„Busby-Babes" tonen tegen Feijenoord rijke talenten Visserszoon Dawson breekt hevig Rotterdams verzet Isl-I POLL-SCHORR (NED.) OOK KANSLOOS Matt Busby verlangt een ijzeren discipline Zege van Oranje s dames op Schotland nodeloos in groot gevaar: 1-0 Kampioensfeesten voor Sparta en Volendam Spectaculair duel in Rotterdam 7é 1 Klassementen Tulpenrallye Elfde Tulpenrallye Voor zoon en schoonzoon geen plaats in het team W ereld-hockey toernooi ENGELAND SUPERIEUR ALLES WIJST OP G.V.A.V. kan uitlopen op Sittardia I Spit, Spierpijn IP Hf Zaterdag motorraces in Assen Goedennacht Zuidafrikaan Zuma vliegt naar Heracles In eerste instantie WOENSDAG 29 APRIL 1959 PAGINA 13 g-U I m iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiimiHiiiiiMiiHiiHMiiiiiiiiiiiiiinin Resoluut plant doelman Gregg van Manchester United de vuist tegen de bal. Cor van der Gijp kreeg geen kans om ook deze aanval met een doelpunt af te ronden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiniiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiimiii (Van onze speciale verslaggever) Bobby Charlton, de meedogenloze schutter, Albert Quixall, Engelands duurste voetballer, Alec Dawson, de bonkige visserszoon uit Grimsby en de andere sterren van het vermaarde Bus- by-team, hebben dinsdagavond in het uitverkochte Rotterdamse stadion hun wereldnaam waar gemaakt. Zestigdui zend voetbalenthousiasten en de Neder landse televisiekijkers zagen een show, waarvan zij negentig minuten lang vol op genoten. Met drie briljante doelpun ten en een geweldige dosis strijdlust dwongen de sterren van Feyenoord hun dure gasten uit Manchester tot een krachtmeting op hoog niveau. Een lang durig ovationeel applaus was na afloop de beloning voor het snelle, doeltreffen de aanvalsspel, dat de „Mancunians" met 5-3 de overwinning bezorgde. In een zeer hoog tempo bewogen de Engelsen zich over de fel verlichte grasmat en bij iedere aanval dachten zij aan een schot. Vooral rechtsbuiten Dawson, no ta bene een invaller, was produktief en scoorde driemaal met zwiepende scho ten. Terwijl honderden enthousiaste En gelsen op de tribunes zich de kelen schor schreeuwden en enkele van hun landgenoten in cup-stijl achter een fraai verklede .Jolly Joker" over de gras mat stapten draafden even voor acht de Busby-babes het veld op, klaar voor de strijd, die voor hen erg succesvol be gon. Want nauwelijks was Feyenoord goed en wel ingespeeld of de razend snelle midvoor Dennis Violett strafte fouten van Walhout en Pieters Graaf land af en duwde de bal tegen het net. Deze snelle tegenslag ontmoedigde Feyenoord niet. De Rotterdammers zochten „geprikkeld" naar gaten in de Engelse afweer, die zij op links vonden. Daar draaide Coentje Moulijn onder groot enthousiasme van het publiek met onnavolgbare voetbewegingen rond back Cope en gaf de fraaiste voorzet ten. Voorlopig leverde dit echter niet meer op dan een ferme kopstoot van midvoor Meerman en een felle schui ver van Van der Gijp, die de Ierse na tionale doelman Harry Gregg bekwaam stopte. In de 25ste minuut was het echter raak. Fel sprintte van der Gijp op een verre pass uit zijn achterhoede en voor dat spil Foulkes begreep wat er ge beurde, vertrok van Van der Gijps rech tervoet een sublieme boogbal, die over Gregg heen tegen het net sloeg (1-1). Deze treffer inspireerde de Rot terdammers. Hun enorme geestdrift bracht de „Mancunians" even van de kook. De achterhoede veroorloofde zich slordigheden, wat tegen dit Feyenoord bijzonder gevaarlijk was. Dat bleek wel In de siste minuut, toen van der Gijp opnieuw een kans kreeg. Nu was het Moulijn, die'hem de bal toeschoof. Weer richtte de linksbinnen haarzuiver en weer suisde de bal onbereikbaar voor Gregg in de uiterste hoek van het doel (2-1). Deze sensatie had