„National Prestige" negeerde order loods Operette-concert van „Da Pacem" Geen busdienst Schiphol- TJtrecht via autosnelweg dkw Togido 2 na GTTC2 6-4 zege op kampioen I VAST TAPIJT VOOR IEDERÉÉN Tweemaal botsing IJmuider pier Heliomare thans revalidatie-oord Zware straffen voor dieven Onontplofte bom SCHOONMAAKTIJD - KLOKKENTIJD 'T SILVER STOEPKE Beroep bij de Kroon ingesteld PERRY ERIC DE NOORMAN c; orwezotfen PRISMA-HORLOGES 't SILVER ST0EPKE DONDERDAG 16 APRIL 1959 PAGINA 2 Inbraak bij Sociale Zaken Beverwijk Ruim 10.000 ontvreemd Om Kennemer damtitels TIELROOY AAN DE LEIDING Prima Haarbouclé Moquettetapijt Wolbouclé „Raventa" Prima Verzetboucié 12,90 19,75 Spikmoquette 9,95 18,70 19,75 „Tredfort" Sisaltapijf 55 00 16,90 23,90 5,95 Kruisstraat 11 Haarlem, tel. 11491 Els Bolkestein, naam om te onthouden IS ederlandsche Spoorwegen tegen VORSTELIJK RIJWIEL Ta. E. DE GRAAFF I heeft alles^mee Schaken Onderlinge competitie van V.H.S. Indeling Haarlemse honkb alne gentallen TAFELTENNIS IN KENNEMERLAND SPORTCOLBERTS v.a. 59.- RIJWIEL of BROMMER Politie roept getuige op van aanrijding in Aerdenhout Wielernieuwtjes Tennisprogramma in district Haarlem De KLEUREN der HOEDEN bij zijn als de bloeiende bollenvelden zelf en prijzen voor iedere beurs Softbal COMPETITIE BEGINT OP 6 MEI ZANDVOORT Geestelijke Wederopbouw Pater Verhagen sprak over de biecht Bevolking Bloemendaai toegenomen Ledenvergadering van de Reddingsbrigade J aarvergadering Woningbouwvereniging Afrikaanse hockeyers op bezoek bij B.D.H.C. fa 79 Met donderend geweld stuiven de ruiters van Criffan op de aan vallers in, een dodelijke rij lansen naar voren gericht. Eric beseft dat hier tegen weing te beginnen is. Bukkend rent hij voor zijn leven naar het struikgewas boven op de helling, waar de paarden niet kunnen komen. Vanuit zijn ooghoeken ziet hij overal om zich heen Fergus' mannen vluch ten. De piratenhoofdman stormt dicht achter Eric voort, tot dreunende hoeven achter hen opklinken. Met een snelle blik over de schouder gooit Eric zich ter zijde. Hij hoort Fergus een waarschuwende kreet slaken, en voelt een dreunende klap tegen zijn schouder. Met alle kracht, die in hem is, springt hij opzij en de ruiters stormen rakelings langs hem heen. Ogen blikkelijk springt de Noorman weer op en rent zigzaggend naar het dichtst- bijliggende bosje. Hij heeft een hevige pijn aan zijn schouder en voelt zich ineens duizelig, maar hij heeft geen tijd er op te letten, want een speer scheert langs hem heen, als hij blindelings het struikgewas binnendringt en zonder op of om te zien voortrent in een vertwijfelde poging deze doden dans te ontkomen. De raad voor de scheepvaart te Am sterdam heeft woensdag twee ongeval len behandeld, die in veertien dagen tijds op vrijwel dezelfde plaats tussen de pieren van IJmuiden zijn gebeurd. Het betrof het stoten van het 6695 ton metende m.s. „Steenwjjk" in de nacht van 12 op 13 januari en het stoten van het Liberiaanse s.s. „National „Prestige", (10.000 ton) op 27 januari, beide op de zuidelijke pier. De om standigheden waaronder de aanvarin gen geschiedden waren echter ver schillend. Als eerste verscheen de kapitein van de „Steenwijk", H. J. v. d. W. uit Vlissingen, die met zijn schip geladen met steenkool uit Amerika op weg was naar IJmuiden. Met een noordelijke wind, windkracht vijf, moest het schip even na middernacht de pieren binnen lopen. De loods verklaarde vanochtend dat het schip vlak voor de pieren plot seling moeilijk bestuurbaar werd, het geen hij toeschreef aan de sterke stroom en de grondzeeën, die op dat moment het manoeuvreren bemoeilijk ten. Het schip stootte met de stuur boordzijde tegen de zuidelijke pier waardoor een drie meter groot gat ont- Advertentie