Van Weert FEESTELIJKE DRUKTE IN HAARLEM BIJ VIERING VAN BEVRIJDINGSDAG J. J. Wensing overleden Expositiewerken Otto B. de Kat in ,,'t Goede Uur" te Haarlem I Moederdag Feestdag VAN NIEL Een FRANS HALS ontdekt bij veiling in Londen? a.s.% afl v. Empelen Bont uitgedoste kinderoptocht trok zeer veel bekijks Mm Paarden in Haarlem-Noord Tentenshow met tal van snufjes WOENSDAG 6 MEI 1959 PAGINA 5 MOEDERDAG - Bloemendag Bloemenmagazijn Haarlem e.o Films Toneel Ballet Muziek Diversen Apotheken en dokters diensten Aerdenhout Zondagsdienst garage bedrijven Burgerlijke Stand Haarlem ANEGANG 46 HAARLEM Vuurwerk tot slot Taptoe Kindercircus VORSTELIJK RIJWIEL Fa. E. DE GRAAFF Jongetje valt uit kermis- schuitje op omstander Tijdens zeepkistenrace gevallen OOOOOOOOOOOQ ROCHAS Parfi ums Bijoux KRISTAL GROTE HOUTSTRAAT 92 TELEFOON 12160 Faillissementen Damnieuws van V.K.D. Jubilarissen bij het P.E.N. Zonder toegangsbewijs in de Kennemer Duinen Haarlemmer bedreigt agent-in-civiel STRAVER SNELSTE IN AVONDRIT VAN DE KAMPIOEN H.H. Missen op Hemelvaartsdag in dekenaat Haarlem Beurs van Amsterdam Beurs York Advertentie Binnenweg 18 - Heemstede - Tel. 3-80-80 CINEMA PALACE: Rivalen zien niet om, 14 jaar; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Betaald nachtlogies; ontr. LIDO: Kasim, de bandiet van Zhobe, 14 j.; 2, 4.15, 7, 9 uur. LUXOR: Godin der liefde, 18 jaar. Wo. 2 en 8 uur. Do.-cyclus: Annie get your gun, a. 1.; 2, 4.15, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: De Scala op zijn kop, 14 j.: 2, 4.15, 7, 9.15 uur. JtOXYT.m. do.: Jungle Jim en de Tijger afgod, 14 jaar. Wo. 2.30, 7, 9.15 uur. Do. 2. 4.15, 7, 9.15 uur. «TUDIO: From here to eternity, volw.; 2.15, 7, 9.15 uur. Do. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: Wo.-avond: Thérèse Etienne, volw.; 8.15 uur. Do.: Rose-Marie, str. volw.; 2, 4.15, 7, 8.15 uur. Donderdag 7 mei Hemelvaartsdag) Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep En- Srmble met: De roof van de gordel, door en Levy. Regie: Jan Retèl. Vrijdag 8 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Ned. Comedie met: Nina. Woensdag 6 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Het Nederlands Ballet. Woensdag l mei Concertgebouw, 8 uur: Die Haarlemsche Musijekcamer o.l.v. André Kaart, m.m.v. Gertrude Mclaine, claveciniste, en Johan Veldkamp, fluitist; werken van Bach, Haydn, HSndel en Vivaldi. Donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) Grote Kerk, 3 uur: Orgelconcert door ■tedsorganist Piet Kee. Vrijdag 8 mei Concertgebouw, 8 uur: Haarlems Ge mengd Koor en Jeugdkoor Inter Nos. Woensdag 8 mei Stadhuis, 2 uur: Gemeenteraadsvergade ring Haarlem. Raadhuis Halfweg. 7.30 uur: Gemeente raadsvergadering Haarlemmerliede en Spaamwoude. Vrijdag 8 mei Raadhuis Hoofddorp, 2.30 uur: Gemeen teraadsvergadering Haarlemmermeer. Donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) Haarlem Apotheken: Marnix-apotheek, Marnix- •traat 65, tel. 56357; firma Loomeyer en Zoon, Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Apo theek Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596 Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathöt, tel. 10175. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Tandarts: J. van Hartesveldt, Staten Bol werk 12, tel. 14098. Dierenarts: J. Beyers, Raamsingel 28, tel. 13164. Ziekenvervoer: G.G.D. tel. 14141; Mar griet. Turfmarkt, tel. 21400. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 96, tel. 38197. Doktersdienst: J. Reurink, Aerdenhouts- duinweg 8, tel. 42962. Bloemendaal Apotheken; Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. 