IRAK treedt uit pact van Bagdad Kassem vraagt anti-Nasser- campagne stop te zetten Sovjet-invloed steeds sterker 1 Arbeider tien uur lang in metersdiepe put in het zand gevangen Speleoloog Neil Moss in „Duivelsgat" overleden Gepoogd wordt het stoffelijk overschot naar hoven te halen Informatie biedt nog geen oplossing Prinses Beatrix naar New York Na haast bovenmenselijke inspanning door honderden mensen gered Studenten maken nog eens de tocht van Don Quichote Na 48 uur beklemd te hebben gezeten Wel of geen brede basis blijft belangrijk vraagpunt KAB maakt zich zorgen In Oost-Duitsland mag men radio van buurman vernielen Twee Nederlandse ondernemingen onder beheer Eén dode en twee gewonden bij een hevige explosie te Leiden Het weer Hudson-herdenking 5-JARIG MEISJE ONDER EEN ZAND- WAGEN GEDOOD Aanrander in arrest gesteld GEVOLG VAN ZANDVERSCHUIVING MOEIZAAM NAAR EEN KABINET STUURMAp COHEN Indonesië Dak van stalen loods 100 meter weggeslingerd Soekarno naar Zweden en Brazilië éeè MORRIS fjqforeipuêiiij! WOENSDAG 25 MAART 1959 82ste JAARGANG No. 30172 Premier Kassem van Irak heeft een belangrijke concessie aan de communisten gedaan. Tijdens een persconferentie op het ministerie van defensie te Bagdad heeft Kassem bekend gemaakt dat Irak met ingang van gisteren uit de verdrags organisatie van Bagdad is getreden. Zoals bekend is dit een Van de eisen die de communisten de Iraakse premier hebben gesteld, nadat zij hem hadden geholpen de opstand in het noorden van het land neer te slaan. De ambassadeurs van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië werden geruime tijd voor de persconferentie op het ministerie van buiten landse zaken ontboden, waar ze de officiële kennisgeving van de uittreding in ontvangst konden nemen. Tien uur lang hebben enkele honderden mensen, onder wie een groot aantal militairen, gevochten om het leven te redden van de 45-jarige bouwvakarbeider Piet van Rijn uit Scheveningen. De man was dinsdag omstreeks het middag uur onder zand bedolven geraakt, terwijl hij bezig was een zogenaamde stapelput te maken op het terrein van de voor malige boerenbehuizing 't Heuvelijk aan de Kongsweg onder Schaarsbergen bij Arnhem. Met haast bovenmense lijke inspanning en met behulp van een grote dragline slaagde men er na tien uur in Van Rijn uit zijn benarde positie, ongeveer zes meter onder de grond, te bevrijden. Hij werd in allerijl met een ziekenauto naar het gemeente ziekenhuis in Arnhem vervoerd, waar alles reeds in gereed heid was voor zijn verdere verpleging. Als met het toestel naar Westberlijns nieuws wordt geluisterd BEEL VERLOVINGSRINGEN Vragen van de heer Weiter Falcon Popeline Regenjassen Enige regen BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544. Advertentie» 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuldem Leeuwerlklaan 30 Telefoon 5790 ©lreetle: J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Dr*. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cent» per millimeter» ïoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voof advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 6.30 uuf 't avonds tel. 21544 Ook de andere leden van het pact Turkije, Perzië en Pakistan Vl'n volgens Reuter en A.F.P. van Kassems besluit in kennis gesteld. De Verenigde Staten zijn niet volledig lid van de organisatie, maar wel ver tegenwoordigd in de commissies voor militaire en economische aangelegen heden alsmede in de groep die ondermijnende activiteit in de aangesloten landen bestrijdt Sinds de staatsgreep van generaal- majoor Kassem in juli van vorig jaar, waarbjj koning Feisal en premier Noeri es Said werden vermoord, heeft Irak geen deel genomen aan de werkzaam heden van de verdragsorganisatie van Bagdad. Het land was nog slechts in naam lid van