N.V. AMSTERD. RIJTUIG MIJ. Houtplein 21, tel. 10338, Haarlem Maandag 27 april zal mgr. J. P. Hui- bers, bisschop van Haarlem, de gebou wen van het nieuwe revalidatie-oord Heliomare te Wijk aan Zee kerkelijk Inzegenen, 's Middags zal het oord op symbolische wijze worden geopend door de commissaris van de koningin in Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen. In 1957 is men plannen gaan ontwer pen om het sanatorium Heliomare ge deeltelijk in te richten als revalidatie- oord. Verleden jaar werd een begin ge maakt met de verbouwing en de aan bouw van enkele nieuwe gedeelten. Het revalidatie-oord zal naargelang de bezetting van het sanatorium 60 tot 120 revalidatiepatiënten klinisch kunnen behandelen. Daarnaast blijft de mogelijkheid van poliklinische be handeling en dagverpleging. Het oord is ultra modem geoutilleerd en speci aal ingericht voor de revalidatie van patiënten van verschillende ziekten. De dagelijkse leiding is in handen van dr. J. H. A. Gerlach, geneesheer-directeur, terwijl de verpleging is opgedragen aan de Zusters Onder de Bogen uit Maas tricht. De inrichting als revalidatie- oord is mogelijk geworden doordat de tuberculose de laatste jaren aanzienlijk minder slachtoffers die in een sanato rium opgenomen moeten worden, eist. Vannacht hebben onbevoegden zich toegang verschaft tot et kantoor van sociale zaken aan de Zeestraat te Be verwijk. Ook zijn zij doorgedrongen in het daarnaast gelegen kantoor van de gemeenteontvanger. Hangende het on derzoek zijn nog geen mededelingen ge daan over de omvang van ét vermiste. Nader vernemen wij, dat een bedrag van ruim 10.000 uit de brandkast is ontvreemd. Het zat in zakjes, bestemd voor de uitkeringen, die Sociale Zaken van Beverwijk vandaag zou doen. De Amsterdamse rechtbank heeft een 34-jarige glasbewerker en een an dere 22-jarige jongeman wegens een te zamen gepleegde reeks diefstallen uit scholen en winkels, resp. veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en een jaar, waar van 3 maanden voorwaardelijk, zonder aftrek van de preventieve hechtenis. Deze straffen zijn aanzienlijk lager dan die welke de officier van justitie had geëist: 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De diefstal len zfln in de periode november '57- maart '58 gepleegd in Amsterdam, Nieuwer Amstel, Ouderkerk a.d Amstel en Zandvoort. De glasbewerker, reeds zes keer ver oordeeld. had alleen bekend aan een po ging tot diefstal in het Christelijk Ly ceum in Buitenveldert te Amsterdam te hebben deelgenomen. De andere, nog nimmer veroordeeld, had volledig bekend. In de kelderruimte van de Nederland se Bank is vorig jaar een deel van de omvangrijke buit opgeslagen geweest zonder dat men dit wist. De zwager van de glasbewerker, employé van de bank, had, nadat een op zijn verzoek Ingesteld politieonderzoek aanvankelijk uitwees dat het geen gestolen goed be trof, de goederen met toestemming van zijn directie en de politie in de kel der mogen opslaan. Eerst later bleek dat het toch gestolen goederen waren. In de Waalhaven te Rotterdam, bij steiger 9, heeft een zandzuiger vanoch- onontplofte bom van ongeveeT 125 kg opgezogen. De mijnopruimings- dienst van de marine heeft het oorlogs tuig, dat vermoedelijk an Engelse ma- Kelfl is. onschadelijk gemaakt Tot half elf woensdagochtend heeft de politie toezicht gehouden wegens ontploffings gevaar. 