8284. Heemstede Apotheken: zie onder Aerdenhout. Doktersdienst: J. van Luin, Bronsteeweg 78. tel. 34445; L. Wijnberg, Beethovenlaan 86. tel. 35734. Overveen Apotheken: Zie onder Bloemendaal. Doktersdienst: W. van Oldenborgh, Bloe mendaalseweg 84, tel. 50158. Zandvoorf Apotheek: Zandvoortse Apotheek, Halte- •traat 8, tel. 2389. Doktersdienst: J. F. Zwerver, Julianaweg la, tel. 2499. Santpoort Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant- poort, tel. 02560-8310. Apotheken: Apotheek De Wilde. Broekber genlaan 42, Santpoort, tel. 02560-8284, en Bloemendaalse apotheek, Bloemendaalseweg 86, Bloemendaal, tel. 02500-22181. Donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) Haarlem: Garage Nijman, Leidsevaart 342, tel. 39517. Bloemendaal en Overveen: Kennemer Automobielhandel, Kleverlaan 6a, tel. 51095. BEVALLEN (zoon) J. G. van Maas van Batenburg, S. H. Klerk-Delfos T. C. Veldkamp-Koning, W. F. Meijnckens -de Wit (dochter) E. A. Stoet- zer-Sanders, M. E. Moeijes-Brak, L. A. Veering-van Waard. BEVALLEN van een zoon: W. D. Hoogkamer-Meijer; G. C. van Wetten- Rensink; A. D. M. Visser-Sum; J. Brackman-Brugman; G. J. T. D haene- Wichgers; H. E. Pijpers-Bruins; C. Bakker-van Tol. Van een dochter: W. E. Kiekens-Van Oploo; M. L. van Wijk- van Werven; S. H. van der Meer-De Mijttenaere. T ONDERTROUWD: W. Fennis en J. C. Meijs, C. J. C. Kranenburg en T. L. Hart. GEHUWD: J. J. M. Lasschuit en B. C. van Baarle; C. Pauw en J. M. Faber; W. C. de Reus de H. T. van der Lee. GEHUWD: L. van der Wel en E. van der Veen; A. Kruijt en J. H. Hellenberg; M. J. A. Snetjders en A. C. Botter; B. Hubert en D. F. Vermeer. OVERLEDEN: G. Tiesselink-ten Heg- geler, 75 j., Lorentzplein; J. Fidom, 60 j., Gasthuisvest. Advertentie Met daverende knallen is gister avond in Haarlem de viering van de bevrijding besloten. Het vuurwerk op het voormalig helikopterterrein aan de Wagenweg vormde het slot van een feestelijke dag. Naar schatting hebben enkele duizenden mensen naar het kleurige en oorverdovende schouwspel gekeken. Het begon, toen nauwelijks de taptoe van zes muziek korpsen uit Dordrecht op de Groote Markt was afgelopen. Daar heeft het van kwart voor negen tot bij elven gedaverd van de muziek, 's Middags trok er door de binnenstad een fleu rige kinderoptocht. Dit evenement- in-zakformaat bracht een heleboel mensen op de been, die toen van geen ophouden meer wisten. Tot laat in de avond heerste er in de stad een fees telijke drukte, waarbij af en toe het optreden van enige honderden jon gelui uit de toon viel. Om vijf uur gistermiddag zetten zij het verkeer in de Jansstraat de voet dwars, toen enkele van hen een paar in de Nieu we Gracht gemeerde zolderschuiten hadden losgegooid. Op de brug in de Jansstraat stond het zwart van de mensen, die het kwajongenswerk stilzwijgend aankeken. Pas toen de politie was gearriveerd kwam er wat soelaas. De kinderoptocht trok, zoals gezegd, veel bekijks. In dikke rijen stond de be volking van Haarlems binnenstad en wat van ver uit de omtrek was geko men in de zonnige straten van het cen trum om al was het ook maar een glimpje te zien van de kleurrijke en vrolijke optocht. Zij die langs het tra ject woonden of werkten onderbraken hun arbeid even om deze uitbundig uitgedoste kinderschare onder hun ogen te laten passeren. Drie fanfares vormden de klankvolle omlijsting van de meestal origineel ge- costumeerde kinderstoet: de band van de gymnastiekvereniging Bato, de St.