Onderscheidingen uitgereikt 30 april 1909: uitbundige vreugde in Haarlem „Hoog Oranje! Leve de nieuwe prinses Onderschei din§ Haarlem en om ;en m levinó Viering Koninginnedag in Haarlem en omgeving USAFE-BAND IN HAARLEM FEEST DUUR DE TOT DIEP IN DE NACHT Wasserij van Houten wordt hofleverancier WOENSDAG 29 APRIL 1959 PAGINA 5 Heemstede Zandvoort Voldoening Haarlem e.o. Films Toneel Muziek Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Bloemendaal Verzorgt sinds 1841 de koninklijke was Faillissementen Kunstenaars exposeren Viering 60 jaar Goöp. Haarlem Werk Mariënweide gestaakt W. M. H. Rijbroek veertig jaar loodgieter Bromfietser slipt onder bakfiets - - HHHK ANEGANG 46 HAARLEM Haarlem-Gentrum Haarlem-Noord Haarlem-Oost Haarlem-Zuidwest Kleverpark Spaarndam Heemstede Zandvoort Aerdenhout O verveei i Bloemerdaal-d*®*. Vogelenzan; Het zal Haarlem niet gemakkelijk vallen, wanneer het morgen op de verjaardag van onze vorstin de uitbundige vreugde wil evenaren, die het vyftig jaar geleden opbracht toen het grote nieuws van de geboorte van prinses Juliana bekend werd. Dat was op 30 april 1909 om zeven uur 's ochtends. Een uur later liepen de mannen van de Nieuwe Haarlemsche Courant al rond met de bekende extra-bulletins, en om negen uur verscheen een extra-nummer van ons blad. Op dat ogenblik was officieel nog niets bekend. En terwijl Haarlem alom 41 volop vlagde en feest vierde, hield de commissaris van de Koningin, mr. Van Tienhoven, de nationale driekleur nog binnenskamers. Hij had nog geen officieel bericht gehad. Maar jeugdig Haarlem maakte daar gauw een eind aan. Met honderden trokken zij door de stad om ieder, die de vlag nog niet had uitgestoken, luidkeels op zjjn nationale plicht te wjjzen. Zo moest mr. Van Tienhoven tenslotte ook bezwjjken voor de volkswil, zodat even later ook zijn paleis aan de Nieuwe Gracht met rood, wit en blauw was gesierd. Sluitingsavond Mater Amabilisschool Donderdagmarkt in de Floresstraat gaat door ALLE ONDERSCHEIDINGEN SMIT VAN RIJSBERGEN Op Koninginnedag HAARLEM—R.G.H. VOOR DE K.N.V.B.- BEKER Beurs van Amsterdam C0LBERTC0STUUMS Beurs van New v Tijdens zijn bezoekenreeks aan nieuw- geridderden, heeft de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, ^vanochtend de geneesheer-directeur van het St.-Elisabeths gasthuis, dokter P. A. Heeres, opgezocht in diens werkkamer 'n het gasthuis. Enige naaste familiele- den, enkele regenten van het gasthuis en verschillende ziekenhuisfunctionaris sen waren daar al aanwezig, toen dok ter Heeres werd binnengeleid. Burge meester Cremers deelde daarop mede, dat dokter Heeres benoemd was tot of ficier in de orde van Oranje-Nassau en speldde hem vervolgens het ereteken °P de witte doktersjas. De burgemeester herinnerde eraan, dat zulk een onderscheiding doorgaans gegeven wordt naar aanleiding van een of ander jubileum. Zulks echter niet in dit geval. De onderscheiding is zomaar verleend zonder enige aanwijsbare aan leiding en enkel om de man te huldigen die zoveel en zo belangrijk werk in Haarlem heeft gedaan als arts, als lei der en als mens. Dokter Heeres dankte bil] verrast voor deze eervolle onder scheiding, die hem deed beseffen zo verklaarde hij ook vaak gefaald te hebben. Onder het genot van een kop koffie en een gebakje bleef men nog enige tijd ter viering bijeen. