Dubbelnat" kampioensfeest van juichend Volendam Triomftocht in versierde botter Stormvogels mist bij Vole wijekers diverse kansen Felle strijd op Mosveld zonder doelpunten ZEGE OP HELMOND KAN HAARLEM NIET REDDEN EDO bedwingt Zeist: 1-1 VSV ook tegen BW naar grote nederlaag DORP LEEFT MEE, DANK ZIJ „SAPPIG" TELEFOONVERSLAG RCH mist weer produktiviteit Harm van Dalfsen in amateurteam MAANDAG 4 MEI 1959 PAGTNA 6 Nederland B oefent in Breda tegen NAC Helmondia sterker Zaterdagmiddagvoetbal Uit zaterdagelftal Volendammers JonkPelk op de rechtervleugel (Van onze speciale verslaggever) „Big Pete Williams uit Arkansas City, met zijn Knal gele overhemd en fel rode stropdas heeft zondag avond heel even gedacht dat de wereld verging. De weldadige stilte in de gelagkamer van het Volendam- se hotel Van Diepen, waar hij zijn kennismaking met het onverva Iste „zootje de „butter en eek" op in spannende wijze hernieuwde, werd plotseling wreed verstoord door een hels kabaal van tromgeroffel en ge juich van duizenden mensen. Ter wijl de brede Amerikaan hevig ver schrikt naar de oorzaak hiervan ging informeren, probeerde buiten in de gierende zuid-wester en de striemen de regenvlagen burgemeester Cees van Baar het verschrikkelijke lawaai te overstemmen. Zijn pogingen had den iets belachelijks. Tegen dit la waai was eenvoudig niets te doen. Héél V olendam wuifde, schreeuwde en greep naar zijn favorieten, naar „Aaltje Keizer, naar „Jut". „Blub ber „Knoest kleine „Kolessie". „Kick „Snert Harmen „de Poes „Spijker „Gerritje" en „kindje Pele". de helden die Volen dam op imponerende wijze in het Nederlands voetbalwalhalla brach ten. Daar voor het grote hotel aan de dijk ontlaadde zich de spanning die maandenlang was opgekropt en na de bittere ontgoocheling van de strijd tegen Haarlem een ongekende cli max had bereikt. De ervaringen na afloop van het duel met de Roodbroeken hadden diepe in druk gemaakt. De door Leeuwarden zo grondig bedorven feestvreugde, het schouder-op-schouder-af met de .spelers, had de Volendammers wat voorzichtiger gemaakt. Er waren tenminste maar wei nigen die in de reis naar het grillige Limburgia de grote beslissing zagen. In het café van „Joep" van Jan de Boer en bij Binken aan de dijk bleven de inzet ten van de gebruikelijke weddenschap pen aan een opvallend lage kant. Een legioen van duizend hyperner veuze aanhangers wilde het in Bruns- sum beslist met eigen ogen zien. Zij wrongen zich zondagmorgen in een van de vele auto's of bussen die hen naar Amsterdam brachten, vanwaar de reis per trein verder ging. Zij die bleven, vochten 's middags voor een plaatsje in de grote feestzaal van A.M.V.O. of schaarden zich rondom het gebouw om er te luisteren naar de rechtstreekse, telefonische reportage van perschef Pé Mühren, de man die de vorige week bijna huilde van teleurstelling, maar dit keer dan toch eindelijk kon zeggen dat men er was. Zijn „sappig" relaas over de gouden treffers van Veerman, Smit en Jonk schalde door de luidsprekers en werd door snelvoetige koeriers woord voor woord doorgegeven aan hen, die thuis achter een kop thee met de ge bruikelijke twee koekjes wachtten op de dingen die komen gingen. Vliegtuig met spandoek Toen vloog daar opeens een enthou siast „knorrend" sportvliegtuigje, dat een groot spandoek met het opschrift: „Volendam Ere-divisie" door