- Joris-drumband van de verkenners en de fanfare Arti en Religioni. Daar tussen wisselden groepen, paartjes en all eentjes" elkaar af. Dwergen en elfjes uit sprookjes leefden naast de schrille tekening van een zwart-wit ge ringde knipperbol met de schrik van de dood. Miniatuur bloemenmeisjes speldden in het voorbijgaan tulpen op, en de Haarlemse Blikslagers-hoempapa trommelde er lustig op los. De buurt vereniging Kampersingel had haar kin deren in de typerende klederdrachten van een aantal landen gestoken: cos- tuums uit de Franse pruikentijd wer den gevolgd door Schotsgerokten en Hongaarse poestameisjes. Op een la- Tijdens de grote taptoe gisteravond op de Grote Markt in Haarlem is plot seling aan een hartaanval overleden de heer J. J. Wensing, lid van het be stuur van het Centrumcomité Konin ginnedag. De heer Wensing is 69 jaar oud geworden. Hij maakte al 27 jaar lang deel uit van het bestuur van het Centrumcomité. De heer Wensing was in de Zijlstraat doende de muziekkorpsen op te stel len, die een ogenblik later de Grote Markt op moesten marcheren. Plotse ling voelde hij zich onwel worden en viel. Onmiddellijk snelden mensen van het Roode Kruis toe en even later ar riveerde een ziekenauto van de G.G.D. Hij werd naar het Grote Gasthuis ge bracht, maar daar aangekomen bleek hij reeds te zijn overleden. In de kring van het bestuur van het Centrumcomité heerste gisteravond diepe verslagenheid. De heer Wensing had zich in al die jaren, dat hij be stuurslid was, doen kennen als een werkzaam en goed mens, die overal insprong waar geholpen moest worden. Sinds verleden jaar was hij waarne mend secretaris van het Centrumcomi té. Hij was altijd bezig voor de feeste lijkheden ter gelegenheid van Konin ginnedag en Bevrijdingsdag. Bekendheid genoot hij ook doordat hij een advertentiebureau leidde in de Tempeliersstraat en een boekhandel in de Zijlstraat. Een gemoedelijk, opge wekt mens, met wie men graag om ging. Bijna veertig jaar heeft hij ook deel uitgemaakt van de Zijlstraatver eniging, waarvan hij de laatste tijd pen ningmeester was. Zaterdagmiddag om twee uur geschiedt de begrafenis op de Algemene Begraafplaats. ge wagen, getrokken door lieftallige meisjes uit het land van de Nijl, lag tus sen het hoogopschietende riet ,,Mozes in een biezen mandje". En om de glo rie van de Haarlemmers en de ogen van de vele buitenlanders te strelen werd de stoet gesloten door een Schut tersmaaltijd van Frans Hals, op een wagen, van waaruit de gesnorde gas ten de kijkers veel heil toeklonken. De taptoe 's avonds op de Grote Markt is een muzikaal festijn van de eerste orde geworden. Meer ook niet. Van een show, zoals de taptoe ten onzent nu al enige jaren is, was geen sprake. Meer dan een uur hebben de zes muziekkorpsen uit Dordrecht, die stuk voor stuk goed vakwerk ten bes te gaven, nodig gehad om zich met marsmuziek aan het duizendkoppige publiek voor te stellen. Toen dat ge beurd was stelden zij zich in slagorde aan de voet van het Haarlemse stad huis op en bliezen daarop nog eens een aantal marsen. Het eentonig karakter van dit evenement is er niet vreemd aan geweest, dat in de loop van de avond zeer velen hun vertier ergens anders gingen zoeken. Het optreden van het tamboer- en pijperkorps Jubal ruim honderd jonge mannen was bij zonder indrukwekkend. In het centrum werden de feestelijk heden besloten met een veelkleurig vuurwerk. Om de haverklap schoten er vurige pijlen omhoog, die boven de stad in waaiers uiteenvielen. Vliegende schotels suisden door de lucht alsof het niets was en vanaf stellages werden de prachtigste ornamenten vertoond, die met donderende slagen uitdoofden. Een vuurdruppelende decoratie waarin de leuze Vrij met Oranje te le zen viel, vormde het slot. In Haarlem-oost hebben de kinderen gistermiddag genoten van het optreden van het Kindercircus „Lambertha". Twee voorstellingen, die gegeven werden in het Jeugdhuis aan het Tey- lerplein, waren volledig uitverkocht. Als er drie of vier gegeven waren zouden ze ook uitverkocht geweest zijn. Het Kindercircus heeft van zijn oorspronkelijke, kinderlijke onbevan genheid wel iets verloren. Daarvoor zijn de kinderen al te vaak opgetreden en toegejuicht. Maar aan vaardigheid Elfjes, kaboutertjes, Volendammer- tjes liepen er mee in een bonte kinderoptocht, waarnaar gistermid dag zeer veel mensen