Prof. De Quay duikt in Haagse politiek Vluchtende Dalai Lama is grens van Indië genaderd Rebellenleider in Algerije gesneuveld Op eiland Madagascar meer dan 150 doden Minstens twee weken nodig om koningin te antwoorden Jongeman uit cel ontsnapt Dood aan Tsjoe-en-lai Bindende figuur en psycholoog Prof. De Quay formateur Amerikaan geland in Oost-Duitsland Premier Nehroe: „onze sympathie is met de Tibetanen „Amirouche de ongrijpbare" Koningin Elisabeth naar Israël Vliegongeluk in Midden-Afrika MORRIST Het weer Anti-kleurlingenactie in Engeland Vrijheid was echter van korte duur ACHTERVOLGD DOOR CHINESE JACHTVLIEGTUIGEN Premier Boganda een van de inzittenden Vliegtuigongeluk in Indië, 24 doden Bewolkt DINSDAG 31 MAART 1959 0 82ste JAARGANG No. 30176 (Van onze parlementaire redacteur) Prof. dr. J. E. de Quay is vanmorgen in Den Haag geko men, waar hij allereerst een gesprek heeft gehad met de demissionaire minister-president, prof. dr. L. Beel. De for mateur heeft tijdens de Paasdagen het rapport van de infor mateur Beel terdege bestudeerd. Hij heeft te kennen gege ven dat hij snel wil werken maar is ervan overtuigd, dat er zeker twee weken mee zullen heengaan alvorens hij de koningin van hot resultaat van zijn pogingen een kabinet te vormen, dat zal kunnen rekenen op vruchtbare samenwer king met de Staten-Generaal, op de hoogte zal kunnen stel len. Verlopen deze gunstig, dan kan het kabinet dus nog in de eerste helft van april tot stand komen. Met sportvliegtuig MADAGASKAR Juffrouw uit Kessel licht offerblokken Suede damesjasjes in kleuren ;500km JC.AMB RE'. D1EGO- SUARE2_- iOPIA MAD. IMAJOENGA A- S r A NOP Et LBERAVi morafeno MADA GASKAR Ha mat ave TANA^ARIVO^^-r-T-t-rrr löelq pggzzzzzzzj. Srroof van Mozambique ANTSI RABE JNÖlSCHÈ^z cczOCEAAN~~ .FIANARANTSOA JULEAR 'FORT— DAUPHIN K ST MARtE 7 1 3|V. PELT Het zal ongetwijfeld een positief- christelijk program voeren. Dat wil echter niet zeggen, dat de socialisten zouden worden uitgesloten van het meedragen van de verantwoordelijk heid, zoals de socialistische pers meent te moeten verwachten. Men doet van die zijde zijn best, het voor te stellen alsof de koningin uit het rapport-Beel alleen de conclusie zou kunnen trek ken, dat het geen zin heeft nog met de P.v.d.A. te onderhandelen. Het rap port van de informateur is slechts een v/aarneming van situaties, mogelijk heden en feiten. De formateur, die nu aan bod komt, is geheel vrij om de oplossing te zoeken die hem goeddunkt. Zijn opdracht is zeer ruim. De keuze van prof. De Quay als for mateur is interessant, juist met het oog op de moeilijke politieke verhoudingen. Als iemand ertoe in staat is de socialis ten nog ervan te overtuigen, dat de be grippen christelijk en conservatief niet samenvallen, dan is het prof. De Quay. Als politicus heeft hij nog geen verleden en hij kan objectief te werk gaan. Bo vendien is hij een bindende figuur en van huis uit psycholoog, zodat men mag aannemen dat hij het als een beroeps eer en een goede sport zal beschouwen, goedwillende mensen tot elkaar te bren gen, oou "armeer politieke scheidslijnen hen uit elkaar dreigen te houden. Eerst zal er nu een concreet program worden samengesteld, dat aan de par tijen ter beoordeling kan worden voor gelegd. Zolang er slechts een informa teur be-ig was, heeft deze zich er toe beperkt de standpunten van de partijen ten aanzien van enkele rai''ante punten in het toekomstig beleid weer te geven. Er komt nu een geheel ander element in het spel: een formateur gaat een vast bestek uitzetten voor de komende vier jaar, waarin een nieuw kabinet zal moeten werken. De vraag is, of hij daarbij rekening zal willen houden met de verlangens van de P.v.d.A., die keihard een alge mene loonronde blijft eisen, voorlopig geen huurverhoging wil en naar afstand van Nieuw-Guinea aan een internatio naal lichaam blijft sturen. Het lijkt on waarschijnlijk, dat rechts bereid zou zijn de vrijere