Mr. E. M. J. Minderop voorzitter van Raad van Beroep V Henk Buis winnaar van voor jaarscompetitie NAAIMACHINES Rudge - Magneet Installatie tijdens bijzondere zitting in kantongerecht Herdenking door de schooljeugd SOLEX DE LUXE f 375.- Scooterfeest in Haarlem Geldermans triomfeert in België Dodelijk ongeval in Haarlem 's Middags 4 mei Films Muziek Wethouderssalarissen omhoog 1200 deelnemers aan bloembollentocht van Jan Passtoors Revalidatie-centrum Heliomare geopend Na beslissende vijfde rit Meer douches in de Wichersstraat Nieuwe ziekenauto voor de G.G.D. Royale zege op KNC in IJmond-toernooi Voetbalprogramma op Koninginnedag Voorjaarsdrive van Spel en Vriendschap DINSDAG 28 APRIL 1959 PAGINA 5 SOLEX SERVICE STATION HARDEBELT Haarlem e.o. Toneel Diversen Burgerlijke Stand Haarlem BonfetR°UWD: A' Merens en J' G" Jaarvergadering Neder landse Vereniging voor Suikerzieken, afd, Haarlem K.A.B.-zangersdag in Haarlem Bromfiets uit Haarlem in Zandvoort gevonden Op Hemelvaartsdag Door Commissaris van de Koningin in Noord-Holland TOERNOOI OM DE N.H.G.-BEKER Onderwijsverkeersexamen Haarlemse bloemen meisjes in Parijs V erkeersmaatregelen Laatste Instuifavond Man van dak van kerk gevallen C. Baars jubileert bij Conrad Stork Hijsch Haarlems Gemengd Koor Schaakcompetitie VHS Damnieuws van V.K.D. Jubileumtoernooi H.V.B. en competitie Hengelsportvereniging „Haarlem" Viering Koninginnedag op de Glip Aangehouden wegens diefstal BLOEMENDAAL Op 10 mei Gemeente herdenkt omgekomen ingezetenen Bijeenkomst van Reddingsbrigade Leerlingen voetballen tegen leerkrachten RIJWIELEN FA. E. DE GRAAFF Beurs van Amsterdam Beurs van New Vork In aanwezigheid van talrijke geno digden is maandagmiddag tijdens een buitengewone zitting in het gebouw van het Kantongerecht te Haarlem mr. E. M. J. Minderop geïnstalleerd als voorzitter van de Raad van Beroep voor de Sociale Verzekeringen en van het Ambtenarengerecht. Hij volgt mr. Verwer op, die enige tijd geleden be noemd werd tot voorzitter van de Cen trale Raad van Beroep te Utrecht. Mr. Minderop werd in zijn nieuwe functie 16 maart van dit jaar bij Koninklijk Besluit benoemd en 24 april beëdigd. Mr. dr. J. van Bruggen, de vice- voorzitter van de Raad van Beroep, gaf de nieuwe voorzitter de verzeke ring, dat hij bij het vervullen van zijn ambt kan rekenen op de toegewijde medewerking van allen, die aan de twee colleges verbonden zijn. Hij zei, dat mr. Minderop voor een eervolle, maar tevens moeilijke taak wordt ge plaatst. Moeilijk vooral, omdat de so ciale wetten, evenals de ambtenaren wet, tot de meest ingewikkelde delen van het positieve recht behoren. De wetten zijn in de loop van zestig jaar uitgegroeid tot een omvangrijk stelsel van wetgeving, dat met de uitvoerings besluiten duizenden artikelen omvat. Bovendien zijn er voortdurend wijzi gingen en uitbreidingen aan de orde. Daar komen de bilaterale regelingen van na 1945 nog bij, die tot stand ge komen zijn met de Benelux-partners, de landen van Europa en het Verenigd Koninkrijk. Het is te begrijpen, aldus mr. dr. Van Bruggen, dat het vervullen van een dergelijk ambt gestage studie van de jurisprudentie, die omvangrijk is, en van de publikaties, welke op het gebied van bet Arebidsrecht ver schijnen, eist. Mr. Minderop kon zich Het ligt in de bedoeling, dat maan dag 4 mei, 's middags om kwart over eenkomt op deshrwdlugkqjmfwypmrfd vier, de Haarlemse schooljeugd bij eenkomt op de fusilladeplaats nabij de kathedrale basiliek om de gevallenen uit de laatste wereldoorlog te herdenken. Het Comité „Nationale Herdenking", dat in verband hiermede een onder houd heeft gehad met de wethouder van onderwijs, rekent in deze op de mede- Werking van het onderwijzend perso neel. De kinderen zullen zich verzame- lene op het Emmaplein, vanwaar zij in stille tocht naar de fusiladeplaats trek ken. De korte plechtigheid, welke om tien voor vijf ten einde zal zijn, wordt Vocaal omlijst door de Koorschool van de Kathedrale Basiliek. Advertentie RIJKSSTRAATWEG 249 Haarlem-Noord Telefoon 57455 CINEMA PALACE: De gebroeders Karama- zov, 18 jaar; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. TRANS HALS: Eiland der liefde, ontraden. LIDO: De wildernis der samenleving, 18 j. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: Grafin Maritza, a. 1. T.m. wo. 2 en 8 uur. Do.: Mrs. Minniver, 14 jaar; 2 en 8 uur. REMBRANDT: Meisjes in uniform, 14 jaar: 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: Onderwater commando, a. 1.; 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De verduivelde waarheid, volw.; 2.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: Di. geen voorstelling. Wo. en do. alleen 's middags: Zeebonken, alle leeft.; 2.30 uur. Wo.- en do.-avond: Singing in the ram, alle leeft.; 8.15 uur. Woensdag 29 april Stadsschouwburg, 8 uur: Alberdingk Thijm met: Het huis aan het meer. Dinsdag 28 april Minerva, 8.15 uur: N. Ph. Orkest, m.m.v. Trudelies Leonhardt, piano. Beethoven-pro gramma. Woensdag 29 april Concertgebouw, 8 uur: Het Nederlands Ka merorkest o.l.v. Szymon Goldberg. Dinsdag 28 april Concertgebouw, 8 uur: Kon. Vereniging Oost en West. Lezing met films over Australië door J. J. van der Laan. Brinkmann, 10 uur: Jaarvergadering van Katholiek Vrouwengilde. Toneel Woensdag 29 april Ged Oude Gracht 29, 8 uur: Bijeenkomst Sint-Adelbertvereniging. Mgr. dr. J. A. E. ven Dodewaard over: „De verhouding tus- •en de bisschop en de gelovigen". BEVALLEN van een zoon; W. M. v. Koningsbrugge-Mathot; N. Luttik-van der Knaap; G. Bakker-Keeman; W. G. van der Velden-Leuven; J. H. M. Tel- van der Linden; H. Duivens-Spier; C. S. de Boorder-in 't Hout; J. W. H. v. Dan- sik-Oudolf; E. Lips-Timmers; J. Koop plans-Prins; W. C. J. van der Vlugt- «chraalA. Kimmel-van der Schaaf, J- A. Hulsebosch-van Luijcken; C. van der Klugt-Franken; D. C. Tromp-Koks. BEVALLEN van een dochter: H. Brinsen Geerlings-Muller; C. J. Molen- kanap-van der Meer; A. J. M. Heerens- ^eflang; R. van Uitert-de Vries. ONDERTROUWD: A. Moseier en I. ft. Mertens; F. M. Wassenberg en H. M. Kleene; A. G. Eliens en C. C. M. Koeleman: W. A. A. Brand en E. Atndts; W. van der Horst en R. Ver- ters**' Van eïl J. Wou- OVERLEDEN: A. A. Stringer-van «ouwelingen, 52 j., ter Haarstr.; G. Meper-van der Linden, 61 j., Pladella- str.; M. van Neste-van Beusekom, 84 3„ Brouwersstraat; A. Vallentgoed- Narwpne, 60 j., IJdjjk; E. T. La Feber, 61 Kamperlaan; C. A. Diependaal, 54 j., Kamperlaan; J. Buurman, 70 j., Kamperlaan; J. de Jong 56 j., Schoter- Ringel; T. Janus, 82 j„ Esschilderstr.; J. P. Meuleman, 81 j., Niv. v. d. Laan- «traat; W. Koster, 76 j„ Rozemarijn- *teeg; G. Bakker, 52 j., Hazepaterslaan. echter geschraagd weten door zijn lan ge ervaring als advocaat, die hem in staat stelt zich snel in moeilijke con flictsituaties in te werken. Zijn be kendheid met de in Haarlem gevestig de rechterlijke colleges, de balie en het provinciaal en gemeentelijk be stuur strekken hem tot voordeel. Aan het slot van zijn toespraak zei mr. dr. Van Bruggen te hopen, dat mr. Min derop er in zou slagen het recht te „bedienen" ten goede aan allen, die hun belangen aan de Raad van Be roep en het Ambtenarengerecht zullen voorleggen. In een dankwoord sprak mr. Min derop zijn bewondering uit voor de wijze raad, welke mr. dr. Van Brug gen hem gegeven had. Ook maakte hij gewag van zijn grote erkentelijkheid voor de steun en voorlichting,, die hp van de vice-voorzitter reeds ontvangen had. Het speet hem, dat hij afscheid had moeten nemen van de advocatuur, die hem in de loop der jaren zeer dier baar geworden was. Na de plechtige zitting was er ge legenheid de heer Minderop te com plimenteren met zp'n benoeming. Maandagavond werd in café-restau rant Brinkmann te Haarlem de jaarver gadering gehouden van de Nederlandse Vereniging voor Suikerzieken, afdeling Haarlem en omstreken. Het program ma omvatte de bestuursverkiezing, een voordracht over dieetzaken door me vrouw N. Haakman- van Thiel, diëtiste te Haarlem en een causerie door de heer N. Bloemendaal, secretaris der N.V.S. Als vertegenwoordigers van de afde ling Haarlem naar de Algemene Ver gadering van de N.V.S. in september zullen worden afgevaardigd de voorzit ter, de heer J. G. van Kregten en de secretaresse mevrouw G. van der Haak -Deuninck. Mevrouw Haakman toonde in haar uiteenzetting aan. het^ dieet voor suikerzieken in dezelfde lijn ligt ais het normale dieet. Datgene wat een diabeet ontzegd is mag geen volwaar dig voedsel heten. Zij wees erop, dat de verhouding in de cirkel van spijzen, welke voor diabeten zijn toegestaan, door medische voorlichting moet wor den bepaald. Om ook aan het dieet iets aantrekkelijks te geven, besprak zij een aantal recepten van smakelijke gerech