Electriciën voor rijden onder invloed berecht a.s.-j Géén gewoon laxeermiddel I Natu-raLax Kees Verwey gaat portret van J. B. Schuil schilderen Van Weert Jan Visser gehuldigd Bloembollencultuur gaat weer praten over de Beurs ZONDER RENTE KLEDING TERMIJN Tegen directeur ƒ300,- en half jaar niet rijden geëist voor inrijden op groepje voetgangers Mr. Kwint weer in conflict met Velsens raad IN PAASTIJD WEER GROOTS VOETBALTOERNOOI TUSSEN 189 SCHOOLELFTALLEN Seminarie Hageveld dit jaar ook van de partij Feestelijke huldiging door middelbare scholieren in de schouwburg Forumavond van Vrouwengilde J HAARLEMSE KLEDING CENTRALE DONDERDAG 19 MAART 1959 PAGINA 5 HAARLEMSE RECHTBANK 30 jaar ervaring Telefunken Radioverkoop en Reparatie Haarlem e.o. Films Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Thor Auto niet voor privé-gebruïk Slingerende truck beschadigt gepar keerde auto Drukte op Haarlemse sportvelden Veertig jaar schoolvoorstellingen in Haarlem ANEGANG 46 HAARLEM Programma 25 maart K.A.B.O.-HAARLEM HIELD JAAR VERGADERING N.Z.H.-chauffeur sloot deur te vroeg 40 DESSINS in „TON-SUR-TON" zonder prijsverhoging op JANSSTRAAT 63 RUIME KEUZE: Demi's - Kostuums Pantalons - Colberts Japonnen - Mantels Damespantalons Regenmantels enz. La Femme Hollan daise" Voorjaarscollectie van Robert Mahieu Beurs van Amsterdam Beurs var Vork De officier van justitie bij de Haar lemse Rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman heeft vanmorgen te gen een 46-jarige electriciën uit Bever wijk, die ervan verdacht werd in de cember van het vorig jaar in Heems kerk onder invloed een auto bestuurd te hebben, een maand gevangenisstraf en twee jaar ontzegging uit de rijbe voegdheid geëist. Twee politieambtena ren werden door een 26-jarige monteur uit Limmen gewaarschuwd, dat op de Rijksstraatweg eèn auto reed, waarvan de bestuurder kennelijk onder invloed Verkeerde. De monteur had hem rare bokkesprongen zien maken. De beide po- litie-ambtenaren gingen met de auto van de monteur op onderzoek uit en troffen even later in de Vlaanderen- straat te Heemskerk de verdachte links Van de weg aan. Volgens een van de verbalisanten rook de man naar drank en was hij ook niet zo vast ter been. De electriciën verklaarde vanmorgen voor de Haar lemse Rechtbank, die gepresidieerd Werd door mr. P- E. Bloemarts, dat hij zich onwel voelde. Uit het politieverhoor was komen vast te staan, dat hij in een café zeven consumpties had gebruikt. Hoeveel borreltjes hebt u gedronken?" vroeg een der rechters. ,,Vier," ant woordde de verdachte. Volgens hem was dit aantal niet te veel. Dat hij een paaltje op de Rijksstraatweg omver had gereden herinnerde hij zich niet meer. In zijn requisitoir deelde de officier me de, dat de electriciën de bloedproef had geweigerd. Een 29-jarige directeur uit Rotterdam die op instigatie van zijn broer in hoger beroep was gegaan van het vonnis van de Zaandamse kantonrechter stond ver volgens terecht. Voor de behandeling van deze zaak moest de rechtbank in raadkamer beslissen of de directeur nog Wel ontvankelijk was. Veertien dagen Advertentie KR OUWELS - Koninginneweg 6 CINEMA PALACE: Pikant verlof in Parijs, volw.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur FRANS HALSHet verleden slaat toe, 14 7| E15 uur 9 1°'uu?eratie Amsterdam, 14 j.; 2. 4.15. 7. ^>e onsterfelijke wals, 14 j.; 2 en M?.'p3RVA: Wo. en do.: De twaalf gezwo- renen, 14 j.; 8.15 uur> REMBRANDT: l want to live, 18 j.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Lafayette escadrille, 18 U 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO De wanhoop van Inspecteur Gi deon, 14 j.; 2.15, 7, 9.15 uur. Vrijdag 20 maart CINEMA PALACE: In love and war, 18 j.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Frans HALS: Stormkracht 12, 14 3.; 2.30, 7, 9.15 uur. LIDO- Fraulein zonder beroep, ontr. LUXOR: Lading des doods, 14 3.; 2, 7, 9.15 uur. MINERVADas einfache Madchen, 14 j.; 8.15 uur. REMBRANDTGouden regen van het geluk, 18 jaar; 2 en 7.30 uur. ROXY: De man zonder angst, 14 j., 2.30, 7. 