6 Advertentie verkrijghaai bij: t-" H'tsle *<rusi Grote Houtstraat 49 Haarlem Telefoon 20049 stond. De reparatie heeft een maand geduurd en enkele tonnen gekost. De hoofdinspecteur van de scheepvaart, de heer J. Metz, meende dat de kapi tein, die volkomen op de loods had ge rekend, geen blaam trof. Hij zag geen aanleiding om hem te straffen. Veertien dagen later, op 27 januari, was de „National Prestige" in dikke mist op dezelfde pier gelopen. De loods L.J. zei op de zitting dat hij van het scheepspersoneel geheel geen me dewerking had gehad. Door de plotse ling opkomende mist had hij besloten niet binnen te varen. Hij had het be vel „volle kracht achteruit" gegeven, maar even later zag hij dat de tele graaf nog op „langzaam vooruit" stond. Toen was het schip naar zijn mening al te dicht bij de pieren ge komen om alsnog achteruit te slaan. Als enige mogelijkheid zag hij toen: toch binnenvaren. De „National Prestige" was toen op de zuiderpier gelopen. De hoofdinspecteur meende dat de loods hier onder zeer moeilijke om standigheden had gewerkt en dat de aanvaring als een „bedrijfsongeval" beschouwd moest worden. De raad voor de scheepvaart heeft de kapitein van het m.s. „Maarsber- gen", J.T.K. uit Amstelveen vrijge sproken van schuld terzake de aan varing met het Belgische binnenschip „Hubert", waarbij de schipper en de drie andere opvarenden van laatstge noemd schip zijn verdronken. Het ongeluk gebeurde op 3 decem ber van het vorig jaar op de Schelde voor Antwerpen. De raad was van oor deel dat de „Hubert" een verkeerd uit- wijksein had gegeven.. Na enige vertraging wegens nog uit te spelen partijen en herkampen is de finale begonnen in de strijd om de Kennemer damtitels. De wedstrijdlei ding heeft er direct schot achter ge zet en bepaald dat wekelijks twee ron den gespeeld moeten worden voor de hoofdklasse en één voor de eerste klas. Er zijn intussen reeds enkele ronden gespeeld en er komt al enige tekening in de situatie. Zo blijkt de IJmuide- naar Th. Tielrooy weer ernstige plan nen te hebben voor de eerste plaats; achtereenvolgens versloeg hij M. Krijgsman, H. J. v. Berk en J. H. Meure. Hierdoor heeft hij nu zes pun ten terwijl er verder nog geen speler is met meer dan drie. De jonge J. Belien liep eerst hard van stapel doch valt in zijn laatste partijen wat terug. De uitslagen waren: P. Belien-J. Be lien 0-2; H. Willemse-H. J. v. Berk 0-2; J .Bus-J. H. Meure 1-1; W. v. Leuf- fen-M. Krijgsman 1-1; J. H. Meure- W. v. Leuffen 2-0; J. Belien-H. Willem- se 1-1; Th. Tielrooy-M. Krijgsman 2-0; Th. Tielrooy-H. J. v. Berk 2-0; H. Wil- lemse-J. Bus 2-0; J. Belien-J. H. Meu re afgebr.; Th. Tielrooy-J. H. Meure 2-0; M. Krijgsman-J. Bus 0-2; J. Be- lien-W. v. Leuffen afgebr.; P. Belien- H. Willemse afgebr. In de eerste klas schijnt de strijd voornamelijk te zullen gaan tussen J. B. ter Haak en zijn clubgenoot V. Mor- selt; beiden hebben uit de twee ge speelde ronden drie punten, de overi gen elk twee, behalve J. M. Jansen die nog geen punt wist te bemachti gen. De uitslagen luiden hier: H. Ie No- ble-A. Hoekema 2-0; F. Langeveld-J. M. Jansen 2-0; V. Morselt-J. B. ter Haak 1-1; V. Morselt-F. Langeveld 2-0; J. ter Haak-H. Ie Noble 2-0 en A. Hoekema-J. M. Jansen 2-0. Advertentie zeer sterk huiskamer tapijt 100 cm breed Extra zwaar naturel 100 cm breed met dessin 100 cm breed in alle kleuren Lustapijt 100 br Pooltapijt 100 br van de beste garen 100 cm breed Zwaarwollen haar- 100 cm breed in alle kleuren 120 cm breed het sterke huiskamer tapijt. Motecht 100 cm breed Het r.k. gemengd koor „Da Pacem" heeft woensdagavond niet alleen een redelijk bezette zaal van „Zomerlust" doen genieten van een goed operette concert, het heeft Santpoort ook laten kennismaken met een jonge sopraan, Els Bolkestein, wier naam de moeite van het onthouden waard is. Men heeft ons verteld, dat zij haar conservato rium-studie nog niet geheel voltooid heeft. Maar dat is slechts een reden te meer om te constateren, dat zij niet slechts beschikt over een prachtige stem, maar dat zij deze bijzonder goed weet te gebruiken. Bovendien zong