GEEN ENERVERENDE PAASDRUKTE IN HAAR LEM EN OMGEVING bezoek concert- op de zondag Buitenlands treerde zich Van Weert Springconcours „MariënbosclG een groot succes Verkeersongevallen tijdens het Paasweekeinde Triniteitslyceum en Mendel- College reeds uitgeschakeld Pater E. Zantvoort viert zijn gouden feest in Zandvoort GEHAKT 1.58 uperMarfr NAAIMACHINES as.-j HBS winnaar in Paastoernooi Zeer bijdehante tekenaar Antilopen heeft geen kans tegen The Typhoons Zuster Vereeunda viert gouden professiefeest Lisse Films TOERNOOI VOOR MEISJES MET GEVAAR OP DE WEG RIJPMA SCHOOLVOETBAL HAARLEM BASKETBAL Overgangsklasse volleybal HVGB en DAW speel den gelijk: 22 DINSDAG 31 MAART 1959 fAGINA 5 Oostenrijkse grote-stads- kinderen met vakantie naar Haarlem Haarlemse Volskdans Federatie Haarlem e.o. Diversen Vovr JUUZtr ANEGANG 46 HAARLEM Schoolhandbal in Sluit een O N G E V A l L E N-V E R Z E K E Rl N G Bij overlijden 25.000. Bij invaliditeit 50.000. Jaarpremie 37.50 Verzekeringen en Financiering 50.000.— 50.000.— 49.50 100.000.— 100.000.— 99.— „Vier-dorpen-dam- toernooi" Verrukkelijke koffie „J. J. Cremer gaat „Ma- joor Frans" spelen. W ielrennen Wim Klebach wint in het Sportpark Hockey in Bloemendaal Veel gelukwensen voor prof. dr. M. Goemans O.F.M. Wat er pol o MAGERVLEES- uCrlniV I 500 gram ALBERT HEIJN SLAGERIJ Beurs van Amsterdam Het Paasweekeinde is in Kennemer- land en de Bollenstreek voorbij gegaan zonder de verwachte stroom van vreem delingen. De politie heeft het verkeer gemakkelijk in de hand kunnen houden, mede omdat men alle noodzakelijke voor bereidingsmaatregelen had getroffen. Op de belangrijkste kruispunten waren extra verkeersposten geplaatst. Deze hoefden echter slechts in een enkel geval in ac tie te komen. Op Tweede Paasdag kon om elf uur 's ochtends zelfs al de Radio verbindingsdienst van de Keukenhof worden teruggetrokken. De meeste bui tenlandse belangstelling werd op Eerste Paasdag genoteerd. Vooral Duitsers, maar toch ook opmerkelijk veel Fransen en enkele Engelsen. Op Tweede Paasdag verschenen vooral de binnenlandse toe risten. De N.Z.H. moest die dag dan ook extra-bussen laten rijden, hetgeen Eer ste Paasdag nog niet nodig was geweest. Het slechte weer heeft ongetwijfeld vele bromfietsers ervan weerhouden er op uit te trekken. Overigens was ook het busverkeer uit de bollenstreek naar Haarlem en Leiden vrij intensief: de jeugd wilde wel eens naar stad, na een dag binnenzitten. Keukenhof heeft dit weekeinde bijna 35.000 bezoekers geteld, waarvan de meesten op Eerste Paasdag verschenen. Gedurende de beide Paasdagen werden er op de Keukenhofterreineri meer dan 6000 personenwagens geparkeerd, tegen slechts 150 touringcars. Dezelfde tendenz die aan het einde van het vorige seizoen reeds merkbaar was: meer buitenlandse toeristen per personenwagen, minder per touringcar. Hetzelfde verschijnsel kon men ook in Zandvoort constateren. Be halve de narcissen en het enkele crocus- bed, dat men in de hele bollenstreek kan zien, bood de Keukenhof ook reeds en kele perken bloeiende hyacinten. Op Eerste Paasdag arriveerde in Lisse de eerste extra bollentrein met bezoekers uit Zuid-Frankrijk. Langs de weg was er nog maar weinig van de speciale bollentijdattracties te bekennen. De meeste bloemenkooplui hadden hun tentjes nog niet opgezet. De handel was duur, omdat men vooral kasgoed had aan te bieden. De meesten hunner durfden het risico nog niet aan. Van begin juli tot begin september kunnen weer Oostenrijkse „pleegkin deren" worden opgenomen in katholieke gezinnen te Haarlem en omgeving. De kinderen, in de leeftijd van zes tot vijf tien jaar, worden uitgenodigd door het R. K Huisvestingscomité (onder auspi ciën van het Interparochieel Sociaal Charitatief Centrum te Haarlem) en de Caritas Verband te Wenen, welke in stellingen de reis heen en terug regelen en bekostigen. De Haarlemse gastvrijheid is terecht bekend en het lijdt daarom geen twijfel dat er ook deze zomer weer een groot aantal jonge Oostenrijkers een onver getelijke vakantie door zal kunnen brengen in Haarlem, waardoor de Oos tenrijks-Nederlandse vriendschapsban den opnieuw bestendigd worden. De „pleegkinderen" zijn afkomstig uit de grote steden van Oostenrijk, steden waar de levensomstandigheden volkomen an ders zijn dan bij