Straks periodiek topconferenties Eisenhower staat zeer koel tegenover Macmillans plan T In Parijs rijden vandaag geen autobussen Wanhopige pogingen om Brits student uit sleuf van nauwe grot te redden Op diepte van driehonderd meter onder de grond SCHMIDT: Ontvangst is aangrijpend m Snelvervoer over de Russische sneeuw Bakker's Behang Neemt Indonesië Britse onderne mingen over? Conflict bij de S.A.S. opgelost DODEN in het verkeer Het vlaggeschip „Prinses Irene" bijna geramd Bromfietser onder trein gedood Eerste grote staking sinds het aan treden der Vijfde Republiek WAAR LIGT DAT BERLIJN? Vliegtuig uit Londen moest uitwijken naar Düsseldorf Het weer Bij proefvaart in dichte mist Bij aankomst in Den Haag Alleen om &l die kleuren en dessins al... Wêm. Logger vaart kust vaarder aan Me IVIUKKIó before you vuij! Nasser dit weekend naar Libanon Het weer in» Europa DINSDAG 24 MAART 1959 82sfe JAARGANG No. 30171 Naar United Press International in Washington ver neemt, staat president Eisenhower zeer koel tegenover een denkbeeld dat hem volgens berichten uit diplomatieke bron door premier Macmillan van Groot-Brittannië aan de hand zou zijn gedaan en volgens hetwelk er tamelijk geregeld, bijvoorbeeld om de zes maanden, topconferenties zouden Worden gehouden. De vroegere ambassadeur van de Ver enigde Staten in Moskou, George F. Kennan, heeft zich al meer dan eens voor een dergelijke praktijk uitgesproken. Macmillan zou aan zijn voorstel de voorwaarde hebben verbonden, dat er dit jaar bij de besprekingen met de Rus sische premier Khroesjtsjev over Berlijn vorderingen moe ten worden gemaakt. Sinds zondagavond wordt wanhopig getracht een 20-jarige student te redden, die in een nauwe sleuf in een grot bij Castleton in het graafschap Derbyshire beklemd is. Met een zevental vrienden verkende Neil Moss, die student in de economie is aan de universiteit van Oxford, zondagmiddag een onderaards grottenstelsel, toen hij, op een diepte van driehonderd meter en ruim drie kilometer van de uitgang, uitgleed en in een ongeveer veertien meter diepe en zeer nauwe sleuf terechtkwam. Cm li! Suède damesjasjes in kleuren Minder zacht BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon; Redactie 21544 Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red Omulden. Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Olrecti»: J. W. Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie; Drs. H v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARIEMSCHE COURAN ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- icogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 't avonds tel. 21544 Er bestaat weinig twijfel aan, dat Khroesjtsjev met een dergelijk voor stel zou instemmen, al was het alleen maar omdat dit hem in de gelegen heid zou stellen in het buitenland besprekingen te gaan voeren en zo doende zijn internationaal gezag te vergroten. President Eisenhower is echter voor dit onderdeel van Macmillans voorstellen niet warm gelopen. iiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Britse functionarissen in Londen ma ken zich zorgen over twee Britse rub berplantages in Indonesië, die gevaar lopen in beslag te worden genomen. Het Jbn de „Sumatra Rubber Traders Limi ted Estate" te Serato en de „Lankat -Lubber Company Estate" te Sungei J'endjara, van de „Harrison and Cross- ïield"-gr0ep. Zij hebben volgens een mededeling van de rubberplantersver- ®n"ging jn Londen van de plaatselijke "toriteiten opdracht gekregen hun be- °P 28 en 31 maart over te dragen. dJ?e ^nctionarissen zijn verbaasd over voiLactie- Premier Djuanda heeft de bezwfr£,aa?d verz?k«-d. dat hij Britse Pritcf' tegen het overnemen van Blitse plantages in welwillende over weging zal nemen. De Britse ^ge lastigde m Djakarta, Robert Saner helft op 23 februari in een gesprek met Djuanda tegen het in beslag nemen van twee Britse plantages en de toen drei gende