Verdere toeneming van vraag naar olie in 1959 verwacht Concurrentie zal echter even scherp zijn als in 1958 Hogere belasting in Venezuela een extra zware last Tulp rustig enrallye is begonnen y «3 1 KON. NEDERL. PETROLEUM MAATSCHAPPIJ Beslissingen zijn in zicht Hoevenaers en De Bruyne eisen de winst op Belevenissen van een Jong Gezin Alfrctl» Standard Oil IS. J. Winst in eerste kwar taal 14% hoger Rectificatie Hoogovens UW TAFELWATER VOETBAL IN HET BUITENLAND Dallas Long stoot kogel 19.50 meter Drie Nederlanders in voorste gelid Nieuwe voorzitter voor cricketbond Voorlopig amateurteam UW TAFELDRANK. De avonturen van Kuifje en Bobbie Sportflits DINSDAG 28 APRIL 1959 PAGINA 4 va1?%^1i^0en-tao1957'een dalins 2,O.GEN|V| eiken glaasje Dividendvoorstel LJ De eerste uitvallers Voor famïliegebruik, in 1 1 literschroef flessen V olleybalcompetitie Na de wedstrijd Ronde van Tunesië De ene krijgt Brandend Maagzuur bij wijze van toetje Voor familiegebruik, in 1/1 literschroefflessen A rdennen-weekeinde Mijne Heren, hier zijn de vrienden waarover we straks spraken Welk h uitenge woon toeval En die"Pachacamac" waar is dat schip Daar ginds,links van cl ie kleine sleepboot met de rode schoor steen Deze heren kwamen hier niet toe. - VdlHg.Depolitie van óf Hazairezond ze hier, om ons bij het zoeken naar uw vriend behulpzaam te zijn Bommen en granaten!... j Ha ja'k zie Inderdaad.Is wel degelijk de "Pachacamac". En zeggen dat die goede Zonnebto em aan boozd is Beloof me, dat je niet te veel zult drinken en niet je zogenaamd gees tige moppen zult vertellen en niet zo veei aandacht zult besteden aan de dames Maar ontspan je en geniet eens echt van een gezellige avond de min,der stabiele economische toestand viel in 1958 een voort gezette sty ging tnde vraag naar olie waar te nemen. Naar verwachting zal Ezf, *:™ag. ln 1909 nog verder toenemen. Meer maatschappijen namen in 1958 h. A,?L''mv fasen ,van het aardoliebedrijf, zodat het potentieel 22 a tn dat ]aar belangrijk boven het toch reeds hoge peil van .LiÜ L m- Aangenomen mag worden, dat in 1959 een zelfde potentieel io2» n» bl]Ven.. bestaan en dat de concurrentie even scherp zal zijn als in van m9 uiZ PTVZen °P f ma™ in 3958 kwamen in het eerste kwartaal S Ultlr*9 ln een verlaging van de gepubliceerde prijzen voor ruwe olie in alle produktiecentra, aldus wordt medegedeeld ten aanzien van de ten ran de Koninklijke/Shell Groep in het jaarverslag van de Konink- Nederlandsche Petroleum Mij. over 1958. Ook het ruime aanbod van tanker tonnage zal waarschijnlijk in 1959 blijven bestaan. De scheepswerven in de wereld hebben nog orderportefeuilles voor ongeveer 25 miljoen ton tan /ieuwe tank wer7mknlZeieoZt°llTZ det he^ M driagVZgZ deTbeltaande d/raeliiketnev/™,™;^ En de vraag naar tankschepen om een Deze leveringen vormen echter ppn ?oo* 1 - toekomst nog wel toenemen, oliehandel; het is de vraaa of zii vppI nrnto 9Jpercenia9e van de internationale mische ontwikkelingsplannen van T's^T-UnTnadZ^t? bZÏTe? eT°' slotte moet nog de jonaste ontwikkelt™ Lv. n.aaell9 ,te beïnvloeden. Ten- 1959 zullen de werkzaamheden van de Gro/n nMnnt worden gememoreerd. In ongeveer twee jaar, op nanenoea AevHïïPnE een onderbreking van hervat P nagenoeg dezelfde voorwaarden als vroeger worden Het netto-resultaat der Kon./Shell Groep over 1958 bedroeg 151 miljoen \an 29,1% Hiervan is 46 (44,3) mil joen aan de beide moedermaatschap pijen als dividend uitgekeerd; het res tant is in het bedrijf belegd. De ver- romdering met 62 miljoen is voor namelijk veroorzaakt door de aanzien lijke daling in de prijzen van produk ten en door de daling in de vrachten- fr'Jzen De aardolie-industrie stond in 1958 onder de invloed van deze