Kruiswoordraadsel ERIC DE NOORMAN Twee leden van eerste keurings commissie nemen ontslag Stevige overwinning van de reserves van HBC: 8-2 VRIJ GOED JAAR VOOR DE IRISSENKWEKERS kampermam Afkeuring is geschied op politieke grondenmenen zij Speelverbod voor Haagse doelman tot juni 1960 Slachtoffer van aanslag herstellende Informaliteit" in Amsterdam Tafeltennis in Kennemerland Weinig nieuws op wekelijkse keuring in Krelagehuis Ein Tagebuch für Anne Frank Kwestie-Landman Ex-bestuursleden van BW zwaar gestraft S.H.S. wil van B.V.V. schadeloosstelling Geen braniekraag voor ouder vlootpersoneel Bij de verkiezingen Opnieuw stemming in de hoofdstad gevraagd 100.000 op serie 13815 nummer 8 Obstructie tegen lijn 11 in Aerdenhout Zakenman veroordeeld tot 100 boete DINSDAG 17 MAART 1959 PAGINA 2 Alle merken - dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Civiele procedure Bossche leden in hoger beroep tegen schorsing Tendentieus Mr. Bijdendijk Van Gelder verlaagt het dividend tot 10% (12) Mr. Jonkman weer voor zitter van de Eerste Kamer Premielening Z.-Holland '57 Verpleegkosten van behoeftige geesteszieken Gemeenten verontrust over voorstel Ged. Staten van Noord-Holland Verrukkelijke koffie Narcissen Voor 'n BETERE BONTMANTEL 54 Eric heeft te doen met de trouwe Lars, die het per slot ook niet helpen kan, dat hij te kort komt aan uithoudingsvermogen, wat hij aan spierkracht te veel heeft. „Gaan jullie op je gemak verder, dan sluit ik me later weer bij jullie aan," oppert hij, maar daar willen de twee anderen niet van weten en zo keren ze gebruik makend van elke dekking die het heuvelachtige terrein biedt naar de kust terug. Een lawaai als een oordeel komt hun tegemoet, zonder twijfel wordt daar fiks gevochten en de drie Noren luisteren er naar met genoegen. Toch besluit Eric, de voor zichtigheid niet uit het oog te verliezen, want de vijanden van de troep Denen behoeven nog niet de vrienden van hun drieën te zijn. Verborgen achter de glibberige kustrotsen, slaan ze even later het strijdtoneel gade. Aan het strand liggen een viertal Ierse roeischepen, met de groene banie ren van de grootvorst van Ierland wapperend in de bries. De Denen staan nabij hun schip, omringd door zwaar bewapende Ierse krijgsbenden, die op het punt staan, opnieuw aan te vallen, als een der Denen naar voren springt en de handen opheft. Ook aan Ierse zijde treedt nu een krijger naar voren. „Blijf hier wachten," fluistert Eric zijn mannen toe en het volgend ogenblik verdwijnt hij als een slang tussen de rotsen. Het is de moeite waard om te weten, wat daar onderhandeld wordt, bedenkt scherp oplettend. „Wij wilden Fergus alleen maar inpikken om er een los geld voor te vragen van jullie vorst," klinkt de stem van de Deense aan voerder, die gewond op de grond ligt. „We zijn geen mannen van Fergus de Stormvogel." „Of je het bent of niet, zeeroof is zeeroof," snauwt de Ierse aanvoerder terug. „Maar goed, waar is Fergus nu? Lever ons Fergus uit, en we sparen je levens." „Fergus is ontkomen zeg ik toch," jammert de aanvoerder der Denen, „hij en die drie handlangers van hem. We had den ze nooit moeten oppikken. Ze zwierven in een roeibootje om ons eilanu heen; en de kerel, die we daai gevangen hebben zitten, is natuurlijk ook- een Fergusman." „Als jullie een man van Fergus in handen hebben, is da even goed," onderbreekt de Ierse hoofdman hem, „ja, nog beter! Dan zulie we die kerel eens laten vertellen, waar die piratenbende zijn steunpunt^ heeft. De rest kan onze Ierse vloot wel opknappen. En Fergus zelf krijge„ we wel te pakken Als het moet, keren we iedere