Van Weert t Gevarieerd feestprogramma in Haarlem-oost ^rouue/) Fraai concert door N.Ph. Orkest onder Victor Clowez als gast Daan de Groot met dubbele glorie D.K.W.enAutoUnionlOOO 50 jaar B.L.O. in Haarlem Kamermuziek door Amerikaanse studenten Luxe-zeiljacht in aanbouw Uit STAD en STREEK Heren AHV klop pen IJmond 2 (7—8) Hoe spelen onze r.-k. clubs? TUSSEN 30 APRIL EN 5 MEI D WOENSDAG 18 MAART 1959 PAGINA 5 Circusvoorstellingen PHILIPS AUTO-RADIO Inbouw en reparaties Haarlem e.o. Films iversen Burgerlijke Stand Haarlem mak ANéGANG 46GROTE H0UTSTR. 116 Herdenkingsbijeenkomst in de Ridderzaal Meer kleine auto's bij Van Gend Loos Haarlem Nieuw kantoorgebouw aan de Westergracht Frans Halsmuseum Politie roept getuige op Keuring dienstplichtigen Tentoonstelling „Vrije tijd" Ontslag gevraagd Voorzitter Herwonnen Levenskracht naar Haarlem Benelux-Esperantisten- congres in Haarlem CORNEILLE in Galerie Espace en „START" in Huis van Looy Memisa-collecte OPBRENGST DIT JAAR BIJZONDER GOED „Kijk U Rijk"-bord kwam naar omlaag Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensio neerden Heemstede Caravankamp De Water toren in Bloemendaals gemeenteraad Lisse speelt zondag tegen T.H.B. Off. dealerA.R.M. Boeiende causerie over de vogelwereld Jan P. Strijbos in Minerva-theater ZANDVOORT Gemeentebestuur vraagt om telefooncel en brievenbussen Zilveren kosters jubileum in Zandvoort Handbal Haarlem e.o. Winnaars sportprijsvraag Beurs van Arasterdam Beurs van New York 30 april en 5 mei zal er in Haarlem- °?st weer groot leest worden ge vierd. Zowel voor koninginnedag als Voor de bevrijdingsdag heeft de afd. °ost van het Haarlems comité voor nationale feesten een gevarieerd pro gramma opgesteld, dat de bewoners Van Haarlem-oost ongetwijfeld in be slag zal nemen. Op 29 en 30 april en °P 1, 2 en 5 mei kan men zich ver blaken met verschillende kermis-attrac- "es aan de Zomervaart. Op de verjaardag van koningin Ju liana zal de St.-Jorisband om half acht de reveille blazen tijdens een tocht door oostelijk Haarlem, die bij Qe Buitenrustbrug begint en op het Teylerplein eindigt. De Spaarnebazuin doet hier niet voor onder. Zij blaast pok een vrolijke ochtendgroet en maakt jeen wandeling, die de Lange Brug als beginpunt heeft en eveneens het Tey lerplein als finish. Om kwart over acht zijn alle leerlingen van de scholen m Haarlem-oost op het Teylerplein ver zameld voor een grote aubade, waarna Zij om half negen .ar de Grote Markt Vertrekken, begeleid door beide ge noemde muziekkorpsen. Om negen uur is de aubade op de Grote Markt en direct hierna gaan de kinderen naar de verschillende bio scopen, waar hun o.a. een zakje ver snaperingen wordt aangeboden. Van half drie 's middags tot 's avonds acht uur worden in Haarlem-oost muzi kale marsen gehouden, m.m.v. de drumband Bato van half drie tot vier uur, de muziekvereniging Kunstkring Apollo van half vijf tot zes uur en de r.-k. harmonie De Spaarnebazuin van half zeven tot acht uur. O.l.v. de heer P. Walbeek jr. en met muziek van de dansband The Broadwayplayers kan men 's avonds van 8-11 uur dansen in de Emostraat. Dinsdag 5 mei beginnen de feeste lijkheden eveneens met een reveille door de St.-Jorisband, die nu zijn route begint bjj de Catharijnebrug en eindigt bij de Nagtzaambrug. De Spaarneba zuin start met haar muzikale groet bq de Lange Brug en komt naar de Zomervaart. Om negen uur verzame len de kinderen van de leden der afd. Oost van het Haarlems comité voor de nationale feesten zich op het Teyler plein, waarna zij een kwartier later, ongeveer 700 in getal, naar het Rem- brandttheater vertrekken. In dit thea ter zullen enige vrolijke films worden Vertoond, o.a. „Niets dan pech" met Oliver Hardy. Van 12-1 uur zal carillonmuziek klin ken uit de toren van de katholieke kerk van St.-Jan aan de Amsterdam straat. Van twee tot half zeven 's mid dags bestaat het programma uit twee grote circusvoorstellingen in het paro chiehuis aan het Teylerplein door het kindercircus Lamberta. De eerste voor stelling begint om twee uur, de tweede Advertentie Koninginneweg u. ruinlaantje 18 Telef. 