Voorhoede van Stormvogels heeft weinig moeite met ongevaarlijk HDV S Tol en De Boer stellen na rust overwinning veilig MATIGE VERTONING BIJ ALKMAAR-VSV Kaas scoort enige treffer Sterker De Volewijckers overwint RCH: 2-0 Haarlemse voorhoede faalt Fout van bezorgt H nederlaag: 0—1 Roodbroeken in de tweede helft sterker dan BW Longa loopt EDO op de valreep ondersteboven Haarlemmers verspelen voorsprong van 0—2 hun Ook na gelijk spel tegen DOS blijft Sparta vijf punten voor Nederlaag deert Volendam niet Eerste prijs van bijna een ton Pele schittert ERE, Eerste divisie Tweede divisie eerste divisie semi-profs Twee deelnemers met veertien punten Jan Derksen derde in West'Berlijn tweede divisie semi-profs Indeling van de tweedeklassers DINSDAG 31 MAART 1959 PAGINA 7 (Van een verslaggever) Ondanks hei feii, dal Hermes DVS op „Schoonenberg" gedurende een iwiniigial minuien duidelijk de meerdere is geweesi van hei naar de zege hakende Stormvogels, hebben de IJmuidenaren de belangrijke wedstrijd iegen de sierke Schiedamse ploeg op verdiende wijze gewonnen. Hei eersie kwartier was namelijk geheel voor de thuisclub, ierwijl in de iweede helii hei Schiedamse vuur dermate bleek gedoofd, dai Stormvogels, zonder in verdedigend opzichi alles ie hoeven geven, zijn geduchte voorhoede bijna voortdurend in actie kon houden. Dit laatste kostte de Schiedamse verdediging niet alleen een flink aantal hoekschoppen, maar bovendien twee doelpunten, ruim voldoende tegenover de „nul", die de mannen van Van der Tuyn in deze tweede helft in aanvallend opzichi boekten. ihf K.N.V.B.-toto Scheidsrechter voelt zich bedreigd Duitse zege bij S.H.S. VOETBAL IN HET BUITENLAND Honkbal start in april - SÉIK Honkbalcompetitie Zesdaagse New York voor TerruzziFaggin WagtmansPlantaz tweede Spaanse rolhockeyploeg klasse apart Nederland klopt Frankrijk Drie doelpunten tegen Paraguay Belgisch hockeyteam v.v.v. Het begin was volkomen voor Storm vogels. De Boer was de eerste die kan sen kreeg. Ze werden niet benut. Mid denvoor Jansen was in deze beginperiode de meerdere van invaller-stopper Bis, maar de Schiedammer paste daarna zo'n scherpe dekking toe, dat de IJmuider aanvalsleider later maar zelden gevaar lijk kon worden. Tijdens de gestaag neervallende regen, die het toch al gladde veld nog glibberiger maakte, kwam De Boer in de achtste minuut door een pass van Kees Groot langs Van der Sloot. Er volgde een voorzet waar doelman Van Diest tevergeefs naar greep, zodat Henk Groot, bijna op de doellijn, kans zag er met een welgeplaat ste kopbal een doelpunt van te maken. Een flinke IJmuider zege leek in de maak. De Schiedammers verdedigden zich tegen de dreigende nederlaag op enthousiaste wijze, hetgeen scheidsrech ter Horn tot een veelvuldig gebruik van zijn fluit noopte. De IJmuider storm luwde echter gaandeweg en toen Van der Tuyn meer aandacht aan zijn aan vallende taak kon gaan geven, bleek, dat Stormvogels nog geenszins gewon nen had. De doorschietende bal maakte het Snoeks en zijn mede-verdedigers niet gemakkelijk, hoewel anderzijds ook het werk voor de aanvallers er vaak ongunstig door werd beïnvloed. Luppens ontglipte zijn bewaker, liep met de bal aan zijn voet snel op het Schiedamse doel toe, maar zag