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, heeft vanmorgen een aantal van zijn ingeze tenen bezocht en in welgekozen bewoor dingen de onderscheidingen overhan digd, welke door H.M. de koningin ver leend zijn ter gelegenheid van haar vijf tigste verjaardag. De onderscheiding van officier in de orde van Oranje-Nassau reikte de bur gemeester uit aan architect W. C. H. van Gelderen, aan de heer J. van Gin- kel, inspecteur voor bijzondere diensten van de PTT, en aan de heer F. Bloe- mendaal, secretaris van de Vereniging van Nederlandse Papierfabrikanten en van het Verbond van Papier-, Strokar ton- en Papierverwerkende Industrie- en. De heer J. G. H. Hansson hoorde zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Hjj is oud-consul der Nederlanden te Accra. De burgemeester riekte de gouden eremedaille, behorende bij de orde van Oranje-Nassau uit aan de heer M. Schnitzger, commies bij het departe ment van Maatschappelijk Werk en de eremedaille in brons aan de oud-ma chinepoetser L. Roest. Burgemeester mr. H. M. van Fene- ina reikte een viertal koninklijke on derscheidingen uit aan Zandvoortse in- fezetenen. Mevrouw W. J. van Zeyl-van !eke kreeg de gouden ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nas sau, wegens haar. menslievend hulpbe toon, vooral jegens de in ons land ver toevende Chinezen. De heer H. Her mans werd eveneens met de gouden medaille begiftigd wegens zijn 40-jarig dienstverband als boekhouder bij Be drijf shoreca". De heer C. Zwemmer, elektricien bij de dienst van publieke perken, kreeg de bronzen ere-medaille, »n verband met zijn 40-jarig jubileum 111 dienst van de gemeente. Vooral in katholieke kring zal het voldoening wekken dat de 87-jarige heer A. A. Vork met de bronzen ere medaille werd onderscheiden wegens zjjn zeer verdien telijk werk voor de katholieke gemeenschap. Bij de posterijen in de Kwakel werk- CINEMA PALACE: De gebroeders Karama- zov, 18 jaar; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Eiland der liefde, ontraden. LIDO: De blauwe tirana, 14 j.; 2. 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: Grafin Maritza, a. 1. T.n». wo. 2 en 8 uur. Do.: Mrs. Minniver, 14 jaar; 2 en 8 uur. REMBRANDT: Meisjes in uniform, 14 jaar; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: Onderwater commando, a. 1.; 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De verduivelde waarheid, volw.; 2.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: Wo. en do. alleen 's middags: Zeebonken, a. 1.; 2.30 uur. Wo.- en do.-avond: Singing in the rain, alle leeft.; 8.15 uur. Woensdag 29 april Stadsschouwburg, 8 uur: Alberdingk Thijm met: Het huis aan het meer. Donderdag 30 april Stadsschouwburg, 7.45 uur: Letterlie vende vereniging J. J. Cremer met: Majoor Frans, naar de roman van mevrouw Bos boom—Toussaint, bewerking en regie. Woensdag 29 april Concertgebouw, 8 uur: Het Nederlands Ka merorkest o.l.v. Szymon Goldberg. Donderdag 30 april Grote Kerk, 34 uur: Orgelbespeling door Piet Kee. Woensdag 29 april Ged. Oude Gracht 29, 8 uur: Bijeenkomst Sint-Adelbertvereniging. Mgr. dr. J. A. E. Van Dodewaard over: „De verhouding tus- «en de bisschop en de gelovigen". BEVALLEN van een zoon: W. van Drunen Littel-Schmidtz; M. S. Stokman- Boddeke. BEVALLEN van een dochter: J. Hack-Wind; C. Bosman-Hoefsmit; H. B. Kampkes-Reijer. DVERLEDENJ. M. Heesemans-Bakker, 41 j., Thorbeckestraat; I. C. Merks, 23 Aelbertsbergstraat; J. Semetjn- Moojjen, 75 j. Meeuwenstraat; W. P. -Wassenberg, 57 j., Gasthuisvest; T. Heising, 66 j., Parkstraat. Ondertrouwd; T. Koch en G. M. Bal- *enende; L. Sax en S. M. de Lugt; J. A- Mulder en M. T. Mulder; D. H. vMeveld en G. Brücher; C. M. Mein- 2ers en E. M. Winnubst; C. A. Smit en ■f Wildvank. Gehuwd: J. W. Baltus en N. Lind- st°m; h. S. A. van Lent en G. C. Lan- feveld; N. J. M. Jonk en A. M. Nooij; A. Kerisen en N. M. Weers; W. J. Willigen en J. I. W. Stol; J. P. K Bosch" CA' Harting: H' Reitsma en Advertentie zaam, behoorde hij tot de oprichters van de r.-k. werklieden-vereniging „St.