Zwitserland heeft de Rus sische regering één. en in West-Duits- land twee gereedschapsmachines be steld. Een fotograaf richtte telkens wan neer Khroesjtsjev zijn glas hief, zijn toestel op de Russische leider. „Kijk hem eens", zei Khroesjtsjev, „elke keer als ik mijn glas hef, neemt hij een foto. De mensen die hem in dienst hebben, betalen hem om zulke foto's te laten maken". ..De mensen in Rus land weten, dat ik niet gesteld ben op mensen die te veel wodka drinken. Maar een groot mens, die een zwak heid heeft, blijft een groot mens", aldus de Sovjet-premier. Eerder op de dag had een Belg bij de stand van een Brussels farmaceutisch bedrijf Khroesjtsjev een bepaald middel aan geprezen ais „goed tegen wat wodka met uw lever doet". Khroesjtsjev grinnikte en zei: „Best, ik neem er wat van". Hij ging met drie flessen van het middel verder. I11 Washington heeft president Eisen hower van de Verenigde Staten gis teren weer de Berlijnse kwestie met de fractievoorzitters van Republikeinen en Democraten uit de Senaat en het Huis van Afgevaardigden besproken. Vice- president Nixon, de minister van bui tenlandse zaken a i.. Christian Herter, de minister van defensie. McElroy, en het hoofd van de inlichtingendienst, Al lan Dulle, woonden de bijeenkomst bij. President De Gaulle van Frankrijk heeft gisteren een onderhoud van drie kwartier gehad met de Russische am bassadeur, Vinogradov. Naar uit de om geving van de president wordt verno men heeft de ambassadeur al een week op een ontmoeting aangedrongen. Vol gens een officiële Franse woordvoerder heeft de ambassadeur geen voorstel ge daan voor een non-agressie-pact en ook niet De Gauile uitgenodigd voor een bezoek aan Moskou. Premier Macmil- lan van Groot-Brittannië heeft gisteren op een diner in de Noordierse stad Bel fast verklaard, van mening te zijn, dat zijn Russisch bezoek misschien „de weg naar onderhandelingen in wijdere kring" heeft gebaand. Ik ben er zeker van dat dergelijke onderhandelingen moeten volgen indien men gevaarlijke situaties wil vermijden, aldus de pre mier. In Washington is bekendgemaakt dat het ontvangststation Goldstone in Cali- fornië gisteren om ongeveer 16.34 uur Nederlandse tjjd het contact met de Amerikaanse kunstplaneet „Pionier IV" heeft verloren. De laatste signa len waren zeer zwak. J-*" l V 1 MjiKi Bij het station in Hannover is men gereedgekomen met een „waterorgel", bestaande uit 20 pijpen, 's Avonds is de fon tein verlicht. 99 In 146 kiesdistricten van de federale republiek Rusland zullen de kiezers op nieuw naar de stembus moeten, omdat er bij de zondag gehouden verkiezingen voor de plaatselijke raden en de Opper ste Sovjet van de republiek „onregel matigheden" zijn geconstateerd of door dat de kandidaten geen vijftig procent van de stemmen op zich hebben ver enigd, Het persbureau Tass, dat dit meldde, berichtte niet wat deze „onre gelmatigheden" inhielden. Het Witte Huis heeft bekendgemaakt dat premier Macmillan van Engeland op 19 maart naar Washington zal komen, om met president Eisenhower <jë Ber lijnse crisis te bespreken. Het óverleg za' or 20 maart beginnen en enkele dagen duren, zo werd in de officiële verklaring gezegd. Ook Macmillans be zoek aan Moskou zal, uiteraard, uit voerig besproken worden. Het Indonesische leger heeft gisteravond bekendgemaakt dat de re bellen op Celebes tegen het einde van februari een grootscheepse aanval in de omgeving van Menado hebben gedaan, aldus bericht Reuter. De opstandelingen gebruikten moderne wapens die uit bet buitenland werden gesmokkeld. De regeringstroepen hebben de frontale aanvallen ten zuiden van Menado gebroken en vierhonderd opstandelingen gedood, aldus de bekendmaking. Zij zouden zelf 26 man hebben verloren. Radio Menado heeft bekendgemaakt, dat er tijdens de gevechten tienduizend vluchte lingen Menado zijn binnengekomen. Uit Makassar wordt gemeld dat leden van de Darul Islam ook actief zijn geweest. Hun acties waren geconcen treerd rond Makassar en Palopo. Bij Palopo zouden de leden van de Darul Islam en de opstandelingen uit Noord- Celebes contact hebben gemaakt. Vol gens oudere berichten zouden er in Halfvasten wordt in Parijs enigszins feestelijk gevierd. Grote groepen school kinderen ziet men gecostumeerd door de stad trekken. De Kamercommissie voor het onder zoek naar het militaire aankoopbe leid heeft aan majoor K. naar aan leiding van zijn schrijven aan de commissie en een telefoongesprek met de heer Koersen laten weten, dat zij