Gure Koninginnedag maakte het U feesten in Haarlem moeilijk Centrum-programma na de middag helaas in het water gevallen Jeugd van Spaarndam kwam met Hildebrand en met het uitbreidingsplan Elk wat wils" in Bloemendaal, Heem stede en Zandvoort I Kinderen in Haarlem Z.W.j I geen wolkje aan de lucht BEHENDIGE MOTORCOUREURS EN GEDRESSEERDE POLITIE HONDEN IN HAARLEM-NOORD NAAIMACHINES HEEMSTEDE ZANDVOORT Amerikaanse legerband present Bloemenmeis j es uit Parijs terug STUURMANA COHEN VRIJDAG 1 MEI 1959 PAGINA 5 Haarlem-Oost Kleverpark Na driedaags bezoek Operette Der Vogel handier nu zaterdag in De Hout WATERPROOF HORLOGES Ballet Nederlandse Jeugd Gemeenschap Brandweer j ubileum Beurs van Amsterdam Beurs van New York - - - itgaand Haarlem is gisteren getuige geweest van een ver fomfaaide Koninginnedag- bering. Als gevolg van de trieste Weersomstandigheden werden vooral de middag en avond verschillende ^elangrijhe evenementen afgelast. In Wrlem-centrum waren dat bij- v°orheeId de openluchtvoorstelling V"l Diogé, de muzikale show op de j r°te Markt van de Alpensangers en e rhapsodie in Oranje, Rood, Wit j11 Blauw aan de Wilhelminalaan. 'n de ochtenduren viel er een gestage regen uit een vaalgrijze hemel, maar deed kennelijk niemand nog iets. ledereen hoopte dat het weer in de loop van de dag zou opklaren. Kort "a het middaguur werd het droog, tiaar toen stak er een krachtige wind °P, die heel veel roet in het eten gooide. Toch zijn er de hele dag veel men- 'en op de been geweest, die diep in "un jassen gestoken, liepen te speu rt naar een sprankeitje Oranje- deugde. Maar daar was hoegenaamd Sten sprake van, al probeerden groe pen middelbare scholieren hier en 'laar nog wat leven in de brouwerij brengen. In de restaurants en café s was het de hele dag druk. De karmis op de Gedempte Oude Gracht, de Nassaulaan en de Zij- "uizen had vooral 's middags veel aftrek. De eettentjes met warme borstjes, croquetjes en oliebollen berden bestormd door verkleumde tensen. ""Hm in mi in in hui min in in ii minimum ii nu m mi in in mi tllHHIHHIHIIIHIHIIHIHIHIHIHIHHHHHHIHHHHIHHIIHIIIH De feestelijkheden in Haarlem-cen trum werden ingezet met een reveille °P de Grote Markt door het tamboers- en hoornblazerskorps van de gymnas tiekvereniging BATO. Daarna klonk er stemmige koraalmuziek, die geblazen berd door het muziekkorps van het Le ger des Heils. Hond negen uur stroom den uit alle delen van de stad duizenden kinderen naar de Grote Markt. Zij wer den begeleid door een groot aantal mu ziekkorpsen. Klokke negen besteeg de heer L. J. van Mechelen de hoge direc- j1 e.®toel om van daar af de aubade te ^■den. op het bordes stonden burge meester mr. O. P. F. M. Cremers en uiens echtgenote, een aantal wethou ders, de gemeentesecretaris, mr. H. E. Phaff, de hoofdcommissaris van poli tie, de heer J. J .Fontljne en enkele le den van het hoofdbestuur van het Haar lems comité voor Nationale Feesten. Met begeleiding van een klein harmo nie-ensemble zongen de kinderen de verschillende liederen, die telkens be sloten werden met de zo langzamer hand traditioneel geworden „vlaggen- Parade". Langs de hekken rondom de Markt luisterden duizenden Haarlem mers naar het gezang van de kinderen. Na afloop werd de heer van Mechelen °P het bordes door burgemeester Cre- tners gehuldigd met een enorme lau- berkrans.- Tijdens de afmars défileer- den de kinderen langs de autoriteiten. 