het pact. De vermoorde Noeri er Said was een der oprichters Van het pact, dat gevormd is teneinde de toegangspoort van de Sovjet-Unie tot het Midden-Oosten af te sluiten. Het bondgenootschap werd 24 februari 1955 in Bagdad ondertekend. Op zijn eerste persconferentie sinds öe opstand te Mosoel oefende premier Kassem, tegen de verwachtingen in, geen kritiek op president Nasser van de Verenigde Arabische Republiek, die talrijke aanvallen op hem heeft gedaan. Kassem verzocht daarentegen de journalisten hun anti-Nasser campagne stop te zetten en te werken voor een be tere verhouding tussen Irak en zijn na buur-landen. Over het besluit uit het pact van Bagdad te treden zei radio Bagdad la- t®>": „Thans is Irak een volkomen on- S-fhankelijk en soeverein land gewor den, dat zich van de laatste sporen van het imperialisme heeft bevrijd. Irak vestigt Zijn betrekkingen met de andere landen, en in het bijzonder met zijn buurstaten, op basis van vriendschap, gelijkheid en gemeenschappelijk voor deel." Het „onafhankelijk en soeverein" Irak bekrachtigde gisteren nochtans een akkoord dat vorige week te Mos kou werd gesloten voor technische en economische steun van Russische zijde. De Sovjet-Unie zal een lening van ongeveer vijfhonderd miljoen gulden verstrekken voor de uitvoering van Verscheidene projecten in Irak. De politieke commissie van de Ara bische Liga, die 31 maart in Beiroet bij eenkomt ter bespreking van de geschil len tussen Irak en de Verenigde Ara bische Republiek, zal zich onder meer moeten bezig houden met de ernstige beschuldiging van de openbare aankla ger in het proces tegen Iraakse officie ren die ervan beschuldigd worden be trokken te zijn geweest bij de mislukte opstand te Mosoel. De openbare aan klager verklaarde dat president Nasser driemaal getracht heeft het bewind te Bagdad omver te werpen. Volgens Ie aanklager heeft Nasser behalve in het gebeurde te Mosoel, waar kolonel Sja- Waf door aanhangers van premier Kas sem werd verslagen en gedood, ook de hand gehad in l.et optreden yan de voormalige vice-premier Abdel Aref, Prinses Beatrix heeft een uitnodiging aanvaard van de Federal Hudson Champlain Celebration Commission om in september als eregast de feestelijk heden b;j te wonen in de staat en de stad New York ter gelegenheid van de viering van de 350ste gedenkdag van Henry Hudsons tocht op de Halve Maen van Amsterdam naar Noord-Amerika. In Valthermond is de vijfjarige Ina Haandrikman dodelijk verongelukt toen van een zandwagen viel en onder de achterste wielen terecht kwam. Het meisje was met een paar vrien dinnetjes op de vrachtwagen geklom men. Zjj merkten niet dat de chauf feur ervan wilde wegrijden. Ina ver loor het evenwicht en viel van de wa gen. Zij was op slag dood. Be politie in Sittard is erin geslaagd de dader te arresteren van de aanran- mng, gepleegd op de 39-jarige mevrouw M. A. te Sittard. Maandagavond werd deze wielrljdster een donkere weg tussen Sittard en Celeen aangerand door een onbekende 'uau, die haar met een mes in de arm stak. Mevr. A. zag kans te ontkomen en waarschuwde de politie. Door haar be schrijving van de kleding van de dader, *on de man worden gearresteerd. Hij ueeft bekend. Het is een 27-jarige werk- .uit Gejeen, die al eerder met de Politie in aanraking is geweest. die onlangs ter dood werd veroordeeld omdat hij zou hebben gepoogd premier Kassem te doden. Tenslotte werd Nas sers naam ook in verband gebracht met de opstand, die Rasjid ali Gailani in 1941 tegen de toenmalige Iraakse re gering op touw zette. Tegen vier officie ren van de luchtmacht werd de dood straf geëist „wegens deelneming aan muiterij om de regering o pi ver te wer pen in het belang van een buitenland se mogendheid". Het proces werd onderbroken om het nieuws van Iraks uittreden