14024 CINEMA PALACE: Pikant verlof in Parijs, volw.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. I'HANS HALS: Het verleden slaat toe, 14 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. LIDO. Operatie Amsterdam, 14 j.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: Liane, de witte slavin, volw.: 2 en 8 uur. Do.: De onsterfelijke wals, 14 j.; 2 en 8 u. MINERVA: Wo. en do.: De twaalf gezwo renen, 14 j.; 8.15 uur. REMBRANDT1 want to live, 18 j.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. «OXY: Lafayette escadrille, 18 j.; 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO De wanhoop van inspecteur Gi deon, 14 j.; 2.15, 7, 9.15 uur. T.m. vrijdag 20 maart Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Puck "iet „De Vrek", een blijspel van Molière. Regie: Cas Baas. Do. 2 uur: voor Ned. Ver. van Huisvrou wen. Woensdag 18 en donderdag 19 maart Concertgebouw, 7.30 uur: Christelijke Ora" torlum vereniging met de „Matthaus-Pas- ®ion" o.l.v. George Robert, ,n.m.v. het N.Ph.O. en knapenkoor „De zingende klok ken". Woensdag ±8 maart Lion d'Or, 8.15 uur: De opvoedingsproble men rod de middelbare-schooljeugd, forum katholiek vrouwengilde. Ons Gebouw, K. Onnesstraat, 8 uur: Het Zuidelijk deel van Spanje, lezing buurtver- er>iging Haariem-zuid-west. Boekenrode, Aerdenhout, 8 uuVi caanse Indianenstammen, lezing Buurtbe- lang Aerdenhout-Bentveld. i Zomerlust, Zandvoort, 8 uur: Dr. A. Mel- Chior over Tanganjika. Donderdag 19 maart KAJ-gebouw, Lingestraat, 8 uur: Het meest gelezen boek, lezing KAB, Haarlem- noord. Raadhuis, Overveen 2 15 uur: Gemeente raadsvergadering Bloemendaal. BEVALLEN van een ZOON: C. M. van der Eijnden-Probst; C. M. Donker- Ottevanger; P. G. Kuiper-Huser; H. H. van Stqn-Orth; A. A. M. H. Roosjen- Bonnet. BEVALLEN van een DOCHTER: H. Berkemeijer-Keijer: S. A. M. Ver- meq-van Baarsen; A. E. Kuqpers-Gee- ris; J. M .E. W. Dekker-Janus; I. A. T. Jacobs-van Eekhout; M. J. van Riet Baap-Cooper. OVERLEDEN: A. Veenstra-Veenstra 58 j., Hazepaterslaan; M. K E. van Egmond-Geers, 59 j., Dr. Schaepman- str.; L. Kuijpers, 82 j.. Spruitenbosstr.; L. Heijblok, 56 j., Dutrystr.; J. den Ou den, 69 j., Groot Heiligland: H. Pothui- 2en, 80 j., Ged. Oudegracht. ONDERTROUWD: K. Das en J. M. Pudejans; C. van de Haar en H. de Vries; J Molenaar en A. L. Jansen. GEHUWD: J. F. Bogaard en S. Go- Xers; J- H. van Bergen en L. M. E. Ghapel. Advertentie om half vijf. Van half vijf tot zes uur houdt de Kunstkring Apollo een muzi kale wandeling door oost, terwijl de Spaarnebazuin hetzelfde zal doen van 7-8 uur. Op maandag 4 mei is de gebruike lijke dodenherdenking, die zal bestaan uit een stille tocht naar het monu ment aan de Dreef om kwart over zeven, nadat in de katholieke en pro- testantse kerken korte plechtigheden nodigd, zijn gehouden. De organisatie hier van is in handen van het wijkcomité Haarlem-oost. Woensdagmiddag 8 april zal in de Rid derzaal van het stadhuis van Haarlem een herdenkingsbijeenkomst gehou den worden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het gemeente lijk Buitengewoon Lager Onderwijs in Haarlem. Zoals reeds uitvoerig door ons bericht, werd 1 april 1909 de eer ste gemeentelijke B.L.O.-school in Haar lem geopend. Voor de herdenkingsbij eenkomst zijn allen, die bij het jubi lerende onderwijs betrokken zijn, uitge- De kleine Commers die bü de N.V. Transportonderneming Van Gend en Loos in Haarlem in dienst werden ge nomen toen de paardentractie ver dween, blijken goed te voldoen. Zo goed zelfs dat overwogen wordt binnen af zienbare tijd zoveel mogelijk de grote viertons Ford- en DAF-bestelwagens te vervangen door de kleine in het stads verkeer gemakkelijk wendbare wagens. Allereerst zullen zij de dienst op Heemstede en Bennebroek gaan verzorgen. Later zouden dan de bestellingen in de wijken Bloemendaal, Santpoort en Velsen volgen. In de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum vond gisteravond bij sfeer volle kaarsverlichting een uitvoering plaats van kamermuziek, die gegeven werd door Amerikaanse Fulbright-stu- denten, ten bate van het Prinses Bea trix Poliofonds, afdeling Haarlem. Niet alleen komt deze jonge mensen waar dering toe voor het mooie doel waar voor zij zich in dienst stelden doch ook voor hun muzikale prestaties, die zeker fijnzinnig genoemd kunnen wor den. Op een klein clavecimbel, dat jam mer genoeg slechts één klavier had en als we goed gehoord hebben, maar twee registratiemogelijkheden bood, speelden afwisselend Alan Curtis en Leonard Ra- Naar w« vernemen zullen grote op- ver werken van Picchi, Frescobaldi, w Scheideman, Peerson, Froberger, Swee- leggers rechtstreeks van het goederen station aan de Westergracht in Haar lem naar Beverwijk gaan rqden. Van daaruit zal dan de besteldienst met Commers gaan geschieden. Maar de verwezenlijking van dit laatste plan kan pas omstreeks oktober van dit jaar plaats hebben als de in aanbouw zijnde goederenloods bjj het nieuwe station Beverwijk gereed is gekomen. Een andere verbetering betreft het bouwen van een nieuw kantoorgebouw aan de Westergracht. In het begin zijn daar heel wat moeilijkheden geweest wegens gevreesde verzakkingen door grondwater. Nadat er tweeëndertig betonnen palen waren geheid kon met de bouw worden begonnen. Deze bouw vordert snel en naar verwacht wordt kan het nieuwe kantoorgebouw in juli in gebruik worden genomen. Op de bovenverdieping komt een kantine voor het personeel die in beheer komt bvj de stichting S.O.V., de stichting die eveneens de kantine op de Cen trale werkplaats der Nederlandsche Spoorwegen exploiteert. De Haarlemse politie heeft ons ver zocht een oproep te richten tot een ooggetuige van het verkeersongeval donderdagmiddag omstreeks drie uur op de Delftlaan ter hoogte van de Stuy- vesantstraat in Haarlem. Het ongeluk gebeurde doordat een meisje plotseling de rijweg overstak. Zij werd aangere den door een personenauto. Achter deze wager reed een licht-gekleurde per sonenauto, waarvan de bestuurder het slachtoffertje nog juist kon ontwijken. De chauffeur had een licht costuum, droeg een bril en was blootshoofds. Hem wordt verzocht zich met de po litie in verbinding te stellen teneinde inlichtingen te geven over het voorge vallene. Inmiddels is bekend gewor den dat het slachtoffer van het ongeval het redelijk goed maakt. Men dacht aan vankelijk aan een schedelbasisfractuur, »aar thans is gebleken, dat zjj een zware hersenschudding heeft. Levens gevaar is in ieder geval niet aanwezig. linck en Bach. Hun spel kenmerkte zich door technische beheersing, gave rit miek en een soms aan de dagtredende lichte neiging tot romantisering bjj rite- nuto's. In het Concert voor hobo op thema's van Pergolesi, gecomponeerd door John Barbirolli, vormden Don Muggeridge, hobo, Dorothy Muggeridge, cello en Leo nard Raver, clavecimbel, een gaaf en semble, dat misschien enigszins gere serveerd aandeed, doch ongetwijfeld ar tistieke kwaliteiten vertoonde. Losser kwam het spel van de hoboist in de Trio Sonate 5 in G van Handel toen een tweede hobopartij door Nancy Fowler werd geblazen. Een hoogtepunt van de avond werd bereikt met een schitteren de interpretatie van de Kleine Serena de van Henk Badings voor twee hobo's en Engelse hoorn; de eerste hobopar tij vertolkte Don Jaeger. Alleen mu zikaal begaafden kunnen zó musiceren. Meer attractief dan mooi was het spel van Keith Polk in het Hoornconcert van Mozart. Hij was, zoals alle hoornis ten, een instrument met ventielen ge wend, doch heeft enige weken geleden te Amsterdam een oude natuurhoorn kunnen kopen en kon nu de verleiding niet weerstaan daarop te spelen. Deze verzwaarde tecniek is hij echter nog niet geheel meester, hoewel we niet twijfelen aan zqn .capaciteiten. Met veel voldoening kan op deze avond teruggezien worden. T. de Vr. Voor een aantal gemeenten is de keu ring voor de dienstplicht, lichting 1961, geregeld. De