het grauwe luchtruim boven het Waterland trok. De vlaggen gingen uit en de caféhouders op de dijk namen snel een beslissing: open blijven of sluiten. In het eerste geval kon men rekenen op een stormloop van dranklustigen, met alle gevolgen van dien. Sluiten zou neerkomen op een enorme verliespost, maar vast en zeker mèt een ongeschonden interieur. Verre weg de meeste kasteleins hielden hun deuren open, zetten het geluid van de juke-boxes op volle kracht of zorgden voor een aantal goed uitgeruste muzi kanten die het spelen tot drie uur in de nacht zouden kunnen volhouden. Terwijl omstreeks zeven uur een trein vol dolgelukkige Volendammers het hoofdstedelijke Amstelstation bin nen reed, spelers en supporters voor de laatste etappe overstapten in ver sierde bussen, trok de Volendamse jeugd in groten getale naar het sport veld om zich gereed te maken voor de feestelijke ontvangst. Tientallen voetballers in oranje shirts en zwarte broeken, gymnasten, de judoka's onder leiding van kracht patser „Tapie", de tafeltennissers, hon derd jongetjes en meisjes met oranje balonnen en het uitgebreide muziek korps „Wilhelmina" vormden een stoet voor een grote, houten na-maakbot- ter op wieletjes, waarin de spelers en hun trouwe eega's de triomftocht zou den maken. Precies kwart-over-acht barstt. de orkaan van gejuich in volle hevigheid los. En voorlopig zou niets in staat zijn om aan die orgie van ge luiden een einde te maken. Met op geheven armen drongen de spelers en hun vrouwen door de deinende massa. Tientallen handen strekten zich graai end uit naar de mannen, die hét grote ideaal verwezenlijkten. Tol werd door uitgelaten Volendammers vol op beide wangen gezoend en „kleine Kolessie" had de grootste moeite om in het bezit te blijven van zijn beide oren. Ten slotte bereikten spelers en vrouwen de oranje geverfde botter en toen ging het in optocht door het dorp, dijk op, dijk af, want iedereen wilde zijn hel den zien en bejubelen. De regen, die met bakken van de he mel viel en de gure zuid-wester konden de pret niet deren. Bedolven onder bloe men, confetti en bonte serpetines trok de stoet naar het hotel Van Diepen, waar voor tachtig „uitverkorenen" de tafels waren gedekt. De vrouwen op haar mooist met de „huiletjes" en de „kletjes" van zwart laken en de mannen met hun beste „blempies" en de grote zilveren klapstukken blinkend op de ruige pijbroeken. Tranen van Mossel Ieder kent de Volendammers, aan de klomp ,n wijde broekDick Tol, Volendams dolgelukkige aanvoerder spaart de stembanden niet, als het er op aankomt om het clublied zo krachtig mogelijk mee te zingen. Een „sjieke boel" daar bij Van Diepen en eenmaal over de drempel van de fraai versierde eetzaal verdween de op winding als bij toverslag. Harmen „de Poes" kreeg eindelijk gelegenheid om te bekennen dat hij geweldige honger had, pastoor Langendijk kon bestuursleden en spelers zonder gevaar voor lichame lijk letsel feliciteren en „good old" Ger- rit Mossel gaf de strijd tegen de feest- tranen op. „Mijn zenuwen benne kapot. Dit is de mooiste dag van mijn leven", stamelde Volendams grootste voetbal minnaar, sinds donderdag uit het Pur- merends ziekenhuis, waar hij naast de „zuchies" voor het slagen van een gal blaasoperatie, ook heel wat schietgebed jes besteedde aan het succes van zijn geliefd