zijn schot via de lat achter het doel belanden. Rechtsbuiten Van den Burg deed aan de overkant iets dergelijks. Mijnsbergen demon streerde op diens voorzet een „over stapje" waardoor Ten Braak een prach tige kans kreeg die echter door treuze len verloren ging. Dat het voor de rust toch nog 1—1 werd dankte H.D.V.S. aan Groenewegen, die door Van der Tuyn als doel van een listig genomen vrije schop werd uitgezocht, waarop de rechtsbinnen onhoudbaar inschoot. In de tweede helft nam Stormvogels onmiddellijk het initiatief, en wel zoda nig, dat het slechts de vraag was hoe lang de Schiedammers het ene winst punt zouden weten te bewaren. De oudste Groot begon met een schot tegen de paal, Jansen jr. volgde met een boog- bal over Van Diest én over de lat. Een groot aantal hoekschoppen tekende het gevaar, waarin Hermes zich bevond. In de 26e minuut was het welgeteld de zevende van deze corners waaruit Lup pens tegen de lat kopte. Ditmaal hadden de IJmuidenaren echter het geluk, dat de bal bij De Boer terecht kwam, die prompt inschoot. Een tweetal treffers van de thuisclub vond in de ogen van Horn geen genade, maar toen Tol tien minuten voor het einde een vrije schop regelrecht achter Van Diest joeg, was het pleit uiteraard beslecht. Alkmaar en VSV hebben het in zo- ;rre getroffen, dat hun wedstrijd reeds aterdagmiddag kon worden gespeeld, ;oen het ideaal weer was en het veld uitstekend bespeelbaar. Vooraf aan deze wedstrijd ging een rugbymatch tussen AAC en een Engelse formatie, waarvoor een flinke publieke belangstelling be stond. De rugbywedstrijd kon maar ma tig boeien, maar ook de voetbalwed strijd kon de toeschouwers niet in de echte Paasstemming brengen. Vooral voor de rust was het een vrij slappe vertoning. Er werd wel snel ge speeld, maar het plaatsen en positie kie zen was aan beide zijden zo slecht ver zorgd, dat vrijwel iedere aanval reeds in de kiem gesmoord kon worden door de verdedigingen, die de gehele wed strijd volkomen hebben gedomineerd. Bij Alkmaar was Peggeman weer de grote man en aan de andere kant deed Spaans niets voor hem onder. VSV was in die eerste helft wat pit tiger. maar doelpuntenmaken bleek voor de Velsenaren een moeilijke kunst te zijn. Linksbuiten Kaas van Alkmaar bracht nog wat leven in de brouwerij met een kopbal tegen de lat, maar toen Bredeveld kort daarna een hard schot tegen de paal zag belanden was de ba lans ook wat dat betreft weer in even wicht. De tweede helft begon met een felle Velsense aanval. Tijm moest een corner weggeven. De voorzet werd door hem zelf opgevangen en als een hinde joeg de Alkmaarse back met de bal naar vo ren, rukte op naar de rechtsbuitenplaats en het vanaf de zijlijn een voorzet los over de gehele breedte van het veld. Daar stond Kaas in een soort niemands land. Als gebruikelijk verwachtte een ieder van deze knaap een hard schot, maar deze keer hield hij het hoofd koel en tikte de bal handig langs Geerlofs, die machteloos was: 1-0. Voor de rest was het een matige vertoning. De ver dedigingen bleven heer en meester. On geveer tien minuten voor tijd kwam er nog wat sensatie, toen Spaans in het beruchte gebied zijn handen gebruikte en arbiter Bronkhorst onverbiddelijk naar de witte stip wees. Wagemaker zou