uit de verdragsorganisatie bekend te ma ken, aldus radio Bagdad, volgens welke de mensen in de zaal gedurende tien minuten premier Kassem beju belden. Op straat werd een „geweldi ge" betoging gehouden. Het Iraakse besluit heeft in Washing ton en Londen geen verrassing ge wekt. Men uit de veronderstelling dat Kassem president Nasser, die hem van anti-Arabische activiteit heeft be schuldigd, de wind uit de zeilen heeft willen nemen door zjjn onafhankelijk heid van het Westen te tonen. Ander zijds acht men druk van Russische zij de, nu de Sovjet-Unie Irak hulp ver leent, eveneens waarschijnlijk. Honderden mannen hebben gisteren uren lang gegraven om de 45-jarige bouwvakarbeider Piet van Rijn uit Scheveningen, die bij het maken van een stapelput in Schaarsbergen door zand bedolven werd, te bevrij den. Na 10 uur is het gelukt. Veertien Nederlandse studenten, die aan Nederlandse universiteiten Spaans studeren en lid zijn van de vereniging „La Baraca" (de hut), zullen te paard nog eens de tocht gaan maken, die vol gens het boek van Cervantes de ridder Don Quichote eens gemaakt heeft door La Mancha. De paarden worden be schikbaar gesteld door het Spaanse leger. Gisteren zijn de jongelui, zes meisjes en acht jongens, in Madrid aangeko men, vanwaar ze naar Ciudad Real zullen reizen, waar zondao of maan dag de tocht begint. De directeur van het instituut voor La Mancha, Martinez del Val, zal de groep onder zijn hoede nemen. De korte medede ling van de Britse politie „Neil Moss is dood", die gis termiddag om één uur werd gedaan, betekende het ein de van de tragedie van het „Dulvels- gat" in de grot van Castleton bij Shef field, in het Engel se graafschap Der byshire, waar een twintigjarige Britse student-speleoloog twee etmalen lang in doodsstrijd had gelegen, beklemd tussen het rotsge steente. De red dingsploegen, die er niet in konden sla gen de ongelukkige tydig los te krijgen, zijn doorgegaan met pogingen om het stoffelijk overschot naar boven te halen, aldus bericht A.F.P. De tragedie is door een samenloop van omstandighe den veroorzaakt. Gedurende de eer ste vierentwintig uur heeft niemand zich rekenschap ge geven van de ernst van de toestand. Neil Moss was zon dag J.I., aan het hoofd van een groepje speleologen, de als het „Duivels- gat" bekende zeer nauwe verticale gang aan het afdalen toen hij op ongeveer en meter afstand van de opening ge- Komen het bewustzijn verloor en even rbet nauwe gat viel. Men nam Kim- r1J door de walm van zijn car- bedwelmd was geraakt. Het gat hem er uit te kunnen J weer bijkwam had Moss geen kracht meer om zichzelf omhoog te werken. Hij zat met de schouders be- kneld tussen twee glibberige rotswan den. Zijn gezellen gingen hulp halen en van zondagmiddag af is men doende ge weest met pogingen om Moss te bevrij den. Maandagnacht echter moest men vaststellen dat Moss vrijwel niet meer uit zijn benarde positie te redden zou zijn. Herhaalde malen werd tevergeefs geprobeerd touwen onder de schou ders van Moss door te halen. Ook slaag de men er niet in de opening aan de andere kant van het „Duivelsgat" te vinden, waardoor men Moss mogelijk Uitgeput en terneergeslagen rookt het achttienjarige meisje June Bailey een sigaret na twee vergeefse pogingen de student Neil Moss te bereiken. had kunnen bereiken. Maandag overdag namen de reddings pogingen pas grote afmetingen aan. Ploegen van de marine, de luchtmacht en mijnwerkers ploeterden zeven tot tien uren achtereen in de ijskoude modder. Een kikvorsman onderzocht het onder grondse riviertje ter plaatse om de an dere ingang van het „Duivelsgat" te vinden. Een tenger achttienjarig meis je, June Bailey, liet zich, aan de voe ten vastgebonden, in de smalle rots speet neer en probeerde tevergeefs een soort harnas om Moss te bevestigen