Volendam. Strijd tegen de lege glazen Terwijl burgemeester Van Baar nu eindelijk zei, wat hij buiten al had wil len vertellen en aanvoerder Dick Tol uit naam van de gemeente een nieuwe clubvlag in de handen drukte, voorzitter Arnold Mühren in gedachten drie maanden vooruit sprak over serieus leven en spelen in de hoofdklassecom petitie en hardop mijmerde over Feijen- oordVolendam in de grote Rotterdam se „kuip", beleefde het dorp zijn „Franse feest". De Tollen, de Smitten en de Schilders hadden hun zin. Volendam „liep onder". Bij Binken en „Joep" van Jan de Boer kwam men handen te kort om de glazen vol te houden. En zij die geen kans zagen tot de rokerige en stampvolle caféruimten door te dringen, vermaakten zich buiten in de regen, met eerlijke pogingen om het „Ieder kent de Volendammers" zo mooi mogelijk te zingen, met het drinken uit de flessen, die van hand tot hand gingen of het „jennen" van een wachtmeester die het toch echt niet kon helpen, dat hij geen Volendammer was. „Klapper", „Clown", „Pijl", „Babbet", „Ome List" of hoe ze ook heten, zij heb ben het laat gemaakt, arm in arm, drin kend uit eikaars glazen. Of zij tegen de morgen met of zonder duizelig gevoel aan een gestrekte houding de voorkeur gaven, valt niet met zekerheid te zeg gen. Vast echter staat, dat zij zich opper best hebben vermaakt en dat wat hun betreft Volendam in het komend sei zoen best landskampioen mag worden. HAYE THOMAS Het Nederlands B-elftal zal op Hemel vaartsdag te Breda een oefenwedstrijd spelen tegen NAC, dat op enige plaatsen versterkt wordt. De wedstrijd geldt als een oefenwedstrijd voor de komende ontmoeting tegen Luxemburg. De gierende zuid-wester en de striemende regenvlagen kunnen de pret niet be derven. Het kampioensfeest gaat door en beantwoordt volkomen aan de hoog- gestelde verwachtingen. Toch lachen de kleine Volendamse „schonen" op de foto niet. Per slot van rekening is het voor de eerste keer dat zij zo iets geweldigs meemaken en bovendien verkeren zij in spannnig over de ballonnenwedstrijd. De oranjeballon die het verst komt, bezorgt zijn bazin een fraai geschenk. Op de onderste foto wel lachende gezichten. „Jut" Smit als enige speler in het traditio nele Volendamse costuum en Gerrit Mossel, de grootste voetballer van het Water land kunnen hun lol niet op, tijdens de triomftocht in de versierde na-maak botter. PSV—DWS/A 4—1 PSV: Brusselers (2xJVan de Heuvel, Dil len. DWS-A: Tolmeijer. Ruststand B-O. Toeschouwers: 8000 SpartaADO 41 Sparta: Van der Gijp, Daniels (Bx), Van Ede. ADO: Advocaat. Ruststand 2-1. Toe schouwers: Bj.000 FortunaNAC 21 Fortuna: Ravestein, Huis. NAC: Weber (eigen doel). Ruststand 0-0. Toeschou wers: 1500 ElinkwijkRapid JC 13 Elinkwijk: De Jongh. Rapid JC: Loo, Gös- gens (Bx). Ruststand 1-1. Toeschouwers: 6000 Willem II—NOAD 1—2 Willem, II: Smolders. NOAD: Meijer (Bx). Ruststand 0-0. Toeschouwers: 10.000 Ajax—DOS 2—0 Ajax: Schmidt, Seelen. Ruststand 1-0. Toe schouwers: 8000 VVV—Blauw Wit 6—2 VVV: Sleven (Bx), Klaassens, Senator je, Spikofski (Bx). Blauw Wit: Dahrs, Uiter- merk. Ruststand 3-1. Toeschouwers: 2000 SHSEnschede 32 SHS: Zwarts (&x), Van Geen. Enschede: Moddejonge jr.t Brousek. Ruststand 1-1. Toeschouwers: 8000 MVVFeijenoord 11 MVVRondagh. Feijenoord: Rijvers. Rust stand 1-1. Toeschouwers: 7000 Sparta 31 19 10 2 48 76—25 Rapid