9.15 uur. STUDIO: The bridge on the river Kwal, 14 jaar; 2 en 8 uur. Donderdag 19 maart Concertgebouw, 7.30 uur: Christelijke Ora toriumvereniging met de „Matthaus-Pas- sion" o.l.v. George Robert, m.m.v. het N.Ph.O. en knapenkoor „De zingende klok ken". Schouwburg, 8 uur: Puck met „De vrek", •en blijspel van Molière. Regie: Cas Baas. Vrijdag 20 maart Minerva, Heemstede, 8 uur: Concert door Anner Bijlsma, violoncel, en G. van Renesse, vleugel. (Heemsteedse Kunstkring). Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Puck thet „De vrek", een blijspel van Molière. Regie: Cas Baas. Parochiehuis, Zandvoort, 8.15 uur: cau serie over het onderwerp „De gekruisigde Wereld". BEVALLEN van een ZOON: L. Eer- hart-Oudolf; J. Schoonderbeek-Selhorst; E. van Eerden-Lubbers; M. Rozen- veld-van Zeggeren; M. J. Hoogendoorn Verboog- T J. Rügebregt-Hofland. BEVALLEN van een DOCHTER: W. N- Hackfoort-van der Ende. OVERLEDEN: H. van Wechem, 58 i-i Kamperlaan; P. List, 82 j., Scho tersingel- C J van de Nouwland, 80 5-, Schotersingel; F. J. N. Schepers, 63 j.; Kamperlaan; A. Schermer-Kos- sen, 75 j., Westerhoutstraat; E. M. An- heveldt-Lettinga 43 j., Overtonweg; E. W. G. Hirsch-Baudisch, 77 j., Pr. Mau- ritsiaan; G. J. M. van Dam-de Haas, 62 j., Linschotenstr., C. M. Bais-God- schalk, 80 j., Gasthuisvest. ONDERTROUWD: K Kampman en M. Porcelijn; A. Wijnand en T. Wester huis; J. Stienstra en J M Korsman; A. P. van Puffelen "en A. G..M. Huij- boom; J. P. ten Hoeve en K. Jumelet; FS, Mosch en M.Trouwen; E. de Goede en A. J. J. de Vos; G. A. Schel- tema de Heere en R. Chabot; F. J- Szemenyei en I. de Leth; J. D. J. van der Heijden en M. Brans; J. van Eek en I. Bos; T. J. Zinken en N. M, Dorland; F. S. Axwijk en G. E. van de Pol; T C. Verver en M. A. T. Spee; W. F. Koene en A. M. Koster; J. Mansvel- der en S. van der Leede; J. Beeksma en M. Boonstra; P. de Groot en S. L. KL Roosloot; J. J. S. Blokker en J. A. Van den Aakster. GEHUWD: S. A. Welsing en A. Bat tels: C. P. van der Ploeg en W. E. Hiel K. A. J. Rijerse en H. G. Vissers; ■L P. Heeremans en B. W. Stavenuiter; B- Hoogerbeets en H. C. Boom; C. van der Beek en M. J. H. van Wilpen; A. N. Hoogen en H. H. Sleurink; J. N. K Burger en T. M. van de Haterd; W. Kamerman en W. G. van den Bogaard; J. de Mol en C. J. Djjkzeul. Advertentie na de vastgestelde termijn had hij pas gebruik gemaakt van de gelegenheid om in hoger beroep te gaan. De direc teur zou op 22 december 1957 op de Westzanerdijk te Zaandam op een groepje voetgangers zjjn ingereden. ,,De politie had gezegd, dat ik door moest rijden," voerde de verdachte als verweer aan. Een 37-jarige rijschoolhou der uit Zaandam kwam niet onder de auto terecht, omdat hij nog net op tijd door een vriend, een 37-jarige ambte naar opzij werd getrokken. Beiden wa ren vanmorgen op de zitting als getui gen aanwezig. De rijschoolhouder ver klaarde, dat verschillende mensen van de dijk hadden moeten afspringen om u ye2e.Ujf te redden. „Het is toch onbehoorlijk, wat u gedaan hebt?" zei de president. De verdachte gaf dat toe. De officier van justitie verweet de jon ge directeur een totaal onjuiste ver- keersmentaliteit en eiste tegen hem een geldboete van 300 subs, twee maanden hechtenis en zes maanden ontzegging uit de rijbevoegdheid. Tegen een 24-jarige grondwerker uit i Beverwijk vroeg de officier van justi- i tie bij de Haarlemse Rechtbank bevesti ging van het vonnis, dat de kantonrech ter van Zaandam hem had opgelegd: zeven dagen hechtenis voorwaardelijk, een geldboete van 75 en één jaar ont zegging uit de rijbevoegdheid. De jonge grondwerker zou op 8 juni van het vo rig jaar op de Genieweg onder Assen delft met zjjn motor een bocht te on voorzichtig hebben ingereden, waardoor hij in een sloot terecht kwam. Met hem een vriend, een 20-jarige grondwerker, eveneens uit Beverwijk, die zich van het hele geval niets meer herinnerde. Ook wat deze Beverwjjker tegenover de po litie na het ongeval had verklaard, her innerde hij zich niet meer. De verdach te zei, dat hij met een snelheid van ongeveer dertig kilometer had gereden. Volgens de officier van justitie was de straf van de Zaandamse kantonrechter niet te hoog. In al deze zaken zal de rechtbank op 2 april vonnis wijzen. Tegen een 43-jarige bankemployé uit Haarlem eiste de officier van justitie vanmiddag een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, een