ten. De heer N. Bloemendaal schetste in zpn causerie het werk van de N.V.S. als het behartigen van de belangen der diabetici. Zij wil dit onder meer doen dcor een verantwoorde voorlichting en door medische keuringen van de levens middelen welke voor de diabetici zijn bestemd. Verheugend is ook, dat de N.V.S. thans beschikt over het kinder huis „Bos en Duin" te Huis ter Heide, waar veel suikerzieke kinderen van zon en levensvreugde kunnen genieten. De burgemeester van Haarlem heeft de raadsleden voorgesteld de wethou derssalarissen te verhogen van 13.500 tot 16.200. Hp is van mening, dat de laatste salarisverhoging in feite onvoldoende was, maar dat daaraan destijds weinig te doen was. Nu is de financiële situatie verbeterd en Ged. Staten van Zuid-Holland hebben de ge meenteraden reeds aangespoord de wethouderssalarissen zonodig met 20 pet te verhogen. De burgemeester van Haarlem wijst er op, dat de wethouder in Haarlem minder salaris ontvangen dan in kleinere gemeenten met meer dan 100.000 inwoners. Zondag 14 juni wordt in het Haarlem se concertgebouw de vijfde jaarlijkse zangersdag van de Katholieke Arbei ders Beweging gehouden. De K.A.B.- koren uit alle delen des lands zullen er voor eikaar zingen en naar eikaars prestaties luisteren. Een jury, waarvan onder meer deel uit zullen maken de heren Herman Strategier en H. Ponten, zal de prestaties beoordelen. Er komen eenentwintig koren. De Zandvoortse politie trof in de duinen een onbeheerde bromfiets aan. Na onderzoek bleek dit vervoermiddel te Haarlem te zijn ontvreemd. De eigenaar is inmiddels weer in het be zit van zijn eigendom gesteld. Uit baldadigheid gooide een ll-jarige scholier een steen door de achterruit van een in de Tramstraat te Zand voort rijdende auto. De vader van de knaap zal de schade moeten vergoe- dCDoor de politie werd een inwoner van Badhoevedorp aangehouden die zonder rijbewijs een motorrijwiel bereed. Het motorrijwiel werd in beslag genomen. De jaarlijkse bloembollentocht van de Haarlemse wandelsportvereniging Jan Passtoors trok dit weekeinde twaalf honderd deelnemers naar de Princenhof, dat als startgebouw was ingericht. Wegens het bloemencorso werd zaterdag een ander parcours ge volgd dan zondag. De tweede dag werd er gewandeld door Heemstede, Benne- broek, Hillegom en Noordwijkerhout-de Zilk. De afstanden waren 10, 15 en 25 kilometer. Het aantal wandelaars was zaterdag 449 en zondag 750. Repectievelijk 127 en 283 wandelaars liepen de tocjt in dividueel; de overige 322 en 467 in groepsverband. Een uit de heren J. P. Weyburg, (oud commissaris van politie in Vel- sen), H. Pijnenburg (voorzitter wan delkring Alkmaar) en J. W. Schorf- haar (erelid van Jan Passtoors) be staande jury beoordeelde de groepen en deelde op beide dagen voor elk der parcoursen drie prijzen uit. Zij gingen naar groepen uit Leeuwarden, Stadska naal, Rotterdam en Amsterdam. De W.S.V. 't Spaarne uit Haarlem slaagde er in op de tien kilometer zaterdag de derde prijs te verwerven. De prijs voor en 283 wandelaars liepen de tocht in- chement van het Marine hospitaal in Overveen. Jan Passtoors organiseert in samen werking met politie en K.N.v.B.L.O. in Haarlem van 2 tot en met 5 juni de avondvierdaagse. Veertien dagen daar na wordt de avondvierdaagse van de N.W.B. gehouden. In Haarlem zal het op Hemelvaarts dag gonzen van de scooters. Dan wordt een concours d'élégance gehouden, dat georganiseerd wordt door de Vespa- club Haarlem. Hoeveel scooters er zul le- komen weten de organisatoren niet, omdat veel afhankelijk is van het weer op die dag. Wel staat vast, dat een groep Zweden in nationale kleder dracht luister aan het feest zal bijzet ten. Verder zijn uitnodigingen gestuurd 'aan Belgische en Duitse scooterrijders. De start vindt plaats op de Raaks, nadat de deelnemers in het Kreiage- huis aan de Leidsevaart te Haarlem door de organisatoren ontvangen zijn. Van de plannen van de deelnemers weten de Haarlemmers evenmin iets. Maar dat rekening moet worden ge houden met verrassingen staat als een paal boven water. Het is namelijk al de derde keer, dat de Haarlemse club een treffen van scooterrijders organi seert en de twee vorige keren is ge bleken, dat de meeste deelnemers met verrassende ideeën op de proppen kwa men. Om hun scooters hadden zij vlieg tuigrompen en casco's van kleine vis sersschepen gebouwd. De eerste maal