ons. Het zijn dan ook niet zozeer materieel, dan wel voorna melijk geestelijk min of meer verwaar loosde kinderen. In talloze gevallen werken zowel de vader als de moeder in fabrieken of bedrijven. De kinderen komen doorgaans tekort aan zorgzame en hartelijke liefde, kennen geen nor maal gezinsleven. Juist daarom zou het verblijf in een Hollands „pleeggezin" Voor hen van onschatbare waarde zijn. Katholieke gezinnen uit Haarlem of omgeving, die bereid zijn en de ge legenheid hebben, één (of meer) Oos tenrijkse grote-stadskinderen op te nemen, worden verzocht zich in ver binding te stellen met het Interparo chieel Sociaal Charitatief Centrum van Haarlem en omgeving, Koninginneweg 41 te Haarlem, telefoon 13420. Zondag 5 april zal de Haarlemse Volks dans Federatie weer een instuifavond organiseren in de school aan de Bad huisstraat. Allen zijn er van harte wel kom. Van acht uur 's avonds tot tien Uur zal Henk Honhof een serie dansen doornemen. Advertentie Alle merken - dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 CINEMA PALACE: Jerry, de schrik van het bataljon, 14 j.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Hellzapoppin, 18 j.; 2.30, 7 en 9.15 uur. Di. 8 uur. LIDO: Zevende reis van Sindbad, 14 J.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOF.: In de mat.: De betovering van het woud, a. 1.; 2 uur. Do.: Anny get your gun, a. 1.: 2 en 8 u. MINERVA: Di.: Het Bolshoi Ballet, a. 1.; 8.15 uur. REMBRANDT: Vader, moeder en negen kinderen, 14 J.; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: Safari, 14 j.; 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Bridge on the river Kwai (ge prolongeerd), 14 j.; 2 en 8 uur. Woensdag l april Minerva, 8.15 uur: Voor de Heemsteedse Kunstkring. Toneelgroep Theater met „Een moordverhaal" van Arthur Watkyn. Schouwburg, 8' uur: Italiaanse Opera „De troubadour" van Verdi. Brlnkmann, Grote Markt, 8 uur: Volks universiteit. Algemene slotavond van de cursus „Spreken in bet openbaar". Advertentie Nog slechts 5 dagen bij Uw kleding een kleine Baby-uitzet GRATIS 1 De eerste narcissenslingers zijn in ieder geval verkocht, dus de kop is eraf. Nog minder was de belangstelling voo- Zandvoort, dat het immers voor al van goed weer moet hebben. De meeste Duitsers hadden op Goede Vrij dag al hun intrek genomen in de grote hotels en pensions. Die waren dan ook volledig bezet, maar in de kleinere kon men nog gemakkelijk een plaatje krijgen. Touring-Zand vooit heeft dan ook nog geen beroep hoeven doen op particuliere logies adressen. Dit alles neemt niet weg, dat er in het d„rp een gezellige drukte heerste. De winkels waren open en de winkeliers hebben beste zaken gedaan. Zondag was in Zandvoort de drukste dag. Vele buitenlanders, die in de gro tere centra een onderdak hadden gevon den, maakten die dag van de gelegen heid gebruik om een bezoek aan de bad plaats te brengen. Maandag was het weer daarvoor te slecht. Er werd nog niet gezwommen, maar wel hebben zich enkele moedigen pootjebadend in zee gewaagd. Op de lijnen van en naar Zand voort heeft de N.Z.H. de dienst vrijwel normaal kunnen rijden. Slechts maan dag, later in de middag, moesten enkele extra-bussen worden ingezet. De politie korpsen van Zandvoort, Bloemendaal, Heemstede en Haarlem hebben ook dit verkeer betrekkelijk gemakkelijk kun nen verwerken. De verkeerslichten zijn blijven branden, en dat bleek in vele ge vallen al voldoende. Van ernstige onge lukken is geen sprake geweest. De Haarlemse bloemenmeisjes tra den gistermiddag voor het eerst in het openbaar op. In enkele restaurants op markante punten van de stad reikten zij aan stedeling en vreemdeling ge le trompetnarcissen uit. Tijdens de late namiddag trokken zij naar Bloemen daal, waar een internationaal paashoc- keytoernooi werd gehouden. In totaal offreerden zij 1500 bloemen. Woensdag en donderdag houdt de Schoolhandbalcommissie van het Neder lands Handbalverbond op de velden van het „Van der Aartsportpark" in Haar lem-Noord een schoolhandbaltoernooi voor meisjes van de middelbare scholen. Op vrijdag 3 april gevolgd door een „blokjesbaltoernooi" voor meisjes van de lagere scholen in het Krelagehuis aan de Leidsevaart. De populariteit van het schoolhandbal toernooi neemt nog steeds toe. Het bleek zelfs mogelijk om drie groepen