het vonnis voltrekken. Hij schoot de bal wel goed in, maar te zacht, waardoor Geerlofs met een machtige duik onheil voorkwam. Wat er daarna ook nog ge probeerd werd, het bleef 1-0 voor Alk maar, een uitslag die misschien qua krachtsverhouding niet onverdiend was. (Van een onzer verslaggevers) Het vaste voornemen van De Vole wijckers om nu eindelijk eens boven de reeds weken durende depressie uit te komen heeft zondagmiddag op het Mos- veld, ten aanschouwe van 3500 toe schouwers, gestalte gekregen door een onbetwiste zege van 20 op RCH. Zó sprekend was het Amsterdamse over wicht, dat de Racing met het bereikte resultaat dubbel en dwars tevreden mag zijn. De oorzaak dat de Haarlem mers ditmaal niet aan scoren toekwa men moet grotendeels gezocht worden in het feit, dat hun voorhoede nauwe lijks enige samenhang vertoonde, met als kardinaal manco een falende Van der Lippe op de midvoorplaats, die zo wel uit oogpunt van schotvaardigheid als techniek schromelijk te kort schoot. Bovendien gaf De Volewijckers gedu rende de hele wedstrijd de toon aan wat betreft tempo. Reeds kort na het begin kwam de Haarlemse veste ernstig in moeilijkhe den te verkeren, toen De Vries met enige handige schijnbewegingen back Honout in de luren legde en vervolgens zijn makker v. d. Klugt een kans pre senteerde, die met iets meer geluk dan wijsheid een voltreffer had kunnen ople veren. Het schot van deze man misluk te echter en een tweede poging van de haastig toegeschoten Schaft leverde tenslotte niets anders op dan een schot, dat hoog over de lat ergens in de tribu ne terecht kwam. Dit voorval wierp reeds een scherp beeld op de onzeker heid, die in de achterhoede van RCH heerste: een onzekerheid, die in de ne gende minuut mede oorzaak was van het eerste doelpunt van De Volewij ckers. Een voorzet van Clement sticht te namelijk zó veel verwarring, dat Goedkoop na een mislukte poging tot ruimen van doelman Hufjer in goede schietpositie kwam en toen niet aarzel de om de man aan het scoringbord de handen uit de mouwen te laten steken: 1—0. Dit doelpunt inspireerde De Vole wijckers onder het toeziende oog van coach Daan de Jongh om on verflauwd Ijverig voort te gaan met het uitbouwen van de overwinning. Een vrije schop van v. d. Muts bezorgde RCH opnieuw hoofdbrekens en indien Schaft kort daarop met iets meer over leg had weten te profiteren van non chalant terugspelen van v. d. Brink op zijn keeper dan had de Racing reeds te gen een nagenoeg hopeloze achterstand aangekeken. De Amsterdamse doelman Kirsten mocht pas na goed een kwar tier laten zien dat hij niet voor niets was meegekomen. Met goed uitlopen belette hp in die periode Kruijer het scoren. Ook Huiier liet in de 33e mi nuut een staaltje vakwerk zien door knap te reageren op een fel schot van Clement, maar dat tegen de rust uit een combinatie De Ruiter-Boogaard-De Vries geen tweede Amsterdams doel punt voortkwam was uitsluitend te danken aan Honout, die in het doelge bied knap redding bracht. Met een schot naast het doel van Krutjer werd de eerste helft afgesloten. Veel verbetering bracht de pauze bij RCH niet, want vrij kort na de hervat ting werd een doelpunt van Schaft we gens buitenspel geannuleerd, gevolgd door het tweede Amsterdamse