kwamen kijken. De Haarlemse schilder en hoogleraar aan de Rijksacademie, Otto B. de Kat heeft deze maand de expositieruimte boven de gehoor- en gelagkamer van ,,'t Goede Uur" in de Korte Houtstraat te Haarlem ter beschikking gekregen. Met ons zal menigeen benieuwd zijn naar een eventuele invloed van het Am sterdamse milieu en van de omgang met jeugdige kunstenaars op het werk van De Kat. Wat zijn recente ontwik keling betreft laat hij ons echter vrij wel in het ongewisse nu hij de dertig tekeningen en aquarellen, alle van klein formaat, gekozen heeft uit een tijdsver loop van ruim tien jaar. Gebeurt er zo weinig onder de Haarlemse broeders die niet meer tot de allerjongsten ge rekend worden? Het kunstenaarschap is toch wezenlijk meer fluctuatie dan constante! Er is in het overgrote deel van het geëxposeerde zelfs geen spoor van wat er na de vorige eeuw gepas seerd is, in de totaliteit van wereld en leven en in de kunst. Nagenoeg alles had drie generaties terug gemaakt kunnen zjjn. Dat het echter niet toen, maar in onze jaren gesigneerd is, geeft ons een gevoel van onbevredigdheid. Kwaliteit in de zin van artistieke vi sie en ambachtelijke beheersing hoeven hieronder evenwel niet te lijden. Bij Ot to de Kat is dat dan ook geenszins het geval. Men herkent de bekwaamheid van de gevoelige observator en de kun digheid van de tekenaar in elk onder deel van de collectie: de modelstudies en de knappe summiere houtskoolpor tretten van Emile Erens, het meisje 046) en de oude man. Een enkele potloodtekening heeft meer frisheid: het spontaan genoteer de zelfportret, het vrouwenkopje in liggende stand. De enkele voorbeelden uit de serie aquarellen die gemaakt zijn in Les Sables behoren ook hier weer tot het meest interessante. We mogen de mogelijkheid niet uit- Enkele duizenden mensen omkrans ten gisteravond de Grote Markt, waar zes muziekkorpsen uit Dor drecht tijdens een taptoe hun beste beentje voorzetten en een goede partij bliezen. en technisch raffinement heeft men on getwijfeld gewonnen. Toch zal men moeten oppassen, dat de kinderen niet het kinderlijke verliezen en wanneer kinderen optreden, moet hun worden bijgebracht, dat zij respect hebben voor het publiek. Dat wil zeggen, dat ze een behoorlijke houding moeten aan nemen en niet tijdens hun nummer kauwgom moeten staan kauwen. Voor het overige niets dan lof. Het Kinder- circus blijkt te beschikken over een groot aantal lenige meisjes, die hun lichaam in de meest onmogelijke vor men kunnen plooien. Merkwaardig, dat men dit met jongens niet bereiken kan. Wij hebben dat althans niet te zien gekregen. Het optreden van de twee clowns, onbevangen en fris van de le ver, was alleraardigst en oogstte veel succes. Evenals trouwens Willy, die de naam slangenmeisje volkomen waar dig bleek. Het programma is te uitge breid om alle nummers op te sommen. Bij andere gelegenheden is dat trou wens al uitvoerig gedaan. Volstaan we dus met op te merken, dat het jeug dige publiek volop genoten heeft van de verrichtingen van de jeugdige artis- ten. Advertentie Haarlem-Noord heeft helemaal zijn eigen sfeer om feest te vieren. Men zit daar ver weg van het centrum-ru moer en iedereen kan rustig zijn gang gaan. Nu is „rustig" een tegenstrij dig begrip geworden voor wie bijvoorbeeld de ker mis bezocht .reeft aan de Zaanenlaan. De attracties rijen zich in bonte af wisseling aa.. de zuidkant van het Zaanenbos en daarlangs dringt zich een pleizierige menigte in de geur van patates-frites en oliebollen en overgo ten met de dartele klan ken van draaiorgelmuziek. Gistermiddag hebben wij daarvan genoten, toen het een stralend hoogtij was voor de kinderen, en des avonds, toen de ouderen hun pleizier zochten op rupsbaan of bij de „sen satie van deze eeuw" in een van die wild beschil derde paleizen. Maar