keuringsplichtigen uit Haarlemmerliede zullen op 1 mei in Alkmaar worden gekeurd, 'die uit Ben nebroek op 12 mei, Zandvoort 28 en 29 mei, Bloemendaal 3, 4 en 5 juni, Castricum 5 en 8 juni, Heemskerk 9 en 10 juni, Hillegom 11 en 12 juni, Lisse 17, 18 en 19 juni, Oegstgeest 19 en 22 juni, Noordwqk 22, 23, en 24 juni, Sas- senheim 25 en 26 juni en Assendelft 1 en 2 juli. Het concert van dinsdagavond, gege ven door het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest, stond onder leiding van de Franse gastdirigent Victor Clowez. Het is een der mooiste concerten van dit seizoen geworden. Na afloop van Dvorak's symphonie, ontvielen mq de woorden: wat bezit Haarlem toch een prachtig orkest. Nu weet ik wel dat een orkest onder een gastdirigent, en vooral wanneer het een honderd pro cent vakman is, altijd meer onder spanning speelt, dan onder de vaste dirigent. Allerlei factoren werken er toe mee, dat de voorbereidingen tij dens de repetities ernstiger genomen worden. Maar wat er dinsdagavond te beluisteren viel, was toch wel van een bijzondere kwaliteit. De orkestklank was uitstekend afgewogen, de tempi waren uiterst evenwichtig, waarbij vooral niet te vergeten die grootse, natuurlijke musiceerdrift. Met deze enkele woorden heb ik eigenlijk alles gezegd. Victor Clowez dirigeert vrij eenvoudig, maar het orkestspel resul teert door zjjn bewegingen in de meest wonderlijke dingen. Wat waren die pianissimo's gaaf, zonder dat hier en kel gespeculeerd werd op het effect. Reeds ae eerste maten van „De Vo gels", van Respighi, een compositie op thema's van diverse componisten als Pasquini, De Galot en Rameau, deden verwachten dat er nog veel meer schoons te genieten zou zijn. En daar was dan nog de soliste Marie Thérèse Fourneau, die Ravel's pianoconcert in G boven alle lof heeft gespeeld. Het stuk werd in hechte samenwerking met het orkest opnieuw een openba ring; Alles was uiterst exact, met een uitblinkend tweede deel, prachtig door de pianiste gespeeld. Een kleine onzui verheid tussen de vleugel en de hobo- toon vermocht de vreugde van deze In nauwe samenwerking tussen KAB, r.-k. middenstandsvereniging en onder linge tuinliedenvereniging Aerdenhout en Omstreken zal vanaf vrijdagavond tot en met zondagavond een groot op gezette tentoonstelling worden georga niseerd in gebouw „Nieuw Berkenrode" aan de Herenweg te Heemstede. Op cdze tentoonstelling zal een zo volledig mogelijk overzicht worden gegeven van wat in de vrije tijd gepresteerd kan worden. Er zullen specimen van draad plastiek, schilderkunst, houtsnijwerk en boetseerwerk, dames-handwerken en vele andere hobbies en vaardigheden te zien zijn, maar het boeiendst belooft wel de centrale natuur-partij te worden welke wordt verzorgd door de onder linge tuinliedenvereniging Als het goed is zal de lente dus precies op tijd en in volle geur en kleur haar intrede doen, zij het dan alleen in Nieuw Ber kenrode, Het zal een bezoek aan deze tentoonstelling eens te meer tot een ge noegen en tot een leerzame middag of avond maken. Vrijdag zal de tentoon stelling geopend zijn van 20 tot 23 uur, zaterdag van 14 tot 23 uur en zondag van 10 tot 23 uur. sublieme vertolking nauwelijks versto ren. En dan na de pauze terug naar de romantiek van de symphonie „Uit de nieuwe wereld" van Dvorak. In de ze interpretatie geen zweem van over gevoeligheid, maar werd zuiver het a s^?e element der romantiek be- nu eet? blazersensemble dat een groot compliment verdient voor het prachtige spel. De weemoedigheid van het tweede deel was treffend, het muzikanteske scherzo werkte aanste kelijk en de gloedvolle, bruisende fina le vormde een ware apotheose van dit brillante musiceren. Een concert dus dat aan alle verlangens heeft voldaan en waarop de muziek een opperste vreugde heeft geschonken. J.L. Daan de Groot, die, tijdens zijn trai ningsverblijf in Italië, vader werd, liet bij zijn terugkomst in Amsterdam met vaderlijke trots zijn dochter Caroline de bekers en medailles zien, welke hij in