succes in de achtste minuut. Schoonenberg miste op het beslissende moment de bal, waardoor Clement ongehinderd na een rush een afgemeten voorzet kon produceren, waaruit Boogaard een tref fer puurde (20). M' "v Ajax stelde in eigen huis danig teleur. De kwieke benen van Seelen, die de vorige week bij SHS voor vijf treffers zorgden, zijn hier niet snel genoeg om de Maastrichtse doelman Vrijhof te verrassen. Van Bun (MVV) is er nog niet zo zeker van, maar zijn clubgenoot Verdonschot weet dat hij dit zaakje rustig aan Vrijhof kan overlaten. Haarlem heeft wederom, de volle winst aan de tegenstander moeten laten. Met 1-0 zegevierde BW ditmaal over de. roodbroeken. Met deze zege werd de Bossche club echter wel wat te royaal beloond. Wel waren de bezoekers in de eerste helft beter en sterker, maar zij kregen het enige doelpunt cadeau van Haarlems spil Sybrandi, die onoordeel kundig terugspeelde op zijn doelman. En na de pauze kwamen de Bosschenaren er nauwelijks meer aan te pas. Vrijwel de gehele tweede helft domineerde Haar lem, maar zag geen kans de ruststand van nul-een in gunstige zin te wijzigen. Een onverdiende nederlaag dus die de vooruitzichten weer wat somberder ma ken. BW gaf in de eerste helft de toon aan. De Bosschenaren speelden uitstekend samen, combineerden vlot en vertoon den een goed ploegverband. Daar tegen over stelde Haarlem aanvankelijk een pover spelletje, dat de Bossche defensie niet voor moeilijke problemen stelde. Maar spoedig bleek, dat de Bossche voor hoede te weinig doortastendheid aan de dag legde en ondanks een veldmeerder- heid behoefde men van de BVV-aanval geen grootse daden te verwachten. Deze mening werd tenslotte bewaarheid, want hoewel de Bosschenaren reeds na een kwartier de leiding namen hebben zij in de afwerking van hun aanvallen volle dig gefaald. Jammer was het daarom voor Haarlem dat het beslissende doel punt een presentje was van spil Sy brandi, die onnodig terugspeelde op doelman Snijders en dit bovendien erg onoordeelkundig deed. De Bossche rechts buiten Berkelmans was eerder bij de bal dan Snijders, passeerde de Haarlem doelman met een goed geplaatste schui ver en het laatste tikje dat mid voor Van de Gaag nog aan het leder gaf, was be slist niet nodig geweest: 0-1. Hoewel BW dus voorlopig nog het beste van het spel hield, werd Haarlem gaandeweg toch wat beter en vooral in het laatste kwartier voor de pauze de den de Haarlem-voorwaartsen krachtige pogiAgen de achterstand weg te werken. Maar een schot van Degenaar werd fraai door doelman Van de Brugt tot hoekschop verwerkt en even later zag Groeneveld een keiharde kogel prachtig door de Bossche doelman gestopt. Bij de rust dus nog geen wijziging in de 0-1 score. De tweede helft is geheel voor Haar lem geweest. Herhaaldelijk verkeerde het sterk verdedigde Bossche doel in ge vaar, maar de Haarlemse aanvallers hielden het spel te kort, schoten wel veel, maar niet altijd even zuiver en hard genoeg en bovendien verdedigden de bezoekers zich vakkundig met spil Westbroek als uitblinker. Deze speler was voor Groeneveld een te groot strui kelblok en pech had Haarlem toen een prachtig schot van Degenaar door de paal werd gekeerd. De K.N.V.B.