geldboete van 500 en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Hem was rijden onder invloed ten laste gelegd. Op zaterdag 3 augus tus 1957 zou hjj op de Leidsevaart in Haarlem een motorrijder hebben aan gereden. Volgens getuigenverklaringen gedroeg de employe zich na de bot sing als iemand die onder invloed ver keert. In het proces-verbaal was een verklaring van een huisgenote van de bankemployé opgenomen dat de ver dachte niet in staat geacht mocht wor den een auto te besturen. Op het ogen blik wordt de employe in een psychia trische inrichting verpleegd. Met het oog daarop wilde de officier van justi tie geen vrijheidsstraf eisen. De burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, heeft in de gemeen teraad moeten horen, dat de ge meente wel zal overgaan tot de aanschaf van een nieuwe personenauto voor f 13.000, maar dat de burgemeester deze wagen niet voor privédoeleinden mag gebruiken, zolang er geen regeling is getroffen tussen hem en de gemeente. Eertijds hebben de ra: .leden het standpunt ingenomen, dat voor privé- ritten een regeling moest worden getrof fen over de vergoeding van kosten, maar thans wensen zij eersi een kostenrege- ling op tafel te zien vóór de burgemees ter wordt toegestaan de auto voor parti culiere doeleinden te gebruiken. Voorts is de Velsense raad twee uur in besloten zitting bijeen geweest om de ontslagaanvrage van de burgemeester als voorzitter van het curatorium van het gymnasium Feliseriu- te behande len. In deze zitting is het heet toege gaan. Van buiten de raadzaal waren de besprekingen te volgen. De burgemeester zal in het curatorium worden opgevolgd door de wethouder van onderwijs. Op de Zandvoorterlaan in Heemstede is gistermiddag een geparkeerde bestel auto aan de linkerkant aanmerkelijk beschadigd door de slingerende opleg ger van een truck. De chauffeur daar van is doorgereden. Hij zou niets ge merkt hebben. Inmiddels is hij geïden tificeerd: hjj reed een vrachtwagen van een conservenfabriek uit Breda. BOTSING Woensdagmorgen om streeks half elf liepen twee personen auto's nog al wat materiële schade op, toen zij tegen elkaar botsten op de hoek Bloemendaalseweg Dr. D. Bakker laan. Een uit de richting Overveen komende op de Bloemendaalseweg rij dende 38-jarige huisvrouw uit Aerden- hout verzuimde voorrang te verlenen aan een voor haar van rechts uit de dr. Bakkerlaan komende auto. Advertentie Natu-raLax werki anders en kan zonder bezwaar ook bij werk bui- ienshuis gebruikt worden. Natu-raLax is géén gewoon laxeer middel, maar herstelt de natuurlijke regelmaat, zodat U met een gerust hart elke dag aan uw werk kunt gaan, ook buitenshuis of op reis t ,de regelmaat van de klok' Een uitkomst bij hardnekkige verstoppingl De afgelopen weken heerste er op de Haalemse sportvelden een op merkelijke bedrijvigheid. In het middelpunt van de belangstelling stond steeds de voetbal, het speelse ronde ding, dat voor een groot deel van de Haarlemse jeugd een bijzondere aan trekkingskracht bezit. Het was niet zo maar, dat men de laatste weken zo in tensief met de leren knikker manipu leerde, er stonden belangrijke zaken op het spel: prestige-zaken. In de vele, opwindende partijtjes tussen klasse-elf tallen is beslist wie de schoolkleuren zullen mogen verdedigen bij het groot ste voetbaïfestijn van het jaar: het Paastoernooi. Volgende week woensdag zullen de eerste wedstrijden om de schoolvoetbalbeker beginnen. Zaterdag 11 april zijn de finales. Er is hard en geestdriftig getraind. Men weet, dat net als bij de „echte" clubs een serie wedstrijden slechts kan worden gewonnen als de konditie van de spelers voldoende is. De techniek kan dan pas volledig worden benut, wan neer het niet ontbreeekt aan uithoudings vermogen, aan het felle sprintje, dat de ene speler juist de meerdere doet zijn van de andere. Bij de vorige Paas- toernooien was al duidelijk te bemer ken, dat sommige schoolelftallen gede gen waren voorbereid en meestal bleek dit de doorslag te geven bij de zware laatste wedstrijden. Ook dit jaar zal er vurig gestreden worden om de overwinning, want ieder elftal is be lust op de triomfantelijke finalestrijd, die vele toeschouwers trekt en die bij een gunstig resultaat