samen te stellen. De meisjes van 16 jaar en ouder spelen woensdag vanaf half tien elfhandbal. De meisjes van 12 en 13 jaar spelen 's morgens op vier velden zeven handbal en woensdagmiddag komen de 14- en 15-jarigen eveneens voor zeven handbal binnen de lijnen. De eindstrij den van de drie afdelingen vinden plaats op donderdag 2 april van half tien tot twaalf uur. Het blokjesbaltoernooi een zaal- handbalspel waarbij men met de bal een aantal blokjes omver moet werpen werd reeds enkele keren met succes ge houden. Vrijdag zullen vanaf negen uur veertig teams hun kunnen tonen. Zuster Vereeunda (in de wereld me juffrouw Anna van Opzeeland), van de Franciscanen van Bennebroek zal woensdag 1 april in het Sint-Agathage- sticht te Lisse haar gouden professie- feest vieren. Om kwart over acht 's morgens zal in de parochiekerk van Sint Agatha te harer intentie een H. Mis worden opgedragen. Zondag 5 april bestaat na de laatste H. Mis gelegen heid haar te complimenteren in het Sint-Agathaklooster. Zuster Vereeunda werd 6 april 1887 in Lisse geboren. Haar jeugd en meis jesjaren bracht ze daar door, tot ze 6 mei 1906 haar intrede deed in het toen malige moederhuis der Franciscanessen te Rotterdam, dat thans in Bennebroek gevestigd is. De gouden jubilaresse is werkzaam geweest in Haarlem, Am sterdam, Wychen, Oudewater, Leimui- den (vierentwintig jaar), Zoeterwoude «rti sinds juli 1947 weer in haar ge boorteplaats. Lange tijd verzorgde zus ter Vereeunda de huishouding van het Sint Agathageticht. Haar kookkunst is in brede kringen beroemd. Daarnaast strekte zij velen tot voorbeeld door haar welgemeende hartelijkheid, levens wijsheid en grote eenvoud. Advertentie ontstaan door een ongeval in of buiten beroep. Rio Grandelaan 53, Overveen, Tel. 52955 Zondagmiddag botsten in de J. J. Hamelinkstraat bjj de Graafschapstraat een motorrijder en een bromfietser te gen elkaar op. De bromfietser, een 36- jarige kantoorbediende uit Haarlem, gaf geen voorrang aan een uit Am sterdamse richting komende motorfiet ser, een 43-jarige schilder wiens echt genote achterop zat. Beiden kwamen te vallen. De duorijdster van de motor fiets moest met een hersenschudding naar het Groote Gasthuis worden ver voerd. De Amerikaanse tekenaar Paul Burke mag men wel een groot artist noemen. Met twee handen en een voet kan hij drie verschillende portretten tekenen. Op de foto herkent men duidelijk premier Macmillan, president Eisenhower en pre mier Khroesjtsjev. Het enige hulpmiddel dat de Amerikaan gebruikt is een klem, waarmede hij een stukje houtskool aan zijn schoen bevestigd heeft. In het Haarlemse schoolvoetbal-toer- nooi waren zaterdag enkele verrassende uitslagen te noteren. In de afdeling A bijvoorbeeld de 3-0 nederlaag van het Triniteitslyceum tegen het Laurens Cos- terlyceum en het 2-2 gelijke spel van het Mendelcollege tegen de Rijkskweek school. Het andere jaren sterke eerste team van de Mendelliers moest nu reeds in de eerste ronde het hoofd buigen, doordat het faalde bjj het nemen van strafschoppen. De Rijkskweekschool speelde het eerste kwartier met tien man, maar leverde opmerkelijk goed partij. Na deze 15 minuten waren de adspirant- onderwijzers over het algemeen het be tere team, ofschoon zij niet verder kwa men dan een gelijke stand. In dezelfde afdeling had de HTS veel moeite om van het Kennemerlyceum te winnen (2-1), terwijl het Coornhertlyceum zich door een 3-0 zege op de Da Costa kweekschool in de volgende ronde plaat ste. Het Seminarie Hageveld zal morgen tussen de lijnen verschijnen tegen de HTS (2 uur EDO-terrein)waarna om kwart over drie het Coornhertlyceum tegen het Laurens Costerlyceum uit komt. In de B-afdeling drie gelijke spelen, o.a. tussen de St.-Jeroenschool en de RKLTS. De laatste won door scherper te schieten vanaf de elf meter stip. Ook de St.