De vrouw die tweemaal leefde: nieuw meesterwerk van Alfred Hitchcock mm Monumentaal werk van gast- dirisent Nils-Eric Fougstedt Bloemenmeisjes vierden hun eerste lustrum in de Vleeshal Hobby '59 demonstratie van liefhebberijen van de jeugd J Een eigen complex voor de Heemsteedse volkstuinders? 1 Schiet.... of sterf! Reprises en prolongatie Helden van de woestijn Inbrekers bakten\ zelf frites Mardi Gras Mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard opent tentoonstelling in Die Raeckse" Uit STAD eo STREEK Drie iaar voor overval slaapkamerkleedjes ZATERDAG 4 APRIL 1959 PAGINA 2 Rembrandt Haarlem e.o D versen WASSERI4 DUYN Apotheken en dokters diensten Burgerlijke Stand Haarlem Roxy Lido Cinema Palace Zuiver wollen moderne kleurstellingen 50 x 100 11.95 60 x 120 17.50 90 x 150 44.75 N. Pb. O. gaf fraai concert Schoolvoetbal Haarlem Het Triniteitslyceum 3 maakt 14 doelpunten per wedstrijd Gratis kopje koffie Meubelmakerij P. M. Harren 40 jaar De ideale zonwering Fa. J. P. SENFT ZN. Haarlemmer exposeert in de Residentie BIERTAPPEN OP HOOG NIVEAU BLOEMENDAAL De stemming was al te best Heemsteeds Katholiek Gemengd Kinderkoor V er j aarsgeschenk H. M. de Koningin H.H. Missen op zondag in dekenaat Haarlem Kinderlijkje gevonden In rioolput te Beverwijk Diefstallen Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk Prof. dr. J. B. Kors O.P. Op controleur Wagon Lits in C.S. te Amsterdam De Italiaanse opera- musici FILMS CINEMA PALACE: Mardi Gras, a. L; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Zoetwater-matrozen, a. 1.; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Di.-avond één voorstelling om 8 uur. LIDO: Helden van de woestijn, 14 jaar; alleen In de avond voorst. 7 en 9.15 uur. In de mat. 2 en 4.15 uur: Ik ben er kapot van, alle leeft. LUXOR: Sjors van de rebellenclub, a. L; 2 uur. Zo. 2 en 4.15 uur. Do.: Margaretha Gauthier, 18 j.; 2 en 8 u. MINERVA: Za. en zo.: Weduwnaar met vijf dochters, a. 1.; 7 en 9.15 uur. Zo. 2 en 4.15 uur: Stad op stelten, a. 1. Ma. en di.: Indiscreet, 14 j.; 8.15 uur. Do.: De man met de wassen beelden, 18 jaar; 8.15 uur. REMBRANDT: De vrouw die tweemaal leefde, 18 jaar; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. BOXY: T.m. zo.: Schiet.... of sterfk 14 j. Ma. t.m. do.: De gebrandmerkte vluchte ling, 18 jaar; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: The bridge on the river Kwal, 14 jaar; 2 en 8 uur. Zo. 1.30, 4.30 en 8 uur. Zaterdag 4 april Schouwburg, 6 uur: Het Rotterdams To neel met" „George 011100". j Zondag 5 april H.K.B.-gehouw: Begin jubileum-kegelcon cours t.g.v. 60-jarig bestaan Haarlemse Kegelbond. Concours van 5 t.m. 16 april. Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Ensem ble met ,,De roof van de gordel". Maandag 6 april Schouwburg, 8 uur: Toneelver. Gijsbert Japicx met „De reade futs". Concertgebouw, 19.30 uur: Jazz-concert in het kader van het Interscholair Jeugd- toernooi. Om 14.30 uur: Extra-concert. Grote Kerk, 15.3016.30 uur: Beiaardbe speling door de stadsbeiaardier Arie Peters. Advertentie amsterd,\>Aev,y\rt20 tti,. 11053 Haarlem Apotheken: Noorder-Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 52956. Apotheek Remmers, Kruisstraat 6, tel. 10354. Apotheek 't Gilde- huys, Koninginneweg 3, tel. 12038. Doktersdienst: Men belle 119900. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis. tel. 13863. Tandarts: G. H. J. v. d. Drift, Kenne- merplein 1 rd., tel. 17873. Ziekenvervoer: G.G.D., tel. 14141; Mar griet, Turfmarkt, tel. 21400. Dierenarts: J. Westerman. Leidsevaart 74, tel. 12111. Aerdenhout Apotheek: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 162, tel. 40758. Dokttrsdienst: J. Tjakkes, Noc. Beets- laan 6, tel. 42884. Heemstede Apotheek: Zie onder Aerdenhout. Doktersdienst: A. Degenaar, P. de Hoogh- straat 11, tel. 35008, en G. Nout, Camplaan 20, tel. 38763. Bloemendaal Apotheek: Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mcndaalseweg 85, tel. 57903. Doktersdienst: J. Egberts, Zuider Stations weg 12, tel. 57458. Overveen Apotheek: iZe onder Blemendaal. Doktersdienst: P. Wijkmans, Julianalaan 152. 61054 Zandvoort Apotheek: Mevr. N. J. KerkhovenNieu- wenhuis. Zeestraat 7, tel. 3073. Doktersdienst: H. K. van Es, Kostverlo- renstraat 4, tel. 2058. Santpoort Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort. tel. 02560-8310. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. 02550-8284, en Bloemendaalse apotheek, Bloprrtendaalseweg 85. Bloemendaal, tel. 02500-22181. BEVALLEN van een zoon: J. G. Grin-vaii Wanrooy; M. C. Mesman-Hes sels: A. Strookman-van Dijkhuizen: M. Bogaard-Koesveld: A. A. Blom-Dijken- ga. BEVALLEN van een dochter: 3VL Pe- tnrs-van Bakel; M. J. van Zaal-Kljjn; M. C. Prins-van der Me ij; H. Dekker- Pijpstra; H. E. F. Sepers-Treurniet. Overleden: A. van Vosse-Tenkink, 82 i Crayenesterlaan; J. Kooijman- Snijders, 80 j. Gasthuisvest: W. H. Hartman. 60 j., Verspronckweg: T. Cin- qualbre, 78 j.. Wilgenstraat. G. F. Cha pe1 94 j., Bilderdijkstraat; J. W. Ho- xel. 80 j.. Gasthuisvest. Ondertrouwd: A. A. Kensen en N. M. Weers. J. J. Moolenaar en T. J. van Kampen: J. J. de Vries en S. J. J. Ha ring. Gehuwd: J. J. Mar.svelder en S. van der Leede; P. J. Rush en 3. C. M. Holt. De detective en de mentaal gestoorde vrouw in Hitchcocks. De vrouw die tweemaal leefde". De nieuwe Hitchcockfilm, Vertigo, Is in Nederland uitgebracht onder de titel „De vrouw die tweemaal leefde." Dat is niet ten onrechte gebeurd, want in de film vertelt Hitchcock het verhaal van een rechercheur, die wegens hoog tevrees ontslag uit de dienst heeft ge nomen, op verzoek van zijn vriend een onderzoek instelt naar de gedragingen van diens vrouw, die met zelfmoord plannen zou rondlopen. De rechercheur ontdekt haar en verneemt dat zij bang is voor een wit klooster. Hij kent dat klooster en samen gaan ze er heen. De rechercheur durft de toren niet te be klimmen, maar de vrouw doet dat grif. Prompt ziet de rechercheur een li chaam naar beneden storten en hjj is ervan overtuigd, dat het de vrouw is die met hem naar het klooster trok. Achteraf blijkt dat niet het geval te zijn. Op zoek naar een soortgelijke vrouw, vindt hij iemand die zijn aan vankelijke begeleidster was. Zij blijkt samen met de vriend van de recher- j cheur iemand, die op haar leek, en die I werkelijk de echtgenote was van de 1 vriend van de rechercheur, van de to ren te hebben gegooid. De vriend van de rechercheur heeft haar echter in de steek gelaten na deze geraffineerde mpord. De rechercheur neemt dan wraak en stort op zijn beurt de vrouw van de toren. Het verhaal klinkt, zoals steeds bij Hitchcock, als een keukenmeidenro man. Daarom is het niet helemaal juist om de film te laten draaien onder een titel, die zozeer de nadruk legt op dat verhaal. De oorspronkelijke titel. Vertigo, betekent eigenlijk „duizelig" en slaat terecht op de sfeer van de film, want die is hoofdzaak voor Hitchcock. Hij heeft wederom een meesterstuk van spanning en sfeer gemaakt, dat hij realiseert met alle filmische middelen waarover hjj beschikt: kleur, geluid, het contrast der beelden en hij heeft bo vendien de film overgoten met dat klei ne vleugje ironie, dat de toeschouwer de wetenschap meegeeft, dat hij we derom getuige is geweest van een grapje van de meester. Het is allemaal niet echt geweest. Het is het knipoogje van Hitchcock, dat dit verhaal tenslot te volledig aanvaardbaar maakt als griezelgeschiedenis. In Rembrandt voor 18 jaar. Er wordt in Roxy in de film „Schiet of Sterf!", welke t.m. zondag wordt vertoond, geen ultimatum gesteld, ge lijk men wellicht zou vermoeden of zelfs hopen. Wel wordt er geschoten en bovendien razen er honderden paar den over het doek. Het stof vliegt in wolken omhoog, de hoeven kletteren op de bikkelharde rotsen en de temmer van al dit geweld, Audie Murphy, ziet alles aan met de hem typerende se rieuze blik. Hij kan zelfs ternauwer nood onder de indruk komen van een .jonge advocate, die overigens toch wel haar bruisende levensstijl bewonderd ziet. In het begin van deze film be merkt men twee mannen, vader en zoon Audie, uitgestoten door de maat schappij wegens een ogenschijnlijk door de oudste gepleegde moord. Zij ver schuilen zich, zoeken aansluiting bij een troep harde jongens, krijgen ruzie met de sheriff, maar het einde is na tuurlijk gezond: de echte moordenaar bekent op zijn stervensbed, een nieuw leven begint, 14 jaar. Van maandag t.m. donderdag draait „De gebrand merkte vluchteling", 18 jaar. Studio heeft de uitstekende oorlogs film „De brug over de Kwai" opnieuw moeten prolongeren. 