2jj gingen naar de verschillende ver makelijkheden, die voor hen in de stad baren georganiseerd. USAFE-band Als een van de evenententen, zo niet het evenement van de dag was het optreden van de USAFE-band uit Wies- baden aangekondigd. Zij gaf in de mid dag onder leiding van zijn dirigent, de eerste luitenant Arnold D. Gabriel, een Populair gala-concert op de Grote Markt. Bond het middaguur hadden de Amerikaanse legermuzikanten zich *eeds aan het publiek voorgesteld, toen Zij vanaf Dreefzicht naar de Markt marcheerden en daar op een niet ge heel doortimmerd podium enkele mar sen bliezen en iedereen verrasten door •te muzikale toast ,,Lang zal zij leven "•et alleen te blazen, maar zelfs ook Ie zingen. Tijdens een officiële ont- Vangst in het stadhuis, waarbij onder Andere de Amerikaanse ambassadeur 'h ons land, mr. Philip Young aanwezig bas, heeft Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers de Amerikanen •het enkele hartelijke woorden toege sproken. Om half drie 's middags, het tijdstip aanvang, zag de Grote Markt zwart *an de belangstellenden. De regen, die "e hele morgen verveeld uit de hemel Was gevallen, had opgehouden. Toch bas het guur. Veertig minuten later, al- ?hs onze muziekverslaggever Tom dp ^ries, werd gestart en toen bleek, dat "et publiek te maken had met een jazz- hand van het allerbeste soort. De toon- Productie was uiterst geraffineerd, de ?temming voorbeeldig en de muzikale '"houd zeker niet banaal, daar er dood- eenvoudig geen inhoud was. Als er ooit van lege muziek gesproken moet wor- heh dan was dat gistermiddag het ge- Bijzonder spectaculair waren de behendigheidswedstrijden op mo toren. die in Haarlem-noord wer den gehouden. De foto geeft een beeld van een der coureurs, die voor geen kleintje vervaard bleek. val. Een stevige mars is toch veel ge zonder! Een goed gecomponeerde suite veel aantrekkelijker! Wat het meest te betreuren valt is het feit, dat de USAFE-band uit fenomenaal knappe muzikanten bestaat, die het beste van het beste kunnen vertolken, doch zich kennelijk geroepen voelen inhoudloze muziek te vertolken. De solo-trompettist bijvoorbeeld legde een waarlijk verbluf fende techniek aan de dag. Hij werd echter alleen gebruikt om te schitteren. Verder was het geheel, ondanks alle knapheid, een vrij monotoon geval, dat onze muziekrecensent gaarne ruilt voor een eenvoudig goed spelend korps, dat gezonde volksmuziek brengt. De spelers van de Letterlievende ver eniging J. J. Cremer gaven gisteravond in de beschutte stadsschouwburg een herhaling van „Majoor Frans", een to neelspel in taferelen naar de gelijkna mige roman van A. L. G. Bosboom- Toussaint, onder regie van Henk Bak ker. Krelagehuis In het Krelagehuis genoten gister avond enkele honderden van het grote Oranjebal, waar de zeventien mannen van de USAFE-band onder leiding van luitenant Ross S. Whitehead in één woord voortreffelijke dansmuziek ten beste gaven. De veilingzaal van het Krelagehuis leende zich, ook wat de akoestiek betreft, uitstekend voor het Oranjebal, waar mede dank zij de goe de organisatie van het Centrum-comité, geen enkele wanklank gehoord werd. Het repertoire van de USAFE-band schijnt niet uitgebreid te zijn, althans we hoorden verschillende nummers, die ook reeds 's middags of 's morgens uitgevoerd waren, maar daarmee is niets ten nadele van de kwaliteit ge zegd. Bovendien was de dansmuziek bij zonder gevarieerd. Latijns-Amerikaans, snelle en langzame jazz, bebob, rock 'n roll enz. De band was voor de gelegen heid „geciviliseerd", de mannen had den hun militaire uniformen verwisseld voor stijlvolle blazers. Veel show kwam naar onze smaak gelukkig niet aan hun spel te (on) pas. De kwaliteit en de sfeer waren er des te beter door. Het dansen op de Grote Markt ging niet door, tot grote