zij met zo'n overtuiging en zekerheid, dat zij de in enkele nummers met haar duetterende tenor Louis Kauling veruit in de schaduw stelde. Deze tenor, ook nog studerend, heeft zeker een voor operette-zang zeer plooibare stem, al is zijn geluid wat nasaal. Bovendien voel de hij zich minder sterk in zijn schoe nen staan, wat o.a. bleek in „Schenkt man sich Rosen in Tirol" uit Der Vogel handier van Zeiler en in Kunstlerleben van Johan Strauss, waarin de solisten optraden met het koor samen. Beter klopte het in de duetten Wer uns ge- traut en Niemand liebt dich so wie ich, zonder koor. Maar de grootste waarde ring bleef toch uitgaan naar de so praan, die voorts liet genieten van een Romanze uit „Die Ungarische Hoch- zeit van Nico Dostal en „Mein Herr Marquis" uit Die Fledermaus van Joh. Strauss. Om nog even bij de solisten te blij ven, „Da Pacem" had zich voor deze avond voorts de medewerking verze kerd van de pianiste Annie Schoen. Zij zorgde aan de vleugel voor een uitste kende negeleiding van solisten en koor, met uitzondering van een tweetal koor werken, die door de dirigent Lou Ter voort zelf werden begeleid. Het koor heeft het deze avond niet ge makkelijk gehad. Het staccato zingen stelt al bijzonder hoge eisen en als daarbij dan nog een slechte accoustiek komt als gevolg van een grote hoeveel heid doek boven het toneel, dan is bij na niet meer te zingen. De sopranen mankeerde het daardoor in de hoge re gisters aan volume en het toch al niet te grote aantal tenoren kwam er dan moeilijk bovenuit. De dirigent poogde nog enige steun te geven door een krachtige begeleiding in het bedienden koor uit Don Pasquale en de wals uit Faust. Overigens heeft het koor een uitste- Advertentie Wi] brengen V nu de mooiste sortering pendules van de Jaarbeurs. In de bekende wereldmerken, o.a. JUNGHAUS - KIENZLE - MAUTHE - SMITH - HERMLE In moderne uitvoering, prijzen vanaf 58.50, met Bim-bam slag. Een unieke collectie PENDULETTES voor kleine schoorstenen, prijzen vanaf f 29.75. Alle klokken met 2 jaar garantie. Het huis met het carillon. GROTE HOUTSTRAAT 1,9 HAARLEM TELEFOON ZOO!,9. De Commissie Vergunningen Perso nenvervoer (C.V.P.) heeft het verzoek van de N.V. autobusonderneming Maarse Kroon te Aalsmeer voor een ongebroken autobusverbinding tussen Haarlem en Utrecht via het Noordelijk deel van de Haarlemmermeer, (Bad hoevedorp, Schiphol, Amstelveen, Ouderkerk) en de Rijksweg Amsterdam- Utrecht afgewezen. Maarse Kroon bezit reeds vergunningen voor gedeel ten van dit traject, maar door deze nieuwe verbinding, welke geheel bin nen het door Maarse Kroon ver zorgde streekvervoersgebied ligt, zou den de inwoners van Badhoevedorp, Amstelveen en Ouderkerk een ononder broken verbinding met Utrecht verkrij gen. Deze autobusdienst is mede van niet te onderschatten belang voor Schiphol, dat direkt met het centrum des lands verbonden zou zijn. Er waren dan ook vele adhaesie-be- tuigingen binnengekomen zoals de Ka mer van Koophandel te Utrecht, de Ned. Jaarbeurs, Schiphol, Fokker, het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut, als mede van de gemeentebesturen van Haarlemmermeer, Ouder-Amstel, Nieuwer-Amstei, Utrecht, Vinkeveen en Loenersioot. welke beide laatstge noemde hopen door het verkrijgen van halteplaatsen op de Rijksweg de Vinke- veenseplassen als recreatiegebied be ter voor het publiek toegankelijk te maken en het dorpje Nieuwer-Ter Aa uit zfln isolement te verlossen. Alleen de Ned. Spoorwegen hebben bezwaren tegen deze verbinding inge bracht. Zij meent, dat deze dienst over bodig is en een ernstige bedreiging vormt voor een juiste verdeling van het vervoer over weg en rail en dat I Maarse Kroon in feite een busdienst Amsterdam-Utrecht nastreeft, lel