steen ondersteboven- „Juist," denkt de Noorman grimmig, „en dan wordt het nu de hoogste tU om hier vandaan te gaan." Naar aanleiding van het verbod in tweede instantie van de film „Ein Ta gebuch für Anne Frank", die bij eerste keuring door vijf leden van de keu ringscommissie unaniem werd toegela ten voor vertoning aan personen bo ven 18 jaar, hebben de beide Amster damse leden dra. H. I. Th. Buytendijk en J. J. Zeldenthuis, naar zij ons me dedelen, ontslag uit de Centrale Com missie voor de filmkeuring genomen, aangezien de film bij keuring noch in strijd met de openbare orde, noch in strijd met de goede zeden (de beide criteria, die tot algeheel verbod kun nen leiden) werd bevonden. Het zeer politieke, tendentieuze her keuringsrapport, aldus deze beide le den, stelt in feite, dat de film afbreuk doet aan de goede betrekkingen met onze Duitse naburen. De herkeurings commissie kiest hierdoor partjj in de Oost-Westduitse controverse, iets waar toe de film, die volgens de vijf leden der oorspronkelijke keuringscommis sie alleen 'n waarschuwing wil zijn te gen het steeds driester de kop opste kende anti-semitisme, geen aanleiding geeft. De Bioscoopwet laat het verbieden op politieke gronden niet toe, zodat de beide leden, willen zij niet in strijd komen met hun geweten, on mogelijk zich kunnen neerleggen bij deze opvatting, die hun verdere me dewerking als keurend lid dan ook onmogelijk maakt, zo motiveren zij hun besluit. De jtwee Amsterdamse leden waren resp. katholiek en remonstrant. De drie anderen waren resp. anti revolutionair, liberaal en socialist. Advertentie (Van onze correspondent) Wegens het niet rapporteren van een poging tot omkoping heejt het bonds- bestuur van de KNVB doelman Wim Landman van Scheveningen Holland Sport tot juni 1960 een speelverbod op gelegd. Dit enjevolge van een rapport, dat door een commisie van onderzoek l de KNVB is ingediend. Omkoping achtte de commissie wat Landman be treft niet bewezen. Het onderzoek dat de KNVB-commis- tie ten aanzien van de onregelmatighe den bij BW instelde leidde tot de con clusie dat daarbij niet minder dan el] personen betrokken zijn. Van hen werden het zwaarst gestraft de secreta ris en de penningmeester, resp. de heren W. v. Buel en F. Spermon, die beiden voor vijf jaar werden geschorst, welke straf gemotiveerd is met het overtreden van de amateurbepalingen, bekendheid met de zwarte kas, het bekend zijn met de omkooppoging zonder daarvan aan de KNVB kennis te geven en het afleg gen van onjuiste verklaringen voor de comissie van onderzoek. Wegens medeverantwoordelijkheid aan een en ander werden voor een jaar ge schorst met ontzegging tot het bekleden van enige bevoegdheid in KNVB-ver- band tot 1 januari 1965 de heren W. Pöpplein, oud-voorzitter van BW, A. Lieven en A. Mees, oud-bestuursleden, en H. v.d. Dungen en Th. v Hezik, oud bestuursleden van de supportersvereni ging van BW „Rood-Zwart". De club huishouder van deze supportersvereni ging is in afwachting van de eindbeslis sing voorlopig geschorst. SHS wil een civiele procedure instel len tegen BW, teneinde een schade loosstelling te verkrijgen voor het na deel, dat SHS thans ondervindt door toedoen van enkele bestuursleden van de Bossche vereniging, die by de kwes tie-Lieven betrokken waren. In overeen stemming met de reglementen zal SHS bjj de K.N.V.B. toestemming voor een dergelijke procedure vragen. Het algemeen bestuur van SHS nam dit besluit maandagavond tijdens een spoedvergadering, welke werd gehou den naar aanleiding van de schorsing van Landman. SHS zal voorts Landman in kennis stellen