Senembah Mij m M OVER BRIDGE EN BR1DGESPELERS Zwemmen is gezond 22 Spanjaarden lopen van hun schip weg Ongunstiger arbeidsvoor waarden geweigerd Tabak inmiddels naar Denemarken verkocht Clipper Line Arabische Liga bespreekt geschil V.A.R.-Irak ERIC DE NOORMAN RAPID s» De programma's van het Cuevas-ballet SIEMENS Wij kijken naar Wij kijken naar ZATERDAG 4 APRIL 1959 MGINA 69. „Halt, weg de wapens!" buldert Bolan, nog voor zijn mannen zich in beweging gezet hebben. En terwijl hij zelf het voorbeeld geeft, snelt hij alleen met opgeheven armen de Ieren tegemoet. „Vrienden! We zijn vrienden!" roept hij hun toe. De Ieren staan aarzelend stil. Kenne lijk kunnen ze nog niet veel verschil zien tussen deze Noren en de bende, die hen kort tevoren naar het leven stond. Maar ze laten Bolan rustig naderen. „Wij zijn mannen van de Koning der Noren," zegt Bolan trots en hij stelt tevreden vast, dat dit in elk geval indruk maakt. Snel legt hij de toestand uit en de Ieren luisteren in stijgende verbazing. „Dusde gevangene, voor wie wij hier kwamen, heeft niets met Fergus de Storm vogel te maken?" mompelt een van hen, waarop hij op zijn beurt de Noren vertelt van de aanval, die het Deense schip, waarop Eric de Noorman verbleef, op de schepen, die Fergus vervoerden ondernam. Nu is het Bolan's beurt om verwonderd te zijn, al mag hij dat niet tonen. Maar zijn 'i verwondering is vermengd met blijdschap, nu hij weet, dat de Noorman i" ieder geval nog leeft. „De man die Fergus de Stormvogel bevrijdde z°u dan Uw koning Eric moeten zijn," gromt de Ier. „Als ge de Deense aan* voerder geloven wilt, ja," antwoordt Bolan schouderophalend, „maar wie gelooft een piraat, die in het nauw zit." Hoewel hij zelf geen moment aan de waarheid van het verhaal twijfelt, lijkt het hem niet verstandig dit aan de Ieren te laten merken. „We doen nu het beste, naar Ierland te gaan, naar Uw vorst!" beslist Bolan, „Hij is de enige, die hier uitkomst brengen kan. Als hij weet, dat de Koning der Noren zich in zijn land be vindt, zal hij zeker alles doen om hem te helpen. Maar we moeten ons haasten, vóór de Ierse koning niet wetende hoe de toestand werkelijk is onze arme Svein Langtand vonnist. En hoe zullen wij er ooit slagen, met ons wrakke bootje, eerder dan Thore de Deen in Ierland te zijn?" STEEL STOFZUIGER Als lichaamsbeweging wordt zwemmen door geen enkele sport overtroffen EEN NIEUWE A PASTERNAK Advertentie 1 1 In een 2'A uur durend pleidooi heeft mr. D. J. Veegens uit Den Haag als raadsman van de Bank Indonesia er bij het gerechtshof te Amsterdam op aangedrongen, dat het het in kort ge ding gewezen vonnis van de president van de rechtbank zal vernietigen. Op tl december j.l. bepaalde de president, dat de Bank Indonesia een partij van iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiitiiiiimiiiiimiiitiiiiiHiimimiiiiiui V$f<eJ)V*A 6263 pakken tabak, waarover zij in Amsterdam als pand beschikte, aan de eigenaars, de Senembah Mij., ter be schikking moest stellen. Volgens mr. Veegens bedroeg de waarde van deze partij circa 15 miljoen. Hij voerde aan, dat er over deze kwestie een normale civiele procedure aan de gang is bij ue rechtbank, die indien er nog hoger beroep zou volgen zeker 2 jaar in beslag zou nemen. In dien nu in kort geding beslist zou wor den, dat de Senembah Mij. de partij mag verkopen en wanneer deze maat schappij dan met de opbrengst daarvan de aandeelhouders schadeloos gaat stel len, „dan wordt het bodemverschil een farce", aldus mr. Veegens. Zelfs als in het bodemgeschil de bank slechts ge deeltelijk in het