van de majoor een nota verwacht, waarin concreet wordt aangegeven op welke punten het verslag van de commissie onjuist zou zijn. Aan de hand van deze nota zou de Kamer commissie een tweede informatieve bespreking met de majoor kunnen voeren. De commissie heeft er geen bezwaar tegen, dat de majoor het stenografisch verslag van de eerste informatieve be spreking in het gebouw van de Tweede Kamer komt inzien. Gezien het ver trouwelijk karakter van de bespreking zou de commissie het op prijs stellen als van tevoren tegenover haar de ver trouwelijkheid wordt gegarandeerd. Majoor K., die de correspondentie over en weer heeft voorgelegd aan de pers, heeft hierop op bijzonder felle manier geantwoord. De mededeling over het vertrouwelijk karakter van het stenografisch verslag maakt, zo heeft nij teruggeschreven, de door de Kamer commissie uitgesproken veroordeling nog meer laakbaar en de houding van de verantwoordelijke Kamerleden als hoeders van de reentsstaat nog bedroe- vender dan tot dusverre reeds was ge- Dleken. De majoor zegt, dat hij rede lijkerwijs geen enkel vertrouwen kan stellen in de onbevangenheid, de onaf hankelijkheid en de bekwaamheid van Kamerleden, die het bestaan om uit de burcht van hun parlementaire on schendbaarheid, nieuwe ongegronde aan vallen te doen op een reeds eerder ten onrechte getergd man. Ik stel, aldus de brief van de majoor, nu mijn vertrouwen in de Kamer als geheel en zal mijn verdediging tegen de laster van de commissie zeer tegen mijn zin in het openbaar moeten voe ren. De majoor zegt, dat hij het ver trouwelijk karakter van de bespreking niet kan handhaven voor zover zulks voor zijn verdediging nodig is. Italiaanse röntgenologen kregen dezer dagen, bij het onderzoeken van de 71- jarige boer Albino Mazzi, die in de om geving van Verona woont, de verrassing van hun leven, toen hun bleek dat deze maar een lor.g. de rechter, bezat, en dat zijn maag zich bevond op de plaats, waar de linker long had moeten zitten, aldus meldt het Italiaanse persbureau „ANSA". ■Mazzi, die zich puik voelt, vertelde, toen hij van deze ongewone indeling van zijn inwendige organen op de hoogte werd gesteld, dat hij vijftien jaar gele den van een ladder ivas gevallen, waar bij hij vier ribben had gebroken. Bij die gelegenheid was een grote mand tegen zijn borst gedrukt. De dokters achten het nu mogelijk dat Mazzi's maag hierdóor tegen de linker long werd gedrukt, welk laatste orgaan op de duur is weggekwijnd. Japan Isjiro Hatojama, die van 1954 tot 1956 premier van Japan was, is vandaag op 76-jarige leeftijd overle den. (A.F.P.) Palopo ongeveer 23000 vluchtelingen zijn geweest toen de mannen van de Darul Islam ten zuiden van de plaats dorpen in brand staken. Volgens de bekendmaking van het Indonesische leger 'worden de operaties ter breking van het verzet voortgezet bij Palopo en Makassar. De woordvoerder van het leger, majoor Harsono, heeft toegegeven dat de pogingen tot herstel van de veiligheid op Celebes niet bevredigend verlopen. Dit is het gevolg van het beperkte aantal regeringssoldaten en de beperkte uit rusting van de krijgslieden. Harsono zei dat de rebellen van de Permesta zich bU de krijgers van de Darul Islam hebben aangesloten en thans in een „gunstige" positie verkeren nu de re geringstroepen hergedeployeerd worden. Als gevolg van prijsstijgingen op de wereldmarkt zullen met ingang van maandag de verkoopprijzen voor en kele aardolieprodukten in Nederland worden verhoogd. De prijs van petroleum voor huis houdelijk gebruik wordt K cent per liter hoger; tractorpetroleum en dunne stookolie worden f 0,20 per 100 liter duurder. Verder worden de prijzen voor gasolie, huisbrandolie en autogasolie verhoogd met f 0,30 per 100 liter. De Amerikaanse ambassadeur in Djakarta, Howard P. Jones, heeft de Indonesische minister van buitenland se zaken, Subandrio, op de hoogte ge steld van de voorbereidingen voor de levering van het door de V.S. aan In donesië toegezegde militaire materi aal. Een maand geleden hebben de V.S. goedgevonden voor tien miljoen dollar aan militaire uitrusting aan In donesië te verkopen, voor het grootste deel bestaande uit licht materiaal voor de uitrusting van 20 bataljons. Indone sië zou er voorts bij de V.S. op heb ben aangedrongen niet een, maar twee lichte marinevaartuigen te leveren. Advertentie Zijlstraat 71 - Haarlem Tel. 16963 Advertentie in tegel ongelegd Incl. H.B. ondervloer KL. HOUTSTRAAT 76 - TELEF. 