-Jo- sef". Hij maakte ook deel uit van de ge meenteraad van Uithoorn. In 1931 werd hij gepensioneerd en de heer Vork ves tigde zich toen in Zandvoort. Ook daar bleef hij actief voor de katholieke zaak. Meer dan 25 jaar was hij tweede pen ningmeester van het Wit-Gele Kruis; hij belastte zich met de inning der con tributies en de ledenwerving. Als collec tant is hü nog steeds in functie; van het collectantencollege is hij de secre taris. Pastoor P. van Diepen, die bij de ze plechtigheid tegenwoordig was, feli citeerde de bejaarde, maar nog krasse heer Vork, hartelijk met de hem ver leende onderscheiding. De burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, heeft van morgen een aantal van zijn ingezetenen verrast met de mededeling, dat hun een koninklijke onderscheiding deel achtig geworden is. De burgemeester reikte de onderscheiding van officier in de orde van Oranje-Nassau uit aan de heer H. Weidema in Overveen, hooddirecteur van G. H. Bührmann's Papiergroothandel N.V. in Amster dam. Ridder in de orde van Oranje- Nassau zijn de volgende Bloemenda lers geworden; T. J. H. van 't Lam, in Overveen, inspecteur lichamelijke opvoeding, J. G. J. Bosman in Aerden- hout, directeur van de Nederlandse Bioscoopbond, Herman van der Horst, in Vogelenzang, vermaard filmregis seur, J. S. M. Vrijland, in Overveen, de verdienstelijke rentmeester van Els- wout en L. J. Nienhuis in Bloemen daal, oud-administrateur van de Stoom vaart Maatschappij Nederland N.V. Burgemeester Cremers speldde vanmor gen in het Grote Gasthuis, in aanwezig heid van mevrouw Heeres, dokter P. A. Heeres de versierselen van officier in de orde van Oranje-Nassau ov de borst. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, heeft vanmorgen aan de directie van de N.V. Wasscherij van Houten aan de Blee- kersvaartweg in Heemstede medege deeld, dat H.M. de Koningin het bedrijf benoemd heeft tot hofleverancier. De aldus onderscheiden wasserij zal het koninklijk wapen mogen gebruiken en een kroontje mogen voeren. De bij de onderscheiding behorende oorkonde werd mede door de burgemeester over handigd. Wasserij van Houten is één der oud ste thans nog bestaande wasserijen in Heemstede. Het bedrijf werd in 1791 op gericht door Hendrik van Houten, een verre voorvader van de tegenwoordige directeur. Sinds 1841 verzorgt het bedrijf de was van het koninklijk paleis aan de Dam in Amsterdam. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 28 april 1959 in staat van faillisement verklaard: 1. J. M. Zwaanenburg, Haarlem; Rech- ter-Commissaris: mr. J. D .Vink; Cu rator mr. J. G. Bettink, Haarlem; 2. J. A. P. Baltus, Wormerveer;, Rechter commissaris; mr. J. D. Vink; Cura tor mr. W. Boers, Overveen. Wegens gebrek aan actief werd op dinsdag 28 april 1959 opgeheven het navolgende faillissement: C. C. J. van Vianen, electricien, Beverwijk; Rech- ter-Commissaris; mr. H. J. M. Cokart; Curator: mr. J. O. Baron, Beverwijk. De jaarlijkse tentoonstelling van wer ken van beroeps beeldende kunste naars, in de gemeente Bloemendaal woonachtig, wordt thans voorbereid en zal in de tweede helft van mei worden gehouden. De inschrijving tot deelname is opengesteld. Op zaterdagmiddag 16 mei om drie uur zal de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, deze voor de vierde keer te houden expositie officieel openen. Daar na is de tentoonstelling voor het pu bliek geopend tot en met zondag 31 mei. Bij gelegenheid van het 60-jarig jubi leum van de Coöperatie Haarlem, waar over wij in onze courant van maan dag schreven, werd gisteravond in de Stadsschouwburg te Haarlem een voor stelling gegeven van het blijspel ,,'n Moordverhaal" door de toneelgroep Theater onder leiding van Cruys Voor- bergh. Destijds hebben wij spel en spe lers besproken in ons blad' bij de eerste opvoering in Haarlem. Zoals uit andere onderdelen van de ju bileumviering reeds is gebleken, is de organisatorische commissie ook hier nwt de keuze van het stuk goed ge slaagd. Na afloop van de toneelvoor stelling was er voor de personeelsleden nog een gezellig samenzijn in het ge bouw van de Haarlemse Kegelbond. Wegens een tekort aan werkloze land arbeiders is het egaliseren van de terrei nen van Mariënweide in Aerdenhout, waar voor de toekomst sportvelden