loonvorming, belastingmaat regelen ter bevordering van de bezits vorming en het standpunt ten opzichte van Nieuw-Guinea prijs te geven. In siders spreken over „nu of nooit". Maar politici die gaan onderhandelen zijn vaak tevreden met een geringere winst, wan neer zij die kunnen binnenhalen door op andere punten wat toe te geven. „Nooit" is een woord dat, zoals Nolens het uit drukte, in de politiek niet voorkomt. Moeilijkheden zullen prof. De Quay echter zeker niet bespaard blijven, ook wanneer het niet tot een compromis komt met de socialisten. Het aaneenbin- den van de drie christelijke partijen met de V.V.D., dat ongetwijfeld zal worden beproefd v nneer de brede basis mocht mislukken is evenmin een eenvoudige zaak. De liberalen hebben drie zetels in het kabinet van veertien als minimum eis gesteld. Zij noemen al namen van ministeriable figuren, mder wie de parlementariër drs. Korthals. Ook al is het slechts een proefballon van de VVD. dan nog is het typerend vooi de situatie: de heer Korthals is precies het tegen overgestelde van wat men met een ver foeilijk woord „randliberalen" noemt. Van dat begrip heeft de VVD niet terug. Men gaat er van uit dat liberale minis ters echte VVD-ers moeten zijn. Prof. De Quay wil als formateur lie ver niet in het kabinet van de minister president zijn werk verrichten. Dit om goed te doen uitkomen dat taken van formateur en informateur, al heeft deze laatste zijn werk reeds beëindigd, ge scheiden moeten blijven. De formateur blijkt aan het wapen van de psychologie ook in de politiek hoge waarde toe te kennen, (Zie ook elders in dit blad). De onlangs in Engeland opgerichte .White Defence League" heeft in Not- ting Hill pamfletten verspreid waarin aangedrongen wordt op verdrijving van de kleurlingen uit Engeland. In kringen van de politie maakt men zich bezorgd over de organisatie, die verklaard heeft een krachtige an'ti-negercampag- ne te zullen voeren met Notting Hill enige maanden geleden het toneel van ernstige rassenongeregeldheden als proef terrein. Volgens de pamfletten zijn de kleurlingen oorzaak van ,,het toenemend tekort aan huisvesting, ver spreiding van ziekten, bevordering van onzedigheid en het ontstaan van een bevolking van halfbloeden". In de pam fletten wordt voorts betoogd dat de kleurlingen ue staat veel geld kosten en de arbeidsgelegenheid voor Britse arbeiders verkleinen. De pamfletten waren geadresseerd aan: „Elk huis in Notting Hill". In totaal zjjn 5000 pam fletten verspreid. De liga heeft haar hoofdkwartier in een kleine winkel, waarvan de ramen met zwaar stalen netwerk zjjn beschermd. llllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllIllllllllllllllllllIHlIIIIIIIIII! Het kabinet der Koningin heeft meegedeeld: „H. M. de Koningin heeft op paleis Soestdijk prof. dr. J. E. de Quay ontvangen en hem ver zocht, zich te belasten met de vor ming van een kabinet, dat zal mogen rekenen op een vruchtbare samen werking met de volksvertegenwoor diging. Prof. De Quay heeft verzocht, deze opdracht in beraad te mogen houden." iiiiiiiiiiiiiiiiiiiuii m ii ii mii ii imiimm ii ii iiiimiiiiimin mui Vrijdagavond is een jongeman uit Waubach, die in het huis van bewaring te Maastricht terzake verdenking van een kleine diefstal in voorarrest zat, ontsnapt. Hij was via een smal raamp je van zijn cel, een bouwsteiger en de tuin van het gerechtsgebouw te ontko men. Reeds de volgende morgen werd hjj evenwel ten huize van zijn ouders te Waubach door de rijkspolitie aangehou den en naar Maastricht teruggebracht. De jongen had in Maastricht een on beheerde bromfiets gestolen en was daarmede direct naar huis gereden. Vrijdagmiddag is een 32-jarige Ameri kaan met een tweepersoons sport vliegtuigje van het type Piper-cub op Oostduitsgebied geland. Men neemt aan dat de Amerikaan een navigatie fout heeft gemaakt en vervolgens door ben zinegebrek tot landen gedwongen werd. Hfj is thans waarschijnlijk een gevan gene van de