-toto trok ditmaal 269.500 deelnemers die aan inleg 396.922, betaalden. De eerste prijs werd gesteld op 97.245 de tweede op 41.675, Er kwamen 2 meldingen binnen van deelnemers met 14 goede uitslagen, 15 berichtten de fi.N.V.B. er 13 juist te hebben geraden. Zeventien minuten voor het einde heeft de scheidsrechter een eind gemaakt aan de voetbalwedstrijd tussen de vierde klassers WSV en Zutphania te Apeldoorn. Dit ge beurde, nadat beide clubs herhaaldelijk aan merkingen op de scheidsrechterlijke beslis singen hadden gemaakt. Toen de spelers van Zutphania 17 minuten voor het einde opnieuw appelleerden tegen een beslissing van de arbiter en hem daarbij omringden, verklaarde deze zich bedreigd te voelen en staakte hij de wedstrijd. Later werd aan de clubs verzocht de wedstrijd alsnog uit te spelen, maar de spelers van Zut phania weigerden. Zij verklaarden, dat zij alleen aan dit verzoek wilden voldoen in dien de resterende speeltijd onder andere leiding zou worden uitgespeeld. De Duitse club Hamborn '07 is win naar geworden van het internationale jeugd voetbaltoernooi van SHS, dat tij dens de Paasdagen op Duinhorst is ge houden. De Belgische club Royal Ukkel Sport werd tweede. De jeugdploeg van ADO deelde met Horssens FC (Did) de derde en vierde plaats. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de Duitse competitie luiden: West: F.C. KölnViktoria (Keulen) 2—2. Noord: F.C. St. PauliV.F.L. Osna- brück 51; Eintracht (Brunswijk) Lergedorf 21; V.F.L. WolfsburgHam burger S.V. 0—2. Berlijn: Wacker 04Berliner S.V. 92 2-2. Franse competitie. Eerste divisie: SedanLyon 31; LensNimes 01; AngersMonaco 0—0; R.C. ParisMar seille 21; NancySochaux 22; Nice Valanciennes 10; AlesLille 12; ReimsSt. Etienne 30; Toulouse Strasbourg 51; LimogesRennes 24. Belgische competitie: R.C. Doornik Beeringen F.C. 02; St. TruidenF.C. Luik 0—1. Jan Derksen is maandag als derde ge ëindigd in een sprintwedstrijd om „de Grote Prijs van Berlijn". Hij moest deze plaats delen met de Fransman Gaignard. Winnaar werd Oscar Plattner voor de Duitser Pot- zernheim. Marsell werd winnaar van de stayers wedstrijd over 35 km. De Belg Dolf Ver- schueren klasseerde zich als tweede. Het begin van de competitie van de K.N.H.B is voor de hoofdklassers en de eerste klassen bepaald op 25 en 26 april a.s., de lagere klassen zullen op 2 en 3 mei starten. (Van onze sportcorrespondent) In deze door beide ploegen aantrekke lijk gespeelde wedstrijd heeft E.D.O. tot een kwartier voor het einde de beste kansen op de overwinning gehad. Bij de rust hadden de gasten zelfs een voor sprong van 02, welke nog groter had kunnen zijn als Belfroid vijf minuten voor de thee niet verzuimd bad een strafschop te benutten. Overigens had ook doelman Van den Berg van E.D.O. het gepresteerd een penalty te stoppen. Gebrek aan uithoudingsvermogen speel de de Haarlemmers vooral het laatste kwartier danig parten en pas in deze periode kon de thuisclub de overwin ning voor zich opeisen. Reeds na vijf minuten kwam de eerste sensatie, toen stopper Van Dijk een aan val met de hand onderschepte, maar Van den Berg de toegekende strafschop op fraaie wijze wist te stoppen. Schoten van Struicken en Van Diessen werden eveneens door E.D.O.'s-goalee op vak kundige wijze gekeerd. E.D.O. wist