beide da.ende tendenzen, die voortsproten uit net ruime aanbod van scheepsruimte en overvloedige voorraden, waartoe de van de aanvoer uit het Midden-Oosten heeft bijgedragen. Ver der deed zich een achteruitgang in de economische bedrijvigheid voor, die in de tweede helft van 1957 in de V.S. begon en zich later ook in andere delen van de wereld deed gevoelen. Onder deze omstandigheden bleven de resul taten van de Groen beneden het in 1957 bereikte recordpeil. Kapitaaluitgaven De gebeurtenissen van het afgelopen jaar hebben de wenselijkheid van de gedragslijn grote soberheid te betrach ten bij het opstellen van de begrotingen voor kapitaaluitgaven, bevestigd. De kapitaaluitgaven en opsporingskosten in 1958 groot 387 min. bleven niettemin op het zelfde peil van de twee voor afgaande jaren (rep. 386 en 388 min.). Van 1954 t/m '58 werd in totaal 1.780 aan kapitaaluitgaven en opsporingskos ten besteed. De ervaring in 1958 geeft evenwel generlei aanleiding de doelstellingen op lange termijn ingrijpend te herzien. De steeds toenemende vraag naar olie en de grote variaties in kwaliteit en toepas singsmogelijkheden vereisen systema tische en krachtige opsporings- en researchwerkzaamheden. Invloed belastingen De verhoging van de tarieven van de belasting naar de winst in Venezuela van 28% tot 47y2% zal een extra zware last op de aardolie-industrie in dit land leggen; de mogelijkheid voldoende fond sen in het bedrijf te houden ter finan ciering van de uitbreidingen, noodza kelijk om aan de steeds groeiende vraag naar olieprodukten te voldoen, wordt daardoor evenredig verlaagd. Voor het vinden, winnen en in ver koopbare vorm aan de markt brengen Advertentie Standard Oil Company of New Jersey verwacht over het eerste kwartaal van 1959 een stijging van de netto-winst met 14% tot 167 miljoen of 0,78 per aan deel. In dezelfde periode van 1958 boekte de maatschappij na aftrek van de ver hoogde inkomstenbelasting in Venezuela een winst van 146 miljoen of 0,72 per aandeel. De ontvangsten uit verkopen en ves tigingen beliepen in totaal 2.018 (1.890) miljoen. De verkopen van olie produkten vertoonden in het eerste kwartaal een stijging van 1%. De ge middelde produktie van ruwe olie wordt geschat op 2.589.000 (2.266.000) barrels per dag. In de kop boven het jaarverslag Hoogovens, dat gisteren in ons blad werd gepubliceerd stond abusievelijk „Hoogovens houdt voor lopend jaar rekening met kleine winstmarges". Dit moet zijn. zoals uit de tekst wel bleek, kleinere winstmarges. Constructiewerkplaatsen en Machinefa briek Braat, Rotterdam Dividend 1958: 25 (onv.). van een hoeveelheid van één barrel olie per dag méér moet de Groep naar schat ting 1000 aan duurzame produktiemid- deler uitgeven. De Koninklijke/Shell Groep heeft van haar afnemers in de laatste vijf jaar ruim 11.000 miljoen ontvangen. Be- arijfs- en andere kosten buiten beschou wing gelaten, gaat verreweg het groot ste gedeelte van het resterende naar de regeringen in de vorm van omzetbelas tingen, belastingen naar de winst en andere heffingen. In vijf jaar tijd heb ben maatschappijen van de Koninklij ke/Shell Groep ruim 3.000 miljoen aan regeringen afgedragen. Een belangrijk deel van het inkomen werd in het bedrijf gehouden ter dek king van kapitaaluitgaven, de midde len die op de kapitaalmarkten worden aangetrokken, telkenmale wanneer zich daartoe een geschikte gelegenheid voor doet, zijn daarop een aanvulling. Zo zal men zich herinneren, dat de twee moe dermaatschappijen van de Groep in 1958 door zeer grote internationale emissies £126 miljoen aan nieuw kapitaal op alle belangrijke kapitaalmarkten van de wereld hebben opgenomen. Dit soort financiering kan niet al te dikwijls worden ondernomen en toch levert een dergelijke emissie slechts on geveer een derde van hetgeen de Groep per jaar voor haar kapitaaluitgaven no dig heeft. Als de aardolie-industrie haar belangrijke taak - de wereld op doel matige wijze van de nodige olie te voor zien - goed wil vervullen, dan moet het inkomen voldoende zijn om haar in staat te stellen een groot deel daarvan in het bedrijf te beleggen. 