zijn ontworpen, tot het najaar gestaakt. Van de ongeveer viereneenkwart hectare grond is bijna de helft, twee hectare, geëgaliseerd. Het werk were uitgevoerd door de N.V. Grondmij. Vrijdag 1 mei hoopt de heer W. M. H. Rijbroek de dag te herdenken, waarop hij veertig jaar geleden bij het lood- gietersbedrijf J. W. M. Rijbroek te Haarlem in dienst trad. Gelegenheid tot feliciteren in Restaurant Brink- mann, Grote Markt, vrijdagmiddag van drie tot half vijf. Gistermiddag is de 27-jarige concier ge E. H. uit Haarlem, toen hij met zijn bromfiets komend uit de Raadhuis straat met wijde bocht de Kievitstraat inreed geslipt en tengevolge daarvan onder een uit tegenovergestelde rich ting rijdende bakfiets met hulpmotor terechtgekomen. De bakfiets kantelde daarbij, waardoor de berijder, de 33-ja- rige bezorger H. de W, met zijn hoofd op het wegdek terecht kwam. Met een hersenschudding is hij naar het Sint Joannes de Deo-ziekenhuis overgebracht. .v:.v.vG- 7.15 Reveille op Grote Markt door ,,Bato", waarna rondwande ling door binnenstad. 7.45 Koraalmuziek Grote Markt door korps van Leger des Heils. 8.— Muzikale wandeling zowel door Haarlemse Muziekkapel als door Harmonie Crescendo. 9,- Aubade Grote Markt door 4000 kinderen. 13.-- Carillonbespeling van de Bavo- toren. 14.30 Populair concert door de Ame rikaanse Band op de Grote Markt. 14.30 Operette-voorstelling in Den Hout aan de Wilhelminalaan door Diogé. Opgevoerd wordt „Der Vogelhandler". 19.— Muzikale wandeling door „Apol lo" vanaf Kennemerplein. 19.45 J. J. Cremer voert in Stads schouwburg „Majoor Frans" op. 20.-- Muzikale show op Grote Markt dcor de Alpensangers uit Bos koop. 20.30 Intermezzo op de Grote Markt. 20.30 Oranje Bal in Krelagehuis. 20.30 Uitvoering van Rhapsodie in Oranje, Rood, Wit en Blauw in Den Hout aan de Wilhelmina laan. 21.— Muzikale show op de Grote Markt door The Maluka Ha- waiians. 21.30 Intermezzo op de Grote Markt. 22.- Bal Champetre op de Grote Markt. KERMIS op de Ged. Oude Gracht, Nassaulaan en de Zijhuizen. 7,— Muzikale rondgang door C.J.M.V. „Haarlem". 7.15 Rondgang door N.P.V.-dis- trictsband. 7.30 Rondgang door jeugdkorps C.J.M.V. 7.45 Opstelling aan Kleverlaan van kinderen, die deelnemen aan aubade op Grote Markt. 9.- Aubade Grote Markt. 13.30 Deelnemers motorbehendig- heidswedstrijden vertrekken van Frans Halsplein. 14.— Behendigheidswedstrijden op motoren aan de Orionweg. 15.— Demonstratie dressuur politie honden op Orionweg. 15.45 Voortzetting behendigheids- wedstrijden. 16.30 Rondgang Verkade's Harmonie. 16.45 Verkade's Harmonie concer teert op Frans Halsplein. 20.— Bal champêtre in Marnixstraat bij Zaanenlaan. KERMIS op de Zaanenlaan. 7.30 Reveille door St.-Jorisband en door Spaarnebazuin. 8.15 Deelnemende kinderen aan aubade vertrekken vanaf Tey- lerplein. 9.- Aubade Grote Markt. 14.30 Muzikale marsen vanaf de Emostraat. 20.-Dansen in de Emostraat. KERMIS aan de Zomervaart. 8.30 Kinderen vertrekken van Theemsplein naar feestterrein aan Lorentzkade. 9.15 Vlaghijsen. 9.45 Aanvang kinderspelen. 14.- Optreden microfoon-debutantjes 14.45 Hinderniswedstrijden voor jon gens en voor meisjes. 16.30 Ballonwedstrijd. 20.- Lampionoptocht. 20.— Oranjebal met attracties. 10.- Feestvoorstelling voor kinderen in aula Mendelcollege. 20.— Avondvoorstelling in de bocht van de Schotersingel. 20.30 Non-stop-Cabaret. 21.15 Haarlems Klavarskribo Accor deon-ensemble. 21.30 Volksdansen. 8.15 Kinderen verzamelen zich op het schoolplein. 8.30 Kinderen nemen deel aan mu zikale rondgang. 9.- Amerikaanse Band bij Hans Brinkers. 10.- Aubade der kinderen od de Westkolk. 10.30 Kinderspelen. 14.Kindervoorstelling op de West- kolk. 16.- Ringrijden. 17.Volksspelen. 19.30 Non-Stop-Programma voor de gehele burgerij. 8.-- Jeugdappèl op het Raadhuis plein. 9.30 Kinderfeest in het Heemsteed se Sportpark. 14.- Jeugd Brandweerdemonstratie 14.30 Volksspelen. 