14 jaar. In Frans Hals kan men deze week de oude be kenden Stan Laurel en Oliver Hardy weer eens ontmoeten in hun klucht „Zoetwatermatrozen". Alle leeftijden. Luxor brengt in zijn middagprogram ma's de Nederlandse film „Sjors van de rebellenclub" uit, die bij de jeugd ze ker zal aanslaan. Allé leeftijden. In de donderdagavondcyclus brengt deze bios coop „Marguérite Gautier", de beroem de geschiedenis met Greta Garbo in de titelrol. 18 j. Tot en met morgenavond vertoont Minerva de genoeglijke film- comedie „Weduwnaar met vijf doch ters". A.l. Morgenmiddag wordt daar „Stad op stelten" nog eens gedraaid met Laurel en Hardy. A.l. Maandag en dinsdag komt de spannende film „Indis creet" met Ingrid Bergman terug. 14 j. en donderdagavond kan men nog eens griezelen bij „De man met de wassen beelden. 18 j. Advertentie Alleen 's avonds kan men deze week in de bioscoop aan het Houtplein de film „Helden van de Woestijn" zien draaien. De titel 'verraadt al, dat het een oorlogsfilm is en er is weinig fan tasie voor nodig om terecht te bevroe den, dat het weer gaat om de strijd in Noord-Afrika tijdens de laatste we reldoorlog. Ditmaal ziet men het ver loop van een Britse patrouille, die de levensgevaarlijke opdracht krijgt dwars door vijandelijk gebied te trekken met drie wagens. Het wordt lopen in het rulle zand tenslotte, omdat velen sneu velen en de laatste benzine op is. Er wordt op allerlei manieren gevochten, er is de nodige spanning en in zijn soort is de film beslist knap gemaakt. Rijk gelardeerd ook met staaltjes van typisch Engelse en soms zeer wrange humor. Toegankelijk vanaf 14 jaar. KRUISSTRAAT 11 HAARLEM - TELEFOON 11491 In de nacht van donderdag op vrij dag hebben onbevoegden zich toe gang weten te verschaffen tot de pa- tntes-frites-tent van de heer ff. E. Pompe in De ZiIk. De bezoekers verkeerden stellig in de mening dat dit een zelfbedienings zaak was geworden, -vant een hoe veelheid voorgebakken pa'ates werd raar bij onderzoek bleek, neties af gebakken. Bij hun vertrek hebben zij echter vergeten het verschuldigde geld achter te laten. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. In het schoolvoetbaltoernooi te Haar lem is gisteren alleen de D-afdeling aan bod gekomen. De uitslagen in de 'verliezersronde toonden aan dat er wei nig krachtsverschil was; slechts het vierde elftal van het Mendelcollege be haalde een stevige 51 overwinning op het Marnix van St.-Aldegonde ly ceum 5. Wjj vermeldden gisteren, dat het Triniteitslyceum 3 in de winnaarsron de van de D-afdeling opmerkelijk veel moeite moest hebben gehad met het zesde van het Mendelcollege, getuige de benauwde 10 overwinning. Maar gisteravond deelde een Trinitariër ons mede dat de Zijlwegenareri werkelijk geen zware wedstrijd tegen de Mendel- liers hadden gespeeld. De uitslag was namelijk 100 en inderdaaddat is niet benauwd. Overigens verbaast dit derde Triniteitselftal de buitenstaan ders door zijn hoge scores, zonder dat er in vier wedstrijden een tegendoel punt werd geïncasseerd. De uitslagen van dit team waren: 160, 160, 100 en 130. Het geeft te denken. De uitslagen waren: Afdeling D: verliezersronde: Trini- teitslyc. IVK. v. Manderlyc. I, 23, r.-k. Ulo Oost Ile Centr. School A, 34, Mendelcoll IVM. v. St. Aldeg. V, 51, 2e Centr. school liHilde- brand II, 12. Winnaarsronde: Triniteitslyc. III L. de Colignysch. III, 130, "St.-Jozef- ulo IIITh. M. Ketelaar IV, 01, St.- Henricus Ulo IIILorentzlyc. IV, 30, Chr. Lyceum ILTS V. 2—3. Maandag spelen de winnaars in deze afdeling op het Van der Aartsportpark de demi-finales. Ze beginnen om 2 uur en kwart over drie. OPERETTE. Het Dilettanten Ope rette Gezelschap Diogé te Haarlem geeft dinsdag 21 en woensdag 22 april in de Haarlemse Stadsschouwburg een opvoering van de operette Paganini van Franz Léhar. Onder het klaterende applaus dat op de uitvoering van Beethoven's Zevende syniphonie door het N. Ph. Orkest volg de, verschenen een aantal fleurig ge klede Haarlemse bloemenmeisjes op het podium van het concertgebouw, en stevenden recht op de Finse gastdiri- gent Nils-Eric Fougstedt af om hem te sieren met de gele trompet-narcis. Ook