De goudenregen van het geluk 'uxaflex PALMPASEN IN HAARLEM Stormkracht 12 In liefde en oorlog Fraulein zonder beroep De man zonder angst Reprises Lading des doods Plantaardappelen STOELEN EN TENTEN DEZE ZOMER IN ZANDVOORT VIJF ENTWINTIG PCT. DUURDER Conditie in loop der jaren voor gemeente ongunstiger geworden Bronner wil ƒ30.000 meer honorarium SLEUTEL WEG? Expositie over vrijetijdsbesteding ZATERDAG 21 MAART 1959 PAGINA l Haarlem e.o Films Diversen: Apotheken en dokters- diensten Rembrandt Cinema Palace Nieuw filiaal van Blokker in Gen, Cronjéstraat K.A.B.-kring Oost A. Rood spreekt over woningprobleem Frans Hals Roxy Lido WASSERIJ DUYN Burgerlijke Stand Haarlem H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Luxor De ideale zonwering Fa. 3. P. SFNFT ZN. rr REKNO" REINIGT REIN J. M. v. DEURSEN Deken van advocaten aangereden en gewond 1000ste afgestudeerde in Tilburg J. Nelissen uit Haarlem Kindervreugd Mariagaarde Don Bosco Overveen HJf van Eden Noordervreugd Elba Heemstede Typisch en lyrisch Secretaresse verdacht van flessentrekkerij Getuigen gevraagd van ernstig ongeval MODESHOW DE GROOT OVERVEEM Kleverpark Auto over de kop bij de „kop" 90 Hildebrandgroep meer waard Bloembollencultuur In mei speciale ver gadering over een nieuw beursgebouw „DE SLEUTELSPECIALIST" HEEMSTEDE CINEMA PALACE: In love and war. 18 j.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Stormkracht 12, 14 j.; 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.30, 7. 9.15 uur. Di. 2.30, 8 uur. LIDO: Fraulein zonder beroep, volw.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. V.a. ma.: Desirée, a. 1.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: Lading des doods, 14 j. Za. 2, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7. 9.15 u. V.a. ma. 2, 8 uur. Do.: Gezworen kameraden, 18 j.; 2, 8 u. MINERVA: T.m. zo.: Das einfache Mad- chen, 14 j. Za. 2.30, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 u. Ma. en di.: De levensroman van Johann Strauss, a. 1.; 8.15 uur. Wo. en do.: Indiscreet, 14 j.; 8.15 uur. REMBRANDT: Gouden regen van het ge luk, 18 jaar; 2, 7.30 uur. ROXY: De man zonder angst, 14 j.; 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. V.a. ma.: Het beest in mensengedaante, 18 jaar; 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: The bridge on the river Kwal, 2 en 8 uur. Zo. 1.30, 4.30 en 8 uur. Zaterdag 21 maart Concertgebouw, 8 uur: Concert van de Ned. Toonkunst Vereniging .Handel" door Ans Bouter, piano, Jan Hesmerg, viool, Pieter Odé, fluit. Grote Markt, 8.30 uur: Musical Show door de Drumband BATO uit Haarlem. (Alleen bij gunstig weer). Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „Het donker boven aan de trap", een toneelspel van William Inge onder regie van Jan Teulings. Zondag 22 maart Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „Het donker boven aan de trap", een toneelspel van William Inge onder regie van Jan Teulings. Krelagehuis, Leidsevaart, vanaf 10 uur: Nationaal tafeltennistoernooi t.g.v. veer tigjarig bestaan r.k.s.v. TYBB. Maandag 23 maart Brinkmann, 8 uur: De betekenis van Marx in de hedendaagse wereld, lezing G. en W. Brinkmann, 9 uur: De actuele wereldpo litiek, lezing G. en W. Brinkmann, 2 uur: Leerdams glaswerk, lezing Ned. Ver. voor Huisvrouwen. Geb. St.-Bavo, 8 uur: Toneelgroep Luda- mus met „Dialogues des Carmélites" voor KAB, Haarlem. Haarlem Apotheken: Marnix-Apotheek, Mamix- straat 65, tel. 56357; Loomeyer, Barteljo- risstraat 11, tel. 10175; Klinkhamer, Ko ninginneweg 69, tel. 11596. Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts, belle men fa. Mathot, tel. 119900. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Tandarts: M. van Beek, Lorentzplein 33, Haarlem, tel. 21861. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141: Mar griet, Turfmarkt, Haarlem, tel. 21400. Aerdenhouf Apotheek: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, Heemstede, tel. 38197. Doktersdienst: J. Tjakkes, Nic. Beets- laan 6, tel. 42884. Heemstede Apotheek: Zie onder Aerdenhout. Doktersdienst: K. Kout, J. de Wittlaan 23, tel. 38411; A. van Ravenswaay, Zandvoort- selaan 70, tel. 36593. Bloemendaai Apotheek: Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaai, tel. 57903. Doktersdienst: H. Immink, Bloemendaal- seweg 126, tel. 57753. Overveen Apotheek: onder Bloemendaai. Doktersdienst: D. Heeringa, Militairen- weg 18, tel. 56409. Zandvoort Apotheek: Zandvoortse Apotheek, Halte straat 8, tel. 2389. Doktersdienst: C. Robbers, Koninginne weg 34, tel. 2813. Bennebroek Doktersdienst: J. de Graaf, Rijksstraatweg 53. tel. 300. Wijkverpleging: W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 618. Santpoort Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort, tel. 02560-8510. Apotheken (ook nachtdienst)Apotheek De Wilde. Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. 02560-8284, en Bloemendaalse apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaai, tel. 02500-22181. Advertentie De groot opgezette film van Edward Dmytryk (ruim tweeëneenhalf uur). De goudenregen van het geluk, lijdt aan het ernstige euvel dat de romanafkomst er duidelijk aan is af te zien. De film is episodisch, valt in fragmenten uiteen en mist eenheid. Dmytryk verplaatst de toeschouwer naar het Amerika van de burgeroorlog, waar John Shawnessy in het huwelijk treedt met de geestelijk gestoorde Susanna. Haar waandenk beelden vormen voor een groot deel de inhoud van de film, die te traag is, maar die enige variatie krijgt als John dienst neemt en er dus taferelen van de Se- cessie-oorlog kunnen worden vertoond. Een nogal zoetelijk plaatjesalbum, waar in de hoofdpersonen een onverklaarba re drang hebben te getuigen van hun gehechtheid aan hun geboortegrond en waarin de Raintree (de goudenregen) een nogal gezocht motief vormt. Als u het ons vraagt: te lang, niet interes sant genoeg, hoewel bekwaam geac teerd. In Rembrandt voor boven de achttien. Man en vrouw denken in een suggestieve scène het symbool van de kinderjaren van de vrouw te vernietigen. (De gou denregen van het gelukRembrandt). De vlaggen die gisteren in de Gen. Cronjéstraat bijna huis aan huis wa ren uitgestoken, duidden op het begin van de eieractie, maar wellicht heeft ook menigeen een verband gezien tus sen dit feestelijke vertoon en de ope ning van een modern nieuw bedrijf van huishoudelijke artikelen op nummer 81: het veertiende filiaal van Blokker. Twee Blokker-zaken zijn er nu in Haar lem, een in Beverwijk. Het is een mooie zaak geworden met fonkelnieu we spullen in de etalages en een grote verzameling huishoudelijke artikelen in de winkel. Sinds december is men druk bezig geweest om het interieur met on geveer 50 vierkante meter te vergro ten, waartoe men een muur moest wegbreken en andere grote veranderin gen aanbrengen. Architect Molenaar uit Amsterdam ontwierp een fraai ont werp voor dit interieur, terwijl de heer A. de Wit al even bekwaam het tim merwerk voor zijn rekening nam. Gistermorgen werd het filiaal offici eel geopend met vele woorden van dank en waardering, die dikwijls een con cretere uitdrukking kregen in de vorm van fraaie bloemstukken. O.a. spraken de heren P. en A. Blokker van het hoofdbedrijf uit Amsterdam, terwijl de filiaalhouder, de heer H. van den Broek, ook blijk gaf van zijn grote vreugde over het bereikte resultaat. Hij sprak de verwachting uit dat de Cron jéstraat Blokker een 'aanwinst zal vin den, hetgeen wij niet betwijfelen. Tijdens de gisteravond gehouden bij eenkomst van de kring Oost van de Haarlemse Katholieke Arbeiders Bewe ging sprak de heer A. Rood over het woningprobleem. Hij belichtte uitvoe rig de moeilijkheden, ontstaan na de tweede wereldoorlog. De meeste wo ningbouwverenigingen zijn afhankelijk van de overheid geworden, omdat ze met de onderhoudsfondsen van het ou de woningbezit aan de grond kwamen te zitten. Als gevolg van de grote over heidsinvloed vertoonde de woningbouw zeker in de eerste jaren na de oorlog een monotoon aspect. Wat de Haarlem se woningbouw betreft, toonde de spre ker zich geen voorstander van de ri goureuze hoogbouw. Vooral gezinnen met kinderen verlangen naar een huis je met een tuintje. Ook achtte hij de woningtoewijzing door de besturen der woningbouwverenigingen zelf naar eigen keuze dusl te beperkt. De inlei ding van de heer Rood gaf aanleiding tot een uitgebreide discussie onder lei ding van de voorzitter, de heer G. B. Reynders. Naar de roman van Ernest K. Gann „Twilight for the Gods", heeft de Ame rikaan Pevney de film „Stormkracht 12" vervaardigd. Erg best heeft hij dit niet gedaan en daarom is het kijken naar de hoogbejaarde schoener, die met zijn zielige kapitein, diens onge lukkige vriendin, enkele zeer vreemde passagiers en de nu eens wilde dan weer rustige bemanning, over een schuimende Zuidzee ploetert, vervelend. Frans Hals, voor boven de vertien. De indrukwekkende serie oorlogs films is uitgebreid met „In liefde en oorlog". Regisseur Philip Dunne ver vaardigde dit gekleurde drama volgens het gebruikelijke recept. Het komt al lemaal weer neer op een stel jonge lieden aan wie voor hun vertrek naar het front nogal wat mankeert. Zij die de strijd overleven keren terug als stoere mannen, totaal veranderd. In Cinema Palace komen de liefhebbers van dit genre wel aan hun trekken. Voor boven de achttien jaar. AlMSTERDA.