het enthousiasme van de mede-scholieren op het kook punt brengt. Zoals bij vroegere Paastoernooien heeft de Schoolvoetbalcommissie van de K.N.V.B., afdeling Haarlem een com petitie ontworpen voor vijf afdelingen, van A t-m E. In de A-afdeling komen elf elftallen uit. Opmerkelijk is wel, dat hierbij het eerste team is van het seminarie Hageveld, dat voor zover wij weten nog nimmer in deze interessante strijd gewikkeld is geweest. Hageveld is de eerste ronde vrij, maar moet op woensdag 1 april aantreden tegen een sterke tegenstander, ni. de winnaar van de wedstrijd tussen de H.T.S. en het Kennemer Lyceum. In de eerste ronde komt voorts het Triniteitslyceum uit te gen het Laurens Coster Lyceum, ter wijl het Mendelcollege tegen de Rijks kweekschool speelt. Zowel in de A- als in de andere af delingen duren de wedstrijden 2 maal een half uur, de eindstrijd duurt in de A-afdeling twee keer drie kwartier. Is de stand na afloop van een wed strijd gelijk, dan neemt elke partij drie strafschoppen. In de eindstrijd wordt de speeltijd bij gelijk spel met 2x7Vs minuut verlengd. Zoals de aankondiging aan de verschillende scholen vermeldt is het dragen van rugnummers niet toe gestaan. In totaal nemen 189 elftallen aan dit toernooi deel, t.w. 11 in de A-, 14 in Staande hebben honderden middel bare scholieren uit Haarlem en omstre ken gistermiddag de oud-toneelrecen sent en schrijver van jongensboeken, J. B. Schuil, een donderende ovatie gebracht. Dat gebeurde op de plaats, die men zich nog moeilijk kan denken zon der de heer Schuil: de Haarlemse stadsschouwburg. Op 9 april is het veertig jaar geleden, dat mede op ini tiatief van de heer Schuil in de toen pas nieuwe stadsschouwburg de eerste schoolvoorstelling door beroepstoneel werd gegeven. Dit initiatief is in an dere plaatsen overgenomen en het is uitgegroeid tot een normaal onderdeel van bet schoolprogram. De burgemees ter van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, verscheen zelf ten tonele om de heer Schuil met dit feit te com plimenteren. Hij kon hem meedelen, dat B. en W. besloten hebben de heer Schuil ter ere, door de Haarlemse kunst schilder Kees Verwey een portret te laten maken van de heer Schuil, ter plaatsing in de stadsschouwburg. Behalve de burgemeester en diens echtgenote, gaven verschillende wethou ders en raadsleden, al dan niet verge zeld van hun echtgenoten, blijk van hun belangstelling tijdens deze huldi ging, die voorafging aan de schoolvoor stelling van Molière's „De Vrek", die door de toneelgroep „Puck" ten tonele werd gevoerd. Burgemeester Cremers herinnerde eraan, dat de heer Schuil zeer veel gedaan heeft voor de culture le ontwikkeling van het Haarlemse pu bliek, en dat hjj daarmee begonnen is bij de schooljeugd. In 1925 is hem daar voor door de schoolverenigingen een krans omgehangen, maar nu willen B. en W. van Haarlem hem een blijven der eer bezorgen. Vandaar, dat nie mand minder dan Kees Verwey ge vraagd was een portrait van de heer Schuil te schilderen. Een enthousiast applaus van het jeugdig gehoor toonde aan, hoezeer men met dit besluit inge nomen was. Nadat felicitatietelegrammen waren voorgelezen van oud-burgemeester Rei- nalda en van Georgette Hagedoorn, sprak de gemeente-archivaris, mejuf frouw dr. G. Kurz, die veertig jaar geleden als leerlinge van het stedelijk gymnasium de eerste schoolvoorstel ling had bijgewoond. Ze merkte op, dat de heer Schuil zelf al eerder schoolvoorstellingen gaf; in de schouw burg aan de Jansstraat, waar hij voor de schooljeugd op gezette tijden uit zijn jongensboeken voorlas. Mejuffrouw Kurz overhandigde de heer Schuil een prachtig boeket. Met de handen hoog boven het hoofd dankte de heer Schun voor het jeugdig enthousiasme, dat opnieuw uit de zaal opklonk. Namens de leerlingen zelf spraken Trudy Coté en Ad Pronk. De heer Schuil heeft nooit over het jeugdpro bleem gesproken, aldus de leerling Pronk. Hij heeft een practische oplos sing gezocht, door de jeugd in de ge legenheid te stellen kennis te maken met het mooie. Talloze Haarlemmers heeft hij de liefde voor het toneel bjj- Namens de middelbare scholieren van Haarlem en omstreken viel Trudy Cote en Ad Pronk de eer te beurt de heer J. B. Schuil