de orkestleden kregen op hun revers de versierselen die behoren bij de orde van „Haarlem bloemenstad". Het was beslist een fleurig gezicht na de pauze, het orkest zo opgetuigd te zien zitten. Intussen hebben' de aanwezigen de ze avond van een fraai concert kunnen genieten. Zoals reeds gezegd stond er wederom een gast aan de directielesse naar, n.l. de Finse dirigent Nils-Eric Fougstedt. Hij heeft het orkest gespan nen laten spelen. Ik kreeg de indruk dat deze dirigent vooral de grote lijnen van de composities beaecentueerde, zonder zich te verliezen in de details. Daardoor kreeg bijvoorbeeld de Zevende symphonic van Beethoven een monumentaler gestalte, dan meestal het geval is. Ik wil hiermede niet zeg gen, dat Nils-Eric Fougstedt de fijnere details over het hoofd heeft gezien. Dat dit niet het geval was, werd bewezen in de twee middendelen, waarin menig verzorgd onderdeel juist bijzonder op viel. Als geheel echter maakte deze symphonie in deze uitvoering indruk door de brede greep op de tonenmate- rie. Het orkestrale aandeel bestond ver der uit de suite „Pelleas en Mélisan- de" van Jean Sibelius, en de „Kareli- sche rhapsodie" van Uuno Klami, twee Finse componisten dus. In de suite van Sibelius valt geen nieuws te beluisteren, hetgeen men ook niet van een volbloed romanticus moet verwachten. Dit neemt niet weg dat het aangenaam klinkende muziek is, die mede door de korte duur gemakkelijk te verteren valt. In de Karelische rhapsodie van Uuno Klami, is het rhapsodisch karak ter uitstekend getroffen. De stijl is meer geavanceerd en er komen in dit stuk bijzonder geslaagde vondsten voor. Onnodig om te zeggen dat de dirigent de werken van zijn land met volledige overgave en verzorging liet spelen. De solist van deze avond was de bas David Hollestelle. Deze zanger beschikt over eën prachtige stem, die gepaard gaat met een natuurlijke, onopgesmuk te muzikaliteit. Hij opende het program ma met de schone cantate no. 56: „Ich will den kreuzstab gerne tragen" van J. S. Bach. Jammer genoeg was het orkest hierin te sterk, ten opzichte van het toch heus niet zwakke geluid van David Hollestelle. Ondanks deze klei ne opmerking, heb ik grote lof voor de artistieke weergave van dit verheven In „Madri Gras" loopt Pat Boone stoer rond in het strakke uniform van een militaire academie. Het staat hem niet gek, zijn jolige vrienden trouwens ook niet. De meisjes lopen hun vlot in de armen. Zelfs een beeldschone film ster, die alleen al uit hoofde van haar beroep wat gewend is, bezwijkt voor het schone gezang en de zachte blik in de donkere ogen van Pat Boone. Deze kleurenfilm beantwoordt zeker aan de verwachtingen van hen die een goed uur vrolijke ontspanning zoeken. In Cinema Palace voor alle leeftijden. In de Grote Houtstraat is sinds vrij dag een bijzondere koffiebar gevestigd. Een bar namelijk, waar men genoeglijk een kopje koffie kan drinken, waar men belangstellend gevraagd wordt naar de smaak van de drank en waar en dat Is ongetwijfeld bijzonder de reke ning niet wordt gepresenteerd. De fir ma Ritsema en Co brandt dagelijks in haar eigen branderij aan het Klein Hei ligland de koffie, die zij verkoopt en zo als gezegd, voorlopig ook gratis aan ieder die binnenkomt, wil aanbieden. In 1773, toen Ritsema in een gebouw aan de Zijlstraat begon met koffie en thee, was het de gewoonte dat de ver kopers hun koffie zelf brandden. Sinds echter in veel zaken thee en koffie wor den verkocht is het zelf branden uit de mode geraakt, volgens insiders ten kos te van de smaak. Dat zelfgebrande kof fie beter smaakt wil Ritsema dezer da gen aan de bezoekers van de koffiebar duidelijk maken. Vandaag is het veertig jaar geleden, dat de heer P. M. Harren in een pand aan de Van Marumstraat te Haarlem een meubelmakerij opende. Drie jaar later was de zaak zodanig in omvang toegenomen, dat de heer Harren naar een nieuwe omgeving moest uitzien. Hij vond die in het perceel Bakenes- sergracht 103, waar hij nog steeds zijn ambacht uitoefent. Het jubileum wordt in de familiekring gevierd. De Haarlemse bloemenmeisjes, hun onders, vriendjes én tal van andere ge- nodigden hebben gisteravond in dé ter j wille van het toeristenverkeer tot „taveerne" gemetamorfoseerde Vlees- hal aan de Groote