Samenwerking mogelijk tussen K.V.P. en V.V.D.? Ernstige twijfel of er een parlementair kabinet zal ontstaan Geen reden tot pessimisme M V.S. moeten tot oorlog voor Berlijn bereid ziin Mensonterende toestanden in logement in Enschede Een woord van dank H PUZZELS NA DE VERKIEZINGEN Programkabinet55 de oplossing? Teken aan de wand r. Elisabeth Fractieleiders bij de Koningin MENING GENERAAL TAYLOR: Beddegoed valt in stukken uiteen Desnoods totale oorlog PSP-leider kreeg aanrijding MORRIS Het weer. CITROËIV - 2 C. V. Kabinetsformatie Nieuwe internuntius komt na Pasen naar Nederland zaterdag u maart 1959 82sTe JAARGANG No. 30163 VAN LOON's Automobielbedrijf De K.V.P. is nu ook wat de bezetting van de kamerzetels betreft weer de GROOTSTE PARTIJ! Dat dit bereikt is geeft de partijleiding reden tot erkentelijkheid. Erkentelijkheid jegens het partij kader en de talloze propagandisten, die in deze maan den gesjouwd hebben om deze verkiezingen tot een succes te maken. Erkentelijkheid ook jegens de kieze ressen en kiezers, die hun vertrouwen hebben ge schonken aan de partij, die een christelijk-sociaal beleid steeds als haar opgave heeft gezien en zal blijven zien. Gesterkt door dit vertrouwen van partij kader en kiezers zet de katholieke partij haar arbeid voort in dienst van heel het volk. Sociaal commentaar Zilveren rijksdaalders Nog voor 5 miljoen gulden in omloop Opnieuw gelegenheid de munten in te leveren Falcon wollen Tweedmantels Droog weer - BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoom Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 145480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmulderu Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Olrectle: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer mllilmeter- loogte. Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uuf 's avonds tel. 21544 (Van onze parlementaire redacteur) Terwijl vrijdag de Koningin haar eerste adviseurs de voorzitters van beide Kamers der Staten-Generaal en de vice-president van de Raad van State ontving, hebben de fracties in het Kamergebouw urenlang vergaderd. Het ging er nog niet om tot eert conclusie te bomen. In de onoverzichtelijke hoeveelheid van problemen zou dat vooralsnog ondoenlijk zijn geweest. De bedoeling van het beraad was althans wat de K.V.P.-fractie betreft slechts het inventariseren van de meningen over de vraag, hoe zo spoedig mogelijk een goede regering kan worden gevormd. Vandaag zullen prof. Romme en de andere fractieleiders de Koningin desgevraagd advies uitbrengen na overweging van alles wat zij in hun fracties hebben vernomen. Het bezoek dat de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. Kortenhorst vrijdag aan Soestdijk heeft gebracht, geschiedde nadat hij de vergadering van de K.V.P.-fractie had bijgewoond. Een bewijs van het gebrek aan houvast dat men heeft aan de grillige uitslag der verkiezingen (geen rechtse meerderheid meer, zetelverlies voor socialisten en winst voor V.V.D.) is, dat er zelfs wordt gesproken over het reeds nu inschakelen van een informateur. Deze zou moeten trachten de partijen tot elkaar te brengen door hun minimum-eisen te inventariseren. Vanzelfsprekend wordt hierbij allereerst gedacht aan de demissionaire minister-president prof. dr. L. Beel, die ook bij het ontstaan van de crisis in december op verrassend snelle wijze de grote moeilijkheden uit de weg heeft geruimd. Mr. j. Jonkman verlaat paleis Soestdijk. "■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Aantal voorkeurstemmen, dat _P mi. JC, van Rijckevorsei is uitge- o nicht, ligt ruim boven dê 70.000. Dat zou genoeg zijn om drie kandidaten met voorkeurstemmen in de Kamer te krijgen. Volgens de Kieswet is de heer van Rijckevorsel nu gekozen. Yolgens de reglementen van de K.V.P. is nog de