Haarlem-Noord had nog veel meer dan een eigen kermis. Daar was gistermiddag op de Orionweg de traditioneel geworden ringrijderij. Ieder jaar behoren wij tot de trouwe bezoekers, omdat wij ons één keer willen verheugen in de gratie van het paard, welke steeds minder in de machinale sfeer van de stad gesignaleerd wordt. Liefst vijfentwintig paar den waren present, van alle ras en stand, ranke dieren m prachtige knol len. Fikse ruiters en één fiere amazone streden om de mooiste ogen, in dit geval om het hoogste aan tal gestoken ringen. Onder grote en aan dachtige belangstelling van jong en oud maakten zij hun rondjes, draafden zij hun series uit en klet terden de ringen op het asfalt van de Orionweg. Uitvoerig werd het pu bliek op de hoogte ge houden van de stand van zaken, en het werd spoe dig duidelijk, dat num mer 9 favoriet was voor de wisselbeker. Achter dat nummer bleek Theo Lammers schuil te gaan, een rustige jongeman, die onverstoorbaar de ene ring na de andere ver schalkte. Het werd spoe dig duidelijk, dat hij van de winnaar van het vorig jaar, Jan Rutte, niet veel concurrentie te duchten had, maar Frans Schoorl was des te gevaarlijker. De jury zag nauwlet tend toe, dat de deelne mers er de galop in hiel den en niet bijkans stil stonden onder de schaats, waaraan de ring wachtte om gestoken te wor den. Menig paard kreeg op het kritieke moment kuren, waardoor zijn be rijder eed wongen werd een scheve schaats te rij den. Dat moest vooral Corrie Blom ondervinden, de fiere Haarlemse ama zone, die dit jaar niet erg gelukkig was. Was zij an dere jaren bovendien de favoriete van het publiek, dit keer moest zij die eer op z'n minst delen met de dappere jongen, die een tik-takkende pony bereed. De jongen ver wierf tenslotte de pu blieksprijs, zijnde 10. De wisselbeker, plus een prijs van ƒ40.—, ging in derdaad naar Theo Lam mers, die 17 ringen liet noteren. De tweede prijs van 25.was voor Frans Schoorl (14 ringen), de derde van 15.— voor Cor Elsendoorn (13 rin gen), de vierde van ƒ10.- voor R. W. Zwanenburg (12 ringen). Jan Rutte, die zijn wisselbeker moest afstaan, kreeg een her inneringsmedaille. Daarmede was het feest ten einde. Wij waren toen zo dom al onze verdere tijd te besteden aan de kermis. Toen het te laat was, ontdekten wij, dat wij ook nog naar het bal- champêtre hadden kun nen gaan. Dan maar het volgend jaar. Voor een koninginneweg 44, Haarlem, Tel. 13609 Gistermiddag omstreeks half 4 is op het kermisterrein aan de Zomervaart een 8-jarig jongetje, uit een schuitje van een hoog in de lucht draaiende molen geslingerd, en in zjjn val terecht gekomen op een 66-jarige man. Met een bult op het voorhoofd is hij per ambu lance naar de Maria stichting over gebracht, vanwaar hij later naar huis kon keren. De man klaagde over pijn aan het rechterbeen. Bij het passeren van de finish tijdens de zeepkistenrace op de Grote Markt te Haarlem is gistermorgen de 16- ja rige deelnemer H.L., doordat hij zijn evenwicht verloor, gevallen en op het wegdek terecht gekomen. Met een ge scheurde rechterbovenbeenspier is hij voor onderzoek naar het St. Joannes de Deo ziekenhuis overgebracht. VERENIGING-HAERLEM Voor de vereniging Haerlem spreekt woens dag 6 mei, 's avonds om acht uur in huize „Bloemenheuvel" aan de Bloemen daalseweg in Overveen de Bloemendaal se gemeentesecretaris G. van Eek over het buitengoed Elswout. Advertentie Guerlain Dior Carven Patou Lanvin Chanel Coty Geschenk-verpakkingen Trio-set Arden f 13.50 Beauty-set Rubinstein f 24.50 Set 4711 v.a. f 3.90 Set Acosy v.a. f 2 75 Set Maja f 6. De Londense kunsthandelaar Leo nard Koetsier, Nederlander van ge boorte, meent in het bezit te zijn van een Frans Hals. Zes weken geleden heeft hij bij Christie's een paneeltje van 30 bij 23 cm gekocht, dat een gar- nalenmeisje voorstelt. Hiervan