Markt allergenoeg- i lijkst feest gevierd. De aanleiding daar- toe was het feit, dat vijf jaar geleden de eerste bloemenmeisjes op straat ver- schenen, zodat de fleurige Haarlem- I representantes dus hun eerste lustrum 1 vieren. Een andere reden tot de feest vreugde in de „taveerne" was, dat het 1 bloembollen-seizoen weer begonnen is, naar men hoopt ten profijte van de ne ringdoenden in en om de Bloemenstad. i Wethouder D. J. A. Geluk ging op j dat alles uitvoerig in tijdens een uiter mate uitgebreide toespraak, welke hij I gisteravond hield. Hij sprak als voor- j zitter van de Stichting Haarlems Bloei en verwelkomde als zodanig wethou der W. F. Happé als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de heer D. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren, burgemeester van Ben- nebroek, als voorzitter van de gewes telijke bond van Verenigingen voor Vreemdelingenverkeer, en de andere genodigden. De wethouder wenste de heer W. van Willige, directeur van Haarlems Bloei, van harte geluk, om dat deze het is, die vijf jaar geleden de Haarlemse instelling der Bloemen meisjes heeft bedacht en sindsdien georganiseerd. Aldus buit de heer van Willige een drieledige charme uit: die der jeugd, van de vrouw en van de bloemen, zo meende wethouder Geluk. Hij dankte ook mevrouw van Willige en mejuffrouw Ria Hooy voor hun en thousiast medewerken, en niet in de laatste plaats de meisjes zelve. In de dankwoorden van de wethouder werd ook de Vereeniging Haerlem be trokken, die niet slechts dilligent is ten bate van het oude schoon der stad, aldus de heer Geluk, maar ook voor het jonge moois, dat Haarlem te bieden heeft. De Vereeniging Haerlem immers heeft haar zetel, de Hoofdwacht aan de Groote Markt, welwillend beschikbaar gesteld voor de bloemenmeisjes, omdat Advertentie OfDEPONEERO HANDELSMERK (aluminium jaloezieën! Dekoratief, Duurzaam en Praktisch. Nassaulaan 76 - Tel. 16743 Haarlem Volgende week vrijdagavond om 8 uur zal mgr. dr. J. A. E. van Dode waard, bisschop-coadjutor van het bis dom Haarlem, in gebouw „Die Raeck se" te Haarlem de tentoonstelling Hob by '59 van de jongensclubs der Katho lieke Jeugdbeweging openen. Deze tentoonstelling wordt georganiseerd door het district Haarlem van de Ka tholieke Jeugdbeweging en wil een beeld geven van het werk der clubs. Enkele honderden jongens, afkomstig van Bennebroek, Heemstede en Haar lem, zijn al een half jaar in de weer om de tentoonstelling tot een groot suc ces te maken. De jongensclubs zijn nog maar weinig in de openbaarheid ge treden. De tentoonstelling wil aantonen dat de Katholieke Jeugdbeweging aan iongens beneden zeventien jaar ruime mogelijkheden biedt voor het beoefe nen van een liefhebberij. Een tiental clubs zal op de expositie vertegenwoordigd zijn. Zij zullen de meest uiteenlopende vormen van han denarbeid demonstreren. Zo kan men in enkele stands de beste resultaten van boetseer- en koperwerk zien, als mede glas in loodversieringen, touw- werk, pitrietprodukten enz. Aan de ten- toonstelling is geen enkele wedstrijd verbonden. Men zal dus niet alleen het werk van de allerbesten aantreffen, maar evenzeer het werk, dat met veel moeite en geduld, maar met minder succes tot stand is gekomen. De luchtvaartclubs tonen allerlei vlieg tuigmodellen. Van de Natura-clubs zijn de jongens lid die graag in de natuur planten determineren en de vogels op hun vlucht volgen. Deze natuurliefheb bers zullen op Hobby '59 een bosheide- en strandlandschap aanleggen. Niet al leen het werk van de snel in aantal groeiende jongensclubs wordt ten toon gesteld. Een stand is gewijd aan Jong Nederland, een jongensjeugdbeweging die naast het verkennen in ons land een steeds steviger plaats gaat innemen, i'erder is een club van het missiehuis .Driehuis" present. Drie dagen lang zal Hobby '59 laten zien welke grote mogelijkheden de jon gensclubs voor een goede vrijetijds besteding van de katholieke jeugd bie den. Vrijdagavond is de tentoonstelling van negen uur tot half elf voor het publiek geopend. Zaterdag kan men 's middags van twee tot vijf en 's avonds van zeven uur tot half elf met het werk van de katholieke .jongensclubs kennis maken. Zondag is de expositie van twaalf tot vijf en van zeven uur tot