zijn wielercarrière heeft gewonnen. Op de jaarvergadering van Herwon nen Levenskracht heeft de voorzitter van deze organisatie, de heer J. C. Sweeres, afscheid genomen, aangezien hij naar Alkmaar vertrekt. De door Herwonnen Levenskracht in de tweede helft van 1958 bereikte resultaten zijn bijzonder gunstig, hetgeen aangenaam in de oren klonk van de vertegenwoor digers der parochiecomlté's, die de vergadering bijwoonden. De heer Sweeres deed bij het begin van de bijeenkomst de mededeling dat de huis-aan-huis-collecte dit jaar zal worden gehouden van 7-12 september. Er is een nieuwe regeling tot stand gekomen met de vereniging r.-k. Kin deruitzending. De voorzitter toonde zich bijzonder verheugd over de groei van Herwon nen Levenskracht, omdat het uil^inde- lijk ten goede komt aan de patiënten. Het bestuur werd in zijn geheel her kozen, terwijl tot nieuwe voorzitter werd gekozen de heer H. Hermens. .Uit het financieel verslag bleek dat de inkomsten het afgelopen jaar onge veer 2.000 meer bedroegen dan in 1957. De secretaris tipte in zijn Jaar verslag de mogelijkheid aan om een nauwere samenwerking te krijgen met de bestuursleden van diverse vakgroep afdelingen. Tot besluit van de vergadering had een huldiging plaats van de scheidende voorzitter. De secretaris en penning meester brachten in herinnering hoe de heer Sweeres vele moeilijkheden, die zich zoal hebben voorgedaan, heeft op gelost. Zij wensten hem een prettige tijd in zijn nieuwe standplaats Alkmaar. Namens de K.A.B. sprak de 2e secre taris van Herwonnen Levenskracht, de heer B. Reynders. Hij bracht naar vo ren dat de heer Sweeres immer een goede naam heeft gehad in het organi satieleven en vond het derhalve erg spijtig dat deze uitstekende kracht Her wonnen Levenskracht moest verlaten. Met Pinksteren, 17 en 18 mei, wordt in Haarlem het zesde Benelux-Esperan- tistencongres gehouden. Het congres wordt georganiseerd door de Neder landse Esperantistenvereniging L.E.- E.N. en de Belgische Esperantobonden. Behalve deelnemers uit de Benelux- landen worden er ook van daarbuiten verwacht. Tijdens het congres zal niet alleen vergaderd worden. Er komt een aan trekkelijk bijprogramma. Zaterdags avonds voor Pinksteren wordt een ken nismakingsavond georganiseerd met tot slot een bal. Zondagavond maken de congressisten een excursie door Kenne- merland en de Zaanstreek. Dit stalen driemast-schoener-getuigde luxe-zeiljacht is bij de N. V. Amsterdam- sche scheepswerf G. de Vries Lentsch jr. aan de Grasweg in Amsterdam-noord in aanbouw voor Panamese rekening. Het jacht, dat op 25 maart a.s. zal worden tewatergelaten, is 52 meter lang, 8,53 meter breed en heeft een diepgang van 4.57 meter. De grootste mast wordt 44 meter lang, hij is geheel vervaardigd uit op elkaar geplakte lagen hout en heeft aan de basis een dikte van 61 centi meter. Behalve door de windkan het jacht ook worden voortbewogen door twee scheepsdieselmotoren van 590 p.k. elk. Het is het grootste zeiljacht, dat momenteel op de wereld in aanbouw is en het grootste dat sinds 32 jaar ter wereld is gebouwd. Advertentie In Haarlem zullen rondom Pasen twee belangrijke tentoonstellingen wor den gehouden. Van 21 maart tot 12 april zal in „Galerie Espace" aan het Klein Heiligland werk worden geëxpo seerd van de in Parqs werkende Ne derlandse schilder Corneille, een van de leden der z.g. Cobra-groep. Ter opening van de expositie zal R. W. D. Oxenaar 'op 20 maart om half negen een inleiding houden. Op dezelfde avond, zij het een half uur eerder, opent de heer D. J. A. Ge luk, wethouder van onderwijs en kunst zaken in „Huis van Looy" aan de Klei ne Houtweg een tot 19 april durende tentoonstelling van werken van de groep „Start". Laatstgenoemde ten toonstelling wordt gehouden onder aus piciën van het ministerie van O.K. en W. Belangstellenden die beide openin gen zouden willen bezoeken zouden de gave der bilocatie dienen te be zitten. Wij hebben al eens eerder op gemerkt. dat men, beseffend dat weinig Haarlemmers