1958 jaar van tegenstellingen Voor de aardolie-industrie, aldus het verslag, is 1958 een jaar van tegenstel lingen geweest. Het wereldolieverbruik is in vergelijking met 1957 met 5% toe genomen; de produktie steeg echter in een langzamer tempo wegens de grote voorraden aan het begin van het jaar en de prijzen waren over het geheel ge nomen lager dan in het voorafgaande jaar. Ondanks de onderbreking in de eco nomische groei nam het binnenlands olieverbruik overal ter wereld aanzien lijk toe. Zelfs in de V.S., waar de reces sie dit verbruik het sterkst beïnvloed de, steeg in 1958 als geheel de vraag naar olieprodukten met 2V2%. In Zuid- Amerika steeg het olieverbruik met bijna 6% en in Afrika, Azië en Austraal- azië met ongeveer 7%. In Europa was de stijging zelfs 15%. Dat de vraag naar olie betrekkelijk ongevoelig was voor de onstabiele eco nomische toestand in '58 is aan verschil lende factoren toe te schrijven. Zowel het toenemend aantal toepassingen van olieprodukten als het groeiend besef van de aantrekkelijkheid van olie als 'n doelmatige en gemakkelijk te gebrui ken brandstof deden de omzet verder stijgen. In Europa was de buitengewoon grote toeneming van de vraag naar olie ten dele een normaal herstel na de be perkingen van het verbruik ten tijde van de Süez-crisis. Een belangrijke sector van het olie verbruik, waarin zich tijdens 1958 geen stijging voordeed, was het verbruik van bunkerolie door de scheepvaart. De om zet werd vooral beïnvloed door de op vallende achteruitgang van het vracht vervoer. De spreiding van de gebieden waar ruwe olie wordt gevonden, kwam door de gebeurtenissen in 1958 duidelijk tot uiting. De commerciële produktie in de Sahara begon in januari; de eerste ver scheping van ruwe olie uit Nigeria vond in februari plaats. Hoewel de mogelijk heden van deze en andere gebieden nog nader moeten worden onderzocht, zul len zij ongetwijfeld het aantal winnings- gebieden waaruit olie kan worden be trokken, vergroten en met de huidjge ruimere aanvoer uit reeds bestaande bronnen meer mogelijkheden bieden. Opsporing en winning Evenals bij de olie-industrie in haar geheel, was de produktie van de groep in 1958 minder dan de totale verkoop. De gemiddelde produktie (2.216.000 bar rels per dag) was iets lager dan in 1957. In het laatste kwartaal van het ver slagjaar bereikte echter de dagproduk- tie een nieuw record. In verschillende delen van de wereld werd met uitge breide opsporingswerkzaamheden voort gegaan. Als gevolg van nieuwe ontdek kingen en uitbreidingen van bestaande velden konden de ruwe-oliereserves aan het einde van het jaar wederom hoger worden gewaardeerd dan aan het begin. Verwerking De in 1958 door de raffinaderijen van de Groep in totaal verwerkte hoeveel heid ruwe olie en gasbenzine bedroeg niet veel meer dan die in 1957. In het laatste kwartaal van het verslagjaar echter steeg de verwerkte hoeveelheid aanmerkelijk boven het jaargemiddelde van 2.194.000 barrels per dag. Eén nieu we raffinaderij werd in bedrijf gesteld, terwijl bestaande fabrieken aanzienlijk werden uitgebreid. Chemische produkten De Groep is 's werelds grootste pro ducent van synthetische oplosmiddelen en een van de grootste leveranciers van grondstoffen voor de fabricage van syn thetische wasmiddelen. Zij heeft ook een