tfonilwill Meer vertrouwen VREUGDEN en ZORGEN Prins Albert van België verlooft zich met Minister Luns vervroegd in Nederland terug Italiaanse prinses Hof communiqué een volkomen verrassing voor Belgische volk in formatiepoging Komt prof. dr. Th. Thurlings nu op Economische Zaken? Eduard v. Beinum -f- Tijdens repetitie onwel geworden Nieuwe internuntius in ons land gearriveerd Dulles moet nieuw medisch onder zoek ondergaan Vrouw gewurgd en met hamer geslagen Het weer PROF. DE QUAY POLST VERDER Formateur naar de Koningin Mgr. Beltrami verheugd in meer vreedzaam land te zijn Plotseling uit Florida in Washington terug President De Gaulle kanunnik van St.-Jan SPONTANE HULP VOOR ZIEKE BABY Drama te Vlaardingen ejoreijou vuij STURKA TENNISKLEDING Wind tussen zuid en zuidwest Aanvankelijk nog warm Het weer in Europa MAANDAG 13 APRIL 1959 83ste JAARGANG No. 30187 Staken van kernproeven Overleg in Genève na 23 dagen voortgezet Tal van revoluties in diplomatieke loopbaan beleefd In verband met de kabinetsformatie PRINS ALBERT Italiaanse aristocratie van de zaak wel lucht te hebben gekregen, maar de pers werd zorgvuldig in onwetendheid I gelaten. Twee dagen geleden vertrok de blonde prinses in gezelschap van haar moeder in het geheim naar Brus- sel, waar zjj op dit ogenblik te Laeken Donna Paolo Ruffo di Calabria, de Ita- de gast is van de koninklijke familie, liaansëprinses met wie prins Albert vah Wanneer het huwelijk wordt ingeze- België zich zondag verloofd heeft. gend is nog niet bekend, maar thans staat reeds vast dat het in België de luisterrijkste plechtigheid wordt sedert het sprookjeshuwelijk van Koning Leo- ÊtJSmM,- Mffinrr pold en Prinses Astrid van Zweden, ji. ;§!pSpf jg&ÊÊÈÊm Prinses Paolo stamt dan ook uit een «L der adellijkste families van Italië. In de twaalfde eeuw reeds waren de Ruf- jg J§§ fo's de alleenheersers van Calabria en AMateafc toen Sigerio Ruffo in 1250 wegens ge- ummmmimKt wichtige diensten met uitgestrekte lan- gMggg derijen op Sicilië werd beloond, gold 9| de familie Ruffo als de magnus do- mus, een der zeven grote geslachten, die zeven eeuwen lang het lot van zui- delijk Italië hebben bepaald. Jong, mooi, sportief en modern, zal Donna Paolo zonder twijfel de po- pulariteit vergroten, welke Prins Al- bert in België geniet. In tegenstelling tot zijn broeder. Koning Boudewjjn, welke men algemeen als ietwat te BSf ernstig, te zwaar op de hand be- Hl schouwt, heeft Albert een opgeruimd M r en riant karakter. Hij is een prince HPpMKfflHHnnp^ charmant", die met een even groot gemak en een even grote ongedwon- genheid vreemde staatslieden over |jP-f j^g^SjÊÊÊÊp een wereldtentoonstelling loodst als hij adellijke jonge dames op de dans- - Van Albert, die luitenant bij de ma- rine is, en voorzitter van de Raad van Beheer van de Nationale Spaarkas, is wel eens in eerbiedige bewoording ge fluisterd, dat hjj laatstgenoemde kunst bijzonder goed verstaat. Des te meer heeft de prins dan ook weer verrast, toen hij in december als voorzitter van het Belgische Rode Kruis werd geïn stalleerd en daarbij blijk gaf van een verbluffende levensernst. Het gerucht loopt, dat de ondervoor zitter in zijn aanstellingstoespraak er onder meer op zinspeelde, dat het voor zitterschap slechts een decoratieve functie is, waaraan geen bijzondere verplichtingen verbonden zijn. Waarop Albert prompt antwoordde: „Mijne he ren, ik heb in de pers'de campagne gevolgd, welke rond het voorzitterschap van het Rode Kruis gevoerd werd. Ik weet wat men van mij verwacht en ik ben van plan elke dag te negen uur hier op kantoor present te zijn." De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Foster Dulles, is gisteren plotseling uit Florida, waar hij enkele weken voor herstel verbleef, naar Washington teruggekeerd om in het