werd zelfs de intocht van Vespasianus uitgebeeld. De tocht, die om half twee begint, gaat via Raaks, Gedempte Oude Gracht, Verwulft, Gedempte Oude Gracht, Spaarne, Damstraat, Groote Markt, Zijlstraat naar het eindpunt aan de Raaks. Er zullen nu geen be- hendigheidsproeven worden gehouden, zoals de twee vorige keren, toen de deelnemers elkaar in Zandvoort ont moetten. De deelnemers worden in het Krelagehuis door de Haarlemse Bloe menmeisjes onthaald, 's Middags is er een thé-dansant. De commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen heeft, maandag onder veel be langstelling in Wijk-aan-Zee het kli- nisch-regionaal revalidatie-centrum He liomare geopend. Revalidatie is geneeskunde van de hoogste orde, aldus de commissaris. Dit werk is voortgekomen uit diepe be wogenheid en verlangt teamwork en eindeloos geduld. Dan zal het belang rijke resultaten hebben. In zijn inleiding had dr. C. ten Horn, voorzitter van de stichting r.-k. Herstellingsoorden, erop gewezen, dat de onderbezetting in dit sanatorium voor gewrichtstuberculose de laatste jaren nog groter was dan in de sanatoria voor longtuberculose. Daar om werd besloten in de klinische reva lidatie, medisch zowel als sociaal, een nieuw werkterrein te zoeken. De stich ting werd voorbereid door een commis sie gevormd door dr. J. H. A. Gerlach, geneesheer-directeur van Heliomare, drs. P. E. H. A. Peeters, econ. direc teur van de Stichting r.-k. Herstellings oorden en architect Lou Peters. Binnen de bestaande ruimte van het sanato rium kon het moderne revalidatie-cen- trqm verwezenlijkt worden. Dr. J. Mens, inspecteur van de Volksgezond heid, die namens de minister van socia le zaken en volksgezondheid sprak, on derscheidde in de revalidatie het medi sche, maatschappelijke aspect en de on derwijs- en arbeids-aspecten. Samenwer king in deze, teamwork, kan resultaat doen bereiken. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, had tevoren de gebouwen van het revalidatie-centrum ingewijd. Het is thans definitief, dat het tradi tionele adspiranten voetbaltoernooi om de Nieuwe Haarlemsche Courant-beker op zondag 7 juni zal worden gehouden op het nieuwe sportpark van HBC aan de Cruquiusweg. De beker die voor de eerste maal werd gewonnen door Allian ce is op het ogenblik in handen van D.E.M. Het praktische deel van het onderwijs verkeersexamen in Bloemendaal zal worden gehouden in Overveen van maandag 11 tot en met vrijdag 15 mei. Dat is wegens het grote aantal leer lingen dit jaar voor het eerst een dag langer dan tot nu toe het geval was. Voor de geslaagden worden feestelijke bijeenkomsten gehouden op 18 en 19 juni in het parochiehuis „Domi". Advertentie Alle merken - dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr.181, Tel. 14444 De Haarlemse bloemenmeisjes zijn vanmorgen vroeg naar Parijs vertrok ken. Het vertrekpunt was bij de Hoofd wacht op de Grote Markt. In de vroege avond hoopte men in Parijs te arrive ren. Men blijft daar tot en met donder dag. Het bezoek wordt gebracht ter ge legenheid van de internationale flora- liatentoonstelling, die daar wordt ge houden. Vanavond nog zouden de meis jes bloemen aanbieden aan het publiek, dat in de Salie Gaveau komt luisteren naar een concert van de Nederlandse zangeres Aafje Heynis. Woensdagochtend zullen op de Place de l'Opéra de verkeersagenten en de voorbijgangers in de bloemetjes wor den gezet. Donderdag zullen de meisjes op de floraliatentoonstelling zijn. Op die dag zal de Nederlandse ambassadeur, mr. J. W. Beyen, een officieel bezoek aan de tentoonstelling brengen. B. en W. van Haarlem hebben ver schillende verkeersmaatregelen geno men. Met ingang van het tijdstip, dat de reorganisatie van de Dreef gereed komt, wordt de hoofdrijbaan van de Dreef tussen het Houtplein en het per ceel Oude Groenmarkt 22. Tenslotte hoofdrijbaan uitmondt, gesloten ver klaard voor rijwielen en onbespannen wagens in de richting noord- naar zuid. Het gedeelte van de Ventweg aan de westzijde van de Dreef tussen het Hout plein en het perceel Houtplein 16 wordt gesloten verklaard in de richting van zuid naar noord voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee. Voorts wordt een wachtverbod vast gesteld voor het gedeelte van de zuide lijke weghelft van de Oude Groenmarkt tussen de Warmoesstraat en het per ceel Oude Broenmarkt 22. Tenslotte wordt een wachtverbod vastgesteld voor de zuidelijke weghelft van de Baan tus sen de Kleine Houtweg en het perceel Baan 9. Zondag 3 mei zal in de school aan de Badhuisstraat de laatste instuif avond van dit seizoen door de Haar lemse Volksdans Federatie worden ge organiseerd. Advertentie Verrukkelijke koffie LUNCHROOM Grote Houtstraat 105, Telef. 