inbeslagneming van drie andere geprotesteerd. Naar verluidt stemde de Indonesische premier er mee in dat een commissie de zaak zou onderzoeken. Het conflict, waarbij de leden van de Scandinavische vereniging van vlie gend personeel per 1 maart j.l. door de directie van de Scandinavian Air lines System werden uitgesloten, is op gelost. Alle diensten, ook de intercon tinentale naar Tokio over de Noordpool, baar Los Angeles, New York, Zuid- Amerika en Zuid-Afrika en naar het Verre Oosten via de zuidelijke route, *ullen van morgen te 00.00 uur af wor den hervat. Ook de Europese lijnen, Waarop een beperkte dienst werd on derhouden, zullen van die datum af biet de oude frequentie worden gevlo gen. Op de lijn tussen Kopenhagen, Amsterdam en Brussel zal weer een DC-6 worden ingezet in plaats van de Convair. In de Scandinavische vereniging van vliegend personeel zijn Zweedse piloten en verder navigators en boordwerktuig kundigen van Denemarken, Noorwegen en Zweden verenigd. Naar bekend wa ren alleen de Deense en Noorse vlie gers met het nieuwe jaarcontract ak koord gegaan. De Zweedse piloten heb ben zich thans ook bij de regeling, zo els deze voor hun Deense en Noorse collega's was vastgesteld, neergelegd. De andere groeperingen van het vlie gend personeel hebben evenwel betere arbeidsvoorwaarden verkregen in ver gelijking met die, welke in het nieuwe contract van 1 maart waren vermeld. Maandag is in Deventer de pottebak- ker W., afkomstig uit Duistervoorde ge grepen door een personenauto. De man Werd zo ernstig gewond, dat hp naar bet ziekenhuis in Deventer moest wor den overgebracht, waar hij in de loop van de avond is overleden. Aan de Van Iddekingeweg te Gronin gen is maandag een zesjarig jongetje, Johannes Kuizenga, toen hij plotseling de rijweg overstak, onder een auto van de gemeentelijke reiniging geraakt en gedood. Voor de rest zijn de beide staats lieden en hun onderscheiden entourages het erover eens, dat hun besprekingen een uitermate gunstig verloop hebben gehad. De topconferentie over Berlijn zou naar hun opvatting in de nazomer moeten plaats hebben. Eisenhower zou een dergelijke conferentie afhankelijk willen stellen van de vraag, of er bij het overleg van de ministers van bui tenlandse zaken op 11 mei a.s. te Ge- nève blijkt, dat er werkelijk enige kans op slagen bestaat. De Britse premier wil het spectacu laire karakter van een topconferentie verkleinen. De laatste topconferentie in Genève bood in feite slechts gelegen heid tot één dag ernstig onderhandelen. De rest van de tijd werd in beslag ge nomen door plenaire zittingen, lange redevoeringen etc. De ministers van buitenlandse zaken kunnen niet meer doen dan de principes van de proce dure betreffende de agenda vaststellen. Zoals bekend is Macmillan van oordeel, dat van Sovjetzijde slechts premier Khroesjtsjev volledig bevoegd is te onderhandelen. De ministers van buitenlandse zaken van de Westelijke Grote Drie die 31 maart in Washington bijeenkomen zul len de volgende dag hun Westduitse ambtgenoot raadplegen. De dag daar op, 2 april, begint de ministerconferen tie van de N.A.T.O., die twee dagen duurt. President Eisenhower en premier Macmillan hebben gisteravond in het Witte Huis voor het laatst nog ongeveer een half uur met elkaar gesproken. Vol gens de perschef van het Witte Huis, Hagerty, namen de staatslieden in het kort het reeds eerder besprokene door. Macmillan vertrekt vandaag uit Wash ington, aan boord van een Cornet- straalvliegtuig dat hem rechtstreeks naar Londen brengt. Volgens diploma tieke waarnemers zijn Eisenhower en Macmillan elkander zeer dicht gena derd bij de bepaling van hun algemene standpunt in de onderhandelingen, die met de Sovjet-Unie over Berlijn en Duitsland zullen worden gevoerd. Premier Grotewohl van Oost-Duits- land heeft gisteren op een conferentie in Oost-Berlijn verklaard, dat, indien Oost-Duitsland een afzonderlijk