toestemming van het par tijbestuur nodig. Wij weigeren ook ''haar te denken aan de mogelijkheid, dat het partijbestuur aan deze kandi daat niet zou toestaan de zetel te Aanvaarden, die hij, ook met de hulp van niet-katholieke kiezers, heeft ver dorven. Het partijbestuur doet ver standig zijn besluit nu maar gauw be ffend te maken. Het zou zich alleen belachelijk kunnen maken door lang a gaan wikken en wegen. Het is waar, dat de toestemming, aan mr. van rfDckevorsel gegeven, tegelijk voor een Andere kandidaat het verlies van zijn ^etel betekent. Deze kandidaat wordt dan het slachtoffer van ook zijn onge- mkkige plaatsing op de groslijst. Zon der cje verdiensten van wie dan ook 111 twijfel te trekken, zouden wij het °ch bepaald ondemocratisch moeten Roemen,, als een man met meer dan 'O.OOO voorkeurstemmen zou moeten jc.ylcen voor iemand die bij de gros- J-dtstemming niet eens meedeed en d'a zijn kwaliteitszetel uitsluitend zou te danken hebben, behalve aan zijn Verdiensten natuurlijk, aan de sym- Ijathie van de „inner circle" van de V.p. Dan zou men het organisato- rj-$che aspect toch wel al te zeer la- en prevaleren boven het democrati ze. in organisatorisch opzicht is de Affaire van Rijckevorsel natuurlijk een °nordelijkheid. Dat roept dan de vraag °P. of de organisatorische oplossingen Van de K.V.P. in feite wel zo demo- Ztisch zijn als zij lijken. hebben al geschreven, dat de Verkiezing van Van Rijckevorsel voor .t partijbestuur aanleiding moest zijn Zl°h te beraden over de waarde van °slijststemmingendie blijkbaar niet ePresentatief zijn voor de voorkeur An de kiezers. Men kan naar aanlei- lnQ van de verrassende voorkeur 'oor rnr. van Rijckevorsel nog op an- ere gedachten komen. Welke inter- Prctatie men ook van dit merkwaar de verschijnsel zou willen geven, een ^Zundig bewijs is voor geen enkele a leveren. Het zou alleenfout zijn de K.V.P. uit het gebeurde alleen a meest vleiende interpretatie zou dkiezen Wij zien in het gebeurde Zer een teken aan de wand. Advertentie v.a. 3987.— TAe goedkoopste kilometers ter wereld) heeft thans een levertijd van 3 maanden. Overweegt U de aanschaffing in a.s. voorjaar van 's werelds zuinigste auto? BESTEL dan NU! HOOFD-AGENT voor Haarlem en omgeving: T_ BLOEMENDAAL KORTE KLEVERLAAN 30—40 TELEF. 51301 55 De K.V.P. staat voor niet geringe puzzels. Een groot deel van de fractie kan er niet aan denken ooit met de liberalen te moeten samenwerken in een regering. De moeilijkheden die zich daarbij voordoen hangen, zoals ons vrijdag Is verzekerd, ten nauwste sa men met het bestaan of niet bestaan van de gehele K.V.P. De politici in Den Haag zouden misschien nog wel kans zien met de V.V.D. te manoeu vreren, maar een politieke partij be staat uit heel wat meer dan politici. En het gaat om nog wat anders dan het manoeuvreren van haar voorman nen. Men moet in een partij rekening houden met de reacties op de leden en kiezers. Dat hoeft nog helemaal niet te betekenen dat men niet verder kijkt dan de partijpolitiek lang is. Ook het bestaan en het behoud van een grote politieke partij zijn een nationaal belang en een kostbaar bezit voor heel het volk. Welnu, een feit is het, dat de libe ralen nog altjjd op de arbeiders onder de K.V.P.-kiezers werken als water op vuur. Wij hebben deze verzekering nog eens gekregen van een van de meest ervaren leden van de K.V.P.