belangrijk aandeel in de vervaar diging van kunststoffen en synthetisch rubber, een sector van de chemische in dustrie, die zich zeer snel ontwikkelt. De Groep neemt een vooraanstaande plaats in bij de vervaardiging zowel van kunstmeststoffen als van andere che mische produkten voor de landbouw; .verwacht mag worden dat haar werk zaamheden op dit gebied in de toekomst nog aan betekenis zullen winnen. De groeiende betekenis van de che mische industrie van de Groep weer spiegelt zich zowel ln het aantal fabrie ken als in de geproduceerde hoeveel heid, die beide sedert 1949 bijna vijf maal zo groot zijn geworden. In de eerste helft van 58 maakte de recessie in de V.S. het noodzakelijk de produktie der fabrieken aldaar tot het peil van de marktbehoefte te verlagen. In de tweede helft van het jaar trad verbetering in. Buiten de V.S. gaf de verkoop van chemische produkten een belangrijke groei te zien. De eerste dag van de Tulpenrallye is achter de rug. Maandagmorgen vertrok van het autocircuit' van Month- léry, vlak bij Parijs, de karavaan; nu, 24 uur later, is er al heel wat van de deelnemers gevergd. Na een niet zo moeilijke, maar ook weer niet eenvou dige dagrlt naar Valence, waar Plet Nortler de strijdlustigen zelfs een uur tje rust gunde, begon echter een nacht- traject. dat heel wat meer eisen stelde. Toen had men de eerste klassements proef al achter de rug. In de nachte lijke uren dan trok de karavaan door de Cevennes met naast de nodige spe ciale etappes en extra tijdcontrotes als climax de bestijging van de Col du Pin als tweede klassementsproef. Nog voor op Monthléry het start schot gelost werd, had de Tulpenrallve al de eerste .slachtoffers". De De nen Mourier en Ramsing werden ln de straten van Parijs door een taxi-chauf feur geramd. Ze konden weer naar huis gaan. Pech had ook de equipe van de Fran se dames Soisbault en Wagner, de gro te kanshebsters voor de damesprijs. Mej. Soisbault moest, geplaagd door een pijnlijke kaakverzwering, kort voor de start in een ziekenhuis worden op genomen. Renee Wagner kon op korte termijn geen plaatsvervangster vinden voor deze Francaise. Ook de Neder landse equipe Harlaar-Pjjper kwam niet aan de start. De wagen van de Ne derlanders raakte op weg naar Parijs bij Antwerpen, betrokken bij een ver keersongeluk. De heer Harlaar moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Tak-Swaab de snelsfen Verrassingen deden zich eigenlijk niet voor op het dagtraject. Tak en Swaab bleken bij de eerste klasse mentsproef de snelste wagen te rijden Verrassend was ook niet dat Poll en Schorr, evenals in 1958 fel geduel leerd hebben met de Zweden Bengts- son en Lundberg. Wederom bleek de Nederlandse equipe sneller. Het ver- schil was klein. Slechts één seconde. De winnende equipe van 1958, Gun- ther Kolwes en Rut Lautmann, behaal de in deze eerste klassementsproef, door een derde plaats in klasse d slechts vier winstpunten. De Duitse ploeg kon de tijden van de Zweedse equipe Andersson-Karlsson en de Deen se ploeg Nielsen-Dam niet benaderen. Dat bij Vichy, na 353 km, alle equi pes nog zonder strafpunten waren was evenmin een verrassing. Toch heeft het weinig gescheeld of Langestraat en Ba- rendregt hadden Vichy als enige ploeg met strafpunten bereikt. De koppeling van hun wagen bleek verkeerd te zijn afgesteld. Vijf kwartier hebben de Ne derlandse cracks moeten werken om het euvel te verhelpen. Precies op tijd kwam de auto echter bij de tijdcon- trole te Vichy aan. Ook bij Clermont-Ferrand dat ln de vroege avond werd gepasseerd waren de deelnemers nog vol enthousiasme. Toen echter moest men de eerste uit valler noteren. Het was de Britse equi pe Campbell-Simpson, die b;j de eerste