Oostduitse volkspolitie. De Amerikaan. Vaughan genaamd, is geen militair. Hij is werkzaam bij de cantinedienst van het Amerikaanse le ger. Vrijdagmiddag had hij van het vliegveld Mannheim, nabij Heidelberg, het vliegtuig geleend, voor een vlucht van 75 minuten, zoals hijzelf opgaf. Een Amerikaanse grenspatrouille zag het toestel kort na vieren vrijdag middag nabij Dippach, ongeveer ander halve kilometer van de zonegrens in Oost-Duitsland landen. In New Delhi is een ordeljke demonstratie gehouden voor de ambassade van communistisch China, waarbij de demon stranten borden meedroegen, waarop te lezen stond: „Dood aan Tsjoe-en-lai". telefoto (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, hedenmorgen Als Algerijns oorlogsnieuws van de eerste orde heeft de Franse pers op Tweede Paasdag het sneuvelen gemeld van „kolonel" Amirouche, de veruit meest bekende, of meest beruchte, van de rebellenaanvoerders. De Franse legerleiding beschouwde hem als haar belangrijkste tegenspeler te velde. Hem levend of dood in handen te krijgen was dan ook een doel dat haar permanent voor ogen stond. Maar tot dusverre had Amirouche menigmaal op het uiterste nippertje aan alle hem gelegde hindernissen weten te ont glippen of uit alle gevechten zich tijdig weten los te maken. Enige maan den geleden ving aldus een door de parachutistengeneraal Massu persoon lijk geleide operatie, bot voor wat Amirouche althans betreft. „Amirouche de ongrijpbare" heette hij dan ook in de rond zijn figuur ge sponnen legende. Het bolwerk waar Amirouche zich doorgaans schuil hield, waren de bergen van Kabilië. Hij was met de graad van „kolonel" bevelheb ber van de derde „willaya", een van de zes willaya's (zones), waarin de op standelingenleiding voor haar operaties Algerije heeft verdeeld. De dood heeft hij evenwel gevonden op aanzienlijke afstand van zijn commandozone, in ge vechten zeventig kilometer ten zuiden van Bou Saada. Midden vorige week waren zich aldaar ophoudende nomaden, aldus het offi ciële relaas, bij de plaatselijke Franse legerchef een grote concentratie van rebellen komen melden, een in de streek ongebruikelijk voorval. Nadat de Franse troepen versterking hadden ge kregen van parachutisten en vliegtui gen, kwam het tot gevechten tussen de beide partijen en nog voor hun beëindi ging vernam de Franse bevelvoering van gevangen gemaakte tegenstanders, dat Amirouche ?,ich onder de rebellen had bevonden en bij de gevechten ge dood was: een lading machinegeweer vuur in de borst. Zijn lijk werd ge vonden en herkend, ondanks het uni form zonder enig distinctief, door een De Dalai Lama, de 23-,jarige geestelijke leider van Tibet, bevindt zich volgens de laatste berichten die uit Kalimpong in het noordoosten van Indië zijn binnengekomen, dicht bij de Indische grens. Met hem uit Lhasa gevluchte leden van het kabinet dat zondag door communistisch China voor ontbonden is verklaard vergezellen hem nog steeds. Het gezelschap, dat langzaam vordert, wordt achtervolgd door Chinese jachtvliegtuigen, die laag over alle mogelijke ontsnappingswegen via het door de opstande lingen beheerste zuidoostelijke deel van Tibet vliegen, aldus meldt Reuter. De vluchtelingen zouden de rivier de Brahmapoetra, één van de belang rijkste hindernissen, al zijn gepasseerd. Welingelichte kringen te Kalim pong hechten weinig geloof aan berichten dat de Dalai Lama door een val van zijn paard zou zijn gewond. Hij staat bekend als een uitstekend ruiter, zodat het zeer onwaarschijnlijk moet worden geacht dat hij van zijn paard is gevallen. In Indië wacht de Dalai Lama een hartelijke ontvangst. Premier Nehroe heeft gisteren onder applaus in de Indische volksvertegenwoordiging verklaard: „Onze sympathie is met de Tibetanen. Wij wensen vriend schappelijke betrekkingen met Tibet en China, maar dat betekent niet dat dit land zich aan de dictatuur van een ander land moet onderwerpen". Naast deze niet mis te verstane ver