van de consequenties, welke re glementair aan de schorsing verbonden zijn, mede ten aanzien van net contract tussen SHS en de oud-doelman van het Nederlands elftal. Het algemeen be stuur is niet van Dlan andere maatrege len te nemen. In tegenstelling tot de mededeling van de K.N.V.B., volgens welke het bonds- bestuur de heren mr. Minderop, C. van Hoeckel en N. S. Verbeek bereid ge vonden heeft de leiding in en de ver antwoording voor de gang van zaken in BW in handen te nemen (in aan sluiting op de uitspraak inzake de „kwestie-Lieven"), wordt door mr. Min derop medegedeeld, dat deze conclusie in dit stadium te voorbarig is. Het „driemanschap" heeft inderdaad telegrafisch het verzoek ontvangen om de leiding in en de verantwoording voor BW op zich te nemen, maar het heeft nog geen beslissing genomen. De kwes tie wordt thans door de betrokken heren bestudeerd, mede in verband met het feit, dat drie bestuursleden van BW, welke buiten de affaire stonden, nog in functie zijn en uiteraard in eerste in stantie de verantwoording dragen. De vier geschorste leden van BW: F. Spermon, Van Buel, H. Weber en J. van Liempt gaan in beroep tegen de beslissing van de K.N.V.B. Het zittend bestuur van BW komt morgenavond in een buitengewone vergadering bijeen om zich over de situatie ta beraden De voorzitter van de centrale com missie voor de filmkeuring, mr. D. Bjj- dendijk, van oordeel dat getwijfeld mag worden aan de vraag of aan de vervaardiging van deze film uitsluitend nobele en eerlijke bedoelingen ten grondslag hebben gelegen, meende niet over één nacht Ijs te mogen gaan en maakte van het hem voor alle keurin gen toegestane recht gebruik voor alle zekerheid een herkeuring te gelasten. De herkeuringscommissie, waarin ze ven leden van de meest uiteenlopende richtingen zitting hadden, besloot una niem de film te verbieden. Misschien gaat de film mank aan een ietwat eenzijdige zienswijze," aldus lichtte de heer Zeldenthuis tegenover het A.N.P. zijn besluit nog nader toe, „maar daar Hjden Amerikaanse films ook wel eens aan en dan worden ze niet afgekeurd. Zelfs als men in de bondsrepubliek aanstoot aan deze film zou nemen, dan nog meen ik, dat ver toning in Nederland niet in strijd met de goede zeden of de openbare orde is." De herkeuringscommissie daarente gen is van oordeel dat de figuur van Anne Frank slechts is gebruikt om de ware bedoelingen van de film te mas keren: stemming te maken tegen West- Duitsland. Wel tracht men „de even tuele openbare werkzaamheden van oorlogsmisdadigers in West-Duitsland aan te tonen, maar men laat die in Oost-Duitsland onbesproken". Wel degelijk acht de herkeuringscom missie de film in strijd met de goede zeden en de openbare orde, „omdat op tendentieuze wijze bepaalde personen en bedrijven worden belicht tegen wie een aanhitsing en stilzwijgend een soort aansporing tot represailles onmisken baar is." Voorts is de commissie van mening, dat het door de bondsrepubliek ingenomen standpunt ten opzichte van oorlogsmisdadigers geen aanleiding tot bezorgdheid vóór de toekomst geeft. Zij acht de film door strekking, inhoud en opzet „onoprecht, tendentieus, op ruiend-perfide en onwaarachtig." Tenslotte het standpunt van de voor zitter, mr. D. Bijdendijk die zelf geen stem heeft of gehad heeft in de keurin gen: „Ik wil me niet met politiek be moeien, maar ik beschouwde deze film als een netelige. Voor beide standpun ten is iets te zeggen. Er is geen spra ke van, dat ik advies bij het ministerie van buitenlandse zaken heb ingewon nen of op aandringen van deze zijde de herkeuring heb aangevraagd. Advies vragen