-fractie, die zo juist het beraad achter de ge sloten deuren had meegemaakt. ,,Eigenl\jk dus een kwestie van sen timent", merkten wij op. „Dat neemt niet weg, dat het een hard feit is. Weet u van u zelf hoeveel u tot stand brengt, gedreven door uw sentiment? En hoeveel er in de gehele wereld door dat sentiment tot stand komt?", was het antwoord. Inmiddels zijn er ook stemmen op gegaan die pleiten voor een afstoten van de socialisten en een samengaan met de V.V.D. Daar er tal van me ningen naar voren werden gebracht, heeft het fractieberaad vrijdag ge duurd van elf tot bijna twee uui. Behalve de zittende Kamerleden waren de nieuwe kandidaten aanwe- zig. De socialisten vergaderden tot tegen vijven en ook de A.R. ^as tot ongeveer dat uur bezig. In de P.v.u-A- is men niet van plan zich voorlopig erg op te winden. Men vindt de moei- lijkhedén waarin prof. Romme naai socialistische opvatting komt te ver keren wel prettig en men wacht met belangstelling af, hoe de rechtse par tijen, die zo graag Kamerontbinding hebben gewild, zich nu uit de situatie zullen redden. Intussen zit prof. Romme als voor zitter van de grootste fractie in het parlement ook niet voor één gat ge vangen. Men heeft natuurlijk ook hem nodig om iets te kunnen bereiken. Zo wel de P.v.d.A. als de V.V.D. vinden het vanzelfsprekend, dat prof. Romme nu formateur wordt. De A.R. schijnt enige moeilijkheden te hebben onder vonden met het benoemen van een fractievoorzitter. Men heeft ten slotte dr. Bruins Slot gekozen, die dus dezer da,;en ook bij de koningin zijn advies zal gaan uitbrengen. De K.V.P.-frac tie heeft vanzelfsprekend prof. Romme herkozen. Het wordt ernstig betwijfeld of er onder deze omstandigheden een parle mentair kabinet zal ontstaan, al zal de koningin misschien toch nog een po ging in die richting willen laten onder nemen. Tegen het andere uiterste een z.g. „zakenkabinet" dat zich in feite beperkt tot het afdoen van lopen de zaken en geen enkele binding erkent met het parlement bestaan eveneens overwegende bezwaren. Men lost er geen enkel politiek probleem mee op. Huurkwesties b.v. moeten blijven rus ten. Het was wel opvallend, dat de avond voor de verkiezingen nog twee sprekers van de K.V.P. mr. Luns en mr. Bachg tegen deze poging om uit de moeilijkheden te geraken met gloed hebben geopponeerd. Het was alsof men heeft voelen aan komen, dat er storm op komst was. Er wordt wel veel gesproken over het formeren van een „program-kabi net". Dat bestaat uit ministers van al lerlei politieke gezindheid, die met el kaar samenwerken op basis van een program, dat niet tevoren met de par tijen tot in finesses is doorgenomen. Zo een kabinet moet uit sterke figuren bestaan, die men niet om kleinigheden naar huis kan sturen. Zo een ministe rie staat vrij los van het parlement, maar dat neemt niet weg dat het poli tieke problemen niet uit de weg gaat. Ten slotte is er nog de mogelijk heid van een „nationaal kabinet", dat wel eens ontstaat als het land in acute nood komt, b.v. door internationale ontwikkelingen, zodat alle tegenstel lingen voorlopig worden opgeborgen. Het is niet te hopen, dat daartoe aan leiding zal bestaan. Toch is het woord nationaal kabinet genoemd, zjj het meer als afschrik wekkend uiterste van alles wat denk- Mr. L. G. Kortenhorst arriveert bij het paleis. baar is. Men houdt op het Binnenhof dezer dagen ook het oog scherp op Berlijn gericht. Er vertrekt zondag zelfs een delegatie van parlementariërs naar deze veel omstreden stad. Onder leiding van de griffier van de Eerste Kamer, jhr. mr. Röell, en onder be geleiding van de eerste ambassadese cretaris van de Duitse Bondsrepubliek, de heer Drenker, gaan de volgende leden van de Staten-Generaal zich ter plaatse oriënteren. Van de Eerste Ka mer de heren In 't Veld en Roebroek, van de Tweede Kamer de leden Cal- meyer, Van Dijk, Franssen, Goedhart, Verhoeven, Verkerk en mej. Nolte. Woensdag zullen zij nog een dag in Bonn vertoeven. Het bezoek draagt een informeel karakter. Advertentie Bij Waldaschaff in de Westduitse Spessart is men druk bezig met de bouw van een viadukt in de nieuwe Autobahn FrankfortWuerzburgNeurenberg. Het weggedeelte, waarvan dit viadukt deel uitmaakt van Stückstadt naar Rohr- hrun is dertig kilometer lang en als alles naar wens verloopt zullen in 1960 de auto's over het betonnen lint kun nen razen. Met de bouw van het hierbij afgebeel de viadukt zijn tien miljoen Mark gemoeid. depositaire officiel PARFUMERIE Zandvoortselaan 75 - Heemstede Telefoon 36827 Ruime vrije parkeergelegenheid. 