klaring heeft Nehroe voorts betoogd, dat hij een briefwisseling tussen de Dalai Lama en de Chinese militaire gouverneur in de hoofdstad van Ti bet, zoals die door de Chinezen is vrijgegeven, „nogal verrassend en aan twfjfel onderhevig" vond. Volgens de Chinese verklaring zou uit de tekst van de briefwisseling blijken, dat de Dalai Lama door opstandelingen is ontvoerd nadat hij zich vrijwillig on der Chinese bescherming zou hebben geplaatst. Uit de Chinese mededelin gen blijkt duidelijk dat de verzetsbe weging in Tibet een zeer grote om vang heeft aangenomen. Nehroe verklaarde in het parlement ook nog dat de communistisch-Chinese premier Tsjoe-en-lai hem tijdens zijn bezoek aan Indië had medegedeeld, dat Tibet geen Chinese provincie was. doch een zelfbesturend gebied binnen de Chinese grenzen en dat de Chinese volksrepubliek het ook als zodanig zou behandelen. „Ik heb toen slechts kun nen zeggen dat Indië de Chinese soe vereiniteit over Tibet erkende, doch dat het ons verheugde te vernemen dat de Koningin-moeder Elisabeth van België is naar Israël vertrokken voor een bezoek aan de Heilige Plaatsen. Op de nationale luchthaven van Brussel werd de vorstin uitgeleide gedaan door de Israëlische ambassadeur in België en diens echtgenote. Chinezen zoveel nadruk legden op het aan Tibet toegekende zelfbestuur. Ik heb daar toen aan toegevoegd dat, als dit in Tibet meer bekend was, de toe stand aldaar minder moeilijk zou zijn", aldus Nehroe. De premier van Indië besloot: „Ik kan niet zeggen welke par tij in feite de strijd in Lhasa is begon nen. Het is ongelukkig, dat dit alles is geschied en dat er zoveel onheil is aangericht. Ons medeleven gaat uit naar de Tibetanen". Commentaar leverend op een Chine se verklaring dat het bespreken van de gebeurtenissen in Tibet in het Indische parlement „onbeleefd" zou zijn, ver klaarde de premier: „Het moet dui delijk worden gemaakt, dat dit parle ment zich door geen enkel binnenlands of buitenlands gezag laat beperken in zijn recht van spreken, hoewel men van dit recht met wijsheid gebruik moet maken". Verscheidene parlementsleden noem den het Chinese optreden in Tibet een bedreiging voor Indië. Zij maakten hierbij melding van berichten, dat er bij de Indische grens Chinese troepen zouden worden samengetrokken. Neh roe antwoordde dat brij hiervan niets wist. De regering van Malakka heeft maandag in een verklaring gezegd, dat de Chinese communisten in weerwil van hun bewering dat zjj een vredelievend volk zijn dat de vrijheidsbeweging steunt, opnieuw hebben laten zien dat zij meedogenloos kunnen zijn. De 21-jarige Pantsjen Lama die van een lagere orde is dan de Dalai Lama, terwijl hij zich slechts met we reldlijk e zaken kan inlaten heeft in een telegram aan het communis tisch-Chinese staatshoofd Mao Tse Toeng en premier Tjoe-en-lai ver klaard een zaterdag j.l. gepubliceerd besluit der Chinese regering om de Tibetaanse regering te ontbinden en de opstand neer te slaan, te onder- Een groep Boeddhisten onder leiding van verschillende Boeddhistische priesters, vertegenwoordigers van een Amerikaanse Kalmukken-gemeenschap, hebben voor het hoofdkwartier van de Verenigde Naties in New York gedemonstreerd, nadat zij een petitie hadden aangeboden, waarin wordt gevraagd de rode terreur in Tibet tot staan te brengen. schrijven. De Pantsjen Lama zegt in zjjn telegram dit te doen „uit per soonlijke overwegingen en namens de grote massa van het Tibetaanse volk". Sinds de Chinees-Tibetaanse overeen komst van 1951 hebben de Tibetanen gevreesd, dat het de bedoeling van com munistisch China is de Dalai Lama langzamerhand te verdringen en te ver vangen door de Pantsjen Lama, die door de bevolking als een werktuig in handen van communistisch China wordt beschouwd. Communistisch China heeft de be voegdheden van de ontbonden Tibetaan se regering overgedragen aan de „voor bereidende commissie van het autono me gebied van Tibet". Deze „voorbe