16.30 Taptoe op het Sportpark. 19.30 Muzikale rondgang door de ge meente. 20.— Marsen-concert op het Raad huisplein. 21.30 Vuurwerk op het weiland aan de Vrijheidsdreef. 22 - Oranjebal op het Raadhuisplein KERMIS op het Wilhelminaplein. Aan de feesten is een fotowedstrijd verbonden. 10.- Aubade van de schoolkinderen. 14.30 Cabaret- en variété-program ma voor de jeugd op Raadhuis plein. Een van de evenementen in Haarlem op Koninginnedag zal zijn het optreden van de Band der „United States Forces in Europe". Om 9 uur brengt de band een bezoek aan Spaarndam. Daarna komt zij om 10.30 te Haar lem aan bij Dreefzicht, vanwaar liet corps vertrekt om 11.15 uur. Route: Dreef, Houtplein, Grote Houtstraat, Grote Markt. Aan komst van de band op de Grote Markt om 11.30 uur. Om 12 uur volgt de ontvangst ten stadhuize. Het Gala-Concert wordt om 14.30 uur gegeven op de Grote Markt. 20.— Gevarieerd programma voor volwassenen. 10.- Gecostumeerde optocht. 14.15 Openlucht Variété Program ma bij Borgerweg. 20.30 Lampionoptocht. 21.30 Vreugdevuur. 21.45 Bengaals vuur. 22.-- Bal champêtre 9.30 Gecostumeerde optocht. 10.- Feestelijkheden sportterrein Vrijburglaan: Judo- en turnde- monstratie, kinderspelen. 14.- Demonstratie politienondendres suur. 15.Spuitwedstrijden met hindernis loop. 16.45 Brandspuitdemonstraties aai de Willem de Zwijgerlaan. 19.— Zeepkistenrace op de Bloemen daalseweg. 20.15 Lampionoptocht, opstellen op Tetterodeweg. 21.- Openlucht-filmvoorstelling bp hotel „Roozendaal". 22.— Oranjebal. 9.15 Vertrek klndwoP .(cht vanaf c Har ienlustscniol. »*- voorstelling in het Openluci theater. 12.30 Voetbalwedstrijd B.V.C.-terreii 15.- Sportdemonstratie op terreir aan de Donkerelaan. 20.15 Lampionoptocht, vertrek Vit verweg. 21.- Marsmuziek en „Bal-champ tre" op „Pleinvrees". 9.— Kinderspelen op de St.-Josef school. Poppenkastvoorstelling voor kleuters in het Verenigingsge bouw. 14.— Ronde van Vogelenzang, hard loopwedstrijd. Volksspelen op de Graaf Floris laan. 20.— Oranjebal in het Verenigingsge bouw. waarna een driewerf hoera werd uit gebracht op het nieuwe prinsesje. Door de vroege avond klonk het lied van de Zilvervloot, maar elders in de stad liep het volk tegader om de café's en de terrassen te gaan be zetten. De straten waren al even druk. Wanneer men over de hoofden heen vanaf de Groote Markt de Gro te Houtstraat inkeek, dan zag men één zwarte mensenzee tot aan de Anegang toe. En ieder zwaaide met vlaggetjes en strikken, met balon- netjes en guirlandes. Alleen de hoofdlijnen van het feest waren ge organiseerd door het onvolprezen comité „Koninginnedag". Het echte feest van de geboorte van de prin ses werd gemaakt door de bevolking zelf, die spontaan de straat op trok en uitbundig feest vierde. De gymnasiasten en de hogere burgerscholieren bleven de hele dag door de stad hossen, getooid met oranje, rood, wit en blauw en luide zingend van „Oranje Boven". En na dat 's morgens om 8 uur het com mando over het tiende regiment infanterie was overgenomen door kolonel Spaan, hotsten ook de solda ten de Koudenhornkazerne uit, de straat op, met oranje getooid en brullend en zingend van de nieuwe Oranje-telg. Zelfs de oudere beroeps adjudanten strekten hun indrukwek kende snorren recht overeind en bruiden tegen ieder die het horen wilden: „Hoog Oranje! Leve de nieuwe prinses!" En niemand ver wonderde zich zelfs maar om hun roestige stemmen. Om half zeven die avond kwam het kinderkoor „Haarlem" samen voor het paleis van de Commissaris van de Koningin, om hem een sere nade te brengen onder leiding van de heer J. de Nobel. PlechtigHjk stonden de Commissaris en zjjn echt genote in de deuropening van het paleis, terwijl de fijne kinderstem men uit volle borst „Wilhelmina van Nassauwe" zongen. De heer en me vrouw Van Tienhoven kregen een grote bloemenmand aangeboden, In de Grote Sint