aan de treindienst van N.S. paral- De Commissie Vergunningen Perso nenvervoer overweegt, dat N.S. reeds in de behoefte aan eind pun ten ver voef tussen de belangrijke bevolkingscentra voorziet en dat het algemeen vervoer- belang er niet toe dwingt Maarse Kroon tot het uitoefenen van recht streekse busdiensten over autosnelwe gen toe te laten. Aan Maarse Kroon kan slechts als het tussenvervoer daartoe noopt, het uitoefenen van busdiensten over auto snelwegen worden toegelaten. Bovendien kunne op de Rijksweg geen halteplaatsen toegestaan worden en is het aantal wegaansluitingen beperkt, terwijl de Rijksweg van geen betekenis is voor 't openbare vervoer ten behoeve van de in de nabijheid van deze weg gelegen bebouwing. Maarse Kroon kan, door combi natie van de haar reeds verleende tra jecten, routes van ongebroken bus diensten, sneldiensten voor bepaald tussenvervoer organiseren zonder daar toe over de Rijksweg een busdienst uit te oefenen. Maarse Kroon kan zich met deze overwegingen echter niet verenigen, en zal tegen de beschikking bij de Kroon beroep instellen. Advertentie Voor een loninginneweg 44, Haarlem, Tel. 13609 kende indruk achter gelaten, al blij ven wij ons afvragen of operette-zang wel het meest geëigend is voor zang koren. Men doet al wat om weer eens wat anders te brengen en om door ver andering van genre weer wat leden te winnen. Maar tenslotte zal een koor toch weer bij de geëigende koorwerken terecht moeten komen, omdat daarin op de lange duur het meeste genoegen ligt van de beoefening van de zangkunst en omdat daarmee speciaal door ama teurs de beste resultaten te bereiken zijn. v. K. Advertentu ^'vm^trnm^ssssssssmms^sm In de onderlinge competitie van de Haarlemse Schaakclub V.H.S. heeft G.B. v. d. Velde in de eerste groep zijn eerste nederlaag geleden. Voor dit wapenfeit zorgde de plaatselijke kampioen F. A. Spinhoven. Deze behield hierdoor te vens zijn fraaie kans op de clubtitel. De uitslagen luiden: Groep 1: Drs. R. Bloem-R. Mol afgebr., G. B. v. d. Velde-F. W. Meulenbeld af gebr., H. A. v. d. Bogaardt-J. Nijman 1-0, F. W. Meulenbeld-J. Blokker 0-1, F. A. Spinhoven-G. B. v. d. Velde 1-0, R. van Dijk-A. C. v. d. Tak y-1/,. Groep 2; P. Bottelier-mej. N. Bijster J. J.H. Bauer-P. i. d. Berken 1-0, P. J. Fris-J. A. A. Jonckbloedt 0-1, G. Kruup-S. W. v. d. Peijl 0-1, P. C. Jo- rissen-J. A. v. d. Steeg 1-0, I. Marinus- W. Krijnen afgebr., H. P. Bruggink-B. Halberstadt 0-1. Groep 3: F. W. Barthel-A. H. van Kuipers 1-0, W. J. van Doorn-A. H. van Kuipers 1-0, J. Janzen-E. Hundepool Vi-Yi, G. J. A. Wijdoogen-F. J. van Ton geren V2-'A, W. J. van Doorn-K. Ne- derkoorn 0-1, J. Wagener-J. H. J. Twisk 1-0, N. W. Hille-F. J. van Tongeren 0-1, ir. B. A. Geerlings-A. D. van Steenis A-y,. A. H. van Kuipers-G. J. A. Wijd- oogén 0-1, J. H. J. Twisk-A. H. van Kui pers 1-0. Groep 4: Bruinsma-F. C. Olie 1-0, W. Geuzebroek jr.-Fr. Hoek afgebr. In ge bouw „Cultura" wordt de competitie voortgezet. De derde en vierde klassers welke in de honkbalcompetitie van het rayon Haarlem uitkomen, zijn als volgt in gedeeld: Derde klasse A: EDO 3, DSB, HCK 3, RCH 2, Rood Wit 2, Schoten 4 en Terrasvogels. B: DIO, EHS 2, SC Haarlem 3, Halfweg, HCK 4 Kenne- merland 2 en Rooswijk 2. Vierde klasse A: EDO 4, Onze Gezel len 2, Ripperda, Rooswijk 3, Schoten 5, TYBB 2 en Velsen. B: Halfweg 2, HHC 3, Kennemerland 3, Onze Gezel len, Terrasvogels 2 en Vliegende Vo gels 2. C: HCK 5, DIO 2, HFC Haar lem 2, Onze Gezellen 3 en Sikkens. D: DSS 2, Geel Wit, RCH 3, Sikkens 2, THB 2 en Vliegende Vogels. Door een fraaie overwinning op GTTC 2 is net reserve-team van Togiao kam pioen geworden in de eerste klasse van de afdeling Kennemerland. Het zag er lange tijd naar uit, dat Togido