over een para normale begaafdheid tot dubbele aanwezigheid beschikken, door over leg zulk een gelijktijdigheid van ge lijksoortige culturele evenementen zou dienen te vermijden. De opbrengst van de Memisa-kerkdeur- collecte in Haarlem en omgeving is dit jaar vergeleken met de beide voor gaande jaren bijzonder goed geweest. In 1957 kreeg en 5.561,86 in de bus sen, in 1958 5.243,73, terwijl 1959 niet minder dan 8.066,05 opbracht. De col lecte is gehouden op de eerste plaats aan de kerkdeuren en voorts in zie kenhuizen, tehuizen, kloosters enz. In de Groote Houtstraat nabij het Verwulft in Haarlem is maandag een „Kijk U Rijk"-bord naar beneden ge komen, doordat aan een zijde de draad waaraan het bord was opgehan gen knapte. Er deden zich geen persoon lijke ongevallen voor. Bij nader onder zoek bleek, dat het bord nabij de Groote Houtbrug ook op vallen hing. De commandant van de brandweer heeft het bevel gegeven alle borden steviger op te hangen. De borden zjjn aangebracht in verband met een ac tie, die de Groote Houtstraat Vereni ging organiseert ter gelegenheid van haar vijftig-jarig bestaan. Donderdag 19 maart zullen de leden van de afdeling Heemstede van de ka tholieke bond van bejaarden en gepen- sionneerden hun jaarlijkse bezinnings dag houden Welke zal beginnen met een h. mis in de kerk van O.L.Vrouw He melvaart om negen uur. Daarna zal men aanzitten aan een gezamenlijk ont bijt in „Anno Santo" dat zal worden ge volgd door een lezing van de emiritus- pastoor Vinck. De jaarvergadering zal naast de ge bruikelijke punten ook de verkiezing van een nieuw bestuurslid aan de orde brengen in verband met het bedanken van mevr. Blokker als zodanig. Door het bestuur'wordt in haar plaats can- didaat gesteld mej. J„ de Vries. Donderdag komt in de raadsverga dering van de gemeente Bloemendaal een voorstel aan de orde betreffende de vaststelling van het partieel uitbrei dingsplan in onderdelen Caravankamp De Watertoren. Het ontwerp heeft bü het Haarlemse gemeentebestuur be zwaren naar voren gebracht. Men ver wacht, dat zich bq realisatie van het plan verontreiniging van de drinkwa tervoorziening zou voordoen. Blijkens het ter zake ingewonnen advies van de inspecteur van de Volksgezondheid te Leiden behoeven de bezwaren niet door slaggevend te zqn mits aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan. B. en W. stellen voor, waar inderdaad aan de voorwaarden voldaan kan worden, het bezwaar van de gemeente Haarlem on gegrond te verklaren. Het eerste voetbalelftal van Lisse speelt zondag in tegenstelling tot wat in het officiële programma staat ver meld tegen het Haarlemse THB. Aan vankelijk zou Lisse ASC ontmoeten, maar op verzoek van deze club is de wedstrijd uitgesteld. Door een overwin ning behaalt Lisse het kampioenschap van zqn afdeling en komt daardoor in aanmerking voor de promotiecompe titie om een plaats in de derde klasse. De wedstrjjd tegen THB wordt gespeeld op het terrein van Lisse en begint om half drie. Door lange levensduur en betrouwbare constructie uiterst economisch in ex ploitatie. Een D.K.W.-eigenaar koopt steeds weer D.K.W. Prijzen vanaf 6995.—. HOUTPLEIN 21 HAARLEM Het zo dicht bevolkte Nederland kent toch nog wel de nodige, ja zelfs noodzakelijke, natuurparels. Van Texel tot Oisterwqk, van het Naardermeer tot het Buurserzand voerde Jan Strq bos gisteravond zqn aandachtig gehoor, bestaande uit de vrij talrijke bezoekers in het Minerva-Theater als een bij uit stek bekwame gids door het bescherm de Nederlandse natuurschoon. Hij deed dit in een vlotte causerie welke geïl lustreerd werd met een aantal kleuren films welke daarmee tevens hun Ne derlandse première beleefden. Het mag bekend worden veronder steld dat Jan Strqbos' grote liefde de vogelwereld is. Met eindeloos veel ge duld heeft hq de parende broeiende en jong uitgekomen vogels benaderd en helder, goed getekend en instructief bij zonder waardevol voor de lens gehaald. Vogels welke de doorsnee Nederlander als buitenlands en dus