te huldigen, tijdens een korte plechtigheid gistermiddag in de stadsschouwburg, voorafgaande aan de schoolvoorstelling van „De Vrek" van Molière do r de toneelgroep „Puck". gebracht en „het jeugdprobleem hier in de zaal is U daar verschrikkelijk dankbaar voor". Leerling Pronk deel de mede, dat deze huldiging zo ge heim gehouden was, dat zelfs de aan wezige leerlingen niets wisten, wat er aan de hand was toen zij de schouw burg binnenkwamen. „Maar we heb ben stiekum het entreegeld iets ver hoogd, zodat we kunnen zeggen dat iedereen aan ons cadeau heeft bijge dragen". En dat cadeau bleek een prachtige zilveren sigarettendoos met inscriptie te zijn. Als gast van de toneelgroep „Puck" was de acteur Jan Musch aanwezig, dié zelf zo talloos vele malen de titelrol heeft gespeeld in Molière's Vrek. Toen hij hoorde van de huldiging van de heer Schuil, wilde hij niet achterblijven en op de hem eigen, joviale en anecdoti- sche wijze, sprak hij zijn oude vriend Schuil toe. „Samen zijn we al 167 jaar!" Als er gehuldigd moest worden, Schuil hield jij je altijd goed schuil Maar nou hebben ze jezelf te pakken en je hebt het verdiend. Nu ben je zelf „in staat van huldiging" gesteld. Jan Musch noemde oud worden geen verdienste. Het gaat er maar om, wat je met je jaren doet. Met een krachtige handdruk complimenteerde hij tenslotte de heer Schuil. Zelf kreeg Jan Musch ook bloe men aangeboden en de leerling Pronk bleek voor de man achter de schermen van de schoolvoorstellingen schouwburg directeur Herman Deinum, eveneens een cadeautje te hebben meegebracht. WONINGBOUW Op vrijdag 20 maart 's avonds om 8 uur houdt de kring Oost van de K.A.B. een belangrijke bij eenkomst in het gebouwtje van de speeltuinvereniging .Kindervreugd" De heer A. Rood, gemeenteraadslid van de K.V.P. en voorzitter van de wo ningbouwvereniging „Sint Bavo Oost" zal dan spreken over problemen van de woningbouw. de B-, 40 in de C-, 48 in de D- en 76 in de E-afdeling. Er wordt gespeeld op het RCH-terrein, het Heemsteedse Sportpark, het H.F.C.-terrein, het ter rein aan de Schaikwijkerweg, het Van der Aartsportpark, de velden aan de Van Oosten de Bruijnstraat, het TYBB- terrein, het Haarlem-terrein, het EDO- terrein, het terrein van Bloemendaal en het Schoten-terrein. Op woensdag 25 maart wordt alleen in de D- en in de E-afdeling een pro gramma afgewerkt, al komen dan nog lang niet alle elftallen aan de beurt. Woensdag luidt het programma: Afdeling D: Mendelcollege 6-St.-Hen- ricus ULO 4, 2 uur RCH; Triniteitsly ceum 3-r.-k. LTS 9, 2 uur RCH; Trini teitslyceum 5-r.-k. LTS 8, 3.15 uur RCH; Triniteitslyceum 4-r.-k. LTS 7, 3.15 uur RCH; St.-Jozef ULO 3-St.-Jeroen ULO 5, 2 uur Heemst. Sportp.; St.-Jeroen ULO 4-r.-k. ULO (Oost) 1, 3.15 uur H. Sp.; Mendelcollege 5-St.-Ger. Majella- sch. 2, 2 uur H. Sp.; Mendelcollege 4- St.-Henricus ULO 3, 3.15 H. Sp. Afdeling E: R.-k. Opl. School Nw. Gracht-St.-Adelbertussch. BI.daal, 2 uur Van O. de Br.str.St.-Bavoschool W' gracht-St.Josephschool Bl.daal, 2 uur Van O. de Br. str.; Dr. A. Ariënsschool- Kard. de Jongschool, 3.15 Van O. de Br.str.; r.k Oul. St. Antoniussch, A'hout- St.-Bavoschool 2 (Eemstr.), 3.15 Van O. de Br.str.; St.-Bavoschool 1 (Eem- str.)-Pius X school 1, 2 uur Sch.w.weg; St.-Aloysiusschool H' stede-St.-Canisius- sch. 1, 2 uur Schalkw. weg; St. Anto niussch. 1-Jacobasch. 1, 2 uur Sch.w.weg; St.-Aloysiussch. (O'veen)-St.-Petrus Ca- nisiussch. 3.15 Sch.w.weg; St.-Bonaven- turasch-St.Willibrordussch., 3.15 Sch.w. weg; St.-Bernardussch.-St.-Jozefsch. H' stede, 3.15 Sch.w.weg. De afdeling Haarlem der K.A.B.O. heeft een goed bezochte jaarvergade ring gehouden. Nadat de notulen waren goedgekeurd bleek uit het verslag de kascommissie, dat de bescheiden van de penningmeester in orde waren. De begroting 1959 werd goedgekeurd. Hier op was een bedrag uitgetrokken, dat zal worden aangeboden aan het jubi leumcomité, dat, bjj de viering van het gouden feest van de bond op 12 en 13 mei in het Kurhaus te Scheveningen, aan het hoofdbestuur een feestgave zal aanbieden namens de afdelingen. Uit het jaarverslag van de secretaris, waarin de verschillende activiteiten der afdeling belicht werden, bleek o.a. dat zowel de bond als de afdeling snel groeien. De bond is de 35.400 leden reeds gepasseerd, terwijl de afdeling Haarlem iedere dag het 500e lid kan in schrijven. Tengevolge van de steeds gro tere deelname zal de Algemene H. Communie met feestelijk ontbijt dit jaar niet, zoals tot dusver, in de maand no vember plaatsvinden, doch op zondag 28 juni, daags voor het feest der beide bondspatronen St.