Baaf concerteer den die avond mevrouw F. \V. J. de Witt-Huberts, Marie Bies en de he ren Carle Phlippeau en IV. Ezer- man, Het moet een aandoenlijk mooi concert geweest zijn, dat door hon derden werd bijgewoond. Intussen vochten de mensen buiten in De Kroon en bij Brinkmann om een plaatsje, maar er was geen plaatsje meer. Men kon zich niet meer bewegen. Zo druk was het overal. Panman in de Barteijorls- straat was feestelijk geïllumineerd en het Gezondheidshuis baadde weer in een zee van licht en feestelijke klanken. Op de muziektent werkte het orkest van Kriens tegen de ver drukking in. Ze bliezen er dapper op los. maar tegen het donderend volks- geweld waren zelfs Kriens en zijn mannen niet opgewassen. Wat niemand voor mogelijk had gehouden, bleek toch te kunnen: het werd nog drukker. Om half tien naderde uit de Grote Houtstraat de feestelijke lichtstoet. Half Haarlem, getooid met lampions en fakkels, met oranje en rood, wit en blauw hoste mee in de stoet, die geopend werd door een feestelijk uitgedoste heraut en een escorte gehelmde en ook weer met oranje gesierde agen ten. In die stoet reden Haarlems ver enigingsbesturen mee in prachtige landauers en glimmende rijtuigen. Het was een lust voor het oog en oor, want in de optocht ontbraken vanzelfsprekend ook de vele muziek korpsen niet. Ook deze optocht leidde naar het paleis van de Com missaris van de Koningin aan de Nieuwe Gracht. De stad had voor alle nodige veiligheidsmaatregelen gezorgd door langs de kaaimuur platte schuiten van de reiniging te leggen, zodat de menigte niet zonder meer het water in zou duikelen. Ge lukkig zijn er geen ongelukken ge beurd. In het Brongebouw in het Frede- rikspark was er intussen een feeste lijk concert begonnen, dat besloten werd met een groot vuurwerk. De regen die af en toe neerviel, haalde de Haarlemmers niet uit hun feest roes en de ooh's en aah's waren, niet van de lucht. In de stad zelf bleef het druk. Het was er even druk als 's ochtends; even druk als 's mid dags. Alleen misschien wat luider! Dat duurde tot. de café's om twaalf uur sluiten moesten, want de burge meester had geen termen aanwezige- vonden om nachtpermissie te verle nen. De Haarlemmers lieten het er niet bij zitten. Ze bleven op straat, luidkeels uiting gevend aan hun vreugde om de geboorte van de prinses. De bioscoopondememing aan de Groote Markt had voor een bijzondere attractie gezorgd. Men draaide daar gratis voorstellingen voor ieder die het zien wilde. De por tretten van de Koningin en de Prins werden luide toegejuicht en vooral toen het portret van het prinsesje werd vertoond, kende de vreugde geen grenzen meer. De politie-agent die bij Brinkmann kwam „waarschu wen", dat 't de hoogste tijd was, werd spontaan op de schouders gehesen en feestelijk de zaal rondgedragen. Zo vierde Haarlem op 30 april 1909 Oranjefeest. Uitbundig en uitge laten, als de eerste de beste stad uit het zuiden des lands. Men vroeg zich alleen af, waarom de grote konings- klok van de Oude Sint Baaf niet ge luid had. Wel. men bad druk getrok ken, maar de hele zaak was vastge roest, zodat er niet geluid ken wor den. De gemeentelijke autoriteiten hadden vergeten de zaak tevoren in orde te maken. Ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin zijn de volgende onderscheidingen uitge reikt aan de hierna genoemde perso nen die wonen en/of werken in Haar lem en omgeving. Ridder in de orde van de Nederland se Leeuw: P. J. Kapteyn, lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal, Aerdenhout; J. de Kadt, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, Heemstede; prof. ir. J. F. Berghoef, ar chitect, Aalsmeer. Officier in de orde van Oranje Nas sau: W. Ch. van Gelderen, architect. Heemstede; J. van Ginkel, inspecteur voor bijzondere diensten der P.T.T. met de persoonlijke titel van adjunct direc teur, Heemstede: F. Bloemendaal, se cretaris van de Vereniging van Neder landse papierfabrikanten en van het Verbond van papier-strocarton- en pa pierverwerkende industrieën, Heemste de; H. J. A. Boerma, directeur van de Britsh-American Tobacco Company (Holland) Ltd. te Amsterdam, wonende te Haarlem; H. Weidema, hoofddirec teur van G. H. Bührmann's Papiergroot handel N.V. te Amsterdam, wonende te Overveen; Dr. O. H. Dijkstra, patho- loog-anotoom te Haarlem; P. A. Hee res, geneesheer-directeur van het St.