\fSEVA\RT20 TEL. 11055 BEVALLEN van een zoon: H. N. A. Rol-Hennis, R. Kneijnsberg-Kuipers; van een dochter: E. P. J. Frenay-de Veen, E. C. M. Moeskops-Sicking, H. Paap-Kwakkel. OVERLEDEN: P. van den Eijkhof- Keetlaer, 69 jr., Herensingel; E. P. van der Valk, 10 d., Hazepaterslaan; J. B. L. J. Coers, 85 jr., Klooster straat; J. H. Kamp, 82 jr., Korteweg; G. van der Vos, 22 m.. Gasthuisvest; J. A. Koelemeijer, 84 jr., Waldeck Pyr- montstraat. ONDERTROUWD: H. J. Koedijk en G. J. de Vendt. Kathedraal: 6.30, 7.30, 8.30 H., 11 en 12 u. St. Antonius, N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H„ 10. 11 en 12 uur. H. Jozef. Jansstraat:j 6.45, 8, 9 H„ 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6.30, 7.30, 9, 10.15 H„ 12 uur. St. Jan, A'damstraat: 6.15, 7, 8.15, 9.30 H., en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.15 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 7.30, 8.45 H., en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg; 7.30, 9 H., 10.45, 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 6.30, 7.30, 8.30 H„ 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H., 11.45 uur. BLOEMENDAAL, Allerh. Drieëenheld: 7.30, 8.45 H„ 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9 en 11 uur. AERDENHOUT: 7.30, 8.45 H. en 11 uur ZANDVOORT: 7.30, 9 H„ 11 u. Huis in de Duinen 8.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H., 10.30 en 11.30 U. HEEMSTEDE (H. Bavo): 7.30, 8.30, 9.30 H 11 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. Vr. Hemelvaart): 6.45, 7.30, 8.15 H., 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 9.30 H. Uit de film „Fraulein zonder beroep" welke in Lido draait, is meer gekomen dan wij verwacht hadden. De regisseur heeft althans kans gezien het niet al tijd aanvaardbare verhaal in soms ver rassende beelden vast te leggen. Jam mer, dat de film aan het eind naar een zekere vermoeidheid neigt, waardoor het romantische besluit met enkele goedkope effecten wordt afgedaan.. Het verhaal heeft een meisje tot mid delpunt, wier vader rijdens een bom bardement in Keulen dodelijk getrof fen wordt, nadat zij beiden een Ameri kaanse krijgsgevangene hebben helpen ontvluchten. Het meisje trekt naar het tot puinhopen gebombardeerde Berlijn om haar verloofde te zoeken. Zij vindt onderdak bij een verre neef en onder vindt na de capitulatie de dronken avances der Russen. Haar neef wordt neergeschoten en zij weet te ontkomen naar West-Berlijn. De reeds gesigna leerde Amerikaan treft haar in een nachtclub en zorgt er later voor, dat het meisje haar verloofde terugvindt. Dat weerzien loopt bepaald ongeluk kig af en wat allang in de lucht hing, gebeurt: het meisje trouwt met haar Amerikaanse vriend. Volwassenen, zegt de K.F.C. In Roxy huist deze week een harde jongen. Hij zegt wat hij wil, schiet als de beste en slaat zelfs een van de sterk ste kerels van het Wilde Westen tegen de grond. De man zou een best leven kunnen hebben als hij maar geen scha pen fokte temidden van een stel rijke koeienhouders. Dit gaat natuurlijk mis, want een schaap vindt men iets minder waardigs. „De man zonder angst" wordt boos. Zijn vuisten en revolvers spreken duidelijke taal. Bovendien heeft hij het meeste verstand. Tien tegen een maakt in dit geval dus niets uit. De man blijft waar hij is en levert het bewijs dat schapen en koeien het best met elkaar kunnen vinden. Een uitstekende West ern, met veel spanning en sensatie. Toe gang boven veertien jaar. Vanaf maandag draait in deze Dio- scoop „Het beest in mensengedaante". Een avonturenfilm met min of meer psychologische diepgang. 