alleen maar te bezichtigen in instellingen als Artis, be schouwt, blqken door het scherpe en tot het uiterste geïnteresseerde oog van Strqbos te kunnen worden gevon den tussen de rietkragen van het Naar dermeer, op de schorren voor Texel's kust en het laaghout van het natuur reservaat Kampina in Noord-Brabant. Zo zagen de aanwezigen de statige witte lepelaars met honderden nestelen op de moerassige trilbodem langs de Naarderplas en zwom het echtpaar fuut, de kleintjes vastgeklemd op va ders rug snel en geruisloos door het water van de Kortenhoefse plassen. Vo gelspeurder Strqbos vond zo ook tussen het grijsbruin van Texel's t strandland- schap: de in gelijke kleuren getekende strandpluvier, schichtig en opvliegend bij het minste onraad. Alleen het feit dat zovelen bijna drie uur lang geboeid konden worden door eigenlijk alleen maar vogels is al een bewijs van de grote vakkennis en lief de welke Jan Strqbos bij de vervaar diging van deze unieke films ten toon heeft gespreid en van de vlotte woor delijke notities die hij aan de fraaie beel den wist toe te voegen. Ondanks het feit dat de jongeren moeilqker te van gen zqn voor dergelijke facetten van hun opvoeding geloven wij toch wel dat de honderden scholieren van de hoogste klassen der Heemsteedse lagere scho len en de MULO-scholen, welke in de afgelopen twee dagen ook allen deze films getoond hebben gekregen, daar mee wel op een bijna volmaakte wqze een biologie-les hebben gekregen wel ke zij zich later nog vaak en later misschien met wat meer waardering zullen herinneren. Van zijn toehoorders van gisteravond was die waardering zeer duidelijk, getuige het applaus aan het slot van de avond. VROUWENGILDE De afdeling van het katholiek Vrouwengilde houdt hedenavond in „Lion d' Or" aan de Kruisweg een forumavond over „Op voedingsproblemen rond onze middel bare schooljeugd". In het forum hebben zitting pater V. Hutjens, rector van het Mendelcollege; drs. J. Mooy, conrec tor van Sancta Maria; mevrouw T. van der Vaart-ten Berge en mejuffrouw L, Roozen. Tussen 16 en 20 april gaan de leden van het Vrouwengilde op ex cursie naar de „Oranje" en op 24 april wordt in De Leeuwerik een voor lichtingsavond gegeven door het Pro ductschap voor Groenten en Fruit. VROUWENGILDE OVERVEEN Het katholiek Vrouwengilde te Over veen houdt donderdag om kwart over acht een bijeenkomst in Domi. Mevr. N. Beuger-Holthuizen uit Heemstede spreekt over „De veelomvattende taak- van de vrouw in deze tqd". ONGEVAL Een 13-jarig meisje uit Heemstede werd gisteren in de Maria- stichting opgenomen met een hersen schudding na een ongeval op de Wagen weg ter hoogte van perceel 5. Het meis je dat op haar fiets in zuidelijke richting reed moest uitwijken en viel, toen het stuur van haar fiets het fietsstuur van een ander meisje raakte. Deze laatste bleef ongedeerd. ARM BEKNELD Bq het schoonma ken van een gummi transportband in de N.V. Haarlemse Sodafabriek aan de Spaarndamseweg raakte gistermorgen om kwart over tien een 35-jarige arbei der met zqn rechterarm tussen de band bekneld. Een collega reageerde snel op het hulpgeroep en draaide de band de andere kant op, waardoor de man los kon komen. Hij liep enige kneuzin gen op en werd naar het grote Gast huis overgebracht. WERELDVOLKENRECHT Het Centrum voor Internationale Lezingen organiseert dinsdag 24 maart in res taurant Brinkmann aan de Groote Markt te Haarlem een debatavond. On derwerp: „Grondslagen van een we reldvolkenrecht". Aanvang acht uur. Het gemeentebestuur van Zandvoort heeft zich tot de PTT gewend met het verzoek in de wijk ten noorden van de spoorbaan een telefooncel te plaatsen. Dit deel van Zandvoort breidt zich ge stadig uit; er wonen ongeveer 4000 mensen, maar een publieke telefooncel is daar nog niet aanwezig. Ook is er de aandacht van de bevoegde instan ties op gevestigd, dat zich in „plan- Noord" slechts één brievenbus bevindt en deze is nog tamelijk verdekt opge steld. Ten gerieve van de bewoners van deze wijk is ook uitbreiding van het aantal brievenbussen gevraagd. Woensdag 1 april zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer P. A. D'Hont in functie trad als koster van de pa rochiekerk van St.