zich uit de Longa's-greep los te werken en met goed opgebouwde aanvallen, waarbij zich vooral Belfroid onderscheidde, werd het Tilburgse doel onder zware druk gezet. Na vijf en twintig minuten met suc ces, toen een combinatie tussen Duiven voorde en Belfroid laatstgenoemde in staat stelde de score te openen (01). E.D.O. bleef Longa belagen, en uit een goed door Arnoldi genomen hoekschop wist Duivenvoorde uit een wirwar van spelers de bal te bemachtigen en met een beheerst schot bracht hij de stand op 02. Toen Spiers in het strafschop gebied ten val werd gebracht, plaatste Belfroid zich achter de bal, maar zijn te zacht genomen penalty kon door de Tilburgse doelman tot corner worden verwerkt. Na de rust een fel aanvallend Longa en reeds spoedig kon Struicken de ach terstand tot 1—2 verkleinen. E.D.O. werd nu geheel in de verdediging terug gedrongen en na twintig minuten was de stand gelijk, toen Struicken uit een Van der Hart en de „Witte" alias Ravenstein bedreigen good-old Herman van Raalte. Back Royé staat klaar om in te grijpen, maar de Amsterdamse doelman heeft in dit geval geen assistentie nodig. (Van onze honkbalmedewerker) De landelijke afdelingen van de honk bal tweede klassers zijn ingedeeld. Tweede klasse A: Allen Weerbaar, Animo, Hilversum, Holland, DOS. T.I.W. 2, T.O.G. en V.V.G.A. 3. Tweede klasse B: D.S.S, S.C. Haarlem 2, H.H.C. 2, Quick, Schoten 3, T.H.B. en V.V.G.A. 2. Tweede klasse C: A.B.C. 2, Shell, Bloe- mendaal, E.D.O. 2, J.O.S., Laakkwartier, Rood Wit en Schiedam. Tweede klasse D: A.D.O., The Blue Lions, de Hazenkamp, H.U.A.C., Pacifi- co, P.S.V. en Sparta 3. D.E.C. en de Spartaan 2 hebben zich uit de landelijke competitie terugge trokken. Hierdoor zijn twee afdelingen met zeven teams ontstaan. Hoewel er voldoende mogelijkheden waren de af delingen compleet te maken, is hier door het honkbalSestuur geen gebruik van gemaakt, hetgeen betekent, dat een aan tal verenigingen twee wedstrijden min der zal spelen het komend seizoen. De Italiaanse equipe Terruzzi-Faggin heeft de zesdaagse van New York ge wonnen. De tweede plaats was voor het Nederlandse koppel Wagtmans-Plantaz. Spanje heeft in Montreux het landen- rolhockeytoernooi om de Coupe des Nations gewonnen. In de laatste ronde versloegen de Spanjaarden Zwitserland met 6-3. Duitsland klopte Engeland met 6-2 en Portugal won van Italië met 6-1. Nederland verloor met 6-0 van West- Duitsland, maar won met 3-1 van Frankrijk. De eindstand luidt: 1. Spanje 14 pnt., doelgemidd. 41-9; 2. Portugal 10 21-9; 3. Zwitserland 9 32-21; 4. Italië 9 22-18; 5. Duitsland 7 24-21; 6. Engeland 4 17-30; 7. Nederland 3 12-30; 8. Frankrijk 0 5-36. De 18-jarige Amerikaanse student Dallas Long heeft het wereldrecord kogelstoten van zijn landgenoot Parry O'Brien geëve naard: 19.25 meter. Sparta's troon wankelt niet, ook al lijkt de Rotter damse ploeg, die regelrecht op het landskampioenschap afstevent, niet meer onaantastbaar. Dat laatste valt af te leiden uit het gelijke spel tegen DOS, de huidige titelhouder, omdat het volgde op een gelijk spel tegen Blauw Wit, de vorige week. Zeven wedstrijden voor het einde van de competitie blijft de voorsprong van Sparta echter vijf punten, want Rapid JC, de tweede op de