55 Koningin Juliana heeft vanmorgen voor een conferentie op Huis ten Bosch achtereenvolgens ontvangen de fractie voorzitters van de KVP, de PvdA, de VVD en de AR, de heren prof. mr. C. P. M. Romme, mr. J. A. W. Burger, prof. mr. P. J. Oud en dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot. Des middags ontving hare majesteit achtereenvolgens de fractievoorzitters van de CHU, de de CPN en Staatkun dig Gereformeerde Partij, de heren dr. H. W. Tilanus, S.de Groot en ds P. Zandt en voorts de heren H. J. Lankhorst van de PSP en L. P. Laning van het GPV. Zoals bekend waren de PSP en het GPV tot heden nog niet in de Tweede Kamer der Staten-Generaal vertegen woordigd. De heren Lankhorst en La ning, die maandag door het centraal stembureau eerst benoemd kunnen wor den verklaard, zijn dus nog geen frac tievoorzitters doch vertegenwoordigers van hun partij. (Van onze correspondent) In Enschede hebben gerechtsdiena ren vrijdag een logement aan de Kui persdijk op grond van een rechtbank- vonnis ontruimd. De ontruiming was ge last om uitbreiding van een paarde- haarweverij mogelijk te maken. Hierbij zijn de mensonterende toestanden waaronder de vijfendertig bewoners van het logement leefden in het volle daglicht gesteld. Vele mannen sliepen op een slaapzaal waar slechts het allernoodzakelijkste meubilair aanwezig was. Het bedde goed viel, nadat het door deurwaar- derspersoneel naar buiten was gegooid, Advertentie iiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinurn Van Doorn, partijvoorzitter KVP iTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nm ii hui ii ii ii mimi ii ii ii ii mi ii ii ii ii ii in ii ii ii ii ii ii ii ui mm nu nu min tin mm ii mi min mi nullum milium ii mi min minimi De stafchef van het Amerikaanse leger, generaal Maxwel Taylor, heeft woensdag op een besloten vergadering van een Congrescommissie in Washington verklaard, dat de legerleiding concrete plannen gereed heeft om aan elke gebeurlijkheid als gevolg van de crisis om Berlijn het hoofd te kunnen bieden. Zijn verklaring is gisteren gepubliceerd, aldus meldt Reuter. Op dezelfde dag dat president Eisenhower op een persconferentie verklaar de dat Amerika geen oorlog te land in Europa zal voeren en dat het geen zin heeft nog een paar duizend man of zelfs enige divisies naar Europa te zenden, zei de generaal in de subcommissie voor de militaire paraatheid van de Senaat, dat de v\jf Amerikaanse divisies in Europa voldoende zijn voor een periode van drie maanden, te rekenen vanaf „M-Day", de dag der mobilisatie. In Amerika staat nog een divisie gereed die binnen 24 uur naar Europa kan vertrekken. Voorts zijn de marine en de luchtmacht op de hoogte gebracht van de schepen en vliegtuigen die het leger in geval van nood nodig heeft om aanvullende eenheden naar hun bestemming te ver voeren. Generaal Taylor verklaarde, dat de Verenigde Staten op het ogenblik drie divisies hebben tweluchtlandings divisies en een infanteriedivisie die het land kunnen verlaten zodra de benodigde transportmiddelen be schikbaar zijn. De censuur heeft het juiste aantal manschappen waarover het hier gaat uit de gepubliceerde tekst geschrapt. Generaal Taylor legde er de nadruk op, dat de militaire paraatheid in de Verenigde Staten zodanig moet zijn, dat men kwesties ais de Berljjnse terloops aan kan. Amerika zou rekening moeten houden met de mogelijkheid van een, althans aanvankelijk, beperkte oorlog om Berlijn. Desgevraagd gaf. de gene raal toe, dat ook bij plannen voor een beperkte oorlog