had geen enkele zin. Het staat voor mij wel vast, dat de film buiten landse zaken niet anders dan onwelge vallig kan zijn. Ik zou me kunnen voor stellen, dat vele Nederlanders na het zien van de film er zacht gezegd ernstig aan twijfelen of de Oostduitse vervaar digers uitsluitend voor een huns inziens voor de toekomst gevaarlijke situatie hebben willen waarschuwen, dan wel of zij misschien ook de bedoeling heb ben tweedracht in het Westen te zaaien. De hele zaak is uiterst subtiel. Als de bedoeling van de film en de makers er van onverdacht waren, als het een Franse, Engelse of Amerikaanse film was geweest, zou er zeker geen verbod zijn uitgevaardigd." Onze filmredacteur schreef d.d. 19 februari over „Ein Tagebuch für Anne Frank: De strekking van het filmpje, dat nog geen half uur duurt, was: er lopen in West-Duitsland nog oorlogsmisdadigers rond; sommigen zitten zelfs op belang rijke posten. Het filmpje vertoont een aantal opnamen, met een telelens van deze individuen gemaakt, terwijl zij op straat lopen of in hun tuin liggen te zon nen. Dit is geen nieuws. De hele we reld weet, dat er nog schavuiten in de weer zijn. De opnamen zijn gemonteerd met bergen lijken uit de concentratie kampen enmet foto's van Anne Frank. En hier ontmoeten wij dan een hoogst onkiese behandeling van het trieste lot van het Joodse meisje. Nu is de compositie van het rolprent- tje zo stuntelig, dat niemand eraan be zwijken zal. Het kan dus verder geen kwaad en men kan het hoogstens een onnozele poging tot misleiding noemen. Die poging is trouwens ook waarneem baar In de titel, die het vermoeden zou kunnen wekken, dat wij te maken heb ben met de film .over Anne Frank, die George Stevens in Amerika bezig is te maken. Dit is alles, en veel is het niet. Met ingang van 1 april zullen de be roeps-korporaals van het vlootpersoneel der koninklijke marine, die deze rang zes of meer jaren bekleden, in tenue gelijk gesteld worden met onderofficie ren in de rang van sergeant en hoger. Het baadje met de zwierige branie kraag dat meer de jeugdige schepe ling past komt dus voor deze oudere beroeps-korporaals te vervallen. Zij zul len voortaan gekleed gaan in de korte jas (Atjeh-jasje), voorzien van twee rijen van vier koperen knopen. De ma trozenmuts zal worden vervangen door de onderofficierspet, voorzien van band en een in gouddraad uitgevoerd onklaar anker. Rang, dienstvak en brevetonder scheidingen van deze beroeps-korpo raals blijven in de bestaande uitvoe ring (vervaardigd van geel kemelsga ren) gehandhaafd. Conform deze tenue verandering zullen ook de beroepskor poraals van het korps mariniers, die deze rang zes of meer jaren bekleden, na 1 april een in gouddraad uitge voerd onklaar anker op de pet gaan dragen in plaats van het metalen (ko peren) petembleem. Aan aandeelhouders der Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen zal worden voorgesteld over het boekjaar 1958 10 dividend in contanten uit te keren (v.j. 12%). Verschenen is een Kon. Besluit hou dende de benoeming van mr. J. A. Jonkman tot voorzitter van de Eerste Kamer der staten-generaal voor de zit ting welke 20 maart zal beginnen. In de nacht van woensdag op donder dag - 10 december - is, zoals bekend, aan de Kruislaan in Amsterdam een slagersjongen uit Harderwijk, de 20-ja rige Gerrit Pfrommer door drie revol verschoten levensgevaarlijk gewond. Gerrit Pfrommer werd toen opgenomen in het Ónze Lieve Vrouwe-gasthuis te Amsterdam, waaruit hij maandag werd ontslagen. De heer Pfrommer zal na- kuren in een rusthuis te Harderwijk. Gerrit Pfrommer heeft dus afscheid ge nomen