- Elisabeth's of Grote Gasthuis te Haar lem; T. J. H. van 't Lam, inspecteur voor de Lichamelijke Opvoeding, Over veen. Ridder in de orde van Oranje Nas sau: J. H. G. Hansson, voormalig con sul der Nederlanden te Accra, wonende te Heemstede; A. F. J. Goossens, pas toor te Santpoort; P. J. Vlasveld, oud administrateur van het Bureau Examen M.U.L.O., Haarlem; J. G. J. Bosman, directeur van de Nederlandse Bioscoop Bond te Amsterdam, wonende te Aer denhout; Herman van der Horst, film regisseur. Vogelenzang; J. S. M. Vrij land, rentmeester van Eiswout Over veen: W. Barentsen. waterbouwkundige van ede Rijkswaterstaat. Haarlpm; S. H. A. Bovenkamp, inspecteur bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen, Haar lem; L. J. Nienhuis, administrateur bij de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Ne derland", Bloemendaal; J. Wijnands, hoofdwerktuigkundige bij de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij N.V., Haarlem; J. W. A. Lefeber, voor zitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de bloembollenteelt en -handel, Lisse. Gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau: B. Spijker, werkmeester bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen, Haarlem; B, P. J. de Soet, hoofd-employé 1ste klasse der P T T„ Haarlem; H. Hermans. v-orheen ad- junet-secreta'>. van de Nederlandse Bond «an Hereca- en aanverwante be drijven te Amsterdam, wonende te Zand voort; M Schnitger, commies bij het de- partement van Maatschappelijk Werk, Aerdenhout: mevrouw W. J van Zeijl- van Eeke, geestelijk en materieel ver- j zorgster van in Nederland verblijvende I Chinezen, Zandvoort. Zilveren ere-medailles verbonden aan I de orde van Oranje Nassau: H. Pop-j j pink. werkmeester bij de arbeid bil het j huis van Bewaring t.e Haa iem; P. Wit, dirigent van de harmonie Kunstkring „Apoilo", Haarlem; L. Siivis, oud ploegbaas bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen, Haarlem; F. Borger, oud baas bi) de N.V. Nederlandsche Spoor wegen, Haarlem; mevrouw C. Aafjes- Koopman, cheffin bij Gebr. Gerzons Mo demagazijnen N.V., Haarlem; W. van Dijk, correspondent bij de N.V. Schlei- cher en van de Wetering te Amsterdam, 1 i wonende te Haarlem; C. J. W. van Snippenburg, voorheen vertegenwoordi ger bij de N.V. Koninklijke Pharmaceu- tische Fabrieken v.h. Brocades Sthee- man en Pharmacia te Amsterdam, wo- i nende te Haarlem; T. J. Wassenaar, i cultuur chef bij de N.V. Gebr. Driehui-1 zen, bloembollenkwekerij en -exportbe drijf, Lisse; J. C. Klinkenberg, hoofd- exployé der P.T.T., Haarlem. Bronzen ere-medailles verbonden aan de orde van Oranje-Nassau; P. Chr. Bergh, monteur bij het gemeente-ver voerbedrijf van Amsterdam, wonende te Zandvoort; C. Zwemmer, elektricien bij de gemeentelijke dienst van Publieke Werken, Zandvoort; L. Roest, oud-ma chinepoetser-olieman eerste kl. bij de femeente-waterleidingen van Amster- am, wonende te Heemstede; J. J. Jan sen, oud-portier A bij de gemeente-wa terleidingen van Amsterdam, wonende te Hillegom; P. Jongkind, lid van de Aalsmeerse Harmonie, Aalsmeer; P. M. Kokshoorn, lid van de r.