-Petrus en Paulus. Bij de bestuursverkiezing stelde H. W. Hessling zjjn functie vrijwillig beschik baar voor een jongere. In zijn plaats werd gekozen J. A. M. Sweijen. Met een dankwoord belichtte de voorzitter het vele werk dat Hessling, in de ve le jaren dat hij bestuurder is geweest, heeft verricht. De periodiek aftredende bestuursleden, H. Groskamp, J. M. Hilterman, J. F. v. d. Meijden en J. A. v. d. Pol, werden bij acclamatie herko zen. Hierna werd even gepauzeerd, waaronder zes van de fraaie K.A.B.O.- zakagenda's gratis verloot werden. Voor de afvaardiging naar het komend bondscongres werd aangewezen het da gelijks bestuur, te weten: B. B. v. d. Berg, J. A. v. d. Pol en J. M. Hilter man. Na enige gedaohtenwisseling wer den nog als eventuele extra afgevaardig den aangewezen H. G. L. Tesselaar en H. Groskamp. Bij de verkiezing van een lid voor het hoofdbestuur werd besloten te stemmen op de heer Vonk te Til burg. Voor het aftredende lid der kas commissie H. W. de Vos, die reglemen tair niet terstond herkiesbaar is, werd benoemd C. J. Faas. Nadat van de rondvraag nog een ruim gebruik werd gemaakt, sloot de voor zitter deze zeer geanimeerde vergade ring. De 78-jarige mevrouw F. uit Haar lem die gistermiddag op de tijdelijke halte van de N.Z.H. op de Heemsteedse Dreef hij de Blauwe Brug uit een bus wilde stappen, werd ernstig gewond omdat de bestuurder te snel weer weg reed en zijn portier sloot. De oude dame was nog niet geheel uit gestapt, toen de deur zich reeds sloot. Ze kwam te vallen op de trot toirband en moest naar het Diakones- senhuis vervoerd worden, waar men een gebroken knie constateerde. Tegen de N.Z.H.-chauffeur is proces verbaal opgemaakt. In het Waaggebouw aan de Dam straat hoek Spaarne te Haarlem, in de sociëteitskamer van het Genootschap Kunst Zij Ons Doel, zijn woensdagmid dag vele kunstenaars en andere belang stellenden de Haarlemse schilder en graficus Jan Visser komen feliciteren bij gelegenheid van diens tachtigste verjaardag. Het werd een gezellige bij eenkomst, waarvan het hoogtepunt werd de aanbieding van een televisie toestel aan de jarige namens de leerlin gen en oud-leerlingen van de heer Vis ser en verschillende kunstgenootschap pen. De gelukwensen kwamen van vele zijnden. De kunstenaarsvereniging Arti werd vertegenwoordigd door de voor zitter G. Rooyaards, „De Brug" had zijn vertegenwoordiging in enkele be stuursleden. De heer D. Bekking was aanwezig namens „De Onafhankelp- ken" en de heer J. Clay namens „De Groep". Van het Genootschap „Kunst Zij Ons Doel", de vereniging die de re ceptie had georganiseerd, was onder andere de voorzitter F. Souwer aanwe zig. Voorts werd de heer Visser onder meer gefeliciteerd door de musicus Piet van Egmondt, de glazenier Nico Schrier, de lettertekenaar S. H. de Roos en de schilder H. F. Boot. Het re ceptiealbum zal voor de heer Visser een blijvende herinnering zjjn aan zijn tachtigste verjaardag. Er staan de na men in van velen die hem een goed hart toedragen. „Moeten de ouders er erg achter heen zitten, dat hun kinderen regelma tig huiswerk maken? Is het raadzaam ze te verbieden deel te nemen aan feestjes, wanneer het schoolwerk er onder zou kunnen lijden, mogen de kinderen op gezellige avonden cola-tick drinken, is het noodzakelijk dat de le raren bezoek aan goede toneelvoor stellingen stimuleren?" Deze en der gelijke vragen en problemen kwamen gisteravond aan de orde tijdens een vooral na de pauze interessante forum avond van de afdeling Haarlem van het Katholiek Vrouwengilde. Het forum, dat bestond uit pater J. Hutjens, rector van het Mendelcollege, drs. J. Mooy, conrector van Sancta Ma ria, mevrouw T. van de Vaart-ten Ber ge en mej. L. Roozen, onderwijzeres aan de St.