niemand verwacht. De Engelsen lieten direct merken, dat dit toch echt wel te gek was. Met lange, zuivere passes en met keiharde tackles en stevige body-checks braken zij het offensief van de Rotterdammers. Onder aanvoering van linksbinnen Charlton en zijn vleugelmaat Scanion be gon een ware belegering van het doel van Feyenoord. Met veel kunst en vlieg werk hielden de Rotterdammers stand tot kort voor rust. toen Dawson de bal met een keiharde schuiver langs de ge strekte vingertoppen van Pieters Graaf land joep (2-2). De verhoogde activiteit van de En gelsen werd onmiddellijk na rust voort gezet. Meesterlijke dribbles van Scan- Ion, verraderlijke „dreunen" van Charl ton en geraffineerde passes van Violett brachten Feyenoords verdediging in pa niek. Men verwaarloosde de dekking en daarvan profiteerde na vijf minuten de zwaargebouwde Dawson door een van de vuisten van Pieters Graafland terug springende bal ineens in te kogelen. Dawson voltooide zijn hattrick tien mi nuten later Feyenoord stortte in. De „Mancunians" drongen fel op. Een ge waagde sprong van Van Woerden bij een A ivertentie en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met De ritten om de nationale motor sportkampioenschappen op de weg zul len zaterdag a.s. om 2 uur op het cir cuit van Assen beginnen. De KNMV heeft een regeling ontworpen, waarbij de titelhouder zowel in de 125 cc, de 250 cc, de 350 cc als in de 500 cc klasse voor senioren aangewezen wordt aan de hand van de prestaties, behaald in de wedstrijden te Assen op 2 mei, Zandvoort op 10 mei, Tubbergen op 18 mei en Beek (Limburg) op 19 juli. De prestaties op een eventueel op 14 juni in Etten te houden wegrace zullen eveneens meetellen. Advertentie Slaapt U slecht dooi reumatiek, «pit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Toeal Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en daar door slaapt U heerlijk Toga) baat 1 Zuivert de nieren en ts onschadelttk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95. f 2.40 f 8.88. Na Luxemburg luidde hét algemeen klassement: 1. Riley-Bensted Smith (Eng.) 0-69; 2. Carlsson-Svensson (Zw.) 0-18; 3. Karrer- Foitek (Zwits.) 1-133;4. Schock-Holder (Did.) 1-131; 5. Orenius-Lindström (Zw.) 1-131; 6. Poll-Schorr (Ned.) 1-116; 7. Andersson-Karlsson (Zw.) 1-116; 8. Seigle-Morris-Steiner (Eng.) 1-68; 9. Gorris-Wiedouw (Ned.) 1-50; 10. Wall- work-Brooks (Eng.) 1-46; 11. Klinken- Socher (Did.) 1-42; 12. Procter-Mennell (Eng.) 1-21; 13. Jetten-Van Noordwtjk (Ned.) 1-0. Het klassement voor de damesprijs wordt aangevoerd door de Noorse com binatie Greta Molander-Helga Lundberg met 2 strafpunten en 117 winstpunten. De tweede plaats is voor de Britse equi pe Patricia Ozanne-Ann Kali (2-0). Werner Engel-memoriaal De toch al omvangrijke prijzenschat van de Tulpenrallye is uitgebreid met een zilveren wisselprjjs, geschonken door de weduwe van de Duitser Wer ner Engel. Zij heeft alle bekers die haar echtgenoot, die verleden jaar tijdens de Tulpenrailye-races op het circuit van Zandvoort verongelukte, in zijn succesvolle carrière heeft ver overd. laten omsmelten en daarvan is een prachtige zilveren schaal vervaar digd. Het organisatieqomité van de Tulpenrallye heeft nog niet besloten welke bestemming aan deze prijs zal worden gegeven. kogel van Charlton en de paal bi) een kopstoot van Goodwin voorkwamen nieu we treffers. Toch vonden de Rotterdam mers nog eenmaal de kracht om terug te komen. Bij een van hun uitvallen bracht Moulijn de na rust voor Meer man ingevallen Meijers in vrije positie en deze knalde na een fraaie dribbel langs back Carolan hoog in de hoek (3-4). Een blunder van spil Walhout stelde Violett in staat deze „brutali teit" snel af te straffen en de eindstand op 5-3 te bepalen. De Rotterdammers waren in dit