-k. muziek vereniging „Sint Matthias", Warmond; F. A. Weflers, hoofdbesteller bij de N.V. Algemene Transport- en Expeditieon derneming v.h. Van Gend en Loos, Haarlem; L. J. Bouwens, oud-portier bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen, Haarlem; J. C. H. A. van Graas, ex pediteur der P.T.T., Haarlem; mejuf frouw E. M. Möllenkamp, employé twee de klasse der P.T.T., Haarlem; A. L. van Noorloos, landarbeider op het land bouwbedrijf van P. G. Ran te Vijfhui zen; D. Kamerman, automonteur bü de firma van Kalmthout van Niel, gara gebedrijf en autohandelaar, Hoofddorp; A. A. Vork, Santpoort. Maandagavond 11 mei, vanaf half acht zal in de zaal van hotel De Leeu werik aan de Kruisstraat in Haarlem de sluitingsavond gehouden worden van het winterseizoen van de Mater Amabilisschool. Deken W. N. Zijlstra, van Haarlem, zal de derdejaars leer lingen diploma's uitreiken en getuig schriften aan de tweede- en eerste jaars. Daarna zullen leerlingen van de school het toneelstuk „De wilde ja ren". door Piet Mossinkoff, opvoeren ondei regie van J. van Leeuwen. Ter voorkoming van misverstanden zij medegedeeld, dat de weekmarkt in de Floresstraat bij het Soendaplein in Haarlem-noord morgen Koninginne dag normaal doorgang vindt. in de Linnaeushof te Bennebroek ra ken thans de bloeiuitersten van het voorjaar elkaar. Narcissen, hyacinten, het gehele tulpensortiment van de vroege Madame Lefeber tot de late Queen oi the Night staan in volle bloei. Om het geheel nog mooier te maken beginnen ook de kersebomen, de kastanjebloesem, de vogelkers en zelfs de eerste seringenbloemen al te bloeien. Paul Christiaan van Westering zal ge durende de tentoonstelling van werken van de Haarlemse schilder-graficus Jan Visser in het stedelijk museum „Huis van Looy" aan de Kleine Hout weg in Haarlem elke zaterdagmiddag om drie uur een rondleiding geven. Advertentie zoals Miniatuurkruisjes van Ridder Ned. Leeuw, Officier en Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ere-Medailles verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud, zilver en brons. Rozetten en Strikjes. Zijlstraat 71 - Haarlem Tel. 16963 Haarlem en RCH spelen op Koningin- j nedag tegen elkaar voor de KNVB-be- ker. Deze wedstrijd geldt voor de twee de ronde. Zowel Haarlem als RCH kwam vrij gemakkelijk door de eerste ronde. Haarlem Klopte Blauw Zwart met 10—1, terwijl RCH met 6—1 de j baas bleef over Wilhelmus. De wedstrijd wordt gespeeld op het Haarlem-terrein en begint om vier uur. De ingang van het landgoed Caprera aan de Zomerzorgerlaan te Bloemen daal is verplaatst en bevindt zich nu vlak nabij de ingang van het Openlucht theater. Tevens werd een nieuwe afras tering gemaakt. In de maand mei i houdt de buurtvereniging Bloemendaal een excursie naar het landgoed. Daar voor zijn de data 9 en 23 mei gereser veerd. (Niet officiële koersen) Advertentie in Terlenka, Trevira en Kamgaren vanaf 98.00. 4','2 Ned 1958 :i3/„ Ned 195:- Statlel III4V Nea Wbb 3!4 Ned 1948 3V4 Ned 1950 314 Ned 1954 3ü Ned. 1955 O B.N.G. Won.bouwl 8 Ned. Handel Mij Cerl Amsterdam Rubber H.VA Senembah-MU A.K U Berkel Patent Calvé-Uelft Cert Del) MU Fokker v. Gelder Hoogovens Mtiller Co. PbUips Gem.be». Unilever Bill! ton 2e Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Ltin K.L.M Kon Ned Stoomb Mil K.P.M Ned Stoumv MU v Ommeren Ned Scheepvaart Unit Hentespaarbrieven '57 Rentespaarbneven '58 Amsterdam '56 214 Amsterdam '56 II 214 Rotterdam 57 Alb Hetin kl obl 4 Vorig opening Slot 28/4 10218 102ft 97 92|f 93 94U 88H 92 111ft 220 87>,i 84y8 140 137 174»( 304 300 251 506 155 157.50 250 212',2 465 308 597 595% 541 538% 244'i 165.30 163.80 152 150% 135 148'i 147% 135 140 240', 135 134% 118'/. 105',4 88 93 V, 1271/2 Gen. Cronjéstraat la-lb - Tel. 53334 Anaconda Coppei Bethlehem Stee) Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Miell Hmon OiJ Southern Pacific Southern Rallwav Stand Oil Ny Tidewater Ü.S Steel Stemming: 27/4 65% 51% 67% 82% 50% 114 35 %b 46% 59% 71% 44% 85 68% 58% 531 26% 9414 28/4 65 51 67 83'/, 35 'A 4ey} 60 70 y. 431, 84'j 68 581 53' 26 SS'/, onregelmatig, lager.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5