gelijk wordt gesteld, dan kan haar verhaalsmogelijkheid in Nederland verdwenen zijn. De Senembah Mij. heeft de bank naar de mogelijkheid van verzet tegen de vermindering van haar kapitaal inge volge artikel 41 van het Wetboek van Koophandel verwezen, maar mr. Vee gens achtte de sumiere behandeling van zo'n kwestie ongeschikt voor een geval als dit. „Ik kan intussen mededelen", zo ver volgde hij, „dat de Bank Indonesia ern stig heeft overwogen dit verzet in te stellen en daartoe vermoedelijk zal overgaan, indien het bestuur van de Senembah in de komende vergadering met dezelfde gebrekkige voorlichting een tweede terugbetalingsvoorstel mocht doen". Naar bekend is, heeft Senembah be kend gemaakt niet voornemens te zijn haar bedrijf buiten Indonesië voort te zetten. Er is reeds besloten tot een terugbetaling van 50 pet. op de aan delen en blijkens berichten in februari j.l. bestaat het plan op de aanstaande algemene vergadering van aandeelhou ders een tweede terugbetaling van ƒ450 per aandeel voor te stellen. Na het vonnis van de president is de tabak naar Denemarken verkocht en de levering kan niet meer ongedaan ge maakt worden. Indien nu beslist wordt, dat de opbrengst ter beschikking moet worden gesteld van de Senembah. heeft het 'bodemproces alle zin verloren. Daarom verzocht mr. Veegens het hof in afwachting daarvan de Senembah te gelasten de 15 miljoen rentegevend te beleggen bij de Twentsche Bank als onpartijdige derde. In de middagzitting bestreed als raads man van de Senembah Maatschappij, mr. J. T. Asser, de tegen het vonnis van de president door de tegenpartij ingediende grieven. Hij zeide dat de Senembah door de beheersovername, die in Indonesië in december 1957 is uitgevoerd, volledig uit haar Indonesisch bezit is verdreven. Zij heeft sindsdien geen enkel contact met haar- onder nemingen gehad. De Indonesische be heerders hebben nimmer enig bericht of enige verantwoording naar de Senem. bah in Amsterdam gezonden, hebben de gewonnen rubber locaal verkocht en de koopprijzen geïnd. Daarbij hebben zij de tot onderpand van de roepiah-schuld der Senebah aan de Bank Indonesia aan déze verpande 3476 pakken tabak (restant 1957-oogst) met medewerking der Bank Indonesia zonder betaling aan het onderpand onttrokken en naar Singapore verkocht, eveneens zonder de koopprijs te verantwoorden. Weliswaar heeft de Indonesische rege ring tot het in werking treden van de eind 1958 afgekondigde nationalisatie- wet steeds betoogd dat het eigendoms recht van de Nederlandse eigenaren door de beheersovername niet wordt aangetast (met het motief dat anders aan de eigenaren schadevergoeding zou moeten worden betaald aldus pleiter maar in wezen is van dit eigen domsrecht alleen de naam overgebleven en staat de Senembah reeds sinds de cember 1957 tegenover een ..koude" con fiscatie. Dit noemde pleiter „een flagrante schending van het volken recht", omdat deze beheersovername uitsluitend tegen de Nederlanders dis crimineert en geen enkele schadever goeding zelfs maar is toegezegd. Pleiter erkende geen enkele hande lingsbevoegdheid van de beheerders, zodat de Senembah door geen enkele zodanige handeling wordt gebonden. Bovendien houdt het in dat alle tabak waarover dit proces loopt steeds het eigendom van de Senembah is gebleven. Voor haar beroep op het verlies van eventuele verhaalsmogelijkheid tracht de Bank Indonesia, zoals uit het plei- dooi van mr. Veegens is gebleken, steun te vinden in het feit dat de Senembah Mij. besloten heeft 50 pet. op alle aandelen terug te betalen. Het des betreffende besluit