vredes verdrag tekent, ,,er geen plaats meer voor bezettingsrechten m West-Berlrjn zou zijn, daar Berlijn een onafscheide lijk deel van de Oostduitse Democra tische Republiek is." -\ \S. ;.s:.v .tv :.ty.v,;.;.y >t Dit is de „Sever-2", een door een propeller aangedreven slede voor het vervoer van passagiers, post en vracht in de ontoegankelijke gebieden van het verre noorden en oosten van de Sovjet-Unie. De slede, ontworpen door een Russische helikopterbouwer, heeft een vliegtuigmotor van 260 pk en een geheel metalen propeller met drie bladen. De snelheid is gemiddeld 50-60 km en op vlakke sneeuwvelden zelfs bijna honderd kilometer per uur. De onderzijde van de ski's onder de slee is ge maakt van polyethyleen. Het nieuwe vlaggeschip van de Oranjelijn, de 8.526 ton metende Prin ses Irene, heeft maandag in dichte mist zijn eerste proefvaart op de Noordzee gemaakt. Het motorschip, gebouwd op de scheepswerf en machinefabriek He Merwede te Hardinxveld-Giessendam, is daarbij °P hef nippertje ontsnapt aan een aanvaring met de 7.124 ton metende Duitse vrachtvaarder August Thyssen, die buitengaats plotseling opdook uit de zware mist op een ogenblik, dat de Prinses Irene vrijwel geheel stil lag. Het Duitse schip kwam in volle vaart op de Prinses Irene aan en zou het Ne derlandse schip midscheeps hebben ge troffen. Door een snelle manoeuvre slaagde men er aan boord van de August Thijssen, die evenals de prin ses Irene radar aan boord heeft, ech ter in, een aanvaring te vermijden. De meer dan 250 opvarenden, die deze eer ste proeftocht meemaakten, hebben ove rigens weinig van het voorval gemerkt. De Prinses Irene zal binnenkort wor den ingezet op de lijn Rotterdam-Mon treal, om samen met de Prins Willem van Oranje, een ander schip van de Oranjelijn, een sneldienst voor passa giers en vracht te gaan onderhouden op dit traject. Maandagavond is een bromfietser op de onbewaakte overweg nabij de Klomp door de trein Nijmegen-Rotterdam ge grepen, De man was op slag dood. (Van onze Parijse correspondent) In de afgelopen weken en maanden heeft het op het sociale front in Frankrijk niet ontbroken aan verscheidene stakingen van geringe om vang en weinig spectaculaire aard, maar vandaag beleeft de Franse hoofdstad, voor het eerst sinds het aantreden van de vijfde republiek en de gaullistische stand van zaken, eindelijk weer eens een staking van de chaos scheppende soort. Z\j treft het openbaar bovengronds vervoersnet, de autobussen van Parijs en de Parijse omgeving, waar bestuurders en kaartjesverkopers van hun respectievelijke socialistische en communis- J tische vakbonden consigne hebben ontvangen voor een waarschuwings staking van vierentwintig uur. Het initiatief is genomen door de so-1 mumloon per maand tot 72.000 franc cialistische bond (Force Ouvrière) en (thans 59.000) en van het maximum tot Direct zijn enkele vrienden hulp gaan halen, terwijl de anderen tracht ten Neil Moss te redden. Zijn positie was toen al zeer benard. Hij kon zijn armen niet bewegen en de touwen, die naar hem werden afgeworpen, kon hij derhalve niet vastgrijpen. Aanvankelijk maakte hij nog grapjes. Gister morgen vroeg heeft hij echter het bewustzijn verloren en vannacht stelde men vast, dat zijn ademhaling zeer onregelmatig is geworden. Advertentie de communistische, aangeslotenen bij de CGT, die uiteraard niet achter wil blijven. De overheid heeft o.m. de hulp van het leger ingeroepen om, zoals ge bruikelijk, voor vervangende transport middelen te zorgen. En daar het boven dien er naar uitziet dat de ondergrondse normaal zal blijven functioneren, zal de aan te richten ontreddering dus slechts betrekkelijk zijn. Inzet van deze staking zijn looneisen, voor wat de bestuurders betreft een verhoging van het mini- The New York Times heeft onder zijn lezers over het gehele land een enquête gehouden over de kwestie-Berlijn en is tot de bevinding gekomen