half elf open. Jeugdgroepen onder lei ding van een leider of leidster hebben vrij toegang. Haarlerhs Bloei voorshands geen ande re ruimte daartoe kon vinden. Het is een genoeglijk feest geworden met natuurlijk tal van onvermijdelijk heden, zjj het charmante. Er werden tussen de dansen door verschillende vriendelijke woorden gesproken, o.m. door het jonge oudbloemenmeisje, mej. Blücher, die het echtpaar van Willige en mejuffrouw Hooy namens haar col lega's, enige bijzonder mooie bloem stukken aanbood. Al even onvermijde lijk was, dat het Bloemenmeisjes-lied van Silbermann en Van Willige ver schillende malen onder de gewelven klonk. Het orkest heeft het verschil lende malen gespeeld, Coby Martens, oud-bloemenmeisje en zangeres, bracht het ten gehore. Niet eens, maar verschillende malen. Alleen, en in com binatie met andere oud-bloemenmels- jes, in het Nederlands en in het En gels. De vorige jaargangen der bloe menmeisjes brachten overigens nog een zelf-gemaakt bloemenlied dat in de eerste jaren dienst heeft gedaan, toen het officiële lied nog niet bestond. stuk muziek. In de concertaria „Per questa bella mano" van Mozart, kwam het fraaie stemorgaan van David Hol lestelle nog beter tot uiting. Met een mooi op de achtergrond blijvend orkest, en een zeer zorgvuldig gespeelde obli gaat contra-baspartij door Ton de Gruy- ter, groeide dit stuk uit tot een hoogte, de onvolprezen Mozart waardig. Na af loop van het concert bracht het publiek de gastdirigent Nils-Eric Fougstedt een. langdurige ovatie, waarin deze het or kest ruimschoots in liet delen. J. L. In de Galerie Loujetzky aan het Prins Mauritsplein te 's-Gravenhage wordt momenteel onder de titel „Kon- krete Kunst" een expositie gehouden van werk van de Haarlemse beeldende kunstenaar Georges. De collectie om vat collages en montages. Een deel van dit werk was rond de jaarwisse ling in Haarlem te zien, toen de kun stenaar met zijn collega Arnold Ree- mer een exprsitie hield in de Galerie Etroit aan het Klein Heilig land. De expositie te Den Haag duurt tot 18 april. Woensdag 8 april a.s. zullen in café-restaurant „Dreefzicht" van twee tot vijf uur biertapwedstrijden worden gehouden, georganiseerd door het Cen traal Brouwerij Kantoor. Dit demon streren van vakmanschap werd in den lande geïnstitueerd in 1953. Om half vier vannacht hoorde een politie-agent voor zijn woning aan de Bloemendaalseweg in Bloemendaal een enorm lawaai. Een zestal jonge lui stonden buiten hun auto luidruchtig plezier te maken. Twee agenten, die erop af kwamen, hadden het nakijken, want de auto verdween plotseling en met grote snelheid in de richting van de Zeeweg. Een half uur later werd de wagen aangetroffen op de Zand- voortseweg onder Aerdenhout. Er ble ken nog maar drie jongens over te zijn, maar hun plezier was nog even luidruchtig. De politie hield de jongens aan. Twee hunner een 24-jarige stu dent uit Breukelen en een 23-jarige jongeman, die in Haarlem werkt, maar in Breukelen woont, werden in gesloten ter ontnuchtering. De .derde jongeman, een 19-jarige student uit Heemstede kon naar huis terug gaan. De auto werd door de politie in be waring genomen. Advertentie tsuzheid bi vatta kou. atiek. k een ha»dige jplasMc HL I POTHEEK MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Meenk's PoedersjJKki hoofdpijn, kies pijn. hoest, griep,Jwarrhee. influenza, rheumatiek, koortsj^fieid bij gevatte kc^u, periodieke pijnen ajz. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 pBeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 4 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. zijn Kijqtgkies- n®iza, on gevattekou. ?rk|ijgbaar Lr «ook in UT TTC A DATUCCI/ rheumatie perio De Heemsteedse vereniging voor volkstuinders „Groenendaal" heeft zich opnieuw schriftelijk tot het gemeente bestuur gewend met het verzoek, de terreinen achter „Het Oude Slot" te willen bestemmen voor een aantal volkstuinen. Dit werd vrijdagavond o. m. medegedeeld door de heer T. A. Hoeijenbos, voorzitter van deze ver eniging tijdens de ledenvergadering, die in hotel „Het Wapen van Heemstede" aan het Wilhelminaplein werd gehou den. De heer Hoeijenbos bracht daarbij verslag uit over de door het bestuur ondernomen pogingen, welke de ver wezenlijking