J.C. 31 17 8 6 42 56—33 DOS 31 16 7 8 39 76—41 Fortuna 31 15 9 7 39 49—43 Feijenoord 31 16 5 10 37 7749 Enschede 30 14 7 9 35 64—51 Ajax 31 14 6 11 34 71—57 VVV 31 12 9 10 33 64—58 MVV 30 9 10 8 31 55—51 PSV 31 11 8 12 30 56—56 NAC 31 12 5 14 29 64—65 DWS/A 31 8 10 13 26 53—72 ADO 31 8 10 13 26 53—74 Elinkwijk 31 9 7 15 25 49—55 Blauw Wit 31 9 7 15 25 56—70 Willem II 31 10 5 16 25 56—82 NOAD 31 5 7 19 17 45—80 SHS 31 6 3 22 15 45—102 (Van een onzer verslaggevers) Het scoringsbord op het Mosveld heeft zondagmiddag geen dienst gedaan, want noch de Volewijkers noch Storm vogels zijn tot doelpunten gekomen. Het duel waarbij een record aantal van 6500 toeschouwers aanwezig waren, Is beneden de gestelde verwachtingen gebleven. Vooral de kampioenspreten denten hebben deze middag beslist niet de indruk gegeven dat men over voet balkwaliteiten beschikt een eredivisie club waardig. Toch waren de IJ- muidenaren na de rust twee maal heel dicht bij de overwinning. In de vijf tiende minuut schoof linksbinnen H. Groot de bai voor het lege doel net langs bezijden de rechter paal en in de laatste seconden was rechtsbinnen C. Groot een vertwijfeld man toen zijn schot tegen dezelfde paal van een eveneens leeg doel terecht kwam. Het lag in de lijn der verwachtingen dat de Volewijkers hun huid, gezien de laatste successen, zo duur mogelijk zou den verkopen. En terecht zijn de IJmuidenaren hierover gestruikeld.— Met de wind in de zeilen gaven de Met 1-0 zegevierde Haarlem over Helmond in een wedstrijd die het einde betekende van het verblijf der Rood broeken in de eerste divisie. De laat ste stroohalm heeft Haarlem niet kun nen redden, want op hetzelfde ogen blik won De Graafschap van DFC. Jammer! Vooral ómdat Haarlem de voile buit binnenhaalde. Het was ove rigens een slechte wedstrijd, zowel van Helmond als van Haarlem zijde. Hoe wel we op het roemruchte Haarlem terrein dit seizoen vele slechte wed strijden hebben gezien maakte deze af- scheidswedstrijd, als we het zo mogen noemen, zelfs nog een uitzondering, maar dan in de ongunstige zin van het woord. Veel valt er dus dan ook niet te ver tellen van deze ontmoeting waarin bei de ploegen geen enkel begrip van ploegverband opbrachten, het plaatsen bijzonder slecht was terwijl de schut- terscapaciteiten eveneens ver te zoe ken waren. De Helmondse ploeg speel de nl. tamelijk ongeïnteresseerd, kwam door het drukke verkeer op de weg niet minder dan 35 minuten te laat en toen het fluitje van scheidsrechter Tui- (Van onze correspondent) De voor Zeist zo belangrijke wedstrijd tegen EDO is in een gelijk spel (11) geëindigd, een stand, welke reeds bij de rust een feit was. Beide ploegen hebben hiermede een zuivere beloning gekregen voor het spel, dat niet steeds van een hoog gehalte was Zeist, dat nerveus begon, was gehan dicapt door de afwezigheid van goalget- ter Van Rheenen. Dit was dan ook de reden, waarom men good old Kolkman van stal had gehaald. Ondanks de steun van de sterke wind vertoonde Zeist aan vankelijk slecht spel. Het was geduren de de eerste fase sterk aanvallend en dit kwam tot uitdrukking door een doel punt van linksbinnen Bos, dat uit een scrimmage werd gescoord. Keeper Van Maren van Zeist kreeg het hierna heel erg druk voor de vele EDO-aanvallen, die 6 minuten voor de rust resulteerden in de gelijkmaker, een treffer