nog wat «eduld zou moeten hebben met het uit steken van de kampioensvlag, want de groen-witte reserves verzetten zich bij zonder goed. Vooral Louis Hamers stel de de bewoners van het Tafeltennishuis voor vele onoplosbare problemen. Hij zorgde voor drie prachtige overwinnin gen. Piet Sleper kon het echter tot een overwinning brengen, namelijk op Gijs Boers. Spijtig was het voorts voor Max van Raaij, dat hij na mach-point juist van Jan Karei Luining verloor. Het beslissende dubbel werd onder hoog spanning gespeeld en vrij ruim door de Togido-spelers gewonnen, waarmede Gerrit Boot, Gijs Boers en Jan Karei Luining dus de titel hadden veroverd. Hotac zal ook dit jaar weer, en thans zeker voor de zevende of achtste maal, als tweede eindigen. Het team zal niet temin aan de promotie-competitie deel nemen. Hotac won zijn voorlaatste ont moeting met flinke cijfers van TOG 2. Dik Kuiper verloor een wedstrijd van Klaas van Dam en Joop Weenink moest door tijdgebrek gedwongen één punt aan Eet van Abbevé cadeau doen. HBC 2 was kansloos tegen TOG 1. Door het ontbreken van Jan v. d. Dries ver loren de Heemsteedse reserves met 9-1. Frans Smit redde de eer. VGZ 2—Rapidity 6 7-3 (VGZ 2 kam pioen), Hotac 4—CSV 4 6-4, VTC 5— CSV 6 7-3. 4e kl. E: Togido 10Spinneweb 2 5-5, HBC 6Shot 3 8-2 (Ready kampioen). DAMES: 2e kl.: RapidityOranje Zwart 6-4. 3e kl. A: Winfried—DHC 2 7-2, Spin newebTOG 2-8, VTC 2Johez 2 1-9, Oranje Zwart 2DOKO 8-2, DHC 2 Spinneweb 3-7. 3e kl. B: HBC 2—CTTC 2-9. CSV— VTC 3-7, TeZaanen—RKTVU 2-8. 4e kl. A: Winfried 2—VTC 3 6-4, Pro- wanoCTTC 2 5-5, Ready 2—Oranje Zwart 3 1-9, CSV 2—Togido 2 10-0. 4e kl. B: TOG 2—Columbia 8-2, Shot Bloemendaal 2-8 RijtelbiGeel Wit 3-7- Togido. 2 Hotac TOG 1 TOG 2 Togido 3 18 17 16 15 16 33 28 22 21 16 HBC 2 GTCC 2 Winfried HBC 3 Johez 17 16 15 15 14 16 9 6 4 3 Maakte GTTC 2 het Togido 2 erg moei lijk in de eerste klasse, in de tweede klasse A scheelde het maar een haar of Togido 4 had tegen GTTC 4 een ver- liespunt te slikken gekregen. Ook hier echter schoten de groen-witten juist iets te kort, zodat de positie van Togido uitermate gunstig bleef. Rapidity 2 zag zijn promotiekansen verminderen door een gelijk spel tegen CSV. Oranje Zwart 2 moest te Zaanen een winstpunt toe staan (55). TYBB 3 maakte het num mer twee CTTC bijzonder lastig. Jacques Putman zal aan deze wedstrijd zeker geen prettige herinneringen bewaren. Voor het eerst in drie seizoenen moest hij n.l. een verliespunt accepteren. De oude rot Nico v. d. Schuyt bedwong hem in drie games. In 2B deed Rapidity 3 het fors tegen TYBB 2 10-0. GTTC 3 was kansloos tegen VTC getuige de cij fers 9-1. HBC 4 deed het tegen Togido 5 niet veel beter en moest met 8-2 de eer in de Jansstraat laten. Bij de dames boekte Rapidity een fraaie overwinning met 6-4 op Oranje Zwart, waardoor het kampioenschap van de Beverwijkse meisjes nog slechts een kwestie van tijd is geworden. 2e klasse A: Togido 4 16 27 CSV 15 13 CTTC 15 24 Or. Zwart 2 16 11 VGZ 16 24 Prowano 2 15 10 Rapidity 2 15 23 te Zaanen 16 7 GTTC 4 16 14 TYBB 3 14 1 2e kl. B: VTC 13 24 Rapidity 3 14 12 Togido 5 14 22 HBC 4 14 9 Prowano 14 17 TYBB 2 13 5 Or. Zwart 13 16 GTTC 3 14 4 DSB 14 15 De uitslagen luidden: HEREN: le kl.: HBC 2— TOG 1-9, Togido 2—GTTC 2 6-4 (Togido 2 kam pioen), TOG 2Hotac 2-8. 2e kl. A: Togido 4—GTTC 4 6-4, VGZ Prowano 2 9-1, Rapidity 2CSV 5-5, TYBB 3—CTTC 4-6, Oranje Zwart 2— teZaanen 5-5. 2e kl. B: Rapidity 3—TYBB 2 10-0, Togido 5HBC 4 8-2, Prowano DSB 5-5, VTC—GTTC 3 9-1. 3e kl. A: Geel Wit 2Togido 7 6-4, Rapidity 4—Doko 10-0, HBC 5—DHC 4 1-9, HeemskerkTYBB 4 8-2, teZaanen 2 —CSV 2 2-8. 3e kl. B: RKTVU—TOG 4 4-6, Togido 9 —DHC 27-2, Winfried 2—GTTC 5 6-4, Velsen 2-Johez 3 8-2, Hotac 3—VTC 3 5-5. 