teleurstelling van de jon gelui, die zich daar omstreeks tien uur hadden „geposteerd". In Haarlem-oost was het deze Konin ginnedag drukker dan andere jaren. Het mistroostige weer heeft kennelijk weinig vat gehad op de feestvierders. De muzikale wandelingen trokken be langstelling genoeg van de buurtbewo ners. Vooral de kermis had niet over gebrek aan pleziermakers te klagen. Toch heeft het trieste weer wel enigs zins een domper op de feestvreugde ge zet. Het openluchtbal in de avonduren in de Emostraat werd door velen be nut om de geleden kou te verdrijven. Op de pittige dansklanken van The Broadway Players onder leiding van P. van "Walbeek jr. werd genoeglijk gedanst. De dreigend donkere luchten maak ten ook in Haarlem-Noord Koninginne dag iets minder feestelijk. Vooral in de vroege morgen, toen de muzikale rond gangen van het programma moesten worden geschrapt. In de middag om zoomde een vrij talrijk publiek dat deel van de Orionweg, dat was afgezet voor de behendigheidswedstrijden op moto ren. Onder de bijna vijftig deelnemers waren enkele heel behendige, die ware bravourstukjes verrichten. Velen kre gen bij het ringsteken als ze misten een flinke plas water over het hoofd, terwijl anderen bij het doortrekken van het waterbassin er niet zonder natte voeten afkwamen. Ook vormden een flinke springplank en een aantal kegels en hoepels, hindernissen, die genomen moesten worden. Bijna waren zij die meer speciaal gekomen waren om de demonstratie met politiehonden te zien teleurgesteld, want op de afgesproken tijd, was er noch een hond noch een lid van de politiehondendressuurclub .Zuider hout" aanwezig. Daarom vervolgde men het programma met een komische noot, een soortgelijke behendigheidswedstrijd als die voor motoren, maar nu op enigszins zonderlinge rijwielen. Gelukkig was inmiddels een viertal honden, waaronder twee forse bouviers en een fikse herdershond met hun eige naars op het grasgazon verschenen en nam de dressuurdemonstratie een aan vang, toegelicht door de voorzitter van de dressuurclub. Nadat de eigenaars hun hond hadden voorgeleid, werden deze van de lijn losgelaten en kregen de dieren van twee mannen een stukje vis aangeboden, dat ze echter net zo lang lieten liggen tot ze van hun baas toestemming kregen het lekkere hapje, waarvan ze wel hadden gewatertand, op te peuzelen. Hoe sterk de team geest tussen hond en baas is, sprak al heel duidelijk, toen een der honden werd voorgeleid door de vrouw van de eigenaar, daar deze wegens een lichte blessure, liever zelf niet meedeed. De hond. nauwelijks losgelaten, stoof weg en ging de baas zoeken, zodat de man wel genoodzaakt was van zijn aanvan kelijke voornemen af te zien. Rest ons nog te vermelden een uit zonderlijke muzikale rondgang van Ver- kade's Harmonie en drumband door een groot deel van Haarlem-Noord, gevolgd door een concert op het Frans Hals plein. Het kermisterrein aan de Zaanen- laan mocht zich gedurende de dag in een druk bezoek verheugen, terwijl de feestelijkheden werden besloten met een bal-champêtre in de Marnixstraat. Vele kinderen waren gistermorgen naar de aula van het Mendel-College lljke poppenkastvoorstelling, goochel- gestroomd om te genieten van een vro- spelletjes en frisse accordeonmuziek. Om de vierkante, felverlichte vlon der stonden 's avonds vele rijen men sen, dicht opeen gepakt als beschut ting tegen de koude wind, die over het water van de Schotersingel kwam, In deze entourage wisselden een aantal kleinkunst-artisten elkaar af. Het Haar- ble, een Volksdansgrshrdmfwyrodiwpl lemse Klavarskribo Accordeonensem ble, een Volksdansgroep