Walter Reed-hospitaal van het Ame rikaanse leger opnieuw medisch te wor den onderzocht. Dit nader onderzoek, dat als een volkomen verrassing komt, geschied op advies van Dulles' genees heren, die hem vrijdag in Florida heb ben onderzocht. Volgens D.P.I. is het verblijf van Dulles in Florida onderbro ken. Het plan was dat hjj er drie we ken zou blijven. A.F.P. meldt dat Dul les vóór 29 april, de dag waarop de Westelijke ministers van buitenlandse zaken in Parijs bijeen zullen komen, zal beslissen of hij zijn functie van minis ter van buitenlandse zaken zal blijven uitoefenen of dat hjj zal aftreden. Dul les verklaarde gisteren bij zijn aan komst in Washington dat hij zich „ta melijk goed" voelde. Hij werd verwel komd door vice-president Nixon, die te genover verslaggevers toegaf, dat hij pas 's morgens was ingelicht over Dul les' terugkeer. Nlxon verklaarde dat de toestand van Dulles, voor zover hem bekend, niet alarmerend is. De paus zal 24 juni de president der Franse republiek, generaal De Gaulle, in officiële audiëntie ontvangen. Tijdens dit staatsiebezoek ontvangt De Gaulle de titel van kanunnik van de basiliek van St.-Jan van Lateranen. Volgens oude traditie hebben de presidenten der Franse republiek hier recht op. In Romeinse kringen verwacht men dat De Gaulle bij zijn bezoek aan het Va- ticaan inleidende besprekingen zal voe ren voor een concordaat tussen de H. Stoel en de Franse republiek, aldus meldt het K.N.Q. Op verzoek van de Nederlandse lega tie in Wellington hebben Nederlanders in Nieuw-Zeeland spontaan in enkele dagen tijd een bedrag dat overeenkomt met vijfduizend gulden bijeengebracht. Dit bedrag zal mevrouw M. van Oos terhout in staat stellen met haar doch tertje van vijftien maanden een lucht reis naar Londen te maken. Het doch tertje, dat Wilma heet, lijdt aan een hartafwijking en zal in Londen worden behandeld. De bemanningen en het per soneel van de maatschappij Canadian Pacific Airlines kregen voor het ver voer van moeder en dochter speciale instructies. Zo werd er voor gezorgd, dat onderweg onmiddellijk medische hulp beschikbaar was. De familie Van Oosterhout komt uit Brabant. De vader is timmerman en de moeder is gediplomeerd verpleegster. De familie woont in Tauranga in Nieuw-Zeeland. i De twee kinderen van het echtpaar van S. aan het Mendelssohnplein 29c te Vlaardingen vonden zondagmorgen de deur, die toegang geeft tot de slaapka mer van hun ouders, afgesloten. Zij waarschuwden de buren, die op hun beurt de politie alarmeerden. Deze ver schafte zich toegang tot de kamer en deed de verschrikkelijke ontdekking, dat de 30-jarige moeder van de kinde ren met hamerslagen en door wurging om het leven was gebracht. Kaar 34-jarige man werd in bewuste loze toestand, veroorzaakt door zware slaapmiddelen, in dezelfde kamer aan getroffen en is in ernstige toestand naar het algemeen ziekenhuis overgebracht. Het parket te Rotterdam heeft het ver dere onderzoek in handen. Dr. J. Zeldenrust heeft intussen sectie op het stoffelijk overschot verricht. Advertentie VUll BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Aanvankelijk nog weinig bewol king en warm voor de tijd van het jaar, later meer bewolking met kans op enkele buien en afkoeling. Over wegend matige wind tussen zuid en zuidwest. Zon: 5.48-19.34. Maan: 9.40-0.42. Boven centraal Europa is de lucht druk de laatste dagen geleidelijk ver der gestegen, evenals boven het Oost zeegebied. Op de oceaan handhaaft zich een groot en gecompliceerd lagedruk gebied. Een nieuwe depressie wordt voorafgegaan door een zwakke rug van hoge luchtdruk, welke zich morgen over de Golf van Biscaye naar Frank rijk zal uitbreiden en er oorzaak van zal zijn, dat de winden in West-Europa tijdelijk weer meer naar zuidwest rui men en minder warme lucht binnen