Gecompenseerde huurverhoging van 25 procent per 1 april 1960 Zullen de premies voor particuliere bouw worden gehalveerd? NIEUW ADVIES OVER DE HUURBLOKKERING Kritiek op Y.S. Melk wordt 3 cent duurder Verset van socialisten Monnerville tweede man van Frankrijk ADVIES SOCIAAL ECONOMISCHE RAAD Eenstemmigheid in Warschau Lintjesregen MONTGOMERY IN MOSKOU Geen recht op leidende positie Vermist Brits toestel gevonden IïW'MORR Weduwen- en wezenwet afge kondigd Dr. Drees bij de Koningin Middelhuis betreurt de verdeeldheid K.A.B. zal zich uit voerig beraden Couve de Murville sceptisch gestemd t.a.v. Genève99 Eindelijk Met weer WOENSDAG 29 APRIL 1959 83ste JAARGANG No. 30201 De SER is van mening. dat de bestaande huren per I april 1060 in beginsel met 25 pet moeten wor den verhoogd, welke verhoging ge heel in de Ionen moet worden ge compenseerd. Dit percentage moet Worden beschouwd als een landelijk gemiddelde waarbij eventueel gedif ferentieerd zou kunnen worden naar gemeenteklassen. Daarover bestaat echter nog geen duidelijke mening. Alleen Duits vredes verdrag en kwestie- Berlijn aan de orde Vrijdag 1 mei dispensatie van hel onthoudings gebod Pantsjen Lama gaat niet naar Indië Wrak waargenomen in Turks gebergte Allen Pulles: Toestand in Irak zeer gevaarlijk mm-MM S "ie/ore ijou Atij/\ Suède damesjasjes in kleuren Kouder overdag SOLEX DE LEXE Off. Dealer: J. 1. VAN KOOTEN Kabinetsformatie Gehele P.v.d.A.-fractie morgen bijeen S.E.R.-advies Koninginnedag 90 forensentreinen rijden niet Herkozen als Senaatsvoorzitter K3 dè verf In verband met de .verjaar dag van H. M. de Koningin zal ons blad morgen niet ver schijnen. DE DIRECTIE. Sunny Seat de stoel om lekker lui te luieren! BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon! Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red IJmuldem leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W Boerrigter en Mr. WAM. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v, RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter* toogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, t 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor kladiten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 De voorgestelde verhoging moet gel den: a. voor woningen gebouwd in de pe riode van 1918 tot en met 1945; b. voor de woningwetwoningen ge bouwd in de periode van 1945 tot en met 1956, voor zover er van kan wor den uitgegaan, dat bij de huurverho ging van 1957 het huurpeil van de voor oorlogse en van de tot ultimo 1956 ge reed gekomen na-oorlogse woningwet woningen in het algemeen gelijk is getrokken, rekening houdend met kwa liteitsverschillen c. voor premiewoningen uit de perio de 1945 tot en met 1956. Later gebouw de premiewoningen moeten maximaal °P het niveau van vergelijkbare premie woningen van voor die datum worden gebracht. De Raad meent, dat de huren van Woningwetwoningen, voltooid in de pe- viode van 1957 tot en met 1959, welke in "et algemeen op een hoger niveau lig- .-!!■ slechts moeten worden verhoogd indien de huidige vraaghuren beneden net niveau zouden komen te liggen van de huren van vergelijkbare woningen van voor 1957 nadat daarop de voorge stelde huurverhoging zal zijn toege past. Verder moet de huurverhoging ook niet zonder meer worden doorge voerd voor woningen welke vóór 1918 gebouwd zijn. De kwaliteit van deze wo ningen is over het algemeen zodanig, dat het evenwichtshuurpeii hier reeds is bereikt. Van deze categorie moeten in ieder geval worden uitgeschakeld de woningen welke niet aan bepaalde ob jectieve criteria voldoen waarbij de verhuurder echter een beroepsmogeliik- heid moet krijgen benevens de wo ningen welke beneden een bepaald, niet bader aangeduid, huurniveau liggen. Enkele leden hebben tegen