is op 10 december 1958 ten kantore van het handelsregister gedeponeerd en als thanc wordt gezegd dat overwogen wordt tegen dit besluit in verzet te komen, dan is daartoe nu de wettelijke termijn reeds verstreken. Indien de tegenpartij inderdaad had gemeend een burgerrechterlijke vorde ring tegen de Senembah te kunnen in stellen, dan was men wel in verzet ge komen. Nu dit niet is geschied blijkt hoe weinig serieus men deze pretentie beschouwt, aldus mr. Asser. biedt U gedurende zomer 1959 3 cruises naar de NOORDKAAP EN NOORSE FJORDEN Prijzen vanaf Fl. 1368 - Reisduur 1$ dagen 2 cruises naar SCANDINAVISCHE HOOFDSTEDEN EN NOORSE FJORDEN Prijzen vanaf R. 1330.- RetsduiK 16 dagen Inlichtingen worden U gaarne verstrekt door Uw reisbureau, passage-agent of de hoofdagente® D. BURGER ZOON Westerstraat 9 Postbus 149 Rotterdam Telefooo 01800-111220 De politieke commissie van de Ara bische Liga is gisteren te Beiroet bijeen gekomen om de geschillen tussen Irak en de Verenigde Arabische Republiek te bespreken. Er was echter geen Iraak- se vertegenwoordiger aanwezig. Wel waren de V.A.R., Soedan, Marokko, Saoedi-Arabië, Jemen en Libanon ver tegenwoordigd. Op de agenda staat ook bespreking van de betrekkingen van de V.A.R. met Tunesië en Jordanië en de Joodse immigratie in Israël. Naar in conferentiekringen verluidt heeft de commissie besloten, ondanks de afwezigheid van een vertegenwoor diger van Irak toch over de betrekkin gen tussen dit land en de V.A.R. te spreken. De agenda welke de commis sie aanvaardde, bevat geen andere pun ten. Een voorste] van de V.A.R. om van gedachten te wisselen over „het ern stige karakter van de toestand in Irak" werd verworpen. De vertegenwoordigers van Soedan en Saoedi-Arabië hadden zich tegen bespreking van deze kwestie verzet. Zoals reeds eerder werd bericht zal het ballet van de Marquis de Cuevas van 11 tot 29 april in ons land optre den. Begonnen wordt, op 11 april in Hilversum, met een serie „Soirées des étoiles". die wordt voortgezet op 12 april in Deventer, op 13 april in Nijme gen, 14 april in Leeuwarden. 15 april in Enschede, 16 april in Den Bosch, en 17 april in Utrecht. Daarna volgen tien voorstellingen in Den Haag, Am sterdam en Rotterdam, tijdens welke twee verschillende programma's zul len worden gedanst. Het eerste pro gramma, dat de balletten Noir et Blanc, Mort de Narcisse, Le Cygne Noir, en Gaieté Parisienne omvat, wordt uitge voerd op 19 april in Den Haag, op 21, 24 en 26 april (mat.) in Amsterdam (Carré) en op 28 april in Rotterdam (Rott. Schouwburg). Het tweede programma omvat de balletten Constantia, Diagramme, Ta- rasiana en Sebastian, en zal worden gedanst op 20 april in Den Haag (K. en W.) en op 22, 25 en 26 april in Amsterdam. In Carré wordt op 23 april ook nog een „Soirée des étoiles" Het vrije-tijdsleven van bridgespe- lers is als dat van schakers, vis sers, voetballers of knutselaars: z;j hebben voor nauwelijks iets anders oor of oog dan voor hun hobby. Niet- bridgers die per ongeluk eens in het gezelschap van verwoede wedstrijd bridgers belanden, beklagen zich (te recht!) vaak dat men zich van hun aanwezigheid niets aantrekt en als maar over „bieden" en „spelen" blijft spreken: een gesprek, dat voor de out sider even onbegrijpelijk is als Chinees voor onze poes. Het fanatisme van bridgespelers wordt mooi getypeerd door de volgen de twee ware geschiedenissen. Tijdens een lange, koude winter in Noord-Zwe den liet een sportbeoefenaar zijn auto in een kleine plaats achter en ging op ski's een onderzoekingstocht maken. Hij ging door een