-Jozef ULO kwam in de volgende ronde en wel via een benauwde over winning op het Laurens Costerlyceum 2 (4-3). Het derde elftal van het Mendelcollege deed zaterdag in de D-afdeling geen half werk. Het overspeelde het achtste van de RK LTS: 16-0. In de afdeling E blijkt de winnaar van 1957, de Vondel school uit Aerdenhout, ditmaal in de verliezersronde de toon aan te geven. Een finalist uit de winnaarsronde van het vorig jaar. de P. H. van de Ley- school verging het ditmaal niet best. Na via strafschoppen van de Vondelstraat te hebben gewonnen moest deze school in de tussenronde ervaren, dat de jon gens van de Lorentzschool toch nog beter penalties kunnen nemen. In de E- afdeling zullen vandaag weer 32 elf tallen in het veld komen. De Commissie Schoolvoetbal is een beetje teleurgesteld over de houding van de leiders van sommige elftallen. Er was bijvoorbeeld een leider die meende zijn jongens te moeten aansporen de strijd te moeten staken toen zij een 10-0 achterstand hadden opgelopen. Dit om dat de scheidsrechter niet eerlijk zou zijn. Van een andere school bleef het onderwijzend personeel hinderlijk dicht bij de doelpalen staan ondanks een vriendelijk verzoek van een aanwezig commissielid wat meer afstand van het doel te nemen. De uitslagen waren: Afdeling A: HTS 1-Kennemer Lyc 1 2-1, Coornhert Lyc 1-Da Costa Kw. 1 3-0, Triniteitslyc. I-Laurens Costerlyc. 0-3, Lorentzlyc. 1-Marn. v. St. Aldeg.lye. 1 3-1, Mendelcollege 1-Rijkskweekschool 1 2-2 (Rijkskw.sch. wint). Afdeling B: KI. de Vries ULO 1- Louise de Col. school 1 8-0, RK LTS 1- St. Jeroen ULO 1 1-1 (RK LTS wint), Chr. Dreefsch. ULO 1-IVO 1 1-1 (IVO wint), Kon. Wilhelminasch. 1-Th. M. Ketelaarsch. 1 1-1 (Kon. Wilh. sch. wint), St. Jozef ULO 1-Laurens Coster lyceum II 4-3, Marn. v. St. Aldeg. II- LTS I 0-13, A.H. Gerhard ULO 1-Harten- lustsch. 1 1-2, Tussenronde afdeling D: Verliezers: St. Henricus ULO IV-RK LTS IX 4-0, Triniteitslyc. V-Triniteitslyc. IV 1-5, K. v. Manderlyc. Il-Coornhertlyc! IV 1-3, Prinses Irenesch. III-2e Centr. School II 1-3, Kennemerlyc. II-K. v. Manderlyc. I 2-6, Chr. Dreefsch. ULO III-Kon. Wil helminasch. III 3-2, Laurens Costerlyc. VII-le Centrale School A 0-3. Winnaars: RK Centr. VGLO-Mendel- coll. VI 2-4, Triniteitslyc. III-RK LTS VIII 16-0, RK LTS VII-St.-Jozef ULO III 2-3, Kon. Emmasch. I-Coornhertlyc. III 1-9, Pr. Irenesch. II-Chr. Lyceum I 1-7, Sted. Gymn. I-Klaas de Vriessch. III 0-8, Louise de Colsch. III-Bronstee- school II 7-1, Th. H. Ketelaarsch. IV- le Centr. School B 6-1, Laurens Coster lyc. VI-Laurens Costerlyc. V 0-2. Tussenronde afdeling E: Verliezers ronde: RK Opl. Sch. N'we Gracht-St.- Josephsch. Bl'daal 0-4, Dr. Alf. Ariëns- school-St.-Bavosch. Eemstr. II 6-0, Gr. v. Prinsteresch. (niet opgek.)-v. Zegge- lenschool I winnaar, v. Zeggelensch. II- Min. v. d. Leeuwsch. 6-1, Chr. Huygen- schóol II-Institüut Oranje Nassau 1-0, Willem de Zwijgersch.-Vondelschool 0-7. Winnaarsronde: St. Adelbertussch. Bl'daal-St. Bavosch. W.-gracht 1-10, Kard. de Jongsch.-RK Opl. St. Antonius Bl'daal 10-0, H'lemse Montessorisch.- Elout v. Soetewoudesch. 6-0, Voorwegsch. H'stede-Crayenestersch. H'stede 1-2, Chr. Dreefsch.-Kon. Wilhelminasch. (Over veen) 0-4, Lorentzschool-P. H. v. d. Ley- school 1-1 (Lorentzsch. wint). Als sluitstuk van het „Vier-dorpen- damtoernooi", dat wederom goed ge slaagd is, werd de prijsuitreiking gehou den in het clublokaal van de winnaar van de Nieuwe Haarlemsche Courant- wisselbeker, de damclub Sint Bavo te Heemstede. De „geestelijke vader" van het vier-dorpen-damtoernooi" de heer P. G. Balkenende uit Lisse, verrichtte deze bijzondere taak. Hij deelde mee, bijzonder verheugd te zijn weer eens enkele ogenblikken in het midden van een groep dammers te verkeren en daardoor oude vriendschaps banden te vernieuwen en nieuwe aan te knopen. Hij roemde de goede geest en strijdlust in dit reeds twaalf jaar be staande toernooi. Na de organisatoren bedankt te hebben voor het vele werk, dat aan de organisatie van dergelijke evenementen vastzit, wenste hij het „Vier-dorpen-toernooi" nog vele jaren van opgewekt leven toe. Daarna reikte hij de prijzen uit. Aan de voorzitter van Sint Bavo te Heem stede voor de tweede maal de Nieuwe Haarlemsche Courant-wisselbeker en de tweede prijs aan de damclub „Hillegom" (een fraai bekertje geschonken door een damvriend) waardoor deze club nu haar eerste prijs heeft ontvangen. De heren J. Janus voor Sint Bavo en de heer J. van de Loo voor Hillegom, dankten voor de door de heer Balken ende verleende medewerking. Daarna had er een damwedstrijd plaats tussen 15 leden van Sint Bavo en 15 leden uit de diverse bollenstreek damclubs. Deze wedstrijd verliep nogal eenzijdig. Sint Bavo won zoals het wil de met 17-9. Advertentie LUNCHROOM Grote Houtstraat 105, Telef. 