van de zaalzusters. (Van onze parlementaire redacteur) De heer P. W. Smits te Bilthoven heeft maandag aan het eind van de bijeenkomst van het centraal stembu reau, waarin werd beslist over de de finitieve plaatsing van de gekozen kandidaten voor de Tweede Kamer, protest aangetekend tegen wat hij noemde een „informaliteit", die zou hebben plaats gehad bij de verkiezin gen. De heer Smits maakte het cen traal stembureau, dat vergaderde on der voorzitterschap van prof. dr. G. v. d. Bergh, erop attent dat met na me in de gemeente Amsterdam in ver schillende stembureaus personen, die niet bevoegd waren om aan de stem ming deel te nemen, wel hebben deel- fenomen aan het openen van de stem- ussen en aan het tellen van de bil jetten. Zelfs minderjarigen, aldus de heer Smits, die niet eens bevoegd zijn het stembureau te betreden, zijn daarbij actief opgetreden. De heer Smits zei dat hij zijn infor maties had van een verslaggever van het Algemeen Handelsblad. In drie stembureaus zou dit zijn geconstateerd. De heer Smits deelde mede dat het Ge reformeerd Politiek Verbond thans overweegt aan de Tweede Kamer te vragen te bevelen, dat in Amsterdam opnieuw een stemming zal worden ge houden subs, dat in deze gemeente her nieuwde stemopneming zal worden ge last. Prof. v. d. Bergh zei dat de heer Smits wel niet aan het juiste adres was nu hij zijn klacht bij het centraal stem bureau deponeerde, maar dat in ieder geval in het proces-verbaal van dit bu reau van een en ander melding zal wor den gemaakt. Bij het onderzoek naar de geloofsbrieven voor de nieuw aangewe zen Kamerleden zal de Tweede Kamer dan kunnen nagaan of aan de klacht verder aandacht moet worden besteed. Het centraal stembureau houdt zich slechts aan de gegevens die de hoofd stembureaus hem hebben verstrekt. Nader vernemen wij dat de onregel matigheid waarvan de heer Smits heeft melding gemaakt, nogal veel voorkomt en zich niet alleen bij de laatste ver kiezingen heeft voorgedaan. De derby GTTC 2—HBC 2 in de eerste klasse van de tafeltennis-compe- titie in Kennemerland is in een stevige overwinning voor de gasten geëindigd. Van der Dries behoefde geen punt af te staan en bezorgde zijn team daardoor drie punten. Voorts won De Kok van Van Raay en Sleper klopte Leuven, Hames en Van Raay. Het dubbel was tot slot ook nog voor Van der Dries Leuven, hetgeen HBC dus aan zijn zege met 82 hielp. HBC 3 was machteloos tegen koploper Togido 2 en verloor met 10—0. De ont moeting WinfriedJohez was een wed strijd tussen onmachtige tegenstanders. Slechts Vester van de gasten wist tot een behoorlijk eerste klasse peil te komen. Hij klopte dan ook al zijn tegen standers. Bij Winfried zorgden Duineveld en Heinz beiden voor twee punten door Kauwenberg en Idzinga te verslaan. Voorts won Van Honschoten van Kau wenberg. Winfried moest ook het dub bel laten aan zijn tegenstanders en miste door aldus gelijk te spelen een van de spaarzame kansen om wat verder uit de gevaarlijke hoek te komen. Togido 3 werd met 64 door TOG 2 verslagen en Hotac wist TOG 1 er net onder te houden. Zoals onderstaande ranglijst laat zien zijn Winfried en HBC 3 nog steeds in moeilijkheden. Togido 2 13 24 Togido 3 13 12 Hotac 11 19 GTTC 2 12 9 TOG 2 13 19 Winfried 13 6 TOG 1 13 16 HBC 3 13 4 HBC 2 13 14 Johez 12 3 In de tweede klasse A boekte CTTC een krappe overwinning op Prowano 2 en behield de beste kansen op de titel. Togido 4 blijft echter op de loer liggen en bewees door met 73 van VGZ te winnen voornemens te zijn nog een belangrijke rol te spelen. GTTC 4 ver sloeg Oranje Zwart 2 met groot ge weld: 82. In 2B blijft