12695 (Van een medewerker) Bh de behandeling van de weduwen- en wezenwet heeft de communist De Groot het zich gepermitteerd van „stuntwetgeving" te spreken. Mi nister Beel beantwoordde deze opmer king met te zeggen, dat hij niet wist, wat stuntwetgeving was, maar dat Van Dale's handwoordenboek hem had ge leerd, dat onder een stunt een bijzon dere prestatie moet worden verstaan. Natuurlijk bedoelde de communist geen compliment te maken aan de re gering, maar beoogde hij te stellen, dat in deze verkiezingsstrijd de regering nog gauw met een aantal het volk aan sprekende maatregelen komt. teneinde zieltjes, d.w.z. stemmen te winnen. Al had hij geen slechter voorbeeld kunnen kiezen dan juist de weduwen- en wezenwet ook zonder verkiezin gen zou deze wet immers in de loop van dit kwartaal zijn behandeld er zit toch wel een kern van waarheid in hetgeen De Groot opmerkte. Een ver kiezingsstrijd spitst namelijk de aan- dacht van de lei- ders toe, zet ze weer aan het den ken, vooral over de stand waarin de afwerking van hun programma zich bevindt en ook over de vragen, die door de zich wijzigende omstan digheden een hogere actualiteit hebben gekregen. Tot op zekere hoogte is een verkie zingsstrijd te vergelijken met een oor log. Nooit hebben we in de geschiede nis van de technische ontwikkeling een sterkere vooruitgang gezien van tech niek en wetenschap dan juist wanneer onder de hoge druk van een strijd de grootste inspanningen werden gevraagd. Vanzelfsprekend verdedigden we hier geen oorlog mee. We constateren slechts het feit en in deze zin brengt een ver kiezingsstrijd grotere aandacht voor pro blemen welke in het volk leven, maar die niet sterk genoeg uit de verf kwa men in de gelijkmatigheid van het dagelijkse leven. We hebben de laatste maanden in verband met dit verschijnsel nog wel eens het woord demagogie horen ge bruiken en er zijn verschijnselen, wel ke er inderdaad op duiden, dat sommi ge politici niet schromen beloften te doen, waarvan men op zijn vingers kan uittellen, dat ze onrealiseerbaar zijn. Wil men overigens het verwijt een de magoog te zijn geheel ontlopen, dan is er maar één methode: volkomen zwpgen. Het is niet onze bedoeling, om nu nog eens aan de hand van het werkprogram en manifest precies aan te tonen, hoe de K.V.P. haar be leid wil instellen op een evenwichtige belangenbehartiging en welke haar be leidslijn voor de nabije toekomst zal zijn. We hebben in de afgelopen we ken geprobeerd aan te tonen, dat het grote onderscheid tussen de Katholieke Volkspartij enerzijds en de Party van de Arbeid anderzijds daarin is gele gen, dat de K.V.P. steeds een princi piële hoofdlijn in het oog bleef houden. Zij ging doelbewust in de richting van een goed geharmoniseerde samenleving van het Nederlandse volk. De P.v.d.A. daarentegen paste zich telkens opnieuw aan bp wat zij meende, dat op dat mo ment het beste in de gunst der kiezers lag. Van de K.V.P.-partijzijde is op een gegeven moment gesteld, dat meer dan ooit de keuze op 12 maart zal zijn een keuze tussen vrijzinnigheid en principiële stellingname. Vryzinnig li beralisme. vrijzinnig socialisme aan de ene kant of christeiyk-socaal beleid aan de andere kant. Het zpn van beginsel-party en dienten gevolge handhaven van een vaste be leidslijn heeft in het verleden zegenrijk gewerkt en zal door de toenemende (Vervolg op pagina 5) Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 Verwachting tot zondagavond, (op gemaakt te 11.15 uur) Kouder weer met zonnige perioden en slechts hier en daar een bui. Zwakke tot matige wind, draaiend naar noordwest. Zondag: Zon: 7.13-18.30. Maan: 6.32- 17.46. Maandag: Zon: 7.10-18.32. Maan: 6.57-18.52. Station Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort t lunchen Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Rome temp. neersi. V\eer neden max. afgel. 7 uur gist. 24 uur zwaar bew. 4 5 9 geheel bew. 1 4 4 zwaar bew. 3 8 2 regenbui 8 12 0.2 regenbui 8 12 1 zwaar bew. 7 13 5 zwaar bew. 4 10 1 zwaar bew. 8 13 1 regen 13 13 16 geheel ,ew. 8 16 1 geheel bew. 9 13 2 geheel bew. 6 17 0.1 regen 8 17 1 regen 7 13 59 regen 7 32 mist 3 14 0 zwaar bew. 7 17 0 zwaar bew. 20 23 0 Advertentie v.a. 3987 (de goedkoopste kilometers ter wereld) heeft thans een levertijd van 3 maanden. Overweegt U de aanschaffing in het a.s. voorjaar van 's werelds zuinigste auto? BESTEL dan NU! HOOFDAGENT voor Haarlem en omgeving: BLOEMENDAAL KORTE KLEVERLAAN 30—40 TELEF. 51301

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1