stroomt. Deze lucht zal morgen wellicht ook ons land bereiken en aanleiding geven tot enkele buien en afkoeling. Weer temp aeerst Station neden max afgel 7 uur gist 24 uur Muckhoin onbewolkt -1 7 1 OsJo geheel bew. 2 6 0 Kopenhagei mist 5 8 4 Londen zwaar bew 9 0.6 Amsterdam half bew. 9 15 0.4 Brussel half bew. 11 14 2 Luxembui licht bew. 7 13 3 Parijs onbewolkt 8 17 2 Nice zwaar bew. 9 16 0 Beritfn zwaar bew. 9 14 0.4 titikforr mist 5 13 3 München licht bew. 6 14 2 Zürïch zwaar bew 4 18 0 Genève licht bew. 6 19 0 Locarno licht bew. 4 18 0 Wenen regen 10 13 01 Advertentie BINNENVERINGBED HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN SCHUIMRUböERBED BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk Breestraai 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red Umulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 6790 Olrectle: J. J. w. Boerrlgter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mil 11 meter- loogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.6S per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klacMen over de bezorging na S.30 uur avonds tel. 21544, Minister Luns, die in Amerika als voorzitter de conferentie van de N.A.T.O. heeft geleid, heeft zaterdag middag bjj zijn terugkeer in Nederland tijdens een persconferentie op Schip hol verklaard dat de eenheid onder de aangesloten landen niet alleen bewaard is gebleven doch zelfs versterkt is ge worden. Er bestaan wel meningsver schillen, aldus de bewindsman, die er onmiddellijk aan toevoegde dat het een bedenkelijk verschijnsel zou zijn, wan neer onder vijftien soevereine landen precies dezelfde mening over alle pro blemen post zou gaan vatten. Refererend aan zijn haastige terug keer naar Nederland in verband met de kabinetsformatie zei hij gelukkig in staat te zijn geweest tenminste de ge hele N.A.Ï.O.-conferentie bij te wonen. Bovendien heeft hij in Norfolk een Ame rikaanse marinebasis bezichtigd en el ders de bijzondere geheime bergplaat sen van geleide projectielen kunnen zien. Het speet hem dat hjj de conferen tie in Mexico niet meer kon bijwonen, omdat professor De Quay hem had ver zocht terstond terug te keren. In de economische en sociale raad van de V.N. die daar vergaderde zjjn vele Azi atische landen vertegenwoordigd. Mi nister Luns vond dat Nederland daar bij zijn rol moet blijven spelen. „Wij hebben er een uitnemende naam en het zou een tegenwicht kunnen vormen voor de moeilijkheden die wij in het Verre Oosten ondervinden. De Mexi caanse regering had aangedrongen op mijn overkomst, maar ik heb haar te leur moeten stellen." Het was een gelukkig feit dat de conferentie samenviel met de tienjari ge herdenking van de N.A.T.O. en met de ernstige crisis over Berlijn en de Duitse kwestie. Voor de meeste pro- Iblemen heboen Nederland, Duitsland en Frankrijk dezelfde opvattingen. De Britse houding", aldus minister Luns, „heeft zich geheel aangepast bij die van de andere geallieerden. Ik wil er in dit verband toch wel op wijzen dat de zoge naamde disengagementplannen, die aan Macmillan en Selwyn Lloyd wor den toegeschreven, zwaar overdreven zjjn. De grote vier en de andere elf mo gendheden zjjn tot volledige overeen stemming gekomen. Ten aanzien van de kwestie Berlijn zei de minister dat deze crisis volko men door de Russen is uitgelokt en ge maakt." Ik ben er van overtuigd, aldus de bewindsman, dat als het Westen eens gezind blijft, waaraan ik niet twijfel, en wanneer men toont vastbesloten te zijn niet aan essentiële rechten te laten tor nen en niet de 2,5 miljoen vrije men sen in Berlijn in de steek te laten, ook deze crisis overwonnen zal worden. De conferentie inzake het staken van proeven met kernwapens in Genève is vandaag in de loop van de dag na een onderbreking van 23 dagen voortgezet. Volgens