bruisende duel echter zeer eervolle verliezers. iiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiuii Er bestaat een goede kans dat de Al melose semi-profclub Heracles nog een Zuidafrikaanse 'voetballer zal engage ren. Op aandringen ;an de Zuidafri kaanse spelers Dhlomo en Mokone is dinsdag Zuma uit Johannesburg ver trokken om zijn opwachting bij Hera cles te maken. Hij zal waarschijnlijk in de vriendschappelijke ontmoeting tegen de Duitse club Borussia (Dortmund) op 3 mei a.s. worden opgesteld. lllllllllllllimilllllllllllllllllUHIIHlllIllIIIIIIIIHIIIIIIIIIIHIHIlllIIIHIIIIH|llll|l|,|,IHII,,,,l,,l,|l,l|,,l,|,Inm|l,,l|ll!l,IH,ll|H|,HH| f (Van onze speciale verslaggever) „Ik heb tijdens de vlucht van Londen naar Amster dam geprobeerd niet aan München te denken, maar de herinneringen waren te sterk". De reizigersgod in zijn donkerblauwe blazer staart even peinzend voor zich uit. Dan wijken de sombere trekken van zijn gezicht en begint hij breeduit te lachen. Het ge sprek neemt onmiddellijk een andere wending. Matt Busby, de wereldberoem de manager van Manches ter United, praat niet êfaag over de dramati sche vliegramp, die hem 2eer dicht bi) de dood bracht. Zeker niet vlak na zlin eerste vliegtocht sinds die verschrikkelijke don derdag van 6 februari 1957. Hij ontwijkt onze ver dere vragen en begint te vertelien over de specta culaire wederopbouw van het Manchester-team. Het verhaal klinkt erg simpel, maar de werkelijkheid is lanH zo' dat men in Enge- Hor ?P.reekt van een won- Trafforrf't' allee" °P -Old Xinn in J et grauwe sta dion in de oude textiel stad, waar United het Enge I^dgemiddelde van 53.000 toeschouwers per wedstrvjd heeft, maar op alle plaatsen van Brit- tannië betekent de komst van de Busby-Babes een vol huis. ..Als Bushy blijft leven, zal Manchester United weer springlevend borden", zei een Engelse journalist kort na de vlieg ramp. Deze voorspelling is uitgekomen. Direct na zijn herstel nam Busby de taak van assistent-mana ger Jimmy Murphy over. Het verkopen van de door Murphy aangetrokken Er- ny Taylor en Stan Crow- ther was een van Busby's eerste daden. Beide spe lers hadden zich uitste kend aangepast en bleken zeer goede krachten, maar Busby kon ze niet februiken. De man, die in e omgang een aller beminnelijkste indruk maakt, is keihard. Hij is volkomen vertrouwd met de ijzeren mentaliteit van het Engelse voetbal, waarin geen plaats is voor sentimenten. Erny en Stan pasten niet in de plannen van Matt Busby en daarom gingen zij er uit. Jaren terug deed Bus by hetzelfde met zijn zoon Sandy en zijn schoonzoon Don Gibson. Ook voor hen was geen plaats in zijn Manchester United. Zij die bleven, waren jonge, talentvolle spelers, die goed konden en ook wil den luisteren en over een grote dosis discipline be schikten. „Ik doe alles voor hen en zjj doen alles voor mij," zejt Busby, en tevreden toont hij ons een krantenknipsel met de stand van de Engelse Lea gue erop. Manchester United troont achter kam pioen Wolverhampton Wanderers op de tweede plaats. „Een grote ver rassing", verklaart Bus by. ,,We hadden gerekend op een plaats in de mid denmoot. De jongens heb ben buitengewoon hun best gedaan. Ze zijn hard aan rusten toe". De sym pathieke Schot vertelt, dat het duel tegen Feyenoord de enige vriendschappe lijke wedstrijd is. Vanaf woensdag heeft Manches ter United vrijaf en mogen de spelers gaan en staan waar zij willen. Slechts Charlton, McGuinness en Bradley blijven in trai ning, omdat zij gekozen zijn voor het Engelse elf tal, dat een trip door Ame rika gaat maken. Drie na men van jonge, zeer be gaafde voetballers, eens ontdekt door de actieve scouts van Busby, die heel Engeland afzoeken naar jeugdige veelbelo vende talenten. Voor Matt Busby breken eindelijk eens een