18 jaar. De veelvuldig bekroonde „Brug over de rivier de Quai" kan men deze week in „Studio" terugzien. (14 j.). In „Mi nerva" is tot en met morgenavond Ca- terina Valente aan het woord in „Das einfache Madchen". (A.I.). Maandag en dinsdagavond wordt „De levens roman van Johann Strauss" gedraaid (a.l.) en woensdag en donderdag „In discreet" met Ingrid Bergman en Cary Grant (14 j.). „Lading des doods" vertoont yeel overeenstemming met de Franse film: „Het loon van de angst". Ook hier moe ten een aantal chauffeurs een gevaar lijke opdracht uitvoeren. Met hun vrachtwagens, geladen met explosieven, rijden zij langs allerlei smalle en slechte wegen vol met allerlei obstakels. Een spannende film waarbij men wel wak ker blijft. In Luxor voor boven veer tien jaar. Advertentie QSDEPONEERD HANDELSMERK (aluminium jaloezieën) Dekoratief, Duurzaam en Praktisch. Nassaulaan 76 - Tel. 10743 - Haarlem Advertentie Abonnement voor het wassen van Ramen, Jaloezieën enz. Telefoon 16254 Advertentie Ced. Oude Gracht 107 - Haarlem Telefoon 14245 De deken van de orde van Haarlemse advocaten, mr. F. v. d. Goot, was vrij dagmiddag betrokken bij een aanrij ding op de Dreef. Mr. v. d. Goot reed op de fiets in de richting Heemstede over de Dreef en sloeg linksaf de Oran jelaan in. Vermoedelijk heeft hij daar bij niet voldoende op het hem achterop komende verkeer gelet. Hij werd ge schept door een auto en liep een hoofd wond en een hersenschudding op. Mr. v. d. Goot is in het Grote Gasthuis op genomen. Vrijdag is de heer J. Nelissen uit Haarlem aan de Katholieke Economi sche Hogeschool te Tilburg geslaagd voor zijn doctoraal examen. Hij is daar mee de duizendste afgestudeerde ge worden van de Economische Hoge school, die in 1928-1929, toen nog r.k. handelshogeschool geheten, startte met 24 studenten. Het eerste doctoraal ex amen werd afgelegd in 1932 door de hui dige hoogleraar prof. dr. P. P. van Berkum. De ontwikkeling ging daarna vrij snel. In het collegejaar 1950-1951 werd het 500ste doctoraal examen af gelegd en thans in 1958-1959 het 1090ste. De heer Nelissen mocht vele geluk wensen in ontvangst nemen. NKGB De afdeling Haarelm van de Katholieke Grafische Bond hield vrij dagavond zijn jaarvergadering. De voorzitter besprak de contractloze pe riode, maar, omdat de onderhandelin gen nog gaande zijn, kon hij weinig be kend maken. De aftredende bestuurs leden, de heren Handgraaf en Cliteur, werden herkozen. De voorzitter herin nerde aan de jaarlijkse H. Mis en vroeg tevens meer activiteiten voor de Vak- studieclub en de Sociaal Economische Studieklas. De tarieven voor de stoelen- en ten tenverhuur op het Zandvoortse strand zullen in het komende seizoen met plm. 25 pet. worden verhoogd indien de Zandvoortse raad een daartoe strek kend voorstel van B. en W. aanneemt. Het huren van een strandstoel kost dan per uur 0,30, voor een ochtend tot 13 uur f 0,50, voor een middag na 12 uur 0,70, voor een dag 1, een week 5, en een maand 15. Een tent kan men dan per dag huren voor 2,50 en per week voor 12,50. De totale opbrengst der stoelen- en tenten verhuur op het Zandvoortse strand be droeg de laatste 5 jaren gemiddeld f 240.000 per jaar. Deze verhoging bete kent dus een verhoging van inkomsten van de strandexploitanten van gemid deld 60.000 per jaar. De aanleiding van deze verhoging is het feit, dat de kosten der gemeente voor de strandexploitatie sedert 1947 zijn gestegen van 12.600 tot 38.800, in 1958. De inkomsten der gemeente wegens strandverhuur stegen in die pe riode van 35.500 tot 45.800. De ge meente is in die periode met de strandexploitatie dus in 'n veel ongunsti ger conditie gekomen; vandaar dat men nu nieuwe huurcontracten met de strandbedrijven moeten worden ge sloten de strandhuur onder de loupe heeft genomen. Aanvankelijk is ge dacht aan een verhoging van de totale strandhuur door invoering van een zo genaamd ,,vast recht" vermeerderd met een bepaald percentage van de opbrengst van de stoelenverhuur. Na am pel beraad, waarbij ook de mening van een delegatie der strandexploitanten is gevraagd, kwamen B. en W. van Zand voort echter tot de conclusie, dat het huidige systeem (verhuur voor een vast bedrag) gehandhaafd dient te blij ven. Voorgesteld wordt de strandhuren met 65,5 pet. te verhogen. De totale op brengst zal dan van 45.800 tot 75.800 toenemen. Deze hogere last van 30.000 voor de strandbedrijven wordt ruimschoots ge compenseerd door de meerdere inkom sten ad 60.000 tengevolge van het ver hogen van het tarief van de stoelen- en tentenverhuur. Rekening is ook gehou den met