reidende commissie" zal door de Pant sjen Lama worden geleid, zolang de Da lai Lama zich bij de opstandelingen „in gevangenschap bevindt", aldus heeft de staatsraad van communistisch China meegedeeld. Vijf wervelstormen hebben in zes da gen van aanhoudende zware regenval het eiland Madagascar geteisterd. Reeds zijn meer dan 150 doden ge meld. Hongersnood dreigt. Uitgebrei de overstromingen hebben in het noor den en het westen van het eiland de bevolking samengedreven op enkele droge stroken. De Ikopa heeft zondag het vliegveld Arivonimano overstroomd, en daarmee de luchtbrug van Franse vliegtuigen onmogelijk gemaakt. On geveer 50.000 mensen zijn door het water en de storm uit hun huizen ver jaagd en bevolken thans scholen, ker ken en andere tijdelijke hulpverlenings centra. Spoorweg- en wegverbindingen zijn uitgevallen door waterschade of over stromingen. Het enige betrouwbare ver bindingsmiddel is het hefschroefviieg- tuig. In de zwaarst getroffen gebie den zijn de levensmiddelen gerantsoe neerd, maar het schijnt dat deze maat regel weinig effect heeft gesorteerd. In de plaatsen waar de bevolking samengestroomd is slinkt de levens- middelenvoorraad snel. Van regerings zijde wordt ai het mogelijke gedaan om de hulpverlening uit te breiden. AFR KA iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiii Een vliegtuig van een Franse lucht vaartmaatschappij is zondag in Cen traal Afrika neergestort. Onder de ne- Sien inzittenden, die naar men vreest zijn omgekomen, bevond zich premier Boganda van de Centraal-Afrikaan se republiek, het vroegere Franse Oe- bangwi Sjari. Men meende aanvankelijk dat het toestel, een „Nord Atlas", tegen een berg was aangevlogen. Toen reddings ploegen op aanwijzing van een militair vliegtuig, dat: daar wrakstukken had ontdekt, na een moeizame tocht de op gegeven plek bereikten, bleek het een wrak van een toestel te zijn, dat tien jaar geleden is neergestort. Het zoeken werd voortgezet en de bemanning van een ander militair verkenningsvlieg tuig vond later in een moerassig ge bied bij het dorp Banga, 160 km van Bangui, een wrak dat geïdentificeerd werd als het vliegtuig waarin de pre mier reisde. Een dakota van de Indische lucht vaartmaatschappij is zondag in de In dische staat Assam, kort na het opstij gen, verongelukt. Alle 24 inzittenden 20 passagiers en een bemanning van vier zijn om het leven gekomen. Te Susteren is een 24-,jarige juffrouw uit Kessel (Dtsl) aangehouden, die be kend heeft in een kerk te Susteren, maar ook in diverse andere plaatsen offerblokken te hebben gelicht. Zij is ingesloten en zal voor de officier te Maastricht worden voorgeleid. De dievegge liep tegen de lamp, toen zij te Susteren buiten een kerkgebouw het meegenomen offerblok ledigde. Er bevond zich f 55.06 in het offerblok. Bij haar thuis vond men nog een offerblok Het schijnt dat de buit doorgaans va rieerde tussen drie en zeven gulden. groep inheemse notabelen uit zijn ge bied, die per Frans legervliegtuig voor de identificatie naar de plaats van het gevecht was overgebracht. In de hoofdstad van Algerije, Algiers is het nieuws van Amirouches dood door de bevolking zo indrukwekkend gevonden, dat caféhouders het in de loop van zondagavond bekend maak ten op de borden, bestemd voor de vermelding der voetbaluitslagen. In de lcop van dezelfde gevechten heeft aan opstandelingenzijde de dood gevonden „kolonel" Si Haoues, bevel hebber van willaya nummer zes, de zo ne waarin het gevecht werd geleverd. Amirouche, zo heeft men uitgemaakt, bevond zich onderweg van zijn willaya naar Tunesië en hij had deze zuidelijke omweg gekozen om aldus niet de le vensgevaarlijke „Ligne Mourice" te moeten passeren. Amirouche werd in 1926 geboren in het Djurdjura-massief. Hij oefende als jongeman enige tijd het beroep uit van goudsmid, maar nam vervolgens dienst bij het Franse leger, waar hij als zoveel anderen der huidige opstandelingen aanvoerders zich met succes