dat vele Amerikanen niet eens weten waar Berlijn ligt, aldus meldt U.P-1. Van de 470 personen wisten 185 niet dat Berlijn een enclave vormt in communistisch Oost-Duitsland. Deze groep wist ook weinig van vele andere aspecten van het probleem, aldus de Times. Uit de enquête bleek echter dat onder de jongeren en studenten meer kennis bestaat dan onder de ouderen. Zij „bekommeren zich ook meer om het probleem." Velen van de geïnterviewden menen dat de Russen slechts bluffen. Over het algemeen was men van mening dat de kwestie eerder door onderhandelen dan door oorlog zal kunnen worden opgelost en dat op de een oi andere manier de crisis over zal gaan zoals het het geval was met Libanon, Suez en Quemoy en Matsoe. 80.000 (thans 62.000). Zelfs een zeer ge deeltelijke inwilliging van de gestelde eisen lijkt moeilijk verenigbaar met de huidige financieel-economische politiek, waaraan, zoals premier Debré afgelo pen week aan de leiders der verscheide ne arbeidersverbonden te verstaan heeft gegeven, de regering vooralsnog niet wil of mag laten tornen. Ongetwijfeld zal premier Debré zich daarbij ook beroepen hebben op de of ficiële index van de kosten van levens onderhoud gebaseerd op 179 verbruiks- artikelen), die zoals pas onthuld over de maanden januari plus februari een stijging te zien heeft gegeven van in to taal slechts 4 pet. Hetgeen inderdaad een boven verwachting milde neerslag mag heten van de doorwerking der verscheidene financieel-economische gestrengheidsmaatregelen van eind de cember j.l. op het algemeen prijsni veau. In het bijzonder blijkt eruit dat tot dusverre bij de handel de gevreesde psychologische speculatieve kettingre actie op voornamelijk de devaluatie achterwege is gebleven „De ontvangst in Nederland is aangrijpend. Ik heb nooit kunnen den ken, dat men in Nederland zo heeft meegeleefd met mijn belevenissen. Ik weet nu dat wordt beseft, dat in feite niet ik, maar het Nederlandse volk in de beklaagdenbank heeft gezeten". Dit zei maandagavond de heer H. C. J. G. Schmidt, die de vorige week na een gevangenschap van ruim vijf jaar in Indonesië is vrijgelaten en met een auto uit Düsseldorf naar welke plaats het K.L.M.-vliegtuig waarmee hij uit Londen naar ons land onderweg was had moeten uit wijken in Den Haag was aangekomen, waar hij in de hall van een Haags hotel door een grote schare familieleden, vrienden en journalisten werd opgewacht. Gezeten naast mr. Vervloet van het ministerie van buitenlandse zaken, die van Den Haag uit een groot aandeel heeft gehad in zjjn verdediging, zei de heer Schmidt, dat het proces zelf de moeilijkste periode van zijn gevangen schap is geweest. „Het valt niet mee steeds aan het gepeupel te worden ten toongesteld." Op vragen over het proces ging hij niet diep in. „Aanvankelijk was ik nog geneigd te denken, dat men zich eer lijk vergist had met mijn arrestatie, maar dat veranderde toen men mij van de ene naar de andere gevangenis over bracht." „Hoe bent u er in geslaagd geeste lijk op de been te blijven in die vijf moeilijke jaren?" was een andere vraag. De heer Schmidt glimlachte en zei slechts: „Ik was kwaad." Over de steun van de Nederlandse vertegenwoordiging in Djakarta was hjj vol lof. „Ik kreeg meer dan ik no dig had," zei hij. Het aantal pakjes en brieven dat hq ontving was echter gering. De heer Schmidt vertelde, dat hij juist op het kantoor van de gevangenisdirec teur was om een afspraak te maken voor een bezoek aan de tandarts, toen er een telefonische boodschap kwam, dat hij onmiddellijk op vrije voeten moest worden gesteld. Even later werd er echter opgebeld met de mededeling, dat dit werd herroepen. Tenslotte kwam de boodschap van de plaatsver vangende procureur-generaal, dat hij niet ten volle was vrijgesproken, maar wel in vrijheid werd gesteld en het land zo spoedig mogelijk moest verlaten. Hij behoefde geen enkele belofte af te leg gen. De