nastreven van een eigen complex volkstuinen in Heemstede, Zo heeft men inmiddels een bezoek ge bracht aan de directeur van Openba re Werken, ir. Th. J. Mebius, bij welk onderhoud ook de voorzitter van het Algemeen Verbond van Volkstuinders- verenigingen aanwezig was. Uiteraard werd dit probleem hier uitvoerig be sproken, waarna de bezoekers ten slotte werd geadviseerd zich met het reeds vermelde verzoek te richten tot het ge meentebestuur. Dit is inmiddels ge schied, waarbij de voorzitter verklaar de, dat men de aandacht op de terrei nen achter „Het Oude Slot" heeft ge vestigd, omdat deze toch niet voor wo ningbouw zijn bestemd. Antwoord op deze brief heeft het bestuur nog niet ontvangen, maar de heer Hoeijenbos was allerminst pessimistisch over de uitslag, omdat hij ervan overtuigd is dat het gemeentebestuur thans serieus een afdoende oplossing zal willen be vorderen. Ook voor deze vergadering had men de heer K. J. de Lange uit Hillegom weer als spreker geïnviteerd, die dit maal de verschillende problemen be handelde, waarmee de volkstuinders over het algemeen te kampen hebben. Zo gaf hij diverse nuttige wenken over het doelmatig gebruik van verschillen de soorten kunstmest en besprak hij verder bepaalde facetten van de ziek tebestrijding bij groenten- en aardappe lenteelt. Ook bleek hij deskundig genoeg om goede raad te kunnen geven voor het wecken, welk proces echter van factoren afhankelijk blijft, die nimmer kunnen worden voorzien. Ten slotte werden de plannen voor het komende winterseizoen besproken, dat vrijdag 18 september zal worden geopend met een instructieve film avond. Vervolgens zal de heer K. J. de Lange als leider optreden van een maandelijkse cursus- of praatavond, die met uitzondering van december, iedere derde vrijdag van de maand wordt gehouden. Ook werd nog besloten binnenkort een excursie te onderne men naar een volkstuincomplex in Amsterdam, waarvoor zo spoedig mo gelijk een zaterdagmiddag zal worden aangewezen. Zondag 12 april, des avonds om half acht, geeft het Heemsteeds Katholiek Gemengd Kinderkoor in gebouw „Nieuw Berkenrode" aan de Heren weg een opvoering van „Goudmuiltje", sprookjesoperette in drie bedrijven door M. A. Brandts-Buys jr. Leidster is mevrouw C. Arink, de regie is van mejuffrouw L. Timmers en de muzi kale leiding berust bij Evert Haak. De heer J. P. Vincent zal donderdag 9 april om 4 uur een piano-recital geven in de aula van het Stedelijk Gym nasium. Hij zal dit doen met mede werking van enkele pianisten en op de nieuwe voor het Concertgebouw be stemde vleugel. CONCERT. De r.-k. harmonie St,- Michael te Heemstede geeft woensdag 8 april, 's avonds om kwart over acht, in het Minerva-theater te Heemstede haar jaarlijks donateurs-concert. Zoals ongetwijfeld zeer velen reeds bekend zal zijn, heeft zich een Co mité gevormd ter aanbieding van een gezamenlijk verjaarsgeschenk aan ff. M. de Koningin ter gelegen heid van haar vijftigste verjaardag. Dit Comité stelt zich ten doel een bedrag bijeen te brengen en dit ter beschikking te stellen van de Ko ningin, opdat zij daaraan naar haar inzicht een bestemming kan geven voor een algemeen doel. Daarnaast wil het Comité als bewijs van onze warme aanhankelijkheid aan de Draagster van de Kroon een deel van de bijdragen aanwenden voor een meer persoonlijk geschenk. Voor over deze nationale oproep nog geen volledige bekendheid mocht hebben gekregen, wekken wij alle ingezetenen, bedrijven en in stellingen hierbij gaarne op daar aan op de breedst mogelijke wijze gehoor te geven. Bijdragen kunnen worden gestort op postrekening nr. 640000, Amsterdam en bij de Neder- landsche Handel-Maatschappij N.V. te Amsterdam, beide ten name van „Verjaarsgeschenk H. M. de Konin gin." De Burgemeesters van Bennebroek Bloemendaal Haarlem Heemstede Zandvoort Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 12 St. Antonius, N. Groenmarkt: 6.30, 7.30» 8.30 H„ 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H., 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H„ 12 uur. St. Jan, A'damstraat: 6.15, 7, 8.15, 9.3" H., 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Baibara, P. Krugef- straat: 7.30, 9, 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30, 7.30, H., 10.45, 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten. Rijks straatweg: 6.30, 7.30. 