in bonte kleur schakering met Noorse en Joodse dan- hun kunnen mochten beprvbgkqbgkq sen, waarbij de oudere aanwezigen hun kunnen mochten beproeven en de kleintjes, die met 200 tegelijk de vlon der besprongen, de zevensprong dan sten. In het Non-stop cabaretprogram ma traden vervolgens op: mr. Paulino, evenwichtskunst met champagne-fles sen; twee jongens met één gitaar brach ten vlotte liedjes over: 'n zakje patat en de knipperbollen, maar daarbij ook de traditie geworden immitatiestemmen accordeonduo; mr. Gilbert met truca- van Ina de Leeuw-van Rees, Eddie ges en de soepele plafondwandeling Eddie Christiani en Lou Bandy; een van Joke Hardero aan haar hoge stel lage. Het programma werd besloten met accordeonmuziek en volksdansen, waarna nog enkele honderden de vloer vulden voor het maken van een dansje. Vannacht om half 2 zijn de Haar lemse bloemenmeisjes teruggekeerd na een driedaags bliksembezoek aan Pa rijs. Het zijn heerlijke dagen geweest, zeggen de meisjes zelf, en de direc teur van Haarlems Bloei, de heer W. v. Willige, die overigens een behoor lijke griep mee teruggebracht heeft uit de lichtstad, vertelde dat het bezoek hem heel erg was meegevallen. Tij dens de voorbereidingen heeft men er wel eens een zwaar hoofd in gehad, temeer omdat de betrokken autoritei ten in Parijs moeilijk tot vaste afspra ken te brengen bleken. Maar het is allemaal uitstekend ge gaan. De meisjes hebben een bezoek ge bracht aan het NATO-hoofdkwartier in Fontainebleau waar men dit zo weinig martiale bezoek wel op prijs stelde. Op koninginnedag verschenen de meisjes op de Floraiies, de grote in ternationale bloemententoonstelling. Het is een triomftocht geworden. De Nederlandse ambassadeur, mr. J. W. Beyen, week niet van de zijde van de ze charmante ambassadrices en wat er maar aan hoge functionarissen aan wezig was, wilde zijn opwachting ko men maken. Om half één zou men de terugreis naar Nederland aanvaarden. Maar dat heeft de grote krant de Fi garo belet. In haar kantoren aan de Avenue de Champs Elysées had men een grote ontvangst georganiseerd met koud buffet. De Nederlandse ambassadeur wilde beslist niet dat daarna de terugreis zou worden aanvaard. Hij nodigde het hele Haarlemse gezelschap uit om 's middags aanwezig te zjjn ter recep tie die hij zou houden ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin. Maar men moest deze uitnodiging wel afslaan anders zou het nog later worden eer men weer goed en wel in Nederland terug was. Spaarndam genoot de eer gistermorgen al om negen uur de USAFE-band te mogen begroeten. Opgesteld voor het beeldje van Hansje Brinker en naast de Spaarndamse harmonie,, Crescendo" speelde het Amerikaanse korps enkele pittige marsen. Maar de weersomstan digheden waren inmiddels zo slecht ge worden, dat het Oranje-comité de kin deroptocht moest uitstellen. Anders hadden burgemeester Cremers en de wethouders Schippers en Happé, die even na tien uur de aubade door de schoolkinderen kwamen beluisteren een uitbeelding kunnen zien van het Hilde- brandmonument, of van het uitbrei dingsplan Spaarndam, dat werd voor gesteld door het „Spaarndamse bruid je'.' De kinderoptocht werd nu uitge steld tot één uur en de belangstelling was zoals gebruikelijk weer overweldi gend. De optocht zag er prima uit en de jury heeft grote moeite gehad met het toekennen van de prijzen. Wel honderd twintig kinderen liepen mt*> in de op tocht; veel meer dus dan verleden jaar. De prijs voor allegorische wagens ging naar „Hildebrandmonument"die voor praalwagens naar „Sterrenwiche laars" en die voor de groepen naar „Vi- talis en Remi" van de zusjes Stapel. De individuele prijs voor de meest ori ginele idee kreeg Annemarie Nooy als „Het Spaarndamse bruidje"; die voor de beste verzorging kreeg de Maggifles van Victor Janssens en die voor de mooiste kleding kreeg de zeventiende- eeuwse schilder van Wim Warmerdam. De kleurenprijs kreeg „Parapluie" van R. Janssen. Veel belangstelling bestond er ook weer voor de kinderspelen, die 's mid dags op de Westkolk werden gehouden. De prijzen werden als volgt toegekend: jongens 67 jaar: wasknijperrace,'Joop Stolk. 