het accres van de exploitatie kosten der strandbedrijven en de meer verschuldigde omzetbelasting. De Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin organiseert der traditie getrouw op Palmzondag zondag 22 maart voor de jongens en de meis jes van de lagere scholen Palmpaas- optochten. In alle delen van de stad trekt zondag weer een schare kinderen voorafgegaan door een of ander mu ziekkorps door de straten, versierde stokken met zich meedragend, volgens eigen ideeën ontworpen, maar alle de verzinnebeelding van hetzelfde feit Christus' intocht in Jeruzalem toege zwaaid door de Joden met takken van de bomen. Op de speeltuin Zaanenoord op de hoek Zaanenstraat-Spaarne verzamelen de kinderen zich om één uur. Vooraf gegaan door het muziekkorps Apoilo vertrekt de stoet om half twee via de volgende route: Speeltuin, Spaarndam- seweg, Zaanenstraat, Molukkenstraat, Floresstraat, Delistraat, Bankastraat, Atjehstraat, Soendastraat, Lombok straat, Floresstraat, Tematestraat, Obi- straat. Timorstraat, Overtonweg, Indi- schestraat, Archipelstraat, Batavia- straat, Weltevredenstraat, Molukken straat, Zaanenstraat. De kinderen van Haarlems Ooster kwartier verzamelen zich tussen half één en één uur op de speeltuin Kinder vreugd aan de Godfried van Bouillon straat. Om één uur wordt gestart. Kin deren die hun Palmpaas aan zieken willen afstaan blijven na de tocht op de speeltuin achter en gaan dan onder geleide naar de Mariastichting. De route van de tocht is: Speeltuin- Kindervreugd, Godfried van Bouillon straat, Kruistochtstraat, Amsterdam straat, A.L. Dyserinckstraat, Romolen- straat, Herensingel, Antoniestraat, Hoogstraat, Spaarne, O.L. Vrouwe Gracht, Antoniestraat, Schalkwjjker- straat, Byzantiumstraat, Njjlstraat, Godfried van Bouillonstraat. Vanaf de speeltuin Mariagaarde aan de Westergracht vertrekt de optocht om half drie. De kinderen dienen tus sen twee uur en kwart over twee aan wezig te zijn. Met muziek voorop maakt men de volgende route: Speel tuin, B. Bottermanneplein, K. v. Man- derstraat, Dahliastraat, Pjjlslaan, Kijk duinstraat, Trompstraat, J. Evertsen- straat, Bankertstraat, Ruiterweg, Wes tergracht, Gasthuislaan, Brouwerstraat, J. Nieuwenhuizenstraat, Westergracht, Speeltuin. De kinderen uit de omgeving van de Parklaan verzamelen zich vanaf half twee op de speeltuin Don Bosco aan de Phoenixstraat. Om twee uur ver trekt de stoet voorafgegaan door een muziekkorps en neemt de volgende straten: Speeltuin, Phoenixstraat, Rip- perdastraat, Parkstraat, Jansweg, Lan ge Herenstraat, Kruisweg, Kruisstraat, Smedestraat, Grote Markt (om roton de), Riviervismarkt, Damstraat, Spaarne, Donker Spaarne, Bakenesser- straat, Vrouwestraat, Bakenesser- gracht Korte Begijnestraat, Begijnhof, Jansstraat, Nieuwe Gracht (Noordzijde langs de Bisschop), Kruisweg, Park laan, Phoenixstraat, Speeltuin. Voor de school van de zusters aan de Korte Zijlweg is de start van de op tocht van de kinderen uit Overveen. Vanaf kwart voor één kunnen de kin deren naar de school komen. Om één uur wordt de mars begonnen met voor op De Spaarnebazuin. Route: School Eerwaarde Zusters Korte Zijlweg, Kor te Zijlweg, Zandvoorterpad, Zijlweg, Korte Zijlweg, Ramplaan, Schoonoord laan, Noorder Tuindorplaan, Tuindorp laan, Ramplaan, Leendert Meeszstraat, Hendrik Roozenlaan, G. Bartholomeus- laan, Pieter Wantelaan, Lambrecht van Dalenlaan, voetpad, Houtmanpad, Kor te Zijlweg. Het schoolplein aan de Geusevesper- straat vormt de startplaats van de tocht georganiseerd vanuit de speeltuin Hof van Eden. Om kwart over twee wordt verzameld en om drie uur valt het startschot. De route is: Schoolplein, Geusevesperstraat, Reviusstraat, Tes- selschadestraat, R. Visscherstraat, Du- laertstraat, Roskamstraat, Muiderslot- weg, Vergierdeweg, Gijsbrecht van Aemstelstraat, Badelochstraat, Jephta- straat, Zwaluwstraat, Reigerstraat, Vinkenstraat, Nachtegaalstraat, Ver gierdeweg, Gijsbrecht van Aemstel straat, Tesselschadestraat, Roemer Visscherstraat, Schoolplein. Voorafgegaan door het Tamboer- en Piinerkorps van dé muziekvereniging Soli Deo Gloria uit Santpoort vertrekt om half twee de Palmpaasoptocht van de speeltuin Noordervreugd aan de Ambachtstraat. Vanaf één uur wordt er verzameld. Route: Speeltuin, Am bachtstraat, Rijksstraatweg (brug over links af), Jan Gijzenkade, Eemstraat, Rijksstraatweg (brug over links af), Jan Gijzenkade, Hod«onstr»pt. Timor straat, Preangerstraat, Rijksstraatweg, Spaarnrijkstraat, Rechthuisstraat, Vor- teman van Oyenstraat, van Wicke- voort Crommelinstraat, Ambachtstraat, Speeltuin. Het Paradijsje De St.