van links binnen Belfroid (11). Na de rust was het een rommelige ver toning, doch van onsportief spel was geen sprake. Zeist had de beste sco ringskansen, maar ze werden alle om zeep gebracht door slecht schieten. Evenmin baatte het verre afstapdsge- schut van Kolkman iets. Onder een maximum aan spanning kwam het ein de. Te Boedapest heeft het Hongaarse B- voetbalelftal met 31 gewonnen van Rus land B. (Van onze correspondent) Was er in de eerste helft nauwelijks van krachtsverschil sprake, na de rust werd de wedstrijd Helmondia-RCH een vinnig duel, waarin het team van Hel mondia zich het productifest toonde. De eindcijfers (4-1) zijn echter wel enigs zins geflatteerd. Helmondia kwam uit in nieuwe opstel ling, waarin Duda de gevaarlijkste en actiefste man was. Dc Heemsteedse voorhoede wist deze middag de geboden kansen niet te benutten. Na twee ge vaarlijke aanvallen van de thuisclub kwam de bal via Kruijer bij RCH-mid- voor Nanai. Zijn schuiver was niet ge vaarlijk genoeg om Dijkmans te verras sen. In de 22e minuut gaf Krist tijdens een rush met Duda de bal een tikje, waardoor deze in het bereik van Hof man kwam, die de keeper van RCH het nakijken gaf (1-0). Zeven minuten later kon Hofman na een door Merkx geno men vrije trap het tweede doelpunt sco ren. Biesbrouck probeerde het toen met een verre trap, doch Dijkmans kon het leer nog juist bereiken. Juist voor de rust zag Kruijer kans de stand op 2-1 te brengen. In de tweede helft speelde RCH zeer vinnig en bracht het Helmon- dia-doe) dikwijls in gevaar, maar tot doelpunten kon de voorhoede het niet brengen. Stallen en Duda zorgden elk nog voor een doelpunt. De uitslagen van de zaterdagmiddag competitie: District west 1: 3e klasse a (1) KMVZ-SIZO 4-1, CSCA-Kennemer- land 8-1, Wartburgia-NDSM 2-0, IJmui- den-Jong Holland 3-4. 3e klasse b (2) Sparta N-IJsselmeervogels 1-6, Spaken- burg-SSVU 1-2. (Van een verslaggever) VSV heeft opnieuw een stevige ne derlaag geleden, ditmaal tegen het Bossche BW, dat over een aanzienlijk betere voorhoede beschikte dan de Vel- senaren. Vooral het Velser binnentrio bracht er weinig van terecht. BW kwam al spoedig tot schoten van Hey- man, Van Overbeek en Van den Dun- gen, die echter alle een prooi werden voor doelman Geerlofs. In de 23e minuut plaatste kanthalf Burgerhof de bal hoog voor de Velser doelmond, onbereikbaar voor Spaans. Van der Gaag dook op het juiste mo ment op en klopte Geerlofs met een be keken boogbal. Brederveld had tegen stopper Westbroek aan de overkant niets in te brengen. Toen linksback van Hinten echter onverwacht miste kreeg Niemeyer een goede kans. Planken koorts speelde kennelijk een rol op dit moment, gezien de manier waarop de rechtsbuiten deze kans om zeep bracht. De strijd bracht tot aan de rust niemand in het voordeel, ook niet op het midden veld en aangezien ook het wedstrïjdvuur niet hoog oplaaide was er ronduit spra ke van een sfeerloze ontmoeting. In de tweede helft brachten de doel punten enige opleving. Nadat van Over beek al spoedig met een kopbal de tweede Bossche treffer voor zijn reke ning had genomen, verhuisde Spaans naar voren. De gepromoveerde stopper begon met een vinnige schuiver, die van den Burgt met veel moeite uit de hoek wist te houden. Een hoekschop van Niemeyer bracht Spaans opnieuw dicht bij een treffer, maar pas in