18598. Op waardige wijze heeft katholiek Zandvoort op 2e Paasdag het gouden priesterfeest van pater Euphronius Zantvoort, O.F.M. gevierd, 's Morgens om 11 uur droeg de jubilaris een plech tige H. Mis van dankbaarheid op in de parochiekerk van St.-Agatha. Voor afgegaan door de assisterende geeste lijkheid betrad pater Zantvoort het kerkgebouw door een erehaag van bruidjes. Pastoor P. van Diepen fun geerde als presbyter-assistens, kape laan Groot als diaken en pater Nolas- cus O.M. Cap. als sub-diaken. Na het evangelie feliciteerde pastoor van Diepen pater Zantvoort namens de parochie. De pastoor herinnerde er aan dat de jubilaris 50 jaar geleden, ook op 2e Paasdag, zijn eerste plechtige H. Mis te Zandvoort opdroeg in de oude parochiekerk, thans parochiehuis. Achtereenvolgens als pa- ter-assistent, kapelaan, pastoor, gardi aan en rector heeft pater Zantvoort op talrijke plaatsen in ons land zijn pries terlijke arbeid vervuld; thans nog als rector van een meisjespensionaat te Woerden. Toch is pater Zantvoort altijd „Zandvoorter" gebleven, getuige zijn grote belangstelling voor het wel en wee der parochie en zijn tegenwoordigheid bij alle bijzondere gebeurtenissen. De pastoor wenste de pater nog enkele jaren van vruchtdragende arbeid en daarna nog menig jaar van welverdien de rust in goede gezondheid. Tijdens de receptie in het parochie huis kwamen velen de jubilaris en zijn familie gelukwensen. Zelfs oud-parochi anen uit Rotterdam en Gouda waren voor deze gelegenheid naar Zandvoort gekomen. De feestviering werd besloten met een plechtig danklof waarbij pater Zant voort weer geassisteerd werd door kape laan Groet en pater Nolascus O.M. Cap. Op de Buitenrustbrug in Haarlem kwam zaterdagmiddag omstreeks tien voor een een bromfietser in aanraking met de afsluitboom van de brug. De bromfietser, een 66-jarige Haarlemmer, naderde de brug op het moment, dat de boom neer gehaald werd. Hij kon zijn voertuig met tijdig tot stilstand brengen. De man viel en moest met een hersenschudding naar het Groote Gasthuis worden vervoerd. Getuigen van het ongeval van zater dagavond acht uur op het Frans Hals plein waarbij een scooterrijder gewond werd, worden ten vriendelijkste ver zocht zich met de verkeerspolitie in ver binding te stellen. De scooter werd be stuurd door een 41-jarige ambtenaar van de P.T.T., die in de richting van de Schoterweg reed. Uit de Zocherstraat kwam een knaap op een fiets het Frans Halsplein oprijden. De scooter moest remmen, slipte en de berijder viel op zijn achterhoofd. Met een hersenschud ding moest hij naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo worden vervoerd. Twee meisjes uit de Nachtegalen- straat in Haarlem-noord, zeven en twaalf jaar oud, kwamen maandagmor gen omstreeks half twaalf te vallen bij de met knipperbollen beschermde over steekplaats in de Rijksstraatweg bij de Vergierdeweg. Daar reden een auto en een motorfiets tamelijk dicht achter elkaar. De auto remde voor de knip perbollen. De motor kwam niet tijdig tot stilstand en schoot door. De beide meisjes stonden op de verkeersheuvel te wachten tot alles veilig zou worden. De motor kwam tegen de verkeersheu vel aan en raakte de meisjes, die schaafwonden aan hun knieën opliepen. De motorrijder klaagde over een pijn lijk linkeronderbeen. Geen der slacht offers behoefde naar het ziekenhuis te worden gebracht. Op de Vergierdeweg bij de Ekster straat verleende maandagmiddag tegen half zes een auto, komend uit de laatst genoemde straat, geen voorrang aan een op de Vergierdeweg in noordelijke richting rijdende motorfiets. De be stuurder daarvan, een 23-jarige Haar lemmer, kwam te vallen. Hij liep ver wondingen aan zijn gelaat op en moest naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo worden vervoerd. De auto werd bestuurd door een 45-jarige huisschil der uit Haarlem. Het donderdagavondprogramma in de basketbal-competitie heeft geen enkele verrassing opgeleverd. Antilopen was, hoewel goede tegenstand biedend, niet in staat The Typhoons te kloppen, ter wijl SC Haarlem zich door Aurora niet liet verrassen. Typhoons had gedurende de gehele wedstrijd tegen Antilopen de leiding, doch slaagde er nimmer in een beslis sende voorsprong te nemen. Zo gaf de gehele eerste