kringen in de omgeving van de conferentie zullen Groot-Brittannië en de V.S. ernstige pogingen doen om hun verschillen met de Sovjet-Unie te ver minderen. Van Russische zijde worden aan de vooravond van de politieke be sprekingen echter geen opzienbarende concessies verwacht. Het Russische ministerie van buiten landse zaken deed gisteren in een ver klaring, gepubliceerd door TASS, een beroep op de V.S. en Engeland om te trachten met Rusland op de Geneefse conferentie tot spoedige overeenstem ming te komen. Rusland beklaagde zich in de verklaring over Amerikaanse en Engelse pogingen sleutelposities in een controlecommissie te veroveren. narlementaire redacteur) HlllillUlinillllllMIIIIIIIIIHIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllM (Van onze parlementaire redacteur) Prof. De Quay is na de tegenslagen *an de vorige week vandaag onver stoorbaar verder gegaan met het for ceren. Een deel van het weekeinde was pwijd aan besprekingen met de minis- Fr van Buitenlandse Zaken, mr. Luns. 'indaag heeft de formateur bovendien Prof. jr. Th. L. M. Thurlings ontvan- ?®n. aan wie hij ongetwijfeld de porte- 'euille van Economische Zaken heeft aangeboden. Lukt dit, dan is er een be- JSjgrijke impasse doorbroken. Prof. 'nurlings kan een gangmaker worden Voor de verdere formatie, die natuur- Mlk niet eenvoudig is, omdat er een ge joel andere constellatie moet groeien 'onder socialisten er in. Hij is 44 jaar O'id en in 1945 cum laude gepromo veerd aan de Economische Hogeschool J6 Rotterdam, waar hij drie jaar lec- ?°r is geweest, totdat hij in 1949 tot "oogleraar in de staathuishoudkunde aan de landbouwhogeschool te Wagenim- ten werd benoemd. Hij is lid van de •E.R. en in de K.V.P.-fractie in de Eerste Kamer is hij een van de meest gezaghebbende figuren. De thermometer van het vertrouwen Js in Den Haag weer wat opgelopen. Dok het gesprek met minister Luns. dat 'aterdag vele uren heeft geduurd en dat Vandaag met minister Zijlstra er bij door de formateur is hervat, heeft zijn betekenis. Het gaat daarbij om een Juiste indeling van de departementale (aken. Het knelpunt tussen Economi sche Zaken en Buitenlandse Zaken is al Jaren de zogenaamde „B.E.B." (Bui tenlandse Economische Betrekkingen) geweest. Er is tijdens de afgelopen par lementaire periode na ernstige moeilijk- beden hierover een compromis gesloten °ver de vraag, welke minister de ver antwoordelijkheid voor deze B.E.B. zou 'boeten dragen. Dit compromis kwam bp een taakverdeling neer tussen de bei de bewindslieden, maar prof. De Quay *an deze zaak niet ongeregeld laten, Jvant het compromis gold slechts voor de duur van het vorige kabinet. Hij zou 'flfs een tijdbom onder zijn nieuwe mi- bistersteam leggen, wanneer hij deze Jaak onbesproken liet en het is juist zijn bedoeling de atmosfeer nu eens grondig *e zuiveren. Er moet een ministers- u'ub komen, die alle rancunes uit het verleden vergeet en fris aan een nieuwe vaak begint. Teamgeest staat juist voor- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Het kabinet der koningin deelt mede: H. M. de Koningin heeft hedenmorgen in palcis Soestdijk prof. dr. J. E. de Quay ontvangen. iiiiiiiiiiiiiiMiiiiiniHiiiiHiiiiiiiiiiiiniHiiMiiiimiiiniiiiiiiiiiii op als doel van de arbeid van deze for mateur-psycholoog. In het kabinet-Drees was deze teamgeest de laatste tijd ver te zoeken. In onderling overleg kon men er alleen over bijkomstigheden praten. Belangrijke kwesties moesten geregeld bij hoofdelijke stemming wor den beslist. Dr. Eduard van Beinum, eerste dirigent van het Concertgebouw orkest, is overleden. Zijn tragische dood voltrok zich van morgen tijdens een repetitie in de grote zaal van het Concertgebouw, die ais ge woonlijk om tien uur was begonnen. De dirigent nam met zijn orkestleden de eerste symphonie in