de 20e mi nuut werd het 12 toen een voorzet van Niemeyer door Spaans tot basis van een doeltreffende kopbal werd geno men. Een levendig slot was het gevolg. De beslissing viel negen minuten voor het einde door toedoen van Van Beurden en toen Uniken daarna nog een kopbal van Van der Gaag met de knie van rich ting veranderde werd het zelfs nog ge flatteerd In het Nederlands amateurelftal, dat woensdag 6 mei te Leeuwarden tegen de Franse amateurs uitkomt zal tot ieders verrassing de middenvoorplaats worden ingenomen door Harm van Dalf sen, de middenvoor van het Nederlands zaterdagelftal. De opstelling van de ploeg is: Doei: Koers (Hengelo): achter: Donners (En schede) en Claus (Helmondia); midden: Wooning (RCH), Van Ierland (Willem II) en Van Bruggen (DFC); voor: Jonk (Volendam), Pelk (Volendam), Harm van Dalfsen (Genemuiden), De Kreek (Feijenoord) en Hollander (DWS/A). Reserves zijn Lagarde (Emma), Schouwink (Enschede), Blom (WW) en Bouwman (HFC). Nina Kleyweg, de Nederlandse floretkam pioene, is in een internationaal toernooi te Londen op de tweede plaats geëindigd ach ter de Britse schermster Gillian Sheen. In de finalepoule won Nina Kleyweg vijf van de zeven partijen. nenburg voor het eerst klonk, stonden er nog maar negen Helmondse spelers binnen de lijnen, vijf minuten later was de ploeg pas compleet. En toen begon dan eindelijk het doelloos heen en weer getrap dat het aanzien niet waard was. Haarlem kwam vrij gelukkig aan het eerste, en zoals later bleek, enige doelpunt, toen na achttien minuten rechtsachter Lambooy van Helmond een overtreding beging in het straf schopgebied. Berendregt benutte de penalty feilloos zodat Haarlem met 1-0 gunstige perspectieven kreeg. Maar het doelpunt inspireerde de Haarlem ploeg niet tot goed voetbal. Het bleef een onsamenhangend geheel en omdat ook Helmond er niets van terecht bracht, waren de toeschouwers blij toen het rustsighaal klonk. Wie gedacht had uat het na de thee beter zou gaan vergiste zich. Ook nu hetzelfde spelletje van blinde kanten dat als droog zand aan elkaar hing. Vermeldenswaardige feiten deden zich niet voor. Slechts een goed schot van Berendregt, dat door doelman Schee pers tot hoekschop werd verwerkt, mag genoemd worden. Aan de andere kant: kreeg de anders zo gevaarlijke mid- voor Spierings geen kans z'n spel te ontplooien en wammeer hij nog eens een bal kreeg toegespeeld, wist hij er ook al geen raad mee. Zonder schokkende dingen verstreek de tijd en bij het eindsignaal had Haar lem dus gewonnen. Toen kort daarna de radio het resultaat van De Graaf- schap-DFC bekend werd, was de droe- venis in de Haarlem „tent" algemeen... groenwitten in de eerste helft geen duimbreedte toe. Vooral op het mid denveld opereerden zij succesvol en het was alras duidelijk dat daarin hun gro te kracht school. Men lanceerde aanval op aanval doch een snelle reactie ont brak om door het laatste stukje verde diging heen te bijten. Bovendien kwam de bal vaak verder terecht dan bedoeld was, zodat doelman De Graaf steeds tijdig kon ingrijpen. Op deze wijze lie ten de groenwitten vele mooie kansen onbenut. Slechts Looyen, die Van Wijk op de linkshalf plaats verving, maakte het De Graaf in de negende minuut met een ver schot even moeilijk. Pro fiterend van" de wind schoot Boogaard af en toe ook fel in, doch daar had het