89 jaar: aardappelrace, Ted Janssen; 1011 jaar: blokkenrace, Roel Willemsen: 12—13 jaar, biscuit-eetwed- strijd, Hennie Willemsen. Meisjes 67 jaar: vlaggen wedstrijd, Leonie Oort- huys; 89 jaar: blikkenstelten - race, Jeichien Stapel; 10—12 jaar, schorten- bindwedstrijd, Fokkelien Westerweel; 1213 jaar: balzuigwedstrjjd, Jannetje de Vries. Piet v. d. Peet won bij de jon gens van 14—16 jaar de balzuigwedstrjjd en Anke Brouwer bij de meisjes van 14—16 jaar. De ringrijderij werd gewon nen door mevrouw L. de Raadt. Spaarn dam heeft uitgelaten en vrolijk vlaggend feest gevierd. De café's maakten beste zaken. De opvoering van de operette Der Vogelhandier door het Haarlems .Ope- rettegezelschap Dioge. welke gister middag door de slechte weersgesteld heid niet kon doorgaan, zal bij goed weer morgenavond om 8 uur in De Hout aan de Wilhelminalaan plaats vinden. Advertentie AW' »"/y JUWELIERS - Houtplein 15 - HORLOGERS De optocht en de kinderspelen voorvoorstelling de lagere schooljeugd in Overveen von den in de regen een sterke tegenstan der en gingen niet door. Evenmin de kleuteroptocht maar wel werd voor deze categorie der allerkleinsten door de heer B. Witzel en leerlingen van de Da Costakweekschool een poppenkast voorstelling gegeven in de Koningin Wilhelminaschool. Bovendien namen tweeëndertig paren leerlingen der hoog ste klassen der lagere scholen uit Over veen deel aan een rijwielpuzzlerit on der leiding van de heer G. A. J. H. Ban dag. De wielrijders werden drijfnat, maar zij losten de vragen heel goed op. Winnaar werd het twaalfjarige koppel van de Maria- en St.-Aloysiusschool uit Overveen, Liduine van Buuren en Ton- ny Pijnaker. In Bloemendaal trokken ruim dui zend kinderen achter het muziek- en tamboerkorps van Sursum op naar het Openluchttheater. Daar sprak in aan wezigheid van wethouder mej. dr. M. E. Nolte burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller de kinderen in de re gen toe. Nog geen uur later moest de Begen en wind konden in Haarlem zuid-west de pret niet drukken van de honderden buurtgenoten, die zoals alle jaren hun koninginnefeest vierden op 't speelterrein van de Christiaen Huygens- school. In een venijnige regenbui trok ken de kinderen '273 in totaal die zich opgegeven hadden voor de kinderspelen, voorafgegaan door het tamboerkorps Concordia in optocht naar de Christiaen Huygensschool. Advertentie Ondanks kou en regen was de Amerikaanse legerband in Haarlem present. Maar Haarlemmers lieten zich eveneens niet afschrikken om de muzikanten te bekijken en te beluisteren. Alle merken ENGEL, Gr. Houtstr.181, Tel. 14444 Donderdag 7 mei zal in de Stads schouwburg te Haarlem een balletuit voering plaats vinden door het Neder land Balletgezelschap. Voor leden van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap is een korting toegestaan in de vorm van rangopschuiving naar boven. Het regende pijpestelen, toen de voor zitter van de buurtvereniging, de heer R. Fruitema, met gepaste plechtigheid de nationale driekleur hees. Onder de zelfde weersomstandigheden sprak de