HBC 4 opval lende dingen doen. Nu weer versloeg men Rapidity 3 met 64. Door dit resultaat is de lucht voor de combi natie flink opgeklaard en zullen GTTC 3 en TYBB 2 wel moeten uitmaken wie er degradeert. Prof. dr. v. d. Want, de opvolger van prof. E. van Slogteren ais directeur van het Laboratorium voor Bloembol- lenonderzoek te Lisse, woonde gisteren voor de eerste maai een openbare vak vergadering bij. In de bovenzaal van het Krelagehuis te Haarlem kwamen n.l. de irissenkwekers bijeen onder lei ding van de waarnemend voorzitter de heer A. Kooiman. In zijn openings woord zei de heer Kooiman, dat 1958 voor de kwekers een vrij goed jaar is geweest. Zoals de zaken er thans voorstaan kan men zeggen, dat de prijzen die men nu bij de voorverko pen maakt niet lager moeten worden. Een uitbreiding van het areaal is dus niet aan te bevelen. Hij wees nog op het grote belang van selecteren. Men vindt het vandaag de dag heel gewoon om 200 voor een mud goede tulpen te betalen, maar als men die prijs voor een mud beste iris sen vraagt, dan blijkt men dat vrijwel altijd een onbetaalbaar hoge prijs te vinden. De mening der vergadering was, dat men de minimum exportmaten der irissen voor de variëteit Royal Yellow beter kan verlagen tot 5 cm. Deze soort bloeit in die maat gegarandeerd voor 100 pet. Het bestuur zal deze zaak nog eens bezien. De secretaris der Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, de heer H. A. G. de la Mar meende, dat het voor dit jaar niet zo gemakkelijk meer zal gaan, omdat het PVS de minimumma- ten al heeft vastgesteld. De ervaring heeft geleerd dat men heel weinig voelt voor tussentijdse wijzigingen. Nadat de administrateur de heer J. v. d. Laan liet jaarverslag ten beste had gegeven hij deelde o.m. mede dat net areaal in drie jaar tijd met 85 pet. is gestegen ondanks de weinig populaire kookvoorschriften en dat de De Iris straks op 30 april met een gro te inzending zal deelnemen aan Bun- desgartenschau te Dortmundt ver telde de directeur van de keurings dienst, de heer F. Limburg het een en ander over het verloop van de werkzaamheden in het afgelopen jaar. In de praktijk blijkt, dat men, als er geen voorschrift bestaat, ook niet tot koken van de bollen overgaat ondanks het feit dat door deze behandelingen in het verleden goede resultaten wer den bereikt. Hoe het dit jaar zal gaan is nog niet bekend. De kwekers zullen in ieder geval tijdig op de hoogte ge bracht worden als er weer gekookt moet worden. De bestrijding van het virusziek vraagt nog onverminderd de aandacht en ook de zuiverheid der partijen laat nog wel eens te wensen over. Tijdens de rondvraag werd o.m. ge ïnformeerd of een grondige bespuiting een doeltreffend middel is om verbrei ding van virusziek tegen te gaan. Prof. v. d. Want merkte o.m. op, dat de luizen sneller zijn dan de chemische stoffen. Weliswaar sterft een luis als hij aan een plant zuigt die met een giftig middel is bespoten, maar tussen de eerste beet en het tijdstip waarop de luis het loodje legt kunnen een paar uur liggen. En juist als een luis giftige stoffen heeft binnengekregen wordt hij onrustig en kunnen vooral de vliegende soorten in een paar uur tijd nog heel wat besmetting veroor zaken op bespoten gewassen. De in secticides die men thans gebruikt zijn nog niet giftig genoeg om een luis bin nen énkele seconden te doden. Bij de bestuursverkiezing werden in de plaats van de aftredende heren Bergman en Rooyakkersen het over leden bestuurslid de heer Burger ge kozen de heren C. Moolenaar. J. Koo- men en D. Gorter. In 3A behield Rapidity 4 zijn uitste kende kans door van Togido 7 te win nen. Geel Wit haalde in 3D een huza renstukje uit door de gedoodverfde kampioen Hotac 2 met 64 te kloppen. Het zal nu wel op een beslissingswed strijd uitdraaien en Geel Wit is dan een behoorlijke kanshebber. In de dames tweede klasse klopte Rapidity TYBB met flinke cijfers en blijft dus recht op de titel afgaan. De uitslagen waren: HEREN: le kl.: Togido 3—TOG 2 4—6, Togido 2—HBC 3 10—0, Winfried Johez 5—5, Hotac—TOG 6—4, GTTC 2—HBC 2 2—8. 