heer Schmidt heeft daarna kor te tijd onderdak gekregen bij een lid van de Nederlandse vertegenwoordiging in Djakarta waar alle deuren en ramen zorgvuldig gesloten bleven vanwaar hij de vorige week op een nachtelijk uur per auto naar het vlieg veld Kemajoran werd gebracht. De heer Schmidt zei geen afschrift van het vonnis te hebben gekregen. Slechts is hem de mededeling van zqn invrijheidstelling gedaan met de ge bruikelijke bepalingen. Onder hen, die de heer Schmidt in Den Haag verwelkomden, was ook het Tweede-Kamerlid mr. K. van Rqcke- vorsel. Namens het protestcomité-Jung- schlaeger werden de heer Schmidt bloe men aangeboden. Maandagmiddag twee uur werd de heer Schmidt op Schiphol verwacht. De K.L.M.-Viscount waarmee hij reisde kon echter wegens de mist niet landen. Meer dan anderhalf uur heeft gezagvoerder Dobson gewacht op enige opklaring ten einde de machine, die 52 passagiers ver voerde toch nog op de thuishaven neer te zetten, maar de zware nevel trok Schmidt, en een zeer persoonlijke vriend zoudt u eigenlijk eens moeten komen kijken bij Bakker's Behang. In de behangbar met levens grote stalenof gewoon mfar eens de stalenboeken thuis laten komen. U krijgt er gratis advies bij: om van de afrandservice, de plaktafel- service, etc., nog maar niet te spreken. Het is nu eenmaal een feit: bij Bakker's Behang hebt u de grootste keuze, de prettigste bediening en de voordeligste prijs. Gen. Cronjéstraat 135 Haarlem Tel. 55432 Het aantal redders is Inmiddels tot een goede honderd aangegroeid. Dat heeft weer tot gevolg gehad, dat de hoeveelheid zuurstof in de grot zeer klein werd. Men is vanmorgen begon nen zuurstof te blazen in de sleuf, waarin Moss gevangen zit. De student heeft daar echter weinig aan. Zijn hoofd rust op zjjn borst en zjjn gehele lichaam is ineengezakt, zodat hij maar een heel klein gedeelte van de zuur stof inademt. Gistermorgen had men boven de plaats, waar Moss gevangen zit, een hijsstelling gebouwd en tot tweemaal toe slaagde men erin een touw om zijn schouders te bevestigen. Beide keren echter brak de lijn als gevolg van het schuren tegen de uitstekende rotspun ten. Vannacht heeft men ontdekt, dat de touwen de ademhaling van Moss sterk belemmeren. Particuliere red ders, RAF-personeel, artsen, politie mannen en brandweerlieden, die zich in de spelonk ophouden, vormen een gezelschap van ongeveer honderd man. De reddingskansen van Moss wor den niet hoog aangeslagen. De oplos singen, die worden voorgesteld, zijn met het uur ingewikkelder geworden. Een duiker, Bob Leaky, heeft aange boden in een onderaardse rivier te duiken, die onder de sleuf van Moss langs stroomt. Hij wil trachten de student omlaag te halen en hem, voorzien van een zuurstofmasker, dan onder water door in veiligheid te brengen. Een groep van zestien grotonderzoe kers probeert langs een weinig verken de route in de nabijheid van Moss te komen, maar zij vorderen slechts lang zaam en weten niet, of zij uiteindelijk niet op een barrière zullen stuiten. Voorts is er een 18-jarig meisje uit Manchester in de grot aangekomen, die het grottenonderzoek als hobby be oefent en die, naar zij zelf «meent, de tengerste speleologe is, die Engeland thans bezit. Zij heeft aangeboden in de sleuf van Moss af te dalen en te po gen hem uit zijn inklemming te bevrij den. Op de Noordzee, waarschijnlijk op een dertig mijl noordwest van IJmuiden, is gistermiddag omstreeks half 4 de motor- logger „De Arend" KW 7 in aanvaring gekomen met de uit 1911 daterende Duitse kustvaarder Erik Seyd, een schip van: 472 ton, geladen met gerst. De Duit ser, die onderweg was van Bornholm naar Rotterdam, werd aan bakboord in de midscheeps aangevaren en begon wa ter te maken. De KW 7 kreeg een gat in de voorsteven. Maandagavond om zeven uur was de logger, die 's middags om 12 uur ter visserij was uitgevaren, weer in IJmuiden terug. De Erik Seyd liep vanmorgen om 9 