heer G. J. Dahlkamp als voorzitter van de feestcommissie even later het officiële openingswoord. En de regen ten spijt gingen de kinderspelen op het natte gras bij de speelplaats door. Geen der deelnemertjes had verstek laten gaan en het was niemand aan te zien, dat de regen hem of haar hinderde. Onder de vaardige leiding van de heer M. J. Eerelman werden er allerlei aardige kinderspelletjes gedaan voor vijf- tot en met elfjarigen: rei- dansjes en onderdoorkruipspelletjes voor de allerkleinsten, aardappelra- pen, blokjeslopen en zaklopen voor de groteren. Bijzonder grappig was een dus ruime keuze serveerwedstrijd voor meisjes. Een kostelijk programmapunt was 's middags het optreden van de mi- crofoon-debutantjes. Er waren er dit maal eenentwintig, veel meer dan vo rige malen en bovendien waren de prestaties niet alleen stukken beter, maar er was ook meer afwisseling. We hoorden gedichtjes, die gedeclameerd of allerliefst opgezegd wérden, een blokfluitiste, verschillende vocalisten, allen tussen de vijf en dertien jaar oud. De jury had de kinderen in drie groepen verdeeld. In de groep vijf-, zes- en zevenjarigen won Albert van der Meer (7) de eerste prijs met zin- Een der debutantjes, die met haar gitaar in Haarlem-zuid-west haar bijdrage le verde tijdens een prestatiewestrijd, die daar voor de jeugd werd gehouden. De jongelui hadden ondanks het gure weer niet te klagen over gebrek aan belang stelling. gen, Karin de Bruin (6) de tweede, ook met zingen. Niko Kok (10) werd eerste in de groep acht-, negen- en tienjarigen met zingen, tweede prijs- winnares werd Gea van de Velde (8) met voordragen. In de groep elf-, twaalf- en dertienjarigen won de eer ste prjjs Ida Lindeboom (11) met zin gen, Tootje Toledo (13) behaalde met haar blokfluitspel de tweede prijs. De ballonwedstrijd was een ander, niet minder aantrekkelijk evenement van de feestmiddag. Meer dan duizend ballonnen, stuk voor stuk voorzien van een naamkaartje van de afzender, wer den door de kinderen opgelaten. De hemel scheen er eventjes door ver duisterd. Het was een groots en onver getelijk gezicht. De wedstrijdtermijn duurt zes weken. In die tijd zullen er her en der in den lande ballonnetjes gevonden worden, die in Haarlem-zuid west op koninginnedag opgelaten zijn. Het meisje of de jongen, waarvan de ballon het verst gekomen is, zal een prijs ontvangen. Indrukwekkend was ook de feeste lijke lampionoptocht, die 's avonds van af acht uur door de buurt trok, bege leid door het muziekkorps Harmonie Crescendo uit Hillegom. De wind speel de de lampionisten wel eens parten, maar het weer had niettemin vóór, dat het goed donker was, zodat de optocht een bijzonder sfeervol effect maakte. En dan was er tot slot nog het traditionele Oranjebal met feeste lijke attracties, in „Ons Gebouw" aan de Kamerlingh Onnesstraat. door het theaterbureau Van Meurs wegens de steeds heviger wordende regen worden gestaakt. In Aerdenhout trok men zich niet zo veel van de regen aan en zo kwamen na een optocht door het dorp doornat honderden kinderen bü de Vondelschool aan, die hadden getoond op actuele wij ze door verkleedpartijen bekende zaken uit te kunnen beelden. Het middagprogramma begon in Bloemendaal met de traditionele voet balwedstrijd tussen leerkrachten van Bloemendaalse lagere scholen en leer lingen van de drie scholen voor ulo. Het werd een modderig festijn op een glad veld, dat de eer bovendien aan de leerlingen liet. Zij wonnen met 10. Kees Panhuizen kan een goede brandweerman worden. Hij was de bes te van de achttien deelnemers aan de spuitdemonstratie voor de jeugd: em