2e kl. A: VGZ—Togido 4 3—7, Pro wano 2GTTC 4—6, GTTC 4Oranje Zwart 2 82, te ZaanenCSV 46. 2e kl. B: HBC 4—Rapidity 3 64, VTC—GTTC 3 7—3. 3e kl. A: Geel Wit 2—CSV 2 6—4, Togido 7Rapidity 4 28, Doko Heemskerk 37, te Zaanen 2HBC 5 g2 3e kl. B: VTC 3—DHC 2 6—4, TOG 4 GTTC 5 55, Winfried 2Togido 9 I 5—5, Velsen 2—RKTVU 3—7, Johez 3 Hot ac3 37. 3e kl. C: Togido 8Columbia 55, I Heemskerk 2DHC 3 28. j 3e kl. D: GTTC 6Johez 2 46, Vel- I senSpinneweb 82, DHC 5—Togido j 6 55, Hotac 2Geel Wit 46 4e kl. A: Togido 11Shot 2 37, Jo- 1 hez 4Bloemendaal 37, Rijtelbi Columbia 2 100. 4e kl. B: CTTC 2Oranje Zwart 4 7—3, VTC 4—Heemskerk 3 7—3 VTC 6DSB 2 46, Prowano 4Hotac 5 9—1, CSV 3—CTTC 2 7—3. 4e kl. C: Bloemendaal 2Kriemhilde 7—3, Shot—DHC 6 7—3, Ready 2— DSB 3 55, TOG 5Corodex 37. - 4e kl. D: VGZ 2—CSV 6 9—1, Rapi dity 6—CSV 4 8—2, CTTC 3—VGZ 2 3—7, Doko 2—CSV 6 10—0, VTC 5— Hotac 4 ^-4. DAMES: 2e kl.: Rapidity—TYBB 91. 3e kl. A: TOGDoko 64, Johez 2 Spinneweb 100. 3e kl. B: RKTVU—CTTC 5—5, DSB VTC—HBC 2 9—1. 4e kl. A: ProwanoWinfried 2 5—5, Togido 2—GTTC 2 6—4. 4e kl. B: Geel WitColumbia 91, TOG 2Shot 82, te Zaanen 2Bloe mendaal 2—8, Rijtelbi—Kriemhilde 3— 7. De afdeling Noord-Holland van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten heeft in een brief aan Prov. Sta ten van Noord-Holland haar veront rusting uitgesproken over het voorstel van Ged. Staten tot beëindiging van de bjjdragen in de verpleegkosten van be hoeftige geesteszieken aan de gemeen ten. Prov. Staten zullen dinsdag 7 april beslissen over dit voorstel. Bij de uitloting van de 2% pet. pre mielening Zuid-Holland 1957 is serie 13815 no. 8 uitgeloot met f 100.000, serie 16403 no. 10 met f 10.000, serie 5888 no. 6 met f 5.000, alsmede serie 15170 no. 10 en serie 13815 no. 5 elk met f 2500. De volgende vijf nummers worden elk met f 1000 afgelost: serie 2343 no. 7, serie 18591 no. 5, serie 18591 no. 10, serie 1090 no. 7 en serie 1259 no. 7. De nummers serie 9246 no. 3, serie 3941 no. 6, serie 2359 no. 10, serie 15170 no. 5 en serie 13336 no. 6 worden aflosbaar gesteld met f 500. Voorts zijn alle nummers van enkele series voor zover niet uitge loot met hogere bedragen uitgeloot met f 125. Het betreft de series 2343, 9246, 18591, 1090, 16403, 3941, 2359, 5888, 15170, 13815, 1259 en 13336. Advertentie LUNCHROOM Grote Houtstraat 105, Telef. 18598. De wafme kassen raken leeg. Daj was in de keuringszaal van Haarlemse Krelagehuis gisteren goed zien. Bovendien was de kwaliteit tulpen over het geheel dubieus: kleine bloemen en sterk ontwikkeld Een normaal verschijnsel in deze tflu van het jaar als men de bollen ge,e" speciale behandeling heeft gegeven. AJ men ze wat langer in de warme fC "e\ houdt, treedt dit verschijnsel in ve minder sterke mate op. Van Gebrs. Eggink, Voorsch°S zagen we de nieuwe apart-rode »in» Memory: een kloeke tulp met eenj!" de vorm en stand. Jac. Tol, St. eras, bracht voor de derde achtere®' volgende maal de fraai rode APC doom en een gele sport daaruit. K® Queen is een mooie lichtrode tulp, door L. v. Staalduinen, 's Gravezand®' naar voren werd gebracht. Van dez firma zagen we ook de