verlaten, onher bergzame streek en het noodlot wilde, dat hij op een kwaad ogenblik ver dwaalde terwijl hij tot overmaat van ramp nog één zijner ski's brak. Te voet moest hij verder door sneeuw en kou; de nacht viel en hij waande zich van iedereen verlaten. Na lange, ban ge uren zag hij tenslotte ergens een lichtje branden; hij strompelde die richting uit en met zijn laatste krach ten arriveerde hü tenslotte bij een blokhut, waarvan hij de deur opende en binnentrad. Drie mannen zaten met verveelde gezichten bij het houtvuur, doch klaarden op toen onze vriend binnenkwam: „Gelukkig," zei één hunner, „nu kunnen we tenminste vanavond bridgen!" Het tweede verhaal speelt dichter bij huis in Amsterdam kort na de oorlog. Een bridgeclub besloot te gaan potverteren; mitsdien gegeven. Hiervoor geldt hetzelfde pro gramma dat in de provincie wordt ge danst, namelijk een Pas de Quatre, Variations pour Quatre, de Grand Pas de Deux uit Esmeralda en „Noir et Blanc" van Serge Lifar. Balletmeester is John Taras: van het tableau de la troupe maken o.a. Ro- sella Hightower. Nina Vyroubova en Serge Golvine deel uit. Het corps de ballet bestaat uit 32 medewerkers. De Nederlandse Orkestvereniging zorgt voor de begeleidingen. dvertentie licht - handig 4 0 0 en steeds paraat (NADRUK VERBODEN) (V'n onze medische medewerker) Dank zij de overdek te zwembaden be hoeft ook het kou de jaargetijde in ons land geen beletsel te zijn om de zwemsport te beoefenen, maar geluk kig zal over enkele we ken ook het open water weer voldoende zijn op gewarmd om bijna elke Nederlander de gelegen heid te bieden zijn li chamelijke en geestelijke gezondheid een frisse injectie te geven. Ons land is ook in dit opzicht een gezegend land, al toont het water zich lang niet altijd en overal onze vriend. Het kan zich tegenover de ongeoefen de die erdoor wordt overvallen als een verslindend roofdier gedragen. Jaar lijks eist het water op deze wijze ongelukken ten gevolge van roekeloos heid niet meegeteld op zijn mins enkele tientallen slachtoffers, die he: leven hadden kunnen behouden als zij de zwemkunst machtig waren geweest. Het percentage Nederlanders dat niet kan zwemmen schijnt zelfs in ons wa terlandje nog vrij hoog te zijn. Daar om alleen al verdient het aanbeve ling zwemmen als verplicht leervak op de scholen in te voeren. Daarbij komt dan nog de grote hy. giënische waarde van het zwemmen De overheid die de „lichamelijke op voeding" toch a! stiefmoederlijk be handelt zou hiermee de gezondheid van het schoolkind gunstig beïnvloe den en de levensduur van een aantal kinderen respectievelijk volwassenen verlengen. De hygiënische waarde (de beteke nis voor de lichamelijke en geestelijke gezondheid) is buiten kijf. Watersport en met name zwemmen is een van de beste vormen van ontspanning. In het water kan het lichaam zich, ont daan van benauwende en knellende kleding los en vrij bewegen en dit geeft een bevrijdend en ontspannen gevoel, terwijl het intensief gebruik van de spieren het zelfvertrouwen en de levenslust versterkt. Als lichaamsbeweging wordt zwem men door geen enkele sport over hebben voor de gezondheid geen en kel nut. Integendeel, het lichaam wordt geforceerd om een „bovenmen selijke" prestatie te leveren. Voor de aanvoer van nieuwe brandstof en de afvoer van afvalstoffen is tijd en rust nodig. Het natuurlijke vermoeidheids- gevoel waarschuwt ons als het lichaam behoefte aan rust heeft. Hier is een zekere marge: een lui of een zwak mens is gauw moe en omgekeerd kan liet lichaam door oefening (training) meer presteren voordat