3e kl. C: Oranje Zwart 2Columbia 7-3, TOG 3—GTTC 7 9-1, Rapidity 5— DHC 3 5-5, Prowano 3Togido 8 8-2. 3e kl. D: VTC 2—GTTC 6 9-1, Spin neweb—DHC 5 3-7, Togido 6Johez 2 8-2, VelsenGeel Wit 2-8, Togido 6 Geel Wit 1-9, Shot 2— Columbia 2 6-4, Togido 11Bloemendaal 2-8, TOG 6 Johez 4 4-6, TYBB 5—DSB 4 1-9 (Rijtel bi kampioen). 4e kl B: DCB 2—Heemskerk 3 10-0, VTC 6—GTTC 2 2-8, Prowano 4—CSV 5 10-0. CSV 3—Hotac 5 10-0, Oranje Zwart 4—VTC 4 5-5. 4e kl. C: ShotCorodex 9-1, Bloemen daal 2—DHC 6 9-1. Ready 2—TOG 5 5-5, TeZaanen 3DSB 3 1-9. 4e kl. D: Heemskerk 4—CTTC 3 1-9, Advertentie Bijpassende pantalons in Terlenka, Trevira, Draldn en Kamgaren vanaf 24.75. De nieuwe collectie SPORTSHIRTS is compleet, prijzen van 8.50 tot 24.50. Gen. Cronjéstraat la-lb - Tel. 53334 Advertentie Voor ieder een passend GAZELLE - MAGNEET - HMW enz. Géd. Oude Gracht 102 Tel. 14361 De politie van Bloemendaal verzoekt de bestuurder van een geelgekleurde personenauto zich te melden bij het po litiebureau in Overveen, Bloemendaal- seweg 240, tel. 61150-61151. Deze be stuurder is dinsdagmorgen 14 april tegen half negen in Aerdenhout op de Oosterduinweg nabij de viersprong ge tuige geweest van een aanrijding tussen de daar naar school fietsende twaalf jarige G. V. uit Heemstede en een hem passerende vrachtauto. De opgeroepen automobilist heeft met de chauffeur van de vrachtauto en met de jongen gesproken maar bleef onbekend. De verwondingen van de jongen lieten zich eerst niet ernstig aanzien. Nu blijkt hij evenwel een hersenschudding en zware kneuzingen aan zijn linkerzijde te heb ben opgelopen. Aan het provinciaal wielerkampioen schap van Noord-Holland, dat zaterdag middag 18 april in de Wijde Wormer over een afstand van 160 km wordt ge houden, wordt onder meer deelgenomen door de Badhoevedorpers Jan Buis en Ab Sluis, Mik Snijder uit Halfweg, de Haarlemmers Aad Straver, Cees Piers, Wim v. d. Aar, Peter de Jong en Loek Vaars, Henk Buis uit Vijlnuizen, de Beverwijker Cok Dullemans, Bert de Reus uit Velsen-noord die ais amateur debuteert de gebroeders Joop en Jaap Hopman uit Egmond a. d. Hoef en vele anderen. De start is om twee uur op de Noorderweg in de Wijde Wormer. Vijf minuten na deze start vertrekken de Noordhollandse nieuwe lingen voor hun officieus kampioen schap over 64 km. De 49-jarige Ben van Dijk zal op zon dag 26 juli in het Belgische plaatsje Beersel deelnemen aan het eerste we reldkampioenschap voor veteranen. Voor de winnaar van de zomeravond competitie van de Haarlemse wieler club „De Kampioen" is door de neer W. Metz een fraaie beker beschikbaar gesteld. Vanwege de „Populaires" op de baan van het Olympisch Stadion te Amsterdam op woensdagavond, waar aan ook regelmatig Haarlemse renners deelnemen, zullen de zomeravondwed strijden van de Haarlemse club in het vervolg op dinsdag worden gehouden in het „Van der Aartsportpark". De toernooi-agenda van het district Haarlem van de Tennisbond is uitge breid met een open A- B- en C-toemooi van de tennisclub Zandvoort, dat in augustus zal plaatsvinden. De toernooi-agenda luidt als volgt: Van 6 tot en met 12 juli: Districtskam pioenschappen, A, B, en C enkel en dubbelspelen, op de banen van Einden- hout aan de Wagenweg. Van 14 tot en met 17 juli: Jeugdkam pioenschappen van het district Haar lem op de banen van de HLTC aan de Spanjaarslaan. Van 20 tot en met 26 juli: Open A-, B- en C-toernooi op de banen van het tennispark „Brederode" in Santpoort. Van 27 juli tot en met 2 augustus: Open A-, B- en C-toernooi op de lanen van „Groenendaal" in Heemstede. Van 15 augustus tot en met 23 augus tus: Open A-, B. en C-toernooi van de T.C.Zandvoort op de banen nabij de Golfclub in Zandvoort. Van 5 tot en met 13 september: Invi tatie