rekening moet worden gehouden met kernwapens, doch over het gebruik van die wapens beslist de president. Op de verklaring van Taylor, dat Berlijn van militair standpunt bezien, een onhoudbare positie is, vroeg sena tor Johnson wat dan het alternatief zou zijn als de communisten vastbesloten waren geweld te gebruiken. De gene raal gaf als zijn mening dat het dui delijk moet zijn dat Amerika bereid is om voor Berlijn een totale oorlog te be ginnen. Dat zou de Russen ervan weer houden om het op dit ogenblik tot een definitieve krachtmeting te laten ko men. Senator Jackson deelde nog mee, dat hil twee weken geleden had gehoord dat in mei mogelijk ook weer spanning m het gebied van Formosa zou ont staan. De generaal zei hierover geen inlichtingen te hebben. Doch Jackson, die als lid van de commissie voor de strijdkrachten inlichtingen van de ge heime dienst ontvangt, zei dat er aan wijzingen zijn volgens welke de com munisten mogelijk zullen proberen eni ge eilandjes bjj Quemoy te bezetten. Advertentie (Van een medewerker) instens twee partijen hebben zich tijdens de verkiezingsstrijd ne gatief opgesteld: de PvdA met haar slogan „Tegen een rechts kabi net", de VVD met haar scherp anti- socialisme. Beide hebben tot op zekere hoogte een beetje hun zin gekregen: de socialisten verloren drie zetels, de protestantse groepen twee, ten gevolge waarvan het vormen van een rechts kabinet tot de praktische onmogelijk heden is gaan behoren. Of deze groe pen intussen hiermede aan het land een dienst hebben bewezen, is een vraag van geheel andere orde. Een vraag in middels, die wij voor ons beslist ont kennend wensen te beantwoorden. De tegenstellingen immers in het Neder landse volk zijn stukken groter gewor den. Aanvankelijk kon men in de PvdA nog een partij zien, waarin minstens werd gepoogd een stuk maatschappe lijke doorbraak te verwezenlijken. Er waren wel weinig zelfstandigen (mid denstanders. werkgevers en boeren) lid van die partij, maar niettemin had ook de PvdA de pretentie een volkspartij te willen zijn of te worden. Hieraan is nu een duidelijk einde gekomen. Prak tisch heeft men vijf zetels aan de VVD verloren en er daarvoor twee uit het communistische kamp teruggekregen. Meer dan ooit is het nu dus een arbeiderspartij, met een zwenking naar een onbe kend links. In de praktijk zal moeten blijken wat dit in concreto be tekent. Het is te betreuren, dat de groei naar elkander door deze gebeurtenis minstens genomen weer iets is afge remd, dat met andere woorden de groei naar een sociaal geharmoniseerd Nederland opnieuw wordt vertraagd. Dat daarbij toenemende vrijzinnigheid zich gaat manifesteren, ook bii meer dere katholieken die op de WD heb ben gestemd, is ook niet bepaald om over te juichen. in stukken uiteen en veroorzaakte on doordringbare stofwolken. Een echtpaar bleek te hebben ge woond in een bouwvallig schuurtje waar nauwelijks plaats was voor een bed, een stoel en een tafeltje. Een zie kelijk iemand, die thans op last van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken in een ziekenhuis is opgenomen, mocht niet op de slaapzaal slapen. Hij huisde in een schuurtje dat in erbarmelijke toestand verkeerde. Door de kieren kon men naar buiten kijken. Het echtpaar betaalde alleen voor de huur 10 per week. De prijzen voor een plaats op de slaapzaal varieerden van ƒ6 tot 8 per week. De kost moest apart betaald worden. Vele min of meer a-sociale figuren verzamelden zich in dit logement, waar zij, die AOW-uitkering genoten, vol ledig van de logementhouder afhanke lijk waren. Hij incasseerde namelijk hun maandelijkse uitkeringen. Bier werd er rijkelijk getapt. Per week werden er ruim duizend flesjes geconsumeerd. Dank zij de bemiddeling van de ge meentelijke dienst voor sociale zaken konden in de loop van vrijdag vrijwel