18598. Na zijn overwinningen in de eerste en tweede rit van de voorjaarscompeti tie van „De Kampioen" heeft de Vijf- huizenaar Henk Buis nu ook de vijfde en tevens laatste rit in zijn voordeel beslist. Hij werd door deze derde zege ook definitief winnaar van de compe titie. Alleen Henk v.d. Geest had hem daar in de slotrit nog van kunnen weer houden. Maar de 'innaar van de eerste Haarlemse „Muggenronde" slaagde er niet in. In deze laatste competitierit, welke zondag in het „Van der Aartsportpark" werd gehouden, toonden Straver, Van der Geest, Buis en Bouma zich aan vankelijk bij de verschillende premie sprints het meest actief. Met nog vijf tien ronden (17 km) te rijden, pakte Buis de zaken nog serieuzer aan en ondernam een uitlooppoging. Deze slaagde volkomen. Zijn eenmaal ver worven voorsprong gaf hij niet meer prijs. Van der Geest, die nog gelijke kansen op de eindoverwinning had, was er in het peleton wel het meest door ver- De uitslag in de A- en B-klasse luidt: 1. H. Buis, de 65 km, in 1 uur 40 min 40 sec.; 2. E. Riethoff, 3. H. v.d. Geest, 4. B. Bogaard, 5. A. Straver. De uitslag in de C-klasse luidt: 1. Van Steyn, de 25 km in 40 min, 17 sec.; 2. Van der Horst, 3. Ramakers, 4. Kaam. Eindstand van de A- en B-klasse: 1. H. Buis met 22 punten; 2. H. v.d. Geest (20), 3. E. Riethoff (13), 4. C. Jansen (10), 5. M. Bouma (10). Eindstand van de C-klasse: 1. Van der Horst met 22 punten; 2. Kaam (17), 3. Ramakers (17), 4. Van Steyn (15), 5. Meure (9). Succes voor Geldermans Ab Geldermans heeft in Merelbeke (B) zijn eerste seizoenoverwinning be haald. De Bcverwijker zegevierde er over sterke Belgische onafhankelijken. Alleen Pollentier had Geldermans aan vankelijk in zijn zegerush kunnen weer staan, Maar toen Ab in de slotfase van de strijd een duwtje extra op de peda len gaf, moest ook deze Belg zich ge wonnen geven. Er werd in deze koers, waarvoor 91 onafhankelijk aan de start versche nen, ondanks de harde wind behoor lijk snel gefietst. Alle uitlooppogmgen, waarbij Pollentier en Geldermans zich reeds bedrijvig toonden, waren zodoen de tot mislukken gedoemd. Maar in de zesde ronde wisten de twee koersani- mators zich toch van het peleton te dis- tanciëren en ondanks verwoede tegen aanvallen van Gyssels, Salembier en Coeckaert gaven zij hun eenmaal ver worven voorsprong niet meer prijs. Criterium van Lisse Op Koninginnedag wordt in Lisse weer het traditionele wielercriterium gehouden. Het is zo langzamerhand een vast programma-onderdeel ge worden van de Lisser Oranjefeesten. En het belooft ook ditmaal weer een spannende strijd te worden, want er zullen vele bekende renners aan de start verschijnen. Onder de tachtig ingeschrevenen allen leden van het Haarlemse „De Kampioen", „De Bollenstreek" uit Lis se en het Amsterdamse „Olympia" bevinden zich namelijk de Amsterdam mers Schotman, De Haarlemmers Cor Bijster, Henk v.d. Geest en Cees Jan sen, de Vijfhuizer stayer Henk Buis, de Lisser favorieten Jan van Dijk en Siem v.d. Poll, Wim Janssen uit Noord- wijkerhout, de Sassenheimer Arie van Houwelingen en tal van andere streek- renners. Het parkoers, dat 4800 meter lang is en door de in bloei staande bol lenvelden voert, moet vijftien maal door de renners worden afgelegd. De start is om tien uur 's morgens achter het Lisser sportpark aan de Spekkeiaan. Een aantal deelnemers aan dit crite rium, zal 's middags op de sintelbaan van het sportpark in Lisse uitkomen in een afval- en een klassementswed strijd. Deze wedstrijden worden verre den tijdens de rust en na afloop van de voetbalwedstrijd Lisse-EDO. Vanmorgen om elf uur is de 60- jarige leidekker, de heer Langeveld, van het dak van de gereformeerde kerk aan de Kloppersingel te Haarlem gevallen, toen een haak van de lad der, waarop hij stond, door nog onbe kende oorzaak losschoot. De heer Lan geveld viel van tien meter hoog en was vrijwel op slag dood. Op verzoek van de stichting Bijzon dere Sociale Zorg en Maatschappelijk Buurtwerk Haarlem, stellen B. en W. van Haarlem de gemeenteraad voor om in