publiek achter het doel meer last van dan de IJmuidense doelverdediger. Aan de andere kant was de aanvals- linie van de „vogels" gedwongen de aanvallen zelf op te bouwen. Onder leiding van linksbinnen H. Groot kweet men zo goed en kwaad mogelijk van de ze taak totdat men van aangezicht tot aangezicht met spil v. Alphen en zijn beide secondanten kwam te staan, die er prompt hun voet tussën plaatsten om het dreigende gevaar te keren. In de elfde minuut kon men evenwel niet verhinderen dat de IJmuidense linksbinnen met een omhaal kort voor de doelmond de bal net over de lat liet suizen. De scrimmage voor het Volewijkersdoel in de een en twintig ste minuut, waaraan v Alphen een einde maakte, is het tweede noemens waardige feit. Na de hervatting voer de Stormvogels onmiddellijk een korte en felle charge uit op het doel van Kirsten, waarbij linksbuiten Brom en H. Groot tevergeefs inschoten. In de achtste minuut stond Kirsten op zijn, plaats, toen Groot zich prachtig vrij speelde en opnieuw hard inschoot. Voorlopig bleef het bij deze uitvallen want de Amsterdammers bleken be ter in staat te zijn met de bal tegen de straffe wind op te boksen. Ofschoon er beter gevoetbald werd dan voor de rust zagen de Amsterdam mers geen kans een doelpunt te for ceren. Rechtsbinnen Boogaard onder nam in de tiende minuut een poging de score te openen waarbij hij doel man De Graaf nog op zijn weg vond, die de bal nauwelijks corner kon wer ken en Clement miste twee meter voor doel uit een prachtige voorzet van rechts buiten De Vries jammerlijk. Hierna kregen de gasten tot tweemaal toe ge legenheid naar de overwinning te grij- In de vijftiende minuut telde men reeds een doelpunt van H. Groot, die na een handige omspeling van back Vermeulen de bal zacht in de richting van het open doel plaatste. Voor doel langs rol de het leer toch nog rakelings langs de buitenkant van de doelpaal. Vijf mi nuten later redde v. Alphen op de lijn toen rechtsbinnen C. Groot doelman Kirsten al verslagen had. Tot positie ve daden kwam het aan beide zijden echter niet meer, enerzijds omdat de IJmuidenaren steeds slechter gingen plaatsen, anderzijds omdat de Amster dammers hun gebrek aan techniek en beheersing demonstreerden om een aan val met succes af te ronden. A: Fortuna (VI.)Wageningen 61 Fortuna VI.De Korver (Bx), Van den Berg (Bx), Bouman (2x). Wageningen: Knevel. Ruststand B-0. Toeschouwers: 1300 De GraafschapDFC 3—2 De Graafschap: Selderhuis, Sluiter (Bx). DFC: Punt, Schaap. Ruststand 3-1. Toe schouwers i000 HaarlemHelmond 10 (Haarlem degr.) Haarlem: Berendregt. Ruststand 1-0. Toe schouwers: 1800 LimburgiaVolendam 14 (Volendam kamp.) Limburgia: Ewe. Volendam: Veerman (Bx), Smit, Jonk. Ruststand 1-2. Toeschouwers: 1,000 SVVLeeuwarden 01 Leeuwarden: Roosenburg. Ruststand 0-0. Toeschouwers: 1700 AlkmaarZFC 30 Alkmaar: Smit, Buis (Bx). Ruststand B-0. Toeschouwers3000 VSV—BW 1—4 CSV: Spaans. BW: Van de Gaag, Van Overbeek, Van Beurden, Uniken eigen doel). Ruststand 0-1. Toeschouwers: 600 AGOVV—Eindhoven 2—1 AGOVVHanskamp, De Jong. Eindhoven: Van Disse. Ruststand B-l. Toeschouwers: B500 B: RigtersbleekExcelsior 11 Rigtersbleekülde Riekerink. Excelsior Slui. Ruststand 1-0. Toeschouwers600 Volewijckers—Stormvogels 0—0 Toeschouwers: 6500 Roda Sport—Hermes/DVS 3—2 Roda Sport: Gorissen, Kickne, Fischer. HDVS: Ten Braak, Van der Sloot. Rust stand 1-2. Toeschouwers: 750 RBC—HVC 1—1 RBC: Vermunt. HVC: Marcus. Ruststand 1-0. Toeschouwers3000 Helmondia—RCH 4—1 Helmondia: Hofman (Bx), Stallen, Duda. RCH: Kruijer. Ruststand B-l. Toeschou wers 1000 GVAV—Vitesse 3—0 GVAV: Fransen, Fottner, Klunder. Rust stand B-0. Toeschouwers: Ij.000 KFC—Sittardia 4—3 KFO: Van Vlierden, Kok (Bx), Blok. Sit tardia: Van Dieteren, GruijzenEhlen. Ruststand B-l Toeschouwers 1,500 GVAV 26 17 5 4 39 53—27 Sittardia 26 16 5 5 37 65—30 Stormvogels 26 15 6 5 36 71—38 HVC 26 16 3 7 35 54—42 Hermes DVS 27 10 10 7 30 46—44 KFC 25 10 5 10 25 44—47 Heracles 26 10 4 12 24 51—50 RBC 26 10 4 12 24 42—47 Excelsior 26 8 8 10 24 32—37 Vitesse 27 8 8 11 24 49—54 Volewijckers 26 8 6 12 22 39—41 Helmondia 26 7 8 11 22 41—49 RCH 27 7 5 15 19 32—59 Rigtersbleek 26 6 5 15 17 39—68 Roda Sport 2" 6 2 18 14 31—66 H 9 9 A: ONALonga 31 ONA: Christ (Bx), Van de Berg. Longa: Struycken. Ruststand B-l. Toeschouwers: 1300 DHCHilversum 10 DHC: J. v. d. Gijp. Ruststand 1-0. Toe schouwers: 8000 Wilhelmina—DOSKO 6—2 Wilhelmina: Van de Plas (2x), Princen (Bx), Knuver, Wierikx. DOSKO: Jansen, Hoefc. Ruststand 3-1. Toeschouwers: 1500 ZeistEDO 11 Zeist: Bos. EDO: Belfroid. Ruststand 1-1, Toeschouwers1000 BaronieDe Valk 31 Baronie: Boffers (Bx), Rolandt. De Valk: Seuntjes. Ruststand 3-0. Toeschouwers: 800 't Gooi—UVS 3—1 't Gooi: De Zoete (Bx), Van Wilpen. UVB: Van Leeuwen. Ruststand 2-1. Toeschou wers: 6500 EBOH—Xerxes 1—0 Volendam 29 21 4 4 46 71—29 EROH; v. d. Heuvel. ToeschouwersIS00 Leeuwarden 29 19 4 6 42 80—44 't Gooi 26 18 3 5 39 80—83 AGOVV 29 16 4 9 36 55—42 DHC 25 14 8 3 36 46—17 Limburgia 29 13 7 9 33 52—42 EBOH 25 15 3 7 33 50—36 Alkmaar 29 13 7 9 33 48—40 Hilversum 25 12 8 5 32 43—24 SVV 29 14 4 11 32 47-49 Velox 25 10 9 6 29 47—43 Eindhoven 29 12 7 10 31 60—49 UVS 24 10 8 6 28 42—32 DFC 29 11 7 11 29 58—51 De Valk 24 10 5 9 25 43—39 BW 29 10 9 10 29 53—52 Longa 25 11 2 12 24 46—50 Helmond 29 12 4 13 28 56—50 Xerxes 24 8 7 9 23 37—43 Fortuna VI. 29 10 4 15 24 48—73 De Baronie 26 9 4 13 22 39—52 ZFC 29 8 6 15 22 50—56 EDO 24 8 4 12 20 35—48 De Graafschap 29 7 7 15 21 40—61 Zeist 25 6 5 14 17 40—67 VSV 20 7 7 15 21 31—52 Wilhelmina 23 5 5 13 15 45—58 Wagehingen 29 7 6 16 20 55—86 ONA 23 5 3 15 13 32—57 Haarlem 29 6 5 18 17 42—70 DOSKO 24 3 6 15 12 36—62 B: OldenzaalOosterparkers 40 Oldenzaal: Kaptein, Kuiper (Bx), Valks. Ruststand 0-0. Toeschouwers: 2000 Enschedese BoysPEC 42 Enschedese Boys: Kalter (Bx) Ter horst. Verhoeven. PEC: Nijboer, Westerbeek. Ruststand B-0. Toeschouwers: 1,000 Zwolse BoysNEC 51 Zwolse Boys: Hofman (Bx), Henstra (Sx), NEC: Bosch. Ruststand B-0. Toeschou wers 1500 TubantiaGo Ahead 11 Tubantia: Leppink. Go Ahead: Mos. Rust stand 1-0. Toeschouwers: 1500 HeerenveenZwartemeer 11 Heerenveen: Oosten. Zwartemeer: Roosken. Ruststand 1-0. Toeschouwers: IBOO Go Ahead 24 16 6 2 38 49—18 Ensch. Boys 24 12 5 7 29 46—25 Zwartemeer 24 12 5 7 29 44—35 Veendam 24 12 4 8 28 34—31 NEC 24 9 7 8 25 36—28 Be Quick 23 9 6 8 24 50—41 PEC 24 10 4 10 24 35—37 Zwolse Boys Tubantia 25 9 6 10 24 39—38 24 6 10 8 22 34—39 Heerenveen 24 6 8 10 20 25—47 Velocitas 23 6 7 10 19 29—37 Rheden 24 6 7 11 19 32—37 Oldenzaal 24 8 3 13 19 37—46 Oosterparkers 23 6 2 15 14 29—57

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 6