waaraan hij naar boven getrokken had kunnen worden. De beklemde werd on dertussen door middel van een slang zuurstof toegevoerd. Maar dit mocht niet meer baten. Kort na de middag moesten twee dokters van de R.A.F., die er in slaagden dicht bij Moss te ko men, zijn dood constateren. De ouders van de jongeman, die op de plaats des onheils waren aangekomen, waren de eersten die het doodsbericht vernamen. (Van onze parlementaire redacteur) Het beraad van de fractieleider van de V.V.D. prof. Oud heeft voor de rap portage van prof. Beel aan de Koningin weinig positiefs opgeleverd. De V.V.D. houdt zich op de vlakte, wanneer men althans in de toezegging dat zij de daden van de formateur en daarna van diens kabinet wil afwach ten, niet iets anders zou willen lezen. Prof. Oud zal bij de kabinetsformatie zijn mensen niet tegenhouden en niet stimuleren. Zij kunnen ,,op eigen ri sico" minister worden. In rechtse kringen wordt sterk reke ning gehouden met de mogelijkheid de liberalen mee te krijgen, wanneer er maar eerst daden worden gesteld. „De kracht van ieder kabinet ligt in de feiten, niet in de gevoeligheden die het nog omgeven, voordat het ontstaan is", zo zei ons een vooraanstaand se nator, die eraan toevoegde, niets te voelen voor de lijmpot en een met moeite opnieuw aaneenkrammen van de brede basis. „Een christelijk voor uitstrevende politiek zal velen over de aarzelingen heenbrengen". In de christelijke hoek zullen de te genstellingen, die daar bestaan over de grote onderwijswet van minister Cals, vermoedelijk wel kunnen wor den overbrugd. Er zijn gisteren nogal wat gesprekken geweest met de mi nister van onderwijs, waaruit dit is komen vast te staan. Minister Cals heeft daarbij een sterke troef in han den: de ministers Zijlstra, Helders, Staf en Algera hebben destijds in de ministerraad het ontwerp van de raamwet mede aanvaard. Ook vandaag kon men echter nog ho ren, dat een kabinet zonder socialisten „wellicht nog kan worden voorkomen". Terwyl een extraparlementair, steu nend op de drie christelijke partijen, met zoveel mogelijk medewerking van de V.V.D., in politieke kringen reeds vorm begint te krijgen (Men hoort zelfs reeds als kandidaten voor het premier schap prof. J. van den Brink of prof. de Quay noemen), wordt dit toe komstbeeld door anderen geheel achter een rookgordijn weggestopt. Het socialistische partijblad „Het Vrije Volk" zag gisteravond duidelijk de „eensgezindheid van het anti-soci alistisch front" voor zich. De Volks krant van heden antwoordt prompt: „Alles is nog mogelijk, zelfs een ka binet met socialisten." Het is de re flex van wat in de kringen van de K.A.B. leeft, waar men zich vanzelf sprekend zorgen maakt over de vraag, Het is in Oost-Duitsland niet strafbaar de radio van een buurman te vernielen, on. hem te beletten naar estduitse zen ders te luisteren, aldus heeft, volgens U.P.I., een rechtbank in Potsdam beslist. Een burger uit Potsdam had 190 mark schadevergoeding geëist, wegens vernie ling van zijn draagbare radiotoestel door ee~ man die zich kwaad had gemaakt omdat met dit toestel naar het nieuws uit West-Berlijn werd geluisterd. Blij kens een bericht in het officiële orgaan „Neue Justiz" wees de rechtbank deze eis af. hoe de overgang moet worden gevon den naar een geheel nieuwe politieke situatie, die voor de vakverenigingen een scheiding der geesten kan bren gen. Maar of het mogelijk zal zijn de P.v.d.A. nu nog de hand te reiken, is voor vele ingewijden, hoezeer zij ook mede bezorgd zijn voor de onzeker heden van de toekomst, geen vraag meer. De P.v.d.A. stelt eisen waaraan nauwelijks meer kan worden voldaan. Men wil niets weten van de met moeite verworven vrijere loonvorming, men eist voorlopig geen huurverhoging maar wel een algemene loonronde, men voelt