A- en Open B- en C-toernooi van de LTC „Bloemendaal" op de banen van „Duinwijck" in Bloemendaal. Zaterdag 19 en zondag 20 september: Wordt het seizoen besloten met de A. M. Tijsseling-kampioenschappen, de club-kampioenschappen van het district Haarlem, op „Eindenhout" in Haar lem. Advertentie MODEMAGAZIJNEN ANEGANG 24 FRANKESTRAAT 3—5 De softballnegentallen der eerste en tweede klassers zijn als volgt ingedeeld: Eerste klasse: The Catchers, HCK, HHC, O VVO de Pinguïns, Rooswijk, Schoten, TYBB en WGA. Tweede klas se A: DIO, DSS, HHC 2, de Meteoor, de Pinguïns 3, RCH, TIW en TYBB 2. Tweede klasse B: DCG, EDO. SC Haarlem, HCK 2, de Pinguins 2, Scho ten 2 en THB. Het ligt in de bedqeling de competitie op 6 mei te beginnen. Op 3 mei wordt het traditionele Roos- wijk-toernooi gehouden. Op uitnodiging van de actie-groep voor geestelijke wederopbouw te Zand voort, sprak pater Leopold Verhagen, Augustijn, woensdagavond in het paro chiehuis over de biecht. Dit onderwerp werd voor de talrijke aanwezigen op originele wijze benaderd. Na een inlei dend woord ging pater Verhagen over tot vertoning van lichtbeelden, waarbij het gesproken woord via een geluids band werd geproduceerd evenals de bij passende muziek. Op deze wijze werd het verhaal van de schepping behandeld, de zondeval en de verlossing door Christus. Van de god delijke geboden werd vooral de liefde tot God en de evennaaste op de voorgrond geplaatst. De mens, die daarin heeft gefaald kan door middel van een goede biecht weer met God in het reine ko men. Tot slot was op de band een kort hoorspel opgenomen, waarin duidelijk werd gemaakt hoe en met welke gees telijke instelling men behoort te biech ten. Na de pauze ontstond nog een geani meerde discussie naar aanleiding van een aantal, door de aanwezigen gestel de vragen. Kapelaan Groot besloot de avond met een hartelijk dankwoord aan de spreker, door hem „een pionier van het optimistisch christendom" ge noemd. In het eerste kwartaal van dit jaar is de bevolking van Bloemendaal toe genomen met drieëndertig zielen. Het aantal inwoners op 1 januari van dit jaar was 2Ö064 (8735 mannén en 11329 vrouwen) en steeg tot 20097 inwoners (8745 mannen en 11352 vrouwen) per ultimo maart. De toename is een ge volg van een geboorte-overschot van vijf en een vestigingsoverschot van achtentwintig personen. Onder voorzitterschap van de heer G. Schuitemaker wordt maandag 27 april, 's avonds om acht uur, in „Bloe- menheuvel" in Overveen een ledenver gadering van de Bloemendaalse Red dingsbrigade gehouden. De tien pun ten tellende agenda vermeldt onder meer het uitbrengen van een verslag over het winterwerk en bespreking van de zomercampagne. Vrijdag 24 april wordt in het Jeugd huis aan de Donkerelaan de jaarver gadering gehouden van de woning bouwvereniging Bloemendaal-noord. De aan de beurt van aftreden zijnde voor zitter en secretaris de heren D. Roos en H. Siteur stellen zich herkiesbaar. In de vacature ontstaan door het over lijden van de heer C. Schulz wordt door het bestuur kandidaat gesteld de heer P. Kroon. Een van de veertien deelnemende landen aan het op 25 april in Amstel veen te houden werelddameshockey- tournooi, het elftal van de Zuid-Afri kaanse speelsters, zal van zaterdag 18 tot en met woensdag 22 april de gast zijn van de hockeyvereniging BDHC. Er zullen enige uitstapjes worden ge maakt, onder meer naar Arnhem op 22 april. Het Zuid-Afrikaanse dames- hockey-elftal kan men twee keer in Bloemendaal zien spelen. Zondagmid dag treedt het. team aan tegen het Ne derlands B-elftal dames en dinsdag middag wordt tegen een versterkt elf tal van BDHC gespeeld. De wedstriJ. den beginnen om drie uur 's middags.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 2