lichtpurper?" Blue Orchid. De dubbele Sweet Adelin en de lilapurperen First Lady noteer" den we van P. Dames, Lisse. Opvallen0 vonden we de typischrode Glorious yan G. B. de Vroomen Zn te Sassenheu*1- Ornament is een fraai gevormde ëel tulp die ten tonele werd gevoerd door J. B. Meskers, Hillegom. Gebrs. va» Graven, De Zilk, etaleerden de mooi® lichtrode Wim van Est en de forse rod® General de Castries. Red Fury is een glanzendrode aanwinst van Jac. N0S* sen, Santpoort. B\j de narcissen was al heel weinig nieuws: de gele trompet Guiseppe Vef' di van de fa. Liefting uit Breezand, Ae mooi gebouwde gele trompet Van de' Bilt van Chr. Kieft, Limmen, de imp0' nerende grootkronige Spencer Tracy van G. B. de Vroomen, Sassenheim' de dubbele Wm. Copeland van P. Da* mes, Lisse, de zeer grote dubbele erè- me Starlight van Nuijens, Breezand, de gele trompet City of Haarlem van Gebrs. van Graven, De Zilk enz. In de bijgoedsector noteerden we de purperrode fresia-zaailing van de fa. v. d. Linden uit Hillegom, anemone blan da van Roozen-Haverkamp, Vogelenzang, de aardig wel wat op een grootbloemig sneeuwklokje gelijkende leucojum ver- num van W. Blokker, Akersloot. Een spe ciale vermelding verdient het grappige kleine narcisje Obvallaris van Zand bergen-Terwegen, Sassenheim, dat nü reeds buiten bloeit. Een interessant mi* niatuurtrompetje. JAARVERGADERING De afdeling Haarlem van de Nederlandse Katholie* ke Grafische Bond houdt op vrijdag 2° maart in de bovenzaal van café-restau rant Spaans aan de Grote Markt om uur 's avonds haar jaarvergadering Advertentie Wagenweg 11 - Haarlem - Tel. 12924 Horizontaai: 1 Indonesisch minister van buitenl. zaken 2 brandstof - begrijpen 3 misgebed - hoogschatten 4 om deze stad begon de twee- de wereldcor- loS - - onderwijsin richting 5 streek in Oost- Nederland - bedorven 6 slot - beteuterd 7 noot - schrander mens r» 8 ieder - watering - rivier (Sp.) oo 9 adellijk - wimpel 10 pand - nikkel (scheik. afk.) o 11 vleessoort - rijtuig r—i Vertikaal: -* 1 spraakgebrek 2 tijdmaat - rad - Ital. rivier 3 gaar maken - wending 4 afgeleefd doctorandus 5 verstandelijk vermogen 6 rivier in Noord-Brabant - tere 7 Royal Navy - autokenteken Suriname - maanstand 8 knorrepot - insekt 9 nakroost 10 huidverhar- ding - vrolij* 11 in het jaar - knappe jong** ling Een zakenman uit de Clematislaan in Aerdenhout had bezwaren tegen het feit, dat lijn 11 van de N.Z.H. door „zijn" straat reed. Vandaar, dat hij zondag 18 januari zijn beide personen auto's zodanig in de straat parkeerde, dat een luxe wagen nog juist passeren kon, maar een autobus beslist niet. Het gevolg was, dat de autobus gerui me tijd moest wachten. Deswege had de man zich gistermiddag voor de Haar lemse kantonrechter te verantwoorden. Hij was zelf niet ter zitting versche nen, hetgeen de officier van justitie, mr. H. Lagerwaard, deed opmerken, dat de man al heel weinig respect koes terde voor de justitie en dat hij zich trouwens van het hele geval al heel weinig aantrok. De officier vond het een misselijk makende mentaliteit om op de manier als verdachte gedaan heetf het recht in eigen hand te nemen en op deze manier te demonstreren tegen het verschijnen van buslijn 11, zonder zich eerst tot de geëigende instanties te richten. Hij eiste dan ook een voor beeldige straf van 100 boete, subs. 20 dagen hechtenis, alsmede een voor waardelijke gevangenisstraf van zeven dagen. De kantonrechter, mr. Th. F. Raedt kon zich daarmee volledig ver enigen, al veroordeelde hij de man niet tot een voorwaardelijke straf.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2