8.45 H., 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H- 11.45 uur. BLOEMENDAAL, Alierh. Drieëenheid' 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9 en 11 uur. AERDENHOUT: 7.30. 9 H. en 11 uur. ZANDVOORT: 7.30, 9 H„ 11 u. Hui' in de Duinen 8.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H„ 10.30 en 11.30 HEEMSTEDE (H. Bavo): 7.30, 8.30, 9.40 H„ 11, 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. Vr. Hemelvaart): 6.45, 7.45, 8.40 H„ 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. Donderdagmiddag is in een rioolpu' aan le Pieler Verhagenlaan te Bever' wijk het lijkje gevonden van een pa' geboren baby van het mannelijk ge' slacht. Kinderen, die in de straat aa1» het knikkeren waren en de deksel val ,de rioolput oplichttfen om ëen knikke' uit dë put të halen. Vondefi "t'öt hun oö®' j steltenis het lijkje. Er kon niet worde!» vastgesteld of het kindje nog heeft ëe' leefd of dat het dood geboren is De Beverwijkse .nevrouw v. d. W. »s naar het huis van bewaring in Haarled» overgebracht. Zij wordt verdacht va" diefstallen van textielgoederen uit 'nel Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijj5, Deze diefstallen zijn in de loop van de laatste drie jaren gepleegd. Tijdens een receptie voor bestuur en medewerkers van de Katholieke Radio Omroep, zowel uit Hilversum als Ara sterdam, heeft de onlangs afgetreden voorzitter prof. dr. J. B. Kors O.P. don derdagnamiddag in de studio aan de Emmastraat afscheid genomen. De plechtigheid had een besloten karakter. Er werden veel woorden van oprechte dank gesproken en geschenken aange boden. Professor Kors zeide, node af scheid te nemen van een bedrijf dat hem zo lief was geworden. We verne men, dat op nader te bepalen dag prof. Kors ook zal afscheid nemen als voor zitter van de Nederlandse Televisie stichting en de Nederlandse Radio- Unie. De Coöperatieve Verbruiksveren»' ging „Haarlem" u.a. zal haar 60 jarj» bestaan vieren op zaterdag 25 aprdj des middags om half drie in de VleeS' hal. Dan zal een receptie worden g®' houden. De Amsterdamse rechtbank hee^ een 24-jarige hulpbob uit Hilversum, d1" in de late avond van 13 november j.l. ge' tracht heeft een overval te plegen op de 22-jarige controleur H. J. Cohnen va" de „Wagons Lits" op het Centraal Sta' tion te Amsterdam, veroordeeld tot dr'® jaar jeugdgevangenis met aftrek val» het voorarrest. De hulpkok vermoedde dat op t»e' kantoor van de „Wagons Lits" wel e®11 bedrag van 6000 moest zijn. Op de noemde avond stapte hij tegen mi"' dernacht het kantoortje binnen op h®» verlaten deel aan de westzijde van h®1 eerste perron van het C.S. De man ha" de heer Cohnen met een stuk hout t»e' wusteloos willen slaan, doch dit W"® mislukt. H;j was toen gevlucht zonde» iets mee te nemen. Naar aanleiding van het protest da' de Nederlandse Toonkunstenaarsbo»»" gericht heeft tot het ministerie v" Sociale Zaken, in verband met de werkstelling van Italiaanse musici '1 ons land, deelt de Concert- en The®' terdirectie „Internationale" (die ond®* leiding van Meyer Hamel de Nede»] landse toernee van het betreffende B"' liaanse operagezelschap organiseert aan de dagbladen o.a. het volgen<L mee. Men heeft getracht, alvorens Italiaanse orkest te engageren voor h® begeleiden van de voorstellingen v"' 11 Trovatore, een bestaand Nederlar»" orkest te contracteren. Geen van d®L orkesten bleek beschikbaar. Ook 1% Gewestelijk Arbeidsbureau, van &eh gang van zaken op de hoogte gestel"j heeft getracht een Nederlands ork®L te vinden. Toen dat niet lukte gaf l»® Rijksarbeidsbureau in Den Haag to stemming, het ensemble, dat als vai orkest de Italiaanse Opera begeleid mee naar Nederland te laten kom®L| Volgens de heer Meyer Hamel op het moment geen goede werklo®, musici in het land te vinden, die oV ravoorstellingen voldoende kunnen geleiden. In Amsterdam was het bijvo"., beeld niet mogelijk, hoornisten te KVij gen. Het Rijksarbeidsbureau heeft 0 uitzondering, gezien dit alles, zijn t° e stemming verleend. Aan de WeeflL IJsrevue, die muzikaal minder h eisen stelt, werkt binnenkort weer Nederlands orkest mee.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2