c. kl. t. van Jo hannes Brahms door. Juist op het mo ment dat hij had afgetikt en iets nader wilde verklaren zakte hij in elkaar en viel neer in de dirigentenstoel. Ver schillende orkestleden onder wie Bart van Beinum, zoon van de overledene snelden toe om hulp te verlenen. Zij legden de dirigent op de grond en tele foneerden vervolgens het ziekenhuis. In middels slaagden anderen er in de hulp in te roepen van een dokter, die buiten voor het Concertgebouw stond te wach ten voor een verkeerslicht. Deze me- Mgr. dr. B. J. Alfrink, de aartsbis schop van Utrecht, was zaterdagmid dag met vertegenwoordigers van vrij- R«I alle Nederlandse bisdommen de bisdommen van Groningen en Roer bond uitgezonderd op Schiphol aan- gezig om de nieuwe internuntius, mgr. peltrami, bij zijn aankomst in ons land J« begroeten. Nadat twee kinderen van J"- F. Baron van Voorst tot Voorst vertegenwoordiger van de Heilige btoel met een bos tulpen hadden ver welkomd, verklaarde mgr. Beltrini Jjch gelukkig te prijzen zijn twintig,ja- fiffe diplomatieke loopbaan voort te "linnen zetten in een vreedzaam land, ?at zich onder de regering van een ï««r bewonderde koningin in een perio- van rust en vooruitgang bevindt. In Guatemala, zo vertelde de nieu we internuntius, heeft hij gedurende «en verblijf van vijf jaar vijf revo luties meegemaakt. Vervolgens werd hij overgeplaatst naar Bogota in Co lumbia, waar hij getuige was van «én revolutie. Tenslotte ging hij naar Ce Libanon, waar hij „bijna iedere I dag een revolutie beleefde" en waar men hem van tijd tot tijd bewaking had moeten geven. Bij al die onge regeldheden en revoluties heeft men hem twee maal naar het leven ge staan. „Eindelijk kan ik nu dus ho pen dat de bijbelse woorden in ver vulling gaan: ik ben door water en vuur gegaan, maar hier heb ik rust gevonden," aldus mgr. Beltrami. Bij de aankomst van de nieuwe in ternuntius waren ook aanwezig de ver trekkende en de nieuwe auditeurs mgr. O. de Liva en mgr. A. Calamonieri, de secretaris dom R. Lambriex OSB, mgr. J. J. J. van Hussen, mgr. F. op de Coul, mgr. W. Bokeloh en mgr. J. van Dael. Namens het ministerie van buitenlandse zaken was aanwezig de chef van het protocol jhr. mr. W. van Panhuys. Onder het gezelschap bpvon- den zich ook de heren P. J. Spooren- berg en mr. F. baron van Voorst tot Voorst, geheime kamerheren van de Paus, en mr. Sassen. Het was voor mgr. Beltrami een on aangename verrassing toen hij zater dag, na de hartelijke begroeting, bij de douane moest constateren, dat een van zjjn valiezen zoek was. Het hoeft verscheidene uren geduurd eer men na ijverig speuren ontdekt had, dat een andere reiziger per abuis de koffer had meegenomen. Tenslotte is de koffer in Bussum teruggevonden. dicus kon niet anders doen dan de dood constateren. De verslagenheid onder de orkestleden, bij wie Eduard van Beinum als mens en als musicus zeer bemind was, was uiteraard zeer diep. Vanavond zou het orkest onder leiding van de dirigent in het Amsterdamse Concertgebouw een speciaal concert voor het Bouwnijverheidsfonds hebben gegeven. Behalve Brahms' symphonie stonden de ouverture „Euryanthe" van Von Weber en Beethovens derde plano concert met Hans Henkemans als solist op het programma. Eduard Alexander van Beinum werd 3 september 1900, uit een rasmuzikaal geslacht in Arnhem geboren. Het eerste muziekonderricht ontving hjj van zijn broer, Co van Beinum, in viool- en van Fr. Hillen in pianospel. Reeds op zestien jarige leeftijd nam hjj een plaats in als altist bij de Arnhemse orkestvereniging. Van 1918-1921 studeerde hij aan het Am sterdamse conservatorium bij J. B. de Pauw piano en bij Bernard Zweers en Sem Dresden harmonie en compositie- leer. Na voltooiing van zjjn studie is Eduard van Beinum directeur geweest van Toonkunst te Schiedam en kort