mertje vol spuiten, bal wegspuiten, evenwichtsoefening enz., welke demon stratie van drie uur af op het sportveld aan de Vrijburglaan werd gehouden. Tegen vijf uur verschenen de vier spui ten van de vijfendertig jaar bestaande brandweer aan de Willem de Zwijger laan om na al de regen van deze dag nog wat water te maken. Met twee entwintig stralen werd van de ene zijde af de andere zijde van de laan onder water gezet. De commandant de heer IJ. E. Dijkstra gaf via een luidspreker wagen een uitleg, maar door de harde wind verwaaide zijn woorden. Jammer, dat het publiek op zo'n grote afstand werd gehouden. Op het veld aan de Borgerweg in Aerdenhout genoten talrijke kinderen maar ook vele ouderen van een zeer goed opgezet en volkomen op de kinde ren afgestemd variétéprogramma. In Overveen werd om zeven uur op de Bloemendaalseweg een zeepkisten race gehouden, als altijd zeer specta culair met grote deelname en veel pu blieke belangstelling. In de senioren, junioren en meisjesgroep werden ach tereenvolgens winnaar Peter Hokke en Adrie Weststeijn, Cor Werkman en Pe ter Hofman, Eef de Kievit en El Zon- neveldt. Overal in de wijken van de gemeente waren honderden kinderen met lampions aanwezig om met de mu zikale rondgang door de dorpskernen mee te doen. De sluitstukken van de Koninginnedagviering waren in Bloe- mendaal-dorp de muziek, de films en het bal-champêtre op „Pleinvrees", in Overveen de Openluchtfilmvoorstel ling gevolgd door een Oranjebal op het dorpsplein en in Aerdenhout een bal- champêtre met „the Dixie Sailers" voorafgegaan door het ontsteken van een vreugdevuur en Bengaals vuur. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiin In Heemstede is men met het pro gramma voor koninginnedag gelukki ger geweest dan in de Spaarnestad, want het bevatte geen openluchtvoor stellingen die wegens het bijzonder on gunstige weer moesten worden alge- last. De feestelijkheden werden inge zet met het gebruikelijk geworden jeugdappèl voor het raadhuis, waarbij de deelnemers, vertegenwoordigers van de verschillende sportverenigingen, jeugdorganisaties en alle scholen van twee zijden kwamen aangemarcheerd. Zij werden voorafgegaan door de, plaatselijke muziekverenigingen „Sint Michaël" en „Eensgezind Excelsior". Nadat zij op hef Raadhuisplein wa ren opgesteld, volgde het ceremoniële hijsen van de vlag en het zingen van liet „Vlaggelied". De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard hield een toespraak, waarin hij aandacht vroeg voor de samenhang tussen onze vrijheid en het Huis van Oranje. Het jeugdappèl werd besloten met het gezamenlijk zingen van het eerste en zesde couplet van het „Wilhelmus". Voor de rest van de ochtend was het grote terrein van de Heemsteedse sportparken voor de schooljeugd gere serveerd, waar de kinderen met een amusant variété prettig werden bezig gehouden. 's Middags werd het pro gramma in het sportpark voortgezet met de gebruikelijke volksspelen, waar voor zich een behoorlijk aantal deelne mers hadden gemeld. Nieuw was de brandweerdemonstratie, uitgevoerd door brandweermannen-in-de-dop, wier enthousiasme geen grenzen ken de. In de vooravond bewoog zich een lampionoptocht door Heemsteeds stra ten, ingeleid door de pittige marsmu ziek van „Eensgezind Excelsior"; als overgang tot hét vuurwerk op de Vrjj- heidsdreef. De moed van de koude voorjaarsavond trotserende toeschou wers werd ruimschoots beloond, want het organiserend comité liet een bij zonder fraai vuurwerk ontsteken. Hoogtepunten waren de ingenieus vervaardigde bewegende olifanten, de hulde aan Koningin Juliana als indruk wekkende