ranglijst, kwam bij ADO eveneens niet verder dan een verdeling der punten. Feijenoord had met de Limburgse ploeg op de tweede plaats kunnen komen, maar het verspeelde die kans tegen Willem II, dat, nu het prak tisch in veiligheid is, plotseling tot betere prestaties komt. Kennelijk inspireert het voorbeeld, dat NAC de laatste weken geeft, de Willem II-ers. NAC vervolgde zijn successenreeks met een overwinning bij PSV. Ook in de onderste regionen komt de beslissing steeds dichterbij. NO AD en SHS strijden voor een verloren zaak. Ook nu verloren de twee kandidaten voor degra datie naar de Eerste Divisie. NOAD gaf DWS/A de ge legenheid zich te herstellen van de povere resul taten van de laatste weken. SHS was kansloos tegen VVV. De situatie voor dit tweetal werd nog bedenke lijker, omdat niet minder dan zes teams, die de onmid dellijk voorafgaande plaatsen bezetten, één of meer punten behaalden. Willem II dat Feijenoord versloeg, Blauw Wit dat bij Fortuna gelijk speelde. ADO dat Rapid JC een gelijk spel afdwong, Elinkwijk dat met verrassend groot verschil van Enschede won en DWS/A en NAC, die zegevierden tegen, zoals gezegd, NOAD en PSV. Daardoor groeide het minimale verschil voor NOAD tot negen punten aan en voor SHS tot elf. Volendam boekte zijn derde nederlaag in dit seizoen door van DFC te verliezen, maar de unieke kans op het kampioenschap in de Eerste Divisie A werd er niet door verkleind, omdat Leeuwarden ook een punt verspeelde. Doordat Sittardia niet in actie kwam, geeft de ranglijst in afdeling B nog duidelijker aan hoe spannend hier de eindstrijd is. Sittardia, GVAV en HVC hebben gelijke kansen en Stormvogels staat er slechts een fractie minder voor. llllllllllllllillllllillllllllllillIllllllllllllllllIHIIIIIilIlllllllllllill In het toernooi om het voetbalkampioen schap van Zuid-Amerika heeft Brazilië met 41 van Paraguay gewonnen. De Paraguese linksbuiten Parodi opende de score drie minuten na de aftrap, maar hierop ant woordden de Brazilianen met vier doelpun ten van fraai gehalte, waarvan er drie voor rekening kwamen van de linksbinnen Pele. De stand in het toernooi is: 1. Brazilië 5 9 2. Argentinië 4 8 3. Peru 5 5 4. Uruguay 4 4 5. Paraguay 5 4 6. Chili 5 3 7. Bolivia 6 1 Het Belgische hockeyteam, dat zondag te Amstelveen tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld; Doel; E. Carbortnelle; achter: Dubois en Vanderstappen midden: A. Carbon- nelle, Goossens en Remy; voor: Vanden- bemden, Marionex, Hansen, Musch en Fayat. corner kon inkoppen (22Toch slaagde E.D.O. er opnieuw in een voor sprong te nemen, toen Arnoldi uit een pass van Spiers de bal onhoudbaar ach ter Horsten plaatste (23). Longa ging het tempo verhogen en E.D.O. bleef het juiste antwoord hierop schuldig. Ziel- tjens zorgde voor een 3—3 stand en toen Van Dijk bij een vrije trap de bal zo danig van richting veranderde, dat Van den Berg geen kans had, was E.D.O. een geslagen ploeg (43). Met doel punten van Druyts en weer Struicken werd dé eindstand van 63 bereikt. PSV—NAC PSV: Röhrig, NAC: beke, Canjëls. II,.000. ADORapid JC ADO: Clavan, Den Engelse, man, Loo. 22.000. DWS/A—NOAD DWS/A: Kick, Hollander. NOAD: 13 Bouwmeester, Over- 2—2 Rapid: Stall- 2—1 Meyer. 4000. SpartaDOS 11 Sparta: Bosselaar. DOS: Luyten. 