dit laatste voorstel verzet aangetekend, daar zij het genoemde criterium op billijkheidsgronden niet kunnen aan-, vaarden. De redenen waarom de overheid de huren wilde verhogen waren tweëerlei: öe subsidielasten werden voor het bud get te zwaar en de afstand tussen de rendabele huren en de bestaande vraag huren is nog te groot. De Raad heeft het gehele probleem nog niet kunnen bekijken en beperkt zich daarom tot de bovengenoemde, eerste, stap. Zo spoedig mogelijk zal een afzonderlijk advies over de huren worden afgele verd. Hoewel de Raad eenstemmig is over deze eerste stap is er toch verdeeldheid "ver de doorvoering. De kleinst moge lijke meerderheid van de Raad 22 Van de 13 aanwezige leden meent namelijk, dat een huurverhoging niet aanvaardbaar is zolang voor de werk nemers de gevolgen van de bestedings beperking niet zijn opgeheven. Verder *s de Raad nog niet in staat geweest Jj'eh uit te spreken over de bestemming, d>e aan de huurverhogingen moet worden gegeven. Moet men voortgaan met de blokkeringsregeling zoals die in 1957 is opgezet, of moet men een geheel andere weg inslaan? De Raad wil op korte termijn over dit onderwerp een nader advies uitbrengen. In dat komende advies zal de Raad ook aandacht besteden aan de manier waarop de bouwkosten kunnen worden verlaagd. Reeds nu zegt de Raad dat men daartoe voortaan scherper moet letten op een dreigende overspanning van de bouwmarkt, door niet meer te bouwen dan met de capaciteit overeen stemt. Misschien kan er ook wat met de omzetbelasting worden gedaan, ter wijl de minister van Economische Za ken een onderzoek moet instellen naar concurrentiebeperkende gedragingen in de t "iwmaterialensector. Verlaging der subsidies Om het overheidsbudget te ontlasten en de bouwkosten te verlagen acht de Raad het gewenst tot verlaging van de subsidies voor nieuw te bouwen wo ningen over te gaan. De huurverho ging met 25 pet. maakt nu reeds een verlaging van de subsidies voor wo ningwetwoningen van 350 tot 250 gul den, een verlaging van 100 gulden dus, mogelijk. Gezien deze mogelijke ver laging, waarvan men de uitwerking overigens aan deskundigen wit overla ten, meent de Raad dat ook de pre mie voor de particuliere bouw zou kun nen worden gehalveerd, zodat zij nog slechts 2500 gulden zou bedragen. Een aantal leden meent echter, dat men de vaststelling van de premiehoogte geheel aan de betrokken minister moet overlaten. Deze leden vrezen, dat een premie-halvering de bouw van wonin gen voor middenstanders en geschool de arbeiders zal doen teruglopen. (Voor een uitvoerig uittreksel uit het SER-advies waarbij vooral de ver schillende meningen naar voren ko men verwijzen wij naar pagina Een beschouwing over het advies treft men elders in dit nummer aan. De landen van het Pact van War schau hebben eenstemmig hun steun betuigd aan de Russische voorstellen voor een vredesverdrag met Duitsland en de beëindiging van ,,het bezettings bewind in West-Berlijn". Dit wordt gezegd in 'n communiqué, dat aan het einde van de conferentie van de mi nisters van buitenlandse zaken der aan gesloten landen in de Poolse hoofd stad werd uitgegeven. Het overleg werd bijgewoond door een onderminis ter van buitenlandse zaken van com munistisch China. De ministers veroordelen de aanwe zigheid van Amerikaanse atoom- en raketbases in Europese NATO-landen en de plannen om aan de Westduitse strijdkrachten raketten en kernwapens te verstrekken en Westduitse wapen depots 'n de naburige landen te ves tigen. Zij verklaren zich voorts tegenstan der van de opvatting, dat de regeling van de „dringende vraagstukken" be treffende een vredesverdrag moet worden verbonden aan een hereniging van de twee delen van Duitsland. Deze laatste kwestie wordt een vraagstuk van binnenlandse aard