het bad- en washuis aan de Wichersstraat de douchegelegenhcjd opnieuw uit te breiden. Evenals in 1956 is geschied, wil men nu weer twee wasboxen ombouwen tot drie douche cellen. De behoefte aan wasboxen wordt voort durend minder door het toenemend ge bruik van electrische wasmachines. De boxen worden hoogstens nog twee a drie maal per week gebruikt. Behalve de verbouwing van de wasboxen moe ten er ook voorzieningen worden ge troffen ter verkrijging van opbergruim ten voor toiletartikelen, opslag van ban ken en stalling van enige fietsen, terwijl het kantoortje geschikt moet worden gemaakt voor de badmeester. In totaal zal met dit alles een bedrag van 5500 gemoeid zijn, waarom B. en W. de raad vragen. De GGD heeft een nieuwe ziekenauto nodig. Een der thans in gebruik zijnde wagens dateert uit 1949 en biedt niet voldoende bedrijfszekerheid meer. Een nieuwe wagen kost in totaal 29.750, maar op de begroting was er slechts 25.000 voor uitgetrokken. Bovendien heeft de GGD nog een couveuse nodig. De thans in gebruik zijnde is niet vol doende verwarmd en biedt slechts plaats aan één baby. Hiervoor is een bedrag van 1250 nodig. B. en W. van Haarlem vragen derhalve de raad om een crediet van 6000. De heer C. Baars, chef van de te ken- en constructiebureau's der N.V. Werf Conrad en Stork Hijsch te Haar lem is morgen veertig jaar in dienst van die onderneming. Hij zal door de directie en de andere personeelsleden gehuldigd worden. In de namiddag, van vijf uur tot half zeven, recipieert de heer Baars in café-restaurant Boe- kenroode. Het zal de jubilaris, een be scheiden en innemende persoonlijkheid, een harde werker, die door allen ge waardeerd wordt, steilig niet aan be langstelling ontbreken. Het Haarlems Gemengd Koor zal vrijdagavond 8 mei in de Gemeentelij ke Concertzaal een buitengewoon con cert geven. Er wordt uitgevoerd „La Vita Nuova" van Wolff-Ferrari. Daar naast zal worden gegeven „Stabat Ma ter" van Pergolesi, echter niet zoals gebruikelijk door vrouwenkoor, maar gezongen door het Jeugdkoor „Inter- Nos". Als solisten werken mede: Come Bijster, sopraan; Annie Hermes, alt, Hans Wilbrink, bariton. De begeleiding berust bij het Noord hollands Philharmonisch Orkest, Em my van Eden, piano en Klaas Bolt, orgel. Het geheel staat onder leiding van Jan Booda. In gebouw „Cultura" werd weer een aan tal partijen gespeeld in de competitie van V.H.S. De schakers kwamen tot de volgende resultaten: Groep 1: G. B. v. d. VeldeJ. Blokker afgebr., R. van Dijk—F. A. Spin hoven 0—1, J. Nijman—P. Brommer afgebr., ir A. M. Schneiders—P. Brommer afgebr., mr. G. Snoeck Henkemans—H. A. v. d. Bo- gaardt remise. Groep 2: J. J. H. BauerP. Koeze 0—1. J. A. v. d. Steeg—S. W. v. d. Pei.jl 10, W. J. SaeijsP. Bottelier remise, J. A A Jonckb'IoedtP. C. Jorissen remise, W. Krijnen—P. J. Fris 1—0, H. P. Bruggink I. Marinus remise. J. HaanJ. C. Ander sen afgebr Groep 3: K. Nederkoorn—H. I. van Es 1—J. Schaap—F. E. Hijmans 1—0, J. Janzen—G. J. A. Wijdoogen 1—0, F. J. van Tongeren—J. van Teunenbroek afgebr. Groep 4: W. Geuzebroek jr.—F. C. Olie 01, Reymerink—H. D. G. Slenters 1—0, Fr. Hoek J Leenheer afgebr. De competitie wordt dinsdagavond 28 april voortgezet. op het Damrak met een bepaald soort in Amsterdam met een bepaald soort camera, die luttele minuten nadat de opname gemaakt is, een afdrukje hiervan aflevert. Twee van de eerste „slacht offers" van het zestal waren twee Jan tjes, die bereidwillig poseerden en als beloning hun foto kregen. SURSUM OP CONCOURS De mu ziekvereniging „Sursum" onder leiding van C. Fjjma en het tamboerkorps van deze vereniging onder leiding van W. A. van Roosmalen zullen op Hemel vaartsdag op concours gaan in Maars- sen. Zondag 3 mei zullen in het gebouw van de H.K.B. aan de Tempeliersstraat in Haarlem de jaarlijkse zaalkampi oenschappen gehouden worden van de schermschool C. A. F. van der Valk. Ongeveer tachtig schermsters en schermers zullen er aan deelnemen, verdeeld in juniores, dames- en heren- groepen. Er zal worden geschermd op floret en sabel. Ook staat een de monstratie electrische degenschermen op het programma. De wedstrijd zal om half elf 's morgens aanvangen. Daar St.-Thomas door omstandighe den van verdere deelneming aan het IJmond-damtournooi moest afzien, zijn de reeds door deze vereniging gespeel de wedstrijden geschrapt. De andere uitslagen waren: le ronde: V.K.D.