paar rustige da gen aan. Tijd voor zijn hobby: de golf sport en een vakantie naar Zwit serland met zijn vrouw Jean. Dit laatste min of meer op doktersvoor schrift, want helemaal de oude is Matt Busby nog niet. Extra inspanning vereist extra rust, hebben zijn dokters hem voorge houden. Ook Matt Busby kan goed luisteren. „Het is tijd voor mijn middag slaapje" en met een ge baar van verontschuldi ging verdwijnt de vader van de Babes in zijn ho telkamer. De Engelse equipe Riley-Bensted Smith Is de toekomstige winnaar van de elfde internationale Tulpenrallye. Die conclu sie hebben de experts al getrokken, toen de rijders nog volop strijd leverden in de Luxemburgse Ardennen. Het moet namelijk heel vreemd lopen, wanneer de Engelse ploeg zijn grote voorsprong nog wil verspelen. De Engelsen behoeven de races op het circuit van Zandvoort slechts uit te rijden om voor een jaar in het bezit te komen van de zilveren wisseltrofee. De Nederlanders Poll en Schorr ver loren hun leidende positie helaas in Linthal, op de Frans-Luxemburgse grens. Een minuut te laat meldde de wagen zich aan de tijdscontrole en daar door duikelde de equipe in het alge mene klassement naar de zesde plaats. Er zijn dus nog maar twee teams straf- puntloos, Riley-Bensted Smith en de Zweden Carlsson-Svensson. Het verschil in winstpunten is echter zo groot 68 tegen 18 punten dat de beslissing in feite al gevallen ls. Ook voor de rest van het klassement heeft de selectie zich verder voortgezet. De Britten Baker en Cameron werden in de nacht uitgeschakeld doordat zij tegen een rots reden. De Denen Ander sen en Torsoe raakten van e weg af en Van Weeze ibeek en Ter Meulen werden in de nacht uitgeschakeld. Het vreemdste avontuur overkwam de Nederlandse kampioen betrouwbaar- heidsritten, ir. Quant, die met Den Ouden reed. In Champagnolle werd de equipe dopr de politie vastgehouden, omdat hun wagen betrokken zou zijn geweest by een onbetekenend ver keersongeval. Quant en Den Ouden ont kenden ten stelligste iets met het onge val te maken te hebben. Het mocht allemaal niet baten. De equipe werd vastgehouden en pas na meer dan een uur op borgstortmg vrijgelaten. Toen was voor de Nederlanders het plezier er al lang af. Ze waren meer dan een uur te laat en dat schakelde hen uit voor verdere deelneming. Er zijn thans nog 108 wedstrijdequipes in de strijd. Hiervan hebben er, zoals gezegd, slechts 2 een blanco strafpuntenlijst. Het aan tal uitvallers in de wedstrijdklasse be draagt 44. Gemakkelijk dagtraject Zoals te verwachten was, hebben de rüders het gisteren op het dagtraject heel wat gemakkelijker gehad dan in de voorgaande nacht. Toch zorgden de bochtige wegen in de Franse Jura er voor, dat de strafpuntenregen wel ver minderde, doch stellig niet ophield. Toen de centrale post m Noordwijk, kort voor het vallen van de duisternis, dinsdagavond de balans ging opma ken, bleken van de 154 teams uit de wedstrijdklasse er nog 111 in de strijd te zijn, 43 combinaties hadden het ge vecht moeten staken. Intussen heeft Piet Nortier de be proefde karavaan in het tweede nacht traject een vrijwel onmogelijke opga ve besRaard. Toen Nortier dinsdagmid dag de Elzas had bereikt en de Ballon 'd'Alsace inspecteerde, begreep de wed strijdleider van de TulpenraUye dat hij op dit parcours de deelnemers in de nachtelijke uren geen klassements proef kon laten afleggen. De laaghan gende bewolking maakte het zicht bij zonder slecht. De zevende klassements proef moest vervallen. Later kwam er nog een meevaller voor de dapperen die de strijd tegen de elementen en de, slaap voortzetten. Ook de proef op het circuit van Franchorchamps in België moest worden geschrapt omdat de autoriteiten daarvoor geen toe stemming hadden gegeven. Zoals gezegd, de rallye is zwaar deze keer. Zelfs veel bekende rijders hebben het niet kunnen bolwerken. Zo betekende Balsièges het einde van het rallyeavontuur voor de Neder- landse equipe De Vogel-Boots. Am per 25 km verdre te St.