-Agatha te Zand voort. Hij volgde toen zqn vader op, die op betrekkelqk jeugdige leeftijd was overleden. De heer d'Hont kon zich toen d§ jongste koster van ons land noemen want hij was pas 14 jaar oud toen hem door de omstandigheden de ze functie werd opgedragen. Aanvan kelijk werd hij in de vervulling van zijn ambt bijgestaan door zijn moeder en enkele parochianen, maar allengs ontwikkelde de jongeling zich tot een all-round koster, die liefde heeft voor zqn werk en zqn taak tot tevreden heid van geestelqkheid. kerkbestuur en parochianen vervult. Zqn hulpvaar digheid en opgewekt karakter deden hem allerwegen sympathie verwerven. Het zilveren jubileum zal dan ook niet ongemerkt voorbij gaan. (Van onze handbalmedewerker) Evenals elders is ook het handbalpro gramma van het district Haarlem en om streken in de meest letterlijke zin van het woord afgelopen weekeinde in het water gevallen. Slechts drie wedstrijden gingen door, terwijl Van Nispen wederom voor een onaangename situatie kwam te staan, aan gezien ditmaal tegenstander Rapiditas 2 verstek liet gaan. In de eerste klasse dames eindigde de ontmoeting tussen Zandvoortmeeuwen en Full Speed in een zege voor laatstgenoemde: 24. De stand is nu: Full Speed HBC HOC Z'meeuwen 10 6 9 5 9 5* 9 0 IJmond 2 AHV THB 9 I 9 4 9 6 De Blinkert 11 22 IJmond 10 16 TYBB 9 13 Cone. (Hi.) 11 10 Rapiditas 10 9 2 verliespunten. HBC 2 trok in de tweede klasse B tegen ADO 2 aan het kortste eind (07), waar door de stand er nu aldus uitziet: Concordia 2 9 18 IEV 7 8 ADO 2 10 14 HBC 2 8 2 Blinkert 2 9 9 IJmond 3 9 0 Rest. de eerste klasse heren, waar AHV zijn afkeer voor de laatste plaats demon streerde door een overigens moeizaam behaalde zege van 78 op IJmond 2. De stand: De Blinkert 10 18 Rapiditas 2 9 13 AVA 10 14 Tonegido 8 10 (Zondag 22 maart) 1 HOLLAND-HBC 2 DEM-AFC 3 VELSEN-QSC 4 IVV-WIJK AAN ZEE 5 ZAANDIJK-ADO 6 EGMONDIA-VITESSE 7 WILHELMUS-TYBB 8 VVSB-RVC 9 WARMUNDA-GEEL WIT 10 LISSE-ASC De inzendingen moeten uiterlijk za terdagmiddag in ons bezit zijn. (Zondag 15 maart) le prijs f 10: Th. Bruijnzeels, Aelbert»- bergstraat 9, Haarlem, 8 pt. 2e prijs f 7,50: F. Eliëns, Pieter Kie«- straat 46, Haarlem, 7 pt. 3e prijs f 2,50: P. v. Berkel, Meerdorp- straat 51, Hillegom, 7 pt. 4e prijs f 2,50: W. Beentjes, Rijksweg 101, Heemskerk, 7 pt. 5e prijs f 2.50: Wed. v. d. Ploeg, ZuU- polderstraat 57, Haarlem, 7 pt. VOLKSDANSEN Een volksdans groep uit Hessisch Oldendorf zal za terdag 28 maart van negen tot half tien 's avonds in de gravenzaal van het Haarlemse stadhuis een volksdans- demonstratie geven in Schaumburger klederdracht. (Niet officiële koersen) Vorig Slot 4% Ned 1958 3% Ned 1953 Staffel 194? 3V2 Ned 1956 3V4 Ned. 1948 3 Ned 1950 3 Vu Ned 1954 314 Ned 1955 11 B.N G Won.bouwl 6 Ned Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H.VA Senembab-MiJ A.KU. Berkel Patent Calvé-Delft Cert Dell Mij Fokker v. Gelder Hoogovens Müllei Co. Philips Gem.bez (Jnilever Billiton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lbn K.L.M. Kon Ned Stoomb My K.P.M Ned Stoom v Mjfe, v Ommeren Ned Scheepvaart Unie Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 D 2Vo Rotterdam '57 Alb Heijn kl. obi. 4 95V4 93»/4 89 89 89% 90% 111% 212 84% 131 1691/4 279% 455 143 210 212% 366 291 53634 467% 234 162.30 146% 128.10 137% 130% 149% 240 130% 104& 84% 95% 124% opening 1M 100% 84% 285% 144.30 537 466% 163.10 135% 130% 130 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp Genera) Electric Genera] Motors Kennecott Copper K.L.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S Steel 16/3 17/3 72*4 74% 52', i 53% 56 58% 82 Vt 81 4514 45% II414 116 341', 34% 44U 44% 573.4 59% 71% 73% 42?4 43 85 8514 67", 6814 55% 55% 51 51% 25 25 92 93% Stemming. vast.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5