bekwaam de in het krijgsbedrijf. Hij doorliep de Franse school voor onderofficieren te Cherchell en werd sergeant. De Fran se militairen in Algerije hebben alle re den gehad om zijn aanvoerders- en orga nisatietalent in de guerrilla ten volle te erkennen. Maar men stelt toch vooral in het 1 ioh'dat hij zijn positie voor namelijk handhaafde en de vijandelijk heden gaande hield door een meedogen loze en bijzonder wrede terreur tegen iedereen die hij verdacht van verraad of ook maar van lauwe gezindheid je gens de nationalistische zaak of zijn eigen persoon. De ontoegankelijkheid van het Kabilisch bergmassief kwam hem daarbii zeer te stade. Een van de vele gruweldaden, die op rekening van Amirouche worden gestéld, is de uitmoording van het bergdorp van Melouza, in de zomer van 1957. Hij werd zeer in het bij zonder ook gevreesd vanwege de folteringen, die hij zijn slachtoffers deed ondergaan en waarbij hij zelf actief aandeel placht te nemen. Eu ropese burgers heeft hij met tiental len doen ontvoeren, maar dezen stel de hij doorgaans weer op vrije voe ten nadat hij ze eerst enige lessen van nationalistische „indoctrinatie" had bijgebracht. Het Franse opperbevel in Algerije heeft bij het vernemen van Amirou ches dood onmiddellijk maatregelen getroffen om, op het vlak der psycho logische oorlogvoering, de sensatione le gebeurtenis haar meest omvangrij ke effect te doen sorteren. Ó.a. laat het met honderdduizenden uit vliegtui gen strooibiljetten uitwerpen boven de haarden van de opstand. Het heet daarin dat Amirouche en Si Haoues thans „geboet hebben voor hun mis daden" en tot besluit: „Maakt U los van hen, die U naar een nutteloze en zinloze dood voeren. Sluit U bij ons aan en Gij zult de vrede hervinden". De algemeen regeringsgedelegeerde voor Algerije, Paul Delouvrier, heeft zich zondagavond via de radio tot de Algerijnse bevolking gericht en daar bij verklaard, dat Amirouche welis waar gestorven was als „strijder", maar voor een strijd die sedert lang alle redenen verloren had die hem aanvankelijk hadden opgewekt. Hij hoopte evenwel dat deze dood, zo nut teloos in het licht van de doeleinden die de opstand zich had gesteld, ertoe zou bijdragen het einde der gevech ten te verhaasten. De algemeen rege ringsgedelegeerde gaf tot slot aan het adres ongetwijfeld van ai diegenen die in de afgelopen dagen heftig en open lijk De Gaulle's Algerije-politiek heb ben gecritiseerd, de heer Lagaillarde voorop, en die De Gaulle, energiek desnoods, aan zijn verstand willen brengen, dat hij zich op de verkeerde weg bevindt de waarschuwing mee: „Dat ieder Uwer wete, dat Parijs re geert in Algerije, zelfs in Algiers". Advertentie Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur): Toenemende bewolking met later hier en daar enige motregen. Zwak ke tot matige zuidwestelijke wind en ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zon: 6.18-19.12. Maan: 2.55-12.14. Station temp. neersl. Weer heden max. afgel. 7 uur gist. 24 uur Stockholm mist -1 2 0 Oslo regen 2 3 0 Kopenhager half bew. 3 8 0 Londen zwaar bew. 4 12 0 Amsterdai mist 3 10 2 Brussel mist 5 11 1 Luxemb n bewolkt 2 9 1 Parijs geheel bew. 5 11 0 Nice zwaar bew. 8 16 2 Berlijn zwaar bew. 3 15 0 Frankfoi onbewolkt 0 12 0 Müncher geheel bew. 3 9 0 Zurich motregen 5 9 0.4 Genève zwaar bew. 7 12 0 Locarno geheel bew. 6 11 2 Wenen half bew. 5 11 0 Innsbru- geheel bew. 4 8 2 Rome regenO 10 17 4 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 145480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red IJmuldem Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Olrectle: W Boerrlgter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCKE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer millimeter- ïoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week. f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5 50 uur 's avonds tel. 21544

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1