-Enimie moesten ook Coenen-Butter wegens Een Nederlandse aanval op het Schotse doel tijdens de dinsdagmiddag in Amstelveen gespeelde dameshockey-wedstrijd NederlandSchotland in het raam van het wereldtoernooi. de lichamelijke conditie op een in het oog springende wijze superieur zijn aan alle teams, die aan het toernooi deel nemen, kregen bepaald niet de kans om te spelen zoals ze wilden. Desondanks slaagde middenvoor Cynthia Vincent er tot driemaal toe in haar schutters- kwaliteiten te tonen. Reeds in de derde minuut schoot ze voor de eerste keer raak. Vier minuten na de hervatting scoorde ze andermaal en zeventien mi nuten voor het einde maakte ze reso luut en beheerst een schitterend staal tje hockey van linksbinnen Vera Chap man af met een onhoudbaar doelpunt. Door die overwinning nam Engeland de eerste plaats in groep C over van de Westduitse meisjes, die hun twee voorgaande ontmoetingen in duidelij ke overwinningen omgezet hadden. In de derde groep is de situatie bepaald onoverzichtelijk geworden door de overwinning van België op Nieuw-Zeeland en het verrassende geljjke spel van Wales tegen Frank rijk. Zuid-Afrika heeft nu in theorie de beste kansen. Veel zal achter af hangen van de resultaten van de wedstrijden van Nieuw-Zeeland: don derdag tegen Wales en zaterdag te gen Zuid-Afrika. pech de strijd staken. Kort voor Grenoble beschadigde voorts een springende steen het carter van wagen van Tak en Swaab. De Ne- beschadigde voorts een o agt derlandse combinatie met 9 straf punten bescheiden geklasseerd werd hierdoor uitgeschakeld. Ook het Zweedse echtpaar Carstedt en de Nederlanders prof. dr. van Lamme renTh. W, J. van LammerenJ. C. Zomer vonden bi) Grenoble hun Waterloo. Deze combinatie van twee foto's, ge maakt tijdens de openingswedstrijden op de Ulriksdal-baan by Stockholm, laat zien hoe een vel, welke zich aanvanke lijk lelijk laat aanzien, toch nog wel goed kan aflopen. Op de bovenste foto maakt jockey Scholz met het paard Furisi een lelijke duikeling. (Van onze sportredacteur) Zo'n vijfentwintighonderd Amster damse scholleren hebben gisteren In het Wagener-stadlon te Amstelveen met een handjevol ouderen kunnen vaststel len, dat het Nederlandse dames-ho ckeyteam in zijn derde wedstrijd in het wereldtoernooi door het oog van de naald gekropen ls. Nederland won de wedstrijd tegen de Schotse dames met 10, waardoor het zich ongeslagen aan het hoofd van de ranglijst van groep A handhaafde. Een redding-op-de-doellijn van doelvroüwe Jo Jurrissen in de al lerlaatste minuut was echter nodig om de kansen op een plaats In de hoofd groep van het eindtoernooi in tact te houden. Veel overtuigender was de ze ge van de Engelse dames op het tot nu toe uitstekend voor de dag geko men West-Duitsland. Een overwinning, die het Engelse team vrijwel definitief in de finale-groep bracht. Of Nederland het zo ver zal brengen, zal afhangen van het resultaat van de wedstrijd te gen Australië, welke voor zaterdag op het programma staat. De overwinning met 1—0 was be paald geen zuivere weergave van de krachtsverhoudingen in het veld tussen de teams van Nederland en Schotland. Een groot deel van de eerste helft en vrijwel de gehele tweede helft zijn de Nederlandse dames in de aanval ge weest. Desondanks echter heeft de Schotse doelverdedigster even weinig te doen gehad als haar Nederlandse collega Jo Jurrissen. Een treffender bewijs van gebrek aan stootkracht in de Nederlandse voorhoede kon moeilijk geleverd worden. Het binnentrio van die aanvalslinie Laura Dekker, Maai- k. Weijtens en Ans Rouwenhorst mis te alle