neemt hij aan, dat het door Frans Hals ge schilderd is. Hij vindt daarbij enige steun van an dere deskundigen, die zeggen dat het inderdaad overeenkomsten vertoont met andere kleine schilderijen van Frans Hals, en dat het model boven dien gelijkenis vertoont met het Zigeu nerkopje in het Louvre. Naar U.P.I. bericht is het doek gesigneerd F. Hals. Bij de veiling was er wel belangstel ling voor, maar aangezien men toch twijfelde aan de waarde ervan kwam het voor slechts ruim 13.000 gulden in het bezit van de kunsthandelaar Koet sier. Deze is Nederlander van ge boorte, 52 jaar oud, en hij geldt in En geland als kenner van Nederlandse meesters. Vier jaar geleden stelde hij vast dat een aan Francia toegeschre ven schilderij in de National Gallery een vervalsing was. Het thans in zijn bezit gekomen pa neeltje heeft hij zelf gerestaureerd en Op het gemeente-terrein Spaarndam- seweg 86 (bij de klapbrug Holland Nautic) wordt tot en met 9 mei door het Sporthuis Te Nujjl, in samenwer king met de heer R. Dozeman een ten toonstelling van tenten en kampeerar- tikelen gehouden. De belangstelling voor de kampeer- sport, welke de laatste jaren vooral bij de jongeren steeds groter wordt, heeft in de kampeerartikelen-industrie een grote activiteit opgewekt. De een voudige witte tent voor overnachting is uitgegroeid tot een luxueuze en com fortabele behuizing. Ruime slaapafde- lingen, serre's voor regenachtige da gen, zonneluifels en dubbeldaken ge ven de tenten het aanzien van zeildoe ken zomerhuisjes, die zelfs voorzien zijn van stallingsplaatsen voor fietsen, scooters en kleine autootjes. Daarnaast was er een speciale in zending van Faun-tenten, een bekoor lijk halfrond model naar idee van een Egyptische pyramide, gesteund door een stalen middenstok, die in scheve stand de ruimte van deze „dwarssla- perstent" bijzonder vergroot. Ook bij de andere kampeerartikelen waren tal van snufjes te zien. De ten toonstelling, die georganiseerd werd met medewerking van de kampeeraf- deling van de A.N.W.B., de N.R.V., het onlangs opgerichte maandblad voor kampeerders „Camping" en de Haar lemse Autoverhuurinrichting Atlas, is voor de liefhebbers een lust voor het oog. De expositie is op werkdagen ge opend van 10-21 uur, zaterdag tot 17 uur. De arrondissements-rechtbank te Haarlem heeft dinsdag 5 mei 1959 in staat van faillissement verklaard: J. W. van der Weide, vertegenwoordi ger te Zaandam, Rechter-Commissaris Mr. N. Reeling Brouwer, Curator Mr. C. J, Doorenbos te Wormerveer. J. Oudejans, handelaar te Zaandam, Rechter-Commissaris Mr. N. Reeling Brouwer, Curator Mevr. Mr. H. S. J. M. Felhoen Kraal-Otto te Wormerveer. Johannes Merbis, vrachtrijder te Be verwijk, Rechter-Commissaris Mr. N. Reeling Brouwer, Curator Mr. A. A. M. Leesberg, advocaat te Beverwijk. Beëindigd werd door het verblindend worden van de enige uitdelingslijst op 2 mei 1959 het faillissement van: J. J. M. de Jong, kantoorbediende te Haarlem, Rechter-Commissaris Mr. N. Smits, Curator Mr. G. J. H. de Leeuw te Haarlem. daarbij meende hij te mogen vaststel len, dat het van Frans Hals moet zijn. Wie het op de veiling had ingebracht is niet bekend gemaakt. Men heeft re den om aan te nemen dat het in ieder geval een eeuw lang in Engels bezit is geweest. Wij hebben deze mededelingen van U.P.I. voorgelegd aan de directeur van het Frans Halsmuseum in Haar lem, de heer H. P. Baard, zoals men weet een befaamd Hals-kenner. Hij kende het hier genoemde paneeltje niet. Het is ook geen bekend werk van de Haarlemse meester. Wel her innerde hij zich, dat een Haagse kunsthandelaar enige tijd geleden een uit Engeland afkomstig paneel, voorstellend een vissermeisje, langs de musea heeft laten circuleren. Dit werd algemeen van dubieuze waar de geacht. Of het identiek is met het paneel, thans in het