-Theresia Ulo, kreeg na een inleidend woord door de vlce-voorzit- ster van het Vrouwengilde, mej. C. C. C. Stavenuiter, voldoende gelegenheid om zjjn standpunten inzake „De opvoe dingsproblemen rond onze middelba re schooljeugd", zoals het onderwerp van de discussies luidde, naar voren te brengen. Men was van mening, dat zgn. „leuke avondjes" niet te frequent mogen plaatsvinden, omdat zij zeer af leidend werken en er toch heus voor de jongelui genoeg ontspanningsmoge lijkheden zijn, vooral tijdens de vakan ties. Het forum stelde zich voor, dat enige samenwerking tussen de school en de ouders in deze vruchtbaar zou kunnen zijn, waarbij niet kan worden ontkend, dat juist de laatsten op het kind een beslissende invloed hebben. Van groot belang is of de verhouding tussen ouders en kind gezond en eer lijk groeit. Kan men elkaar vertrou wen, worden moeilijkheden stijlvol en karaktervast opgelost of ontstaan er onbewust twee p a r t ij e n, waartussen wantrouwen is en sportiviteit ver te zoeken. Deze kern van de zaak geldt voor welhaast bijna ieder probleem, dat zich voordoet bij de opvoeding. De ouder moet zijn zoon of dochter in een sfeer van aanhankelijkheid en liefde vormen, of gelijk een der forumleden het sub tiel uitdrukte, laten opgroeien, hetgeen natuurlijk niet mag ontaarden in non chalance. Het is dikwijls nodig dat het kind wordt gecorrigeerd, maar als hem het gevoel voor de juiste verhoudingen is bijgebracht, zal hij dit accepteren. Daardoor zal het wederzijds begrip meestal nog sterker worden. K.A.B.-OOST Vrijdag 20 maart houdt de kring-Oost van de Haarlemse K.A.B. in het gebouw van de speeltuin „Kindervreugd" een bijeenkomst, tij dens welke de heer A. Rood zal spre ken over de woningbouw. Er kunnen vragen worden gesteld. Advertentie „Ton-sur-Ton", de grote mode voor overhemden Non-Iron of Sanfor wit - grijs - beige 11.95 15.90 19.75 Voor 't eerst: Hoog- glanzende Non-lron (hagelwit 17.90 ANEGANG 17 OVERHEMDEN NAAR MAAf Op maandag 20 april zal het bestuur van de Koninklijke Algemene Vereni ging Bloembollencultuur In het Haar lemse Concertgebouw aan de Algemene Vergadering de vraag voorleggen waar in de toekomst de zetel der vereniging gevestigd zal moeten worden: in Haar lem of in Hillegom. Nadat in december 1957 de algemene vergadering het be stuursvoorstel van de hand wees om de zetel der vereniging te vestigen in een nieuw gebouw, waarvoor de ge meente Haarlem een prachtig terrein aan het Frederikspark op de hoek van de Dreef en 't Frederiksplein had aangeboden, heeft het bestuur naarstig naar nieuwe mogelijkheden gezocht. Gaandeweg kwam men terug op een vroeger plan om het bestaande Krela gehuis na een ingrijpende verbouwing en vergroting te laten voldoen aan de eisen, die aan een modern beursge bouw gesteld mogen worden. De gemeente Haarlem heeft daarop aan haar dienst voor Openbare Wer ken opdracht gegeven een nieuw plan uit te werken voor modernisering en vergroting van het Krelagehuis. Dit zou aan „Bloembollencultuur" worden aangeboden om aan te tonen, dat men door verbouwing van het Krelagehuis waarbij ook omliggende gebouwen en woningen getrokken zouden moeten worden het beoogde doel kan berei ken. Dit ontwerp is gemaakt door de architecten D. H. Heiloo en mejuffrouw ir. M. Sweers van Openbare Werken. Het is bedoeld als een service van de gemeente aan „Bloembollencultuur" en houdt helemaal niet in, dat het ook wer kelijk uitgevoerd zal worden, wanneer de Algemene Vergadering besluiten mocht haar zetel in Haarlem te vesti gen. Het andere plan, dat aan de alge mene vergadering zal worden voorge legd is van de hand van de architec ten Vogel en Dik. Dit plan houdt een vergroting in van het Treslong-complex in Hillegom. Beide plannen moet men dus zien als ontwerpen, waarvan de uitvoering beslist niet zeker is. Waar het de Algemene Vergadering op 20 april om gaat is: de beantwoording van de vraag of men in Haarlem blijft of naar Hillegom verhuist. De ontwerpen tonen slechts de mogelijkheden aan van verbouwing van bestaande complexen, zodat deze eventueel voor het beoogde doel geschikt worden gemaakt. De be slissing over de toekomstige vestigings plaats is uiteraard van tal van andere factoren afhankelijk, waaronder de fi nanciële zeker niet de minste belang rijke is. Ook de mate van medewer king der gemeente van vestiging