genoemd, dat slechts door een toenadering tussen de Oostduitsers en de Westduitsers kan worden opgelost. Ook willen de Oosteuropese ministers nief, dat de vraagstukken betreffende het vredesverdrag en de kwestie-Ber- liin worden gekoppeld aan het pro bleem van de Europese veiligheid, daar deze vraagstukken op zichzelf al ge compliceerd genoeg zijn. Tenslotte zijn de ministers van oor deel, dat Polen en Tsjechoslo wakije zowel aan de ministersconferentie, die op 11 mei te Genève begint, als aan de topconferentie moeten deelnemen. Bij decreet van de Vaticaanse con gregatie van het concilie is voor vrijdag 1 mei aanstaande, de dag waarop het feest van „Sint Jozef de werkman" wordt gevierd, voor de gehele wereld dispensatie van het onthoudingsgebod verleend. De pro-communistische Pahtsjen Lama heeft het aanbod van premier Nehroe om naar Indië te komen voor een gesprek over de kwestie-Tibet afgeslagen, zo meldt radio- Peking. Op de slotvergadering van het Chi nese volkscongres had de Pantsjen Lama verklaard, dat deze kwestie „slechts in China of Tibet kan worden opgelost en in geen geval op vreemde bodem", aldus meldt AFP Elders in dit nummer treft u de na men aan van al degene., die ter ge legenheid van de ve iaardag van Koningin Juliana zijn onderscheiden. Bent u er ook bij? Gelukgewenst dan! De leerlingen van de Zweedse middelbare scholen hebben, na een wekenlange propagandastrijd, een stemming gehouden over de vraag of zij in het vervolg slechts vijf dagen per week naar school zouden gaan, of, zoals tot op heden, zes dagen De voorstanders van de zes dagen per week hebben een overtuigende overwinning behaald. De foto geeft een beeld van de stemming in Stockholm. De SER meent dat een geleidelijke ^chaffing van de consumentensub- s'die op melk van 3 cent per liter «eWenst is. Dit moet gebeuren door j.® huidige melkprijs van 37 cent per ni^ 'n etappes te verbogen, telkens een cent. De eerste verboging Roeten zijn 1 oktober 1950, de tobZ C '960 en de derde 1 ok- ^•beten zijn 1 oktober 1959, de er I960. Door deze maatregel Jgen [j0g(en van levensonder- 9 eri de Raad acht daarvoor een rnOensatie nodig in de vorm van Ver"Oging van de kinderbijslag U' Pr'n8- Deze moet per 1 juli 1959 verb Cjn' Pef k'n(^ per wor<len rein" aantual ,eden van de Raad - leden van het N.V.V.. naar men m g aannemen - meent, dat de melk- met moet worden verhoogd. Zij menen, dat dit budgettair niet nood takel;* is aangezien de lasten van «e overheid reeds verlicht worden «oor de verlaging van de subsidies voor de woningbouw. Daarnaast voe ren zij aan, dat een hogere melk prijs uit overwegingen van volksge zondheid geen aanbeveling verdient. Zij vinden het daarom voorshands ongewenst tot deze maatregel over te gaan. Bij haar adviesaanvrage heeft de re gering te kennen gegeven, dat zij wil de overgaan tot een subsidieverlaging van honderd miljoen gulden. Daarbij baseerde zij zich op een consumenten subsidie van 6,45 cent per liter. De Raad heeft echter uitgemaakt, dat de ze berekeningswijze onjuist is, daar 2,5 cent van dit bedrag eigenlijk be staan uil een subsidie voor de boeren, welke zich slechts door de gangbare berekeningsmethode uit als een consu mentensubsidie. Verder heeft de Raad nog voorgesteld, een wijziging te bren gen in de ingewikkelde waarderings methoden die in de melksector worden gehanteerd. Op die wijze knabbelt hfl nogmaals een cent van het oorspron kelijke bedrag van 6,45 cent af, zodat tenslotte nog slechts over een consu mentensubsidie van 3 cent geadviseerd behoefde te worden Enige leden kun nen zich met de retenxundige inter pretatie van de SER echter niet ver enigen. Een RAF-toestel heeft het wrak van het sedert vorige week donderdag ver miste Britse vrachtvliegtuig van het type