bezit van Koet sier, is niet zonder meer uit te ma ken. De heer Baard meende zich te herinneren dat de afmetingen enigs zins anders waren. In ieder geval was dat een repliek van Hals' Gar- nalenmeisje uit het Wallraf-Richart- museum in Keulen. Er bestaan wel meer van dergelijke vissersmeisjes en vissersjongens. De algemene moeilijkheid daarmee is, al dus de heer Baard, dat zij meest al wel duidelijk uit de sfeer en het ate lier van Frans Hals voortkomen, maar dat men niet met zekerheid kan vast stellen, of ze nu van hem zelf zijn, van b.v. Miense Molenaar, of van een van zijn zonen, die toevallig een gelukkige dag had. Niettemin: elk geval dient op zich zelf bekeken te worden en over de Londens Hals is dus niets defini tiefs te zeggen, aleer er gelegenheid is geweest het schilderij nader te bestu deren. Is het een echte Hals dan zou men de waarde, gezien de huidige prij zen, op vier ton kunnen schatten. De heer Koetsier raamde 30.000 pond. Voor de onderlinge competitie van VKD werd gespeeld: P. Hollenberg— H. Rump 20, J. v. RoodenD. Rump 02, F. Visser-R. Kok 02, G. Hessel- manP. Beelen 02, Th. Kok—H. Sas sen afgebr De leiders van het eerste en tweede tiental, Visser en van Rooden, verloren beiden voor de eerste maal in deze com petitie. De spanning is er door geste gen, te meer omdat hun directe concur renten wonnen. Hollenberg veroverde met sterk spel en een slagzet als toe gift twee belangrijke punten, terwijl Beelen in een wankele situatie dank baar profiteerde van een misstap van zijn tegenstander en beide punten in de wacht sleepte. Door dwingende persoonlijke omstan digheden moest Andringa jr. VKD weer verlaten. De door hem gespeelde par tijen zijn vervallen, hetgeen zowel Lu cas, Van Rooden als Hesselman een winstpunt kost. De 4e ronde van het 2e IJmond-toer nooi leverde de volgende uitslagen op: Sportief—KNC 9—11, DCIJ 2—BDC 10— 10. Sportief speelde met meerdere in vallers, die overigens het leeuwendeel van de punten binnen brachten, terwijl BDC met slechts 8 man de goede strijd streed. De heer G. Sluys, Oosteinderweg 465 in Aalsmeer, zal donderdag 7 mei veertig jaar de electriciteitsvoorziening van Noord-Holland gediend hebben. Hij is thans technisch opzichter-B van het district Amstelland van het Provinci aal Electriciteitsbedrijf van Noord-Hol land en zal woensdag 6 mei door de hoofddirectie gehuldigd worden ten bu- rele te Bloemendaal. Vrijdag 8 mei is het veertig jaar ge leden, dat de heer G. van Meurs, Pijnboomstraat 75 in Haarlem, hoofd commies-A bij de Iaagspanningsadmi- nistratie van het PEN, in overheids dienst trad. De heer van Meurs zal die dag door zijn directie gehuldigd worden. sluiten dat De Kat zijn actualiteiten be waart tot hij ze kan bundelen in een grote expositie waarin ook zijn oliever ven zijn opgenomen. Het vervolg van de mentaliteit van waaruit de twee be neden gehangen etsen zijn ontstaan zou daarin dan openbaar gemaakt worden. L.T. Wegens het bedreigen van een politie agent in de rechtmatige uitoefening van zijn functie is proces-verbaal opgemaakt tegen een 28-jarige Haarlemmer. De man is ingesloten en zal voor de Offi cier van Justitie worden geleid. De Haarlemmer bevond zich gister middag omstreeks half 4 zonder toe gangsbewijs in de Kennemer Duinen ter hoogte van de ingang bij de Bergweg. Hij kreeg moeilijkheden met een duin wachter en later ook met de directeur van de Kennemer Duinen, de heer Ro- derkerk. De man liep weg en sprong over de afrastering naar de Bergweg. Daar wandelde juist, met vrouw en kin deren, een agent van de Bloemendaalse politie. De agent was niet in uniform gekleed en sommeerde de hekkensprin ger te stoppen. De laatste echter rukte zich los uit de greep van de agent en trok met zijn rechterhand een dolkmes, zeggende: „Als je niet opdrijg ik je aan het mes." De