-B. D.C. 11—9. K.N.C.-H.D.C. 2 10—10. 2e ronde: Sportief B.D.C. 911. D.C.IJ. 2- K.N.C. 119. 3e ronde: H DC.2B D.C. 10—10, V.K.D.-K.N.C 14—6. De persoonlijke resultaten uit de par tij V.K.D.-K.N.C. luidden: P. Hollen- berg-J. ter Haak 11, F. Visser-J. Leu- wenen (n.o.) 20, H. Rump-H. Ie No ble 11, 'A. Masteling-J. Djjkslag 11, G. Faay-V. Morseld 20, H. Sassen- A. v. Leuffen 02, R. Kok-L. Visser 20, D. Rump-H. Dienske 1—1, J. Lu- cas-A. v. Sabben 20, J. v. Rooden-A. Blom 20. Totaal 146. De opmerkelijkste feiten speelden zich af aan bord l en 10. In een uiterst moeilijke situatie zijn tegenstander had behalve een dam ook een sterkere stel ling, speelde Hollenberg zich door sub tiel spel, bekroond met een magnifie ke combinatie, naar remise. Van Roo- den maakte zich los uit een knellende omsingeling en bracht een zeer scherp eindspel op tafel, dat naar winst leid de. De ranglijst ziet er thans als volgt uit: gesp. pnt bordpnt 1 VKD 2 4 25 2 BDC 3 3 30 3 HDC 2 2 2 20 4 DCIJ 2 1 2 11 5 KNC 3 1 25 6 Sportief 10 9 Het grote jubileumtoernooi van de H.V.B. ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan begint donderdag (Koninginnedag). Hieraan nemen deel de amateur K.N.V.B.-clubs, de af delingselfta'llen en de junioren. Het is echter niet mogelijk gebleken het oorspron kelijk vastgestelde programma af te werken, omdat niet alle clubs over hun spelers kun nen beschikken. Het blijft nog de vraag of alle hieronder vermelde wedstrijden door gang kunnen vinden. Het programma luidt Groep IA: SchotenHBC, Zandvoortmeeu- wenDEM, VVBDe Kennemers. Groep IB: ADOKinheim, BeverwijkVSV 3, Bloe mendaalHaarlem 3, Onze GezellenTer rasvogels, RipperdaDIO, EDO 3Geel Wit, NASEHS. Groep II: DEM 3Beverwijk 2, Kennemers 2IEV, VogelenzangVan Nis pen, HBC 3RCH 5, BSMHeemstede, Rip perda 2—Spaarnestad, TYBB 2DCO, Al lianceTZB, SHSHalfweg, Bloemendaal 2 Schoten 3, DSKDSB, EDO 4VI. Vogels Junioren: EDO a—Velsen a, OG a—VSV a, Alliance aDSS a, HFC aZandvoortmeeu- wen a, TYBB a—RCH a, HBC a—Haarlem a, Kennemers aDEM a, Beverwijk aStorm vogels a. Competitieprogramma 30 april. IA: Spaarndam—WH 2 B: HFC 4—Hille gom 3. 2 CHFC 5—RCH 6, TYBB 3—VVB 3. 2D: DCO 3—DEM 4. 3B: HFC 6—EDO 6, Zandvoortmeeuwen 4Halfweg 2. 3C: EDO 7 —TYBB 4. 3D: DEM 5—VVB 5. 3E: EDO 8— TZB 2. 3F: Ripperda 5—DIOS 2. 3G: Bloe mendaal 5—HFC 9. 3H: DIOS 3—BSM 3 4A: Schoten 5—HBC 5. 4B: OG 4—Schoten 6 4C: NAS 4—DSOV 2. 4D: ADO 4—Wijk aan Zee 3. 4ETYBB 6—VI. Vogels 4. 4F: Scho ten 7DIO 5, SHS 3Terrasvogels 4. 4G BSM 4EHS 6. Zandvoortmeeuwen 7 DIO 6, Hoofdd. Boys 3—WD 3. 4K: Terras vogels 5DEM 8. 4L: Halfweg 5EHS 8. Junioren. 2B: OG b—TYBB b. 3A: HBC c —TYBB c. 3CDEM e—DEM c, DEM d— ADO b, IEV b—Renova b. 3E: TYBB d— TYBB e. Zaterdagavond hield de bridgeclub Spel en Vriendschap haar traditionele voorjaarsdrive. HBC wist na felle strijd de wisselbeker voor een jaar in zijn bezit te krijgen. Er waren onge veer 200 deelnemers. De uitslagen luiden: A-lijn: 1. He' ren Hollmann-Hunter; B-Hjn: 1. Heren Rijke; C-lijn: 1. B'am. Witmond; D- lijn: 1. Heren Viskil-Willemse; E-iijn: 1. Mevr. Kruiswijk-Hr. Spiele; F-lijn: 1. Dames Lueskern-van Item; G-lijn: 1. Dames Eijking-Verkroost; H-lijn: 1 Dames Breed-Draaijers; J-lijn: 1. fam, Faber. De wedstrijden in het afstandwer- pen van de hengelsportvereniging Haarlem, welke zondag op het strand te IJmuiden zijn gehouden, hebben de volgende resultaten opgeleverd: 1. P. E. Willemsen jr., 3 worpen 275.69 m (verste worp 92.92); 2. E. v. Beuse kom 264.36 (91.78); 3. P.v. d. Hurk 261.19 (90.53); 4. J. v. Everdingen jr. 259.17 (90.39); 5. W. v. Gunsteren 256.27 (90.25); 6. P. Bood 256.25 (90.25); 7. J. v. Everdingen sr. 247.40 (85.66). De heer Willemsen, voorzitter van de vereniging, kwam in het bezit van de beker. De band van de Amerikaanse lucht macht in Europa, gelegerd te Wiesba den, zal zijn tournee door Nederland beginnen met een concert op „De Keu kenhof" te Lisse. Dit concert, dat mor gen wordt gegeven, begint om 3 uur. De buurt en Speeltuinvereniging „De Glip" organiseert op Koninginnedag 's morgens kinderfeesten, die op het on bebouwde gedeelte van de Thorbecke- laan zullen worden gehouden, 's Avonds zal voor de kinderen een lampionop tocht worden georganiseerd. De Rijkspolitie te Hillegom heeft een 27-jarige fabrieksarbeider uit Benne- broek aangehouden, omdat hij verdacht werd van