aptotheose. Ten slotte trok ken nog vele dansliefhebbers naar het Raadhuisplein, waar de feestdag wera besloten met een openluchtbal met at tracties. IlllUil iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiuiiiiiiiuiiuiniiuiiiiiiiiiiiin De koninginnedagviering werd te Zandvoort 's morgens ingezet met een aubade voor het raadhuis aan de bur gemeester, mr. H. M. van Fenema. Onder leiding van de heer Loogman en begeleid door de Zandvoortse mu ziekkapel zongen de kinderen enkele oittice liedjes. De voorzitter van de Oranieviering, ds. J. van de NIje. deel de mede dat door do schooljeugd van Zandvoort ruim 2(Kl voor het ver jaarsgeschenk van de Konïngïn bij een was gebracht, hji liet daarop zes nielsies naar voren komen van elke school één die elk aan mevrouw van Fenpma een bloemruiker aanboden. De burgemeester begon zijn toe- snraak met de vraag aan de kinderen of zii zich door de gestadig neervallen de regen lieten ontmoedigen; hetgeen de jeugd spontaan ontkende. De bur gemeester vervolgde toen met er op te wijzen dat het een gouden dag was voor het gouden hart van ons volk: onze Koningin die haar vijftigste ver- iaardag vierde. Een huidetelegram werd daarna naar Soestdiik gezonden, ondertekend door de burgemeester en de 6 veregenwoordiesters der scholen. 's Middags nam de ieugd wederom bezit van het Raadhuisplein. Nu om hef ipugd-variété-orogramma van het gezelschap van Tonnv van Zwol te zien. De clowns en de andere artisten wisten hun jeugdig publiek spoedig ..warm" te krijgen. De lachsalvo's en t.oeiuichingen waren niet van de lucht tiidens dit twee uur durende program ma. In de avonduren kwamen de ouderen aan hun trek. De voorzitter van de Oranievereniging begroette burge meester van Fenema. genodigden en een talrijk publiek, dat de kilte van de avond trotseerde om naar een voor- treffeliik cabaret-programma te kij ken. Na een vlotte conference van Frans van Dusschoten traden op Ton- ny Blanzee fdraadakt) Johnny Meijer fakkordeon) Bertwini fbalansakt). Fan- tasio (muzikale clown) en Willy AI- berti. Om 10 uur ging men verkleumd maar voldaan huiswaarts. Zaterdagavond 2 mei organiseert de judovereniging „Haarlem" haar jaar lijkse wedstrijden om het clubkampioen- schap. De wedstrijden worden gehouden in de grote dojo van Sportacademie Nauwelaerts de Agé te Bloemendaal. 4% Ned. 1958 3% Ned 1953 Staffel 1947 3% Ned 1956 314 Ned, 1948 314 Ned 1950 3% Ned 1954 314 Ned, 1955 D B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H.VA Senembah-Mt). A.K.U Berkel Patent Calvé-Delft Cert Dell Mtj Fokker y. Gelder Hoogovens Mtlller Co. Philips Gem.bez Unilever Bllliton 2e Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lijn K.L.M Kon Ned Stoomb Mn K.P.M Ned. Stoomv Mij v Ommeren Ned Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 214 Amsterdam '56 214 Amsterdam '56 II 214 Rotterdam '57 Alb Heijn kl obi. 4 29/4 30/4 Anaconda Copper 6414 6554 Bethlehem Steel 5054 51 Chrysler Corp 66'2 6514 General Electric 8314 83V. General Motors 49s,, 4954 Kennecott Copper 11314 11374 KX.M. 36 36 Montgomery Ward 4714 47% Radio Corp 61 <2 61% Republic SteeJ 69% 6854 Royal Dutch 4314 4354 Shell Union Oil 8454 84% Southern Pacific 68 68% Southern Railway 5854 57% Stand Oil Ny 52»/. 5254 Tidewater 2554 2654 U.S. Steel 9154 91 Stemming: nauw. prijshoudend koersen) Vorig opening Slot 1/1 97 93A 93* 9014 88% 92 111 Va 220 85% 8814 137 V2 174% 304% 303% 502 157 157.40 254 212% 465 303% 595% 598% 538% 540% 245% 164 164.30 150% 135 147 147 134% 142 237% 135 135 105% 80 93 100 127

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5