Tudor, dat geheime uitrusting voor een Australische raketbasis aan boord had. op een 4200 meter hoge bergpiek noordelijk van het Wanmeer in Turkije ontdekt. Dit grote Turkse meer lag op de route van het toestel naar Tehe ran. Het toestel had 12 man aan boord. Enkele dagen geleden heeft Engeland nog inlichtingen gevraagd aan de Sov jet-Unie, maar de Russen antwoprdden van niets te weten. De route liep op 160 km. van de Russische grens. Volgens senator Fulbright, de voor zitter van de Amerikaanse Senaatscom missie voor buitenlandse betrekkingen, heeft Allen Dulles, het hoofd van de Amerikaanse geheime dienst, op een geheime zitting van de commissie ver klaard, dat de communisten in Irak op het punt staan de macht in het land over te nemen, aldus bericht Reuter. Nergens in de wereld is de toestand op het ogenblik zo gevaarlijk als in Irak, zo zou Allen Dulles gezegd heb ben. Maar hij heeft niet gezegd dat de toestand in Irak hopeloos is, aldus se nator Fulbright. Veldmaarschalk Montgomery is gis teravond in Moskou aangekomen voor zijn particuliere bestudering van de basis van de spanning tussen Oost en West, aldus melden A.F.P. en Reu ter. Hij werd onder andere ontvangen door maarschalk Sokolovski, de staf chef van het Sovjet-leger, en kolonel- generaal Sokolov, het hoofd van de afdeling buitenlandse zaken van het ministerie van defensie. Sokolovsky deelde de Britse veld maarschalk meteen mee, dat zij van daag om elf uur hun eerste bespreking zouden hebben. Ook zal de Brit van daag een onderhoud met de Russische premier, Khroesjtsjev, hebben. Mont gomery en Sokolovsky, die elkaar van Berlijn kennen, waren al gauw opge wekt in gesprek. ,,IJ ziet er jonger uit dan vroeger", zei Montgomery. Soko lovsky antwoordde lachend: „Ik moet ook wel jonger zjjn, want ik ben de stafchef". Even later voegde hij daar aan toe: „In de oorlog bent u er in geslaagd aan krijgsgevangenschap te ontsnappen, maar nu hebben we u toch te pakken". Montgomery verblijft op de Britse ambassade. Veldmaarschalk Montgomery vindt dat Amerika geen recht heeft op een leidende plaats in de wereld, omdat het nog te weinig ervaring heeft en omdat zijn regeerders te zwak zijn. Hij heeft zijn „ruzie" met president Eisenhower ontstaan na de publica tie van Montgomery's memoires nieuw leven ingeblazen, en verder zijn hoogst persoonlijke opinie gegeven van een reeks andere zaken. De Ameri kaanse radioregisseur Edward R. Mur- row heeft uitspraken van Monty" ver zameld in een programma dat uitge zonden werd ongeveer tegelijk met Montgomery's aankomst in de Sovjet- Unie, aldus meldt United Press Inter national. „In net afhandelen van we reldproblemen hebben de Britten een eeuwenlange ervaring, terwijl Amerika een ervaring van tientallen jaren heeft. Ik geloof ook dat Amerika nog aardig wat moet leren." „Meneer Dul les is een nette vent. Heel net. Hij ligt met kanker in een ziekenhuis. Uw president heeft drie ernstige ziekten gehad, zeer ernstige. Een hartaanval, dan die ileitis, en een beroerte. De chef van uw ministerie van buitenlandse za ken loopt op twee krukken rond. Ik be doel, hij kan niet goed lopen. Uit mijn leven al<= militair weet ik erg goed dat men geen veldslagen winnen kan tenzij men heel goed in orde is. Het gaat gewoon niet. Als je de wereld een beetje verdwaasd aankijkt omdat je niet lekker bent, omdat je maag in de war is, of je hoofdpijn hebt, dan deugt het niet En ziet u, daarom geloof ik dat het Amerikaanse leiderschap een veer heeft gelaten." Montgomery maakte de opmerking dat, wil Amerika niet afzijdig zijn, op de eerste dag van een nieuwe oorlog Ame rikaans bloed zal moeten vloeien. Hjj kwam tot deze uitspraak na de volgen de bespiegeling, die zijn antwoord was op een vraag van gespreksleider Mur- row. „De