diefstallen ten nadele van zijn collega's. Zaterdag zou hij een portemonnee met geld hebben wegge haald. Nadat hij een bekentenis had afgelegd werd hij op vrije voeten ge steld. Zondag 10 mei om 12 uur heeft hij het monument achter de Hervormde Kerk te Bloemendaal de jaarlijkse plechtigheid van de kranslegging na mens het gemeentebestuur plaats, ter herdenking v£n de in de tweede we reldoorlog omgekomen ingezetenen on zer gemeente. Patrouilleren met motorboten, dat zal in de toekomst de beste beveiliging waarborgen van allen, die langs onze kust niet baden en zwemmen verpozing zoeken. De reddingsflotteurs zullen in de toekomst hun bruikbaarheid gaan ver liezen. De redding met haspellyn be hoort al lang tot het verleden. Dit zei maandagavond de heer G. Schuitema ker, voorzitter van de Bloemendaalse Reddingsbrigade, in zijn openingswoord van de voorjaarsledenvergadering m Bloemenheuvei. De voorzitter getuigde met veel vreugde van de medewerking, die steeds wordt ondervonden van het ge meentebestuur van Bloemendaal. De subsidie werd voor dit jaar verhoogd. De post bij Parnassia zal intensiever worden bezet en er zal een motorvlet worden gestationneerd. De andere twee vletten, waarvan een met buitenboord motor alsmede de reddingsflotteur Evaneha zullen van de post „de Ken tering" af worden gebruikt. In 1960 zal b(j deze strandpost waarschijnlijk een botenloods worden geplaatst om het va rend materieel te stallen. Er zal geen vlet bij de Zeemeeuwen worden gesta tionneerd. De voorzitter verklaarde dat beide verenigingen op hun eigen gebied moeten blijven werken. De Zeemeeuwen blijft een kampeervereniging; de briga de heeft de taak hulp te verlenen. Wel zullen nu ook Zandvoort reddingsstok- ken langs het strand gaat zetten de ten zuiden van de kop Zeeweg geplaat ste stokken naar noordelijker streken en met name langs het tentenkamp wor den geplaatst. De secretaris van de brigade, de heer B. J. Iking, bracht een jaarverslag uit. Ook de penningmeester, de heer L. Oostinga, kon een optimistisch geluid laten horen. Hij kon zijn boeken met een hoger batig saldo afsluiten dan vo rig jaar. De hoofdinstructeur de heer J. van der Pol, bracht het verslag van de technische commissie uit over het win terwerk. Er werden ruim zestig men sen geëxamineerd voor een der diplo ma's en brevetten van de K.N.B.R.D. en daarvoor slaagden achtenvijftig kan didaten. Op 17 mei begint de stranddienst In een 3 ploegenstelsel. Voor spoed-hulp- verlening werd een nieuwe alarm lijst opgesteld, waarbij het politie bureau in Overveen als centrale mel- dingspost functionneert. Het winterseizoen wordt zondag om twaalf uur in Stoop's bad besloten met een demonstratie met de autocabine van de K.N.B.R.D. De traditionele voetbalwedstrijd tus sen leerlingen van de drie in Bloemen- daal-dorp gevestigde scholen voor ulo en het onderwijzend personeel wordt ook dit jaar weer gehouden op Konin ginnedag. Om half een wordt de wed strijd gespeeld op het veld van de BVC „Bloemendaal" aan de Brederodelaan. Het leerkrachtenkorps bevat onderwij zers van openbare, bijzondere- en ka tholieke lagere scholen. Advertentie Koninginneweg 44, Tel. 13609 - 2 lijnen (Niet officiële koersen) 4% Ned. 1958 3% Ned. 1953 Staffel 1947 3% Ned 1956 3(4 Ned. 1948 3(4 Ned 1950 3(4 Ned 1954 3(4 Ned. 1955 D B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H.VA. Senembah-Mlj. AJC.U Berkel Patent Calvé-Delft Cert Deli MU Fokker v. Gelder Hoogovens Miiller Co. Philips Gem.bez Unilever Bllliton 2e Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Ltin K.L.M. Kon. Ned. Stoomb Mlj K.P.M. Ned. Stoomv. Mlj. v Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2(6 Amsterdam '56 2(6 Amsterdam '56 11 2(6 Rotterdam '57 Alb Heijn kl. obi. 4 Vorig opening Slot 28/4 102 102 9634 93^ 93 94H 90 Va 88% 91A 91% lllA 223% 89% 89 140% 140% 174% 307 302% 510 155.80 155.80 249 219% 463 303 599 596% 543e 541% 242 167.80 165 154% 152% 135.50 150 148% 149 247 137% 136 118 105% 93 99% 126% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper KX.M. Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand OU Ny Tidewater UA Steel Stemming: 24/4 6634 51(4 65% 83(6 49% 114(4 35% 45 58 71V, 44(4 86 68% 57% 53 26% 93% 27/4 65% 51(4 67V4 8276 50% 114 35Ub 46% 59% 71% 44% 85 68(4 58% 53(4 26% 94% nauw oriishoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5