klassementsproef niet is doorgeko men. De overige rijders gingen echter onvervaard de om met de wedstrijd leider Piet Nortier te spreken nacht der verschrikkingen" tegemoet. Twee van hen wisten toen nog niet, dat het bij schone voornemens zou blijven. De Denen Olsen en Nielsen wa ren namelijk nauwelijks vertrokken of hun auto raakte van de weg en bleek niet meer In staat de tocht voort te zetten. De Britse equipe Griffith-Suter kreeg kort erna moeilijkheden met de versnellingsbak en ook voor deze equi pe eindigde het rallye-avontuur ontij dig. Advertentie (Van onze volleybalmedewerker) In de westelijke volleybalhoofdklasse leed Reva in eigen huis met tweemaal 153 en 152 eén gedecideerde en onverwachte nederlaag tegen het Rot terdamse Concordia. RVC klopte in de hoofdstad het studententea .i US met 1511, 1512 en 1511 en Sportcentrum bedwong HVL met 155, 12—15, 1513 en 158. Zaterdag wordt de competitie besloten met het duel tussen de leiders RVC en DES met als inzet het kampi oenschap terwijl de resterende ontmoe tingen SOSHVL en SWConcordia van groot belang zijn voor de bezetting van de voor-iaatste en laatste plaats. Bovendien kan SOS door een zege op HVL nog de derde plaats bereiken met het recht van deelname aan de nationale kampioenschappen. In een strijd met zonderlinge set standen heeft leidster Celebes by de dames haar stadgenote OVC tot degra datie veroordeeld; 14—16, 1510. 0^—15 en 1416. Die Raeckse moest na vijf sets de eer aan AMVJ laten (1512, 9—15, 6—15, 15—12 en 15—12) en Blok keer verloor voor eigen publiek van SOS, 15—12, 5—15, 5—15 en 7—15. Pro- fessorenwijk stelde met een 32 zege op St. Paul de strijd om aan de voor laatste plaats te ontkomen bijzonder scherp en SVV bleef hierby betrokken door een 31 nederlaag tegen ZVC- K V. Zaterdag kan Celebes door een zege op RVC het kampioenschap be halen. Een nederlaag zal een beslis singswedstrijd met het hoofdstedelijke Boemerang vorderen. De stand luidt nu: HEREN DAMES DES 21 36 Celebes 21 40 RVC 21 36 Boemerang 21 38 AMVJ 22 32 RVC 21 36 SOS 21 30 SOS 21 28 Sportcentr. 22 24 AMVJ 20 22 Reva 22 22 St. Paul 21 18 Libanon 22 20 Die Raeckse 22 16 Concordia 21 16 Blokkeer 22 14 US 22 16 ZVC-K V 21 12 OVC 22 14 Prof.wijk 21 10 HVL 21 6 SW 21 10 SVV 21 6 OVC 20 6 De uitslagen in de Duitse competitie luiden: West: F.C. Köln-Sehalke 1-0, Meiderich-Fortuna 0-5, Rot-Weiss (Es sen)-Sodingen 2-3, Rot Weiss (Oberhau- sen)-Alemannia 4-2, Preussen-Borussia (Miinchen Gladbach) 3-1, Borussia (Dortm.-Duisburger S.P.V. 2-0, S.T.V. Horst-Viktoria 4-3, Noord: Hamburger S.V.-V.F.V. Hildesheim 5-0, Bremerha- ven-F.C. St. Pauli 1-4, Altona-Holstein 4-0, V.F.L. Wolfsburg-Concordia 2-3, Hannover-Werder 4-3, V.F.L. Neumün- ster-Eintracht (Brunsw.) 1-0, V.F.L. Os- nabrück-Phoenix 2-1, Eintracht (Nord- horn)-Bergerdorf 85 2-1. Zuid: F.S.V. Frarikfurt-Karlsruher S.C. 4-3, München 60-Viktoria 2-3, S.V. Waldhof-Ulm 45 0-0, V.F.B. Stuttgart-Bayern (München) 2-2, Schweinfurt 05-Eintracht (Frank fort) 0-2, L.F.C. Nürnberg-S.V.V. Reut- lingen 3-0, B.C. Augsburg-V.F.R. Mann heim 2-0, Kickers-S.P.V.G. Fürth 1-0. Zuidwest: S.P.V.G. Weisenau-L.F.C. Saarbrücken 2-2, Tura-F.V. Speyer 4-1, L.F.C. Kaiserslautern-Eintracht (Trier) 2-1, Eintracht (Kreuznach)-Borussia (Neunkirchen) 0-3, F.K. Pirmasens- V.F.R. Frankenthal 2-1, S.P.F.R. Saar- brücken-Mainz 05 3-2, Wormatia-Phoe- nix (Ludwigshafen) 1-3. Berlijn: Hertha B.S.C.-Tasmania 1900 3-1, Hertha (Zeh- lendorf)-Blau-Weiss 90 1-4, Wacker 04- Spandauer S.V. 4-2, Berliner S.V. 92- Viktoria 89 3-2, Union 06-Tennis Borus sia 2-1, B.F.C. Südring-Rapide Wedding De uitslagen in de eerste klasse van de Belgische competitie zyn: S.C. An- derlecht-Tilleur F.C. 4-1, Waterschei Thor-F.C. Beringen 1-2, Antwerp F.C.