helft een gelijk opgaande strijd te zien, met Typhoons onmisken baar technisch de sterkste (24-28). In de tweede helft leek Typhoons een rui mere voorsprong te zullen nemen, doch Antilopen gaf geen krimp en slaagde er zo waar in na tien minuten de stand praktisch in evenwicht te brengen: 37- 38. De langere adem deed Typhoons, waarbij Halewijn zich weer onder scheidde, in de beslissende fase aan het langste eind trekken. Ondanks de produktiviteit van Sunter moest Anti lope^ met een 40-49 nederlaag genoegen nemen. Sportclub „Haarlem" heeft er voor gezorgd bij de districtsklassers niet ver der op het leidende ROVS achter te raken, door de altijd moeilijke wed strijd tegen stadgenoot Aurora met 34- 46 in haar voordeel te beslissen. In de dames-overgangsklasse behield Typhoons door een 28-12 overwinning op concur rent SC Haarlem haar kansen op de titel. De overige uitslagen waren: dames: HOC 3HCK 0-2 (regl.), Excercitia Typhoons 2 10-21. Heren: SC Haarlem 3HCK 2 12-41. In de overgangsklassen werd slechts een bescheiden programma afgewerkt. In West I bracht de damesploeg van het Alkmaarse Catapult zich min of meer in veiligheid door overwinningen op stadgenote Octopus (1510, 15—8 en 1614) en op VCK uit Velsen met 1510, 1512 en 1614. Madjoe ver sloeg Molenwiek met 3—0. Bij de he ren won Octopus het plaatselijk tref fen van Reactie (3—1) en werd HBC in Heemstede door het Castricumse Smash met 3—0 onder de voet gelo pen. De stand luidt nu: Heren: HVS 21 jr2 Czaar Peter 2132 Octopus 2130 Reactie 2126 HCSC 20—24 Smash 2024 TOG 19—16 D. Raeckse 2016 SES 21—12 Madjoe 2212 LOS 21—10 HBC 19—2 Dames: MHBS Madjoe TOG VCK SES Molenwiek AVC Catapult Smash Octopus Flevo 22—42 20—36 21—34 21—22 21—18 22—18 20—16 20—16 21—14 22—14 22—14 Kennemers 206* In de overgangsklasse west II won de „top" zonder enige moeite. Cito klopte Polonia met 30 en Spirit wees de Amsterdamse gemeenteambtenaren zonder meer terug: 30. De stand luidt hier: Spirit 18—28 Polonia 19—16 Cite 19—28 Albatros 17—12 SMH 16—26 VVGA 17—10 VVA 17—24 't Zand 18—10 VIOS 17—16 Sportcentr 17—4 Forto 17—16 De Letterlievende vereniging ,,J. J. Cremer" geeft donderdag 9 april in de Haarlemse stadsschouwburg een op voering van de toneelbewerking van haar regisseur Henk Bakker van de roman „Majoor Frans" door mevrouw A. L. G. Bosboom-Toussaint. De voor stelling zal niet om acht uur, maar om kwart vóór acht beginnen. Onder auspiciën van de Noordholland se Ruitersportvereniging werd eerste Paasdag een springconcours in de klas sen A en B, en tevens een springcon cours voor equipes gehouden. Zeer veel belangstellenden begaven zich hiertoe naar 't bijzonder mooie oefenspringter rein Mariënbosch, waar onder de meest ideale weersomstandigheden te gen het middaguur in de klasse A met hindernissen tot 1 meter werd gestart. Al spoedig bleek dat dit 1 meter par cours niet zeer zwaar genoemd kon wor den, aangezien een zeer groot aantal deelnemers foutloos rondkwam waarbij dus de tijd beslissend werd voor de uit slag. Hierbij zegevierde mej. T. Schip pers' met Cassandra (Duinmanege) die samen met mej. Sophie van Ittersum op Jan de Wit (Elswoud) veruit het snelste parcours reed. Veel minder snel waren direct al no 3 de heer Jan Al- brechts met Surprise (stal Groenendaal) no. 4 mej. Zeegers Veekers met Ciablo- ne (Groenendael) no 5 de heer P. de Bruin met Oberon (Kenn. Rijcentrum). No 6 Rob Tutte met Athena (Groenen dael), 7. Ellen Picard met Marbe (Ken. Rijcentrum)8. Pirn Houtkoper met Bruno en 9 Loes Keller met Fiesta (bei de Kenn. Rijcentrum), die allen even eens een foutloos parcours reden. Hier op volgde nog een tiental met minder goede prestaties. In de klasse B, het zwaardere L-par- cours, met hindernissen tot 1.20 m was de jeugdige Robbie de Jong op Aran- ka (Elswoud) de enige die geheel fout loos rondkwam. Overigens was dit num mer een succes voor de Rijschool Ken- nemer Gaerde voor wie Arnoud Mul ler op Talpa en Tanny Stradmeyer op La Husarde nummer 2 en 3 werden (Ex aequo) en Ruut de Greef op Siboni num mer 4. De vijfde plaats was voor mej. Marjan Eichholtz op Cape d'Or. De middag werd besloten met de equipewedstrijden die wel als de meest spectaculaire kunnen worden be schouwd. Direct het eerste equipe ai van Groenendael, bestaande uit mej. Jos van Loon