vermoeidheid optreedt. Met bepaalde middelen kan het vermoeidheids gevoel onder drukt worden (doping). De oor zaak van de vermoeidheid (o.a. ophopen van afvalstoffen in het bloed) wordt natuurlijk niet weggenomen en als op een bepaald moment dan de troffen. Vrijwel alle spieren van het lichaam worden gebruikt, waardoor zwemmen voor de ongeoefenden ver- uoeiend is, vooral omdat armen en benen bij het bewegen de grotere weerstand van het water moeten over winnen. Daarentegen geeft de op waartse druk van het water (voor de natuurkundeliefhebbers: wet van Ar- iliimedes) een gevoel van gewicht loosheid, hetgeen het verblijf in het vater zo plezierig maakt. Voor men sen met een „zwakke rug" is zwem- nen een van de aangewezen metho len om hun rugspieren, want die ma- ;en een rug zwak of sterk, lenig en krachtig te maken. Vanzelfsprekend mag er geen sprake van een zieke rug zijn. In twijfelgevallen moet de dokter geraadpleegd worden. Overdaad schaadt, ook bij het zwem men. Kilometers lange zwemtochten spankracht van het lichaam wordt doorbroken kan een gevaarlijke toe stand van algehele uitputting ont staan. De huidige wedstrijdsport, waarbij het geldelijk gewin de ene hoofdrol speelt en een op sensatie belust pu bliek de andere, werkt deze wantoe standen in de hand. Ter vermijding van misverstand: tegen het wedstrijd element als zodanig bij de sportbeoefe ning heb ik geen bezwaar. Integen deel, de prikkel daarvan zal het actief deelnemen aan de sport bevorderen terwijl ook sportiviteit wordt aange kweekt. Een niet te verwaarlozen voordeel van alle sport in de buitenlucht en van zwemmen in het bijzonder is ten slotte de verhoogde weerstand tegen de verkoudheidsziekten. huurde men een grote boot plus een muziekgezelschap, om de bridgers van het IJ in vrolijke stemming naar Alk maar en terug te varen. Helaas re gende het, zodat men onderdeks moest blijven; géén nood, de club-wedstrijd- leider had erop gerekend en speel kaarten meegenomen. Vrijwel zonder iets van de omgeving gezien te hebben bracht men de dag al bridgend in de kajuit door. De tocht was zó goed be vallen, dat men het volgende jaar be sloot deze wéér te maken. Helaas re gende het toen nóg harder, doch de bridgers hadden er niet minder ple zier om: de muziek en het scheepsper- soneel werden naar huis gestuurd, de boot bleef ergens in één der IJ-havens liggen, doch de bridgers speelden ge durende een gehele dag in de kajuit een wedstrijd, alsof hun leven ervan afhing! Bridge is langzamerhand uitge groeid tot een denksport met talrijke facetten. We hebben b.v. in Nederland niet alleen „clubs", men kent ook verschillende grotere organi saties en bonden, die het wedstrijd spel organiseren en die onderlinge con tacten onderhouden. In internationaal verband kennen we de Europese Brid gebond en ook zelfs een Wereld-Brid- gefederatie. Deze organisaties doen jaarlijks van zich spreken door het organiseren van grote toernooien, o.a. die met de Europese- en wereldkam pioenstitel tot inzet. Ja bridge is er en het eist zijn plaatsje tussen sport en spel op. En denkt u niet, dat het wedstrijdbridge iets is dat met „mooie kaarten krijgen" (en dus met hazard) te maken heeft. O nee. de echte bridger zou diep beledigd zijn als u hem dat zou vertellen. Over dat móóie bridgespel nu gaan we u weke lijks in dit kolommetje het een en an der vertellen. MIMIR Bij de Nutsspaarbank te Utrecht werd in maart f 2.422.282 ingelegd en f 2.099.649 te rugbetaald. Het totaal tegoed bedroeg op 31 maart f 46.931.015. Twee en twintig van de twee en der tig opvarenden van het 6.603 ton me tende, onder Liberiaanse dus goedkope vlag varende Spaanse vrachtschip „Amaconte", dat bij de hoogovens te IJmuiden een lading erts loste, hebben geweigerd de volgende reis mee te ma ken. Het schip kwam van Melilla in IJmuiden. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn de mannen van boord gestapt. Zij gingen niet akkoord met een door de rederij vastgesteld nieuw arbeidscontract. Met taxi's hebben zij zich naar hotel Augusta in IJmuiden laten rijden, waar zij voorlopig met hun spullen hun tenten opsloegen. De „Amaconte" liep woensdag 1 april in IJmuiden binnen en begon di rect zijn lading te lossen in de buiten haven van de hoogovens. Diezelfde dag deelde de kapitein aan zijn officieren en bemanning mede, dat de rederij het contract had gewijzigd. De gage zou niet langer in dollars, maar in peseta's worden uitbetaald. Er kwam een nieu we vakantieregeling en ook de uitbeta ling van het vakanf5egeld zou een wij- zigmg ondergaan. Een groot dee] van de bemanning ging hiermee niet akkoord. Onder hen bevonden zich vier officieren, drie uit de machinekamer en een radio-telegra fist. Zij eisten van de kapitein hun monsterboekje op, maar deze weigerde aan dit verzoek te voldoen. Hij was van mening, dat de betrokkenen contract breuk pleegden. Zij zouden hun mons terboekje uitsluitend bij de rederij kun nen terughalen. De Spanjaarden namen dit zo hoog op, dat zij hun spullen bü elkaar zoch ten en beladen met hun plunjezakken gisternacht van boord zijn gegaan, de stortvloed van onvriendelijkheden, die de kapitein ovér hun hoofden uitstortte negerend. In de loop van vrijdag is de Spaans® consul van het gebeurde op de hoogt® gesteld. Deze heeft ervoor gezorgd, d®! de weggelopen bemanningsleden in k®: bezit van papieren kwamen, zodat f\ vandaag ons land kunnen verlaten. M® hen zal ook de eerste stuurman, dl® zich vrijdagavond als 22ste bij het iv zeischap voegde, vertrekken. De „Amaconte" is intussen gelost e® ligt leeg in de buitenhaven van d® hoogovens. Aan boord bevinden nog tien opvarenden, onder wie de K®' pitein. Met deze kleine equipage zal schip echter niet kunnen vertrekke"' Vermoedelijk zal een andere ligplaa18 worden aangewezen in afwachting v®" de verdere ontwikkeling. De schrijver Boris Pasternak wacht zijn land waarscnijnlijk nieuwe kritie:J ais gevolg van de publicatie. vrtJd®» a.s. van een auto-biografische -sche', die uitdrukking geeft aan zijn desill®' sie over het leven in de Sovjet-Unie. „Ik herinner mij", een schets v&® niet minder dan 91 pagina's, die °°f, spronkelijk bedoeld was als een voof di« woord voor een aantal gedichten, de communisten echter weigerden publiceren, wordt uitgegeven als e®' pendant van de roman „Dr. Zjiwagf waarvan meer dan 800.000 exemplar®', in de Ver. Staten zijn verkocht. Op d® nieuwe boekje was van tevoren al do®1 37.000 mensen, ingeschreven. ZONDAG HILVERSUM 1, 402 m. - KRO 8.U0 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Gram 1KOR: 10.00 Gewijde muz 10.15 Ned Herv. kerkd. 11.20 Caus. 11.30 Vragenbeantw KRO: 12.15 Apologie. 12.35 Gram 13.00 Nws. 13.05 Caus. 13.10 Hoorsp. 13.30 Lich te muz. 13.45 Boekbespr 14.00 V. d kind. 14.30 Radiofilharm. ork. en sol. 15.40 Mu zikale caus. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. CONVENT v. KERKEN 17.00 Leger des Heils-samenkomst. NCRV: 18.30 Gram. 19.05 Koorzang. 19.30 Caus KRO. 19.45 Nws. 20.00 10 Jaar NATO, rondetafelge sprek. 20.15 Cabaret. 20.45 Gram 21.20 Caus. 21.30 Hoorsp. 