alle logementbewoners, voor wie de uitzetting als een volkomen verrassing kwam, elders onderdak vinden. Op 15 oktober 1958 de dag waarop de oude zilveren rijksdaalders buiten omloop werden gesteld was naar schatting voor een bedrag van 24,5 min. aan deze munten in omloop. Ge durende de inwisselingsperiode werd voor een waarde van 19.5 min. inge leverd. Er zijn op het ogenblik dus nog voor 5 miljoen zilveren rijksdaalders onder het publiek. Van 16 maart tot en met 18 april wordt opnieuw de gelegen heid tot het inwisselen van oude zilve ren rijksdaalders opengesteld. Mgr. Giuseppe Beltrami, de nieuw benoemde internuntius in Nederland, is van zjjn oude standplaats Beiroet in de Libanon in Rome aangekomen. Eerst na Pasen op een nog nader vast te stellen datum zal hij uit Rome naar Ne derland vertrekken. Washington De Verenigde Staten en Canada hebben bekendgemaakt dat voor de St.-Lawrence zeeweg en het Wellandkanaal doorvaartrechten be taald zullen worden, en wel met in gang van 1 april a.s. oe men er in Den Haag politiek uit moet komen is een probleem, waarvan wjj de oplossing maar zullen overlaten aan de politieke puz zelaars van professie. Onze zorg gaat in ernstige mate naar de vraag, wat er nu terecht moet komen van het chris telijk sociaal beleid. Wij zijn daarbij bepaald niet pessimistisch. Welke rege ring er ook komt, ze zal rekening heb ben te houden met het feit, dat de helft van het Nederlandse volk een christe lijk sociaal beleid eist. De eerstkomen de dagen zal nu klaarheid dienen te komen in de concrete bedoelingen van de politieke leiders. Hebben zij in de verkiezingsstrijd verhaaltjes verteld of worden eisen op tafel gelegd, waarvan zjj hun medewerking aan een nieuwe regering afhankelijk willen stellen. Het is in dit verband wel heel erg jam mer, dat de S.E.R. zo traag voortgang maakt met het uitbrengen van een ad vies. De enige kans om de grote proble men als huurvraagstuk, subsidies, ach terstand in de lonen der laagst betaal den enz. enz. op te lossen is een stij ging van onze produktiviteit, waarvan het resultaat allen ten goede dient te komen (Van een verslaggever) De fractievoorzitter van de Pacifis tische Socialistische Partij, de heer H. J. Lankhorst, is gistermiddag, omstreeks zes uur betrokken geweest bij een aan rijding op het kruispunt Vibautstraat- Ruyschstraat in Amsterdam. Zijn auto werd, evenals de auto waar mede hij in botsing kwam, zwaar be schadigd. De heer Lankhorst kwam er met enige schrammen en builen af. Hij is in het O. L. Vrouwegasthuis verbon den. Vanmiddag is de P.S.P.-leider op Huis ten Bosch in Den Haag door de Koningin ontvangen. Advertentie Wagenweg 29 - Haarlem Tel. 20518 Onze directrice - hairstyliste Mej. Corry v. d. Vlist is van haar Noord- en Midden-Amerikaanse studiereis teruggekeerd en toont u gaarne zonde: enige verplichting de nieuwste houdbare modieuze coiffures. Institut de Beauté Haute Coiffure Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met plaatselijk op klaringen, maar ook hier en daar wolkenvelden. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen oost en zuid. Ongeveer dezelfde temperatu ren met vannacht weer plaatselijk nachtvorst. Zondag: Zon: 6.57-18.43. Maan: 9.36-0.08. Maandag: Zon: 6.55-18.44. Maan: 10.13-1.05. max neersl Station Weer temp af gel gisteren 24 uuj Stockholm mist -4 3 0 Oslo geheel bew. 0 5 0.3 Londen geheel bew. 6 13 0 Amsterdam geheel bew. 3 0 0 Brussel geheel bew. 5 7 0 Luxemburg onbewolkt 0 7 0 Paiijs geheel bew. 4 12 0 Nice licht bew. 9 17 0 Berlijn geheel bew. 1 6 0 Frankfurt mist -3 6 0.2 IV! .*hen geheel bew. 2 3 7 Züncb mist 4 6 6 Genève onbewolkt 3 10 0 Locarno licht bew. 5 18 0 Wenen geheel bew. 2 4 0.3 Innsbruck regen 3 8 3 Rome regen 9 r Madrid onbewolkt 1 13 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1