en de heren Friso van der Wal en Robbie de Jong, reed bijzon der goed 3 foutloze parcoursen waarbij geen van drieën een gedeelte van el kaar behoefde over te nemen. Een keu rige prestatie die werd verricht in de tijd van 3.34 minuten en beloond met de eerste prijs. Dit was ruim een halve mi nuut sneller dan de tweede prijswin naars, eveneens van Groenendael, de equipe bestaande uit de heren Wijnberg, J. Albrecht en Rutte met 4.12 min. De equipewedstrijd werd helemaal een Groenendaelse aangelegenheid toen als derde eindigenden mej. Zeegers Veckers mej. Oet en de heer Albrecht. Vierde werd het equipe van de Rijschool Ken- nemer Gaerde met de dames Liesbeth Groot, Nellie Kruit en Margo Reyenga. Hierbij leverde mei. Liesbeth Groot de Op tweede Paasdag heeft de Haar lemse wielerclub „De Kampioen" in het „Van der Aartsportpark" te Haarlem een clubontmoeting gehouden met het Amsterdamse „Olympia". Dit treffen werd een volledige triomf voor de hoofdstedelingen, want zowel bij de amateurs als de onafhankelijken Wim Klebach de nieuwelingen Rob van Zwol en bij de adspiranten Van Geylswijk kwam er een renner van „Olympina" als winnaar uit de strijd te voorschijn. De hoofdwedstrijd van deze clubont moeting, die over een afstand van zes tig kilometer ging, kreeg door de aan valsdriften van Buis, Bouma en Hen driks van „De Kampioen" en de „Olym- pianen" Spaans en De Jong, meer het karakter van een afval wedstrijd. Bouma werd van deze tactief zelf de dupe en verdween ontgoocheld van het strijd toneel. Vier Amsterdammers: Klebach, De Jong, Spaans en Douwes, wisten zich, nadat zij in de slotfase ook Buis hadden afgeschud, op het voorste plan te handhaven. In het beslissende sprin tje trok Wim Klebach aan het langste eind. De uitslagen waren: amateurs en on afhankelijken: 1. W. Klebach (O.), de 60 km in 1 uur 31 min. en 48 sec.; 2. R. de Jong (O.); 3. G. Spaans (O.), 4. H. Douwes (O.), 5. H. Buis (K), 6. A. van Dijk (K), 7. W. v. d. Aar (K), 8. B. Walters (K), 9. Noomen (O.). Nieuwelingen: 1. R. van Zwol (O.), 2. R. Hendriks (K), 3. G. Fennis (K), 4. H. Peters (K), 5. Borghart (O.). Adspiranten: 1. Van Geylswijk (O.), de 22 km in 35 min. en 21 sec.- 2. Sta kenburg (O.), 3. Van der Horst (K), 4. M. van Steyn (K), 5. Saxioni (O.). De Bredase hockeyclub MOP is win naar geworden van het internationaal Paas-hockeytoernooi van HBS in Bloe mendaal. Het Engelse Berkshire Boars werd tweede. Bij de dames was de eer ste plaats voor HBS. De eerste dag van dit toernooi bracht HBS een 2-1 zege op Luik, terwijl Berk shire Boars met 5-1 zegevierde over Stourport hockeyclub. In de andere poule speelde MOP gelijk tegen Zwolle, terwijl Antwerp met 3-1 Worcester ver sloeg. Een die dag gespeelde ere-wed- strijd tussen de boekaniers en een tour- nement team eindigde onbeslist 1-1. De resultaten op eerste Paasdag waren voor MOP niet bijzonder indrukwek kend een gelijk spel en een over winning, maar de concurrenten HBS en Berkshire verloren ieder een wed strijd. Op Tweede Paasdag versloeg MOP zowel Berkshire Boars als HBS, respectievelijk met 5-2 en 3-0. De eind stand luidt: 1 MOP, 2 Berkshire Boars, 3 Zwolle, 4 HBS, 5 Antwerp, 6 Wor- chester, 7 Sourport, 8 Luik. Bij de dames is de eindstand: 1 HBS, 2 Chester Ladies, 3 Winchmore Hill, 4 Zwolle, 5 Moseley Ladies. Professor dr. Monaldus Goemans O.F.M., hoogleraar in de patrologie, oude kerkelijke geschiedenis en dog mageschiedenis der Godgeleerde facul teit van de r.-k. universiteit van Nijme gen recipieerde tweede Paasdag ter ge legenheid van zijn zilveren priesterfeest in zijn geboortedorp Hillegom. Vele Hil- legommers maakten van de gelegenheid gebruik de zilveren jubilaris, aan wie men in en om Hillegom de aangenaam ste herinneringen bewaart, te compli menteren in huize Sint Josef, waar de receptie gehouden werd. Vrijdagavond 17 april vanaf acht uur concerteren in het gemeentelijk concert gebouw van Haarlem de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" en het Koninklijk Mannenkoor „Caecilia". Hun medewerking verlenen Sas Bunge piano, en Albert de Klerk, orgel. opmerkelijke prestatie door, nadat haar teamgenotes beiden waren uitgescha keld, de resterende 214 parcours nog foutloos uit te rijden, en toch de vierde prijs nog in de wacht te slepen. Een bijzonder staaltje van taai vol houden. Als vijfde werden geklasseerd de heren Hissing, K. Piller en mej. Schippers van de Duinmanege. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats in Boekenroode in Heemstede waar zich deelnemers en belangstellen den hadden verzameld. De voorzitter van de Noordhollandse Ruitervereni* ging, de heer Horren dankte de orga nisatoren, speciaal daarbij noemend me vr. Iburg, die steeds weer op de haar eigen prettige manier bergen werk weet te verzetten. Bij zijn beschouwing over het concours zelf wees hij op de nogal ruwe wijze van rijden van enkele der jonge mannelijke deelnemers, waarbij, aldus de heer Horren, uitstekende rij- insfructeurs als de heren Wjjler van de Kennemer Rijschool uit Santpoort, Sterk van stal Elswoud en Zoetman van het Kennemer Rijcentrum. wel met gefron ste wenkbrauwen terzijde zullen hebben gestaan. Hierna ging de voorzitter over tot de werkelijke prijsuitreiking, waarna een gezellig samenzijn deze zeer ge slaagde ruiterdag besloot. In de eerste klasse heren van de waterpolocompetitie district Noord- Holland kreeg HVGB 1 in het Sport- fondsenbad te Haarlem DAW 1 op be zoek. Met de HVGB-er Dekker op de kant nam HVGB na vijf minuten spe len door Meijer de leiding, waarna met de stand 10 werd gepauzeerd. In de tweede helft kwam HVGB met 2—0 voor door Meulenburg, waarna Riet een strafworp in een DAW-doelpunt om zette en Van Bekkum gelijk maakte. In de strijd om het winnende doelpunt zegevierde HVGB, daar Meulenberg de eindstand op 32 bracht. Eveneens in de eerste klasse bonden DWR en HPC de strijd aan. DWR had in deze ont moeting pech wegens het niet toeken nen van een doelpunt. Piet de Bruyn opende voor DWR de score. Dreyer maakte gelijk, waarna Termeer de rust stand op 12 bracht. Na de hervatting kreeg DWR een vrije worp te nemen, door een HPC-er werd de bal van rich ting veranderd, onhoudbaar voor de HPC-doelman. De scheidsrechter kende het doelpunt echter niet toe. Eerst vijf seconden voor het einde bracht Jan Sint de stand op 22. De stand is: Nereus 1 6 12 HPC 1 7 4 DWR 1 6 8 DAW 1 6 2 HVGB 1 7 6 De reserves van HVGB en DAW kwamen in de tweede klasse tegen el kaar uit. Het werd een gelijk opgaande strijd. Kok scoorde voor HVGB. waarna Witte met een tegendoelpunt antwoord de. Met de stand 11 werd de tweede helft ingezet. HVGB nam wederom door Kok het initiatief in handen, Nierop Groot maakte gelijk. Door twee doel punten van Hoekstra kwam de stand weer in het voordeel van HVGB; DAW wist daartegenover slechts een doelpunt te stellen, zodat HVGB 2 uiteindelijk met 43 won. Verder verloor DAW 2 in Zaandam van Nereus 2 met 30, zo dat de stand is: DWT 1 9 17 Neptunus 1 9 12 HVGB 2 10 11 Nereus 2 VZV 1 DAW 2 9 9 9 6 10 1 Ook het derde zevental van DAW heeft in Haarlem een nederlaag geïn casseerd. In de derde klasse speelde het tegen HPC 2 dat in de eerste helft door De Jong en Enthoven een twee nul voorsprong behaalde, welke stand ook de eindstand werd. De ranglijst is: Haarlem 1 Kroosd. 1 DWT 2 9 16 9 13 9 9 HVGB 3 HPC 2 DAW 3 8 6 9 6 10 4 Haarlem 2 heeft in de vierde klasse zijn zegetocht voortgezet door VZV 2 met 80 te verslaan. Advertentie Alle gehakt is nog geen gehakt! Wanneer u echter kennis maakt met onze superieure kwaliteit, dan zegt u: Ja, dit is gehakt. Prima! Prima! Woensdag en donderdag Ons prima PCllfll/T Met zakje kruiden en zout Grote Houtstraat 99 (Niet officiële koersen) 4% Ned. 1958 33,4 Ned. 1953 Staffel 1947 3*6 Ned 1956 3^4 Ned. 1948 3 «4 Ned 1950 3*4 Ned 1954 3*4 Ned 1955 U B.N.G Won.bouwl i Ned Handel Mij cei Amsterdam Rubber H.VA. Senembah-MlJ A.K.U. Berkel Patent CaJvé-Delft Cert Deb My Fokker v. GeJder Hoogovens M tiller Co. Philips Gem.bez Unilever Biillton 2e Kon Petroleum 50 Hoil. Amerika Ldjn KXJd. Kon. Ned Stoomb Mb Ned. Stoomv My v. Ommeren Ned Scheepvaart Unie Ren tespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2*6 Amsterdam '56 2*6 Amsterdam '56 II 2*6 Rotterdam '57 Alb Heijn kl. obi. 4 Vorig opening Slot 31/5 100H 100H 94*6 92% 93% 90 89*4 90*4 91*4 112 21434 85*6 85 134*4 132*6 171% 294 292*6 452*4 147.80 148.50 225 212 359 297*4 545% 557 468*6 473 249% 164.20 163.20 149*6 150*4 135.20 138% 139 138 137 140*6 239% 135*6 135 117 84 95*6 98% 124*6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5