zal ongetwijfeld een woordje meespreken. Advertentie 99 In dit modeshow-seizoen toonde ook Robert Mahieu uit Heemstede gisteren zjjn collectie voor het komende voor jaar, in Hotel Bouwes te Zandvoort. De show stond onder auspiciën van het C.C.K.P., de nationale organisatie voor Gerepatrieerdenzorg te Den Haag. Zijn collectie noemde hij „la femme hollandaise". Zij deed echter niet hele maal „hollandaise" aan, door het ver werken van exotische batikstoffen in ve le modellen. Aan de andere kant werd hij verschil lende malen geïnspireerd door typisch Hollandse klederdrachten, zoals die van de Volendamse en Scheveningse vrou wen. In een groot aantal creaties kwam zjjn grote voorliefde voor draperiëen naar voren. Bij de strandkleding, het eerste ge deelte van de avond, hadden wij grote waardering voor de practische geest van de jonge ontwerper, die er voor ge zorgd had, dat deze modellen niet al leen te dragen waren op één van onze weinige hittegolf- of stranddagen. Veel bijval oogstte een driedelig en semble, bestaande uit een strapless hansop, de pantalon tot even boven de knie, een lange ritssluiting van achte ren, met een afneembare, gekleurde rok en een zwarte bolero. Ook „danse de la mer", een soort ballonjurk van een poëtisch zeegroen- blauw, dat deed denken aan de golf slag van de zee en met 'n sluiting van schelp-knopen op de rug, werd met en. thousiasme ontvangen. In het tweede gedeelte, de middag japonnen en cocktailtoiletten, viel voor al de plooiverwerking bij de heupen op, zodat de rok van voren veel nauwer lijkt dan zij is en van achteren wijd vanuit de gemarkeerde taille valt. Vertige d'été, van een katoenen stof met een zonnig Italiaans motief en „Erovita", een kleurig en geraffineerd spelen met wol, raffia en kralen, bleken beide een groot succes te zijn. Ook „Le ciel", een blauw, strapless modelletje van gesatineerd katoen had een boeiende allure. Bij de laatste crea ties trok het bruidstoilet, de „robe fla mingo" de meeste aandacht. Het was vervaardigd van wit be werkt brokaat en had een lange nauwe rok, die onderaan uitliep in een sleep. Kenmerkend voor Robert Mahieu was. dat ook hier de rok afgenomen en als stola gebruikt kon worden, waardoor dit bruidstoilet tevens kan dienen als coctailjaponnetje. Zoals gebruikelijk betekende de bruid het slot van deze collectie, die afgewis seld werd door het tonen van hoedjes van Ido Funderik. Het waren speelse fantasieën van voile en bloemen en zij werden steeds met veel applaus ontvan gen. WITTE KRUIS In het gebouw van de Religieuze Kring aan de Eikenlaan hield de afdeling Aerdenhout-Bentveld „het Witte Kruis" dezer dagen de jaar vergadering. Na het welkomstwoord van voorzitter mr. P. J. Prinsen Geer- ligs werden de gebruikelijke huishoude lijke zaken afgewikkeld. Wat de plan nen voor de toekomst betreft werden genoemd het houden van een moeder cursus en van cursussen E.H.B.O. en gezinsverzorging. Niet officiële Koersen 4% Ned. 1958 3% Ned 1953 Staffel 1947 3% Ned 1956 3)4 Ned. 1948 3 Va Ned 1950 3 Va Ned 1954 314 Ned 1955 n B.N.G Won.bouwl t Ned Handel Mi) Ceri Amsterdam Rubber H VA Senembah-Mtj AJt.O. Berkel Batent Calvé-Delft Cert Dell Mij Fokker v. Gelder Hoogovens Mtlller Co. Philips Gem ber Unilever Bllliton 2e Kon Petroleum 50 Hol] Amerika Lijn K.LJM. Kon Ned Stoomb Mi K.P.M Ned. Stoomv Mij v Ommeren Ned. Scheepvaart Urn- Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 214 Amsterdam '56 214 Amsterdam '56 li 2% Rotterdam '57 Alb Hetin ki obl 4 Vorig opening Slot 19/3 10034 100*1 953é 92H 9^r 93 V* 891/4 891/4 891/2 9054 111& 212 85 851,2 13H/2 1691/2 167 28534 283 230 451 144 144.60 210 215 365 296i2 5371/j 532 46634 4631£ 235 163.20 160.50 1483,4 148*4 130 13734 137 149 237 130 1301/2 118 IO414 84?4 96 1241/a Anaconda Coppei Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Coppei K.L.M Montgomery Ward Radio Corp Republic SteeJ Royal Dutch ^hell tinion UU Southern Pacific Southern Railway Stand OiJ Ny Tidewater U.S Steel Stemming? 17/3 74% 53'4 5814 81 45% 116 34% 44% 59% 7314 43 85'4 68% 55% 51% 25 93% 18/3 73% 53 60% 80«/g 45% 114% 34% 44% 58% 73% 42% 84 68% 55% 51'4 24', 93% nauw Drpshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5