22.15 Gram 22.35 Ge wijde muz. 22.45 Avondgebed en lit kal 23.00 Nws. 23.15-24.00 Utrechts Sted Ork. HILVERSUM II, 298 m - VARA. 8.00 Nws. en postduivenber 8.18 V. h. platte land. 8.30 Gevar progr 9.45 Toespr 10.00 Gram. 10.35 Boekbespr. 10.45 Cabaret. 11.15 Gram. AVRO: 12.00 Theaterork 12 30 Sportspiegel. i3.00 Nws en SOS-ber 13 07 Caus. 13.17 Meded. of gram 13.20 Even bijdraaien. 14.00 Boekbespr. 14.20 Strjjk- lcwart. 14.50 Caus. 15.10 Strijkkwart 15.40 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. VARA 17.00 Lichte muz. 17.50 Nws., sportuitsl en sportjourn. VPRO: 18.30 Korte Ned Herv kerkd. IKOR: 19.30 De Open Deur AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz 20 50 Hoorsp. 21.25 Lichte muz. 21.50 Caus 22.95 Musette-muz. 22.20 Act. 22.35 Gram 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl 23.20-24 00 Met de Franse slag. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 11.45 Muz. caus. m gram. 12.35 Verz progr. 14.40 Operamuz 15.30 Symf conc 19.45 Amus muz 23.00 Gram 0.06-0 36 Strijkkwartet. ENGELAND, BBC Light progr 1500 en 247 m: 13.00 Verz progr 14.15 Gevar. progr. 15.15 Gevar. progr 16.30 Gevar. muz 19.00 Gevar muz 2130 Samenzang. 22.00 Gevar muz 23.00 Lichte muz 23 40 Gram. 0.30 Pianospel NDR/WDR, 309 m: 12.00 Kamermuz 13.10 Amus muz 14.30 Kamermuz. 15.00 Gevar muz 16.30 Dar.smuz. 18.15 Opera- conc. 20.00 Ork muz 22.15 Dansmuz 23.00 Lichte muz 23.15 Gram 0.05 Ork conc. 1.15-4.30 Gevar muz. FRANKRIJK, progr III (Nat. progr 280 en 235 m: 12.05 Ork conc 15.45 Ope- rettemuz. 17.30 Gram. 18.00 Ork conc. 19.30 Gram. 19.40 Lichte muz 20.10 Mo derne muz 22.10 Gram 22.50 Gram. BRUSSEL. 324 m: 12.00 Gram 12.16 Amus. muz. 12.34 Amus. muz. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en Belcantoconc 15.30 Gram. 17.15 Gram 17.52 Gram 18 00 Clavecimbelrecital 19.30 Gram 20.00 Ork. conc 21 „0 Omr ork 22 15 Gram 23.05-24.00 Gram 484 m: 11.55 Gram 13.15 Gram 14 30 Symf. ork 15.20 Gram 17.05 Gram. 20.00 L'Amant jaloux, opera. 22.10 Lichte muz. 23.00 Jazzmuz. CONVENT v KERKEN: 17.00 Gerefor meerde kerkd VARA. 20 00 Documentai re. 20 20 Filmprogr 20.40 Pension Hom meles. muzikaal blijspel DUITSE 1'ELEVISIEPROGR 12.00-12.50 Intern, borreluurtje. 14.30- 15.00 V d kind. 17.00-18.35 T V.-spe) met Golfl.: 31ml0, 41m21, 48m47. 196m2. zondag 5 april 22.15 uur - Pauselijke intentie van het Apostolaat des Gebeds: „Heer, help de priesters, die wer ken onder de ontkerstenden" maandag 6 april 22.15 uur - Pauselijke missie-in tentie van het Apostolaat des Ge beds: „Heer, mogen de leken, die in de missies werken, geestelijk, wetenschappelijk en technisch goed gevormd worden" woensdag 8 april 22.15 uur - Vaticaanse wetens- Golfl.: 25m67 31ml0. 41m21. 48m47, 196m2, donderdag 9 april 17.00 uur - Dr pianist Marius Ceccarelh speelt muziek van Grieg, Liszt en Granados Golfl.: 31ml0 41m21, 48m47, 196m2. vrijdag 10 april 22.15 uur Wat denkt de H. Stoel over (N.B Programmawijziging voor behouden vanwege aktualiteiten) muz. 19.00-19.25 Hier und Heute 19.30 Spiegel v. d. week. 20.00 Nws. 20.05 Amus. progr. FRANS-BELG kLEVISIEPROGR. 11.00-11.30 H Mis. 15.00 V. d. jeugd. 15.30 Images du mois 16.00 Volleyoalrep. 16.40 Une histoire en images. 17.05 Sport uitsl. 19.00 Tien tegen één. 19.35 De laat ste der Mohicanen 20.00 Journ 2030 Te kenfilm. 20.45 T V -spel 22.00 Cabaret. Daarna: Wereldnws VLAAMS-BELG CELEV1S1EPROGR. 14.30 V. d. kleuters. 14.50 Film v. d. jeugd. 15.05 Reisroutes. 15.35 De week in beeld. 16.05 V. d. vrouw. 16.35 V d. jeugd. 19.00 Feuilleton. 19.30 Nws 20.00 100.000 of niets 21.15 Documentaire film. 21.35 Finale v. d. B.B.C.: danscompetitie. 