agent legitimeerde zich. maar de ander wist op zijn fiets te ontkomen. Later kon hij toch worden ingerekend. De agent „vorderde" de fiets van een argeloze, juist passerende wielrijder en zette een achtervoliging in, die met suc ces bekroond werd. Aad Straver heeft de eerste zomer- avondrit van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen", welke dinsdagavond in de Velserbroekpolder werd verreden, op zijn naam gebracht. Hij toonde zich in de eindsprint de snelste van het pe loton. De uitslag was: 1. A. Straver: 2. H. v. d. Geest, 3. B. Bogaard, 4. R. Hen driks, 5. E. Riethoff, 6. Th. Bouma, 7. C. Jansen, 8. H. Buis, 9. J. de Jong, 10. B. Walters. Maurice van Steyn toonde zich de snelste C-klasser. Op zondag 10 mei wordt in de Velser broekpolder het 300 meter sprintkam pioenschap gehouden. De winnaar wordt afgevaardigd naar het nationale kam pioenschap op 13 juni in Den Haag. Cees van Steyn. de titelhouder, zal ditmaal niet deelnemen. Hij heeft de wielersport vaarwel gezegd. KOOR KATHOLIEK HAARLEM Het koor katholiek Haarlem, dirigent Albert de Klerk, houdt donderdag 14 mei in het gemeentelijk concertgebouw van Haarlem een Handel-herdenking ter gelegenheid van de tweehonderdste sterfdag van die componist. Als solis ten werken mede Annette de la Bije, so. praan, Tom Brand, tenor en Aat Broer- sen, orgel, terwijl voorts medewerkt het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 12 u. St. Antonius, N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H.. 10. 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H., 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 7.30, 9, 10.30 H., 12 uur. St. Jan, A'damstraat: 6.15, 7, 8.15, 9.30 H„ 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Bar bara, P. Kruger- straat: 6.30, 7.45. 9, 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30, 7.30, 9 H„ 10.45, 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 6.30, 7.30, 8.45 H„ 10.45, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H„ 11.45 uur. BLOEMENDAAL, Allerh. Drieëenheid: 7, 8, 9.15 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9 en 11 uur. AERDENHOUT: 7.30, 9 H. en 11 uur. ZANDVOORT; 6.30, 7.30, 9 H„ 11 u. Huis in de Duinen 8.30 uur. OVERVEEN: 7, 8. 8.45 H., 10.30 en 11.30. HEEMSTEDE (H. Bavo): 6.30, 7.30, 8.30, 9.40 H., 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. Vr. Hemelvaart): 6.45, 8, 9.30, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. (Niet officiële 4(4 Ned. 1958 3% Ned 1953 Staffel 1947 3(4 Ned. 1948 3(4 Ned 1950 314 Ned 1954 3(4 Ned. 1955 D B.N.G Won.bouwl 6 Ned Handel Mij Ceri Amsterdam Rubber H.VA Senembab-Mtl AJK.U Berkel Patent Calvé-Delft Cert Dell Mij Fokker v. Gelder Hoogovens Müller Co. Philips Gem.bez Unilever Bllllton 2e Kon Petroleum 50 Holl. Amerika Ltln K.LU. Kon. Ned Stoomb Mn K.P.M. Ned. Stoomv MIJ v Ommeren Ned Scheepvaart CJn» Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrleven '58 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 1 2(4 Rotterdam '57 Alb Heijn kl obl 4 koersen) Vorig Slot 101(4 93 H 9 0(b 89(4 90(4 91 (4 111 220 89".. 137 305 535 156.4 255 215 475 309' 605' 556' 244 164.41 149 K 138 148 130(4 141(4 241(4 134(4 105(4 80 94(4 100% 1271.4 opening 8/5 101(4 92H 90% 138(4 310(4 157.30 624% 565% 165.50 149 133 136(4 V'di Anaconda Coppei Bethlehem Steel Chrysler Corp Genera) Electric General Motors Kennepott Copper K L.M Montgomery Waro Radio Corp Republic Stee) Royal Dutcb Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railwar Stand OU Ny Tidewater U.S Steel 4/5 66% 51(4 65% 82% 50 112'. 35-; 49(4 60% 68(4 44(4 84% 68(4 58(4 53 28(4 91% 5/8 66 51% 66(4 82(4 50 110% 35(4 49 63% 69(4 44 84(4 68(4 58% 53(4 28% 9074e Stemming: onregelmatig hoger

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1959 | | pagina 5