-Jorisband gaat voorop bij de optocht geregeld vanuit de speeltuin Het Paradijsje aan deWitte Heren straat. Om kwart voor één komen de kinderen bijeen en om één uur ver trekt de stoet voor het maken van de volgende route: Witte Herenstraat M'enastraat, LVzulastraat, Krooht Nieuwe Groenmarkt, Ziilstraat, Ged! Oude Gracht, Raaks, Brouwerskade Anslijnstraat, Zijlweg, Duvenvoorde-! straat, Nico van de Laanstraat, Pieter Kiesstraat, Garenkokerskade (zuidzij de), Burg. Boreelstraat, Burg. Sand- bergstraat, Kinda-huissingel, Zijlstraat,. Witte He-~ustraat. Vanaf de speeltuin Elba aan de Ge dempte Schalkburgergracht vertrekt een optocht om drie uur. Ook hier zorgt een muziekkorps voor het tem po. Er wordt de volgende route gelo pen: Speeltuin, Ged. Schalkburger gracht, Spaanse Vaartstraat, Celebes- straat, Soendastraat, Borneostraat, Spaanse Vaartstraat, Bloemfon teinstraat, Gen. de la Reijstraat, Kloos terstraat, Gen. Bothastraat, Paul Kru- gerstraat, Kennemerstraat, Saenre- damstraat, Maarten van Heemskerk straat, St.-Joh. de Deo terug. Soutmanstraat, Frans Halsstraat, Frans Halsplein, Schoterweg, Gen. Cronjéstraat, Paul Krugerstraat, Paul Krugerkade, Olivierstraat, Colenso- straat, Ged. Schalkburgergracht, Speel tuin. Velserstraat, G. van Heesstraat, Mo- lenaerstraat, Kleverlaan, Marnixstraat, Duinoordstraat, Stuyvesantplein, Jan Haringstraat, van de Meerstraat, Be- gastraat, Brakenburghstraat, Molijn- straat, Deckerstraat, Mr. Cornelis- straat. Santpoorterplein, Engelszstraat, Jelgersmastraat, Mr, Cornelisstraat, Santpoorterstraat, Aelbertsbergstraat, Velserstraat, Saenredamstraat, M. van Heemskerkstraat, R.K. Ziekenhuis ,,de Deo", Schotersingel, van de Vinne- straat, Goltziusstraat, J. Steenstraat, van Ostadestraat. Wouwermanstraat. Verspronskweg, Tetterodestraat, Kleij verparkweg. R.K. Pastorie. Velser straat, Speelplaats H. Hartschool. De jeugd van Heemstede moet zich zondag verzamelen bij de speeltuin aan de Sportparklaan om kwart voor één, om achter de muziek van ,,Sint Micha el" de fleurige rondgang door Heem stede te beginnen. Wie later dan één uur komt, ziet de stoet alleen nog in de verte. In onze bespreking van de vertolking van de Matthaeus-passie door de Chris telijke Oratorium Vereniging stond gis teravond te lezen, dat Paul Hameleers zijn typische aria's met beheerst gevoel wist te vertolken. Onze recen sent had echter geschreven: 1 y- rische aria's. De correctie van de ze typische zetfout moge vergezeld gaan met onze lyrische excuses aan Bach en Hameleers. De Haarlemse politie heeft een 37-ja rige in Curagao geboren secretaresse ge arresteerd op verdenking van flessen trekkerij. In een Haarlems hotel heeft zij onder een valse naam vijf dagen ge logeerd en 150 kosten gemaakt. Zij vertrok zonder te betalen en een radio toestel dat men aantrof op haar kamer in het hotel bleek gekocht te zijn zon der dat het was betaald. Bovendien heeft de vrouw een ander radiotoes tel, dat zij gekocht had zonder af te re kenen, voor 25 van de hand gedaan aan een handelaar, wie zij vertelde op het punt te staan naar Suriname te vertrekken. De politie verzoekt getuigen van een ongeval dat gisteravond gebeurde op de Grote Markt te Haarlem haar inlich tingen te verstrekken. Een 22-jarige jongeman uit Bloemendaai kwam in botsing met enige voetgangers toen hij met de fiets plotseling uit de richting Haarlem-Noord de Markt opkwam. Twee voetgangers wilden juist de rij baan oversteken vanaf de verkeersheu vel en hadden de wielrijder niet opge merkt. De laatste kwam er slecht af. Vermoedelijk kreeg hij een schedelbasis- fractuur. Hij werd in zeer ernstige toe stand naar de Mariastichting overge bracht. Een 53-jarige Haarlemse dame is gisteravond om zes uur ernstig ge wond geraakt toen zij met haar brom fiets van de Pijlslaan naar rechts de Lorentzkade wilde oprijden. Zij slipte en werd met een schedelbasisfractuur naar de Mariastichting overgebracht. Evenals vorig jaar heeft de firma de Groot uit Heemstede in Treslong te Hillegom haar voorjaars- en zomershow gehouden. Een zeer talrijk publiek heeft donderdagavond geanimeerd naar al dat fleurig zomerse zitten kijken. Voor wat de dames betreft is er keuze in overvloed. Gezellige rokken, blouses en japonnen, evenals ensembles, deux piè- ces en mantels. Voor de rokken is het pletvrije tinneroy zowel charmant als sportief, terwijl ook de terlenka, (plooihoudend ook na de was) een heel belangrijke plaats inneemt. Diverse japonnen waren gefrabriceerd van een zogenoemd structuurweefsel, een linnenfabrikaat. De modellen wa ren voor alle aanvaardbaar en toch zeer modieus. 