niets voor een vooruitstrevend bezits vormingsplan. Aan het eind van de informatiewerk zaamheden van prof. Beel staat alles dus nog op losse schroeven. Men kon echter nauwelijks anders verwachten. Prof. Beel formeert niet, hij registreert slechts en stuurt daarmede aan op een theoretische oplossing. Daarna zal het praktische werk moeten beginnen wan neer er een formateur wordt benoemd. Men neemt niet aan, dat prof. Beel na het theoretische werk van zijn informa tie, zelf nog praktisch werk zal gaan verrichten als formateur. Vanochtend is nog meegedeeld, dat prof. Beel een tweede onderhoud heeft gehad met mr. Burger, ter afronding van enkele punten in het schriftelijk ant woord dat de fracties met uitzondering van de V.V.D. gisteren hebben inge diend. Dit tweede gesprek met de socialis tische fractieleider betekent slechts een afronding van I et geheel, meer ter in formatie van de heer Burger, dan van prof. Beel, naar men aanneemt. Het rapport, dat prof. Beel morgen op Soest- dijk zal aanbieden, zal een lijvig stuk zijn. Men houdt in officiële kringen re kening met de mogelijkheid, dat de Ko ningin aan de bestudering ervan wel enige dagen zal willen besteden alvorens zij een formateur benoemt. Van Rijn was 's morgens met zijn maat Cor van der Zwam begonnen met het stenen stapelen in de put. Te gen twaalf uur deed zich plotseling een zandverschuiving voor, waardoor Van Rijn alleen nog met zijn hoofd boven het zand uitstak in de metersdiepe put. Van der Zwam sloeg alarm en waar schuwde de andere arbeiders. Zij pro beerden Van Rijn uit zijn isolement te bevrijden, hetgeen echter niet lukte. Daarop werd de Arnhemse brand weer gealarmeerd, die omstreeks half een ter plaatse arriveerde. Een van de brandwachts begaf zich, voorzien van een veiligheidsgordel in de put en hij slaagde erin met behulp van anderen Van Rijn tot aan borsthoogte van het zand te bevrijden. Toen deed zich op nieuw een instorting voor, die ook de brandwacht bedolf. Andere brand weerlieden slaagden er echter In deze naar boven te trekken, doch bij Van Rijn kon men toch niet meer komen. Groot alarm werd geslagen en mi litairen van de nabije Oranjekazerne en de luchtmacht-elektronische school werden naar de plek des onheils ge dirigeerd. Met man en macht trok men aan het werk om de in een zeer benarde positie verkerende, doch nog steeds bij bewustzijn zijnde Van Rijn te redden. Hem werd zuurstof toege diend. Er arriveerde een enorme dragline, die in de buurt aan het werk was. Grote hoeveelheden zand wer den bezijden de put, die zo goed mo gelijk werd gestut, ontgraven en el ders op een hoop gedeponeerd. Ook deze pogingen hadden echter niet di rect het gewenste resultaat, tot het moment dat men besloot een diepe sleuf van de zijkant af naar de put te graven. Deze werkzaamheden, die slechts met de uiterste omzichtig heid konden geschieden, gezien het gevaar voor verdere instortingen, werden uiteindelijk met succes be kroond. Tijdens de laatste fase moest het zand rond Van Rijn, die nog al tijd bij kennis was, en aan wie voort durend moed werd ingesproken, zelfs met de hand worden weggegraven. De redders wisten onder leiding van eerste luitenant Winkel van geen wij ken. Omstreeks tien uur dinsdagavond slaakte de menigte een zucht van ver lichting en ging er een hoerageroep op. Van Rijn was gered en hij had zelfs nog zo veel kracht, dat hij de dichtstbij- staande redders de hand drukte en heel blij zei te zijn, dat hij het leven er had afgebracht. Italië In Florence is gisteren een krachtige aardbeving gevoeld, waar door in vele gebouwen kleine scheuren ontstonden. De mensen liepen de straat op en de lessen op school werden ge staakt. Meubels en lampen bewogen door de schck die enkele seconden duurde. Advertentie %\VVil Hf,, JUWELIERS - Houtplein 15 - HORLOGERS Het Indonesische ministerie van volksgezondheid heeft bekendgemaakt dat twee Nederlandse farmaceutische bedrijven onder beheer der regering zijn gesteld, aldus berichten Reuter en A.F.P. Het zijn de maatschappij „Na- kula". voorheen „Bavosta", en de maatschappij „Nurani", voorheen J. M. van Gorkom. Een dode en twee gewonden zijn te betreuren tengevolge van een hevige ontploffing, welke vanmorgen om tien over zeven te Leiden heeft plaats ge had bij de Rijnlandse Metaalbescher- mingsmaatschappij. Vijf arbeiders van deze maatschappij, die aan de 5 Mei laan is gelegen, waren om zeven uur in de half afgesloten loods van de corundstaaafdeling aan het werk ge gaan, Door nog onbekende oorzaak ontplofte tien minuten later een in deze loods gemeerd ponton, waarop een jachtje was bevestigd. De 37-jarige zandstraler C. Brussee was op slag dood. Het slachtoffer laat vrouw en twee kinderen na. De zand straler H. Heshusius werd door de kracht van de explosie in het water gewor pen van het haventje, waarboven deze corundstaalloods gebouwd is. Hij werd gewond. Het dak van de stalen loods werd honderd meter weggesingerd en vernielde een andere loods waar de 52-jarige J. Flippo vrij ernstig aan het hoofd werd gewond. De R.M.M. is gevestigd aan de spoor lijn Leiden-Utrecht. Door de explosie werd ook de bovenleiding van deze spoorlijn beschadigd. De verbinding Leiden-Alphen ondervond veel vertra ging. Het Tweede-Kamerlid Welter (KVP) heeft de minister-president en de minister van buitenlandse zaken de vol gende vragen gesteld: Is het juist, dat de president van de republiek Indonesië in mei een officieel bezoek zal brengen aan Zweden en Bra zilië en daarbij de gast zal zijn van I# Zweedse en Braziliaanse regering? Meent de regering, dat de regeringen van Zweden en Brazilië voldoende op de hoogte zpn van de aan Nederland vij andige maatregelen, welke de republiek Indonesië onder leiding en op instiga tie van haar president heeft genomen men denke aan de uitdrijving van duizenden Nederlanders en de massale roof van Nederlands bezit welke het onderwerp uitmaken van krachtige of ficiële protesten? Is de regering niet van mening, dat er onder de genoemde omstandigheden aan leiding voor is de regeringen van Zwe den en Brazilië erop te wijzen, dat spe ciale beleefdheden, aan de president van de republiek Indonesië bewezen, thans in Nederland in brede kring wrevel en ontstemming moeten verwekken, waardoor de verhoudingen tussen on» land en genoemde landen ongunstig zou den kunnen worden beïnvloed? De algemene staking van 24 uur hl het gebied van Gent, die was uitge roepen uit protest tegen het ontslag van arbeiders wegens sluiting van een textielfabriek te Sleidinge, heeft suc ces gehad, aldus meldt Reuter. De di rectie van de fabriek heeft de ontslag aanzegging ingetrokken. De voorgeno men sluiting van de fabriek was een gevolg van de neergang in de Vlaamse textielindustrie. Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Over het algemeen veel bewolking met af en toe enige regen. Aanvan kelijk zwakke tot matige, later ma tige of vrü krachtige wind uit zui delijke richtingen. Dezelfde of iet» hogere temperaturen. Zon: 6.32-19.02. Maan: 21.33-6.17. temp neersi. Station weer heden max afgel. 7 uur gist. 24 uur Stockholm onbewolkt -ft 10 0 Oslo mist -2 12 0 Londen zwaar bew. 6 14 0 Amsterdan geheel bew. 10 18 0.3 Brussel regen 9 20 2 Luxemburg motregen 9 18 8 PaU1e geheel bew. 8 14 4 Nice regen 13 14 0.1 Berlijn geheel bew. 3 13 0 Fxankfurt mist 8 20 0.2 München mist 4 18 0 Züncb mist 6 18 0 Genève regen 10 16 4 Locarno geheel bew. 8 18 0 Weuen onbewolkt 5 20 0 Innsbruck zwaar bew. 2 21 0 Rome licht bew. 8 21 0 Madrid licht bew. 2 13 0.6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1