- Beerschot 2-6, Berchem Sport-St. Trui den 4-2, O.C. Charleroi-C.S. Verviers 2-1, Lierse S.K.-Union St. Gillis 4-1, Standard Luik-R.C. Doornik 0-0, F.C. Luik-La Gantoise 0-0. Dallas Long, de jonge Amerikaanse atleet die twee weken geleden het we reldrecord kogelstoten evenaarde is er zaterdag tydens wedstrijden niet in ge slaagd het wereldrecord te verbeteren Toen hij na de wedstrijden nog enkele worpen deed, plofte de kogel tweemaal achtereen na een vlucht van 19.50 meter op de bodem. In de derde etappe van de ronde van Tunesië, gewonnen door de Belg Vercauteren, hebben Rentmeester, Ma- rinus en Van der °utt.en zich resp. als vierde, zesde en zevende geplaatst. Zij hadden dezelfde töd als dé winnaar. De jaarlijkse algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Cricket bond heeft jhr. mr. F. F. Hooft Graafland uit Bilthoven tot voorzitter benoemd. Hij volgt dr. L. F. C. van Erp Taalman Kip uit Arnhem op, die wegens drukke werkzaamheden deze post beschikbaar stelde. Als vice-voorzitter werd benoemd mr. W. K. G. Arendsen de Wolff. Het voorlopig Nederlands amateur elftal, dat donderdag te Soest een oefenwedstryd tegen de tweede divi sieclub Velox zal spelen, is als volgt samengesteld: doel: Koers (Hengelo)achter: Don- ners (Enschede) en Claus (Helmon- dia); midden: Wooning (RCH), Van Ierland (Willem II) en van Bruggen (DFC); voor: Ten Hoopen (Quick H), Bouwman (HFC), Bosma (Heerenveen) Buhler (DHL) en Hollander (DWS-A). Advertentie de andei zijn lijden begint al na de eerste hap Maai in beide gevallen is 't schrijnend vuur te blussen op het mo ment dat de eerste steekvlam zich doet voelen Een of twee Rennies nemen; het vuur is gedoofd en ge kunt pijnloos genieten van Uw kostelijk maal. Steek steevast een paar Rennies bij U. Ze zijn stuk vooi stuk verpakt, smaak vol en hygiënisch en ge kunt ze nemen zonder dat iemand er weet van heeft. Daarbij zijn ze nog lekker ook. Advertentie De twee befaamde Belgische wieler klassiekers, de Waalse Pijl en Luik BastenakenLuik, dit weekeinde in de Ardenven gehouden, hebben een dubbele Belgische triomf gebracht. De Waalse Pijl leverde een overwinning op voor Hoevenaers. Hij legde de afstand tussen Charleroi en Luik af in 5 uur en 58 min. Zondag liet Hoevenaers verstek gaan in de zware wedstrijd LuikBastenaken- Luik. Nu won De Bruyne (240 km in 6 uur 45 min. 30 sec.). Voor de eerste rit van „Het weekein de der Ardennen" kwamen 59 renners, die ingeschreven hadden, niet aan d« start. Onder meer Rik van Steenbergen, De Rijcke, Wagtmans, Post, Van der Borgh, Kersten en Adri Voorting. Ten slotte vertrok een groep van 138 man. Hoevenaers ging door de finish met 15 seconden voorsprong op Janssens, die in de eindsprint Schoubben, Gilbert en Armand Desmet versloeg. Van de Ne derlanders werd Stolker als 13e het best geklasseerd. Gerrit Voorting werd 16e, Wim van Est 33e en Nol ten 50e. In de wedstrijd Luik—Bastenaken- Luik werd 40 kilometer voor de finish de beslissende kopgroep geformeerd: De Bruyne, Schou ben, Vlayens, Aernouds, Zagers, Ernzer, Conter- no en De Mulder. Tijdens de klim van Florze demarreerde Schorbben, met De Bruyne aan zijn wiel. Alleen De Mulder boog niet onder hun geweld. De drie gingen gezamenlijk verder, geest driftig toegejuicht door de duizenden langs het parcours. In de sprint won De Bruyne zonder moeite. Van de Nederlanders werd Kersten 12e, Piet van Est 25e, Stolker 37e, De Groot 38e en Van Wetten 39e. 1 DE ZONNETEMPEL door HERGE by Uitgeverij Casterman ogen Moeo u De Davis Cup-wedstryd Joegosla' vië-Denemarken, is in een zege van I 4-1 voor de Denen geëindigd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 4