'De taille op de normale hoogte, de hals meestal in mindere of meerdere mate uitgesneden en een klein aangeknipt of ingezet mouwtje, dan wel geen mouw. Het geheel kan men al dan niet completeren met een brede ceintuur. De dessins waren be schaafd en lieten zich dikwijls leuk ver werken, zodat garnering overbodig was. Een ensemble (japon met hoort in elke damesgarderobe thuis, m verband met ons grillige klirr1„ Ue japon hiervan is meestal mouwloos, dus geschikt voor de warmere dagen, ter wijl men bij killer weer haar comple- teert met het meestal drie kwart mouwen heeft. De deux pieces is overal zo ingebur gerd, dat men het nauwelyks meer zon der kan stellen. Men gebruikt voor de- ze pakjes heel graag jersey of een soe pele wollen stof. De zomermantels hadden zeer zeker allure door de prachtige stoffen die hier- V00J v waren en de exclusieve modellen. Wij zagen er enkele in een structuurweefsel. De kieuren z;jn heei licnt als zeegroen, lila, ivoorwit. Men draagt nog graag een mantel met een grote afstaande kraag. Ook aan de grotere maten was veel aandacht besteed. In dit genre doet een losjes getailleerd deux pièces het zeer goed, evenals een doorknoopjapon. De cocktailtoiletten waren het bestude ren waard. In de herenkleding zijn Harris-tweed, Schotse tweed en kamgaren bijzonder in trek. Ook de vesten in Italiaanse jer sey en in diverse kleuren zijn zeer mo dieus. Over de pantalons van de heren be hoeven de dames zich geen pers-zorgen meer te maken. Immers deze worden tegenwoordig vervaardigd van terlenka of polyester. Een stof die wasbaar en plooihoudend is en weinig of niet ge perst behoeft te worden. Een compleet bruidspaar besloot de show. De heer in smoking, de dame in korte bruidsjapon. De hoeden die hij de diverse toilet jes gedragen werden waren vervaar digd door Joop Knoppers en David Vos uit Amsterdam. De bontartikelen wa ren van de firma Kamperman uit Haar lem. A. H. De in oprichting zijnde speeltuin Kle verpark begint zijn Palmpaasoptocht om kwart voor drie vanaf de speel- laats van de H. Hartschool aan de ëlserstraat. Tussen half twee en kwart voor drie worden de kinderen daar verwacht. Zij maken de volgen de route: Speelplaats H. Hartschool, Pl V. Bij de beruchte „kop" 90 in de Zee weg in Overveen, even voorbij de krui sing met de ondergrondse watertrans portleiding Rijn-Kennemerland, is vrij dagmiddag omstreeks half vijf een auto over de kop geslagen. Op de noordelijke rijbaan in de richting Bloemendaai aan Zee reed een 37-jari- ge verzekeringsagent uit Haarlem. Hij slipte bij een snelheid van 80 km met zijn auto op het natte wegdek, reed eerst de middenberm in en schoot vervolgens naar de noordelijke berm, waar de auto over de kop sloeg. De bestuurder kwam ongedeerd uit de zwaar gehaven de auto te voorschijn. De auto is voor nader onderzoek door de politie in be slag genomen. 99 Nieuwe moeilijkheden dreigen mei betrekking tot het Hildebrand-monu- ment te Haarlem. De maker, pi-0'' Jan Bronner, heeft te kennen ge~ geven, dat zijn Hildebrandgroep thans zoveel meer waard geacht maf worden, dat hij zich gerechtigd ach' een f 30.000 hoger honorarium vragen. Hij schijnt bovendien met meer zeker te zijn of het Hildebrand- comité nog altijd zijn opdrachtgever is of dat, nadat de gemeenteraad van Haarlem enkele jaren geleden principe het monument aanvaard heeft van het comité, de' gemeen'e Haarlem nu opdrachtgeefster is. I» ieder geval heeft hij de gemeente Haarlem om een hoger honorarium gevraagd. Wij vernemen, dat men in Haarlem niet van zins is dit hoger honorarium te betalen. Men ziet zich voor onover komelijke moeilijkheden geplaatst en men vraagt zich af, wat er nog zal êe' beuren, wanneer men in dit opzicht doel wat prof. Bronner vraagt. Intussen heel' openbare werken berekend, dat he' plaatsen van het monument, inclusie' het aanbrengen van de fonteinbak. f 150.000 moet gaan kosten. Enerzijds acht men zich wel verplicht deze ui'" gave