Amerikanen en de Engelsen worden door de continentale (d.w.z. Europese) landen niet vertrouwd. Dat weet ik, omdat ik er tien jaar heb ge woond. Ze zeggen: „Wij kennen de En gelsen. Als er op het vasteland iets mis gaat zoeken jullie een haven, zoals Duin kerken, en je neemt de benen. En mijn antwoord is dan: Ja zeker, ik heb zelf de benen genomen. Daar ben ik ver draaid blij om geweest. Ik ben maar net op tijd weggekomen, zie jeDan zeggen ze: ,,Wü kennen jullie Ameri kanen. Twee maal hebben jullie, toen de scheidsrechter al het aanvangssig- naal gefloten had, tot de rust in de cantine gezeten. We kennen jullie, we weten dat lUllie niet in de vrijheids strijd hebt gevochten totdat jullie zelf bedreigd werden." Daarom, aldus Montgomery, wil Europa dat de Ame rikanen er blijven: Het heeft zo een ga rantie tegen herhalingen van dat wach ten tot rust." „Met andere woorden: BARTELJORISST HAARLEM TEL. 13439 Montgomery bij zijn vertrek uit honden naar Moskou. als er geknokt wordt in Europa moet er op de eerste dag Amerikaans bloed vloeien. Dat hebben ze dikwijls te en me gezegd en ik heb gezegd: Ja, daar zit wat in, ik garandeer het je. Ik zal er zelf een neerschieten." Montgomery hield vast aan zijn in de memoires opgenomen verklaring dat in de Ardennen 80.000 Amerikaan se soldaten gedood zijn door een offen sief waarvoor hij Eisenhower heeft ge waarschuwd. De N.A.T.O. heeft drin gend behoefte aan een re-organisatie, omdat de omstandigheden veranderd zijn en de politieke leiding meer zeg genschap heeft dan de militaire Advertentie Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Aanvankelijk zwaar bewolkt, met tijdelijk regen, enkele opklaringen, maar ook hier en daar een bui. Ma tige, tijdelijk krachtige wind, eerst uit oostelijke, daarna uit westelijke richtingen. Minder koude nacht morgen overdag iets lagere tempe raturen dan vandaag. Zon: 05.14-20.01. Maan: 02.11-12.30. temp neersi Station Weer neden max afgel 7 uur gist 24 üui situcKiiOim zwaar bew. 10 12 1 u. regen 10 12 13 Kopenha regen 8 13 12 Londen zwaar bew. 3 14 0 Amsterdan zwaar bew. 6 13 1 BrusseJ zwaar bew. 6 13 1 Luxem.hu mist 4 11 4 ParUs regen 8 15 3 Nice regen 12 15 10 Berm» regen 11 21 1 Frank fori geheel bew. 10 15 4 (VTüncheri jicht bew. 8 18 1 Zlirich zwaar bew. 6 15 3 Geneve regen1 8 9 15 3 Locarno regen 12 8 Wenen zwaar bew. 11 20 0 innsbrucF licht bew. 6 17 0 Rome zwaar bew. 15 20 7 Madrid half bew. 10 20 0 In het staatsblad is afgekondigd de wet inzake een algemene weduwen- en wezen verzekering. De artikelen dezer wet treden in werking met ingang van een door de Kroon te bepalen tijdstip, dat voor de onderscheidene artikelen of onderdelen daarvan verschillend kan worden gesteld. Advertentie DE VEILIGSTE BROMFIETS nu 375.- Houtplein 18-20 - Tel. 16615-12000 Grote Houtstraat 140 - Tel. 12349 (Ook op gemakkelijke betalingscondiliesl H. M. de koningin heeft vanmorgen op paleis Soestdijk de minister van staat dr. W. Drees, oud-mimister-president, ontvangen. Dit bericht bevestigt de in drukken van degenen die geen snelle beslissing verwachten Inzake de kabi netsformatie. Vermoedelijk zal Hare Ma jesteit eerst vrijdag een nieuwe forma teur aanwijzen en wil zij de situatie, die algemeen als zeer moeilijk wordt be oordeeld, nog eens grondig in overwe ging nemen. Het kan in het verband van het be zoek van dr. Drees aan de koningin van belang zijn, dat het zogenaamde „frac tiebureau" van de PvdA gisteren in de Tweede Kamer heeft vergaderd, waarna hedenmorgen het partijbureau bijeen is geweest terwijl tegen morgen, koningin nedag, zelfs de gehele socialistische fractie bijeen is geroepen. De voorzitter van de KAB, de heer J. Middelhuis, heeft naar aanleiding van het uitgebrachte SER-advies verklaard, da' de KAB