uur op eigen kracht de haven van IJmuiden binnen en ging in de Bergingshaven voor anker. Een IJ- muidens bedrijf zal de scheur, die zich grotendels boven de waterlijn be vindt, dichten. Verenigde Staten Een ontploffing in de Brimstone-steenkolenmijn nabij Robbins, in de Amerikaanse staat Ten nessee, heeft aan acht mijnwerkers het leven gekost. Deze acht man vormden de gehele ploeg van deze kleine mijn. De eigenaar van de mijn bevindt zich onder de slachtoffers. Advertentie bartÊuorÏsstr" Haarlem tel. 13439 Bij zijn aankomst in Den Haag werd de heer Schmidt door velen hartelijk ver welkomd en van zijn petekind Jetty Coppens kreeg hij een zoen. België. De Belgische grensarbeiders uii de streek Menen-Moeskroen hebben vanmorgen het werk niet hervat. Een groot aantal arbeiders heeft aan de grens tussen België en Frankrijk stakingspos- vangenis heeft opgezocht, kapitein Mas- niet op. Het zicht werd steeds min der en dat was de reden waarom de heer Schmidt in de late middaguren tenslotte in Düsseldorf terecht kwam en niet in Amsterdam. De belangstelling bleek op Schiphol groot te zjjn. Van het ministerie van buitenlandse zaken zagen wij mr. N. S. Blom, regeringscommissaris voor Indo nesische aangelegenheden; verder de vroegere verdediger van Schmidt, mr. H. Bouman, die toevallig in Amster dam vertoefde en tegenwoordig met zjjn echtgenote mevrouw Mieke Bou man op de Balearen woont, voorts de heer A. Kluytenaar, hoofdbestuurslid van het Veteranenlegioen Nederland, en kele leden van het Jungschlagercomité, de heer L. Ravesloot, die in oktober 1958 uit Indonesië naar Nederland is teruggekomen en de heer Schmidt in zjjn functie van ambtenaar an de bui tenlandse diensten veelvuldig in de ge- ten gevormd. I selink, een militaire collega van de heer en voorts mej. Jettie Ooppens, studen te in de Slavische talen aan de univer siteit te Leiden, petekind van de heer Schmidt. Mej. Coppens had maandelijks door briefwisseling contact met de heer Schmidt en zorgde ervoor, dat de ge vangene die tot levenslang was ver oordeeld, boeken in Djatinegara, waar de heer Schmidt werd vastgehouden, ontving. Verder was naar Schiphol ge komen de heer E. Luning, die eind 1953, toen de heer Schmidt werd gearresteerd, collega van hem was op een makelaars kantoor in onroerend goed in Bandoeng en ook tien maanden in gevangenschap heeft doorgebracht. De Westduitse minister van defensie, Strauss, zal volgende rfiaand naar Wash ington reizen voor het voeren van be sprekingen met het Amerikaanse minis terie van defensie over de „opbouw van de Duitse strijdkrachten". President Sjehab van Libanon zal het komende weekeinde in Noord-Libanon een onderhoud met president Nasser van de Verenigde Arabische Republiek hebben, aldus Is gisteren volgens Reu ter officieel in Beiroet meegedeeld. Er werden geen nadere bijzonderheden gegeven. De Libanese pers heeft aangedrongen op een bijeenkomst over Syrische be perkingen van de doorvoerhandel wel ke de Libanese economie benadelen, maar sommige waarnemers te Beiroet uiten de veronderstelling dat Nasser steun tracht te verkrijgen voor zjjn standpunt in het geschil met Irak. Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Half tot zwaar bewolkt met plaat selijk regen en morgen overdag minder zacht. Matige tot vrij krach tige wind tussen zuid en zuidwest. Zon: 6.34-19.00. Maan: 20.12-6.45. Station Stockhuln Oslo Londen Amsterdai' Brussel Luxembi. Paitis Nice Berlijn Frankfurt Zürlch Genève Locarno w e.ien Innsbruck Rome Madrid Weer half bew. zwara bet geheel bet licht bew. licht bew. half bew. zwaar bew geheel bew. mist mist mist licht bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. temp; heden max neersi af gel uur gist. 24 uur r. 3 10 0 -1 8 0 8 16 0 7 9 0 6 13 0.3 5 17 0 7 17 0 9 15 0 6 17 1 6 18 0 6 16 0.2 7 16 0 5 18 0 5 19 0 2 18 0 10 21 0 7 18

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1