slagvaardigheid om te profite ren van het voortreffelijke werk van dé vleugelspeelsters Trix Nillesén en Mariët Vigeleyn. Met het binnentrio stel de eigenlijk ook de middenlinie teleur. Spil Laura Muller was bepaald geen dominerende figuur op het middenveld. Haar steun aan de voorhoede was on voldoende. betgeen trouwens ook het geval was bij linkshalf Thea Glasz. Aan al die factoren moet dan ook geweten worden, dat het vrijwel constante Ne derlandse offensief slechts één doelpunt opleverde. Die treffer kwam twee mi nuten voor de rust na een indrukwek kende rush van Trix Nillesen, gevolgd door een goede voorzet, die door rechts buiten Mariët Vigeleyn ineens inge schoten werd. De Schotse doelverdedig ster Mary Laskie kon de bal slechts ge deeltelijk stoppen en toen was het voor de attent meegekomen Maaike Weijtens een kleine moeite om te scoren. Dat zelfs een reeks strafcorners voor de Nederlandse dames niet vol doende was om de score op te voeren, omdat de bal uit die hoekslagen slecht werd aangegeven en behan deld. was een van de teleurstellingen, die een overigens niet onaantrekke lijke tweede helft opleverde Waarom de speelster met de beste sticktech niek. rechtsachter Bea Terlingen, bij de strafcorners niet in actie gebracht werd. was dan ook een raadsel. Hoe het ook zij, het nonchalant omsprin gen met de scoringskansen had bijna desastreuze gevolgen. Want, toen de verdediging van het Oranjeteam in de laatste minuut een aaneenschake ling van fouten maakte en de Schotse middenvoor Jeannette Nicholson al leen op het Nederlandse doe), kon af stormen moest Jo Jurrissen een van haar befaamde koelbloedige reddin gen ten beste geven om de overwin ning te consolideren. Trots ondanks nederlaag Trots als een pauw waren eerder op de middag de dappere Duitse dames het hoofd veld van het Wagener-stadion afgestapt. Zij hadden weliswaar van Engeland met 30 verloren, maar die nederlaag tegen het nog steeds sterkste dames-hockeyteam ter wereld was bij zonder eervol. Me» hun enthousiasme en ook door hun van kwaliteit niet ge speende tegenstand bohhen de Duitse meisjes het Engelse team tange tlid waardig partij gegeven. De Engelse dames, die niet alleen in techniek en spelopvatting, mnnr ook op het stuk van Uitslagen en standen De uitslagen van gisteren en de stan den luiden nu: Groep A: NederlandSchotland 10. Ier landCanada 40. Nederland 3 3 0 0 6 40 Australië 2 2 0 0 4 61 Ierland 3 1 0 2 2 56 Schotland 2 0 0 2 0 0—3 Canada 2 0 0 2 0 05 Groep B: België—Nieuw-Zeeland 1—0, Wa les—Frankrijk 1—1. België 3 2 0 1 4 4—1 Zuid-Afrika 2 110 3 1—0 Nieuw-Zeeland 2 10 12 31 Wales 2 0 2 0 2 1—1 Frankrijk 3 0 1 2 1 1—T Groep C: Engeland—Duitsland 30, Ar gentiniëZwitserland 20. Engeland 2 2 0 0 4 7—1 Duitsland 3 2 0 1 4 73 Ver. Staten 2 10 12 75 Argentinië 3 1 0 2 2 3-10 Zwitserland 2 0 0 2 0 09 (Van onze sportredactie) Dat Sparta zondag en dan nog wel voor het eerst in dit seizoen op eigen terrein zal falen, ligt bepaald niet voor de hand. Dat daarentegen Rapid JC wel eens weer niet tot een overwinning komt, mag wel tot de reële mogelijk heden van het edele voetbalspel in de Ere Divisie gerekend worden. Des wege voorspellen wij voor aanstaande zondag, dat vermoedelijk een uitbundig hossende schare zondagmiddag om streeks kwart voor vier de grasmat van Spangen» Kasteel opstormt en elf Spar tanen op de schouders tilt. Met andere woorden: dat Sparta zondag voor het eerst in de historie van het betaalde voetbal kampioen van Nederland wordt, is zeer waarschijnlijk. Daarmee zal de competitie in de Ere Divisie uit zijn. Dan is, zo nemen wij aan, de laatste beslissing gevallen. NOAD staat morgen Koninginnedag na melijk voor de zware opgave om van VW te moeten winnen, wil het het uit spreken van het degradatie-vonnis nog even