zich in de komende weken uitvoerig zal beraden over de vraag stukken. die in het advies aan de orde zijn gekomen. Afgewacht moet worden, zo zei de heer Middelhuis, welke beslissingen de rege ring zal nemen. Hij betreurde het, dat geen eenstemmigheid in de raad kon worden verkregen. In dit verband her innerde hij eraan, dat de SER in 1956 binnen twee maanden een gecompliceerd advies over de bestedingsbeperking uit bracht en er toen zelfs in slaagde te komen tot een eenstemmig rapport. Deze eenstemmigheid werd bereikt over f en verslechtering van de situatie. Thans heeft de SER zeven maanden nodig ge had om met een sterk verdeeld tdvies uit te komen, terwijl e economische situatie aanzienlijk beter is dan in 1956, aldus de voorzitter van de KAB. Koninginnedag zullen in de ochtend en namiddag meer dan negentig fo rensentreinen uit de dienst worden ge nomen. van moeizame onderhandelingen lig gen in het verschiet en ik geloof niet dat de conferentie der ministers van buitenlandse zaken tot resultaat za) leiden", aldus Couve de Murville. Aan de bestraling van John Foster Dulles vzegens een gezwl in de nek is een eind gemaakt, maar de oud-mi nister blijft veel pijn houden, aldus heeft het departement van buitenland se zaken meegedeeld. De patiënt krijgt pijnstillende middelen. Hij blijft voor lopig in het ziekenhuis. Aldus meldt Reuter. Advertentie 99 De uit Frans-Guyana afkomstige se nator Monnerville is voor de zeventien de keer herkozen als voorzitter van de Franse Senaat. Hij kreeg volgens Reu ter en AFP 234 van de 276 stemmen. Volgens de grondwet van de Vijfde Re publiek wordt Monnerville de tweede man van Frankrijk. Als de president van de republiek zijn taak niet kan uitoefenen, wordt hij namelijk vervan gen door de voorzitter van de senaat. Monnerville kwam in 1932 als afgevaar digde van Frans-Guyana in het parle ment. Na in bezet Frankrijk aan het verzet te hebben deelgenoTnen werd hij in 1946 gekozen tot senator voor Guyana. In 1947 werd hij voorzitter van de se naat en later werd hij steeds herkozen. Monnerville behoort tot de links-demo craten. Ook de Franse Nationale Vergadering kwam bijeen. Dit was voor het eerst na de verkiezingen vart november. Deze bijeenkomst werd rechtstreeks uitge zonden door radio en televisie. De Mi nister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, heeft tijdens deze zitting een uiteenzetting gegeven van de bui tenlandse politiek van Frankrijk. Hij gaf onder meer ais zijn mening dat de komende onderhandelingen van de Wes terse ministers van buitenlandse zaken mét hun collega's uit Oost-Europa moeilijk zullen zijn, en zelfs zullen kun nen uitlopen op een volledige impasse. „Er is niets dat het Westen reden geeft een goede uitslag te verwachten", al dus de minister. Hij stelde vast dat de Sovjet Unie de bruutheid van zijn op treden en spreken niet veranderd heeft, en dat het Westen ermee rekening moet houden dat het weinig, succes zal heb ben in Genève. Met name wilde Gouve de Murville een volkomen mislukking van het overleg tussen Oost en West niet uitsluiten. Couve de Murville gaf verder te verstaan dat het logisch doordenken op deze verwachtingen een misluk king voorziet van de conferentie op het hoogste niveau, of beter: misluk! „Genève", dan zal er geen topcon ferentie komen. De minister sprak met het gezag van een officiële regerings woordvoerder. Zjjn woorden waren die van president De Gaulle en van de Franse ministerraad. „Wjj moe ten rustig rekening houden met alle mogelijkheden, die van ineenstorting inbegrepen Ook moeten wij ver wachten dat, als er zich ontwikke lingen voordien. die langdurig j SIROCCO N.V. 2UIPHEN - TEL. 06750-497» en moeizaam zullen zijn. Maanden 1 Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 1