te doen, omdat men zich in prin cipe voor plaatsing van het monumen' heeft uitgesproken. Anderzijds hebbe" deskundigen van openbare werken on langs openlijk verklaard, dat het monu ment geen twee jaar stand kan houden, wanneer het wordt opgesteld op de wijze, die prof. Bronner wenst. Het ma teriaal, waaruit de beeldengroep ver vaardigd is, zou volgens deze deskundi gen binnen twee jaar het slachtoffer van regen en wind zijn geworden. Ondet deze omstandigheden vraagt men zich af of een uitgave van f 150.000 voor het plaatsen wel verantwoord is. Wij ver nemen, dat B. en W. van Haarlem het plan hebben om deze nieuwe ontwikke lingen in de lijdensgeschiedenis van het Hildebrandmonument op korte termijn met de fractievoorzitters uit de raad t» bespreken. Zoals wij reeds hebben gemeld, ?a' de Koninklijke Algemene Verenig'^ Bloembollencultuur op 20 april in„.ene Haarlemse Concertzaal haar a'oeAejd vergadering houden. Bij die gelegd" npn zal jhr mr. dr. O. F. A. H. van r\even tot Pannerden een uiteenzetting A over de plannen met betrekking. ^je beursgebouw en de consequent' daaraan verbonden zijn. Het in bedoeling van Bloembollen01" mei van dit jaar een specia!e \®rg dering aan de beursplannen te wijae tijdens welke een algemeen debat worden gehouden over de plannen. Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 TEL- l14®? „Het is merkwaardig, dat in een tijd' waarin de economische wet „tijd I* geld" de mensen volledig in zijn ba" schijnt te hebben, aan geen enkel doel zoveel geld gespendeerd wordt als juist aan het verjagen van de tijd, het op vullen van de leegte en stilte wel ke voor velen intreed zo gauw ze de tredmolen van het dagelijkse wer" z'jn gestapt." Aldus Heemsteeds burge meester mr. A. G. A. ridder van Rap' pard tijdens de opening van de grote tentoonstelling over een goede vrije tijdsbesteding, die onder auspiciën van de K.A.B., N.R.K.M. te Heemstede en Onderlinge Tuinlieden Vereniging Aer denhout en omgeving in „Nieuw Ber kenrode" wordt gehouden. Vooraf had de heer G. Willems®' voorzitter van de K.A.B. namens de be sturen van de samenwerkende organi saties reeds een hartelijk woord van welkom gericht aan de burgemeester en zijn echtgenote, verschillende Jeden van de gemeenteraad en andere geno digden. De gezamenlijke besturen zijn trots op datgene wat werd bereikt. Een bijzonder woord van lof en dank richtt® de heer Willemse aan het adres van d« heer Klaasspn, die met zijn staf ver antwoordelijk was voor de aanleg va" de grote tuin met vijver en terras de heer Booms, die zich op kundig® wijze belastte met de opbouw van de di verse stands en de totale aankleding van de zaal. Bij de opening van de grote zaal wer» mevrouw Van Rappard een boeket aan geboden waarna het gezelschap er" rondgang langs de expositie maakte- Rond een groots aangelegde tuin in he' midden van de zaal zijn de show-tafe'5 ingericht, waarop inzendingen van schilder-, naai, haak- en applicatie- werk te bewonderen zijn. De r.-k- luchtvaartclub ..Icarus" zond enkele vliegende modellen, de jongensclub „St. Bavo" toonde enkele zelfgebouwde radio-toestellen. Een aoarte stand laa' frappant knappe staaltjes zien van wfl' geduld, liefde en natuurlijk technisch in zicht vermag bii het bouwen van sche pen naar model. Bijzonder smaakvol zijn wel de specimen van schelp-schil derijen, gestvleerde bloemmotieven oP een met zand bestrooide glasplaat ajs achtergrond. Een moderne hobby a's de fotografie huist direct naast een in zending van een schrijnwerkerskunst. Voor de zes jongens die tezamen d« jeugdband „The Cornets" vormden, was het gisteravond „de" avond. zijn zessen speelden ze tussen de be* drfjven door een gezellig muziekje, pe knapen allemaal rond 15 jaar had den hun clubboek meegebracht. Met pijnlijke nauwkeurigheid wra® daarin door de secretaris al datgene op^ getekend wat in zo'n jongensciub be langrijk is. Ook de statuten, die ee" meer dan ambtelijke belangstelling trok ken van de burgemeester. Zo gebeur de het tot grote vreugde van het 0 kest dat de statuten (artikel z?^flp „bij het binnen komen schoenen uit' e, evenverder „Zij die ijgenwijs zij" aan een ander z'n instrument k0"1 ,a betalen boete van hun ijgendom id fen kas") met inbegrip van de taalfou' de burgemeesterlijke goedkeuring "r gen' j er De expositie is tot en met zondag opend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2