24.000. FortunaBlauw Wit22 FortunaVan der Hart, Angenent. Blauw Wit: Van de Berg (2x). 4000. 4—0 (2xj. 14.000. Willem IIFeijenoord21 Willem II: SmoldersDe Jong. Feijenoord: Meerman. 17.000. Ajax—MVV 0—2 MVV: Rutten, Rondagh. 5000. VVV—SHS 4—1 VVV: Spikowski, Theuws, Teeuwen. Noes. SHS: Van Geen. 3000. ElinkwijkEnschede Elinkwijk: Van Egdom (2x), Kruin Sparta 27 16 9 2 41 65—24 Rapid JC 27 15 6 6 36 52—32 Feijenoord 27 15 4 8 34 70—38 D.O.S. 27 14 6 7 31 57—45 Fortuna 27 13 7 7 33 44—41 Enschede 26 13 5 8 31 57—45 Ajax 27 12 5 10 29 62—54 26 9 9 8 27 49—44 M.V.V. 26 8 11 7 27 49—44 N.A.C. 27 10 5 12 25 56—57 P.S.V. 27 9 7 11 25 47—50 DW.S./A. 27 8 9 10 25 45—58 r.linkwijk 27 9 6 12 24 48—47 A.D.O. 27 7 9 11 23 45—63 Blauw Wit 27 8 6 13 22 52—61 Willem II 27 9 4 14 22 51—76 N.O.A.D. 26 7 7 16 13 39—69 S.H.S. 27 4 3 20 11 35—92 In deze rangschikking is niet opge nomen de uitslag van M.V.V.Enschede. A Fortuna (VI.)Helmond 3—2 DFCVolendam 2—1 Wageningen— -Leeuwarden 1—1 de GraafschapZFC 3—1 HaarlemBW 0—1 LimburgiaEindhoven 4—1 SVV—AGOVV 0—2 AlkmaarVSV 1—0 Volendam 24 17 4 3 38 57—24 Leeuwarden 25 15 4 6 34 70—39 Limburgia 25 12 7 6 31 44—32 A.GO.V.V. 25 12 4 9 28 47—40 Alkmaar 25 11 6 8 28 43—38 S.V V. 25 12 4 9 28 40—40 Eindhoven 24 10 6 9 26 47—42 D.F.C. 25 10 6 9 26 47—42 Helmond 25 10 3 12 23 51—47 B.V V. 25 7 9 9 23 43—38 Z.F.C. 25 8 5 12 21 45—44 VSV. 24 7 6 11 20 27—40 Fortuna Vi. 24 9 2 12 20 39—64 Wageningen 25 7 6 12 20 50—66 De Graafschap 25 5 6 14 16 33—56 Haarlem 25 5 4 16 14 38—62 B Rigtersbleek- -Heracles 3—0 Stormvogels— -Hermes/DVS 3—1 ExcelsiorHVC 1—2 Volewijckers- -RCH 2—0 RODA SportVitesse 23 RBC—GVAV 0—4 Sittardia 22 13 4 4 31 52—25 G.V.A.V. 21 12 5 4 29 40—22 8.V.C. 21 14 1 6 29 44—37 Stormvogels 21 Li 4 C 28 57—33 Hermes D.V.S 23 8 10 5 26 40—28 Heracles 23 U 4 9 24 46—40 Vitesse 23 8 T r» O 23 44—44 K.F.C. 21 9 4 8 22 39—41 Excelsior 22 7 6 9 20 27—32 R.B.C. 22 9 2 11 20 38—43 Helmondia 22 5 8 9 18 32—38 Volewijckers 22 e 5 11 17 34—37 R.C.H 24 6 5 13 17 27—51 Rigtersbleek 23 6 4 13 16 38—59 Roda Sport 22 2 15 12 25—53 Het resultaat van VitesseG.V.A.V. '43) is niet in deze rangschikking opgenomen. A LongaEDO DHC—de Valk Wilhelmina—UVS VeloxXerxes 1—1 Baronie't Gooi 1—5 't Gooi 22 15 3 4 33 69—30 DH.C. 22 12 7 3 31 40—15 Hilversum 21 11 6 4 28 37—20 Velox 23 9 8 6 26 44—41 U.V.S. 20 9 7 4 25 38—26 E.B.O.H. 21 11 3 7 25 39—32 De Valk 20 9 4 7 22 36—32 Xerxes 20 7 7 6 21 31—34 Longa 22 10 1 11 21 42—45 Baronie 22 7 3 12 17 29—44 EDO. 21 7 2 12 16 31—45 Zeist 21 6 4 11 16 38—57 O.N.A. 19 4 3 12 11 26—43 Wilhelmina 20 3 5 12 11 35—53 D.O.S.K.O. 20 3 5 12 11 31—49 B VelocitasGo Ahead Zwolse Boys- -Tubantia 0—1 Zwartenieer Rheden 1—2 Oosterparkers Ensch. Boys 1—4 Be Quick—Veendam 1—2 Go Aheao 20 14 4 2 32 43—16 Ensch. Boys 20 10 4 6 24 39—20 Be Quick 20 9 6 5 24 47—33 Veendam 21 10 3 8 23 30—31 N EC. 19 8 6 5 22 29—17 Zwartemeer 20 9 4 7 22 33—31 Zwolse Boys 21 8 5 8 21 32—32 f EC. 20 8 4 8 2C 29—30 Tubantia 21 6 8 7 20 32—33 Rheden 21 6 6 9 18 31—33 Velocitas 20 5 6 9 16 26—34 Heerenveen 20 5 5 10 15 21—44 Oldenzaal 20 6 2 12 14 30—41 Oosterparkers 19 r 1 13 11 23—50

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 7