22.05 Zangrecital 22.25 Nws en lourn. MAANDAG HILVERSUM 1, 402 m. - NCRV 7.00 Nws. en S.O.S.-ber 7.10 Gram 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws 8.15 Sportuitsl 8.25 Gewijde muz 9.00 V. d. zieken 9.30 Gram. 9.35 Waterst 9.40 V. d. vrouw 11.00 Gram 11.25 Quizprogr. 12.00 Lichte muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz 13.45 Promenade-ork. 14.30 Gevar progr 15.30 Gram 16.30 Pianorecital 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuitz Rijks delen Overzee 18 00 Orgelspel 18 30 Friese ultz 18.45 Gram 19.00 Nws en weerber 19.10 Volksliederen 19 30 Radiokrant 19.55 Caus 20.00 Gram 20.30 Hoorsp. 21.40 Gram 22.00 Parle mentair comm. 22.15 Strijkkwart. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Gram. HILVERSUM II, 298 m. - VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De matrijspoort. VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 11.05 Lichte muz. 11.35 Viool en piano. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 V. d. middenstand. 13.20 Instr. octet. 13.45 Caus. 14.00 Moderne pianomuz. 14.30 Komedie. 15.30 Kamermuz. 15.45 Zestig minuten voor boven de zestig. 16.45 Volksmuz. 17.00 Pianoduo. 17.20 Lichte muz. 17.50 Caus. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Caus. 19.00 Caus. 19.15 Caus. 19.45 Regerings uitz.: 40 jaar Internationale arbeids organisatie. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 20.30 Cabaretprogr. 21.00 Ether forum. 21.40 Marimba, kron. 22.10 Lichte muz. 22.30 Strijkork. 23.00 Nws- 23.15-24.00 Gram. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m.: 13.00 Orkestconc. 14.10 Gram. 15.10 Marsen en walsen. 17.30 Gram. 20.00 Filharm. ork. en solist. 21.00 Scrap- book v. 1936. 22.15 Hoorsp. m. muz- 0.06-0.36 Gevar. muz. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m: 12.30 Nws. en Mijnwerkers- ork. 13.00 Lichte muz. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Dansmuz. 16.00 Amus. muz. 16.45 Lichte muz. 21.00 Lichte muz. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. en gevar. progr. 23.40 Gevar muziek. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Jazz. 13.15 Ork. conc. 14.15 Lichte muz. 16.00 Kamermuz. 17.45 Gevar. muz. 19.30 Ork. conc. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Lichte muz- 23.00 Gevar. muz. 0.10 Dansmuz. 1.15- 4.30 Gevar. muz. FRANKRIJK, progr. m (Nat. progr.). 280 en 235 m: 12.05 Ork. conc 13.30 Gram. 16.00 Ork conc. 17.30 Gram 18.05 Kamermuz. 20.00 Ork. conc. 22.25 Gram. 23.10 Zang. 23.25 Moderne muz BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.42 Gram. 13.11 Gram. 15.45 Kamermuz. 17.10 Gram. 17.45 Gram. 18.30 V d sold. 19.30 Gram. 20.00 Ork. conc. 21.15 Gram 21.30 Amus. ork. 22.15 Kamer muziek. 484 m: 12.00 Gram 13.15 Gram 14.15 Symf. ork. en solist. 15.15 Gram 16.05 Gram. 17.10 Gram. 17.20 Pianomuz. 17.50 Gram. 20.00 Chansons. 21.54 Gram. 22.1® Kamerork. KRO: 17.00-17.30 V. h. kind. DUITSE TELEVISIEPROGR 17.00 V. d. kind 17.20-18.00 Bezoek aan een Theesaion 18.45-19.25 Hier und Heute. 20.00 Nws.. journ. en weerber- 20.20 Flitsen uit de Nieuwe Wereld- 20.50 Film. 21.15 Een wandeling met Wilhelm Busch. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Sport. 19.30 Le Fil d'Ariane- 20.00 Journ. 20.35 Les Joies de la Vie- 22.05 Beroemde figuren. 22.30 Wereld' nieuws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR- 19.00 Reizen zonder paspoort 19.3® Nws. 20.15 Zoeklicht op.... 20.25 Perry Como Show. 21.05 Documentair progr 21.30 Wetensch progr. 22.00 Nws. eV journ.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 10