uitstellen. Zo het vonnis echter niet voltrokken wordt, dan zal zulks zondag zeker geschieden. Wij nemen namelijk niet aan, dat Willem II in de prestigestrjjd, die een derby nu een maal is, meer dan één punt zal verlie zen. Sparta speelt de voor de titel ver- oedeHjk beslissende wedstrijd tegen ADO, waarvan in het Haagse Zuider- Van de wedstrijden, die zondag in het betaalde voetbal gespeeld worden, luiden de uitslagen var het eerste treffen in dit seizoen: Ere-Divisie; DWS-APSV 22, ADOSparta 16, NACFortuna 01, Rapid JCElinkwijk 21, NOAD—Willem II 1—2, DOS—Ajax 5—3, Blauw Wit—VW 5—2, Ensche de— SHS 5—0, Feijenoord—MVV 3-1. Eerste Divisie A: Wageningen Fortuna VI. 53, DFCDe Graaf schap 11, HelmondHaarlem 20, VolendamLimburgia 11, Leeu wardenSW 41, ZFCAlkmaar 2—2, BW-VSV 2-12, Eindhoven— AGOW 24. B: ExcelsiorRigters- bleek 11, StormvogelsVolewij- ckers 41. VitesseGVAV 2—3 (voorl.), HVC—RBC 2—1, RCH— Helmondia 22, SittardiaKFC 4-0. Tweede Divisie A: LongaONA 3—2, Hilversum—DHC 0-C DOSKO— Wilhelmina 3—3, EDO—Zeist 2—4, De ValkDe Baronie 22, UVS't Gooi 2—2. XerxesEB'ill 1—1. B: OosterparkersOldenzaal 01, PEC- Ensch. Boys 05. NEC -~wolse Boys 30, Go AheadTubantia 43. Zwar- temeerHeerenveen 31. park eerder in het seizoen met niet minder dan 6-1 gewonnen werd. Er is dus geen enkele reden om aan een triomf der Spartanen te twijfelen. Ra pid JC gaat naar Elinkwijk, dat onge twijfeld geprikkeld zal zijn door de me dedeling van de Curagaose voetbal bond, waarin gezegd wordt, dat de re sultaten van de Utrechtse club in de competitie niet aantrekkelijk genoeg zijn voor een trip naar Willemstad. Bovendien is men bij Rapids niet zo schotvaardige voorhoede nooit zeker van succes, zeker niet als mannen als Humphrey Mijnals en Kraak overwon nen moeten worden. Nog een kampioensfeest ligt zondag in het verschiet. Volendam gaat naar Limburgia en moet uit de mijnstreek toch minstens dat ene puntje halen om niet meer afhankelijk te zijn van het geen Leeuwarden wellicht andermaal van zins is te doen in enkele laatste minuten. Het staat overigens nog hele maal niet vast, dat Leeuwarden zondag beide punten verovert in Schiedam. SVV is en blijft een lastige tegenstan der. Als Leeuwarden niet verder komt dan een gelijk spel mag een mogelijk nerveus Volenlam van Limburgia ver liezen en naderhand toch feest vieren. Aannemend, dat GVAV zich morgen in Arnhem niet andermaal laat over rompelen en in de zeven minuten welke tegen Vitesse overgespeeld moeten worden de voorsprong van 3-2 consoli deert, wagen wij de volgende progno se: GVAV neemt zondag de leiding in de Eerste Divisie B van Sittardia over en heeft dan een voorsprong van één punt. Die voorspelling is gebaseerd op het feit, dat wij van GVAV andermaal een overwinning op Vitesse verwachten nu na negentig minuten spelen in het Groninger Oosterpark en dat wij KFC in staat achten om voor de zo veelste keer in dit seizoen als.stunt team te fungeren. KFC speelt namelijk thuis tegen Sittardia. Of Stormvogels nog kanshebber blijft in de wel zeer spannende slotfase van de kampioens- strijd hangt voor een groot deel af van het feit of de Volewijckers al of niet voortgaat met het herstel, dat de laatste weken ts ingetreden. Na dan nog de degradatie van Haar lem uit de Eerste Divisie te hebben aangekondigd, willen wij u tot slot ad viseren het formulier van de voetbal pool als volgt in te vullen, daarbij overigens beseffend u wellicht op een dwaalspoor gebracht te hebben: PSV- DWS A I, Sparta-ADO 1, Fortuna-NAC 3, Ellnkwijk-Rapid JC 3. Willem II- NOAD 1, Ajax-DOS 3. VVV-Blauw Wit 3, SHS-Enschede 3, MVV-Feijenoord 1, SW-Leeuwarden 3, AGOVV-Eindhoven 1, KFC—Sittardia 3, GVAV-Vitesse 1. DHC-Hilversum 1, 't Gooi-UVS 1.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 13