nadien te Zutphen, waar hij tevens dirigent der Zutphense Orkestvereniging werd. In 1927 kwam hjj naar Haarlem als diri gent der Haarlemse Orkestvereniging, die hjj spoedig tot grote bloei wist te brengen. Vier jaar later werd hjj te Am sterdam tweededirigent van het Con certgebouworkest. Zijn groot dirigeertalent vond volle dige erkenning in zijn benoeming in 1938 tot eerstedirigent, in welke functie hij Willem Mengelberg verving. Sedert diens benoeming was dit de eerste maal dat een Nederlandse dirigent een ge lijkwaardige functie in het Concertge bouw te vervullen kreeg. Allerwege was men met deze benoeming ingenomen, te meer daar er ernstig sprake was, dat Van Beinum tot dirigent van het Resi dentie-orkest zou worden benoemd, en hij er sterk naar overhelde deze benoe ming te aanvaarden. Door de aanbieding van het Concertgebouwbestuur, dat de instemming van prof. Mengelberg had, bleef Van Bei-um voor Amsterdam be houden. Intussen had Eduard van Beinum zich ook als voortreffelijk pianist doen ken nen: zo trad hij op met de violiste Sepha Jansen, met wie hij gehuwd was. In juni 1931 debuteerde hij in het Concertge bouw o.a. met de vooraracht van Cesar Francks „Variations symphoniques". Na de laatste wereldoorlog verwierf Van Beinum zich binnen een jaar een internationale reputatie door zijn optre den, hetzij als gast-dirigent. of met het Concertgebouworkest, in Engeland, Bel gië, Denemarken, Zweden. Noorwegen, Zwitserland, Frankrijk en de Verenigde Staten. arriveerde de nieuwe r.uisi njke u unlius in i\ (links) op schiphol. Hier ziet men hem m gesprek met mgr. Aljnnk. Hartelijk en charmant nam minister Luns zaterdagmiddag op Schiphol af scheid van de jazz-zangeres Ella Fitz gerald, die met hetzelfde vliegtuig als de minister de reis naar Nederland had gemaakt. Ella trad 's avonds op in het Concertgebouw in Amsterdam en bracht er haar publiek in vervoering. De minis ter moest echter onmiddellijk aantreden. De pers zat op hem te wachten en wilde graag iets meer vernemen over zijn overhaaste terugkeer naar Neder land. Samen met prof. De Quay legde hij uit dat de problemen rond de kabi netsformateur zijn terugkeer noodzake lijk hadden gemaakt, hetgeen jammer was daar er in Amerika nog wel het een en ander te doen was. (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, hedenmorgen- Het paleis te Laeken heeft het Bel gische volk een diepe vreugde be zorgd, toen het gisteren in de late namiddag de verloving aankondigde van Prins Albert, tweede zoon van Ko- njng Leopold en wijlen Koningin As trid en broeder van Koning Boudewijn, met Donna Paolo Ruffo di Calabria, jongste dochter van wijlen Prins Fulco Ruffo di Calabria, Hertog van Guardia- Lombardia en Prinses Luisa Gazelli. li. Het hofcommuniqué heeft de pu blieke opinie voor eenmaal volslagen verrast, want de man van de straat, die met nauweljjks verholen ongeduld de minste bewegingen aan het Hof van Laeken gadeslaat, heeft in het afgelo pen halfjaar de meest uiteenlopende matrimoniale combinaties bedacht, maar de Italiaanse aristocratie was tot dusver buiten beschouwing gebleven. De idylle heeft zich trouwens met een bjjna Amerikaanse snelheid afgespeeld en alles laat liefde op het eerste gezicht veronderstellen. De 24-jarige prins Al- bert en de 21-jarige Donna Paolo ont moetten elkaar voor de eerste maal drie maanden geleden op de receptie, welke de Belgische ambassade bjj de H. Stoel ter gelegenheid van de kro ning van de Paus gaf. Een maand la ter werd met de stilzwijgende instem ming van de beide families een rendez vous georganiseerd te Zanenmoser in Zwitserland, waar Prins Albert zjjn wintervacantie doorbracht. Een derde ontmoeting vond met Pasen te Rome plaats. Van dat ogenblik af schijnt de

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1